Jak vyměnit ložiska v pračce

Jak vyměnit ložiska v pračce

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak vyměnit ložiska v pračce? Ložisko nahrazení v pračky a sušičky

dnes pračka je téměř v každé rodině. Je nemyslitelné, aby usnadnily práci žen, které věrně sloužit jim pro nadcházející roky. Dříve nebo později, ale ne nutně všechny z nich vyžadují zásah nebo opravu.

Když dojde k poruše v elektrickém obvodu, aniž by za službu ve většině případů je nezbytný. V případě, že dřez přestal fungovat, je možné vyčistit filtr sami, případně vodu brát dálnici.

Pokud hukot ložisek, nebo ještě hůře, Stuck, opravy mohou mít také mužskou polovinu rodiny, které ušetří na rodinný rozpočet a zlepšit důvěryhodnost v očích své ženy. V opačném případě je lepší, aby se nadchnout a zavolat mistra.

Pro ty, kteří jsou přesvědčeni, vám ukážeme, jak vyměnit ložisko do pračky.

Co byste měli vědět jako první

Tento druh opravy je hlavním městem. Vyměnit ložisko v pračce, bude nutné rozebrat celou elektrárnu. Tento proces je složitý a pracný. Vědomí, že to všechno pak bude nutné shromáždit mnoho zpochybňuje jeho schopností.

V případě poruchy (s provizorními opravami často „extra díly“ nebo jejich smrtelná havárie, po které obnovit mechanismus nebude fungovat) nákup nových strojů bude dražší než výzvou k pánovi.

Hlavním důvodem selhání ložisek je vniknutí vody. Je odplaví tuk, a položka je již zcela plnit své funkce.

Důvodem pro to je ztráta pružnosti těsnění, které je nevyhnutelné, po delším používání. V závislosti na četnosti použití je ne dříve než za 5-7 let po nákupu.

Mnoho lidí věří, že v případě, že předvídavost vyměnit těsnění, ložiska vydrží déle. To je mylná představa. Tyto údaje jsou úzce spojeny v práci a musí být vyměněna současně. Jestliže je ložisková změna, přičemž starý žlázu, může čekat na deformaci pouzdra bubnu. Oprava rukávy není zapojena do jedné, a v tomto případě je nutné vyměnit válec.

Před výměnou ložisko v pračce, ujistěte se, že je vadný.

Správná definice problému

Nejdůležitějším úkolem je přesná diagnóza poškození. Porucha může být stanovena podle sluchu - při odstřeďování zařízení vydává neobvyklé zvuky a vibrace více než obvykle. Stav stroje mohou být také vizuálně kontrolovat přejetím Střídavý tlak na horní a dolní části bubnu. Můžete si být jisti, že ložiska selhání při zjišťování vůle.

Spuštěný stavu a systematické zanedbávání výše uvedené příznaky mohou vést k zablokování bubnu. Pokud v tomto okamžiku nikdo se bude blížit, možná porucha motoru pračky.

Co je potřeba mít po ruce

Před výměnou ložisko v pračce, zkontrolujte, zda máte následující nástroje:

 • stahovák nebo těžký kladivo (nejlépe první);
 • ploché a křížové šroubováky, šroubovák;
 • Sada klíčů rohovník;
 • Sada šestiúhelníků;
 • boční nože;
 • kleště.

Kromě nástroj, co potřebujete vědět předem značku stroje, které mají být opraveny. Je to nejen logo společnosti. Na zadním panelu je plný název modelu. To vám pomůže s nákupem dílů pro opravy.

Ty lze zakoupit na trhu, nebo objednat on-line obchod, který se specializuje na takové produkty.

Před výměnou ložisko v pračce, je nutné předem zakoupit následující:

 • sada ložisek (pro šicí stroje s vertikální zatížení získaných sestavy tloušťky), které odpovídají opraveného modelu;
 • těsnění (také pro každý model své vlastní);
 • tuk těsnění;
 • petrolej nebo speciální kapalina pro WD-40 typu.

Po ověření, že všechny výše uvedené, odpojit zařízení od sítě, odpojit přívod vody a vypouštěcí hadice od sítě a odvodňování. Připravte fotoaparát a notebook. Pomohou vám rychle a přesně shromažďovat vozu po opravě. To není ironie. Nemusíte analyzovat spotřebiče každý den, a je logické, že něco nelze nainstalovat špatné. Tento bod je samozřejmě čistě osobní pro každého. Pokud máte fenomenální vizuální paměť, nemusíte se těsnopis své činy.

