Jak vyčistit pohovku doma

Jak vyčistit pohovku doma

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak rychle vyčistit pohovka - efektivní metody

Dáte na pohovce několik houževnaté skvrny? Chcete se rychle přinést pořádek ve starých, ale moje oblíbená věc? Takže můžete tak učinit, aniž by se uchylovat k zvláštních služeb, čištění nábytku, pojďme se podívat na to, jak se čistí pohovku doma.

Velur pohovka zbavit nečistot není příliš obtížné. Budete muset postupně provést následující kroky:

 1. Nejprve vznikne zbavit prachu vysavačem nebo šlehačem.
 2. Pak se produkt se musí čistit nečistot: vlny, vlasy, lepené guma, různé pevné prachu.
 3. To je následováno se vypořádat s odolných skvrn. To může být provedeno jako domácí lék, jakož i čisticí prostředky pro domácnost, které lze nalézt v téměř každém obchodě.

Důležité upozornění: nezaměňovat s tím, co znamená, že můžete čistit sedací souprava, před tím, než tato práce pečlivě přezkoumat doporučení výrobce na čisticích prostředcích. Pomohou vám rozhodnout, jaký druh chemikáliím používaným v domácnosti může být použit k odstranění skvrn od podobných produktů, a což znamená, že pouze zkazit jeho povrch.

Jak vyčistit kožené zboží

Kožená sedací souprava by se měly čistit mýdlem, teplou vodou a mikrovlákna utěrek. Práce s takovým nábytkem, jak budete potřebovat:

 1. Nejprve je potřeba připravit mýdlovým roztokem a otřete celý povrch svého gauče. Po tomto postupu se mýdlový roztok důkladně promyta.
 2. Co bude následovat, je aplikován na kožní kondicionér, který bude poskytnout mu svěží vzhled. Pokud nechcete mít zvláštní finanční prostředky na to, můžete připravit doma klimatizaci, mísení lněného oleje s octem v poměru 2: 1. Tato směs by měla být ponechána po dobu 10 minut tak, aby se choval na povrchu nábytku.
 3. Pak budete muset být dobří zničit pohovku s utěrkou z mikrovlákna. Pokud přeskočíte tento krok, nebude to bez rozvodu.

Pak můžete přejít k otázce, jak se čistí obtížné skvrny na pohovce doma. Tato otázka by měla být považována za podrobněji.

Jak se zbavit skvrny chemikáliím používaným v domácnosti

Nejjednodušší způsob, jak k odstranění znečištění z gauče Vanish nebo jiné, jako jsou prostředky. Většina z nich je k dispozici ve formě prášku. Proto se doporučuje pracovat s nimi:

 1. Chcete-li začít, měli byste bič činidla s vodou, čímž se získá hustá pěna.
 2. Výsledná pěna se nanese na skvrnu a třít to dobře umístit speciální kartáč.
 3. Dále je třeba počkat 15 minut, dokud směs bude fungovat, pak to bude muset opláchněte studenou vodou.

Důležité: Tento způsob čištění je obvykle dost drahé. Kromě toho, že není vhodné v domácnosti, které trpí alergiemi, a ještě více - bronchiální astma. V takových případech je vhodné zabývat se body lidových prostředků.

Zbavit prachu různými způsoby. Takže pokud máte po ruce je vysavač, můžete provést takové čištění pomocí tohoto zařízení, pomocí speciální přílohu. V odlehlých místech můžete jít hadičky. Taková manipulace je žádoucí provádět jednou týdně, aby se zabránilo hromadění prachu na čalouněného nábytku.

Pokud nemáte po ruce vysavač, můžete to udělat jinak. Budete muset vzít obyčejnou mokré prostěradlo, ležel prostěradlo, které pohovka, a pak porazil svou obvyklou šlágr. Prach při takové vyhazování usadí na list, a budete mít jen její prostirnut.

Co může být obtížné odstranit znečištění? Většina skvrn včetně stopy psích tlapek a potravin, mohou být odstraněny pomocí běžného šampon a amoniak. Chcete-li to provést, postupujte takto:

 1. Označit malé množství šamponu, zřeďte ji vodou, čímž se získá hustý roztok.
 2. Do výsledné směsi se několik kapek amoniaku.
 3. Navlhčit houbou nebo hadrem mikrovlákna v tomto roztoku a pak je dobré otřít kontaminaci.
 4. Znamená, že musíte opustit rozkládací kůži po dobu 7 minut, aby mohl rozpustit špínu.
 5. Zbytky nečistot a šampon máchání doporučuje houbu předem namočenou v teplé vodě.

