Jak vypadá ozdobná fotka?

Jak vypadá ozdobná fotka?

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Orchis na fotografii: popis druhu a jeho léčivé vlastnosti

  • Zobrazit celý obrázek

Orchis se často nazývá Ivanovovy ruce, kukly slzy a méně populární, ale ne méně krásné jméno - orchidej. A to není překvapující, protože orchidea na fotografii vypadá opravdu velmi podobná této nádherné exotické rostlině.

Orchis na fotografii je pouze jedním z druhů této četné rodiny, jejichž celkový počet členů přesahuje sto. Z toho v našich klimatických podmínkách rostou o něco více než čtyřicet (nejznámější a cennější druhy z dekorace a léčivého hlediska - skvrnité, mužské a helmeted). Listy tohoto druhu vzdáleně připomínají tulipánové listy, ale pestrobarevné květy purpurové lila vypadají jako malé orchideje.

Yatryshnik oceňují nejen zahradníci jako vysoce dekorativní rostlina, ale také lidovými léčiteli pro své silné léčení. Rozsah tohoto zařízení v lidové medicíně je více než široký. Takže, orchideje, také volal salepové kořeny, se používá k úlevě od příznaků a léčbě vředů a gastritidy, usnadňovat a zvládání následků otravy a infekčních chorob postihujících nosohltanu a ústní dutiny. Mnoho herbalistů doporučuje používat k udržení zdraví a pohody, obnovení ztracené síly poté, co trpí silným stresem a oslabujícími onemocněními. Toto zařízení používá k léčebným účelům není plný: potřebný efekt pouze své hlízy, z nichž je prášek použit pro přípravu polévek a zvláštní terapeutický želé.

  • Přihlaste se nebo se zaregistrujte k odeslání komentářů

Zajímavá zahrada a zahrada

Fórum má otázky bez odpovědi, pomůže účastníkům a pomůže vám.

Živě

(c) 2012 - 2018 MegaOgorod.kom - časopis zahradníků a zahradníků.

Orchis: aplikace v lidové medicíně, popis, vlastnosti

Co je to bylina jako orchidej? Aplikace v lidové medicíně a popis této rostliny budou popsány v tomto článku.

Orchis, jehož fotografii je uvedena výše, je rostlina patřící do rodiny Orchid. Název této byliny je řeckého původu a je přeložen do ruštiny jako "varlata". Takové podivné jméno je spojeno s výskytem hlíz rostliny, které se velmi podobají varlatům.

Existují také další verze původu ruského názvu této bylinky. Podle jednoho z nich byl kořen orchideje používán velmi často jako láska, která se jmenovala květina Yatrovi.

Stejně jako mnoho jiných rostlin, lze považovat tráva citován takto: kukačky slzy, Cocuy, proshiben bažina, vymechko dva páteře pyatipalochnaya trávy, láska-root, jazyk psa, jádra nebo solomondina zvládnout.

Trávní orchidej je trvalka hlíznatá rostlina. Jeho průměrná výška je asi 10-50 cm. Kořen orchideje je zesílení ve formě dvou hlíz, nebo takzvaný salep.

Listy této rostliny jsou lineárně široce kopinaté nebo široce kopinaté, zahrnující stonku se zužující se do řapíku.

Květy orchidejí jsou malé, shromážděné v dlouhých květenstvích květenství 7-9 nebo 15 cm dlouhé. Mohou mít purpurově růžovou nebo tmavě třešňovou barvu.

Horní okvětní lístky takových květin tvoří jakousi helmu a spodní jsou takzvané rty s prstencem. Červené skvrny, které se nacházejí na rtu, slouží jako vodítko, přitahující ohnivý hmyz.

V očekávání opeření se květy této bylinky nechtějí po dobu 7-10 dní. Nicméně, když pyl padne na stigma pistil, okamžitě zemřou. Kvetoucí rostlinné orchideje od dubna do srpna.

Většina druhů této bylinky se množí semeny. Některé (například orchis shlemosnosny) se mohou podělit vegetativně a tvořit místo dvou nových hlíz.

Orchisie a další druhy rostliny rostou v chladném, subtropickém a mírném podnebí severní polokoule. Taková tráva se nachází v centrální a jižní části Evropy a také v Asii. Některé rostlinné druhy rostou v Severní Americe. Pokud jde o Rusko, velké množství orchidejí se nachází na Krymu av horách Kavkazu.