Ložisko nahrazení v pračky a sušičky

Drum stroj tohoto typu je založen na dvou ložiskách. To vede ke stabilnímu a spolehlivý provoz. Selhání ložisek v takových systémech je obvykle sekundární. To by mělo být více jakési členění, které je vedly k nesprávné stavu.

Ložiska jsou uložena na vnější straně nádrže do skříňové jednotky. Po odpojení komunikaci nezbytné pro odstranění dvou bočních desek krytu. Změna první ložisko na straně, kde není hnacího kotouče. Vypněte třmen. Směr závitu na této straně standardu - Dobře, takže vyšroubovat proti směru hodinových ručiček.

Po vyjmutí třmenu nezbytně nutné vyčistit místo, kde je vložen do žlázy a hřídele bubnu. Při utahování nové odměňování třmenu pozornost k uložení těsnicího kroužku - zkreslení způsobit únik a znovu kazí ložisko. Vzhledem k tomu, že plastová vlákna, naneste významná síla je nežádoucí.

Nyní budeme hovořit o tom, jak vyměnit ložiska v Zanussi pračky a sušičky na straně pohonu. Chcete-li začít s odnímatelným pásem a řemenici na bubnu. Je také nutné odpojit zemnicí lištu. Na této straně třmenu má levý závit a odšroubovat by mělo být ve směru hodinových ručiček. Také vyčistit od špíny sedadla a hřídelí. Nezapomeňte zvládnout olejové těsnění se speciální vazelínou. Opatrně točit novou podporu, kontrola nákladu. Zadržet akce na celý montáž na místě.

Ložisko výměna do pračky s předním plněním

V předchozím případě, že to není velmi obtížná výměna ložisek úkol. Ale s jednotkou, kde nabíjení portu umístěného na přední straně, budete muset vrtat mnohem více. Telefony různých modelů tohoto typu jsou podobné v designu. Proto jsme nyní se dozvíte, jak vyměnit ložisko v pračce „Indesit“ boční zatížení.

Ložisko je vtlačena do zadní stěně nádrže. Vytáhněte ji bez demontáže uzel nikdo dosud podařilo. Před výměnou ložiska v „Indesit“ pračkou, musíme provést následující kroky v tomto pořadí:

 • odstranit zadní a horní část podvozku;
 • odstranit řemen z řemenice;
 • Opřel dřevěnou vložkou kladku na nádrži a vyšroubovat jej;
 • odstranit tyč distanční a rovnováhu;
 • odpojení topného tělesa;
 • odstranit nádrže límec;
 • Vypnutí upevnění šrouby misky ložiska na víko nádrže.

Poslední operace může způsobit vážné problémy v důsledku oxidace šroubů. WD-40 zpracované neřešitelné demontáži dílů kapaliny lze očekávat, že alespoň půl hodiny. Pak opakovat znovu.

Mimochodem, bude muset být provedeno, před výměnou ložisek v pračce LG všechny výše uvedenou činnost.

Nejkritičtější část práce

Dostáváme se demontovat nádrž a buben, ve kterém oblečení a vymazán. Je třeba poznamenat, že je poměrně snadné.

Buben musí klepat na vnější straně, kde bylo úložné misky. Aby nedošlo k zkazit závit a hřídel, mělo by být na dorazový šroub ve šroubu nebo čepu s vhodným závitem. Ražba velmi pečlivě - to je lepší, aby si pospíšil.

Je vhodné uvést specifika jak vyměnit ložisko v pračce „Samsung“. Rozdíl je v tom, že tělo je připojen k bubnu pomocí šroubů a plastových západek. Hřídel spolu s bubnem musí ražením s dřevěnou paličkou, nebo zvláštní vedení. Všechny ostatní akce pro opravu stroje tohoto výrobce jsou shodné uvedené v článku.

Skříň dvě ložiska nádrž - vnitřní a vnější. Vyjmutí žlázy pomocí šroubováku na vnitřní straně. První nutné odstranit vnější ložisko. Po jeho odstranění pomocí stahováku nebo řemeslné (šroub s podložkou vhodného průměru, že opěra a matice) projít vnitřní ložisko.