Tip: Je-li na první pohled se vám nepodaří vyčistit špinavou pohovku, můžete tento postup opakujte. Po 2-3 myatya budete jistě moci odstranit i toto staré skvrny.

Výstup z kávy, čaje, vína a šťávy

Jak čistit pohovka z tkaniny, která nechtěně rozlitým pivem nebo džus? To lze provést pomocí obyčejného mýdlový roztok. Chcete-li to provést, musíte na mokré skvrny vlhkou houbou, pak je dobré třít mýdlo a pěnové mýdlo je speciální kartáč pro čištění tkanin. Pěna by měla být ponechána na povrch po dobu 10 minut, potom se přebytek bude muset být pečlivě odstranit studenou vodou.

Je-li vaše pohovka byl obarven vína, budete muset nejprve namočte skvrnu, posypeme kontaminace solí a nechte ji na povrch po dobu 15 minut - během této doby je třeba plně absorbovat zbývající vlhkost. Po té je třeba setřít soli, navlhčete hadřík s alkoholem a třít její místo, které rozlité víno.

Poznámka: jak se zbavit pruhů po tomto čištění je nutné připravit mýdlovým roztokem a s jeho pomocí čisté posteli. Zbytky tohoto řešení musí být odstraněny vlhkým hadříkem.

Zjistit, jak vyčistit čalounění z krev také není obtížné. Toto místo je vhodné vyčistit ihned po jeho vzniku. K tomuto účelu využít veškeré další čistící prostředky jsou přísně zakázané - budete muset pracovat s takovým znečištěním, pouze s použitím běžného houbou a studenou vodou. Na místě by měly být čištěny zcela odstranit.

Důležité: Chcete-li vyčistit lehký sedací souprava, budete muset umýt déle. Pro zjednodušení tohoto úkolu, je třeba přidat vodu na povrchu myatya lžíci octa a otřít tkaniny s takovým řešením. Za to, že budete zamylit zbytky skvrn a odstraňte zbytky mýdlového roztoku se studenou vodou po 10 minutách.

Pokud máte malé děti v domě nebo pacienty upoutané na lůžko pro vás čas od času budete také muset zbavit se stopami moči. Aby to není těžké jednat v takovém případě by měl být následující:

 1. Pro spuštění čerstvá skvrna moči by měla být vysušena vysoušeč vlasů.
 2. Po tom, třít skvrnu vodou a mýdlem bude potřebovat, pak toto místo je nutné znovu suché.
 3. Následující je třeba připravit slabý roztok manganistanu draselného, ​​je třeba dát na pohovce s kartáčem. Nakonec se dezinfikovat povrch.

Důležité: smýt řešení není nutné, můžete ji nechat na textilii. Pokud máte bílou sedací souprava, kterou je třeba zvážit pouze mýdlovou vodu.

Jak efektivně odstranit žvýkačku z tkaniny? To lze provést pomocí ledu. K tomu budete muset trvat několik kostek ledu dělat, rub je tvrzené žvýkačky, a opatrně vytáhnout ho s tupým nožem nebo pilník na nehty.

Důležité: mít na svém produktu nezůstává skvrny na gumu po kartáčování nutně otřete vlhkým hadříkem. Pokud je skvrna stále budete moci vyčistit později obyčejnou mýdlovou vodu.

Jak odstranit stopy kuličkového pera

Čisté ložní skvrn vlevo perem, pomocí nástrojů založených na aceton. Takové, zejména, jsou prostředky pro odstranění lak na nehty. Budete muset jednoduše vytočit prostředky na vatu, a pak to vatový tampón k očištění zbytky nečistot. V případě, že špek dělá svěží, můžete jej odstranit v běžném papírnictví guma.

Důležité: Pokud máte kožená sedačka, nepokoušejte se odstranit tyto skvrny. Aceton, prostě zkazit taková věc. Lepší jen předat takový produkt v čisté, vysoce kvalitní personál, který vyčistit skvrny na pohovce nebude těžké.

