Jak vybrat zvlhčovač

Jak vybrat zvlhčovač

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Správná volba zvlhčovače do domu

Postupem času, každý přijde si uvědomit, že v mnoha potížích na vině příliš suchý vzduch, a to zejména v případě, že jsou děti v domě. Pak vyvstává otázka, jak si vybrat zvlhčovač vzduchu. Pro takové, musí být problém přiblížil zodpovědně, jako zvýšené úrovně vlhkosti v místnosti v případě, že chybně zvoleného modelu zařízení s sebou také přináší problémy: plísně, vlhké prádlo, zatuchlé vůně.

Pokud je to nutné zvlhčovač vzduchu v domě?

Na první pohled se může obydlí neskrývají žádné nebezpečí. Ve skutečnosti je nejstrašnější nepřítel z toho, co je očím neviditelné. V našem případě mluvíme o suchý vzduch, což přispívá k rozvoji celé řady zdravotních problémů: pocit svírání kůže, sliznice nosu a úst, stejně jako kůže, dochází k odlupování.

Při delším pobytu v místnosti s přesušené vzduchem, můžete pociťovat bolest hlavy, letargie, únava, je rozptýlení, a nejhorší ze všech - potíže s dýcháním.

Budeme-li shromáždit všechny tyto příznaky, pak lékař nebude muset pospíšit, protože důvod je zřejmý - naléhavou potřebu zlepšit celkovou úroveň vlhkosti v místnosti. Respektive, nemusíte se ptát: Musím zvlhčovače?

Jestliže děti žijí v domě, první věc, kterou po návratu z nemocnice, je třeba dbát, aby se vzduch prostředí v dětském pokoji nebyla příliš suchá, protože to je hlavní příčinou častého rýma a nachlazení u dětí.

Jak lze vidět v moderních podmínkách, kdy je množství zařízení na každého nájemce žijící v domě je dostatečně velká, že dvakrát před nákupem takového zařízení není nutné. Ale ne fanatismus přistupovat k problematice zvlhčování vzduchu, protože optimální hodnota tohoto parametru se pohybuje v rozmezí od 40% do 60%. Myšlení, jak si vybrat zvlhčovač vzduchu, měli byste vědět, že dnes existuje mnoho druhů takových zařízení různých značek, včetně:

  1. Parní zařízení. Jeho činnost je založena na principu odpařování horké vody na předem stanovenou hodnotu teploty. Příprava teplé vody se provádí pomocí elektrod. Tato zařízení jsou velmi produktivní, protože během jedné hodiny z páry, se převede na 700 g kapaliny. S ohledem na princip provozu parní zvlhčovače jsou schopny dosáhnout vysoké úrovně hodnot vlhkosti. Proto se rozhodli vybrat zvlhčovač vzduchu, je důležité, aby tento typ zařízení byla vybavena vlhkoměrem, protože přítomnost tohoto prvku v mechanismu zjednodušuje kontrolu vlhkosti.

Ale můžete koupit vlhkoměr samostatně a nezávisle sledovat vlhkost do vzduchu. Když jsme si vybrat zvlhčovač vzduchu pro domácnosti, je důležité, aby se dozvěděli o výhodách a nevýhodách této techniky. Například výhodou zařízení pracující na páru, je možnost jejich použití jako inhalátor. Ale na rozdíl od této zjevné nevýhodě lze označit za poměrně vysokého výkonu.

 1. Ultrazvukové zvlhčovače jsou propracovanější design s mnohem menšími nedostatky. Tato technika pracuje na principu převedení kapalné vody do plynného stavu působením vysokofrekvenční oscilací. Volba zvlhčovač nejlepší koupit? Ve většině případů to bude řešení ultrazvukového přístroje, protože relativně vysokým výkonem, že má malou kapacitu.
 2. Klasické verze zvlhčovače. Funkce, technika založená na principu studeného odpařování: ventilátor fouká vzduch přes zařízení, uvnitř které je nainstalován výparník. Hydratace dochází v důsledku vlhkosti odpařením prvek.
 3. „Praní vzduchu“ nebo čisticí prostředek zvlhčovadlo je unikátní zařízení, které vykonává nejen funkci vyřešit vlhkost v místnosti, ale také čistí vzduch. Než si vyberete čističky vzduchu zvlhčovače, musíte vědět, že tento postup nevyžaduje výměnu dílů díky speciální konstrukci: speciální pohonný systém je vyroben z plastu, na základě existujících mlýnů, lezení, zachycuje vodu, která pak se odpařuje, soustružení do vody mrak. Tak, tam je hydratační a očistu prostředí vzduchu v interiéru.

