Jak vyčistit ohřívač vody

Jak vyčistit ohřívač vody

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Čištění kotle od vodního kamene svýma rukama

ohřívače vody jakékoliv značky a různé typy vyžadují pravidelnou údržbu. To je široce věřil, že to je nemožné vyčistit kvalitu kotle, a to je nutné vyvolat průvodce. Aby však bylo možné obnovit část ohřívače s rukama nad hlavou, můžete rychle a bez ztráty funkčnosti zařízení. Chcete-li to, co potřebujete vědět, jak správně vyčistit ohřívač vody od vodního kamene. Řádně provedena procedura pomáhá uživateli prodloužit životnost zařízení.

V některých případech je čistá voda ohřívač

Před čištěním kotel od stupnice, zvažte předpoklady pro preventivní práci:

 • s těžkým použití přístroje;
 • voda se zahřeje v průběhu delšího časového období;
 • Spotřeba elektrické energie vzrostla;
 • Zařízení bylo zveřejnit další zvuky;
 • barva kapalina získala žlutou barvu;
 • nádržka začal přehřívat.

Důležité! Přístroj je nutné vyčistit profylaktické 1 každé 3-4 roky. V případě, že voda je těžší, než je obvyklé (více než 350 mg / l), doporučuje čisticí činnosti jednou za rok.

Scale - tvrdý povlak složený z chemických prvků o podrobnostech zařízení pro ohřev vody. Tak soli obrazy jsou zaměřeny na vnitřní stěny teplosměnné techniky. Jsou způsobeny vodního kamene stupeň tvrdosti vody.

Vědecky prokázáno, že poškozují takovou kapalinu pro lidské zdraví:

 • Zvýšené náklady na čisticí prostředky;
 • zhoršující se stav pokožky.

Education vápenec deska má vliv na ohřívače pro přenos tepla, což zvyšuje náklady na tepelnou energii. v průběhu času, plak způsobuje vážné poškození zařízení, což snižuje životnost přístroje.

Hlavní metody nakládání s ložisky:

 • mechanické čištění povrchu válce;
 • zpracování nádrží stěny a jiné části kyselých roztoků.

Dávejte pozor! Tloušťka Depozice 1 mm zvyšuje spotřebu energie o 10%, zatímco vrstvy stupnice do zvyšuje spotřebu zdrojů 10 mm až 70%.

Je možné vyrovnat se s čištěním doma

Proces odstraňování vodního kamene z kotlů ploch nejsou elementární. V tomto případě je potřebné dovednosti, nástroje a velkou touhu. V případě pochybností se obraťte na webmastera. Tento článek se bude zabývat tím, jak vyčistit ohřívač vody sám. Navzdory skutečnosti, že modely různých značek ohřívače vody mají své vlastní konstrukční prvky pro všechny čisticí zařízení kotle s rukama se vyskytuje na stejném algoritmu.

Připravte se na práci:

 • šroubovák s klíčem;
 • šroubovák;
 • smirkový papír;
 • rukavice;
 • čisticí prostředek.

Výběr čistič pro odstraňování usazenin

čištění ohřívač vody bude účinně a bez časově náročné, je-li povrch ohřívače zotavit se z rozsahu použít speciální nástroj. Chcete-li to provést, přejděte na železářství a koupit jakýkoli chemický čistič do nádrže.

Dobrý čistící účinek má koncentrovaný roztok kyseliny citrónové. Pro jeho přípravu, se 0,5 kg látky a zředí ve 2 litrech vody.

Varování! Pokyny k engineering přezkoumání kontraindikací užívání určitých složek čisticího prostředku. Většina činidel nejsou vhodné pro mytí dílů pryžové těsnění.

Příprava k čištění ohřívač vody

Vyčistit ohřívač vody od vodního kamene, několik po sobě jdoucích kroků.

 1. Odpojte zařízení od přívodu vody. K tomu je nutné zablokovat přívod studené vody.
 2. Odšroubovat tvarovka horkou průtoku kapaliny od ní hadicí, jejíž konec se vloží do umyvadla nebo vany připojení.
 3. Vypnutí přívodu studené vody. Kapalina jde do otvoru.

 • Odpojit panel, pak napájecí svorky.
 • Odšroubovat uzemnění a elektrický drát. Při zpětné montáži lépe vyfotit schématu zapojení.

