Jak vyčistit talíř vkladu

Jak vyčistit talíř vkladu

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak vyčistit kamna doma?

Jak začít čištění v kuchyni? Od mytí nádobí? Možná. Ale! Největší množství nečistot se akumuluje v první řadě na talíři. Jsme každý den něco stoupat, vařit, smažit. Samozřejmě, že všechny tyto procesy nevyskytují, aniž by došlo k poškození čistý.

Připraven rozloučit vysušeného bahna a zápalné tuku? Budeme vám vyprávět o všemi možnými způsoby, a naučíte čistit desku a vrátit se ke svému původnímu vzhledu.

Podle pravidel čistoty, by mělo být čištění deska provádí na denní bázi, spolu s hákem nebo nádobí. Neměli bychom ztrácet ze zřetele mřížkou a rukojetí na hořáků - alespoň třikrát týdně by měly být čištěny vlhkým hadříkem. To znamená, zdraví je nejdůležitější! Ale protože většina z nás, čas se krátí pro čištění kamen bereme velmi často.

Dokonce i nejambicióznější, nejsou schopni se vyhnout nepříjemným situacím, po kterém ostře vyvstává otázka, jak vyčistit kamna doma. Rozlité mléko, ale po smažení všechen olej vlevo na varných zón - je čas se dostat do čištění.

No, pro začátek, musíme připravit všechny nezbytnosti pomůcky, které pomohou usnadnit proces čištění desky. Budete potřebovat:

 • Jakýkoliv čisticí prostředek (kromě brusiva - kazí smalt);
 • kartáč;
 • tkanina;
 • rukavice (negovat účinky agresivních chemikálií na kůži rukou).

Možná je to žádným tajemstvím, že většina chemických látek lze nalézt mezi ekvivalentní alternativní neškodné doplňků. Očistit povrch desky jsou ideální octa a jedlé sody. Tyto dvě složky pomáhají vyčistit jak plynovým sporákem a el.

Musíte jasně pochopit: ať se snažíte drhnout desky, dokonce megaeffektivnym medializovaných prostředky k dosažení okamžité výsledky nemožné. Po nanesení čisticí gel / prášek se nesmí užívat bezprostředně aktivně „drait9raquo;. Nechte několik minut tepané nástroj. Během této doby dojde k malé chemické reakci, což způsobuje zanášení molekuly spáleného tuku a sazí se postupně rozpadají na menší sloučeniny, které usnadní snadné čištění. A teprve poté, vyzbrojen kartáčem, budete potřebovat trochu třít špinavé plot, poté opláchněte prostředek hadrem namočeným ve vodě.

Jak vyčistit talíř tuku: lidové léky

Za prvé, v případě plynového sporáku, je nutné odstranit mřížku. Pak opatrně vyjměte hořáky. S takovou elektrickou troubou „prelyudiya9raquo; není nutné.

Požadujeme zředěný roztok vody a jedlé sody v poměru 1: 1. Dále se houbu, namočí se do kaše vzniklé houbu a procházející přes povrchovou plochu desky. Nejproblematičtější oblastí jsou považovány za v blízkosti hořáků. To bylo tam, že se akumuluje největší množství tuku. Proto se o hořáky rozumné dát více řešení, nebudete litovat. Za to, že zapomenout na desce po dobu deseti minut.

Když čas bude odstraněn pouze z povrchu kalu s vlhkým hadříkem. Tak, otřít talíř, nenechávat částic sody. Poznámka zóny hořáku, musí být trochu rub kartáč, pak špína půjde poměrně snadno. Poté opatrně odstranit vlhkost z desky. Nyní přesně víme, jak vyčistit kamna!

Budeme-li co do činění s vícedenní Nečistoty (ale nelíbí, že?), Pak se roztok nechá po delší dobu. Postačí, když asi 20-25 minut. Nebo znovu uspořádat manipulaci popsané výše. Nejčastěji se tento jednoduchý přídavné karty čištění umožňuje vynikající vyrovnat s blátem.