Jaké vlastnosti na vědomí,

Když jsme si vybrat zvlhčovač vzduchu okolo domu, navíc k ceně by měla brát v úvahu celou řadu těch potřebných parametrů, k nimž patří:

 • dostatečný výkon zařízení, je důležité vzít v úvahu rozměry místnosti. Tak, která se rovná 20 čtvereční plochy. m se doporučuje nákup zařízení, které je vybavené nádoby orgán 5L. Obvykle, jeden přístroj je pokojová služba. Nicméně, existuje silnější technika, která může sloužit velkou plochu, která plášť je v něm opatřený až 7 litrů.
 • výběru zvlhčovač, který z nich koupit, musíte vzít v úvahu hodnotu výkonu. Například parní zařízení spotřebovává velké množství energie, protože energie je v rozmezí od 300 do 600 wattů. Ultrazvukové modely v žádném případě horší výkon, ale toto nastavení mít několik řádů nižší - až 40 wattů.
 • Hladina hluku se také týká základních charakteristikách, protože někdy tento postup funguje i v noci, respektive by měla být vybrána zařízení, která fungují ne víc než šepot. Z tohoto důvodu, zvlhčovač, musí být navržena tak, aby provoz při 35-40 dB.
 • přítomnost vlhkoměru významně zjednoduší úroveň kontroly vlhkosti.
 • doplňkové funkce, například displej, který zobrazuje parametry vzduchu v místnosti se bude hodit, ale měli byste vědět, co je plně vybavený přístroj je dražší.
 • Volba kombinovaný čisticí a zvlhčovače: druhy, vlastnosti, typy
 • Typy, konstrukce a montáž zvlhčovače na videu instrukce
 • Princip fungování zvlhčovače: druhy operací, typy zařízení
 • Co je zvlhčovač: typy a výběr

Stahování Dyson ultrazvukový zvlhčovač vzduchu. Ačkoli nehty delší oloupat, a pak jako zimní-bez hřebíků. Ano, vaše oči se nepřerušuje. Stále užitečná věcička zvlhčovač, když problematické udržet.

Dr. Komárovský o tom, jak si vybrat zvlhčovač

Správná vlhkost vzduchu v místnosti, kde dítě žije, a to nejen poskytnout mu ochranu před viry a alergií, ale také rychleji zotavit, pokud se nemoc ještě nedošlo. To bylo opakovaně řečeno, rodiče respektovat pediatr a autor mnoha knih a článků o zdraví dětí Jevgenije Komárovský.

Mnoho matek a otců, poslech na radu lékaře a snažila se zvlhčovat vzduch v dětském pokoji s pomocí nádrže vody, akvárium, vodní páry, mokré ručníky visí na chladič. Dříve nebo později přijde pochopení, že je to jednodušší a levnější koupit speciální zařízení - zvlhčovač vzduchu. O tom, jak ji zvolit a jak používat, říká Eugene Komorowski.

Sliznice nosu a nosohltanu plnit důležité ochranné funkce. Produkují sliz, který je schopný vazby viry zpomalit jejich šíření.

V případě, že hlen vyschne vzhledem k tomu, že dítě dýchá suchý vzduch nebo během rýma dýchá ústy, biologická tekutina, změnit svou konzistenci, stává nebezpečný pro dítě. Vysušená nosní sliznice skvělý start do cítit bakterie.

Mnozí rodiče si všimli, že současná hlen jednou transformován do husté zeleně. To je důsledkem nesprávné vlhkosti.

Dítě, které se neustále dýchá suchý vzduch, často nemocné s akutními respiračními virovými infekcemi.

V průběhu nemoci mají mnohem vyšší riziko komplikací. Faktem je, že pokud kašlete průdušky, které jsou také aktivně rozvíjet ochranný tajemství proti virům, začne vysychat bronchiálního hlenu, je s velkou pravděpodobností vést k zánětu průdušek. Pokud vysušeny hlenu začne zasahovat do plicní výměny začne zápal plic.

