Jak vyčistit komín v soukromém domě pece

Jak vyčistit komín v soukromém domě pece

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak čistit komín sazí lidové způsoby

Mnoho obyvatel soukromých domech se zajímají o otázku, jak čistit komín saze lidových prostředků. Vzhledem k koncentrací sazí kouře výstupu je těžké, tam je pravděpodobnost otravy lidí, kteří tam žijí. Proto se z problémů, jako jsou saze, černý od sazí v komíně, je třeba se zbavit.

Silná vrstva sazí na stěnách spalin potrubí má dopad na kvalitu práce pece samotné a bezpečnosti. Těžký odpad nahromaděný uvnitř může dostat do obývacích pokojů, které se ukládají na komína sazí může být hořlavý a vyvolat nehodu. To vše se lze vyhnout, pokud včas vyčistit komín u sporáku, a to může být děláno doma sami.

Nejjednodušší metoda je vyčistit komín - se používá tradiční stolní sůl. Tyto manipulace jsou preventivní charakter, protože silná vrstva nagorevshy nebudou pomáhat čisté, ale čerstvé vrstvy sazí a karbonové usazeniny mohou být odstraněny. Za předpokladu, že pravidelné užívání této jednoduché techniky k opětovnému znečištění objeví v průběhu delšího časového období.

Podstatou této jednoduché metody je následující: Je nutné přidat hrst suchého dříví kuchyňské soli. V době spalování je, že může mít vliv na chemické procesy, které probíhají uvnitř pece, což vede k saze se ukládá na stěnách trubek nejsou tak rychle a intenzivně. Takový způsob je, jak se čistí trubky, má nejvyšší účinnost jen v případě, že dosud důkladně zabalený vrstvou sazí.

Druhý způsob čištění riskantní průchodu z pece na plný spalování stávající deska na stěnách trubice. Je vyrobena s důrazem na chemickém složení sazí v komínech pecí. Celý je, že ukládá na stěnách olejovité sloučeniny pecí nejsou úplně spáleny těžké chemikálie, které nebyly zpracovány v důsledku nedostatku kyslíku. Takže v případě, že pec zahřát na požadovanou teplotu, saze hoří uvnitř sebe sama, aniž by bylo nutné pro další manipulaci.

Na saze, které mají být zahřát, je třeba, aby značné množství dřeva jako takové vhodné suché olše nebo osiky. Pec musí být důkladně roztaví, po které budete muset otevřít všechny popel, pak velká náruč suchého dřeva je odeslán do pece.

Stupeň rizika této metody je pro čištění potrubí, je to, že ne každý kamna schopné odolat zvýšené zkušební teploty. V době tohoto spalování rizik je třeba pečlivě sledovat všechny jiskry, které vyjdou přes otevřený komín v troubě. Provádění takových čistící proces by měl být tak dlouho, dokud trouba nezačne kouřit generované bílých vloček. Když vidíte charakteristické hučení, je to signál o ukončení tohoto nouzového pece.

Další způsob čištění potrubí lidových prostředků, je použití jednoduché slupky z brambor, které jsou obvykle v odvoz odpadků. To spočívá v tom, že západkový škrob aktivně komunikuje s nahromaděné sazí, účinně ji rozdělit. Tyto suroviny potřebné ve výši poloviny nebo celé kbelíku zde spotřeba závisí na velikosti samotného pece. Také, namísto takovýchto čištěním může dát brambory a čerstvou kus, pokud je výsledná kvalita není spokojen.

Po úplném spalování páru bramborového škrobu, které je trubka aktivně interakci s nahromaděné sazí a usazenin na stěnách, modifikací struktury vkladu. Po nějaké době, tato interakce foukané škrob se sazemi posledně jednoduše začne sama od sebe odpadnout od stěn. V případě, že intenzita odpadávat saze vklady nedostačující, je možné navíc ťuknutím na stěnu s holí komína. Tak je možné vyčistit kouřovod, aniž by bylo nutné žádné drahé nástroje.