Vezměme si druhý způsob, jak vyčistit desku na uhlí a tuků. Předpokladem tohoto způsobu je použití gumové rukavice. Clean - je to dobré, ale zdravá kůže je mnohem důležitější.

Bude to trvat šest nebo ocet devyatiprotsentny. Pour na povrchu desky. Není nutné nalít příliš mnoho, budete muset vyčistit docela dost. Vezměte v rukou posudnuyu houbičkou a jemně distribuovat ocet trvá na celé ploše s varnou deskou.

My vyzbrojit se sodou a posypeme ji velkoryse přes octa. K dispozici je okamžitá reakce. Soda, který přišel do kontaktu s kyselinou začne aktivně prskání desku na charakteristice povrchu bude vytvořené bubliny - jako důsledek průchodu reakce. Jakmile se syčení byl zastaven, a všechny bubliny roztržení jsme otřít vlhkým hadříkem desky. Pokusit se důkladně umýt oblast kolem hořáků na sporáku opustit žádné stopy octa a jedlé sody.

Teď je naše deska vypadá o nic horší než v reklamě. Dokonce si můžete vést svůj vlastní experiment. Snažte se držet prst na očištěný povrch. Slyšíte? To skřípání bezvadný čistota!

Snad Nevýhodou této metody lze považovat za povinné pracovních rukavic. Ale to neznamená, že kvůli bělosti oblíbené desky, není to?

Další pařeniště bahno - z rukojeti desky. V procesu vaření na ně, pod nimi a kolem nich hromadí různé tukové zásoby, a to nejen. Položíme-li si otázku o tom, jak vyčistit desku, pak se musíme starat o čistotu knoflíky hořáku.

Říká se, že tam je jistý způsob, jak vyčistit nepřístupných míst s směsi čpavku a anýzu kapek. Tajemství je jednoduchý. Každý ví, že více chemii s vyučování, že amoniak je pozoruhodně rozpouští tuk. Anis v tomto duu působí jako ochucovací činidlo. On změkne lehce štiplavý zápach čpavku par.

Veškeré práce na stejném principu: Použít směs čistí kartáč, omýt vlhkým hadříkem a odstraňte nečistoty nečistoty. Tento způsob je vhodný pro zpracování desek, které se zvedací rukojeti.

Ale pokud jste zvládnout odstraněny, můžete použít i jiné prostředky pro čištění. To bude vyžadovat starý kartáček na zuby a prostředky pro čištění povrchů.

Na odstraněných částí klademe žádné zbytky čisticího prostředku, aktivně pracuje s kartáčkem na zuby, opláchněte jednotlivé složky, suší se jim, a zavést.

Stejná metoda funguje skvěle, a pokud je třeba, abyste vyčistili nečistoty a spalovače tuku. Léčba + kartáček na zuby, třel, promyje, vyhlazena. Ve středu krása!

Jak čistit gril na plynovém sporáku?

A teď „dezert“ jsme si nechali nejtěžší - gril. Jak výpary a prach usadí na něm! Elektrické desky v tomto ohledu jistě přínosem. Existuje teorie, že mřížkové desky z nějakého důvodu ji obarvené na černo. Důvod je jednoduchý: na černém takřka všeho toho zmatku v podobě tuku uloženého a sazí. I když, možná, barva je určena výhradně z estetických důvodů.

Důvody pro pravidelné čištění mříže plynové sporáky dost. Během vaření olejový postřik potravin, tuky a různé kapaliny padají na povrch nejen desky, ale také mříž. Po chvíli se to všechno vyschne, a až se příště budete používat sporák ohřívá znovu. Výsledkem je, že emitují nebezpečné dvojice lidského zdraví. A my všichni dýcháme by nemělo. Proto začneme obnovit pořádek!

Dal nůž v ruce, jsou potřeba. Kromě toho, pokud budete používat nůž na čištění mřížky, je zde vysoká pravděpodobnost, k poškrábání povrchu.

Už jsme na to, jak čistit plynový sporák v domácnosti, nyní považují navrhované prostředky roštů čistých. Ve skutečnosti, obrovské množství variací od žárovky nad otevřeným ohněm a konče použití letovací lampa. Ale skutečný způsob, jak vyčistit rošt dobře - vaří s přídavkem sody a mýdlovým roztokem.

