Jak vybrat pračku

Jak vybrat pračku

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Pračka. Jak vybrat pračku? Hodnocení praček a jejich charakteristiky

Existuje mnoho značek praček. Pračky pro každou značku mají také velkou modelovou řadu. Jak vybrat pračku? Jaké parametry mám při nákupu uvažovat? Jaký typ pračky koupit pro velkou rodinu? Jak si vybrat pračku tak, abyste neplatili zbytečné funkce? Jaké značky výrobců nabízejí ty nejlepší pračky za cenu a kvalitu (hodnocení výrobců, značek praček)?

Jak správně vybrat pračku, co potřebujete vědět o technických vlastnostech, které parametry musí být vzata v úvahu při výběru pračky, a to, co je rating praček - to se dozvíte z článku.

Naučíme se pochopit hlavní a důležité technické parametry praček, není to těžké!

Naštěstí doby, kdy ženy musely být omyty ručně, už dávno zapadly do zapomnění. Po řadách se rarity postupně posunuly a jednou stál v každém bytě kolem "stiralki9raquo; starožitný typ. Byli nahrazeni spolehlivým a věrným asistentem moderních hospodyňek - pračky. Ona se starala o veškeré utrpení při praní, a ženám nechala pouze proces třídění a ukládání prádla. "Tím, že dáte" šikovnou techniku ​​", můžete nyní vypít šálek kávy nebo udělat jiné věci. Samozřejmě, ženy okamžitě prohlásily pračku za svého Spasitele a brzy se objevily téměř ve všech rodinách. Jediným problémem byla volba pračky.

Nejoblíbenější pračky jsou výrobce domácích spotřebičů: LG, Samsung, Bosch, Electrolux, Zanussi, Indesit. Tyto značky lze nalézt v každém supermarketu nebo v internetovém obchodě s domácími spotřebiči v Kazachstánu: Sulpak, Tehnodom, Planeta elektroniky atd.

U výrobců praček poskytují záruky po dobu 1-2 let. A servisní střediska služeb jsou v každém městě v Kazachstánu.

Někteří výrobci praček, Například v době psaní tohoto článku se Bosch s nákupem v jakémkoliv supermarketu nebo internetovém obchodě spotřebičů v Almaty v Kazachstánu, nejen poskytuje záruku na zboží 2 roky od výrobce, poprodejního servisu, ale také posílat mistra zdarma instalaci, připojení pračky a testování . Informace o službě od výrobce od manažerů v nákupních centrech domácích spotřebičů. Možná, že jiné značky nabízejí takovou službu.

Jak vybrat pračku?

Určete hlavní charakteristiky

Navzdory skutečnosti, že s radostí ženy, která je připravena dát pračku to nejlepší místo v domě, je plachá a souhlasí, že bude žít pouze v kuchyni nebo v koupelně. A protože tyto prostory nejsou zpravidla v bytech příliš velké, je otázka ubytování první v pořadu jednání. A v důsledku toho musíte rozhodnout, který typ zatížení bude optimální.

Pračky s předním zatížením. Luke na ně na "fasádě". To znamená, že technika může být použita jako police, nebo naopak, vybudovat skříň, umístit pračku pod dřezem nebo přímo pod nějakým polici nebo jiné vodorovné ploše. V tomto případě potřebujete místo před pračkou - otevřít poklop.

Pračky s vertikálním zatížením. Prádlo je v tomto případě nakládáno shora, což znamená, že před strojem není prostor (který je vhodný pro malé místnosti), ale potřebujete místo nad ním.

Rozměry. Předtím, než půjdete do obchodu, namontujte páskou a důkladně změřte plánované místo, kde bude pračka stát - její rozměry se mohou lišit. Takže v prodeji jsou modely v šířce 40, 45, 50, 60 a více než 60 cm; hloubka od 35 do 60 cm (zřídka, ale existují modely s hloubkou menší než 35 a více než 60 cm). Výška může být také odlišná: nejčastěji jsou pračky o výšce 80-85 cm, ale jsou nižší a vyšší. Z tohoto důvodu je tento parametr je velmi důležité - je maximální povolená velikost, kterou si může dovolit, co potřebujete vědět před nákupem, a není divu, poté, co byl vůz převezen do bytu. Měření a zapisování potřebných rozměrů.

V obchodech s domácími spotřebiči v Kazachstánu jsou prezentovány v široké škále modelů praček s následujícími rozměry:

85 (výška) x65 (šířka) x45 (hloubka).

Maximální zatížení. Jedná se o množství suchého prádla, které může stroj umývat kvalitativně a bez trhání. Pokud je ve vaší rodině 2-3 osoby, dostatek modelů se zatížením 3-5 kg, pro rodinu 4-5 osob - vyberte stroj s zatížením 6-8 kg. Pokud máte ještě větší rodinu, podívejte se na asistenta, který může umýt více než 8 kg prádla najednou!

Stručně: definovat své místo, kde bude budoucí pračka, měření, stroje, jaké velikosti se vejde do tohoto prostoru nebo mezery (výška, šířka, hloubka), určují prádlo položí na horní (svislé) nebo boční (vpředu), kolik lidí žije, což musíte se umýt.

Budeme zapsat do postele do výletu do obchodu:

 • rozměry požadované pračky - automatické: přípustné a omezující,
 • Čelní nebo vertikální zatížení a
 • maximální zatížení (kolik kilogramů je preferováno). Často cena závisí na rozměrech, například, pračka s zatížením až 5 kg může stát až 10 000 tenge levnější než u 6 kg. v rámci modelové řady jednoho výrobce. No, opravdu je tolik špinavých věcí, které jste získali od vás? Proč potřebujete obrovské stahování?