Vlhký vzduch při chřipce nebo SARS nemoci je obecně jedním z hlavních „drogy“: virové infekce ustupují rychleji, a imunita je vyškolen rozpoznat viry a konfrontovat je, když pacient vdechuje vlhký vzduch, pít hodně tekutiny. Nicméně, žádné další léky z lékárny k nákupu je obvykle není nutné.

Děti, které dýchají zvlhčený vzduch nestačí, často trpí různými alergiemi. Jsou těžší než přenos tepla, která doprovází různé nemoci již nemocný, jejich imunita podstatně slabší vrstevníky dýchat vzduch s relativní vlhkostí 50 až 70%. Je to právě tato hladina vlhkosti Komorowski doporučuje podporu dětského pokoje.

Chcete-li zjistit, jak indoor vzduch je nasycen vlhkostí, by měla mít zařízení - vlhkoměr. V případě, že indikátor není „vydržet“ až o 50%, měli byste uvažovat o nákupu zvlhčovače vzduchu. Bude bez dalších okolků, shonu s pánví, sklenice s vodou a mokré ručníky vytvořit tu správnou atmosféru, v níž bude dítě vyrůstat zdravé.

Poškození od zvlhčovače bude pouze v případě, kdy rodiče jsou hrubě porušují její pravidla provozu. V případě, že dětský pokoj je vlhkost vyšší než 75-80%, bude to mít negativní dopad na jeho pohodu a zdraví.

Typy zvlhčovačů - klady a zápory

V současné době v prodeji existují tři typy zvlhčovačů:

Parní zvlhčovače podle principu akce připomínající konvic: voda začne ji odpařit do spotřebiče se zahřívá k varu dvě elektrody. Jedná se o nejlevnější a nejdostupnější možností domácích spotřebičů.

Při výběru zvlhčovač, zkontrolujte, zda je vybaven speciálním vlhkosti čidlem, který instruuje zařízení, jakmile se dosáhne předem určené požadované pokojová vlhkost odpojit. Pokud takový část jeho hydratační ne, bude muset koupit samostatně, což není příliš pohodlné a drahé.

Mezi nevýhody parní zařízení může znamenat vysokou míru spotřeby energie. Ale ve zbytku tohoto typu zvlhčovače je velmi vhodná pro dětské pokoje - to je nejproduktivnější, rychle a jednoduše vytvoří požadovanou atmosféru, není potřeba mu kupovat spotřební materiál. Produkt funguje jednoduše: se naplní vodou a nádoba je otočen do elektrické zásuvky.

Je třeba mít na paměti, že hydratace probíhá s horkou párou, a proto je třeba umístit zvlhčovač tak, že dítě v žádném případě nemohlo dosáhnout.

Ultrazvukové zvlhčovače jsou dražší než páry, ale mají další výhody. Tak, při nižší spotřebě energie, tato zařízení ukazují dostatečný výkon.

Princip fungování takového zařízení složitější: je použit piezoelektrický krystal ultrazvukové záření, elektrické oscilace jsou mechanické. Výhodou této techniky - v malých rozměrech, mobilita rozprašovače, pomocí kterého pára mohou být do libovolného směru.

Se všemi výhodami ultrazvukových zvlhčovačů docela vybíravé v případě, že často nalít příliš tvrdou vodu, filtr se rychle nepodaří. To může vést k tomu, co je na nábytek a tapety padne bílou sraženinu. Kromě toho jsou náhradní filtry pro přístroje nejsou levné.

„studené“ hydratační - nejdražší. Tento název se dostali k principu akce, ve kterém je suchý vzduch, který je k dispozici v místnosti na chvíli dovnitř přístroje se čistí. Uvnitř je vlhká náplň, průchodem, jímž je vzduch nasycen vlhkostí a ochlazuje.

Výkon této techniky je závislá na počátečním obsahu vlhkosti. Čím vyšší je, tím pomalejší jednotka pracovat, protože v intenzivní hydrataci nedává smysl. Proto je takový „smart“ hydratační bude vždy udržovat optimální úroveň samotného vlhkosti, bez zásahu do domácnosti.