V největším hrnce, zalijeme vodou, spí sodu (pět litrů vody, 100 g sody) na jemném struhadle musí třít mýdlo a také poslat do vody.

Vedle klademe na bary v kastrolu a vařit. Vařit by mohly mít poměrně dlouhou dobu. Zaměřujeme se na stupni znečištění mřížek. Mějte na paměti, že tato metoda je vhodná pouze pro čištění železných výrobků!

A můžete to udělat mnohem jednodušší: make roztoku sody, které jsou rozloženy po povrchu roštů a nechte asi hodinu, po kterém mřížky je nutno důkladně propláchnout.

Dobře! Nyní je vše jiskří a svítí! Doufejme, že tento článek vám pomohl vyřešit problém, jak vyčistit desku. Nezapomeňte, že k odstranění zbytků nečistot mnohem jednodušší čerstvé, takže včasné čištění za mokra výrazně usnadňuje péči o kamen.

Jak umýt talíř ze starého tuku: tradiční a moderní prostředky asistentů

Kamna jsou neustále v práci. aktivní denní provoz výsledek - znečištění, s penězi, které musí vynaložit úsilí. To nemusí vždy dostatek času k očištění povrchu a gril po uvaření. Vklady hromadí, akumulovat. Když je varná zóna je nepříjemný zápach. Jak vyčistit talíř mastnot a sazí? Existuje folk a tradiční způsoby řešení problémů. Každý z nich je dobrý ve svém vlastním způsobem a vyžaduje dodržování jednoduchých pravidel.

Jako nosné desky čistoty ↑

V péči o jakýchkoli kuchyňských spotřebičů jsou důležitá pravidelnost a důslednost. V ideálním případě se po ruce ubrousek by měl být navržen tak, aby odstranění kapek a kapky tuku. V praxi se hostitelka Blesk z desky na stole, rozptylovat jinými zájmy a nemají čas k očištění čistý krytky hořáku povrchu. Mytí mřížku se zpožděním a se neobejde bez detergentu.

Plynový sporák je pohodlné a praktické - zahřeje rychle, snadno nastavitelná intenzita ohně a silně promývá zahájila kontaminace. Rozlitým mlékem nebo káva, olejové mlhy, kapičky vody jsou transformovány do husté vrstvy odstranit, který vyžaduje:

 • Detergenty. Vhodné kuchyňské patrony - soda, sůl, ocet nebo kyselina citrónová. To přijde vhod, chemikáliím používaným v domácnosti - je třeba věnovat pozornost tomu, zda je výrobek vhodný pro řešení tohoto problému.
 • Ubrousky a houby. Konvenční pěnové klíny pomoci rovnoměrně čistič po povrchu a křoviny nejvážnější znečištění. Ubrousky celulózy a desikant použít k dokončení mytí.
 • Rukavice. Ruce musí být chráněny před expozicí chemikáliím. Rukavice pro domácnost - nejlepší přátelé hostitelů, kteří se starají o zdraví kůže a nehtů.

Constant péče - slib čistoty a dlouhé provozní plynovým sporákem

Jak vyčistit rošt a úchyt na plynovém sporáku? Pro výrobu mřížky se používá hlavně železo. Kov není náchylné k deformaci a je necitlivý vůči vysokým teplotám. Na tmavém litiny nebo smaltovaný povrch tukových kapiček jsou téměř neviditelné. Ale postupně hromadí, aby se přihlásili vklad a nepříjemný zápach. Pro čištění zapotřebí:

 • Prostředky pro rozpouštění tuků. Voda a jiné kapaliny odpaří se téměř okamžitě s horkým povrchem. Zůstávají tuku a karbonové usazeniny. Care je zbavit se čistoty problematický a distributor nepříjemných pachů. Rozpuštění znečištění - nejúčinnějším způsobem.
 • Kapacita praní. Předběžný „namáčení“ v mýdlovým roztokem usnadňuje nepříjemný postup pro čištění sazí.
 • Rukavice. Vhodné silné rukavice pro domácnost. Na jedno použití může zlomit.