Pračky. Technické specifikace

Rychlost odstřeďování. Může to být od 400 do 1800 ot / min. Čím vyšší je rychlost, tím intenzivnější je odstřeďování. Je však třeba si uvědomit, že vysoký obrat "trpí; ne všechny věci. Vyberte pračku, kde si můžete vybrat rychlost odstředění a praní bez odstředění. Optimální rychlost je 800-1000 ot / min.

Energetická třída. Charakterizuje techniku ​​z hlediska energetické účinnosti spotřeby elektrické energie. Je označena latinkou (od A do G). Nejekonomičtější jsou A +++ automobily (o 30% méně spotřeby elektrické energie než třída A). Pračky třídy G dnes jsou anachronistické a nejsou v prodeji. Nejoblíbenější jsou A, A +, A ++, A +++.

Třídy účinnosti praní. Čistič je mycí stroj omyt, tím vyšší je jeho třída účinnosti. Vysoce kvalitní čistič čistí pračky třídy A. Tento dopis říká, že se dosáhne standardu maximální čistoty mytí. Nyní je zde pračka s třídou maximální čistoty A +, A ++.

Třída odstřeďování. Charakterizuje účinnost pračky v režimu odstřeďování. Je také označen latinkou. Maximální možné množství vlhkosti odstraňuje spotřebiče, které mají třídu A. Jedná se o vysoce kvalitní odstřeďování.

Nicméně, příliš suché prádlo není někdy nutné, velké množství otáček může špatně ovlivnit prádlo, prádlo může být příliš zmačkané, bude muset být žehlit po dlouhou dobu. A to ovlivňuje konečnou cenu pračky. Myslíme si, že třída těžby je přijatelná, a to i od třídy C.

Spotřeba vody. Průměrná rychlost proudění vody na jeden prací cyklus. Obrázek je velmi podmíněný - zpravidla ukazuje přibližný náklad na jeden z programů (nejčastěji - prací bavlna na standardním programu při 60 ° C a při maximálním zatížení). Tento indikátor však umožňuje porovnávat různé stroje s úsporou spotřeby vody (různé modely mohou používat méně než 40 a více než 70 litrů vody se stejným mycím prostředkem).

Hladina hluku. Důležité, pokud má dům malé děti a starší lidi. Indikátor charakterizuje maximální hladinu hluku (otáčení při nejvyšších otáčkách za minutu), kterou může stroj vyrábět. Ve většině modelů je tato hodnota větší než 70 dB, nicméně existují také "tiché 9raquo; modely s hladinou hluku nižší než 50 dB. Stálo to víc než obvykle.

Přidáme do jeslí pro cestu do obchodu hlavní charakteristiky:

 • třída spotřeby energie je lepší A a vyšší (A + atd.);
 • třída mytí je také lepší A;
 • třída stlačení je přijatelná od C;
 • maximální otáčky odstředění, otáčky za minutu: optimální do 800-1000 ot / min;

Pračky. Funkce a příležitosti

Moderní výrobci nabízejí modely s tolika funkcemi a schopnostmi, že otázka, kterou pračku si vyberete, vede průměrného spotřebitele do stuporů. No, pojďme přijít na to, že z mnoha "dovedností" 9raquo; Stiralki jste v pořádku, ale co - ne.

Sušení prádla. Umožňuje a zrychluje sušení prádla, vyžaduje však značnou spotřebu energie a vede ke zvýšení nákladů na zařízení.

Přímý pohon. To znamená, že v pračce je buben umístěn přímo na hřídeli motoru. Takové stroje jsou spolehlivější, mají nižší hmotnost, rozměry a nižší úroveň hluku a vibrací.

Motor střídače. Takové pračky jsou odolnější než obvykle, méně hlučné, mají vyšší účinnost, ale také stojí více.

Parní mytí. Šetří energii, vodu a má antibakteriální účinek.

Systém přímého vstřikování. Speciální provedení bubnu, které zajišťuje rovnoměrné rozložení pracího prostředku pro všechny věci, což zvyšuje kvalitu mytí a šetří spotřebu pracího prostředku a vody.

Mytí vzduchových bublin. Ideální pro jemné mytí (věci se opotřebovávají mnohem méně). Bubliny, které se během praní vkládají do bubnu, přispívají k účinnému odstranění nečistot. Koupit takový stroj má však smysl pouze v případě, že máte měkkou vodu.

Zpožděný start. Pohodlná funkce, s kterou můžete kdykoli naprogramovat spuštění mytí.

Automatické dávkování. „Inteligentní praní“ - samotný stroj vypočítává požadované množství pracího prostředku (ze zásobníku, který je určen pro více mycích cyklů), s ohledem na hmotnost prádla, typ materiálu, tvrdost vody a další parametry .. Tím ušetříte vodu, elektřinu a prádlo bez přebytku gelu nebo prášku.

Rychlé praní. Fast Track k malozagryaznennogo prádlo. To šetří čas, vodu a elektřinu.

Tank materiál. Nejodolnější, robustní a odolné vůči vnějším vlivům jsou považovány v nerezových tancích. Jejich „životnost“ převyšuje životnost samotného stroje. Takové modely jsou mnohem dražší než plastová nádoba.

Výhody plastových - nízkonákladové, chemická inertnost a snížení hmotnosti.

Tam již zapsat to, co je pro vás důležité, stejně jako pračka s přijatelnými specifikací, které jsme psali již dříve poskytnutých s hlavním programem.

