Jak vypočítat po schodech do 2. patra

Jak vypočítat po schodech do 2. patra

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak vypočítat po schodech do druhého patra

Chcete vědět, jak vypočítat po schodech do druhého patra? Spusťte výběrem nejoptimálnější konfiguraci. V závislosti na konstrukční prvky přijatých rozlišit tyto druhy schodech do druhého patra:

 1. pochodující - různé konfigurace spolehlivost a jednoduchost provedení. Struktura může být reprezentován jedním nebo více pochodů. S cílem splnit požadavky na ergonomii, každý pochod by měl obsahovat více než 16 stupňů. V některých případech snížit rozměry konstrukce používané pro otáčení pochodu 90 nebo 180 stupňů.

Výpočet po schodech do druhého patra by měl začít s výběrem místa pro stavbu a seznámení s jednotlivými vlastnostmi prostoru. V počáteční fázi je třeba vzít v úvahu následující parametry:

 1. Hodnota schodiště;

Jak vypočítat po schodech do druhého patra tak, aby splňoval všechny požadavky? Každý stavitel musí pochopit, že kroky by měly být stejné velikosti jsou povoleny jen drobné výkyvy, ne více než 1 cm krocích Výška -. Důležitou vlastností, která závisí především na pohodlí během výstupu a sestupu všechny obyvatele domu. Ve většině případů se tato hodnota se pohybuje od 14 do hloubky 20 cm Optimální kroky -. 30-32 cm.

Pro stanovení šířky vjezdu lze užívat jako šířka základ pochod (minimálně 0,9 m). Úhel sklonu - další ukazatel, který určuje bezpečný provoz ze schodů. Má se za to, že úhel sklonu by měl být menší než 37 stupňů. Tento index by měl dodržovat všechny majitele domů, a to zejména v případě, že rodina má malé děti a starší osoby.

Správný výpočet žebříku znamená přítomnost plotů a zábradlí, opět s cílem poskytnout potřebnou jistotu. Následující parametry jsou nezbytné definovat rámec výpočtů:

Optimální šířka madla je 100 mm, to je dost pro pohodlné ovládání, děti i dospělé. Zábradlí je lépe umístěn ve výšce 900 mm, to znamená, že výška sloupků 800 mm. Délka madla je shodná s délkou schodiště a vlastnosti jeho konfiguraci.

Pokud jste začátečník stavitel, nemáte tušení, jak vypočítat po schodech do druhého patra, zvažte použití standardních vzorů. Typický žebřík Projekt předpokládá přítomnost určitých společných norem, díky níž může být stavba postavená v téměř jakémkoliv rozvržení domu a designu.

Projektová dokumentace bude odpovědět na základní otázky týkající se majitel domu, například jak vypočítat domu, kde schodiště, jaké si to. Pokud je váš dům je jedinečný, žádný vhodný projekt, jste se podařilo najít uchýlit k pomoci odborníků, kteří mohou snadno vyrábět potřebná měření, inspekce areálu, a pak připravit individuální projekt budoucího INTERFLOOR komunikace.

Pokud máte v plánu na vybudování schodů bez účasti odborníků doporučuje věnovat pozornost jednoduchý záměrné. Sedlové schodiště ideální pro začátečníky. Je to lepší, protože kosoura, to znamená, že referenční paprsek se používá strom: práce s ním velmi snadno, nemusíte používat profesionální vybavení a dostupnosti svařování pracovních dovedností. A samozřejmě, schody Přírodní pole - kompletní výzdobu každého interiéru.

Jak vypočítat po schodech do druhého patra: hlavní parametry výpočtu. Rysy komplexních struktur

Kompetentní a přesný výpočet žebříku - je zárukou pohodlné a bezpečné jeho použití. Pro toho, kdo rozhodl o výrobu a montáž konstrukcí na vlastní pěst, je třeba vědět, jak vypočítat po schodech do druhého patra vpravo. V závislosti na volbě typu žebříku, výpočet může být více či méně komplikovaná. Získat funkční stavbu je možné pouze za předpokladu, že všechny technické specifikace a účetnictví pro všechny žebříku hlavní parametry: délka, šířka, sklon, hloubka a výška kroků.