Mřížka namočené několik hodin v teplém mýdlovým roztokem nebo zaslány v myčce na nádobí. Pokud jsou tukové a uhlíkové usazeniny změkl, pásy a tyče čistit mechanicky. Je výhodné použít silikonové škrabku, aby nedošlo k poškození skloviny a nepoškrábe kov.

Umýt mřížku vybrat silné rukavice - musíte se snažit

Rukojeti trpí kapiček tuku, který tuhne na plastické hmotě. Nejtěžší umýt žebrované vzduchové ventily na starých deskách - některé kuchyně nalezeno rarity. Pokud je to možné, odstranit rukojeť, promyje a vysuší.

Co je dobré vědět! Litinová mříž mírně kalcinován na otevřeném ohni - v důsledku hrubé mytí povrchu je obtížné a neefektivní.

Struktura plynové sporáky se skládá ze dvou částí - z hliníku a litinové hořáky pokrytí. Jako mřížky, to může být pokryta smaltem. Hořák je kladen na plynové potrubí, dát víko na vrcholu. Hlavní riziko kontaminace - unikající kapaliny pod základě hořáků.

Výrobci poskytují malé úrovně ochrany kolem „domácí“, ale tyto prvky mají ne vždy. Kontaminace hostitelka všiml okamžitě, ale po odstranění zjištěných hořáků. Při mytí desek, doporučujeme odstranit všechny složky s cílem určit všechny existující problémy.

Před instalací hořáky a víčko pečlivě otřel k odstranění vlhkosti

Co je dobré vědět! Když je práce je důležité, aby se zabránilo pádu do distribuce plynu trubkami vody a mycího prostředku. To může vést k nekontrolované chemické reakce. Aby byla zajištěna bezpečnost krycí plyn předtím, než začnete prát.

Klasické metody pro čištění desky a mřížky ↑

Je třeba rychle uvést do kuchyně v pořádku, a nemají svůj obvyklý chemii. Není třeba se obávat, než umýt plynový sporák doma. V kuchyni, tam je vždy delikátní záležitost pomocníky při odstraňování následků přípravy večírku. Není pravdou, že budou potřebovat nějaké jiné než standardní sady, která je vždy po ruce prostředky.

Je to stojí za bližší pohled na znečištění. To může být stopy uprchlíkovi nebo k tomu došlo káva, cukrový sirup a další kapaliny s nízkým obsahem tuku. Problém odstraňování nečistot je snadno vyřešit.

Jak umýt talíř skvrn a mastnoty:

 • odstranit mřížku a hořáky;
 • se naplní teplou vodní plochy;
 • čekání 15-20 minut;
 • deska několikrát otře absorbující vlhkost tkaniny;
 • vytřete do sucha;
 • nastavit zpět odstraněné prvky;
 • pro brilantní výsledek promývá se standardním nástrojem pro každodenní úklid v kuchyni.

Při čištění kliky a další prvky používá improvizovaných prostředků

Jedlá soda - univerzální nástroj ↑

Plain soda - nepostradatelný nástroj pro čištění talíř tuku. Používá se v suché formě, stav pasty, a v kombinaci s jinými asistenty arzenálu domácnosti:

Soda - jemné brusivo, který nepoškozuje smaltu. Při použití hrubě krystalické brusiva vytvořeny trhliny. V průběhu doby, povrch zakalit poškozená místa tmavnout, ucpané s tukem a jiných nečistot. Je prakticky nemožné odstranit. Soda eliminuje takové problémy.

Jak umýt talíř ze starého tuku:

 • hydratují pracovní povrch;
 • kontaminované lokality sypané sody nebo pasty, - přidá se sušiny trochu vody a směs se míchá, dokud nevznikne homogenní hmota;
 • nechat po dobu 40 minut;
 • houba nebo hadřík povrchu několikrát;
 • Nejvíce kontaminovaných lokalit vyžadují úsilí a opakované aplikace pro zpracování;
 • Nakonec omyjte mýdlem a vodou a osušte.