Jak vybrat pračku? Řízení a chránění

Ochrana proti úniku. „Strahovka9raquo; od Flood - Automatic přeruší přívod vody, když zjištěna porušení integrity vodovodů a kanalizace.

nevyváženost ovládání. samovyvažující bubnu při odstřeďování (buben se začne otáčet v opačném směru, je-li možné odstranit nerovnováhu - odstředění se zastaví, nebo jde do snížené rychlosti).

kontrola pěny. Přebytek pěny vznikají v důsledku nesprávného používání čisticích prostředků, se čerpá.

Přepěťová ochrana. Automatické vypnutí během náhlého prudkého nárůstu v síti.

Ochrana dětí. Bezpečnostní systém zamkne tlačítka, aby se dítě proti náhodnému zapnutí (vypnutí) nebo stroj nezměnilo nastavení.

Tyto schopnosti přidanou hodnotu, ale to není tak nutné věc.

Platí pravidlo, výběr pračky způsobeno i finančními možnostmi, které máte v době nákupu. Z tohoto odkazu a logická volba spustit pračku.

Optimální kvalita za nejlepší cenu (průměrná cena segment) - Bosch, Whirlpool, Electrolux, Kaiser, Siemens, Gorenje, Zanussi.

Nízké ceny a kvalitní - Candy, Indesit, Ardo, Samsung, LG, Beko, Hotpoint-Ariston.

Co se týče popularity mezi spotřebiteli, značky jsou následující: Bosch, LG, Electrolux, Zanussi, Samsung, Whirlpool, Gorenje, Indesit, Hotpoint-Ariston, Candy a další.

Jak můžete vidět, spotřebitelé dávají přednost dobře známé a důvěryhodné značky z kategorií 2 a 3, výběr optimální cenu za kvalitní výrobek.

Zkontrolovat sami! Pokud si pečlivě přečíst článek, Teď už víte, základní parametry a charakteristiky vybrat pračku. Můžete snadno přečíst a vysvětlit tady, například popis a specifikace pračky z internetového obchodu v Almaty, Kazachstán technodom.kz (image zvyšuje při klepnutí na tlačítko):

Možná vás bude zajímat:

views Článek - 9311

Nuance výběru pračky

Při rozbití starého stiralka nebo touha aktualizovat zastaralý model okamžitě vyvolává otázku: Jak si vybrat pračku? Každý, kdo chce koupit nejlepší možnost, která se postará o 100%. Moderní stroje tohoto typu se velmi liší ve svých vlastnostech, jako každý rok výrobci jsou neustále přichází s novými modely. V tomto rozsahu je dost obtížné najít přesně to, co potřebují, takže je nejlepší se dozvědět o nejvhodnější možnosti a parametry výběru. V době nákupu by měla věnovat pozornost některé funkce rozhodnout, která varianta je pro vás to pravé, na základě potřeb, a pak koupit nejvhodnější modelu 2016.

Rozdíly v typu a velikosti zatížení

Pračky se liší v mnoha ohledech, a nejzákladnější je typ prádla zatížení. Mnozí už vědí, že tyto prostředky mohou být přednía svisle. První typ je považován za jeden z nejpopulárnějších volby, protože jeho pohodlí a různých dostupných modelů. Tento stroj má širší funkčnost a vlastnosti, ale jsou zde i nevýhody v tomto případě to má. Například může trvat více místa v koupelně, protože dveře, které se otevírá směrem ven, jak je to možné přidávat věci na praní, protože se dveře vždy zamčené úplně. Nicméně, tyto stroje vybrán mnoho lidí, což dále zvyšuje jejich popularitu. Umýt v nich obvykle nezpůsobují žádné problémy.

přístroj s vertikální Download typ navržen speciálně pro koupelny, kde není mnoho prostoru. U modelů tohoto plánu není tolik sada voleb pro mytí, což je důvod, proč zákazníci kupují méně často. Horní kryt tyto stroje nemohou být použity jako úložný prostor pro další položky, ale jejich tlačítka jsou navíc chráněny před malými dětmi, kteří se k nim nemohou dostat.

Předpokládá se, že tyto stroje jsou již zastaralé typ, takže jsou každým rokem stále méně poptávka pro všechny skupiny spotřebitelů.

Volba mycí zařízení, my, první ze všech parametrů. By měly věnovat pozornost na velikosti stroje, takže je zaručeno, aby přijaly nejvhodnější místo ve vašem bytě. Vybraná volba v roce 2016 by měl v ideálním případě se vešly do zadaných parametrů. To je nejlepší měřit prostor v pravé části místnosti, nebýt mylný s výběrem. Pokud jsou rozměry umožňují, můžete si koupit největší stiralku hloubku 60 cm, jinak raději zůstat v kompaktní formě. K dispozici jsou standardní velikosti pro mycí zařízení:

V takových podmínkách, malé byty montáž je nepřijatelné, však výrobci vyrábějí pračky s menší hloubkou a šířkou. Například, tam superuzkie stiralki s hloubkou 30 cm Nevýhodou těchto zařízení je jejich malá kapacita. Obvykle 3,5 - 4 kg prádla. K dispozici je také počítač s redukovanou výšku: mohou být instalovány pod dřezem. Při výběru zvážit všechny možnosti pro instalaci a zastavit na nejoptimálnější.