Video: jak odstranit pero z kůže?

Jak se vyrovnat s nepříjemným zápachem

Poté, co se zabýval obtížných skvrn, můžete jít, jak se zbavit zápachu z vašeho nábytku. Toho lze dosáhnout různými způsoby:

 • S pomocí mýdlovou vodou a měkkým hadříkem, který bude muset zničit celý povrch textilie. To je nejlepší způsob, jak rychle vyčistit produkt jakéhokoliv materiálu.
 • Alkohol (máte-li produkt, vyrobený z mikrovlákna). Mohou jednoduše setřít kvalitu povrchu.
 • Ocet roztok se zředí vodou. Pro přípravu takového řešení, které bude nutné, aby se koncentrace octa o 9% (ne více než 1 polévková lžíce) a promíchá se s litrem vody.

Jak může dokonce eliminovat zápach? To zvládá dobře při plnění tohoto úkolu a obyčejné sody. Bude nutné tento sodu pokropí celé tkaniny, nechá se po dobu jedné hodiny, aby prostředek absorbuje zápach, a následně ji vysavačem zbytků. Po takovýchto manipulací váš produkt bude lepší než nové.

Žádné související články

Přidat komentář zrušení odpovědi

My elektrické nozhetochka (I sititek), bohužel, ne zoubkované nože brousí, ale obyčejný a keramika - prostě super! Hlavní věc - přístroj je bezpečný, není třeba schovávat před dětmi.

Je možno použít účinného postupu s názvem „suché mlha“ aroma piter, která je schopna eliminovat zápach. Rychlá, neškodný, není drahý a opravdu pomáhá!

znamená Jet5 se a nezabývají nonsense))) lubyk vyčistí povrch žvýkačky a vosk. Můžete snadno odstranit lepidlo z pásky.

Každá suchá mlha radil, ale vylezl na místech jejich hromadu všechny mé chvály, a cena není levná, a nenechat jít všichni, zkrátka pochopit jsem neuspěl, tak kdo může vědět?

Jsem tvůj polštář, nebo dát do čistírny, a také domy pračka prát. Zpětná vazba od fóra se dozvěděl o UniPuh prostředky, a nyní používat pouze.

Varování! Kopírování materiálů je možné jen se souhlasem správy a aktivní odkaz na zdroj

Jak efektivně čistit pohovku doma sám?

Velká rodina pohovka - kóji všechny domácnosti. A náš každodenní život není kompletní bez tohoto atributu.

V průběhu doby, vyvstává otázka, jak se čistí čalounění od nečistot a skvrn v domácnosti?

Za prvé máme „křest ohněm“ - přípravnou fázi. Odstraňte nečistoty o čalouněného nábytku.

Je vhodné, aby se 3 různými způsoby:

 1. Jednu polévkovou lžíci sody rozpuštění v 1 litru vody. Gázy namočené v tomto roztoku. Produkují mokré vysávání. Opláchnout rozsahu znečištění ..
 2. Jednu polévkovou lžíci octa 1 lžíce soli + 1 litr vody. Namočte hadřík v míse, a pokrývají pohovku. Klepnutí na ruce, a když je materiál nečistý, pohlazení. Reprodukci tohoto postupu až do okamžiku, kdy arch není bezchybné.
 3. Jedna lžíce soli na litr vody. Takové prostředky pro osvěžení barvy. Zábal na trysky a vysavač.

Tam potahové látky, které nerespektují vlhkost. Filler je to není dobré. Tak jako matka má co do činění s gobelín, hedvábí a sametu.

 1. Pečlivě vysávat čalouněný nábytek.
 2. Napříč platí čistící povrch. Rub suchým štětcem, ale Nesahejte.
 3. Zapomenout na chvíli.
 4. Povrch s vysavačem.

Většina toilless provedení s použitím kombinace založené na mýdlového roztoku, který bude vhodný pro čalounění bez skvrn.

 1. Připraví se nasycený roztok teplé dítě mýdla.
 2. Mokrý utírat řešení.
 3. Otřete čalounění rozkládací směsi, ale není to velmi mokré, může zůstat rozvodů.
 4. Pro odstranění zbytků mýdla znamená chodit surovou tkaninu a poté vytřete do sucha.