Přidání ocet a další látky zvyšuje účinky soda pasty a pomáhá odmastit povlak, odstranit usazeniny uhlíku.

Rada Video o používání tradičních metod:

Co je dobré vědět! Pro odstranění usazeniny uhlíku nelze použít nože, ocelovou vlnu nebo jiné ostré předměty. Vysoké riziko poškození smaltu a škrábance na ušlechtilé povrchu.

Konečný krok čištění soda - mytí mýdlový roztok

Čpavek - pravidla ↑

Velmi zapáchající amoniak - vynikající tuku rozpouštědla. Můžete rychle vyčistit grilovací deska s plynným amoniakem. Pre-otevřené okno na ventilaci, masku nebo respirátor a určitě připravit rukavice pro domácnost. Postup se provádí následujícím způsobem:

 • odstranit mřížku;
 • třít proužky a bary páchnoucí soli;
 • nebo umístit do plastového pytle na odpadky;
 • pevně vázané;
 • nechte několik hodin;
 • umýt mřížky mýdlový roztok;
 • setřít a vrátil se na místo.

Tato metoda je vhodná pro smaltované a ocelových mřížek. U výrobků ze železa velkoobchod

Rošt strouhaný vonící solí, uzavřeny v plastovém sáčku

Co je dobré vědět! Umýt paní také použity suché hořčice. Přírodní prostředky použité analogicky s hydroxidem sodným.

Co domácí chemikálie pro čištění desek ↑

Lidová metody jsou dobré, ale nejsou vždy účinné. Pro reakci to zabere více času, a že je nutné vynaložit úsilí na drhnutí tuku. Moderní domácnost chemikálie s ctí vypořádat s výzvami. Je nutné dodržovat určitá bezpečnostní opatření a zabránit vniknutí látek v potravinách.

Prezentovány v řádcích výrobců - od ekonomiky do prémiového segmentu. Jsou prášky s přídavkem abrazivních částic.

Typicky prostředek je aplikován na povrch, rovnoměrně a ponechána po dobu 15-20 minut. Potom, v průběhu je tkanina nebo štětec, s nímž fyzicky odstraňuje nečistoty a mastný povlak. Konečný promyje do zcela zbavit stop prášku.

Jsou účinné pro kryt z nerezové oceli a může představovat hrozbu pro povrchu skloviny. Nicméně, pokud se tukové vrstvy vyžadují drastická opatření, je doporučeno, aby jednala pečlivě a zkontrolovat efekt brusných prvků na malém prostoru.

Výrobci vyrábějí široký sortiment čistící prostředky pro kuchyňské sanitární keramiky a kachlů. Nejpopulárnější skladby z následujících typů:

 • Krémy a gely. Složení zahrnuty mikrogranule provozní funkce drsný. Fungovat hladce a efektivně. Se nanáší na vlhký povrch a nechte působit 15-20 minut. Dobře rozpouštějí tuky a odstranění znečištění. Má příjemnou vůni.
 • Pasty a pěny. Koncentrované prostředky obdařené důležitou vlastnost - neběží off, a to i na svislých plochách. Pěna spotřebované rychleji, úspornější možnost vložit. Liší mírné akci a vysokou účinnost.

Výrobci domácí chemie nabízejí prostředky pro každý vkus a rozpočet

Nástroje tohoto typu jsou vyráběny ve formě sprejů. Použití musí být pečlivě a stříká pouze na ošetřované oblasti. Vhodné pro zpracování sítí, čepice hořáku. Používá se následujícím způsobem:

 • malé množství se nastříká na zamořené oblasti;
 • dokud se reakční směs nechá - výrobce určuje čas expozice aktivních složek;
 • omyjte čistou vodou, je třeba rukama v rukavicích.

Zakoupíte-li si měli dávat pozor na hlavní účinnou látku. Některé nástroje jsou určeny k odstranění sazí, který se vyznačuje tím, těsné struktury a odstraní nejobtížnější.

Co je dobré vědět! Detergenty důkladně umýt, aby se zabránilo chemické látky v potravinách.