Aby bylo zajištěno, že si vyberete pračku správně, by neměly ztrácet ze zřetele Dalším důležitým parametrem, a to mytí tříd, spotřeby energie a těžby, které jsou přiřazeny ke všem automatických zařízení pro mytí. Každá třída je přidělena vlastní dopis, ze kterého vyplývá, že nejlepší je třída A, ke kterému se někdy přidává výhody v případě, že zařízení je ideální ve srovnání se svými vrstevníky. Na oko je poměrně obtížné rozlišit mezi strojem A z B, ale tyto dopisy nejsou příliš navigovat.

Nemyslete si, je-li třída A je přiřazen pouze na nejdražších autech, to je docela možné vidět, a to je na těle čínských rozpočtu modelů. Je třeba vždy věnovat pozornost třída odstřeďování, která by neměla být nižší než notace Spin v tomto případě bude provedena při rychlosti od 800 do 1000 otáček za minutu, a prádlo nebude příliš zmačkaný.

Dobrý pračka musí patřit do třídy A nebo B, aby se vyrovnat s jeho funkcemi dokonale.

Jaký nádrž a buben by měly být provedeny

Správná volba pračky musí také z velké části závisí na materiálu, ze kterého je z bubnu a vany. Ne každý ví, že pračka může být vybrán na základě materiálu v tomto důležitém detailu: záleží na tom, jak a jak dobře to bude fungovat. V závislosti na hodnotě stiralok, jejich kategorií a výrobci, materiály mohou být zcela odlišné, ale je třeba vědět, že bubny Většina strojů jsou vyrobeny z oceli nebo speciálních kompozitů. Nádrže jsou obvykle vyrobeny ze tří druhů surovin, které zahrnuje seznam:

 1. nerez, která se liší maximální trvanlivost, ale tento tank je velmi hlasitý hluk při práci, a tento typ zařízení bude dražší.
 2. smaltovaný ocelový, který se v současné době používá méně a může být použit pro výrobu nejlevnější strojů.
 3. různé druhy plastu, stal vynikající alternativou k nerezové oceli. Tyto nádrže pomáhají výrazně ušetřit na nákladech stiralki není dovoleno dělat hluk při praní a pomáhají šetřit elektrickou energii, protože jeho tepelně vodivé vlastnosti.

Ocelové a plastové nádrže jsou nejodolnější, oni jsou obvykle chybí před koncem lhůty pro použití stroje. Nepravidelně stroj rozebrat jen kvůli selhání nádrže.

Volba dostupných programů a způsobů praní

Mnoho lidí, pro které je nejakutnější problém, jak vybrat zařízení v souladu s jejich potřebami, často dával přednost pračky s širokou škálou možností. Každý výrobce zařízení pro prádelny, se snaží předčit navzájem v počtu programů zahrnutých do funkčnosti některých modelů. Neměli bychom zapomínat, že velká část z nich je jen reklama průběh a je navržen tak, aby přilákat více kupujících.

Nejčastěji se spotřebitelé používají jen základní režimy každodenní použití, které mohou zcela vypořádat se základními potřebami.

Hlavním pravidlem volby - to je příležitost k nákupu stroje se souborem základních programů. K dispozici je speciální seznam režimů, které bude jistě známo všem majitelům praček. Patří sem:

 • praní prádla z bavlněné tkaniny při různých teplotách;
 • omyvatelné syntetické a hedvábné oděvy;
 • jemný cyklus;
 • ruční mytí;
 • mode je nejrychlejší mytí;
 • samostatný oplach a točit prádlo;
 • namáčení znečištěného nádobí;
 • Režim žehlení.

Mnoho uživatelů se obávají o tom, zda koupit stroj s možností sušení prádla. Ve skutečnosti je ve většině modelů je tato funkce zbytečná, ale je to velmi drahé Navíc, protože mnoho věcí, vyprané v tomto režimu, může se opotřebovávají mnohem rychleji. Navíc takové stiralki spotřebují mnohem více energie. Stroj se sušením bude dražší v porovnání s konvenčním jeden. Pokud se rozhodnete ke koupi modelu, je třeba vzít v úvahu, že standardní funkce spin je sama o sobě sušení prádla: to znamená, že další sušení nemusí tedy platit za to jistě nemá smysl. Pokud víte přesně, jaké funkce jsou prioritou, pak máte není pochyb o tom, jak si vybrat pračku.

Způsob zapojení a ochranou proti úniku

Při výběru stroje, každý odborník v této věci vždy dávat pozor na typ připojení, který se obvykle dělí na dva typy:

 • pouze připojení ke zdroji studené vody;
 • Připojení na studenou i teplou vodu.

V prvním typu se měli připravit na velké výdaje elektrické energie, protože mycí zařízení vyžaduje další energii pro ohřev vody. Druhé provedení se používá mnohem méně často, jako s vodou při poruchách může nastat problémy s teplotou. Z tohoto důvodu, mnozí raději vybrat pouze první typ stroje.

Pro všechny uživatele vysoce relevantní únik ochrana, která je vždy určena na konkrétní třídy, v závislosti na ceně pračky. Pokud se jedná o rozpočet model je třeba mít na paměti, že obvykle nastaví částečnou ochranu, která vypne vodu, pokud je nádrž z přístroje potíže. Proto vyberte zařízení by mělo být zaměřené na tomto parametru. Systémy jsou dražší stroje dokonale reagovat na únik hadice, která pomůže zabránit hodně nepříjemných situací, což je důvod, proč jsou výhodné z hlediska spolehlivosti takové možnosti.