  Dále se podíváme, jak čistý topného tělesa ohřívače.

  K topnému tělesu opět začala plnit své úkoly v plném, ne nutně příčinu pána. Zvážit, jak čistit usazování vodního kamene doma.

  1. Kuchyňský nůž, odstranit kovové vrstvy velkých plaku.
  2. Malé fragmenty skřípání s brusným papírem.
  3. V případě těžkých konstrukcí, nebo v případě, usazeniny nejsou zcela odstraněna mechanicky, namočit topné těleso roztok kyseliny citronové. Pro kontejnery, použijte plastovou láhev. Pre-odříznuti od krku.
  4. Po čištění provádí opláchněte topné těleso pod tekoucí vodou.
  5. Je-li zachována anoda, musí být odstraněn.

  Dávejte pozor na průměr závitu a délky anody. Koupit to by mělo být po rozebraném ohřívače vody, protože parametry jsou rozdílné pro různé modely. Výměna anody hořčíku se doporučuje po úplném rozpuštění.

  Předtím, než si umýt kapacitu, oceňovat vizuálně stupeň znečištění nádrže. V případě umístění ohřívače vody v koupelně a malým množstvím tuku, postačí opláchnout vnitřek. Chcete-li to provést, použijte sprchové hlavice. Hlen, který se nahromadil na stěnách se odstraní měkkou houbou, předem zvlhčí roztokem mýdla.

  Pokud nádrže zaschlé nečistoty, můžete vypláchnout bojler nádrž s pomocí specializovaných nástrojů. Můžete také použít octová kyselina za pytel na litr vody. Ohřívač vody se naplní roztokem a nechá se stát přes noc. Poté, co tekutina může být vypuštěn a oplachování nádrž na čistou vodu.

  Důležité! Vnitřní povrch nádrže je pokryta smaltem, který je citlivý na chemické látky. Nepoužívejte přípravky obsahující abrazivní látky a tvrdé kartáče - těsného kontejneru.

  Instalace topných jednotek v obráceném pořadí:

  • Zkontrolujte gumové těsnění - mělo by být bez plaku a mechanickým poškozením;
  • Namažte pryžové díly tmelem, aby se zabránilo úniku z kotle;
  • opravit topení, zavěšení ohřívače na své původní místo;
  • Připojte zařízení k potrubí;
  • otevře kohoutek s teplou vodou, a pak - za studena;
  • po naplnění cisterny zkontrolovat těsnost;
  • Vložte termostat, připojte dráty, instalovat ochranný kryt;
  • připojte zařízení k síti.

  Péče o kotlů různých výrobců

  Kotle na různí výrobci mají své vlastní designové prvky. Vezměme si na čištění zařízení různých značek.

  1. Ariston. Technika této společnosti v jiném namontované přírubě. Chcete-li jej odstranit, budete muset tlačit láhev do kontejneru a poté flipu vytáhnout. Po všech fázích čištění přírubu nastavit zpět. Aristo Easy Clean ohřívač vody, protože topná tělesa umístěna pod a kotel nemůže být odstraněn.
  2. Chcete-li odstranit přední panel, je nutné připojit na spodní hranu šroubováku - to je zajištěno dvěma západkami. Kotlem platí zvláště těžké. Při čištění je nutno odstranit a otočit zařízení.
  3. Ohřívač vody Thermex čistit stejným způsobem jako nástroje společnosti Ariston. hořčíková anoda u zařízení této značky se změní 1 krát za rok. TEN nadále plnit své funkce, vyměnit filtr.

  Doporučení k užívání kotle

  Pro zvýšení životnosti kotle, použijte následující pokyny:

  • použití z rozsahu filtru kotlů a kotlů;
  • nekupují spotřebiče s topnými tělesy zinku a železa - tyto komponenty rychle rez a zařízení selže;
  • instalovat vodní filtr;
  • vyberte magnetické termostaty;
  • Dezinfekce teplá voda do maximální teploty;
  • pokud je dlouhý kotel nepoužívá, aby se zabránilo zápachu každé 2 měsíce prochází kapacitou cca 100 litrů tekutiny.

  Diskutovali jsme o tom, jak rychle vyčistit kotel s rukama. Čištění kotle od vodního kamene - pravidelný postup, který se provádí nejméně 1 krát za rok. Včasné manipulace zvyšují životnost provozu ohřívače vody, takže zvládnutí procesu služby, můžete ušetřit nejen čas, ale i peníze.