Účinné metody k odstranění skvrn různého původu

Velkoryse namydlit mýdlem a nechte působit 15 minut navlhčit houbičku do teplé vody, aby se odstranily nečistoty.

Lepší čistý koktejl 1 šálek vody 1 lžička + ocet + 3 kapky jakéhokoliv čisticího prostředku pro nádobí.

Chcete-li to provést, použijte vatový tampon, silně nasáklé s alkoholem. Po otřít vlhkým hadříkem.

Zamyt studenou vodou s přídavkem octa a použití mýdla. Opláchněte studenou vodou. V případě, že krev se suší, můžete použít aspirin rozpustí ve sklenici vody.

Pokud jste právě rozlité víno, pak ihned zalijeme sůl. soli mohou být odstraněny po čtvrt hodiny. Navlhčete hadřík s vodkou a třít skvrnu. Pokud se to nepodaří, pak může být prostředek rozetře s 100 ml vody + 1 lžíce peroxidu vodíku.

Budete potřebovat železo a hadřík. Snadno zbavit těchto skvrn je to možné.

Mytí nádobí ředí vodou a aplikovány na kontaminované lokalitě.

Ocet ve vztahu k amoniak 1: 1. Aplikujeme a čekat na úplné vysušení. Čistit vlhkým hadříkem.

Snadno čistit s alkoholem nebo acetonem. Navlhčete vatový tampón a vytřete špínu.

Dobrý čistící prostředek na nádobí.

Pokropí svou volbu (škrob, křída, heřmánek, soda, baby prášek). Pak namočte mýdlovou vodou. Vyschnout jamky za použití vysoušeč vlasů.

Naneste jedlá soda. Jdeme spát a čekat, dokud se všechno vstřebat. Poté, co všechny listy s měkkou houbou. Pokud je to starý, pak použijte univerzální retsept.Eto použití WD-40 pouze po dobu jedné minuty. Otřít suchým hadříkem. Hojně usnout na výběr z mastku, křídy, škrob, jedlá soda. Opustí po dobu 10-12 hodin, a ještě lépe v noci. Omyjte mýdlem a vodou. Suché.

Připraví se slabý roztok kyseliny octové a třít jim pohovku. Může být libovolně sypané jedlé sody a nechat 2 až 5 hodin, aby se nasákly „chuť“. Pak vše jasné kartáč.

Posypeme na povrchu gauč aromatické soli nebo mletou kávu, nebo 2-3 na jedno použití sáčků ochucené čaje. Odjet na pár hodin, a pak ji vyzvednout. Těžké vonící zmizí.

Jakékoliv jiné skvrny (nápoje, potraviny)

Jsme výroby tohoto složení šamponu + voda + 10 kapek amoniaku. Když všechno rozpustí, opláchněte teplou vodou.

1 litr vody + malý manganu + kyselina citrónová + peroxid vodíku. Utírat, nechte působit 10 minut, opláchněte vodou hojně. Dobrý suchá postel.

Vazelína k masáži přímo do dásní, a po chvíli je snadno odstranit.

Ukládat gumu a led, když mrzne lehce odstranit.

Kruhy šálky s horkým čajem na pohovce područkami

Vynikající vazelína odstraněny. Otřít a nechat na chvíli. A skvrna je pryč.

 1. Smíchejte s vodou a šamponem. Důkladně čistit, opláchněte a osušte. K dezinfekci dáme lehký roztoku manganistanu draselného, ​​který je silné oxidační činidlo.
 2. Přijmi skvrnu sodou. Odděleně se rozpustí 1/2 šálku vody, žádný prostředek na nádobí, 100 ml peroxidu vodíku. Tato směs zalijeme sody. Směs začne pěnit. Odjet na pár hodin v tomto stavu. Otřít vlhkou houbou. Suché.
 3. Citronová šťáva odstraní zápach je velký a problematické „voňavý“ místo. Vymačkat šťávu z poloviny citronu a třít houbou. Po 15 minutách se promyje teplou vodou.
 4. Od samého pach moči pomůže vyrovnat se čajové lístky, vodka, vypláchnout ústa.
 5. Přírodní aroma, které každý má na ruce. Různé aromatický olej. Vhodné mátová silice, pomeranč, pačuli, hřebíček, tea tree. Perfektní vysuší petržel. Kávová zrna dokonale zbavit nepříjemných vůní.