Každý stroj je vybaven různými ovládacími panely, které jsou obvykle:

Standardní přepínače a tlačítka obeznámeni činí zařízení mnohem jednodušší, že se ukázaly být nejspolehlivější, ale má poněkud nudné volby. Přítomnost těchto tlačítek nemá vliv na náklady na stroje, které jsou obvykle vybaveny velmi cenově dostupné a nízkonákladové možnosti. V současné době výrobci produkují obrovské množství zařízení s dotykovým displejem, které jsou schopny získat velkou popularitu, ale často selhávají. Mimo jiné bude takové automatické stiralki stát mnohem dražší, ale pokud tuto možnost stále dávají přednost zvolit verzi s displejem na Ruský jazyk.

Pokud jde o jaký druh společnosti vybrat pračku, mnoho z nich se ztratí, protože v dnešním trhu domácích spotřebičů kupující nabízí opravdu širokou škálu dostupných možností a za zmínku. Odborníci v této oblasti byli schopni sestavit seznam nejoblíbenějších a nejznámějších značek a modelů automatického stiralok typu vydaných v roce 2016. Všechny z nich jsou nejvíce optimální kombinaci ceny a výborné kvality, ideální pro zákazníky s různými rozpočty a potřeb vnějších i vnitřních vlastnostech zařízení. Všechny vozy uvedené níže jsou schopni získat velké množství pozitivních ohlasů od uživatelů, kteří již ocenili všechny své výhody.

Tato pračka v sobě spojuje velké množství výhod a téměř nemá žádné vady, což z něj činí skvělou volbu, a to zejména s ohledem na její nízkou cenu. Jeho hlavní výhoda - je to třída spotřeby energie A ++, je to považováno za nejekonomičtější. Takový stroj pojme velké množství oblečení a téměř žádný hluk během provozu, když po zásluze získal první místo v seznamu populárních modelů.

Tento model v roce 2016 od známého německého výrobce praček velmi odlišných nízká cena a optimální sadu možností. Také seznam své výhody patří nízká třída spotřeby energie, vynikající kvalitu umytí a pečlivé zacházení se všemi druhy prádla a dalších pěkné přírůstky, včetně jednoduchého ergonomického designu.

Jedná se o rozpočet s přihlédnutím k vynikající vzhled a vynikající design pračku od renomované společnosti LG vyprší inteligentní řízení. Má 13 dostupné programy a režimy, pohodlné a příjemné zobrazení je malá co do velikosti a dalších užitečných voleb. Jeho Jedinou nevýhodou může být nazýván vysoká úroveň hluku při provozu, což podle mnoha kupujících.

Tato pračka je navržen speciálně pro ty, kteří nejsou zvyklí ušetřit na domácích spotřebičů, ale plně ospravedlňuje jeho vysoké náklady. Je vyrobena z nejkvalitnějších materiálů, práce na motory měniče, perfektně zvládá se všemi druhy oděvů, včetně těch jemných tkanin, a dělá žádný hluk při praní. To nemá prakticky žádné nevýhody, ale některé z nich jsou příliš vybíraví majitelé na vědomí, že mycí čas na některých programech zvyšuje pracovní dobu.

Vynikající volbou pro velkou rodinu má vysokou účinnost, přijatelné ceny a samotnou vstřícný komora stáhnout. Toto zařízení je příkladem inovativního designu v kombinaci s optimálním sady dostupných a požadovaných možností. Je to z tohoto důvodu mnoho kupců vybrat auto, které označit jeho vynikající práci.

Jaké jsou nejlepší výrobci

Mnoho kupujících často nevědí, jak si vybrat pračku, protože řada modelů na trhu, je poměrně rozsáhlá. Mezi výrobci obvykle rozlišují nejlepší značky, které jsou tradičně velký zájem a jsou schopny odolat i nejsilnější konkurence.

 1. Obvykle na prvním místě jsou Evropa, a většina spotřebitelů raději kupují vozy vyrobené převážně v Německu. V této zemi vyrábět přístroje značky jako AEG, Bosch, Miele a mnoho dalších.
 2. Na druhém místě jsou stiralki vytvořeny na území Švédsko. Vyznačují se spolehlivostí, vysokou kvalitou provedení a moderní technologie.
 3. Velmi populární zařízení z Itálie a Francie, což je typické pro nízkou cenu, ale docela dobrá kvalita a výkon.
 4. korejský Stroj je také velký zájem, protože v této zemi při výrobě velkou pozornost je věnována sestavě.

Stojí za zmínku, že turecké vozy nejsou tak spolehlivé jako ve srovnání s jinými možnostmi.

Aby bylo zajištěno, že uděláte správnou volbu, to je nejlepší se zaměřit na základě odpovědí odborníků, stejně jako názorem odborníka v tomto oboru. Takový člověk může být opravář automobilů, protože ví, že nedostatky zařízení pro různé značky. Je lepší zvolit nejteplejší možnost v tomto případě otázka, jakou značku pračky koupit, nebudou vznikat.

Hodnocené pračky na kvalitu a spolehlivost. Deset nejlepších samostatných modelů, jejich vlastnosti a důležitých technických parametrů. Výhody a nevýhody, cenová hladina.

Tajemství výběru spolehlivého pračky

Jak si vybrat pračku, sloužit dlouho a dobře umyté? Tím, že žádá správné otázky správce nebo si přečíst specifikace, každý může vyzvednout techniku, vhodnou cenu a kvalitu. Zjistěte si, jaké auto je lepší, help-hloubkové analýzy funkcí a parametrů moderních modelů.

Na jaké vlastnosti hledat?