Vysoce kvalitní mechanické čištění

Jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak vyčistit komín saze, je jemný mechanické čištění. Když se stěna stává záloha ve výši 2 mm nebo více, držení takového manipulace je považováno za nezbytné. V této situaci bude další metody slouží pouze jako prostředek prevence a malým časovým zpožděním. Jako účinný nástroj, pokud toto čištění je následující:

 • Pohodlné kovový kartáč s nákladem.

Vypadá to jako malý límec s kovovými štětinami, který je zavěšen na trvanlivé lana nebo lana. Spodní kartáč posílena náklad v konvenčním jádru nebo hmotnosti kovu mohou působit jako takové. Jako spolehlivý zásilku pro kartáče může být použita pouze položky, které mají stabilní těžiště, jinak hrozí riziko, že vybrané zatížení může být jednoduše uvízl v uličce, a odstranit to bude možné pouze s úplnou analýzou potrubí.

Pod vlivem gravitace kartáče jemně spuštěna do průchodu, běžný kabel se používá pro zvedání struktury.

S tímto prostý konstrukce mohou nejen účinně prorazit trubice ucpávání, ale jasně z komína sazí. Vzhledem k výhodným spojením karabinovyh všechny složky kartáč je snadná montáž a dělit, aby byl tento návrh je velmi uživatelsky příjemný storage.

Ve výzbroji mnoha domů a splňuje obyčejnou konstrukci kartáč s výhodnou odnímatelnou rukojetí. Tato rukojeť je mnohem delší, což usnadňuje proces čištění. Tento nástroj vám umožní vyčistit troubu, a to nejen zvenčí, ale i uvnitř. V případě, že je šroub připojovací části uvnitř scroll komína kartáče je nežádoucí, protože existuje riziko, že část nástroje může být pevně přilepená na chodbě. Taková zařízení byly použity v minulosti všichni, kdo jako první napadlo, jak čistit komín.

Je-li saze v peci má hustou vrstvu, potřebu vážnější opatření čistícího plánu. Například, aby se lépe odstranit nahromaděné saze mohou být použity konvenční škrabky, ve formě připomínající dlátem konstrukci. Rukojeť je také integrální s možností prodloužení, aby bylo možné dosáhnout nejodlehlejších koutech potrubí. S tímto spolehlivým škrabáku může být odstraněn i objem olejové usazených sazí. S tímto nástrojem, zmizí otázky, jak k čištění potrubí samostatně s minimálním úsilím.

Před zahájením mechanické čištění, je třeba dbát, aby všechny otvory trouby jsou uzavřeny. Pokud je to žádoucí, pec můžete pověsit utěrku. Všechny tyto aktivity pomáhají, aby se zabránilo kontaminaci částic hořící místnosti. Když spaliny zcela vymazány zbylý popel se shromažďuje pomocí speciálních otvorů. Samu pece by měla být čištěny na konci postupu. K tomuto účelu můžete použít speciální vysavač s praktickým úklid zahrnuje: krby a kamna. Po výběru vhodného způsobu, jak čistit komín všechno zbytečné, měli byste si přečíst některé bezpečnostní opatření, které musí být dodržovány v průběhu úklidových prací.

 1. 1. Je zakázáno provádět práce na střeše na deštivý den, s nadměrnou vlhkostí nebo silnými poryvy větru.
 2. 2. Je třeba se postarat o pojištění.
 3. 3. Při absenci speciálního systému pro zachycení pádu může být pevně uvázat pásu pevné lano.
 4. 4 Před promazávání nežádoucím způsobem brát žádné léky, které působí na reakční rychlost redukce. Je žádoucí pít alkohol, protože vše, co může mít negativní dopad na stabilitu v době provádění nezbytných prací na střeše.

Všechna tato opatření pomohou, aby se zabránilo možným rizikům při čištění komína, protože při práci v takovém nebezpečném místě domu, střechy, vždy představují určitou nestabilitu.

