Jak vybavit kurníku

Jak vybavit kurníku

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Výstavba kurníku ve svých rukou: fotografiích a malých vylepšení

Postavit kurník na zahradě dnes, to není těžké - v hojnosti a stavebních materiálů, a kreslení různých designů. Ukazuje, jak provádět uspořádání uvnitř kurník s vlastníma rukama, fotka může napomoci tomu, aby domov pro drůbež pohodlné, racionálně plánované a bezpečné.

Cíle a záměry vnitřního uspořádání kurníku

Plán přidělená v rámci družstva, nebo re-postavený objekt se provádí na základě:

 • o počtu a věku ptáka, který je určen bydlení;
 • v období, kdy je určen k použití v domě;
 • nutnost pravidelného čištění a dezinfekce z kurníku.

Drůbež nutně zajistit místo na spaní, krmit a uhasit žízeň. V případě, že dům bude obsažena nebo nosnice, aby jim poskytnout bezpečné pohodlné hnízdo.

K udržení veterinárně hygienické a stabilní funkční státní budovy, milovník musí postarat se o:

 • o větrání v kurníku;
 • izolace, hydroizolace a výstavby vytápění, a to zejména v případě, že budova bude v zimě;
 • o osvětlení prostor kurníku;
 • správný výběr materiálů, které jsou k dispozici a levná nejen, a může být snadno umýt a suché vyčistit.

První věc, kterou se postarat, než si postavit kurník, a vybavit ji bidla, krmítka a napáječky, je vhodný pro drůbeží mikroklima.

Stejně jako v kurník vytvořit příjemné prostředí?

Zdravotní teplota v místnosti, osvětlení, vlhkost a svěžest závisí pták, jeho růst a produktivitu. I s letní údržbu kuřat je důležité, aby se družstvo byl chráněn před vlhkostí a průvanu. Proto po kostry a opláštění nutně strávit hydro a tepelná izolace podlah, stěn a střech.

Použití materiálů na dosah ruky a triků vnitřního uspořádání kurníku bude mnohem levnější, což bude mít pozitivní vliv na cenu masa a vaječných výrobků. Pro práci fit levné a snadno se instaluje list pěny, minerální vlny, lemované listů fólie a dalších materiálů:

 1. Je-li pozemek plánuje udržet kuřata pouze v teplejších měsících, bude tento návrh pomůže zabránit průvanu, nebezpečný pro nosnice, slepice a lýtka, stejně jako na ochranu ptáků před přehřátím v horkých dnech.
 2. Kdy bude stavět vlastníma rukama zimní kurník, v podnebí středního pásma trochu izolace, a musí myslet na topném systému.

Ať už je mrazu za zdmi uvnitř domu teplotě slepice by měly zůstat pozitivní. Optimálně, pokud neklesne pod 7-10 ° C

Chcete-li získat takový účinek v drůbežárnách dělají ucelený systém vytápění nebo připojené k domu.

V poslední době se stále více a více zemědělců drůbeže věnovat pozornost infračervené lampy nebo panelu využívané k vytápění kurníku. Jsou úsporné a efektivní, snadno se instaluje, nedávají dráždivý kuřata osvětlení a neohřívají vzduch kolem a prostor pod zdrojem infračerveného záření. Nicméně, regenerace těchto zařízení kurníku je třeba mít na paměti, že pták před nimi nesmí být menší než 50 cm, a žárovka je nejlepší k zakrytí mřížky stráž.

Osvětlení a ventilace v kurníku

V případě, že infračervených lamp, které mají být použity nejen pro vytápění, ale i pro světlo, dokonce i jejich tlumené světlo může interferovat s ptákem v noci. Proto po dokončení 15 hodin světla za den pro rekreaci kuřat poskytnout tmu.

Ušetřit elektřinu, běh na umělém osvětlení, může být v okně kurníku. Pokud je obsah kuřat v zemi v létě spolupracujících zařízení se příliš nemění, ale když přijde na každého počasí designem, bude muset postarat se o tvrdé, nepropustné pro studené snímků.

Je-li úprava provádí uvnitř kurník, jak na fotce, ruce nutně ventilaci. To vám pomůže zbavit se nepříjemných pachů a také pomoci normalizovat vlhkost a teplotu, která poroste s drůbeží života:

 1. Malý, počítáno na pár ptáků prostoru může být omezeno na jednoduchý systém přívodu vzduchu.
 2. Větrání ve velkém množství kuřecích domů musí být povinné a zachytit všechny části obytného prostoru.