Jaké jsou některé způsoby, jak čistit, což nám pomáhá typy sofa potahových látek

Aby nedošlo k zkazit hromadu, není žádoucí, aby vakuum takové pokrytí. Vhodné neutrální čisticí prostředek. Vhodné pro různé gely. Nebudou ucpat hromadu. Je lepší vyčistit mikrovláknovou utěrkou. Je možné použít slabé kyseliny octové směs (1 kávová lžička octa + 1 litr vody).

Pro tento druh přístupu kartáč s měkkými štětinami. Takový nátěr je doporučen k léčbě nečistoty odpuzující impregnace. Dokonale vyčistit nečistoty alkohol tinktury.

Tento povlak je považován za náladová. Pokud jste neustále používat čistící prostředky, což má za následek změnu barvy. To je nejlepší, aby se zpracování z vysávání. Pokud jsou k dispozici místa, čisticí musí být minimální množství vlhkosti.

Zde můžete využít veškeré čistící prostředky. Bereme bitové prostředky a zředí ve 200 ml vody. Ošetřit problémové oblasti a dobře opláchněte. Suché.

Není vítán bohaté vlhkosti čalounění. Zalosnivshiesya místa čalounění mohou být odstraněny s šlehané bílky. Vztahovat na problémové oblasti. Třít čalounění. Sofa bude zářit jako nový.

Je nutné přesně zvolit metody čištění, koi by neměl být umístěn ve své struktuře alkoholu, rozpouštědel.

Všechny tyto způsoby čištění pohovku doma je k dispozici pro všechny majitele a bezpečné pro zdraví.

Uklidit pohovku nebude mít maximální úsilí. Permanentní čištění za mokra podle kartáčováním zbaví chronických skvrny.

Není takový problém vyčistit pohovku. Hlavní je mít na paměti, každý kontaminace je jednodušší, aby se zabránilo, než později ztrácet svůj drahocenný čas, aby jej odstranit.

 • podíl
 • podíl
 • doporučit

recenze

Pokud jste našli chybu v textu, zvýrazněte požadovanou skladbu a stiskněte tlačítko Ctrl + Enter, Bližší popis problému v otevřeném okně.

Používáte-li jakýkoli materiál z těchto stránek, instalace přímých a indexovaných odkazy na Womanopinion.ru požadováno.

Všechny materiály jsou určeny pouze pro informaci a nemůže sloužit jako vodítko k tomu, self-healing. Pokud je to možné, měli byste se poradit se svým lékařem.

Jak čistit pohovku a další čalouněného nábytku v domácnosti

Profesionální chemické čištění sedací soupravy, čalouněné židle, křesla a další čalouněný nábytek - drahé služby. Někdy se neobejde bez něj, ale ve většině případů, a to i komplexní znečištění, jako skvrny od krve, dětské moči, víno, a tak dále. Můžete odstranit sami za pouhé haléře.

 • V tomto článku jsme představili 2 návod, jak se čistí pohovce doma, s použitím prostředků, které je v každém domě.

Jak vyčistit pohovka s látkovým čalouněním

Před zahájením čištění sedací souprava, přečtěte si následující doporučení a varování.

 • Všechny čisticí prostředky čalounění musí být nejprve testovány na neviditelných částech (například pod pohovky nebo za).
 • Před čištěním lože stáda, ujistěte se, že zvolený lék neobsahuje alkohol. Po vyčištění, pěšky přes čalounění kartáč s měkkými štětinami šířit hromadu.
 • K čištění gauč vyrobený z mikrovlákna v domácnosti, používejte pouze suché metody. Čištění za mokra je možné jen v krajních případech.
 • K čištění lehké pohovku, použijte bílý ubrus. Barevná tkáň pod vlivem pracích může dojít k zabarvení světla čalounění.
 • Nepoužívejte neředěné bělidlo a ocet.