Jsme si vědomi, jak vyčistit komín sazemi

Za starých časů, kdy krbová kamna byla v každé domácnosti, lidé vědí, jak čistit komín, a tyto metody byly testovány časem. Tam byl dokonce profese kominík, který je zmiňován v různých pohádek.

málokdo ví, moderní svět, z jakéhokoliv důvodu, krb ve venkovském domě začne kouřit, a oheň není vzplanutí. Ale kromě toho, že je těžké zapálit kamna nebo krb, saze ucpaný komín může způsobit otravu oxidem uhelnatým nebo požár nahromaděné na stěnách svých výrobků. Totéž lze říci o kotlích. Vzhledem k tomu, že také vyzařují při provozu produktů spalování zemního plynu nebo jiných paliv.

Důvody, pro které jsou stěny úletů kolekce struktura shromažďuje saze a další spalování odpadu hodně:

 • Porušení technologie ve zdivu strukturální komínem uzliny pece nebo kouřovodu.
 • Nesprávné používání těchto zařízení.
 • Nekvalitní materiál používaný v kouřovém zařízení.
 • Požití cizích předmětů vztekat sběrnou strukturu v podobě odpadků, zaznamenané větrem nebo hmyzem a ptáky.
 • Absence části vnějšího trubkového ochranného deštníku.

Musí-li zdivo komín odpovídat rozměrům vnitřního lumen. Jsou-li nižší než standardní, pak v průběhu doby získají spalování odpadu v podobě sazí. Z toho se snižuje chuť a zapálit kamna nebo krb stává problematickým.

Zbytky uvnitř řešení potrubí pokleslé také urychlit ucpání komína. Pod nesprávné činnosti se rozumí spalování v pecích surového paliva s vysokým obsahem pryskyřice a chemického průmyslu odpadu - polyethylenu, plastu a podobně, v domácnosti prachu.

Pokud při výstavbě nekvalitních materiálů jsou používány, ale také může způsobit rychlé ucpání komína. K tomu dochází v důsledku tvorby trhlin a poruchou geometrie vnitřního průchodu. Zničení stěna komín může vyplývat ze skutečnosti, že nahromaděné saze skrývá vady a není jen jejich odstranění.

Všechny tyto faktory jsou příčinou špatného návrhu, jakož i vnitřní kouř při práci kamna nebo krb. A pak vyvstává otázka, akutně než vyčistit komín před majitele domu. To se musí rozhodnout co nejrychleji, protože nahromaděné saze může spontánně vznítit v komíně, nebezpečí vzniku požáru. Kromě toho, stěny komína, který se nashromáždil velké množství sazí, delší zahřát, protože to, co nemohou tvořit dobrou trakci.

Pravidelně čistěte komíny a ty, kteří ne, riskují své zdraví. Koneckonců, oxid uhelnatý, na rozdíl od konvenčního kouře, nemá barvu a silný zápach, ale může vést k smrti. Navíc akumulace spalovacích produktů v komínech snižuje účinnost topných zařízení, což vede k jejich rychlému zhoršení.

Když se vyskytne otázka, jak čistit komín, lidé, kteří se s tímto problémem nejprve setkávají, obvykle vyhledávají odborníky. Dnešní služby pro takovou práci však způsobí nepředvídatelnou mezeru v rodinném rozpočtu.

Chcete-li tomu zabránit, můžete použít osvědčené lidové prostředky nebo se vyčistit, když jste studovali dostupné informace na internetu.