Konstrukce stěn a podlah kurníku

Kromě izolační prostor, chovatelé předpokládající zahrnují kuřata v létě, je vhodné pokrýt stěny vrstvu malty. To bude poskytovat ochranu proti běžným infekcím, parazitům a usnadnit dezinfekci kurníku.

Se stejným smyslem výstavbě obytných domů pro drůbež je povinen poskytnout dveře nebo poklop pro čištění podlahy starého kurníku vrhu, trus a jiné nečistoty. Pokud je obsah kuřat na hluboké podestýlce na podlaze předtím nalil vrstvu vápna, samotný vrh není tenčí než 10 cm je vyroben z čistého suchých pilin nebo slámy. V době studené vrstvy se zvýší a rozsah znečištění pravidelně měnit.

Stejně jako v kurníku stavět hnízda a úkrytů?

Nedílnou součástí dobře vybavené kurníku jsou hnízda pro slepice a vrstev. Ať mohou být vyrobeny z překližky, tenkých desek nebo jiného vhodného materiálu, ale pokud je to možné, výrobci zkušení drůbeže se potýkají s tím, co je po ruce. Ptáci naprosto zvládnutí proutěné koše, plastové nádoby vhodné hlasitosti a lopaty. Dno těchto hnízd lemující celý vrhu.

Počet slotů se vypočte podle jedné z pěti ptáků. Totéž místo, které by mělo být, aby slepice žádné rozptýlení. Ve většině případů je hnízdo je nastavena na jedné nebo dvou úrovních v určité vzdálenosti od vstupu do kurníku.

Když se jedná o uspořádání kurník s vlastníma rukama, uvnitř, jako na fotce, montované pohodlné bidýlka pro slepice. To může být tyč nebo tyče asi 50 mm v průměru. V případě, že hlavní bere tyče se čtvercovým nebo obdélníkovým průřezem, předem zaoblené rohy, a celý povrch se zpracuje s brusným papírem.

První řádek bidýlek provedené ve výšce 50 cm, druhá a další roky - ve vzdálenosti asi 35 cm od předchozího. Je důležité nenechat pták sedět na sebe snížit kuřata nejsou kontaminovány výkaly těch usazených na horních patrech. Minimální vzdálenost od stěny k bidýlek by měla být 25 cm.

Nabízí pera uspořádání pro pěší kuřat

Pro pěší pták vedle kurníku nutně vyhovovat vybavené hřiště. Jestliže byl růst kuřat se očekává, že v zemi, v létě, kurník zařízení je plánována tak, že pero:

 • Nechtěl jsem jít do nejteplejší, jižní straně, ale to nebylo vždy ve stínu;
 • Bylo to suché, čisté a není škodlivý pro rostliny pěstované ptáků;
 • To bylo chráněno před vetřelci.

Příkladem uživatelsky přívětivým designem pro obživu zemědělství je může sloužit jako kurníku Dodonova kde dům pro ptáky sousedí s malou, ale promyšlené přístřeškem pro chůzi ptáka.

Robustní, odolný kryt je vyroben z kovové sítě, aby se kurníku jemný materiál, který se napne a připojené na pólech rohů vykopané část. Aby se zabránilo pádu do domácích a pokusy opustit nejvíce zoufale vrstev družstva, by se výška oplocení nesmí být menší než 1,5-2 metry.

velikost ok kurníku by měla být taková, aby to zvláštní pták nemůže uvíznout v něm. Je důležité vzít v úvahu rozdíl ve velikosti dospělých samců a samic a ven na procházku se slepičí kuřata.

Na území kuřat chůze poskytnout místo pro prašné popelem lázní. Tento postup povinné a velmi oblíbené ptáci slepice pomůže zbavit se nepříjemných parazitů: klíšťata, blechy, vši a vši.

Část uspořádání uvnitř kurníku - vyrobený vlastníma rukama, jak na fotce, waterers a podavačů. Tyto kontejnery jsou umístěny na dvorku oblasti, kde během léta slepice tráví většinu dne.