  Hodnocení nejoptimálnější zásobníkové ohřívače elektrické vodní 2017 o domu či bytu. Topmodelky a jejich technické vlastnosti. Výhody a nevýhody, jakož i rozdíl mezi průtokových ohřívačů vody.

  Čištění kotle s rukama

  Při kontinuálním provozu ohřívače vody se pravidelně třeba vyčistit. Provádět čištění kotle může být docela jednoduchý vlastníma rukama i doma.

  Která vyžaduje čištění kotle z měřítku?

  Pokud v soukromém domě nebo bytě je akumulační kamna, měli byste vědět, že je třeba pravidelně čistit. Nebo přesněji řečeno, dvěma hlavními jejich části:

  1. vnitřní povrch nádrže;
  2. povrch topné těleso.

  Čištění kotle od vodního kamene - povinný krok. Pokud nechcete utratit pravidelně každých pár měsíců, ale hrozí, že zvýšení spotřeby elektřiny a možnost poškození kotle.

  Důvodem je nízká tepelná vodivost vytvořené na povrchu kovových předmětů měřítku. Přičemž Tenu pro ohřívání velkého množství vody musí být spuštěn déle. Co je příčinou nárůstu spotřeby energie.

  Nakonec, pokud nechcete odstranit vodní kámen z topného tělesa, dojde k následujícímu:

  • žádná voda bude vytápěn vůbec nebo zahřát velmi pomalu;
  • TEN selže v důsledku přehřátí.

  Samozřejmě, že mnoho modelů jsou vybaveny speciální ohřívač vody termostatů neumožňují topný element přehřátí. Ale často to není dostatečně spolehlivá ochrana.

  Metody pro čištění kotle odvápnění

  Vyčistit kotel od stupnice, nýbrž uvnitř nádoby, může být celá řada způsobů. Doma, neodpojujte přístroj ze zdi, lze realizovat pouze dva:

  Každá metoda má své výhody i nevýhody.

  Mechanický způsob čištění je náročnější na práci. Vzhledem k tomu, že je nutné provést demontáž PETN, které nejsou vždy jednoduché. Tento proces je často spojeno s určitými riziky a obtížemi: ​​vždy existuje šance na poškození izolace topného tělesa. To může způsobit zkrat.

  Chemická metoda je jednoduchá, že se provádí za použití speciálně určený pro tento účel. Je zapotřebí provádět demontáž nebo odstranění kotle. Jen ji naplnit vodou a přidejte do něj speciální složení.

  Čištění kotle topné těleso mechanicky

  Ariston čištění kotle, jakož i jiné typy zařízení tohoto typu, to začíná s demontáží. Tato operace není obtížné, protože jeho provádění je třeba následující nástroje:

  • vytrhnout;
  • rohovník set dělených klíče;
  • Sada šroubováků různých typů (Phillips a štěrbinové).

  Pokud je to možné, odpojte kotel ze zdi. To znamená, že práce může být provedena s maximální pohodlí. Po demontáži, zapněte přístroj vzhůru nohama, abyste mohli začít.

  Čištění kotle s rukama začíná s demontáží. To se provádí v následujícím pořadí:

  • Šroubovák se dvěma čelním panelu odstranit - spočívá na zámků;
  • odstranili rukojeť termostatu - to není stanovena, stačí vytáhnout ho přes;
  • Vypnout speciální šroubky, které přidržují panel (je umístěn pod elektrické části);
  • vypne napájecí kabel - jak toho dosáhnout, je nutné odšroubovat tři šrouby, které upevňují tři vodiče (fáze a neutrální půdě);
  • odšroubuje termostatem a topným přírubu nesoucí (to a je sám o sobě TEN).

  Přístroj je typické pro všechny kotle. Ačkoli někteří výrobci, aby své výrobky s originálem. Například firma přišla s originálním způsobem na Ariston provádět montáž vytápění příruby. Sundal takto:

  • díl je tlačen z tělesa kotle;
  • otáčí ve směru hodinových ručiček;
  • Ten se táhne sám.

  Montáž se provádí přesně v opačném pořadí.

