Jak vyčistit pryskyřice s oblečením

Jak vyčistit pryskyřice s oblečením

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Contents

Jak odstranit žvýkačku z oblečení

Co je potřeba, aby smýt pryskyřice z oblečení? Pro začátek je třeba potlačit své vnitřní paniku - nic strašného se nestalo. Lpění na oblečení borovice nebo smrku pryskyřice se promyje poměrně snadno. Další věc je, že Moderní prací prášky zřejmě nemají žádnou pomoc, takže se spoléháme na improvizovaných drogách a nástrojů, které jistě najdou v každém domě.

Kromě klasických metod odstranit dehet z oblečení, budeme vypadat docela neobvyklé techniky, experimentální. Oni nejsou o nic méně efektivní, ale je používat, nebo ne - můžete sami rozhodnout.

Osvědčený způsob, jak vyčistit oblečení z pryskyřice

Pryskyřice na oblečení je nejčastěji po prozkoumání borové lesy. To je často, aby na jejich oblečení Děti si hrají v blízkosti stromu, a ne ve skutečnosti vnímají nebezpečí špinavý tričko nebo kalhoty na vystupující pryskyřici na kůře stromů. Ať už to bylo, ale s těmito skvrnami, naléhavě potřebujeme, aby s tím něco udělat.

V případě, že pryskyřice hrudky dostatečně velké ostré rameno papírnictví nůž a skřípání zbytků z povrchu textilie pryskyřicí - Čím více jsme se odstranit, tím méně pak vyprat. Jakmile je přebytek pryskyřice bude odstraněn, je možné začít pracovat s rozpouštědly, alkoholu a jiných prostředků. To samé platí v případě, že chcete odstranit barvy z oblečení.

Také můžeme odstranit přebytečnou pryskyřici zmrazením ji. Takže jsme dali znečištěný oděv v čistém plastovém sáčku a odeslat ji na několik hodin v mrazáku. Během této doby, pryskyřice se stává křehkou rock a dost - budeme moci odstranit své nejjednodušší tření. Mimochodem, stejný postup se používá k odstranění oblečení ulpívající na gumu.

Tak silné stopy pryskyřice jsme odstraněny - vlevo řešit pryskyřice, na které se přímo vstřebává do tkáně. K tomu využíváme terpentýn, aceton nebo odlakovače. Ale s využitím těchto prostředků musí být opatrní - nejsou vhodné pro čištění jemných tkanin. To platí zejména z acetonu a acetátového hedvábí.

Jak používat rozpouštědla? Naneste odlakovače, aceton nebo terpentýn na disku bavlny a pokusit se drhnout pryskyřice. Pokud je to nutné, dáme tyto prostředky přímo na skvrnu a nechte působit 30-40 minut. Během této doby se pryskyřice musí být úplně rozpuštěn. Dále jsme poslat oblečení promýt běžného pracího prostředku - to pomůže neutralizovat zápach a zcela zbavit se všech stop pryskyřice a rozpouštědla.

Smýt pryskyřice z borovice s oblečením a pomůže obyčejný lihem. Naneste ji na vatový tampon, tři příčky pryskyřice z okraje do centra. V případě, že skvrny jsou silné, namočené v skvrnu alkoholem a nechte působit 40-50 minut. Další věc, kterou vyšleme do prádelny.

Kromě silných rozpouštědel, lze použít k odstranění pryskyřice z oblečení nejběžnější rostlinný olej. Dali jsme ho na pryskyřici a nechte asi hodinu. Za účelem, aby se olej není pokusit se šířit v celé oblečení, zpracovat část pryskyřice vody okolní tkáně. Po ropné skvrně změknutí pryskyřice, praní prádla s pracím prostředkem na nádobí - odstraňuje olej z oděvu. Dále standardní krok - praní v pračce.

Aby bylo možné se pryskyřice promyje džínsy, můžeme použít některý z výše popsaných technik. Ale pak se určitě podívejte se na barvivo tkanina s odolností - použít vybraný nástroj do neviditelné místě a počkejte 10-15 minut. V případě, že tkanina nemění svou barvu, můžete bez obav přistoupit k odstranění pryskyřice.