Místo, kde byl zatlačen do žlázy, musí být zacházeno s kapalným WD-40 nebo petrolejem, aby při odstraňování položek zkazit (scratch) sedadlo žlázy. Po zpracování se provádí stejným způsobem odstraníme vnitřní ložisko.

Vyčištěné a mazané ložiska jsou nalisován místo v opačném pořadí. Můžete jednoduše kladivo je s dřevěnou vložkou. Nicméně malé vychýlení povede ke zničení těla sedla. Proto je lepší nespěchat a nainstalovat pomocí nástrojů, které se podílejí na odstranění ložisek.

Vložte buben na místě. Opěrnými šrouby a maticemi a podložkou sadim hřídelí na ložiscích. Dále sbíráme v opačném pořadí. Nezapomeňte k léčbě silikonu stranu spojovací nádrže. Stejně tak bychom strávit zbytek sestavy.

Jak vyměnit ložiska v pračce „Ariston“

U modelů s předním plněním od výrobce ke změně ložisek - potěšení. Skutečnost, že se nacházejí v příčníku, který je připojen k nádrži. Je pouze nutné, aby se odstranily řemenice a vyjměte 8 šroubů. Po tom, o sobě známým způsobem mění ložisek a těsnění.

Nainstalovat do zámezí na svém místě, dal řemenici, dát na opasku. Podívali jsme se na tom, jak vyměnit ložisko v pračce „Ariston“. Je poměrně snadné a jednoduché. Není třeba téměř úplné demontáže přístroje. Technici, kteří navrženy tak stavbu, chvályhodný.

Nyní, když víte, jak vyměnit ložisko v pračce od různých výrobců bez volání do servisu. Jdi do toho, a budete mít úspěch!

Výměna ložisko do pračky vlastníma rukama

Ložisko - je důležitým prvkem na zařízení z pračky. Jedná se o kovovou podložku, která podporuje válce rotační hřídele. Ložisko pomáhá rovnoměrně distribuovat zatížení na bubnu, takže jeho oprava je pro stabilní provoz zařízení velmi důležité. Opotřebení ložisek je do značné míry ovlivňuje kvalitu mytí, takže je důležité si všimnout známky poškození a vyměňte díl.

Typický signální říká, že ložisko je vadná, vnější hluk emitovaný pračky během provozu. Jakmile uslyšíte neobvyklý bzučení nebo klepání, měli byste okamžitě určit příčinu. Pokud to nese zlomené náhradní díl bude muset být nahrazen.

Informace o tom, jak to provést, aniž by způsobily škodu na pračky, přečtěte si náš článek dnes.

Chcete-li získat na ložiskovém stiralku nemusí téměř kompletně rozebrán.

Chcete-li to, bude možná nutné následující nástroje:

 • Sada šroubováků;
 • dláto;
 • kladivo:
 • pila;
 • kleště a nůžky na drát;
 • sada klíčů;
 • Sada šestiúhelníků;
 • silikonový tmel.

Nezapomeňte také o nových dílů - ložisek a těsnění.

 • Vypnutí zařízení z elektrické zásuvky a odpojení hadice od vodovodního a kanalizačního potrubí.
 • Posuneme přístroj ze zdi, takže je volně přístupný ze všech stran.
 • Za pračky se nachází v horní části dvěma šrouby a odšroubujte je. Odstraňte kryt.
 • Odpojit prášku pracího podavače.
 • Vyšroubovat šroub, který je pod podavačem.
 • Vyjmutí předního panelu na spodní straně přístroje.
 • Pod panelem, dva šroubu, vyšroubovat také.
 • Střídavě, odstraňte dvě svorky, které připevňují pryžovou objímku na poklopu.
 • Stahovací manžeta poklop hranu sám.
 • Přístroj naléhání, která poskytuje zámek poklop.
 • Odstraňte přední panel pračky.
 • Sejmutí zadního panelu pračky.
 • Vyjměte z řemenice.
 • Odpojte dráty, které vedou k Tenu dříve vyfotografována jejich umístění.
 • Odpojit potrubí spojující čerpadlo do nádrže.
 • Vypnout dva šrouby, které jsou připevněny na motoru.
 • Odstraňte tlumiče a pružiny, na kterém je nádrž se opře.
 • Opatrně vyjměte nádrž sám.