  Poté, co se odstraní topné těleso, je nutné s nožem nebo jiným podobným, potom škrábat stupnice vytvořena na celém povrchu. To by mělo být provedeno velmi opatrně, aby nedošlo k poškození horní kovové vrstvy PETN.

  Když je čištění dokončeno, neměly by být ohřívač shromažďovány v opačném pořadí. Připojením na místo všech otkruchennye závitových spojů a zásobovacích linií.

  Čištění měřítko kotel nádrže

  Mnoho divu: čistý kotel? Její vnitřní povrch je vyčištěn pomocí speciálních chemických prostředků. To se provádí následujícím způsobem:

  • mělo škrábat nahoru všechny dostupné uvnitř rozsahu nádrže zbraní;
  • Uvnitř je naplněna vodou se speciálním čisticím prostředkem;
  • voda se odvádí spolu se zbytky měřítku.

  V žádném případě by neměla dělat následující Při čištění vnitřního povrchu kotle nádrže:

  • se snaží odstranit spodina pomocí ostré předměty (nože, šroubováky);
  • aplikovat abrazivní (smirkový papír a jinak);
  • dotýkat tyč hořečnatý.

  Je třeba věnovat zvláštní pozornost k tyči hořčíku: jestliže jeho délka se stala méně než 0,2 m, je nutné zakoupit a nainstalovat novou.

  čištění kotle z pěny a zápachu v domácnosti - pracné, ale povinné. To vám umožní výrazně zvýšit životnost ohřívače. Vzhledem k tomu, hlavní důvod selhání (stupnice) je eliminován.

  Důležité nuance, které musí být dodržovány

  Chcete-li zjistit o tom, jak vyčistit kotel od vodního kamene, může být na internetu, na množství různých druhů zdrojů.

  Je-li nutné čištění kotle dodržovat řadu různých odstínů:

  • zdroj energie může být použita pouze v případě, že zásobník je zcela naplněn vodou (jinak ohřívač může selhat);
  • po sestavení by mělo být ponecháno naplněn bojleru na vodu k práci na několik hodin na pozorování pro detekci úniků (slabé místo - příruba);
  • Po dokončení prací musí být vždy opláchnout kontejner.

  Všechny operace se musí provádět co nejpečlivěji. Sestava by měla být provedena co nejpečlivěji. Fázování je špatně, nebo neopatrné zacházení může způsobit poškození poruše kotle a nákladným opravám.

  Video návod pro čištění kotle od stupnice Termex

  Další video o očištění kotle s rukama (krok za krokem)

  Máte-li otázku, můžete požádat ji do komentářů k tomuto článku níže!

  Naši odborníci vám odpověď na vaši otázku v blízké budoucnosti (1-2 dnů), přihlaste se k připomínkám včas dostat oznámení o odpověď!

  Náš domov je velmi tvrdá voda. Proto se v stolitrovom kotel je vytvořen tak, aby celý kbelík měřítku v roce. Topné těleso může být obecně k ničemu.

  Takže když jsem vyčistit kotel, po odstranění termostatu a vybrání PETN con dna nádoby a jemně začnou vyčistit vápno. Poté, co všechny velké kusy jsou získány, byl odpojen od napájení kotle a odpadního potrubí. Pak dal hrnec v koupelně a tekoucí vodou, proto jsem dát hadici na kohoutek, důkladně odplaví zbytky vápna tam.

  Teprve pak mohou používat různé chemikálie ke konečnému čištění kotle, následuje oplach znovu důkladně.

  Před čištěním je třeba si uvědomit, pokud si pak můžete sbírat všechny?

  I kotel pálení, oprášil, ale shromažďovat a nemohl.

  Zavolal jsem mistr servisním středisku, v důsledku zaplatil 300 UAH jak pro úplné vyčištění.

  Ještě všichni stejný vzor kotle vyčistit? Nebyl jsem schopen sbírat těsnění příruby, šrouby trvale klesla. Šroub spadl do záchodu, snědl jsem ho pak vzal.

  Master sestaven a naplněn kotel 20 minut)

  Dobrý den! Prompt kape s černým druhu provoda.chto selhání a jak to opravit? Na levé straně je vidět pokles v provode.spasibo

  Ale Press Photo:

  Musíte zavolat mistra. Radí na takové věci nemohou být v určité vzdálenosti.