Krok 1. Prvním krokem je, jak se zbavit prachu. Tento krok může být vynechán, pokud vás zajímá pouze místního znečištění. Nicméně, pokud budete mít za příčinu důkladně, nejprve čalounění musí být očištěny od nahromaděného prachu a zároveň i z vlny nehybných drobky, atd. To lze provést dvěma způsoby:

 • Metoda 1. S vysavačem: Máte-li vysavač doma, dobře, stačí vysávat čalounění, se zvláštním důrazem na všechny spoje a rohy. Lze použít speciální tryska pro nábytek (nejlépe s kartáčem) nebo pouze jeden sběrací trubky.

 • Metoda 2: Bez vysavače (pro nadýchané tkaniny): Není-li podtlak v domě nebo v případě pohovka čalounění z veluru, samet nebo jinou látkou bez žmolků, prach jen zaklepat. Připravte staré prostěradlo a koberec šlágr. Navlhčete prostěradlo ve vodě (můžete v teplé mýdlové vodě) a zmáčknout (to lze provést pomocí pračky máchání a umýt). Dále pokrývají nábytek utěrkou a pokračovat do prachu knockout, nechybí ani jediný roh. Takže si můžete vyčistit prach z pohovky, neznečišťují vzduch, protože to zůstane na tkanině.

Krok 2. Ručně odebrat pevný kontaminaci, pokud existuje. Pokud je to nutné, lze odřít nečistoty sekera ostří, špachtle nebo jiný objekt s tupým okrajem.

 • S látkami, které mají hromadu (semišování, velurové nebo žinylkové) nemůže skřípání tvrzené kontaminaci. Musejí být namočené v louhu.

Krok 3: Na závěr zbavit skvrn.

Pro začátek můžete zkusit univerzální lék pro odstranění skvrn z čalounění, která je vhodná pro všechny druhy textilií - od pěnové mýdlovým roztokem nebo jakékoliv jemným čisticím prostředkem, například Vanisha pro čištění koberců. Jednoduše použít pěnu přímo na kontaminovaných lokalit, necháme působit po dobu 10-15 minut, poté opláchněte čistou tkaninou a nakonec odstranit přebytečnou vlhkost čistým hadříkem. Pokud skvrna přetrvává, zkuste jej odstranit:

 • 9% vodný roztok octa (2 Nl / 1 litr vody);
 • Řešení šampon s teplou vodou a 10 kapek čpavku.

Ve většině případů jsou tyto jednoduché postupy dostatečně vyčistit sedací souprava, například z skvrny od čaje, kávy, čokolády, bílé víno, pivo, džem, cola, atd.

Pokud skvrna mýdlem není v pořádku, ale můžete určit její původ, hledat jeho případ v příští kolekci očištění receptů:

 • Moč. To je jeden z nejvíce komplexních organických kontaminujících látek, které mohou být, a není vidět na látce, ale vyzařuje pronikavým zápachem. Typicky se čas obyvatelé domu mohou zvyknout na to, a necítí, ale hosté chytit specifickou chuť najednou. Jak lze vyčistit pohovku na moč nebo moč dětský zvířete? Jakmile se to stane na obtíž, blot znečištěnou část vložek, které moči nasáklé. Dále vysušte vysoušeč vlasů, který nezůstává rozvodů. V případě, že čalounění je barva, potom se zpracovává roztok skvrn na 9% octa (v poměru 1: 5), nebo slabý roztok manganistanu draselného. Jak se čistí lehký pohovku z moči v domácnosti? V tomto případě je na místě, aby se zpracuje s roztokem kyseliny citronové (1:10). Po 30-60 minutách, opláchnout část mýdlo / řešení s šamponem a nakonec umýt čalounění čistou vodou a suchá.
 • Mastné skvrny. Čerstvé skvrny posypeme jemně solí a nechte ji vstřebat všechen tuk (3-5 minut). Zbývající stopy Fae vsáknout do pěny nebo jiné prostředky pro mytí nádobí po dobu 10-15 minut, poté opláchněte a vysušte čistou část.