Orchisie a další druhy trávy obvykle rostou ve vlhké půdě, ačkoli není příliš snášena nadměrným nadměrným namočením.

V nejsušším a nejteplejším letním období tyto rostliny přecházejí do klidového stavu. Přetrvávají v půdě ve formě hlíz a oddenků až do příští příznivé sezóny.

Na podzimní orchidejí začínají aktivně růst a spěchají, aby prožili svůj životní cyklus až do července.

Většina druhů rostlin, jako je orchidej (fotografie představená v tomto článku), jsou klasifikovány jako kalcifily. Jinými slovy, chtějí růst v půdě bohaté na vápno. Existují také druhy, které upřednostňují alkalickou nebo minerálně bohatou půdu.

Téměř všechny orchideje pro jejich růst vybírají místa s vysokým osvětlením (například louky, řídké lesní zóny, lesy). Ačkoli některé rostliny mohou být stále nalezeny ve stínu.

Orchis je pacient. Jinými slovy, taková rostlina se snaží vyhnout okolí s konkurenčními druhy bylin. Pokud se tomu nelze vyhnout, zabere méně úrodná půda. V tomto ohledu se orchideje vyskytují pouze v jediných vzorcích nebo v malých množstvích a zřídka tvoří velké klastry.

Tato zařízení jsou dobře přizpůsobena přenosu nepříznivých environmentálních podmínek. Díky nahromaděným látkám v podzemních orgánech může několik let čekat na své změny.

Populace orchidejí nejsou ovlivňovány seno a lesními návštěvami v létě. Ovšem pastva skotu je pro ně katastrofální.

Ekonomický význam a využití trávy

Orchis v lékárně lze zakoupit pouze v sušené formě. A v prodeji přicházejí nejen její květiny a listy, ale také hlízy. Ty obsahují škrob, slizniční látky a cukry. Sušené oddenky nebo ovce se aktivně používají jako obalující a změkčovadlá pro otravu, gastritidu a kolitidu. Někdy se pro slabé pacienty doporučuje posílit tělo.

Je třeba také poznamenat, že tato bylina se používá ve veterinární medicíně pro střevní katarzy u domácích zvířat.

Orchis: aplikace v lidové medicíně

Sliz, který se získává v důsledku roztřesení drcených sadových hlíz, se často používá v lidové medicíně k léčbě různých chorob. Navzdory skutečnosti, že kvalita této léčivé rostliny nebyla plně pochopena, odborníci prokázali, že hlien má výrazný účinek na lidské tělo. Obklopuje mukózní membrány trávicích orgánů a také má vylučující, hematopoetické, antikonvulzivní, regenerační a tonické vlastnosti.

Jak jinak používat orchidej? Použití této rostliny v lidové medicíně je indikováno otravou některými jedy. Za tímto účelem použijte vodní infuzi bylin ve formě perorálního léku nebo klíšťat. Takový lék neumožňuje absorpci nebezpečných látek ve střevě, což zabraňuje procesu otravy. Také lékařské klystýři s orofytním tělem velmi dobře pomáhají s hemoroidy.

Je třeba také poznamenat, že hlízy této rostliny mají protizánětlivý účinek při chronických a akutních onemocněních bronchopulmonálního systému. Kromě toho rostlina zlepšuje složení krve a podporuje její obnovu.

Na jaké choroby se vztahuje?

Kdy mám použít orchidej? Použití v lidové medicíně je indikováno k léčbě následujících onemocnění:

  • průjem, cystitida, senilita, tuberkulóza;
  • deprese, nemoci trávicího traktu, katarální močového měchýře;
  • bronchitida a další nemoci dýchacího systému, které jsou doprovázeny kašlem, impotencí a sexuální impotencí;
  • vyčerpání těla, hypovitaminóza, anémie;
  • bronchiální astma, pneumonie, chronická bronchitida;
  • zánět příměsí, prostatitida, ztráta síly, včetně období zotavení po závažných onemocněních.

Jak připravit hojivý hlen z orchideje v prášku? Odpověď na tuto otázku není známa všem příznivcům tradiční medicíny. Proto jsme se rozhodli předložit předpis tohoto léku v tomto článku.