Triky vnitřního uspořádání kurníku

Zkušení chovatelé drůbeže mít vždy své malé triky na uspořádání pohodlnější praktických kurníky:

 1. Je důležité sledovat úroveň a trvání denního světla v kurníku. Pokud pizza trpí přebytečného světla, stanou agresivní a začne klovat méně výkonné příbuzné, kazit vejce do hnízd.
 2. Není nutné instalovat hnízda na úrovni země, nebo ty mazaný kuřata nutně oblyubuyut jim spát.
 3. Aby se zvýšila produkce vajec se natolik, aby se otvory na nejvíce stínu rohu kurníku.
 4. Úkrytů mít výstupky na protější stěně zásuvky.
 5. Ptáci jednodušší lezení do horních vrstev z bidýlka a hnízda pro ně uspořádat šikmé žebříky a schody.
 6. Waterers a krmítka jsou umístěny mírně nad úrovní podlahy, aby byly snadno použitelné, ale ptáci nemají dostat do jídla nebo vody.
 7. To je nejlepší dát krmítka a pítka v blízkosti stěny mezi hnízd a okounů, být v přímé viditelnosti z maximálního počtu obyvatel v kurníku.

Ideální uspořádání kurník s rukama

Pro kurníku může přiblížit jakýkoliv nepoužitý budovu v zemi, stačí správně vybavit, který je vybaven vším, co potřebujete, ale pokud tomu tak není, budete muset vytvořit novou, pokud možno na vyvýšeném místě uschnout. Velmi důležité je vnitřní uspořádání kurník, zde je třeba vzít v úvahu všechny detaily.

Plánování uspořádání kurníku v zemi, je třeba znát počet a věk kuřat, mají-li žít v něm po celý rok, nebo jen v létě. Jeho plán prostor na základě počtu ptáků plemeno a mají velikost význam, povahu a stupeň mobility. Přibližně 3 kuřat se mohou usadit na 1 metr čtvereční, je-li po většinu času stráví na roaming, Kurník může být dále zhutní.

Místo aby šel vedle kurníku, uzavřete mřížku ve výšce 1,5 - 2 metry, nahoře uzavřena, aby se zabránilo dravce nebo možnost slepic letět přes plot. Tato oblast je doporučeno, aby se 1,5 krát více než v kurníku a net-oplocení kopat do hloubky minimálně 30 cm od kuřat neudělal dolu, trhání na zem.

Video "Praktické rady ohledně uspořádání"

Z videa se dozvíte tipy, jak uspořádat kuřecí koš uvnitř.

Jak vybavit kuřecí dům ve vaší dachi, musíte si myslet předem, nakreslit plán, vypočítat a vybrat materiály. Všechna zařízení pro kuřácké kočky mohou být vyrobena z těch materiálů, které již existují, nebo je pro ně nakupují levné materiály.

Je docela možné uspořádat uspořádání vašeho slepičího domu dovnitř s vlastními rukama pomocí improvizovaných prostředků. Mělo by být žádné návrhy, vlhkost musí být okna, umělé osvětlení, podlahové vytápění, čerstvý vzduch, napáječky, krmítka, nádrže s hrubým pískem nebo s poškozenými mušle, místo pro popel koupele, úkrytů a hnízd, pokud kurník pro nosnice nebo slepice.

Stěny jsou zhotoveny z cokoliv - z cihel, kamene, dřeva, popínavých bloků. Měly by být silné, stabilní, udržovat teplotu (pokud se plánuje používat po celý rok). Je to úspornější a rychlejší stavba rámu a potlačení zvenku i zvenku překližkou, deskami z dřevotřískové desky nebo dřevovláknitého dřeva, ošetření speciálním nářadím, lakování. A mezi vnějším a vnitřním čalouněním položte oteplovací materiál: organická vata, písek, štěrk, hlína. Zevnitř je nejlepší ošetřit stěny vápnem. Nejdůležitější je nepoužívat škodlivé materiály, protože k nim se mohou dostat kuřata, kteří mají rádi vše.

Můžete to udělat bez založení nebo vytvořit pásky kolem obvodu budovy. Chcete-li chránit ptáky před hlodavci, po obvodu podél stěn můžete vykopat plechy do hloubky až půl metru.

Správně uspořádaná kuřata musí mít okna, jejich plocha koreluje s podlahovou plochou jako 1 až 10 (nebo 12). Je velmi důležité, aby nedošlo k trhlinám, při nichž by vítr vyfoukl, nebo že kuřata budou schopna dosáhnout izolace.