  Čištění kotle s rukama: tipy odborníků

  Čištění kotle musí být prováděna jednou za několik let. Pokud uděláte těžké použití ohřívače vody a kvalita vody je špatná, je třeba umýt produkt častěji. Samozřejmě, že je jednodušší požádat o pomoc instalatér, ale čištění lze udělat, pokud chcete ušetřit peníze na vlastní pěst.

  Pravidelná údržba kotle - záruka jeho dlouhé a kvalitní práci. V pevných čisticích prostředků ve vodě špatně rozpustné, ale také tendenci tvořit měřítko, který vede teplo špatně. Topné těleso, nacházející se v zásobníku, případně potaženy tenkou vrstvou vápna. Začne pracovat méně, zvyšuje spotřebu energie. Pokud se to nevyčistí prvek, bude spodina být umístěn na povrchu a pronikají do všech dostupných prostor. Tato deska je nejen obtížné odstranit - utěsňuje ohřívač a má za následek významné výpadky. Přenos tepla nemůže být vůbec.

  Relé ochrany se aktivuje, spotřebič se vypne. Pokročilé případy mohou skončit, že budete muset provádět opravy kotlů. Aby se tomu zabránilo, měla by být včasná léčba.

  Vystavit kotel se musí čistit přibližně jednou za dva roky. Spustit proces, pokud si všimnete následujících výpadků:

  • Přístroj začala ohřívat vodu příliš dlouhé nebo časté off;
  • bojler vydává hlasité syčení při práci;
  • to nalévání žlutá kapalina s vůní sirovodíku.

  Pokud použijete ohřívač na maximální teplotu, bude muset čistit častěji (a usazování vodního kamene-up v podobě tanku rychle). Chcete-li prodloužit životnost přístroje, ohřívat vodu až na 60-70 stupňů Celsia.

  Další radu - snížit počet chyb, nebudou kupovat ohřívače vody s topnými tělesy z černých a pozinkovaných kovů. Tyto údaje jsou hůře odolávají korozi a nezvládnou dobře s horkou vodou.

  Preferují magnetické termostaty.

  Před čištěním kotel, je nutné zbavit všech tekutiny uvnitř. Je-li ohřívač vody se nachází přímo nad sociálním zařízením, můžete si dát pod něj velkou kapacitu a při odstraňování topné těleso vypustit vodu. Prozkoumat kotlové zařízení: pokud je elektrické topné zařízení zašroubovat do nádrže - strávit dva postupy najednou. Pokud se za účelem odstranění ohřívač, odšroubovat několik šroubů - to je lepší vypustit vodu s předstihem. At je právo připojen k přívodu vody není problém s čištěním by neměla být.

  1. Ujistěte se, že zařízení odpojit od sítě, společný zavřít voda z kohoutku.
  2. Vypnutí studené vody otevřít horké a čekat, až se odstředí při nejbližší mixéru.
  3. Připojte trubku s vypouštěcím pahýl, pošlete ho do kanálu, otevře ventil a vypusťte vodu.

  Tam je další možnost - v případě, že kohoutky a vypouštěcí přípojky nejsou k dispozici, vyprázdnit zásobník pomocí přetlakového ventilu. Čištění kotle s rukama tímto způsobem - dlouhý proces, takže je lepší počkat, až se voda ochladí. Pokud ne odpojení tvarovky potrubí teplé vody a nahradit kbelík. Postupně odšroubovat přetlakový ventil, zatímco nebude nalít tekutý.

  Čištění topné těleso - ne velmi komplikovaný proces, a to může být provedeno nezávisle na sobě. Jakmile se všechna voda odstraněna, demontovat a odstranit ohřívač. K tomu, odstraňte kryt (nejčastěji to je vyřešen pomocí šroubů). U některých modelů jsou potřebné komponenty kotle jsou uzavřená plastová deska. Udržuje ji do zámku - jen páčidlo pomocí šroubováku.

  Vyfotit schématu, který po zákroku vrátit vše zpět. Odpojení kabelů umožňuje přístup k termostatu. Vytáhněte ji.

  Scale - kotle nepřítelem číslo jedna. Pokud nemáte pravidelně čistit topení, může být trvale poškozena. Včasné vyčištění topné těleso vám ušetří z plýtvání peněz a výrazně prodloužit životnost zařízení. Opatrně odstraňte topný element. Vedle ní uvidíte Chanúnovi, chrání vnitřek nádrže před korozí. Uvidíme, jestli to bezpečné. Pokud tomu tak není - nahradit část s novým.