Takové zařízení je velmi náročná na kvalitu vody, která bude smáčen filtr. filtr příliš tvrdá voda přinese selhání. Tak to je nejlepší používat destilovanou vodu nebo další peníze na nákup speciální kazety, které jsou „schopni“ změkčit tvrdou vodu a demineralizované ji.

Tento zvlhčovač neprodukuje proudy páry, jako předchozí dva typy, ale proto, že dítě nemá zájem. Další výhodou - zvlhčovač vzduchu nasycené mastné kyseliny nejen vzduch s vodou, ale také čistí ji, protože se pracuje s menšími částicemi.

Studené zvlhčovače spotřebovávají elektrickou energii, stejně jako ultrazvuk. Nicméně, jejich výkon je nižší než u ultrazvuku, ale oni jsou na samoregulaci.

Méně zařízení je to, že je schopen zvýšit relativní vlhkost vyšší než 60%. Kromě toho je životnost filtru - ne více než 3 měsíce, takže minimálně 4x ročně budou muset kupovat spotřební materiál a změny.

Spustit výběr zařízení pro dětský pokoj by měl být měření.

V obchodě budete muset přijít s kusem papíru, který bude obsahovat:

 • Plocha místnosti;
 • výška stropu;
 • stručný popis typu místnosti (kolik oken, které jsou vyrobeny ze zdi, kolik na pokoji čalouněného nábytku, rostliny).

Je také žádoucí, aby říci prodávajícímu, jak často můžete měnit vodu v přístroji. Máte-li sedět doma, nádrž může být malý velikostí, ale pokud rodiče celý den v práci, a dítě v zahradě, to je lepší, aby se zařízení s velkou kapacitou pro přidání vody často.

Jevgenij Komárovský říká, že nejtěžší při výběru úložiště vyhodnotit zvukové efekty, což hydratační. V prostoru velkého nákupního centra nebo jiného typu zařízení, jako jsou, žádný hluk. Ale to bude použit v ložnici, včetně práce v noci. Je důležité, že zařízení pracuje tak tiše, jak je to možné.

Pokud máte na výběr hydratační poprvé, to není jen vzít drahý a technicky složitý model říká, že Komorowski. Začátečníci nepotřebují kopii ovládacího panelu „palubní počítač“, což je množství dalších funkcí. Chcete-li začít stačí pochopit, jak přístroj používat a co to potřebné této konkrétní rodiny.

Stejně důležité hrát recenze od jiných rodičů, kteří lze nalézt na internetové adrese rodičovských fórech. A nejdůležitější věc, kterou by si měl uvědomit mámu a tátu, kteří uvažují o výběru takové zařízení, nemůžete dostat nemocný od zvlhčovače, můžete dostat nemocný od jeho nepřítomnosti. To platí zejména pro rodiny s dětmi, kteří žijí v mírném podnebí, kde jsou zimy - těžká a léty - horké.

Kde šest měsíců pracovní ohřívače, a pak ovládat klimatizaci, vzduch je vždy hodně země předpisy, což znamená, že musí být navlhčené. Ať je to jednodušší, než zavlažovat nosní sliznici, když je dítě nemocné.

Dr. Komárovský radí, aby nevedl zvlhčovač doma v ceně: práce by mělo pouze tehdy, pokud by došlo ke snížení vlhkosti a stává se méně než 50%.

Ze všech typů zařízení Jevgenij Komárovský doporučuje páry a ultrazvuku. Kromě toho, pro kojence není velký rozdíl, který z těchto zařízení koupí rodiče. Děti, které už jdou nahoru a jen vydržet, potřebuje bezpečnostní zařízení, jako je například ultrazvuk.

Níže si můžete prohlédnout video z Dr. Komárovský, ve kterém vysvětluje, co se zaměřit při koupi zvlhčovače.

Všechna práva vyhrazena, 14+

Kopírování materiálů stránek je možné pouze v případě instalace aktivní odkaz na našich webových stránkách.