Přesné a příslušný výpočet zajišťuje snadnost použití a spolehlivost žebříku

Jak vypočítat po schodech do druhého patra: hlavní parametry pro výpočet

Po instalaci se po schodech do druhého patra nebudete muset zjistí, že je příliš strmý nebo úzká, neboť je velmi obtížné stoupání nebo klesání nepříjemné, je třeba se ptát předem, jak počítání po schodech do druhého patra. Chcete-li to provést, je nutné, abyste se seznámili se všemi typy žebříků a jejich požadavkům.

Jeden nebo jiný druh žebříku do druhého patra je vybrána na základě vlastností stavební konstrukce, žebřík univerzální obecný styl interiéru a prostor pro jeho instalaci.

Žebřík struktura je vybrán na základě svého určení a místa k dispozici na pokoji

Hlavními druhy žebříků:

 • přímé plovoucí jedno pole;
 • odnomarshevye otočit o 90 stupňů s poloměrem (rotační) stupních;
 • odnomarshevye otočen o 180 ° s poloměrem (rotační) stupních;
 • rovný poloviční tempo, připojený platforma;
 • Ve tvaru písmene L poloviny-tempo, připojený plošina;
 • Ve tvaru písmene U poloviční rychlost připojena plošina;
 • trehmarshevye spojeny dvě místa;
 • helikální (spirála).

Druhy žebříků

Žebříky jsou instalovány uvnitř domu či bytu, tam jsou jednoduché - mezi ně patří přímé konstrukce a schodiště s přistání. Schody v domě, které obsahují několik pochodů jsou doprava (otáčení ve směru hodinových ručiček) a levý (otáčení proti směru hodinových ručiček). Složitější konstrukce - rotační a spirálové schodiště.

Hlavními požadavky na používání žebříků jsou:

 • pohodlí a bezpečnost při jízdě na schodech;
 • Kroky by měly být umístěny co nejblíže ke vchodu do pozemního stavitelství;
 • Měla by být zavedena opatření ke vchodu do místnosti, kde je instalován. Není-li to možné, aby celé struktury, je třeba nasadit na vstup alespoň v prvních několika fázích;

Správný výběr parametrů kroků bude zajištění bezpečnosti a pohodlí pohybu po schodech

 • Kroky by měl zabírat co nejméně prostoru v místnosti, jak je to možné, s přihlédnutím k bezpečnostní konstrukci;
 • Příhodné místo žebřík opatřen dalšího osvětlení.

Užitečný tip! Pokud se plánovaná schodiště bude v pokoji pro hosty, musí být přechod od vchodu do schodiště přesunul ke stěně místnosti, neměl by překročit místnost diagonálně.

Hlavními prvky žebříků

Aby bylo možné vypočítat na žebřík, musíte přejít do dílčích částí, z nichž se skládá.

Marching tvaru L schodiště s zabezhnymi kroky

Hlavními částmi žebříků jsou následující prvky:

 • letu schodiště - součást, která spojuje dvě plošiny a sestává z kroků;
 • Kosour - ložisko trámu s trojúhelníkovými výřezy, které jsou namontovány na horní fázi. Konce upevňovacích kroky v tomto pohledu v bočním pohledu;
 • Tětiva - ložisko nosník, které jsou vloženy do vnitřní strany fáze ve speciálních štěrbin nebo drážek;
 • běhounu - krok vodorovná plocha;
 • vidlice - vnější svislá boční stupeň, jehož šířka je rovna výšce stupňů;

Užitečný tip! Schody navrhnout více světla a měl docela dobře vidět, že se doporučuje nepoužívat to popruhů.

Marching tvaru U schodiště na provázku

 • navíječky - fázi, jeden okraj, který je menší než druhý. Ty slouží k otáčení žebříku;
 • Hřiště - vodorovná plocha připojení mezi schodiště;
 • sloupky - svislé sloupky nesoucí zábradlí a pletivo pro vystupující ze schodů;
 • ložiskových stojanech - Sloupky, stanovené na začátku a na konci schodiště, jsou připevněny k zábradlí a madla;
 • zábradlí, madla - oplocení se nachází v horní části sloupků, pro které jsou uloženy v nahoru nebo dolů po schodech.