Polovina zákusek lžíce prášku vyrobeného z kořene rostliny by měl být nalil sklenici vařené vody, ochlazen na pokojovou teplotu. Po uzavření nádoby víkem se komponenty nechávají vařit po dobu 60 minut a míchají je pravidelně. Chcete-li získat silnější suspenze k infuzi, někdy přidejte čerstvý med. Taková přísada velmi zlepšuje chuťové vlastnosti prostředku. Vezměte ji na terapeutické účely dvakrát denně (100 ml) před jídlem. Léčebný kurs od onemocnění trávicího traktu by měl trvat nejméně 30 dní.

Pokud potřebujete léčit odvar z kořenů orchideje, musíte si vzít 3 g hotového prášku a nalít je 380 ml horké vody. Výsledná směs by měla být nalita vroucí vodou a vařte 9-10 minut, neustále míchat přísady. Poté je vývar vyžadován, aby trval na půl hodiny a vyčerpal.

Vezměte tento lék přednostně 100 ml třikrát denně před jídlem. Je také nutné dodržovat obnovu stravy s použitím rýže nebo jeho odvaru. Takový elixír se často používá jako havarijní pomoc při průjmu a úplavici.

Orchis nebo orchidea: druhy s fotografiemi, potíže při pěstování a chovu

Orchis nebo Orchis (latinský Órchis) - reprezentuje rod patřící do rodiny orchidejí (Latinské Orchidaceae). Latinský název rodu Orchis znamená "varlat". Několik verzí bylo předloženo o původu ruského názvu. V etymologickém slovníku M. Fasmera jsou dva z nich ospravedlnitelné: první říká, že kořen rostliny byl používán k vytvoření lásky - od květů yatrových; druhá - spojuje původ názvu se zastaralým dialektálním kavkazským-stavropolským slovem "yatro" ("vejce"). Ve slovníku V. Dala je zdůrazněno, že orchidea jsou yadrishnik (ze slova "jádro").

Hlízy připomínají orchideje na spárovaných mužských varlat: vzhledem k vejčitý, a jejich umístění v párech ze spodní části stonku - poslední rok a mládeže. Během evropského středověku byly připraveny ženy z nich nápoj lásky, a provádí se s nimi jako milostná talisman. Rostlina je nyní používán pro zvýšení mužské potence, ale účinek této drogy není vědecky odůvodněno.

V yartyshnika má i mnoho dalších jmen: „kukačka slozki“ nebo jednoduše „slzy“, „vymechko“, „Láska je root“, „dva kořen“, „Cocuy“, „jádro“, „jazyk pes“, „proshiben bažina“ "solomondina klika."

Druhy rodu jsou široce rozložené v severní polokouli. To je obvyklé pro rostliny z jižní a střední Evropě. Jejich škála sahá daleko do Asie, a zachycuje oblasti s mírným, chladných a subtropických klimatech. Některé druhy jsou součástí flóře Severní Ameriky. Jeho čestné místo mezi ruskými orchidejí, mnoho druhů zaznamenaných v Krymu a Kavkazu. Orchis vstoupil do Červené knihy Ruska.

Orchis - Vytrvalé, hlíznaté rostliny. Má jednoduchý listnaté stonky, výška 10-50 cm., Two hlíznaté zahušťování vytvořeny na kořenech. Lineárně široce nebo jen obecně opustí spona dřík zužující se do řapíku. Malé květy jsou zbarvení z růžového-fialové až bitové tmavě-třešeň. Jsou součástí podlouhlého spike květenství, 6-9, nejméně 15 cm na délku, které se skládají z více květin.

Spodní část z okvětních plátků, které tvoří ret s čelní, vrchol - klobouk. Světlé skvrny na rtu aktu jako vodítko pro hmyz opylovány. Čekání na opylování květů orchidejí nezmizí po dobu 7-10 dnů, vadnutí proces začne okamžitě, když pyl na stigma.

Rod někde 100 druhů.

Ya vyhořel (Lat. O. ustulata). To se daří na mírně kyselé, neutrální nebo méně lehce alkalické zeminy. Výška 16-31 cm, s téměř kulovitými hlízami. Kmenové olistvenon 2/3. Listy na základně a úkos jsou podlouhle kopinaté. Květenství - mnozhestvennotsvetkovy zhutněné ucho. Listeny malý odpovídají polovině vaječníků nebo méně špičaté, fialová. Květy jsou pruhy - zasmušilý-fialové klobouk a bílé nebo růžové s jasně červenými skvrnami rtu. Opustí vnější kruh okvětí - vejčité, vnitřní - podlouhlé. Čelní kratší než vaječníku, bílá, zakřivený oblouk. Kvetoucí dubnu až červnu, je 12-15 roků života.