Podlaha může být z hlíny, betonu, zeminy, asfaltu, dřeva. Jak to udělat, rozhodneme se sami o sobě, když vybavíme naše letní kuřata. Nejlepší je samozřejmě položit hrubou dřevěnou podlahu, pak vrstvu štěrku a nahoře hladkou plochou a hladkou podlahu z hoblovaných prken. Všechno dřevo musí být ošetřeno prostředkem proti škůdcům, můžete ho natřít barvou na bázi vody, ale pak budete muset počkat, dokud vůně nezmizí úplně. Někteří majitelé říkají, že je vhodné pokrýt podlahu linoleem, je mnohem jednodušší vyčistit, ale to se stává, že kuřata ho chytí.

Na podlaze se doporučuje nalít vápna a pak měkké lože hobliny, piliny, seno nebo tloušťky slámy. 5 - 10 cm Tento vrh bude muset být pravidelně měněna, protože v zimě dělat ještě silnější, a dodává nádech rašeliny, takže existuje přirozená topení proces popis chemických procesů, které zde probíhaly. Někde ve zdi můžete uspořádat speciální poklop, pomocí něhož bude snadné zametat špinavé lůžko.

Konstrukce družiny je obtížné si představit bez hloubení. Říkají, že kuřata tráví polovinu svého života na nich. Jsou vyrobeny z dřevěných stožárů, tyčí a přinejmenším z odřezků z lopaty. Tloušťka takového stojanu by měla být taková, aby bylo vhodné, aby ho kuřátko pokrývalo tlapkami. Příliš tenké nebo husté hnízdění nedovolí stabilitu ptáků. Orientační řezu dřevo - 4 7 poloměr cm nebo kulaté tyče -. 5 - 7 cm, je velmi důležité, aby okoun byl silný, neohýbá pod tíhou ptáků když sedí na ní. Také by mělo být narovnáno a procházet brusným papírkem, odstranit všechny ostružiny a ostré skvrny.

Délka hnízd musí být vypočítána na základě toho, že jedna slepice potřebuje v létě asi 30 cm a v zimě bude sedět více hekticky, aby se udržovala v teple. Vybavení družstva, někteří drůbežárny mají úkryty kroky ve vzdálenosti 35 cm od sebe, takže ptáci nesedí nad hlavami svých sousedů, a jiní říkají, že taková úspora místa může vyvolat soutěž o nejvyšší příčky. Pokud to prostor dovolí, je lepší umístit domovy v jedné výšce asi 50 až 60 cm od podlahy, 25 cm od zdi. Pro zjednodušení by řezy měly být prováděny na mírně svažitých schodech nebo jednoduše na deskách.

Hnízda je uspořádána v nejtemnějším odlehlém místě ve výšce přibližně 50 cm od podlahy. Kuřata mohou být přepravována v dostatečně velkých, stabilních hnízdech s měkkou podestýlkou. K tomu, fit boxy, kbelíky, umyvadla, koše, krabice odpovídající velikosti -. V šířce a hloubce asi 40 cm, výška nejméně 35 cm Mohou být koupeny, ale můžete to udělat s rukama, jako je překližka nebo starého nábytku, můžete nastavit kbelík, pokud jsou v dostatečném množství.

K hnízdo by také mělo vést šikmé schodiště. A jejich počet je vypočítán tak, aby jedno hnízdo odpovídalo 4 až 5 vrstev, pro plemena vajíček, může být ještě více hnízd. Bez nich se vajíčka znečišťují a rozlomí se na podlaze, pokládání vajec bude záviset na tom, zda je dům vybaven, nebo ne s útulnými hnízdami.

Krmítka a nápojové mísy mohou být vyrobeny ze dřeva, plastu nebo oceli. Obvykle jsou vztyčeny nad podlahou o 20 cm, aby se ptáci do nich nepohli s tlapkami. Měly by být snadno čistitelné a dezinfikovatelné. Pohodlně, pokud se strany zahnuly dovnitř o pár centimetrů, zabrání to šíření jídla. Oblast (nebo počet) krmítků by měla být dostatečná k jídlu bez rozdrcení a boje.

Musí být kontejner s velkým pískem nebo rozbitými skořápkami v neustálém přístupu.

Pro dobré vkládání vajíček potřebují slepice lehký den, který není kratší než 15 hodin. Podporujte ji na této úrovni pomáhá umělému osvětlení. Často používají žárovky nebo žárovky. Velmi výhodné infračervené lampy, ohřívají se, suší se vrh.