Prvky žebříku 1 - pochodu; 2 - oblast; 3 - zábradlí; 4 - zatížení nosníku (Kosour nebo řetězec); 5 - Line-vznik; 6 - počátečním stupni; 7 - výstupní stupeň; 8 - běhounu; 9 - stoupací potrubí; 10 - Referenční tabulky; 11 - kuželka

Po přezkoumání základní prvky žebříků, můžete bez obav přistoupit k výpočtu schodů, nebojí ztratit se v pojmech a názvech jejích částí.

Parametry pro výpočet schodišťové systémy

Pro ty, kteří se rozhodli samostatně vypočítat po schodech do druhého patra, je nutné, aby projekt. Projekt lze vypočítat rozměry konstrukce: délka a šířka schodiště, počet stupňů, úhel sklonu. Počet schodů musí být v souladu se vyvarovat chyb v požadovaném množství, protože i malé chyby mohou vést k nežádoucím důsledkům v provozu žebříku systému.

Projekt odnomarshevoy Saddle schody

Výpočet schodiště konstrukce zahrnuje několik bodů:

 • úhel náklonu (sklon) schodiště. Úhel sklonu schodiště, přičemž pohyb podél ní bude pohodlně stačí být mezi 40 až 45 stupňů. Ale přizpůsobit tyto návrhy vyžadují hodně prostoru, což není vždy možné. Proto takové konstrukce se používají velmi zřídka. S ohledem na tento oblek žebříků se strmějším sklonem na 36 stupňů. Pohyb na schodišti až do poměrně pohodlné, ale ne tak na sestupu (snad jen dozadu). Všimněte si také, že vzdálenost od povrchu chodidla, nebo až do překrývajících vystupujících prvků, byla více než 2 m To je obecně považováno při výpočtu soustružnického schodišťových plošin a sraženými krocích (zabezhnymi) .;

Graf pohodlí tilt Žebříky a schůdky velikosti

 • velikost a počet kroků. Počet stupňů v jednom pochodu by měla být od 3 do 18 kusů. Pro snadný pohyb po schodech, je vhodné uspořádat pochod lichý počet stupňů. Při výpočtu kroků schodiště jsou vedeny pomocí vzorce, který ukazuje, že výška dvoustupňovým výši šířce běhounu (povrchové) musí být rovná průměrné hodnoty lidského rozteč, tj. E. asi 60 cm. Jednoduché výpočty mohou určit, že doporučená šířka kroku 27 -28 cm a výška krok, nazvaný stoupačky, v ideálním případě 17-18 cm. výpočty dřevěných schodů i spočítány přesahu šířky (trysek). To uvolní asi 4 cm by bylo žádoucí, aby na vědomí, ještě jeden důležitý bod: stádium na celé délce schodiště musí mít stejnou výšku a šířku cestovat podél to bylo pohodlné a bezpečné ;.

Základní parametry potřebné pro výpočet schodů

 • šířka schodiště (březen). Šířka schodiště do druhého patra je závislá na intenzitě jeho použití. Předpisy za předpokladu, že šířka schodiště alespoň 100 cm, maximálně 140 cm. S takovou šířkou schodů je možné přesunout jeden nebo dva lidi, stejně jako zvýšení celkové nábytek. Nicméně potřeba širokých schodech do místnosti a nelišily nedostatek místa. Nejčastěji se v praxi existují schody do šířky rozpětí 70-90 cm. S touto šířka je docela možné, že volný pohyb lidí a chůzi do schodů drobných předmětů a věcí. Šířka pochodu poloviční tempo a více návrhů musí být stejná po celé délce.

Užitečný tip! V případě, že žebřík má dvě nebo více překlenuje Sustainer umístěnou v opačném směru mezi nimi by měla být mezera minimálně 50 mm.

Doporučená šířka schodiště pro volnost pohybu

Výpočet schodiště do horního patra s 90 a 180 stupňů

Vzhledem k tomu, že přímé konstrukce odnomarshevye pro instalaci vyžadují dostatek prostoru v domech a chatách použít otočný design s polštářky nebo zaoblenými krocích. Při výpočtu žebřík s plošinou, na druhém patře otočené o 180 ° nebo 90 vodícího zařízení obdélníkový nebo čtvercový popruhy, z nichž je rotace provádí příslušným počtem stupňů.