 • Červené víno. Čerstvé skvrny vysajte hadřík a přikryje ji s jemnou sůl. Nechte soli absorbovat vlhkost a opakovat v případě potřeby. Protřepe sůl kartáč s měkkými štětinami a pracího skvrnu s ethylalkoholem a potom pěnivých. Dále, odstranění zbytků mýdla vody a pat suché ubrousky části.
 • Žvanec. Chcete-li odstranit žvýkačku z pohovka čalounění, je nutné zmrazit. K tomu, dát to do otočit pár kostek ledu (může být v balení). Když tvrzené gumy, lehce seškrábat ho. Pokud skvrna zůstane po odstranění žvýkaček na čalounění, dát mu metylalkohol a očistěte.
 • Fixem, kuličkové pero, stopy rtěnky, lak na nehty. Použít bodového ethanol / amoniak, nebo aceton, a pak omýt čistou část.
 • Svíčka vosk. Nechte vosk ztuhnout a poté rozbil ho a skřípání. Další tenký vosk krycí c / b-tkaniny nebo dva nebo tři papírové ručníky a proutyuzhte několikrát. Pokud je to nutné, opakujte znovu postup.
 • Skvrny od krve. Čerstvé skvrny od krve potřebujeme rychle za mokra se studenou vodou až do jejich úplného vymizení. Pokud notorický místě, musí být delší držet pod ledem, namočit slabý roztok octa (2 polévkové lžíce. L 9% roztok octa na 1 litr vody), a nakonec se důkladně část roztoku mýdla.
 • Šťáva z ovoce nebo zeleniny. Použít bodové amoniaku a 9% roztok octa, pak omýt látku čistým vlhkým hadříkem.

Krok 4. Pokud čalounění pohovky vybledlé nebo se stane nepříjemný zápach a snadné čištění prachu nevyřešila problém, můžete umýt všechny čalounění:

 • mýdlový roztok: voda + teplá měkká mýdla;
 • Šamponem roztoku: teplá voda + šamponu;
 • Slabé řešení 9% vodného roztoku octa s vodou (1 polévková lžíce na 1 litr vody.);
 • Alkohol (např. Vodka) mohou být čištěny měkkým čalounění nábytku mikrovlákna.

Pro pohodlí nanášejte ze stříkacích prostředků

Chcete-li vymazat lehký pohovku z vůní, můžete posypat celý čalounění soda, nechte ji 20-60 minut a poté odstraňte vysavačem s kartáčovým nástavcem nábytku. Soda by měla absorbovat nepříjemný zápach.

 • Po vyčištění rozkládací čalounění hromadu, která probíhají v celé textilii měkkým kartáčem nebo středně tuhý štětin. Tato metoda umožní „načechrat“ vlákno a obnovit barvu.

V neposlední řadě nabízíme následující video vidět příběh o tom, jak čistá postel prachu a nečistot v domácnosti.

Jak čistit koženou pohovku doma

 • Měkkým hadříkem (2x);
 • Teplá voda;
 • Měkké mýdla, např. Dove;
 • White spirit ocet nebo obyčejný ocet % Roztok;
 • Olivový olej nebo lněný olej.
 • Látka z mikrovlákna.
 • Zubní pasta nebo lak na vlasy (odstraňování skvrn);

Krok 1. Vytvořte teplé mýdlovým roztokem s teplou vodou a mýdlem.

Krok 2. mokré plátno v mýdlové vodě a pečlivě otřete čalounění.

Krok 3: Otřete do sucha čistým hadříkem pohovku pro odstranění vlhkosti.

Krok 4. Nyní musíme použít klimatizaci, která bude chránit pokožku a osvěžit vzhled. K tomu, smíchat jeden díl octa se dvěma částmi lněný olej, nebo olivový olej. Otřít směsí všeho koženého čalounění nábytku a nechte ji po dobu 10 minut.

Krok 5. Po 10 minutách vyleštit pokožku suchou utěrkou z mikrovlákna.

 • Nepoužívat neředěné ocet nebo ubrousky s obsahem alkoholu, jako jsou vytažena vlhkost z kůže, a tím vyvolat praskání.

Krok 6. Jak čistit koženou pohovku před skvrnami? Za účelem odstranění jakékoliv kontaminace, je nutné umístit lokálně měkký zubní pasty nebo lak na vlasy (po testování na neviditelných částech!), A pak se rychle vymazat nástroj s čistým hadříkem. V případě potřeby postup opakujte.

 • Lak na vlasy, je zvláště vhodné pro odstranění inkoustu z pera a fixy.

! (Hodnotit tento již hlasovalo:10 Průměrné hodnocení: 4,40 5)

Podpořte projekt - sdílet fotografie se svými přáteli na sociálních sítích:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

72 − 63 =