Zajímavé výsledky se získají použitím vložek a železa. Postup je jednoduchý:

 • Ohřívat železo;
 • Umístěna pod úhledný papírovou utěrkou;
 • Další tkaniny kladen na samotnou skvrnu;
 • Železo sekci železa obarví.

Působením tepla se pryskyřice začne vypařovat a být včleněn do papírových ručníků. Tuto metodu lze použít, nebo ne - se rozhodnete. Ale někdy tato metoda selže (V závislosti na tkáni a stupni znečištění).

Dalším způsobem, aby se odstranily stopy pryskyřice s oděvy - využití Coca-Cola. Vysoký obsah kyseliny fosforečné se rozpustí zbytky pryskyřice, po kterých je prádlo se mytí pouze. Ale musíme si uvědomit, že tento nápoj obsahuje barviva, která mohou zanechat své stopy na mnoha tkáních.

Jak prát na pryskyřici: skvrny, které se obávají koksu a železa

Tar místo není snadné odstranit z tkáně v důsledku komplexní složení materiálu a jeho fyzikální vlastnosti. Změkčená pryskyřice hlouběji včleněno do vláken, kde ztvrdne a zdá se, že na místě se usadil na Paita nebo kalhoty navždy. Ale nic není nemožné pro obratné hostitelku. Pokud víte, jak se vypořádat s tvrdohlavý skvrny, bude výsledek překročí všechna očekávání: rozmazlená zdánlivě věc znovu očistěte.

Jak odstranit žvýkačku z oblečení: první kroky

Vidět pryskyřice značky na svých šatech, nespěchejte umýt. Za prvé je třeba vyčistit oblečení z pryskyřice, a pak bojovat s barvivem. uplatnit pouze maximální pozornost aby nedošlo k poškození tkaniny. Disponovat borovice dehtu doporučené ve dvou fázích.

 1. Odstraňte materiál mechanicky. Použijte k tomuto účelu jiný ostrý předmět, dokonce nůž dělat. Nespěchejte, jednat opatrně, aby nedošlo k třít dehet hlouběji do vláken.
 2. Dát znečištěnou položky v mrazáku. To vám pomůže zbavit zbytků látky, které nemohou být poškrábaný off s nožem. Pro maximální účinek, oděvy s barvivem je třeba udržet v chladničce asi hodinu. Po mrazicí drhnout pryskyřice s oděvy jednodušší. Tvrzené vystavením studena látce začíná praskat a rozpadat. Znečištění nebude vypadat tak hrozivě, ačkoli to zůstane až do skvrnu.

Co dělat, když ne zvládl odstraňovač

Pryskyřice má schopnost proniknout hluboko do struktury tkáně. I když budete reagovat na znečištění ihned odstranit látky z oděvu před tím, než ztvrdne, je pravděpodobné, že se skvrna zůstane. Nespěchejte házet věci do pračky: dehtové skvrny nejsou snadno smýt, musíte se nejprve pokusit se je odstranit.

Jak umýt pryskyřice s oblečením? Nejjednodušší způsob, jak - použijte odstraňovač skvrn nakupování. Nicméně, to není vždy dobré, takže hostitelé muset uchýlit k různým dostupnými prostředky. V kurzu je terpentýn, odlakovače, mytí nádobí, a dokonce i soda. Metody mohou a měly by být kombinovány.

První v seznamu možností - alkohol

Popis. Různá rozpouštědla - nejlepší pomocník v boji proti dehtové skvrny. Jsou účinné odstranění složitého nečistoty. Tímto způsobem jsme si užili více našich babiček.

 1. Navlhčete vatový tampon s alkoholem.
 2. Jemně třít skvrnu, pokud je nedávný - prostě vymaž.
 3. Nechte působit 20 minut. Během této doby dojde k chemické reakci a odstranit zbytky pryskyřice vláken tkaniny.
 4. Praní prádla v pračce.