P Handy radu! Při výpočtu schody s přistání by měl být veden k tomu, že délka vložky mezi pochody musí být větší než 140 cm (ve dvou krocích), a šířka by měla odpovídat šířce schodiště.

Při výpočtu po schodech do dalšího patra s 90 zabezhnymi kroků brát v úvahu skutečnost, že rotace mají tři nebo více stupňů Winder.

Otáčet o 180 stupňů schodiště s zabezhnymi kroky - pohled shora

Základní požadavky rotačních návrhů:

 • šířka rotačních stupňů s širokým okrajem by měla být alespoň 40 cm, a ve středu - nejméně 20 cm;
 • žebřík poloměr otáčení je 30 cm;
 • všechny fáze pochodu, včetně otočné, se neustále opakuje pochod linku. Tím se zajistí pohodlný pohyb na schodech.

Ve výpočtech schodiště s otočným etap 180 a 90 stupňů se bere v úvahu, že šířka běhounu (stupni) v nejužší části by měla být alespoň 14 cm, pak je šířka hladiny navíječe v prostřední řady oblasti bude optimální pro pohybující se osoby, stejně jako pro ta bude provádět rotační pohyb po schodech.

Optimální množství parametrů

Rysy výpočtu po schodech do druhého patra s rukama: spirálovitá struktura

Konstrukce šroubovice (spirály) schodiště je uspořádáno kruhově stupeň, na jedné straně, která je širší než druhý. Hlavní výhodou šroubových systémů je výrazně menší plocha, na níž po žebříku, ve srovnání s analogy udržovatele.

Schody do druhého patra na kovovém rámu: krása, elegance, snadnou instalaci. Formy a druhy kovových konstrukcí. Zábradlí z kovu. Samovýroba schodišť.

Pro instalaci šroubovicovou strukturu, je dostatečný prostor kružnice se středem v kotevní nosné skříně.

Ve srovnání s návrhy v polovině letu, točité schodiště zabírá méně místa

Při výpočtu točité schodiště by mělo být poznamenáno, že poloměr kruhu, na kterém se nachází, bude délka kroku. Pokud je délka spirálového žebříku je 100 cm, taková konstrukce by se 1,5 krát menší prostor, než přímým Živitel konstrukce se stejnými kroky délky.

Spirálové struktury, které se skládají výhradně z rotačních stupňů, kroky v úzké šířce a široké části je v tomto pořadí 10 a 25 cm. Výška udržovatel je stejné úrovně vypočtené žebříků systémy.

Grafický výpočet točitého schodiště s otočení 270 stupňů

Při výpočtu po točitém schodišti následující body je třeba zvážit:

 • určení místa instalace centrálního nosného sloupku;
 • Šířka a rozsah stupeň délka se vypočte vzdálenosti od centrální nosné jeho mezní linií;
 • stupeň forma je lichoběžník, vyznačující se tím, že šířka úzkých hran by neměla být užší než 20 cm, a - méně než 40 cm;
 • pro snadný pohyb výšky schodech točitého schodiště je vyrobena menší, než je doporučeno pro rovné schodiště;
 • důležité pro komfortní pohyb je vzdálenost mezi žebříku tahů: nesmí mít plochu menší než dvojnásobek průměru.

Příklad 3-D projekt točité schodiště

Velmi kompaktní žebříky „husího krok“ - tzv kvůli tvaru stupňů, symetricky uspořádány vzhledem k předmětu linii a spojené s husím krokem. Jsou instalovány hlavně v případě, kdy chcete výrazně ušetřit místo a mít úhel sklonu 45-65 stupňů. Pro pohodlné pohybu takové žebříky mají široká nášlapná plocha má pouze poloviční délku kroku. Zbývající část stupně je snížena na minimum.