Tipy pro výběr správného zvlhčovače

Před tím, než nějakou radu při výběru zvlhčovače vzduchu, je třeba pochopit, jaké typy vozidel existují:

 • Zvlhčovač, který využívá principu přirozeného odpařování. Jednotka zařízení je v tomto případě je velmi jednoduchá - kontejner vodního chladiče, který fouká na odpařování vody, čímž se získá chladné páry. Tento druh má nízkou úroveň účinnosti a je to špatná volba pro domácnosti s malými dětmi, protože vzduch se pomalu navlhčit.
 • Pára - do vzduchu vstupuje vlhkost byt v podobě horké páry. Princip fungování tohoto typu je velmi jednoduchá - hydratace se provádí ohřevem vody. Názorným příkladem je konvice varu. Parní zvlhčovač má dvě podstatné nevýhody:
 1. Velká spotřeba energie. Topná tělesa se vyznačují vysokou spotřebou energie.
 2. Nízká úroveň zabezpečení nezbytných k zajištění toho, aby zvlhčovač byl mimo dosah pro malé dítě, protože dítě může dostat spálil. A dospělí musí být opatrný.

Výhodou výběru tohoto typu je schopnost kombinovat zvlhčení a příchuť.

 • Typ Ultrazvukové - Princip fungování takového zařízení na základě vibrací membrány, která se stáčí vodu do nejmenší aerosolu. Mlha a zvlhčuje vzduch v bytě nebo domě. Tato technologie je považována za nejefektivnější z hlediska hydratace, energie, bezpečnost. Výhodou je i rychlost, zvýšení začne se vlhkost ihned po zapnutí. Nevýhoda - použití vody s příměsí bude mít v bytě bílého květu.
 • čištění vzduchu - to je nanotechnologie. Komplex, který automaticky vytváří optimální mikroklima v bytě: čistí a ionizuje vzduch. Výběr zařízení s různými ionizátor a čistička komplikováno vysokými náklady. To je několikanásobně cena těchto tří druhů.

Všechny odrůdy bytvoyh zvlhčovačů jsou spojeny pouze jednoho prvku - bez hluku. S chápat názory, teď pojďme mluvit o tom, co je možné dávat pozor, pokud chcete zvolit levnější, ale dobré zvlhčovač vzduchu v roce 2017.

Výběr zařízení může být poháněno dalšími funkcemi:

 • Displej, který zobrazuje teplotu v bytě, pokoji a úroveň vlhkosti. Je to užitečné a velmi pohodlné.
 • Dálkové ovládání. Je možné zapnout a vypnout zvlhčovače pomocí dálkového vzdálenosti. Tato takzvaná varianta pro líné. Ale to je široce věřil, že tuto funkci - přebytek a můžete snadno trvat několik kroků k zapnutí přístroje. Zde je volba zcela závisí na preferencích zákazníka. Mějte na paměti, že čím více funkcí v modelu se rozhodnete zvolit, tím dražší to bude stát.

Je zřejmé, že nejlepší z hlediska použitelnosti pro dům vybere ultrazvukový zvlhčovač vzduchu. Ale volba je také určena podle nákladů. A tady je situace poněkud obtížné, protože všechny druhy zvlhčovačů mají různé náklady. Například nástroj založený na principu přirozeným odpařováním mohou být dražší než ultrazvuku a naopak.

Zde je určující výrobce. Není přeplatit pro nepřekroucený název by měl být vybrán na základě technických vlastností, potřeb a finančních možností. Prodejní datové sady prvotřídní jsou považovány Boneco air-o-Swiss, Timberk, Electrolux, Sharp, Philips a Ballu. Chcete-li vybrat kvalitní hydratační a pokud to nebude přeplácet, doporučujeme upřednostnit výrobce dat. Uvědomte si však, že cena bude vyšší než čínské protějšky. Od levných domácích značek by rád zdůraznil, ATMOS, jejíž výrobky jsou postupně získává na ruský trh.

Navzdory tomu, že je třeba věnovat zvláštní pozornost výrobce, ve většině případů je volba je následující: ultrazvukové nebo pára. Ale to, co je lepší, jestli obě varianty mají stejné parametry a náklady? Zde vystupuje do popředí proveditelnosti a praktičnosti.

Prvním faktorem - správná volba pro danou oblast. Pro místnosti dostatek hydratační dítěte určený pro 25m 2, ale pokud je to nezbytné pro zvlhčování velkou plochu, jako je byt, měli byste zvolit výkonnější zařízení. K dispozici jsou modely zaměřené na zvlhčování vzduchu v místnosti do 60m 2.