Terpentýn a navíc amoniak škrob

Popis. Je snadné promytí pryskyřice z borovice oblečení získaných v případě dříve aplikovány na místa kontaminace směsi škrobu, amoniaku a terpentýn. Tento způsob je vhodný pro přírodních vláken.

 1. Odměřit lžíci škrobu, přidejte lžičku čpavku a terpentýnu.
 2. Aplikovat kaše vařené přímo na místě.
 3. Čekat na 12 hodin a poté očistit vysušené směsi. Spolu s ním očistit zbytky pryskyřice.

Iron uložit jemných tkanin

Popis. Clear pryskyřice s pomocí žehlička. Tato metoda je vhodná pro jemné tkaniny: pomocí železa lze odstranit pryskyřice „blot“ z šifonu nebo hedvábí.

 1. Krycí skvrnu na přední a zadní straně tkaniny.
 2. Proutyuzhte kontaminovaný prostor.
 3. Několikrát, výměna ručníků, pokračuje žehlení.
 4. Umýt věc.

pro kožené zboží rostlinného oleje

Popis. Pokud se během procházky v lese vám znečištěné svou oblíbenou koženou bundu, nezoufejte a nijak nespěchají s hodit. Přijít na pomoc obyčejného rostlinného oleje. S jeho pomocí se zbavit pryskyřice na oblečení nebo tašky z kůže může být otázkou několika minut.

 1. Nasycení skvrny pryskyřičné oleje.
 2. Nechte působit 20 minut.
 3. Omyjte zasaženou oblast vodou a mýdlem kožených výrobků.

Popis. Pokud se objevily skvrny od pryskyřice na vlněné oblečení, pak přijde na pomoc obyčejným prostředkem na mytí nádobí. Doporučuje se používat v tandemu s slunečnicového oleje.

 1. Léčit skvrnu slunečnicového oleje. Nechte působit 15 minut.
 2. Pomocí tampónu naneste prostředek na znečištěném prostředí.
 3. Po 20 minutách, můžete odeslat v pračce.

Popis. Pomáhá čistit Asfaltové skvrny sladkou limonádu. To je nejlepší, aby se s tím vyrovnat Coca-Cola.

 1. Nalít nápoj do mísy.
 2. Namočit špinavé věci v soda po dobu pěti hodin.
 3. Jemně třít skvrnu.
 4. Praní prádla v pračce.

5 tipů na místě nestane díra

Boj s pryskyřicí míst v domácnosti může být odloženo, a to je nutné použít několik způsobů odstranění „skvrny“. Někdy výsledek a ne žít až do očekávání: v důsledku poškozené tkáně, věc je beznadějně chybné. Aby se tomu zabránilo, je třeba mít na paměti, pět tipů.

 1. Test na stálobarevnost. Textilie může ztrácet barvu, když jsou vystaveny vůči rozpouštědlům. Pre-potřeba dát prostředky pro malou část na zadní straně. V případě, že oděv je jemná - šev. Změní-li se barva, test site zůstávají neviditelné při nošení.
 2. Studium vlastností tkaniny. Musíme hledat metodou s pohledem upřeným do určité tkáně. Například, může rifle ztrácí barvu z alkoholických rozpouštědel, a na oděv acetátové hedvábí obdržet otvor z kyseliny octové nebo aceton.
 3. Evert. Pryskyřice kontaminace, je vždy výstupem z nesprávné strany. Na rubové straně přiložit ubrousky.
 4. „Skvrna“ správně zpracovat. Aby skvrnu z pryskyřice s oblečením, co potřebujete vědět, jak se správně vypořádat s takovým znečištěním. Zpracování špinavé plochy, doporučuje se začít s hranami a přesunout do středu.
 5. „Těsnění“ okraj. Chcete-li strom pryskyřice se rozšířila není na místě v době zpracování, je nutno „utěsnit“ smyčky „skvrny“ škrob nebo mastek. Vzhledem k tomu, skvrnu rozmazané přes oblečení. Pokud ani jedno, ani druhé není v domě, pak navlhčete oblast kolem prostý znečištění vody.