Při výpočtu po schodech „husí krok“, když konstrukce je definován úhel a plocha zabírá prostor, zvažte následující parametry:

 • šířka běhounu v místě, kde se noha se opírá, je asi 30 cm a někdy používají menší šířku, aby kompaktní velikosti žebříku .;

Kompaktní žebřík se stupni „husa-step“

 • šířka úzkého stupně části může být stanovena na základě konstruktivní řešení a materiálu použitého pro jeho výrobu;
 • vůle mezi fází schodiště není uzavřen;
 • doporučená výška schodů 15 cm, ačkoli často je zvýšena uložit prostor zabraný po schodech. Ale nedělají výška kroků je příliš vysoká - to bude mít negativní vliv na bezpečnost schodech pohybu.

Je třeba poznamenat, že žebřík „husí krok“ může být udržovatel pomocí nosníky nebo withs a šroub.

žebřík diagram s kroky „husího krok“

Design Parametry zábradlí, zábradlí a zábradlí na schodišti

Po vymezení základních parametrů schodiště do prvního patra zahájit výpočet zábradlí a plotů žebříku. V této fázi je výpočet by měl být definován:

 • výška oplocení (sloupky);
 • délka a šířka zábradlí a madla;
 • výška nosných podstavců (extrémní sloupků).

Doporučená šířka zábradlí 10 cm. Vzhledem k této velikosti jakékoli osobě bude pohodlně opřít proti nim. Optimální výška schodiště madla je 90 cm. V tomto případě, zábradlí bude mít výšku asi 80 cm. Zde je však třeba vzít v úvahu skutečnost, že sloupky jsou vloženy do drážky, takže hloubka se bere v úvahu při stanovení výšky stojanu.

Doporučené parametry uspořádání zábradlí

Při výpočtu výšky nosných podstavců je to způsob instalace. Je-li opěrný baluster stanovena na jevišti, jeho výška mít stejnou výšku všechny sloupky. Pokud je namontován na podlahu, měli byste vzít v úvahu vzdálenost od podlahy na jeviště.

Délka zábradlí k délce celého schodiště. V se nacházejí některé modely schodišťových zábradlí, trochu vyčnívající za pochodu. Naleznete různé fotografie zábradlí na schodech.

Robustní madlo - klíč k bezpečnému pohybu schodiště

Výpočet schody on-line kalkulačky

Další způsob výpočtu žebříky do druhého patra je výpočet žebříky on-line kalkulačka. Ve speciálně určených oblastech, vstoupil do požadované datové parametry žebřík. Poté, co se uchýlil k pomocí kalkulačky, můžete provést přesné a opravit jakékoli konstrukční výpočty žebříku: březen, rotační, šroub, kombinovaná.

Jak vypočítat po schodech do druhého patra kalkulačky? Chcete-li to, budete chtít nastavit on-line základní parametry:

 • typ žebřík;
 • Výška a délka dveří;
 • počet a hloubku z kroků;
 • umístěte zařízení žebřík - ke stěně nebo uprostřed místnosti. Je-li stavební plánována podél stěn, madlo a zábradlí mohou být uspořádány pouze na jedné straně;

Druhy schodišťových přistání v závislosti na způsobu dělení do přístrojové desky kroků nimi

 • počet pochodů v navrhované konstrukci - je určena oblasti objektu;
 • Výška stropu a plocha zabraná budoucího schodiště - údaje nutné k výpočtu přijatelnou konstrukci úhel náklonu.

Je-li všechny původní údaje vložené do kalkulátoru příslušných polí správně, můžete si být jisti, že přesnost výpočtu a získat výstup kresba v barvě nebo černobíle.

Užitečný tip! Používání kalkulačky získat správný výpočet, všechna měření nutná základních vstupních parametrů, aby se pásky.

Prostor pod schody mohou zařídit účelně

Je třeba poznamenat, že základem internetového kalkulátoru programu položily technické normy a požadavky hostů na žebříku.

Tvorba vzdělané výpočet po schodech do druhého patra, je možné nezávisle vyrábět a instalovat strukturu, jsou v bezpečí s vědomím, že bude splňovat všechny požadované normy výkonnosti.