Domácí metody bezkontaktního čištění komína

Mezi bezpečné metody patří ty, které používají čištění soli a brambor:

 1. Během spalování kamny nebo krbu se na hořící palivo nalije určité množství obyčejné stolní soli. Chemikálie, které obsahuje, reagují s kyslíkem při ohřátí, což vede k menšímu obsahu sazí a sazí v potrubí. Tato metoda je více preventivní než čištění a je nutné jej použít, když potrubí ještě není zaneseno produkty spalování.
 2. Ale loupání brambor opravdu pomáhá odstranit saze ze stěn potrubí. Tato metoda je nejstarší a ospravedlňuje ji svou účinností. Je zapotřebí, aby ho zásoboval bramborami na suché čištění. Můžete si vzít celý brambor, nakrájet na malé kousky a vysušit v množství asi půl kbelíku. Je prostě nalit na horké uhlí. Tím vzniká horká pára obsahující škrob. Je to on, usazující se na stěnách komínových kanálů, usnadňuje následné mechanické čištění.
 3. Potrubí můžete vyčistit v kameně s aspenovou nebo březovou palivovou dříví. Vysoká teplota v peci a v potrubí tak přispívá k vytvoření silného tahu, který doslova odtrhá ze stěn komína kouřové saze a saze, které je vytáhnou. Pokud se používá březové palivové dříví, doporučuje se nejdříve vyčistit z kůry.

Dávejte pozor! Při této metodě je nutné pec pece monitorovat. Příliš mnoho tepla může způsobit prasknutí komínových stěn, jestliže je spousta sazí nahromaděná a zapálí se.

Prostředky pro čištění komínů

Pokud je požadován rychlý výsledek, používají se metody chemického čištění komínů:

 • Síran měďnatý smíchaný se slanem a práškovým koksárenským uhlím je naplněn spáleným palivem, když jsou ještě červené uhlí. V tomto případě dochází k reakci, která vede k usazování sazí. Množství směsi by nemělo přesáhnout 200 g.
 • PCC je látka prodávaná v papírových obalech a podobná jako síran měďnatý. Vypálte jej ve stejném balení, ve kterém byl zakoupen. Tento lék je považován za účinný, takže nemůžete dávku přerušit. Je nutné přísně dodržovat doporučení výrobce, která jsou obvykle předepsána na obalu.
 • Коминичек - prostředky na čištění potrubí výroby Česka. Měly by být použity, pokud tloušťka vrstev v komíně nepřesahuje dva milimetry. Tento přípravek se vyrábí v baleních o hmotnosti pouze 14 gramů, ale i přes malé množství jednorázového použití stačí k tomu, aby byl komín čistý po dobu tří měsíců.

Dávejte pozor! Vzhledem k tomu, že chlorid mědi je přítomen ve složení přípravku, je nutné během čištění zajistit dobré větrání prostor.

 • Log-komínový dříví je druh přirozeného dřeva, který se přidává do pece při spalování dřeva. Při spalování uvolňuje speciální látky, které způsobují oddělení všech usazenin na stěnách potrubí a snižují množství srážení kreosotu.

Všechny přípravky založené na chemických složkách se používají při spalování paliv. Zároveň vypouštějí speciální látky, které přispívají k rychlému čištění potrubí ze sazí. Pro lidské zdraví jsou neškodné také proto, že všechny vylučované složky se odpařují do okolního vzduchu komínem a nešíří se přes obývací pokoj.

Samozřejmě, všechny tyto látky stojí hodně, vzhledem k četnosti operací. Pokud se tedy rozhodnete uložit, měli byste se pokusit o odstranění saze. Zjistíme, jak čistit komín mechanickými prostředky.

Vyčišťujeme saze s rukama

Chcete-li komínové kanály vyčistit vlastním rukama, musíte zvolit konkrétní zařízení:

Kromě příslušenství byste měli skladovat ochranné brýle, respirátor a rukavice.

Podstata metody spočívá v tom, že pomocí některého z vybraných zařízení vyškrábete sazemi z vnitřního povrchu komína. Začněte s tím, že stoupají na střechu přímo na vyčnívající část komína, přičemž dodržujte opatrnost. Prostřednictvím díry začínají čistit, pohybují se dolů a nahoru, zatímco ženy v domácnosti umyjí láhev štětcem. Je důležité vybrat nástroj, který je nejvhodnější pro velikost části komína. Současně se rozpadavá saze se shromažďuje na dně jamek pece.

V případě krbů se čistění provádí ze spodu pomocí dlouhé kartáče se dvěma úchyty.