Poté, co se zabýval tím, jak se prát na pryskyřici, paní se často potýkají s dalším problémem: pokud se používají pro čištění rozpouštědla věci páchnout. Zbavte se štiplavý zápach bude změkčovač: Add to do pračky s práškem. Pokud není klimatizace, použijte čisticí prostředek na nádobí s výraznou vůní. Suché prádlo na čerstvém vzduchu z cizích příchutí se odpaří.

Jak zobrazit žlutá skvrna s bílým tričkem a vrácení výrobku na „obchod“ je typ

Jak prát formy off tkaniny a oděvy, přinést zatuchlý pach a vyhnout „znečištění“ dalších věcí

Jak prát s perem snadno a rychle: posypat, popshykat, rub

Příznaky kapavky u žen: což indikuje infekci a jak potvrdil

Příznaky kapavky u žen a proč onemocnění je obtížné rozpoznat. Vlastnosti mikrobiologie patogen. Která oddělení reprodukční systém jsou postiženy nejčastěji. Jak si nakazit. Metody diagnostiky a léčebného režimu.

Vulvovaginální příznaky: jak rozpoznat a léčit zánět v intimní oblasti

Léčba vulvovaginitida u žen: proč je integrovaný přístup. Jak identifikovat původce. Jaké faktory ovlivňují nástup nemoci. Volba léků v závislosti na příčině.

Vulvy u žen a dívek: proč dochází k zánětu a způsobů, jak se vracejí zpět

Příznaky a léčba vulvitidy u žen a dívek. Hlavními faktory predispozicí k onemocnění. Z jakých důvodů může odhalit patologii. Způsoby léčby v závislosti na symptomech. preventivní opatření.

Vasilina Smotrina: „Moje šest synů - mí asistenti“

Máma šest synů Vasylyna Smotrina jisté: iv velká rodina ženy musí najít čas pro osobní rozvoj, být krásná a fyzicky aktivní. O tom, jak se jí daří a má co život hackerů - v rozhovoru Woman365.ru portál.

Recepty lilek v troubě: výběr z dietní, dovolenou, masa a možnostech sýrem

Terapeutický číslo tabulky 7: charakteristiky a druhy „renální“ dieta

Terapeutické stravy Číslo 7: Proč se tomu říká „ledviny“. Jak ovládat hlasitost solí a bílkovin. TABULKA nechá jídla a pokrmy. Nabízí poddruhů „sedm“. Příklad nabídky a recenze.

Salát „zálivka“ nové obrázky „nejužitečnější kurzy“

Gardnerella vaginalis: dysbióza s výraznou „aroma“

Příznaky a léčba gardnerelly ženy. Co způsobuje vaginální dysbiózu a jak obnovit mikroflóru. Komplikace bakteriální. Společné režimy a jaké léky jsou povoleny v průběhu těhotenství.

Recept cuketa s mletým masem v peci: sýr, zelenina, houby a variace masa

„Mastodinon“ při čekání na výsledky z homeopatický lék

Návod k použití „mastodinon“, složení a fungování léků. Schéma dávkování v kapkách a tablet. Indikace a kontraindikace. Nežádoucí účinky. Upozornění a analogy.

Smažené lilek, jak hamburgery, jako houby po dešti, asijský styl reinkarnaci a další blue zeleniny

Co klovat Pink Kuře v roce 2017?

© 2013-2018 Dámská časopis «Woman365.ru». Kopírování materiálů je povoleno pouze s uvedením aktivní odkaz na zdroj. Project Web vydavatelů Vebopolis“.

Jak umýt pryskyřice s oblečením - účinné způsoby, jak pro různé druhy tkanin

Pryskyřice - amorfní látka rostlinného nebo syntetického původu, který za normálních podmínek je v pevném stavu a taví zahříváním. Dirty může být v lese nebo v městském parku na zpevněné silnice nebo v průběhu opravy elektroinstalace pomocí přírodní pryskyřice. Vzhledem ke složité struktuře dehtové skvrny zřejmě obtížné. Ale nenechte se rozrušený, existují účinné způsoby nakládání s nimi. Dívali jsme se na tom, jak odstranit dehet z oblečení k domovu.