Schody v domě ve druhém patře, fotografie a konstrukčních prvků

Schody do druhého patra v soukromém domě: fotky, druhy konstrukcí a materiálů

Schody do druhého patra v soukromém domě s vlastníma rukama. Schéma struktury žebřík

Schody do druhého patra s rukama ze dřeva s rotací o 90 stupňů: výpočet a instalaci

Schody do druhého patra na kovovém rámu: krása, elegance, jednoduchost montáže

Točité schodiště do prvního patra v soukromém domě: fotografie, ceny pro stavbu

Děkuji velmi dobrý článek. I přesto pochybuji, jestli můžu udělat po schodech do druhého patra s rukama, jak a kde začít, není znám. Ale nyní celý proces trochu vymazány. K dispozici je také nejvíce složitých výpočtů a je velmi shemki tuto pomoc. A prostě dělat spoustu zajímavých a užitečných informací uvedených na těchto webových stránkách.

Jak provádět výpočty po schodech do druhého patra: tipy a triky

Schody ve většině případů je povinný atribut venkovského domu. Kromě toho konstrukce tohoto typu mohou být použity ve dvou mezonetových bytů nebo kanceláří. Schody dnes mají nejen praktickou funkci, ale jsou i další prvky interiéru a přinese chuť k celkovým zpracování obrazu zařízení.

možnosti žebříky

Podle konkrétních konstrukčních prvků, mohou být kroky reprezentován udržovatel spirálovitého nebo kombinované variace. O celkové ploše a funkcí uspořádání místnosti bude záviset na tom, co některé z těchto odrůd zařízení by bylo nejlepší použít v konkrétním případě.

Je třeba dbát na to, že množina návrh splňuje všechny požadavky na ergonomii.

Tato konstrukce žebřík je spolehlivá a krajní jednoduchost výroby.

Konstrukce je v tomto případě se bude skládat z jednoho nebo více letů (tzv přímočarý fragment s kroky).

Pro splnění ergonomické počet stupňů v jednom pochodu by neměla přesáhnout šestnáct kusů.

Tato struktura zahrnuje opěrnou tyč, kolem které jsou uspořádány spirálovitě fázi.

Celková plocha klasického točitého schodiště variantě je méně než jeden metr čtvereční, takže může být instalován i v malých prostorech. Zvláštností tohoto žebříčku je možnost jeho umístění kdekoli v místnosti.

V tomto případě se jedná již o architektuře obloukového tvaru.

Kombinace žebřík kombinuje prvky pohonných a šroubové vzory. To umožňuje konstrukčních úkolů jakékoliv složitosti.

Doporučení pro šířky, hloubky a výšky schodů

Před provedením příslušné výpočty nezbytné vzít v úvahu zvláštní uspořádání místnosti. Také byste měli vzít v úvahu celkovou plochu místnosti. Pravděpodobně bude nutné vytvořit projekt, který bude koordinovat veškeré další akce během instalace. V počáteční fázi je nutné vzít v úvahu takové věci:

 • vzdálenost od podlahy prvního patra do stropu;
 • konkrétní uspořádání stěn;
 • Zejména umístění otvorů dveří;
 • celková plocha prostor;
 • neobvyklé rozložení.

Výška jednotlivých žebříku kroky musí být naprosto identická. Doporučuje se, aby se zabránilo tvorbě kapek těchto ukazatelů. Šířka přistání musí odpovídat šířce pochodu. Délka přímočarého fragmentu s kroků by mělo být ne více než 3 m. Minimální rychlost je v tomto případě se udržuje na 1,5 m.

Velikost každé jednotlivé etapy závisí na celkovém počtu datových položek. Také vzít v úvahu délku rozpětí nebo sekce. Celková šířka schodiště je dána požadovanou úroveň její kapacity. Minimální sazba pro jednu osobu je 0,7 m.

Z výšky schodů bude záviset na úrovni komfortu při zvedání a spouštění. Ve většině případů je tento poměr pohybuje v rozmezí od 12 do 20 cm. Optimální hloubka kroků je 28-30 cm. Za předpokladu, implementační nerovné kroky uvedené parametry by měla být vypočtena z celkové délky a výšky konstrukce.

Úhel sklonu by měl být takový, že člověk při chůzi po schodech mohla pokročit v poměru. Tvorba konečného indexu závisí na výšce a šířce schodů.