Všechny vlastnosti, které je třeba vzít v úvahu při volbě „stiralki“, rozdělených do tří skupin:

Rysy prvních dvou skupin řekne, zda je přístroj vhodný pro svou velikost, množství prádla zatížení, stejně jako použitelnost. Technické parametry mají vliv na hluk, na množství spotřebované energie a životnost.

Velikost a způsob nakládání prádla

Podle návrhu parametry patří velikost stroje, množství prádla a způsob nakládky - přední nebo vertikální. Jejich výběr je jiný - to je často místem pro osobní automobily je velmi omezená. Před nákupem je třeba určit místo pro nová zařízení a provést měření, aby zjistili, co je maximální výška, šířka a hloubka by měla být ona.

Je pravidlem, že čím větší je velikost stroje, tím více oblečení v něm lze stáhnout v jednom mytí. Je také třeba vzít v úvahu. Na velkém rodinném zatížení 3 kg bude nedostatečná. Ale také koupit stroj s „rezerva“ za to nestojí. Ačkoli dokumenty a nezadáte minimální zatížení prádla, ale v případě, že velký stroj vyhodit jeden nebo dva halenky, kvalita praní trpět. Výrobci doporučují načíst buben na 2/3, která zajišťuje tření mezi tkání a zajišťuje správné mytí. K dispozici stroje s zatížení 3 až 12 kg, takže každý může vyzvednout svou volbu.

Pro rodinu 3-4 osoby nejlepší volbou bude přístroj s náplní 5 kg. Na každém dalším členem rodiny je třeba přidat dalších 1,5 kg.

Volba přední nebo horní načítání příliš často závisí na dostupnosti prostoru. Pokud jsou dveře otevřeny na straně zátěže, stroj může být instalován pod dřezem. A vestavěné modely - front. Ve svislé zatížení má své výhody - mají menší hloubku. Kromě toho, při načítání kdykoli otevřít kryt a upravit množství prádla: vybrat náhodně narazí na předmět nebo přidat pár dalších.

Počet programů a možností ovlivnit použitelnost stroje. Například, pokud je jemná mytí, ruční mytí nebude mít oblíbené oblečení, je možné svěřit jeho techniku. Jak si vybrat pračku, se zaměřením na jeho funkčnost? Vyberte, zda chcete „všechno a více“, nebo lepší omezit na nejnutnější programy? Pojďme pochopit, že prodejci nabízejí, a jaké vybavení, které poskytuje.

Začít mluvit o mycí program je nutný pro řízení. K dnešnímu dni, existují dvě možnosti: mechanické a elektronické. Mechanická rozhraní - otočné přepínače. Přepínač Program pracuje na principu časovače, takže mytí pokrok, který vykazují jeho pohybu. Mnoho lidí dává přednost toto rozhraní, protože je poměrně snadné pochopit. Kromě toho je zde ujištění, že mechanik je bezpečnější, a pokud rozbití dojde, oprava kontrolní mechanismus levnější.

Musím říci, že nová generace zařízení je spolehlivá, takže se elektronicky řízené stroje ne břemeno jejich majitelé opravit historii. Vizuálně elektronické rozhraní - it tlačítka, s nímž nastavíte mycí program. Ovládací panel je LED displej, může být patrné, v jaké fázi praní, jaká je teplota vody a počet otáček.

Některé nové modely „komunikují“ nejen na displeji, ale také hlasové záznamy. Příjemný ženský hlas oznamuje začátek a konec praní. Někdy to může přinést i nepříjemnosti. Například, pokud použijete funkci „Odložený start“, oznámení hlasové bude naprostým překvapením noc.

Při výběru vozidel je třeba pečlivě přečíst režimu mytí. Aby nedošlo k ztratit v obchodě, je lepší udělat doma obrobku - seznam potřebného softwaru. V moderních modelů může být až 20 programů. Levnější možnosti jsou 8-10 mytí. Možná, že tyto 10 varianty jsou zcela v souladu s vašimi potřebami, pak to nemá smysl, aby přeplatit. Všechny programy jsou rozděleny do několika skupin.

 • bavlna;
 • syntetické;
 • hedvábí;
 • vlna;
 • jemné tkaniny;
 • dětské oblečení;
 • sportovní oblečení;
 • polštáře a přikrývky;
 • tkanina vodu odpuzující (svrchní oblečení).

Podle intenzity praní (stupeň znečištění):

 • intenzivní praní;
 • biostirka;
 • Rychlé praní;
 • mytí masážní sprchou;
 • namáčení;
 • předmytí;
 • varu;
 • navíc máchání.
 • poloviční náplň;
 • hospodárné mytí;
 • Ruční praní vlny;
 • Režim proti vrásnění a pomačkání (snadné žehlení);
 • drenáž;
 • Režim "hygiena" (anti-alergenní;
 • Silver nano.

Většina programů nezpůsobují problémy, protože jejich název mluví sám za sebe, ale je třeba se seznámit s některými detaily.