Než se smýt pryskyřice s oděvem, je třeba učinit několik manipulace. Začít škrábat materiálu základní vrstvy s nožem (tupý straně) nebo lžíce. By měla působit jemně bez prodlužování hadřík nebo třením kontaminace z pryskyřice na vlákna.

Po předběžném čištění položky s místě, musí být zabaleny v polyethylenu a dát do mrazáku za 60-90 minut. Pryskyřice ztvrdne a stává se křehkým. Pokud jí modřiny, bude rozpadat na malé kousky. Zbytky mohou být odstraněny kartáčem. Jak být velká věc, kterou nelze dát do mrazáku? To je několikanásobně zničit pryskyřičné skvrnu s ledem, takže je vyléčen.

Ve většině případů se po škrábání gumu a byt v mrazáku tkáně stále zůstává stopa. Pojďme prozkoumat, jak odstranit skvrny z oblečení pryskyřice pomocí improvizovaných prostředků. Ale nejdřív, dát nějaké obecné tipy:

 • suchý kartáč s tkání, odstranění nečistot a prachu, která tvořila šmouhy a žádná nová místa;
 • v případě, že produkt má podšívku, je třeba přesně vytrhnout a proces pouze kontaminovaná vrstva pryskyřice;
 • ohledu na to, kde se stopa pryskyřice je umístěna na pevném povrchu, je optimální varianta - desky zabalené ve staré bavlněné tkaniny;
 • čistou látkou kolem pryskyřice musí být mokré a posypeme škrob (mastek) na místě, ne „šíří“ při čištění.

Důležité: Účinky chladu nepřijatelné, pokud položka je vyrobena z tenké jemné tkáně. Záhyby na další mechanické čištění, může dojít k poškození vláken.

Analyzování než odstranit pryskyřice borovice z oblečení, dávat pozor na nejjednodušší metoda - tepelné zpracování železa nebo fénem.

 1. Pod skvrnou pryskyřice na něj dát čistý hadřík nebo porézní papír.
 2. Železo horní horkou žehličkou.
 3. Změna látku, která absorbuje roztavené pryskyřice, rozsah znečištění.
 4. Namočit produktu v teplé vodě, třít zbývající skvrny mýdlo, mytí po dobu 15-20 minut.

V případě, že pryskyřice se na věci z husté tkaniny nebo kůže, je lepší foukat teplý vzduch z fénu. Roztavený „šťáva“ by měly být odstraněny s ubrouskem.

Prostřednictvím tepelného zpracování může odstranit malé znečištění čerstvého pryskyřice. Po staré měřítko a skvrny ve většině případů zůstává stopa. Pojďme zjistit, jak odstranit žvýkačku z oblečení, je-li žehlička nebo fén pomáhal ne zcela jasnou věc.

Při hledání odpovědi, jak odstoupit borovice pryskyřice s oblečením, to dává smysl použít některou z drog - alkohol, terpentýn, čištěný benzín (k dispozici v železářství), odlakovače, aceton a lakový benzín. Etapy práce:

 1. Namočil v jednom z uvedených látek vatovým tamponem.
 2. Otřete skvrnu z pryskyřice.
 3. Počkat 15-20 minut.
 4. Rinse věc.
 5. Promyjte prášek - na první straně, a pak se v autě.
 6. Sušit na čerstvém vzduchu.

Pro jemné tkaniny je lepší použít šetrnější metodu:

 1. Připojit Business (dětská) mýdlo s čištěného benzenu (petrolej) ve stejné části.
 2. Namažte mix místě.
 3. Po 1 hodině se důkladně omýt.

Tyto látky se vyznačují štiplavým zápachem a leptavými účinky na kůži a sliznice člověka. Léčba by měla být prováděna na sobě rukavice a masku v místnosti, která je dobře větraném místě.

Podívejme se, jak odstranit starý strom pryskyřice s oděvem, a v tomto případě pomůže pastu škrobu. Skládá se z bramborového škrobu (1 malý lžíce), amoniak (4 kapky), terpentýn (4 kapky). Směs by měla být potažen barvivem pryskyřicí a pak se za sucha kartáč třít. Je-li stopa zůstane, opakujte postup. Na konci věc chcete prát.