Vlastnosti mycí zařízení ↑

Topné prvky jsou uzavřeny v kovové skříni, nejsou odstraněny. Kolem hořáky hromadí nečistoty, je tvořen saze. Jsou to právě tyto oblasti způsobují největší problémy při mytí. Jak prát elektrický sporák - pořadí prací:

 1. Počkejte na úplném ochlazení na topných prvcích.
 2. Elektrický sporák je odpojen od sítě - pro jistotu nebude zbytečná.
 3. Opatrně aplikován saponát.
 4. Nechá se stát na požadovaný čas.
 5. Několikrát otírat vlhkým hadříkem, aby se pokryla kompletní čištění nečistot a zůstatků.

Pro mytí spotřebič s saponátem doporučuje mikrokuličky

Zvláštní pozornost věnuje se oblasti kolem topných těles a snaží se zcela odstranit karbonové usazeniny, vyčistěte tukové vrstvy. Můžete použít párátko nebo dřevěné špejle pro ruční čištění mezer mezi okrajem a víko spirál.

Co je dobré vědět! To se nedoporučuje, aby zaplnil vodu elektrický sporák, dokonce tenkou vrstvu. Existuje riziko vlhkosti po spirále, která může vést k uzavření.

Promývací indukce a sklokeramická deska ↑

Indukční nebo sklokeramická deska vyžaduje zvláštní pozornost. Na první pohled hladký povlak spolehlivě chrání topné prvky, snadno omyvatelný. Nicméně, tam jsou vlastnosti, které vyžadují pozornost a reakce:

 • Bez použití brusiva, tvrdé kartáče, houby a další zařízení, která mohou poškodit či poškrábání sklokeramickou. Pro mechanické čištění výběru speciální škrabku - když jemně odstraňuje tukové plak.
 • Aplikovat speciální čisticí prostředek na čištění sklokeramické varné desky a dávat pozor na pokyny výrobce. Účinná látka vytváří film, nepropustný pro kontaminující látky, které zůstávají na povrchu ochranného povlaku a je snadno odstranit.
 • Pro změkčení zatvrdlé zbytky, které obsahují cukr, dát teplý vlhký hadr na znečištěnou oblast a nechte chvíli. Také přichází s další připálené pražené a fragmenty.

Speciální škrabka nezanechává poškrábání a čistí sklokeramické

Máte-li vlastní boj s tvrdohlavý starý tuk a saze mít čas ani chuť, ani speciální vybavení - obraťte se na úklidovou firmu. Služby odborníci jsou drahé, ale stále levnější než na opravu nebo koupi nové desky. To je další důvod, proč by se domácí nevěřím ti, kteří znají tajemství transformačních oblíbených jídel.

Posouvat po pánev s „Uprchlík“ vývar, plastových obalů pro balení potravin na piknik či oběd - s malou údržbu na všechny z nich.

Jak mýt nádobí od starého tuku: čisté pánve, hrnce a plastové obaly

Všechny kukly, bez ohledu na design, jako je filtrace a moci, potřebují pravidelnou údržbu. Nagar a tukové částice hromadí na sběrné sítě.

Jak a čím čistit digestoř v kuchyni z tuku: praktické rady a účinnými prostředky

Vaření v troubě je radost - všechny pokrmy jsou chutné, s chutný kůra. Poté, co dojde k vzrušující proces.

Čištění panelů vklad

Je hezké, když dům se vznáší vůně čerstvě připraveného jídla, kouří polévku, karbanátky skvorchat na másle, péct koláče. Ale po každém vaření není jen hora nádobí, ale i neprané deska. No, když majitel dost času, aby ji okamžitě omyjte po uvaření, ale častěji k dosažení ruce po chvíli, když se tuk-and-run potraviny obtížné umýt.

Jak pečovat o deskách z různých materiálů

Desky jsou nyní vyrobeny z různých materiálů, a každá plocha vaření vyžaduje speciální přístup k čištění.

Smaltovaný povrch je považován za nejvíce odolný a snadno ovladatelný. Je to spolehlivý materiál za přijatelnou cenu. Smaltované potažený kovový substrát z různých barev, které se snadno gelových a tekutých čistících přípravků, které neobsahují abraziva.