 • „Vsáknout“ objevil se v poslední době programem a realizovány různými společnostmi v různých směrech. Electrolux pračky umožňují namočit prádlo delší dobu: jestliže během 19 hodin nezapne mycího programu, nalili vodu, zapnout a vypnout sami. V dalších psacích prádlo můžete užívat 15 až 30 minut.
 • „Ruční praní vlny“ se liší od normálního provozního režimu pro vlněné oblečení. S tímto bubnu není režim a houpací otáčet. To zabraňuje deformaci oblečení a vzdělání pelet.
 • „Náklady na mytí“ - program, který vám umožní získat čistý oděv použití menšího množství vody a elektřiny, ale lhůta pro podání takového odplavení mnohem více.
 • Režim „odvodňovací“ poskytuje vypouštěcí buben bez kroucení, což je důležité pro jemné tkaniny.
 • Praní v režimu „Dětské spodní prádlo“ - namáčení, praní, vaření a dvojím máchání trvání 3:00. V tomto případě se promývání provádí ve velkém množství vody, aby se prádlo zůstává měkká a nehromadí alergeny.
 • „Biostirka“ optimální při použití prášků s enzymy. teplotního režimu programu neničí biologicky aktivních složek - lipázy, proteázy, amylázy.
 • Program „Zdraví“ - mytí, ničí alergeny v prádle. Toho je dosaženo pomocí speciálních teplotních podmínkách.
 • Silver nano - Umožňuje dezinfikovat prádlo a oblečení s ionty stříbra. Odstraňuje nejen nečistoty, ale i nepříjemný zápach.

S výjimkou programu namáčení, praní a máchání v automatech prodali některé další užitečné funkce. Některé z nich jsou nezbytné. Například, Aqua stop - jeden z bezpečnostních systémů, ochranu při úniku moče. Dokonce i když se promývání provádí v nepřítomnosti majitelů, nemůže být strach z povodní v bytě.

Existuje několik „bezpečné“ režim v pračce.

 • „Ochrana dětí“ - blokuje ovládací panel po zahájení prací, takže dítě nebude moci přeprogramovat umýt, stejně jako otevřené dveře.
 • Aqua alarm - akustický signál i na netěsnosti.
 • „Řízení nerovnováha“ - rovnoměrně prádlo. Tím se zvyšuje životnost stroje, snížení vibrací a hluku.

Existuje více „pohodlnější“ a „úsporné“ programu.

 • „Start časovač“ - sešité začátek - umožňuje zahájit praní v libovolném vhodném okamžiku.
 • Aqua senzor - určuje, že je třeba znovu oplachování, a tím snížení spotřeby vody a elektrické energie.
 • „Automatické dávkování vody“ - umožňuje používat optimální množství vody, bez překročení rozpočtu.
 • „Stop máchání“ - neumožňuje stroj okamžitě vypustit vodu po mytí. Hosteska aktivuje režim máchání nezávisle kdy může okamžitě vytáhnout a pověsit věci.

Pračka-sušička, nebo výrobu páry

Samostatně je nutno říci o dvou typů strojů se speciálními vlastnostmi - sušení a výrobu páry. Stroje s teplou sušícího vzduchu proudit zcela sušené oblečení. Taková možnost by mít cestu, v případě, že dům má dítě, a samozřejmě nemá čas na suché prádlo. Schopnost rychle schne ve stroji a pomoci těm, kteří zapomněli připravit předem a oblečení schne to „on the fly“. Nevýhodami takových vozů - jejich cena je vyšší, a třída energetické níže. Při sušení, které konzumují mnohem více energie, ale pokud tato možnost není zahrnuta v ceně, bude spotřeba být standardní.

Pračka s funkcí prádelna kouřícím objevily v poslední době. Zpočátku se jednalo o Silver nano alternativa - dezinfekční věci stříbrných iontů.

K dnešnímu dni strojích s modely výrobu páry slouží několik funkcí.

 • Parní praní - mytí s větším kouřící vody. Prací prostředky pod vlivem několika více rozpustných, čisté oblečení a vymyje z nich.
 • Odstranění skvrn párou - to je čistírna. S cílem získat to místo, které je třeba vybrat vhodné čisticí prostředky.
 • Antibakteriální ošetření.
 • Vaření v páře pomáhá vyhladit věci. Po 20 minutách ve stroji je třeba zavěšení oblečení na ramínkách a je-li to nutné, trochu žehlit.
 • Občerstvení - o výhodný způsob obnovit šaty bez mytí. Odstraňuje pachy a znečištění vůle.

Zpravidla výrobci prodávají stejný model 2-3 režim vaření v páře, takže je třeba zvolit příslušnou volbu. Režim „Osvěžující“ je ideální pro ty, kteří chtěli vypadat dobře. Ne všechny oblečení lze prát na denní bázi, v tomto případě, paření pomáhá udržovat ji v dobrém stavu. Tento program bude užitečné pro ty, kteří mají v domě hodně plyšových hraček. Pára refresh a dezinfikovat je.

„Parní praní“ je nezbytná pro alergiky - pára odstraní všechny alergeny a dobře myje čištění tkanin. „Stahovací“ - užitečnou funkci, pokud potřebujete pat věci dlouho ležel v zmačkané stavu. To nejen odstraňuje vrásky, ale také vůně zabaleného prádla.

Operace parní mytí vyžaduje mnohem méně prášek. Nemůžete spoléhat na předchozí zkušenosti s konvenčními stroji, lépe si pečlivě přečtěte pokyny.

Technické vlastnosti kulometu - nejdůležitější ze všech svých funkcí. To není levná zařízení, změnit každý měsíc vám nebude, tak si vyberte model porovnáním následující parametry:

 • Třída energetické účinnosti;
 • Maximální spotřeba energie;
 • Třída prací;
 • typ motoru;
 • hluk;
 • je materiál, ze kterého je nádrž vyrobena;
 • Rychlost a třída odstřeďování.

Energetická účinnost samopalu

Třída energetické účinnosti musí být uvedena v dokumentaci a v případě samotné technologie. Byl označen latinkou. Zatímco teoreticky, toto číslo se liší od A (A +, A ++, A +++) až C, v praxi, je nyní komerčně dostupné stroje a třída A výše. Modely P prezentovány v segmentu praček s funkcí sušení. Rozdíl ve spotřebě energie mezi třídy A +++ psacích strojů a C je velmi významná a vysoká jako 12 wattů za hodinu.