Je nutné vyčistit komín v čistém, bezvětří počasí a nejlépe na začátku podzimu. Nedělejte do práce, když prší nebo sněží na ulici - nebezpečí sklouznutí povrchu střechy je příliš vysoké. Ale v suchém počasí je nutné použít bezpečnostní lano.

Po čištění samotné trubky začnou čistit jímky pece. V závislosti na konstrukci pece může být několik. Měli byste všechno otevřít a zničit rozpadnou sazi. Současně s čištěním je možné opravit vnější část komína pokrytím stávajících otvorů a otvorů hliníkovou maltou a následně malovat fasádní barvou.

Jak můžete vidět, otázka, jak vyčistit komín lze řešit různými způsoby. Dokonce i pomocí mechanického způsobu čištění potrubí se majitel domu postará o tuto práci. Abychom však nevedli k tomu, je nutné sledovat stav komína a používat preventivní metody a prostředky - tradiční lidovou i moderní chemii.

Jak vyčistit komín ze sazí lidovými prostředky s vlastními rukama: 3 způsoby řešení problému

Abyste správně vyčistili komín, stojí za to studovat doporučení odborníků. Bez ohledu na to, který typ paliva bude preferován, je velmi důležité vyčištění komínů. Stejně jako v době, kdy všechny produkty spalování, které jsou přes tyto kanály přesměrovány, tvoří ložisko a ložisko a jednoduše položíte saze uvnitř komína. Takové znečištění může a mělo by být vyčištěno ručně a nadále si užívat příjemné večerní praskliny ve vašem krbu. Jak to udělat a jakým způsobem jste přijatelnější, dozvíte se, jak si přečtete níže uvedené možnosti.

Proč je nutné čistit komíny, kamna a krby ze sazí

Při použití sporáku vytápění vašeho domova nesmíte zapomenout na bezpečnost vašeho zdraví a bezpečnost majetku domu jako celku. Vzhledem k tomu, že krby a kamna jsou otevřeným zdrojem požáru, je nutné zajistit jejich bezpečné používání v každodenním životě, takže je nutné včas vyčistit komín.

Při spalování jakéhokoli paliva, ať už je to palivové dříví nebo speciální briketa, uvolňuje se oxid uhelnatý, což je pro lidské tělo velmi nebezpečné. Kouřový kanál s dobrým průvanem nám dává žádný kouř, ale pohodlný stav a pohodlí.

V zaneseném komínu spalovací produkty vytvářejí povlak na stěnách potrubí a v průběhu času se vrstvy sazí stávají silnějšími, čímž je obtížné protékat kouřem. Z tohoto důvodu dochází ke zhoršení ponoru, což v důsledku vede k poklesu účinnosti, nadměrné spotřebě topného materiálu, pronikání kouře do místností. Při takových obtížích budete muset bojovat, pokud zanedbáte čištění komínů.

Pro čištění komínů používejte speciální zařízení s dlouhou rukojetí

Existuje také nebezpečí vznícení komína zevnitř, kvůli stejné saze. To může vést ke zničení (praskání) stěn potrubí. Nicméně největším nebezpečím je létající jiskra, která se může stát zdrojem ohně.

Co se stane, pokud nečistíte komín ze sazí:

 • Snížená trakce, špatná penetrace kouře;
 • Komínové opotřebení zevnitř (praskání);
 • Ztráta účinnosti, spotřeba palivového dříví (brikety);
 • Pravděpodobnost spálení komína uvnitř;

Bezpečné provozování krbů a kamen přímo závisí na komínech, které jsou důležitou součástí takového zdroje tepla a pohodlí ve vašem domě. Udržování jejich čistoty zajistí vaši bezpečnost.

Jak pochopit, že je nutné vyčistit pec

Za prvé, stav ucpání pecí a krbů je ovlivněn intenzitou a provozní dobou, stejně jako volbou paliva pro ně. Při použití surových protokolů jako základních je ucpávání častější v komínech.