Ya přilba (Lat. O.militaris). Hlízy vejčitý. Květenství je nádherné, mnoho kvetoucí, pyramidální Zpočátku více válcovité. Listeny růžovo-fialové, zdůraznil. Externí letáky okvětí vejčitě kopinaté. Dva vnitřní špičatý-lineární, narůžovělé. Lip na začátku bílá s fialovým nakrapleniem a drobných pupínků s přechodem až fialově růžové ostří. Čelní bělavý, tupý, mírně ohnuté. Závod se vyvíjí lépe v oblastech se zvýšenou vlhkostí a teplejších klimatických podmínkách. Upřednostňuje vápenité půdy jsou bohaté na dusík, je považován za biologického indikátoru minerální půdě látky.

Ya muži (Lat. O. mascula). Rostlina s kulovým hlízy. Výška kmene 22-48 cm. Ve spodní části listů jsou soustředěny fialové fialové skvrny. Květy, válcové květenství 7-19 cm. Barva květů fialové nebo světle fialové. Lip třílistá široce, u základu bílé s fialovými nebo fialovými skvrnami. Čelní tupý horizontální. Květy v dubnu až květnu. Reprodukce orchidejí mužského osiva, vegetativního méně. Zpočátku, pod zemí, na druhý rok života je tvořen hlízy, 4-5 rok ukazuje první nadzemní list. Květy se objevují po několika letech. Většina členů rodu monokarpichny.

Ya tridentata (Lat. O. tridentata). výška rostliny 15-35 cm s vejčitý nebo elipsoidní hlíz. Listy jsou modro-zelené, podlouhlé a kopinaté. Květenství v kulovém tvaru, zcela poseté velké růžové květy. Listeny téměř identické s vaječníku, fialové a lila. Okvětní lístky listy, s výjimkou rtů, podlouhlé a umístěných v helmě na vrchol klubu tvar. Lip růžové, fialové nakrapleniyah, laloky krátká a zaoblená po stranách, průměrná délka strany, končí v ostrém zubu. Menší čelní vaječníků, tenký válcový tvar, je trochu ohnutý. Květy v dubnu až květnu.

Ya ryhlotsvetkovy (Lat. O. laxiflora). Pohled z elipsovitých hlíz, výška 55 až 82 cm. Listy úzce čárkovitě kopinaté, dlouhé špičaté. Květenství laxní. Květy jsou fialové nebo fialové. Leaf od středu vnějšího kruhu a dva interní - uloženy v helmě. Leves na bocích vnějšího kruhu ohnuté. Lip bílé, obvejčité, zužující se směrem ke spodní části, střední lalok je špatně vyvinuté, stranu ve tvaru kosočtverců. Čelní navíjet válcové.

Ya opice (Lat. O. Simia). Dobře vyvinuté v osvětlených oblastech, nebo s malým odstínem. Výška 21 až 49 cm, se zaoblenými podlouhlými hlízami. Spodní část stonku 4-6 podlouhle kopinaté, zaoblené listy, zužující se k základně. Květenství - těsnění krátký kartáč malých květů, s medovou vůní. Listeny kopinaté, vejčité, bílé. Listy okvětí, s výjimkou rtů, položen v helmě. Externí ukázal, šedo-růžová, domácí - lineární, mírně kratší než vnější. Lip růžová na tmavé skvrny na bocích jeho ostří lineární, konkávní, průměr - dvě podlouhlé laloků. rty ostří podobat malé opice končetiny.

J. Morio (Lat. O. morio). Upřednostňuje jemný písek, provzdušněný půdu, bohatou na živiny, mírně kyselé (úroveň pH 4,4-7,4). Výška 12-25 cm, s miniaturními hlízách tvořit kouli a tlustý lodyha. Listové růžice se nachází na spodní části stonku, mladé listy zabalené stopku. Květenství - spike řídké s 6-9 květy. Květy jsou vyhrazeny, purpurové-fialové. Okvětní lístky letáky odeslané na horu, položil helmu, vnitřní kratší než vnější. Lip s mírným nakrapleniem, prostřední bílé, třílistou, čelních její identické velikosti a mírně ohnuté. O dva roky žijící podzemních vod, kvetou po 4-5 letech.