Tahání nádrž, definovat jeho vzhled. Pračky tanky jsou odnímatelné a odnímatelné. Odnímatelná nádrž se skládá ze dvou polovin, spojených dohromady pomocí šroubů nebo svorek. V tomto případě stačí odstranit spojovací materiál. V případě, že nádrž je z jednoho kusu, řezali to ve svarovém kovu pily.

Potom budeme pokračovat v následujícím pořadí:

 • Uvolnění kladku (kola) bubnu. Děláme to s vhodnou velikostí klíče nebo kladivem a dlátem práce.
 • Třepení řemenici a opatrně vyjměte jej pomocí šroubů.
 • Stejné nástroje, aby se zabránilo poškození hřídele, buben porazit z poklopu.
 • Najdeme ložiska na vnitřní straně a na vnější straně bubnu. Pohybující se kolem, posílá opotřebení ložisek ze slotu.
 • Zrušte zásuvku z kontaminace, jeho zpracování tmelu nebo speciálním mazivem.
 • Snažíme se jet do slotu a nahradit novým ložiska těsnění.

Vizuálně celý výměna ložiska proces, který můžete vidět na následujících obrazových instrukcí pro některé značky praček.

Miele

Indesit

Tipy

 • Pokud se rozhodnete požádat o pomoc profesionální a změnit ložisko sami, doporučujeme vám vytvořit prostor pro to celý den, ale lepší - celý víkend. Demontáž a montáž pračky - to je docela časově náročné, zejména pro začínající mistrů, takže se nelze vyhnout chyba.
 • Spolu s ložiskem je nutné změnit i těsnění, protože tyto položky se opotřebovávají poměrně rychle. Před montáží nového dílu, dobré, čistá instalace site.
 • Doporučuje se nejdříve odstranit staré ložisko, a pak koupit novou, stejný. Při nákupu dejte pozor na znamení: to musí být stejné, jinak položka nesedí, a peníze budou plýtvat.

Indesit pračky chyby a Hotpoint Ariston

Chyby a mycí selhání stroje Atlant

Jak odstranit buben na pračku?

Pračka během vrčí odstřeďování

Co když se pračka nespustí?

Pračka sbírá odčerpání vody

Všechna práva vyhrazena, 14+

Kopírování materiálů stránek je možné pouze v případě instalace aktivní odkaz na našich webových stránkách.

Jak mohu změnit ložisko bubnu pračky

Pračka. jako jakýkoli složitý mechanismus má tendenci se rozpadat. Selžou, samozřejmě, každý detail, ale to je obvykle nejvíce náchylné k rozbití detailů o násilné cvičení, například, může požadovat opravu nebo výměnu ložisek pračky. Určit, jaké ložisko selhal, je velmi snadné. Pokud by se cizí údery a hluku, jakož i zvýšené vibrace, je pravděpodobné, že bude nahrazeno ložiskem provozu pračky.

Máte-li dovednosti k opravě domácích spotřebičů, ložiska mohou být nahrazeny samostatně. A my vám ukážeme, jak to udělat správně.

Jaký druh nástroje je nutné vyměnit ložisko? To závisí především na vlastnostech vašeho přístroje jednotky. Vzhledem k tomu, různé typy strojů uvnitř zařízení mohou být velmi odlišné, takže vám doporučujeme, aby zásobili následující nástroje:

 • vytrhnout, velikosti 12 až 19;
 • Klíč nastavit stejné velikosti;
 • imbusovyh dial (hex) klíče;
 • gumové kladivo;
 • kladivo normální;
 • a ploché křížový šroubovák (s výhodou z různých velikostí);
 • vytrhnout;
 • mazivo Litol-24;
 • vyboynik ložiska dláto nebo tupý normální;
 • náhradní těsnění olej a ložisko bubnu pračky.

Také v procesu opravy, budete muset izolační pásku, tmel, hadry. V nepřítomnosti kaučuku, je možno použít běžné kladivo a malý blok dřeva, to nám pomůže, aby se zabránilo poškození nárazem a rozšiřuje hřídel extrakce.