Další provedení pasta - bílý jíl (1 malý lžíce), bramborový škrob (1 malý lžíce), chlorid amonný (1 kapka) a terpentýn. Suché složky se chovají terpentýnem do stavu suspenze, potom kapala amoniaku. Tato směs byla použita stejným způsobem.

Pro zlepšení účinnosti čištění starého pryskyřice borovice se doporučuje, aby mazivo - rostlinného oleje nebo másla, vazelína. Jakmile se změkčí, je třeba oškrábat s kovovým předmětem, pak skvrny ošetřete škrobová pasta.

Vyřešení problému, jak přivést pryskyřice s oblečením, měli uchýlit k jednomu z těchto způsobů:

 1. Olej + prostředek na nádobí. Rub skvrnu slunečnicového oleje pro změkčení materiálu a 15-20 minut, aby ho kapalinu za účelem odmaštění. Po 30 minutách mytí. Vhodné pro vlny a srsti.
 2. Soda (Cola, Fanta, Sprite). Nalijte do kontaminované oblasti s pitím. Umýt přes 15 minut. Pro lehké látky nepoužívá bezbarvý sodu.
 3. Milk. Namáčení znečištěnou pryskyřice v mléce. Po jedné hodině mytí ve studené vodě.
 4. Odstraňovač skvrn. Chcete-li se zbavit trasování pryskyřice může být použit průmyslový odstraňovač skvrn, zvolí v závislosti na typu tkáně. Prostředky se nalije na místě po dobu 15-30 minut, poté musí být smyta a odeslaných do stroje, který se nalije do kompartmentu pro prášek a přidá se do stejné odstraňovač skvrn.
 5. Olej + alkohol. Použít skvrna s máslem nebo olejem s gázou. Scrub pryskyřice. Odstraňte zbytky alkoholu. Tato metoda je vhodná pro kožených předmětů.

Po zvážení, jak vyčistit skvrny od pryskyřice s oblečením, je třeba poznamenat, že tato metoda by měla být zvolena v závislosti na druhu materiálu.

 • pro jemné prádlo vhodný způsob, rostlinného oleje a prostředek na nádobí;
 • s kožešinou a semiš oblečení pryskyřice je lepší odstranit alkohol;
 • Vlněná tkanina „nebojí“ terpentýnu, ale pokud je světlo, je lepší použít mýdlo a alkohol;
 • samet, samet, acetát, hedvábné mohou být léčeni etheru a alkoholu, nebo pasty bramborového škrobu;
 • bělidla a zásadám být použity pouze pro bílé věci;
 • acetát hedvábí nemůže být za mokra s acetonem a odlakovače;
 • některé typy nátěrových hmot jsou zničeny pod vlivem alkoholu a kyseliny;
 • syntetika není nutné, aby benzín.

Obecné tipy k manipulaci s skvrny od pryskyřice:

 1. Čistou látkou s použitím hořlavé látky by měly být mimo dosah zdrojů zapálení.
 2. Věci je třeba zpracovat zevnitř.
 3. Prvním nástrojem je stojí mimo kontrolu na skrytém místě.
 4. Skvrna z pryskyřice je třeba vyčistit od okraje ke středu, aby nedošlo k nárůstu velikosti.
 5. Je vhodné, aby třít guma a učinit blotačního pohybem.
 6. U malých znečištění chemickými látkami je lepší dát si vatový tampon (pipetou).
 7. V závěrečných pracích článků je žádoucí používat kondicionér, jak se zbavit charakteristickou vůní.
 8. Suché věci doporučuje ve vzduchu.

Skvrna z pryskyřice, není důvod, aby se vzdal své oblíbené věci. To může být odstraněn s pomocí dostupných prostředků. Z následujících způsobů, jak začít, je vybrat nejméně agresivní. A pokud to nefunguje, je možné pokračovat v experimentech. V každém případě je důležité vzít v úvahu typ tkaniny, stejně jako v souladu s osobními bezpečnostními opatřeními.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 1 = 1