Příliš jasné osvětlení by nemělo být, je lepší vzít lampu 40 - 60 wattů. Pro osvětlení 1 čtverec. m bude potřebovat 5 wattů.

Všechny zásuvky musí být skryty a lampy jsou zakryté mříží.

Video "Varianty vnitřního uspořádání"

Z videa se dozvíte, jak můžete dům vyzdobit v interiéru.

Vytvoření teplého útulného kopečku je problém, který čelí téměř každý chovatel drůbeže, ale zdraví a produktivita kuřat závisí na tom.

Pokud chcete, aby se váš malý počet hospodářských zvířat rozvíjel plně, měli byste rozhodně postavit slepicový dům pro ptáka s vlastními rukama pro 20 slepic.

Malá slepička, postavená vlastními silami pro 10 slepic, může nejen sloužit jako spolehlivá ochrana drůbeže, ale také ekologicky doplňuje dvůr.

Přidat komentář Zrušit odpověď

Kopírování materiálu je povoleno pouze s aktivním odkazem na naše stránky

Jak vybavit coop

Mnoho letních obyvatel a majitelů soukromých domů chová kuřata v domácnosti. Obsah těchto nenáročných ptáků umožňuje získat čerstvé vejce a maso. K udržení kuřat mistři budují malý kůl, a to je omezené. S tímto přístupem však nelze dosáhnout dobrých výsledků. Pokud je uspořádání kuřecí korpusky uvnitř špatně provedeno, pak i nejproduktivnější plemeno kuřat nedosáhne rychlého nárůstu a dobrého vajíčka.

Uspořádání kuřecího kousku začíná plánováním prostoru

V dachu není nutné stavět kůlna pro kuřata, pokud existují již hospodářské budovy. Pro kuřecí koktejl je vhodný jakýkoliv pokoj, hlavní věcí je, že by měl být řádně uspořádán. Plánování domu začíná stanovením počtu slepic. Povoleno na 1 m 2 volného místa, aby obsahovalo maximálně 2-3 ptáky. A pak jejich počet stále závisí na plemeni, protože se jednotlivci liší velikostí a zvyky. K okamžitému vybavení drůbeže je třeba rozhodnout, v jakém ročním období budou drůbeže drženy. Pro letní pěstování ptáků je vhodná obvyklá neizolovaná kůlna. Při celoroční údržbě slepic provádí tepelnou izolaci celé místnosti.

Během rozvržení kuřecího dortu je volný prostor pro paddock. Kuřata nemohou žít jen ve stodole a musí jít pěšky. Pádlo je vyrobeno z kovové sítě napnuté přes póly. A její plocha by měla být asi 1,5 krát větší než samotná bouda. Výška chůze je asi 2 m. Voliéra je pokrytá sítí shora, takže dravci neprocházejí kuřata. Je žádoucí pokrýt část procházky střechou. Zde se mohou kuřata skrývat před sluncem a deštěm.

Provádíme vlastní vnitřní uspořádání domu

Nyní se pokusíme poskytnout podrobný popis, stejně jako fotky uspořádání uvnitř slepičího domu s vlastními rukama, a začít s samotnou stavbou přístřešku.

Postavte kůlnu pro kuřata z jakéhokoliv materiálu. Můžete použít cihly, bloky nebo kámen, ale v tak těžké konstrukci budete muset vyplnit základovou lištu. Lehčí, levnější a teplejší stěny kuřecího dna jsou vyrobeny ze dřeva. Taková stodola pro kuřata bude velmi lehká a může být instalována na sloupcovou základnu.

Pro stavbu dřevěného kuřecího koutu je z rámu vyrazen rám, po kterém je lemována dřevěnou podšívkou, dřevotřískovou deskou nebo překližkou. Je-li drůbež určena k celoroční údržbě kuřat, musí být stěny izolovány. Jako tepelná izolace kuřecího dna je vhodná minerální vlna, jíl se slámou nebo polystyrenovou pěnou.

Správně vyrobené stěny schránky by měly být s okny. Jejich velikost je vypočtena vzhledem k pohlaví přibližně 1:10. Všechny trhliny kolem okenních otvorů kuřecího dortu jsou důkladně pečlivě zpracovatelné, aby se zabránilo průvanu.

Když je kuřecí komora plně dokončena, stěny jsou ošetřeny roztokem vápna. To zajistí zachování dřeva a dobrou dezinfekci.