Orchideje dokonale snášejí nepříznivé podmínky, v důsledku akumulace živin v hlízách. Oni - vzorky od pacienta (opuštění území, kde se usadil více konkurenční druhy). To by se mělo vzít v úvahu při výsadbě orchideje a péči o něj. Plody rostliny tvoří slabá (pouze 1/3 z květů přinesou ovoce). Ještě méně semen vyklíčí. Rostliny citlivé na složení půdy. Změna kyseliny vyvážení kompozice, která se projevuje na rostlinné generátory mykorhizu hub, které jsou nezbytné pro přežití orchidejí.

přistávací. Výhodné polostín. Většina rostlin, jako jsou vlhké půdy, bez zamokření. Existují druhy rostoucí na suchých půdách (Farm). V horkých a suchých momentů přejde zařízení do „spánku“, horní zápustky a umírá ve vývoji kořenů před příznivé situace. Na podzim orchidejí se začínají vyvíjet pomalu proklouznutí životního cyklu až do příštího července.

půda. Vhodné kyselé uvolněný substrát. Složení: list zeminy, písku, s přídavkem rašeliny (2: 2: 1). Na horní straně substrátu nutně Mulčovací jehly ročně. Přidejte čerstvý hnůj do země je přísně zakázáno.

přezimování. Většina rostlin tolerovat studené zimy bez obtíží. Některé vyžadují snadnou kryt.

Choroby a škůdci. Odolná vůči chorobám. Hlízy „úspěšně“ sežerou myší, housenky a jiných malých zvířat.

Hlavně orchideje se pěstují ze semen. Možné náletových. Metoda je komplikován skutečností, že semena klíčí pouze v symbióze s houbou požadovaných druhů. Z tohoto důvodu, jen málo výhonek.

Vegetativně chováni větve klíčení hlíz v polovině sezóny. Je oddělen opakovaně. Po oddělení mladého procesu opětovný růst začíná později). Poprvé se oddělí během pučící, dalších krát v intervalu 15 až 20 dnů.

Pamatovat! Při kopání do hlíz, výhonků a kořenů je zakázáno zranit.

Sazenice v prvních dvou letech života žil v zemi (některé druhy více, někteří méně), po dobu 3-5 let, jsou listy, květy i později. V dobrých podmínkách, květy 3-5 rok

Zkrácený chov těchto orchideje, dělá závod ještě více žádoucí v oblasti designu. Orchideje vypadají zvláštní v navrhování polodivokých místech zahrady. Druh, méně náročná na půdu, efektivně zdobí skalky nebo skalky. U smíšených lůžek Orchis nejsou přizpůsobeny. Ale bylo by to vypadalo dobře, pokud vloží do mono-květinové zahradě nebo k vytvoření příznivých podmínek pro rozvoj podél trati.

Hlízy orchidejí již dlouho používá v lidovém léčitelství k léčbě onemocnění zažívacího ústrojí a dýchacích cest.

Křídlatka (Polygonum lat.) Or Grechishnikov - rod bylin divoce a bohatě kvetoucí rostliny rostoucí v rodině Polygonaceae (lat další ..

Imperata cylindrica (latinsky Imperata cylindrica.) - jediný druh rodu imperativ, který se používá v krajině design. Rostliny přitahují pozornost. dále

Třesoucí se tráva (lat Briza.) Nebo vánek - (. Latin lipnicovitých) rod bylin z čeledi trav. Latinský název rodu je nalezen. dále

Hakonechloa (. Latin Hakonechloa) Or Hakonechloa - (. Latin Poaceae) rod bylin, které patří do čeledi trav. Představitelé to. dále

Oxalis (latinsky Oxalis.) - druh jedním nebo vytrvalé trávy, zakrslé keře zřídka Kislichnaya rodina (lat Oxalidaceae.). V angličtině. dále

Frézie (latinsky frézie.) - rod vytrvalých kvetoucích rostlin v rodině Iris (Kasatikovye) (latinsky Iridaceae.). Byla objevena v Jižní Africe. dále

Neexistuje žádný limit krásné. Tato slova se vztahují na členy rodiny Euphorbiaceae (lat. Euphorbiaceae), zařazeny do samostatné klasifikátorů. dále

ještě více nápadů:

V březnu ti o sezónních prací tento měsíc, aby se vaše zahrada v perfektním stavu

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 26 = 27