Ve většině případů se doporučuje, aby zůstali na postavu, která je v rozmezí od 23 do 37 stupňů. Je třeba poznamenat, že velmi strmý úhel schopný poněkud komplikuje postup pro zvedání a přepravě těžkých předmětů na schodech.

Důležité! Čím větší je úhel sklonu žebříku, je zapotřebí méně místa ji přizpůsobit. Nicméně příliš strmý úhel podstatně komplikuje postup zvednutí druhého patra.

Je-li úhel sklonu menší než třiadvaceti stupňů, je možné uchýlit se k instalaci rampy. To umožní konstrukci svažující klesání a stoupání. Zde je třeba poznamenat, že schody, úhel sklonu, což je více než čtyřicet stupňů, se může stát nepřekonatelnou překážkou pro uživatele.

Při provádění příslušné výpočty před montáží po schodech do druhého patra, je třeba brát v úvahu parametry madla a některé stavební ploty. Zejména je třeba stanovit takové aspekty:

Optimální šířka madla se rovná 100 mm. Takové opatření by usnadnila pohodlné ovládání schodiště dospělých. Zábradlí se často nachází ve výšce 900 mm. Na tomto základě je snadné dospět k závěru, že výška sloupků cca 800 mm. Je třeba věnovat pozornost způsobu instalace sloupků. Je-li tento prvek uložen v drážkách, jeho délka má být několik dalších. Celkové skóre Vytvořená přihlédnutím hloubku drážky.

Pokud jde o určení výšky opěrných noh, měla by také dávat pozor na konkrétní instalaci. Je-li nainstalován svou podporu na jevišti, pak se jeho délka je shodná s výškou baluster. Za předpokladu, že stát vzpřímený sloup na podlahu, pak se na standardní výšku by měla být přidána podpora výška propisovací tužka.

Délka zábradlí by mělo být ekvivalentní k délce schodiště. Celková délka prvku může zcela odpovídat velikosti schodů nebo být o něco větší. Zvýšení sazeb tendenci se zvyšovat v případě, že se kolejnice přesahuje kroky.

užitečné: jak vypočítat výši vlečky na domě - program pro výpočet a doporučení.

Zajímavé konstrukční řešení

Žebřík konstrukce může být monolitický nebo modulární. První varianta stavby netěší příliš velké oblibě jak provést instalaci v tomto případě bude fit s určitými obtížemi. Kromě toho všechny příslušné práce by měly být prováděny na staveništi.

Prefabrikované schodišťové konstrukce jsou dnes více v poptávce. Mohou být provedena za použití malých rozměrů nebo velkých rozměru prvků. V prvním případě je konstrukce vytvořena z jednotlivých etap, plošiny, zábradlí a různé ochrany.

Prefabrikovaná schodiště z velkoplošných prvků jsou velmi žádané. Postup instalace celé konstrukce není doprovázen zvláštním obtížím. Tato varianta schody mohou být použity nejen v soukromém venkovském domě, ale také v budovách veřejného významu. Dále pochoduje konstrukce tohoto typu může být posílena rámy.

Marsha se spojitými kroky jsou prezentovány ve formě panelů, která je v podstatě zesílené na bocích pomocí speciálních výztuh. taková panelová konstrukce, vyznačující vystoupil horní rovinu.

Tabulka doporučené parametry

Provádění příslušných výpočtů během instalace schodiště je velmi důležitý postup. Přesnost získaných dat bude záviset na síle a spolehlivost celé konstrukce.

Ve většině případů, bude různé míry měnit v závislosti na celé řadě faktorů, které zahrnují celkovou plochu v prostorách, zejména umístění dveří, a tak dále. Někdy je délka, šířka a hloubka kroků je konstantní číslo. Více podrobností o této uvedeny v tabulce.

Všechny fáze by měly být zcela shodné rozměry. V opačném případě, chůzi po schodech bude doprovázen pocitem nepohodlí. Kromě toho může dokonce vést ke ztrátě koordinace a dokonce klesat. Je třeba mít na paměti, že instalovaný schodiště design by měl být maximálně pevné a spolehlivé, a co je nejdůležitější - v bezpečí.

V příštím článku se budeme vysvětlovat, jak vypočítat výši tapety na pokoji koupit potřebné množství válců.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

8 + 1 =