Druhý faktor - bezpečnost. O dítě ve věku 2 až 10 let je lepší koupit ultrazvukový zvlhčovač vzduchu, aby nedošlo ke zranění nebo popálení.

Třetím faktorem - možnost různých typů reakcí, jako je náhlý výskyt kašle u dětí. Tento faktor je nejvíce kontroverzní a spoře prozkoumány. Zde se dát nějakou radu, je obtížné. Jedním z řešení může být celá řada vysoce kvalitní produkci proslulé značky zvlhčovače. V tomto případě se přeplatek bude vhodné. Dalším faktorem, který ovlivňuje výkon stroje - vody. Je žádoucí použít čištěné, protože kapalina z kohoutku obsahuje širokou škálu prvků, není vždy užitečné. To je zvláště důležité brát v úvahu pro alergie a těhotenství.

Důležité! Je třeba si uvědomit, že ultrazvuk nebo pára, stejně jako zařízení pracující na principu přirozeného odpařování, samy o sobě nevyřeší problém, pokud jde o dezinfekci vzduchu. Zvlhčovač pro domácnost se stane efektivním pomocníkem, pokud provádíte řadu opatření, které zahrnují systematické větrání a mokré čištění. Pouze v tomto případě bude dosaženo maximálního přínosu pro novorozence a nebudou se vyskytovat žádné problémy s alergiemi a těhotenstvím. Kromě toho se riziko takových reakcí významně sníží.

Rovněž je důležité provádět systematickou údržbu zařízení. Pokyny k tomu naleznete v dokumentaci k ní. Absolutní většina lidí ignoruje pokyny nebo studuje pouze část "Řízení". A to je velmi důležitá součást normálního provozu z hlediska účinnosti (účinnosti).

Filtry shromažďují různé látky a patogenní bakterie, které je nutné pravidelně odstraňovat nahrazením filtračního prvku. Nejpraktičtější je v tomto ohledu mikroklimatický komplex mytí vzduchu. Zařízení této třídy jsou vybavena indikátory, které signalizují potřebu výměny filtru a ionizační tyče.

V důsledku toho musí být pro výběr správného zvlhčovače zohledněny následující faktory a aritmetický průměr:

 • technické parametry - výběr podle typu, oblasti, souboru dalších funkcí;
 • náklady - výběr závisí přímo na finančních možnostech;
 • bezpečnost - se týká parních zvlhčovačů, stejně jako výrobce (pokud si vyberete drahý model, pak existuje větší záruka nepředvídatelných reakcí, například alergických reakcí).

Poslední věc, o které bych chtěla mluvit, je, které modely vzduchových zvlhčovačů jsou dnes považovány za nejlepší. Pokud nevíte, které zařízení si vyberete podle ceny a kvality, můžete bezpečně upřednostnit nejvhodnější volbu ze seznamu, který nám poskytneme.

Nejlepší vzduchové zvlhčovače pro dětský pokoj s kreativním designem a cenou 3000 až 5000 rublů:

 1. Ballu UHB-270 M Winnie Pooh
 2. Scarlett SC-AH986M06
 3. Atmos 2640
 4. Marta MT-2659
 5. Ballu AP-105

Pokud potřebujete zvlhčovač vzduchu pro byt nebo celý dům, doporučujeme vybrat jeden z následujících 5 modelů, který je v roce 2017 oblíben:

 1. Panasonic F-VXK70 (navržený pro 52 m²)
 2. Boneco H680 (100 metrů čtverečních)
 3. Sharp KC-D51RW (až 40 metrů čtverečních)
 4. Euromate Grace Elektrostatický (až do 90 m²)
 5. Winia AWX-70 (50 m²)

Nakonec doporučujeme sledovat videa, na kterých odborníci dávají vlastní doporučení pro výběr těchto zařízení:

Takže jsme poradili při výběru zařízení pro zvlhčování vzduchu. Doufáme, že naše rada vám pomohla a teď víte, jak si vybrat zvlhčovač pro byt a co je lepší pro cenu a kvalitu v roce 2017!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 1 = 1