Jak je správné, je to lepší a z čeho rozhoduje podlaha v slepičích domě samotný majitel. Hlavní věc je, že by měla být teplá. Obecně platí, že v případě, že kuře přístřešek je postaven na základových pasech, podlaha je obvykle vyrobena z zeminy, hlíny nebo betonu, zároveň nezapomeňte dát pod horní hydroizolace potěru střešní krytiny a izolace. V konstrukci rámu dřevěného kuřecího kousku je podlaha vyřazena z desek. Pro konstrukci takového povlaku je drsná podlaha nejprve vyřazena z jakékoliv desky. Od horní části pro ohřívání podél výšky se za loze přelévá dřeně. Podlaha drůbeže je odřezána z okraje.

Podlahy v domě nejsou konec uspořádání této části stodoly. Nyní musí kuřata nalít vrh. Nejdříve se podlaha slepicového dříví mírně pokořuje vápnem a na vršek 5 cm se nalije dřevěný prach nebo písek. U slepic můžete použít seno nebo slámu, ale rychle se namočí a každé dva dny vyžadují výměnu. V zimě je do vrhu přidávána rašelina, aby se zvýšila její tloušťka.

Dokonce i během výstavby zdí je žádoucí vybavit kuřecí dům u podlahy s otvíracím poklopem. Prostřednictvím tohoto okna bude pohodlné házet špinavé postele z domu.

Správné umístění v domě hřad

Na uspořádání domu, uvnitř je důležité, aby pohodlné bidýlka, protože tráví většinu svých kuřat denně. Udělat póly nosníku průřezu 4h7 nebo 5x6 cm. Hřady musí být výhodné pro kuřata. Příliš silný nebo tenký póly pták není schopen uchopit nohy, a to může způsobit jeho nestabilitu. Dalších tenké bidla mají tendenci prohýbat pod tíhou kuřat, pokud nejsou přímo jeho okoun.

Při výrobě pro kuřata převýšení zvládnout letadlo póly, dát mu zaoblený tvar. Dále je obrobek leštěné smirkovým papírem. Ready úkrytů by měl být hladký, bez ostrých hran a otřepů.

Když se usadit v domě okounů, vždy zvolit jejich optimální umístění. Póly lze vodorovně nebo svisle jako žebřík, a vzhled konstrukce není. První typ uspořádání je nejpohodlnější způsob, jak pro slepice, ale to trvá hodně míst s nimi zacházejí v kurníku. Druhý typ uspořádání se volí pro velmi malý dům. Vertikální hřad šetří prostor uvnitř klece, ale ptáci v něm nepohodlný.

bidýlka zařízení v domě vyžaduje právo určovat jejich délku. Na sloupech u každého kuře se odstraní asi 30 cm volného místa. Dále, počet ptáků určit délku bidýlka. Pole pevné ne blíže než 50 cm od podlahy. S horizontálním umístění bidélko pro kuřata první pólový se odstraní ze stěny 25 cm, a zbytek jsou pevné přírůstky 35 cm.

Během instalace, zkuste si vybrat hnízda uvnitř kurníku samotě tmavém místě bez průvanu. Na kuřecí cítil jistý a klidný klus, návrh by měl být stabilní. Je důležité, aby hnízdo byla prostorná. K tomu, dělají hloubku 40 cm. Šířka a výška otvoru je minimálně 30 cm. Uvnitř nutně naplnit lože slámy nebo pilin. Můžete použít seno.

Z hnízda u kuřat je obvykle vyrobena ze dřeva. Mohou být vyrobeny z desek nebo srazit na dřevěný rám, a pak zasunout jej s překližkou. Hotová hnízda jsou získány z jakéhokoli obalu nebo krabice odpovídající velikosti. Další možností je poskytnout malý žebřík v podobě schodů. Je nastavena na každé zásuvce uvolnit kuře mohl přijít a odejít.

S ohledem na množství, jedno hnízdo je obvykle dost pro čtyři slepice. I když v ideálním případě, například, 20 slepice žádoucí poskytnout místa 10 pro provedení vejce.

Uvnitř domu vybavila, že je důležité poskytnout krmítka a pítka. Zkuste v létě věnovat pozornost návyky kuřat. Ptáci jsou stále kopání zemi při hledání potravy. Že zrno je lepší je nalít jednoduše na podlahu. Kuřata budou klovat jídlo, dokonce z nosítek.