Clear povrch skloviny pomůže následující prostředky:

 • Gel pro mytí nádobí, se třel s navlhčenou povrch a ponechána po dobu 15-30 minut. Za to, že tato místa jsou třel houbou, zůstatků vkladů snadno odstranit list papíru. Suchý povrch hadříkem dosucha vytřete;
 • Při silně znečištěné používá krémová směs sody a vody. Aplikuje se na umístění znečištění usazeninách, potom zpracuje s vodným roztokem amoniaku (1 litr vody - alkohol 1 malý lžíce). Povrch se promyje a otřela sucha;
 • Dobrá působí složení sklenici studené vody, 30 g každého prášku pracího prostředku,? Šálek soda lahví a ¼ papíru lepidlo. Nalít tekutý varnou desku a nechte působit 15-20 minut. Nagar odjíždějí bez problémů.

Smaltovaný povrch hnusí abrazivní nebo kyseliny činidla. Nemělo by třít hrubé kovové kartáče.

Tyto desky se perfektně hodí do každého interiéru, ale na rozdíl od smaltovaných zařízení se snadno čistí, ale vyžaduje neustálou pozornost a péči, protože viditelné na povrchu bezprostředně nejmenší znečištění. Vzhledem k této desce z nerezové oceli často dívá neuspořádaný.

 • Aby byla tato technika je vždy potěšující pohled by mělo mýt každý den, za použití pracího prostředku a měkkou houbu. Jsou snadno odstranit spálené zbytky jídla, mastnota a jiné nečistoty. Pak se povrch otřít měkkým hadříkem;
 • Očistit, můžete použít plátek citronu a otřete suchým hadříkem. Je možné aplikovat přípravek na sklo se používá po hlavním očištění, aby se zabránilo vzniku rozvodů;
 • Tmavé skvrny a saze vyčistit čistící gely nebo krémy. Pro aplikaci pomocí mikrovlákno hadříkem. Vždy po očištění otřete desku suchu. Po očištění povrchu by měla být použita speciální olej pro nerezové oceli.

Ta byla rozetřena na povrch, čímž se vytvoří ochrannou vrstvu desky ochranu proti vlhkosti. Použijte brusný, bělicí čisticí prostředky, houba kartáč a hrubé péče jako deska nemožné.

Tip! Otřete desku z ušlechtilé oceli směřovat pohyby opustit šmouhy.

Tento krásný varné desky, které mají elegantní vzhled. Konstrukce a uspořádání mohou být různé, hladký povrch se snadno čistí. Ale k odstranění znečištění měl být ihned po vaření, takže nemají čas vyschnout.

 • Škrabka poškrábaný s spálené potravy. Po úplném ochlazení povrchu houby je označeno zvláštní nástroj pro sklokeramickou. Prostředky ponechat na povrchu, aby půl hodiny, pak smýt špínu, a otřít do sucha;
 • Je třeba poznamenat, že je nutné mít samostatnou houbu k čištění desky. V případě, že finanční prostředky na straně nebyl, je snadné nahradit obvyklou jedlou sodu, která by měla být zředěné vodou na konzistenci krému. Skvrny mazané lak složení po dobu půl hodiny, poté opláchnout čistou vodou;
 • Vrstvené uhlíkové usazeniny odstraní kaše sody s octem nebo citronovou šťávou kapek, umožňuje obdržet odpověď dokonce odstranit komplexní znečištění;
 • Jestliže jste zapomněl odstranit vklad nepodařilo a skvrny oschnutí lze rozšířit pomocí slunečnicového oleje, přikryjeme vlhkou utěrkou a nechte působit 10-15 minut. Nagar bude lépe se čistí.

Není přivést kamna špatném stavu, před vařením, ujistěte se, že zbytky potravin uniknout před tím, než je povrch, jinak to bude hořet, a to bude těžší vyčistit.

Používá se pro čištění abrazivní kartáč není nutné, aby nedošlo k poškození desky. Mytí nádobí a nesedí, ale kazí sklokeramické mění barvu povrchu. Speciální krém má ochranný účinek, dokonale čistí ani cukrový sirup, který je nejnebezpečnější na sklo-keramické.