Při praní s plnou zátěží, při teplotě 60 ° C s označením vzoru A +++ trvá 15 W / h, a C - 27 W / h. Kromě třídy na štítku a maximální požadavek - od 2 do 4 kW. Hodnota spotřeby energie v režimu energeticky náročné. Například, pokud po celou dobu zahrnují sušení, spotřeba elektřiny bude právě to.

typ motoru a necky

Psací stroj stroj může být instalován motory na dva typy - kolektor nebo měniče. Nové modely nastavit druhou možnost. Měnič Motor je tišší, protože tam nejsou žádné kartáče. Při mytí uslyšíte pouze zvuk samotného praní bez hučení motoru. Životnost motoru je větší než kolektor, takže to dává delší záruku.

Materiál, ze kterého je nádrž vyrobena mít vliv na práci a životnost pračky. Existují tři možnosti - nerezová ocel, smaltovaná ocel nebo kompozitních materiálů. Nerezová ocel - trvanlivý materiál, který může vydržet 50 let, nebo dokonce 100 let provozu. Nicméně, tento termín je nepravděpodobné, že by přežít stroj. Kompozitní sudy jsou navrženy pro práci 20-25 let, což je v souladu s celkovým životnosti.

Smaltované nádrže v provozu ukázaly jako neúčinné. Dojde-li sebemenší trhliny nebo vločka, rez nádrž rychle a to se musí změnit. To je ta nejhorší možnost. Pokud hodíte sklovinu a vybrat z nerezové oceli a plastu, je třeba vzít v úvahu následující body:

 • „rušivým“ z nerezové oceli;
 • buben kompozitu by snížilo náklady na vozy bez ovlivnění výkonu;
 • Plast je lepší při zachycování tepla.

Hladina hluku musí být uvedena v charakteristikách stroje. Skládá se ze dvou číslic. První ukazuje, jak je hluk při praní, druhá - během odstřeďování. Lepší je koupit si model s ukazateli nepřekročí 55/70 dB. Pokud je to důležité, aby technika byla opravdu tichý, pak je třeba vybrat pračku s motorem měniče a kompozitní nádrže.

Na hluk stroje, ale její výkon, tímto nastavením ovlivněny a kvalitu podlahy. Je-li podlaha nerovná ve vodorovné rovině, bude vibrace při odstřeďování. Pokud se vám nedaří eliminovat nerovnosti podlahy ke snížení hluku je lepší použít antivibrační gumové nožičky nebo stát.

Třída prací ukazuje, jak efektivně stroj vyrovnává s tímto problémem. Účinnost mytí je označena latinské abecedy z „A“ na „G“, kde „A“ - nejvyšší rychlost, tj prádlo promyje pečlivě, a měl by být odstraněn, jak je to jen možné. V praxi se na trhu najdete dvě verze „A“ a „B“, a tento rozdíl není vidět vizuálně.

Spin charakterizována dvěma parametry - třídy a rychlosti. Rychlost odstřeďování je uveden v otáčkách za minutu a může být od 400 do 1800 ot / min. Výrobci vždy určit nejvyšší možnou rychlost. Zde je větší není vždy lepší, pro různé tkaniny potřebují jiný odstřeďování, a příliš vysoké otáčky mohou poškodit oblečení. Nejlepší volbou je považován stroj 1000 vol. / Min. Již nejsou potřebné v případě častého mytí froté předmětů, přikrývky nebo oděv. Spin třída představuje obsah zbytkové vlhkosti v promytých vyždímaným oblečení. Pro třídu A Obrázek 45%, C - 54%, D - 72%.

Výběr pračky, každý je řízen jejich potřebami a preferencí. Někdo preferuje "stavovou" techniku ​​- nejnovější modely nejznámějších značek, někdo potřebuje ekonomickou spotřebu vody a elektřiny a někdo chce, aby stroj věděl vše - vykonával další funkce.

Pokud mluvíme o shodě ceny a kvality, pak v segmentu středních cen si můžete zvolit ideální volbu pro všechny potřeby. Drahé modely jsou zpravidla dodatečné platby za elitismus, design a technologické novinky. S dnešním vývojem technologií, pokud jsou inovace úspěšné, jsou rychle zavedeny a konkurenty. Pokud pečlivě porozumíte vlastnostem v různých modelech, můžete vybrat nejlepší možnost bez přeplatku. Doufáme, že tato informace bude vaším spolehlivým asistentem!

Dívky, neustále přemýšlíme o každodenních problémech a zapomínáme na sebe. Ano, máme čistý dům, čistíme a omýváme věci, vždycky máme něco k jídlu. Ale měl jsem pocit, že můj manžel měl milenku, pravděpodobně kvůli mé nadměrné hmotnosti. Tady se podívám na Olyu Cartunkovovou z KVN, jakou jemnou chlapku za pár měsíců ztratila 30 kg a sledovala jsem její dietu, už jsou první výsledky - 10 kg. A okamžitě můj manžel začal věnovat více pozornosti mně v posteli. Kdo se stará o to, jak jste ztratil váhu Kartunkova si můžete přečíst zde. Jenom říkám, že se dělník na sebe podíval.

a jejich zápis

Otázky a návrhy: [email protected]

Pozor prosím! Kopírování materiálů stránek je možné pouze se souhlasem správy a s aktivním odkazem na zdroj.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 23 = 33