V zimě samozřejmě do značné tloušťce vrhu ztratil hodně krmiv, a to začne hnít v průběhu času. Během tohoto období, přístřešek pro kuřata by měly být vybaveny podavači. Jsou koupil nebo vyrobené sami. Výborné osvědčená obchody koryto s oky nejvyšší soutěži. Kuřecí prolazit jen zamířit do potravin, a není schopen to skřípání odtamtud. Jeho ruce, aby drůbež slepice podavače ze šrotu materiálů. Bad vhodné pro tento účel z PVC kanalizačních trubek s ohyby. Oni opravit několik kusů jeden vedle zdi. Příkladem takového žlabu je znázorněno na fotografii.

Regenerace kurníku ve svých rukou, je důležité poskytnout pijáka. Drůbeží kuřata jsou obvykle dát starou pánev nebo jiného podobného přepravníku. Můžete tak učinit, ale voda bude muset být často měnit. Nevýhodou těchto žlabů je hit odpadky. Voda znečistí, pak se to stane undrinkable.

To je nejlepší pro instalaci v obchodech Coop pijáky nebo vyrobené z plastových lahví. Stejně jako je tomu u kuřete hlavy žlabu táhne pouze k vodě. Šance na zásah odpadky do pijáků - je minimální.

Organizace v oblastech domu koupání

Provedením vnitřního uspořádání kurníku třeba poznamenat, že ptáci mají rádi koupání. Zmítá v prachu, kuřata vyčistit peří. Chcete-li uspořádat takovou vanu v domě může být v zimě. K tomu, dát mělký žlab nebo jiný volný nádobu naplněnou půl dřeva popel. Koupání - to není jen rozmar ptáků. kuřecí tělo iskusyvayut vši a další parazity. Zmítá v popelu, pták čistí nejen peří, ale také zbavit nežádoucí hosty.

Čistý výběh u kurníku pro ptáky

Dobrý paddock je důležité nejen pro kuřata, ale i pro hostitele. Pěší pták ve dvoře rasklyuet vše, co roste v zahradě. Pro výrobu jednoduchých plotu v blízkosti dostatečně řídit 4-6 kurníku odolné ocelové trubky, načež se strany a horní obtyanut pletivo a. Paddock zaparkoval u dveří vstup kurníku. Tu a zajistěte vrchlík úkryt před deštěm.

Větrání je potřeba pro vzduch uvnitř klece. Můžete použít obvyklý větrání, ale v zimě otevřenými dveřmi voliéra chladne. Optimálně ze dvou plastových trubek, aby se přívodní a výfukový systém pro domácí COOP. Kanály na výstup přes střechu domu, jak je znázorněno na obrázku. Komín je připevněn ke stropu, čímž se nad hřebenem střechy. Přívodu vzduchu je snížena na podlaze kurníku, takže mezera 20-30 cm. Potrubí nad střechu domu stojí maximálně 40 cm.

Umělé a přirozené světlo z domu

Den družstva je osvětlena přirozeným světlem okny. Nicméně, není dostatek denního světla nosnic a brojlerů, obecně, a to i jíst v noci. Poskytují pohodlí kuřat bude instalovat umělé osvětlení uvnitř domu. Pro tyto účely ideální zářivky, čímž se získá bílá záře. Zima může být dále zašroubovat silné červená světla. Pomohou zvýšit teplotu vzduchu na pozitivní známky v kurníku.

Video popisuje vnitřní uspořádání domu:

Takže jsme se podívali na to, jak postavit kurník v domácnosti. Dodržováním těchto jednoduchých pravidel se bude zvyšovat zdravá kuřata, která bude poskytovat rodinu s čerstvými vejci.

zeptejte farmáře

01/17/2018

Alain Bertram hnojení rajčata ve skleníku polykarbonátu: Dobrý den! Huminové přípravky - humát.

01/16/2018

Sergey Krmení rajčata ve skleníku polykarbonátu: Dobrý den! O jaké konkrétní humát řekl.

01/16/2018

Yuri Centaur traktory: T-15, T-18, T-224: Koupil jsem mototraktor v prosinci 2016g.Sam šel do Gomel objednal.

01.10.2018

Elena Kalugin Okurka Farmer f1: «Farmer“ V naší zahradě asi 10 let v otevřeném poli, koupil.

08.01.2018

Alain Bertram Coop polykarbonátových skleníků: Dobrý den. U kuřat je škodlivá není tak horké, jak.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

99 − = 90