Indukční varné desky jsou různé sklokeramických varných ploch, avšak jejich účinek je založen na elektromagnetické topné nádobí. Svobodná pásma neohřívají. Jejich odchod je jednoduchá, může být použit pro čištění činidel vhodných pro skleněné keramiky.

Péče o snímatelný a pevnými částmi Plate

Čištění desku, nenechávejte bez pozornosti na krycí sklo, knoflíky hořáků, kovovou mřížkou.

 • můžete oddělit snímatelný spínač, dát v mýdlové vodě nějakou dobu, aby bylo snazší je očistit od nečistot, mastnot a sazí. Tento roztok může být připraven z horké vody, nebo mýdlovou prášku. Zvláštní pozornost na místech, kde je kovová část pera je připojen ke sporáku. Místa, která jsou obtížně dosažitelné, lze léčit starého kartáčku na zuby, vatové tyčinky nebo párátka.

Pro těžké špíny vyměnitelných prvků, to dává smysl, aby jim namočit do roztoku sody. Směs také pomůže soda octem, citronovou šťávou nebo amoniak, zředí se vodou v poměru 1: 1. Odnímatelné prvky mohou být ponořen ve vodě zředěný detergentu.

Good čistí odnímatelný řešení rukojeť ocet. Jsou umístěny na pánvi, v litru vody se rozpustí 250 ml octa nádoby se zahřívá při požáru, vaří po dobu 10 minut a rozpouštědlo se odstraní. Po ochlazení regulátory otřít do sucha.

 • Pracovat s pevnými uchy složitější. Jsou připojeny důkladné a aby očista zevnitř je obtížné. Ale venku by měly být čištěny s vatovým tamponem, kartáček na zuby nebo vatovým tamponem. Očistit použít prostředky na straně - amoniak ředí vodou v poměru 1: 1, citronové šťávy a sody.
 • Na skleněným krytem, ​​který je pokryt deskou, sbírá špínu, mastnotu, saze. Musíte se jich zbavit včas, sklo používá pro čištění stříkací olej, pár minut je možné zapít teplou vodou. Aby nedošlo ke spuštění povrch po vaření stačí otřít vlhkým hadříkem.
 • Před čištěním mřížku, by měl určit materiál, ze kterého je vyroben. V každém případě, tento prvek bude mít dost složité. Mnoho žen v domácnosti ležel očistě pruhy pak to vede k ještě silně znečištěn, zbavit se, že je obtížná. Silná vrstva tuku a sazí na něm vypadá velmi neatraktivní.

Litinové mříže čištění nejtěžší, protože voda z detergentů k mytí to nebude možné. Litina vyžaduje kalcinace, to může být provedeno přes plynovým sporákem, v troubě nebo v prostoru nad otevřeným ohněm. Muži jej vyčistit pomocí letovací lampa. Nemyjte saze, mastnotu, ostré předměty, mohou poškodit kov s litinovým plotem.

Snadnější péče smaltované rošty, mohou dokonce mýt v myčce na nádobí. Jednodušší způsob čištění - namočte ji v roztoku mýdla a pracoval s měkkou houbou sody. Tvrdé předměty k čištění zubní sklovinu se nedoporučuje, aby nedošlo k jeho poškození.

mřížka z nerezové oceli se očistí konvenční mýdlový roztok. Je umístěn v koupelně a nalil horkou vodu. Můžete vyčistit materiál použitý na mytí nádobí, gril umístěn na voskované plátno, zpracované kapalné nebo gel a odešel do noci. Druhý den ráno omyjte teplou vodou.

Je možné využít dostupné prostředky - sodu a ocet, prostředky pro čištění vozidla. Mříž smaltu a nerezové oceli pro efektivní čištění suché hořčice.

Je třeba připomenout, že všechny manipulace by mělo být provedeno s rukavicemi, který chrání pokožku. Všechny tyto metody jsou efektivní a přinášejí dobré výsledky, což kamna zářit čistotu!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

7 + 3 =