  Vyčistit kotel musí být provedeno najednou - mokrá váha je mnohem jednodušší, aby se odstranily než kalené. Převážná to bude na PETN. Existuje několik způsobů čištění prvek.

  1. Odstraňte nečistoty ručně. Na povrchu PETN s tvrdým kartáčkem nebo nožem, odstraňte horní silná vrstva pěny. Postupovat opatrně, aby nedošlo k poškození povrchu prvku ostré a neopatrným pohybem. Po ohřívač může být léčen smirkovým papírem - co to je čistší, tím lépe to bude fungovat.
  2. V obchodě si můžete koupit obrovské množství odvápnění. Je lepší koupit výrobek pro čištění kotle - princip jeho fungování je stejný jako u kotle. Přijmout jakékoli smaltované nádoby, přidejte kapalinu (pre-přečíst na obalu poměrech). Nech to na chvíli.
  3. Namísto hotových nástrojů, můžete použít následující. Malý obal výplň citronová nebo kyselina octová. Umístěte položky v láhvi a nechat to na jeden den. Pro zvýšení účinnosti kapacity čistícího s TAN dát na mírném ohni (30 minut).

  Proplachování kotle uvnitř je stejně důležité jako čištění PETN. Umístěte kbelík, otevře vodovodní kohoutek studené a čekat na to, aby spláchl zbytky měřítku ohřívače. Pro větší pohodlí, můžete odstranit přístroj ze stěny.

  Vážně ručně kontaminovaná se odstranit vodní kámen. Nepoužívejte abrazivní prostředky ani tvrdé předměty - to je nepřijatelné k povrchu skloviny. Nedotýkejte tyč hořčíku, jestli se mu něco stane - bude muset koupit novou část. Máte-li odstranit spodina nefunguje, je nutné demontovat jednotku a vyčistit chemickou cestou.

  Čištění sestavit a připojit ohřívač vody. Nezapomeňte, že všechny položky musí být suchý.

  Vytáhněte mědi výměníku tepla na nepřímý ohřev zařízení není tak jednoduché, jak konvenční modelu s velkou kapacitou je možné rozebrat a sestaveny na celý den. V takovém případě pomůže čištění kotle chemické látky bez rozdílu a odstranění zařízení.

  Navštivte obchod a koupit si výrobek vyvinutý speciálně pro tyto účely. Alternativou je připravit koncentrovaný roztok kyseliny citronové (kyselina na libru 2 litry vody). Co přesně si vyzvednout, na tom nezáleží.

  Naplnit prostředky dovnitř skrz kohoutek s teplou vodou o třetinu vyprázdnit. Připojení k hadici kování vypouštěcí a nalít skrz roztok, tak zvedání konec trubky na kotle. Odjet na pár hodin. Po pracím roztoku a vypouštěcí nádrž, vodní několikrát odvodňovacího a znovu ji licí. Připojte zařízení, přípravu teplé vody a znovu nalít ji. Ohřívač vody je připraven k použití.

  Čištění kotle - jednoduchý proces, ale je lepší neprovádět postup sám - ohřívače vody jsou velmi těžké.

  • Pokud používáte chemikálie, buďte opatrní, že nejsou v kontaktu s gumovými těsněními - oni mohou ztratit elasticitu, což má za následek proudění kotle.
  • Zkontrolovat dvakrát každou transakci, které jste provedli. Ohřívač nebude fungovat po montáži, pokud uděláte něco špatně.
  • Připojování a odpojování napájení pouze v případě nádrže s vodou naplněné.
  • Jakmile dokončíte praní, naplňte kotel vodou a chvíli počkat. V případě, že příruba není úniku - velmi dobrý, můžete použít zařízení.
  • Pokud používáte chemické látky, vždy používejte rukavice a masku.

  Nyní, když víte, jak vyčistit kotel, aniž by došlo k masteru. Jedná se o poměrně jednoduchý a poměrně rychlý proces, který zvládne každý host. Hlavní věc - čas k provedení této operace na jednotce sloužili vás na dlouhou dobu. Pamatovat: profesionální kotle opravy - postup drahé.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  − 5 = 3