Pro spálení použijte smrk a borovice. Nicméně, toto plemeno dřeva je více pryskyřičná, a nestojí za to příliš často. Nejoptimálnější možnost - ohniště se suchými palivy, které strávily nejméně 1,5 roku. První "příznaky" ucpání komínového potrubí budou zřejmé a nebude těžké si je všimnout.

Symptomy ucpaného komína:

 1. Především je třeba věnovat pozornost kouři. Z čistého komína vychází bílý nebo průhledný kouř. Pokud již je třeba vyčistit, kouř bude šedý nebo dokonce černý. To však může být ovlivněno pryskyřicemi, které obsahují palivové dříví.
 2. Čištění krbů a kamen je nezbytné, jestliže se změní barva oheň z oranžové na oranžovou.
 3. Kamna musí být vyčištěna, pokud ne všechny dýmky procházejí potrubím. Část kouře se v tomto případě může vrátit zpět do domu.
 4. Doba, po kterou jeden briket spálil, nebo žlab klesl o polovinu.

Pokud si všimnete některého z těchto příznaků, pak je čas, abyste vyčistili komín. Nicméně, i když neexistují, doporučuje se uvolnit komín ze sazí dvakrát ročně.

Pokud jste zjistili, že je komín zvrásněn, musíte začít čistit. Samozřejmě, že v tom můžete pomoci kominík, ale je to levnější.

Pokud váš komín příliš často vyžaduje čištění, pak musíte zjistit, proč se ucpává. Obvykle problém spočívá v nesprávné volbě paliva nebo v nepřítomnosti ochranného krytu.

Vyberte si, jak často je třeba vyčistit kamna nebo krb by měl být založen na četnosti jeho použití

Dříve nebo později, aby každý majitel soukromého domu je otázka: „Jak vyčistit komín, to demontáž?“. Existuje několik způsobů, a nabízíme jim mluvit.

 1. Chcete-li vyčistit komín mechanické metody vyžadují zvláštní úpravy. Význam takového čištění je odstranit saze škrábáním ji.
 2. Chemický čistič komín. Chemie je nyní prezentován v širokém rozsahu, takže můžete snadno najít vhodný lék.
 3. čištění lidové léky - je jedním ze způsobů odstranění sazí z komína. V tomto okamžiku, čisticí trubka existuje mnoho možností.

Každá z těchto metod v jeho vlastní dobro. S úklidové chemie budete schopni zvládnout sami, ale na odstranění sazí lidových prostředků a mechanicky budeme mluvit víc.

Jak vyčistit komín tradičními metodami

Tradiční metody čištění spalin považováno za nejbezpečnější. Jsou jemně čistit saze a nemusí vést k vážným následkům. K čištění komínů lidové způsoby, nemusíte rozebírat troubu. Všechny akce jsme popsali jsou snadné a bezpečné.

Máte-li topit v kamnech s dřeva, sekera místo toho lze použít motorové pily. Pokud jste správně řezat dřevo, ušetříte spoustu času.

Vyčistěte kapsy uspořádány tak, že muž byl nejvhodnější pro odstranění z komína sazí. Pokud jste postavil pec a krb správně s problémy čisticích by mohly vzniknout.

Jak čistit kominichek lidových nápravná opatření:

 1. První způsob - je k ohřevu trouby osika dříví. Význam tohoto způsobu spočívá v tom, že jako palivo ohřívá do komína na velmi vysokých teplotách, což usnadňuje jeho čištění. Proto hoří dřevo do krbu - to je skvělá volba.
 2. Další skvělá volba - to protaplivanie palivové dříví trouba se solí. Palivo je položena vrstva soli, a pak zapálí oheň. Taková kompozice se rozloží na černé složce uhlíku a čistí komína. Zbývající prášek pomůže vyčistit vysavačem.
 3. Zábavný způsob, jak vyčistit komín - to je jeho bramborový pec slupkou. Za tímto účelem by měla být vysušena a dát do trouby roztaví. Poté se saze snadno sloupnout metla. Kromě vyčištění komína, takže se můžete zbavit potravinového odpadu.
 4. Můžete také vyčistit komín pomocí ořechové skořápky. Chcete-li to, budete potřebovat pár hrstí loupaných Přidejte roztavený troubu. Z takové vysoké teploty by šel černý sám. Zároveň se také můžete zbavit zbytečné haraburdí.