Nejdůležitějším pravidlem, kdy se opravy výrobku, protože budete muset rozebrat pračku téměř úplně - je podrobné poznámky, a ještě lépe obrazy sekvence procesu demontáže následně nedocházelo k problémům s montáží, a neprokázalo, že by „zbytečné“ detail. Pokud máte pračku s předním ložného prostoru, vaše akce jsou následující:

 1. Odpojte stroj od komunikace (voda, elektřina, kanalizace).
 2. Odšroubovat a vyjmout zadní a horní panel, pořadí - v závislosti na konstrukční vlastnosti vašeho vozu.
 3. Vytáhněte dávkovač.
 4. Za to, že odstraněním upevňovacích šroubů je nutné odstranit řídící jednotku.
 5. Otevřete vkládací dvířka a vyjměte manžety límec, pak oblékl úhledně uvnitř manžety.
 6. Pak můžete uvolnit zámek.
 7. Poté se odstraní všechny zbývající upevňovací prvky, odstranit přední stěnu.
 8. Dále odstraňte vše, co brání jho oslabení.
 9. Dalším krokem je nutné odstranit protizávaží.
 10. Po vyjmutí protiváhu by měl být klíčový moment - odstranění PETN. Při demontáži PETN věnovat zvláštní pozornost na to, jak se připojit dráty (lépe vyfotit, zapište si v případě nouze).
 11. Za to, že je nutné odstranit všechny, které spojuje nádrž na plášť bubnu (trubky, dráty, hnací řemen) a vypněte motor.
 12. Pak jsme se vytáhnout motor, a to může být vyjmuta z nádrže bubnu a přistoupit k výměně ložisek na pračku.

drum nádrž, pro pohodlí na další práci s ním, to je nejlepší se pohybovat na stabilní stůl, takže budete mít výhodnější vyměnit ložisko.

Jen demontáži nádrže a výměna ložisko

Teď my vás provede procesem demontáže bubnu přímo, a jak je výměna ložiska. Pokud jste zvládl rozebrání pračky buben demontáž a výměna ložiska nebude pro vás snadné. Hlavní věc je, aby velmi pečlivě provádět veškerou práci a důkladně zapamatovat celý proces demontáže.

 1. Volný prostor kolem bubnu, takže vám nic nebránilo.
 2. Aby se zabránilo poškození pryžové manžety, je výhodné odstranit, po zrušení buben do nádrže markeru její umístění.
 3. Poté, co jsme otočit bubnu řemenice nádrže až k pohodlí demontáže. Vyšroubovat šroub zajišťující řemenici na řemenici hřídele a odstranit.
 4. Pak budete muset potopit hřídele, k tomu potřebujeme gumové kladivo, pokud nechcete, můžete tuto operaci provést, a jednoduchý kladivo. Aby nedošlo k poškození hřídele svého nejlepšího klepání pomocí kusu dřeva.
 5. Uvolnění hřídele je nutné rozplést sám válce nádrž, a pak opatrně odpojit na dvě poloviny. Nyní můžeme libovolně vyměnit ložiska v pračce.
 6. Za prvé, je třeba opatrně odstraňte nečistoty a otřete všechny pracovní části pračky. Po tom, zkontrolujte demontované součásti pro další poškození.
 7. Pokud jste přesvědčeni, že je všechno v pořádku s pomocí vyboynika nebo tupým dláta vyklepal ložisko.
 8. Vyjměte staré těsnění.
 9. Maže ložisko sedlo lithologic-24.
 10. Poté se uvede do těsnění a pomocí kladiva a vyboynika nalisován ložisko do zásuvky.

To je všechno. Byli jsme schopni změnit své ložisek v pračce. Za to, že můžeme hrát jen zpět všechny kroky, které nás v opačném pořadí. Dávejte pozor zejména na nádrži sestavy bubnu. Aby se zabránilo úniku, instalace by mělo být provedeno velmi pečlivě, i když obě části nádoby potřebné před připojením společné místo hojně pokrytý tmelem.

Ložisko náhradu v pračce a sušičky vyrobené podobným způsobem, s ohledem na jeho konstrukční prvky.

Existuje Pračky s uzavřených nádržích a jejich oprava se provádí nejlépe ve specializovaných dílnách.

Vzhledem k tomu, nahrazení ložisek v nich - to je o řád složitější opravy, které vyžadují dovednosti v oblasti řezání a pájecí nádrži. Z tohoto důvodu je lepší odborníky, změnit ložisko v takovém složitém případě

Leave a Comment

Your email address will not be published.

3 + 6 =