Tito lidé metody jsou účinné pouze tehdy, když černá vrstva oxidu dosud dosaženo kritické velikosti. Silně ucpané „komínové studny“ pomůže vyčistit jen chemie a kartáč. Nicméně předtím, než tato opatření musí psát reklamy pro své domácnosti, takže nejsou roztaví troubu.

Mechanicky vyčistit komín

Nejúčinnější způsob, jak vyčistit komín - mechanický. Hrubé expozice je možné dosáhnout mnohem lepších výsledků, než se solí nebo slupky z brambor.

Některé z „vynálezců“ K čištění kouřových nabídku hořet hliníkových plechovek. Nicméně nebyla prokázána účinnost této metody. Vzhledem k tomu, že názory o něm nejsou jasné.

Při čištění komína musí být v souladu s bezpečnostními předpisy, aby se zabránilo pádu ze střechy

Existuje několik způsobů, jak čistit komín mechanicky. Nabízíme vám začít se seznámit s nejběžnější z nich - čištění komína kartáče.

Pokyny pro čištění komína kartáče:

 1. Za prvé, je třeba se postarat o správné volbě štětcem. Budete přiblížit nástroj s dlouhou rukojetí a flexibilní, stejně jako nylon rukojeť. Takový kartáč je nejen dostatečně pevný, aby vyčištění komína saze, ale také je schopen proniknout i ty těžko rohu.
 2. Zkuste to, abyste nepoškrábali vnitřek potrubí. Tyto léze přispívá k rychlejšímu a hojné hromadění sazí.
 3. Před čištěním je třeba dbát na ochranu svých očí a saze dýchacích cest. K tomu, dát na brýle a ochrannou masku.
 4. Nábytek, okna a stěny domu je třeba chránit taky. K tomu stačí pokrýt fólií nebo novin.
 5. Ujistěte se, že komín je úplně studený. Odstranit zbývající palivo, včetně uhlí a sazí. Odstraňte klapku z komína.
 6. Strčit kartáč do komína ze střechy a opatrně provést čištění komína. Nenechte si ujít v jednom místě a dělat věci postupně. Opakujte totéž na straně krbu.
 7. Po vyčištění kouřového zpětný ventil na svém místě. Důkladně opláchněte kartáčkem v teplé vodě.
 8. Neodstraňujte ochrannou fólii z nábytku, stěn a oken, setřete saze, která spadla do místnosti. Pak vyjměte ochranu a provádět mokré čištění.

Taková metoda je považována za nejúčinnější a nejbezpečnější. Nicméně, existuje několik možností pro mechanické čištění.

Můžeš zahradní hadici na zalévání rostlin. Za tímto účelem, který půjde komínem, připojte krátký kulatý kartáč. Dále je hadice musí být sníženy a odstraněny z komína, dokud se saze neshromažďuje dovnitř.

Mechanický způsob čištění komína je nejúčinnější. Kromě kartáčem a hadicí můžete použít kartáč nebo hůl. Nejneobvyklejší pro toto je považován za hmotnost na řetězech. Nicméně, tato možnost je velmi nebezpečné a může způsobit zhroucení komína.

Jak čistit studny v troubě (video)

čištění komínů - špinavá, ale nezbytné práce. Pokud chcete ušetřit peníze z rodinného rozpočtu, můžete si také udělat bez pomoci kominík. Kromě toho, čištění sazí různými způsoby - to je velmi zajímavá práce. Pokud již používáte některou z výše popsaných metod, nebo má nějakou svou vlastní verzi, můžete napsat svůj názor níže!

Kopírování je povoleno pouze s odkazem zpět ke zdroji

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 1 = 5