Jak vypočítat počet tapetu

Jak vypočítat počet tapetu

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Kalkulačka pro tapety na pokoji - jak spočítat, kolik budete muset vrátit

Dvakrát měř, jednou řež. S lidové moudrosti nemůže tvrdit, zvláště když budete muset najít svůj vlastní tapetu na pokoji.

Je nutné přesně vypočítat množství tapet, stěn a stropů, protože se nejedná o materiál, který je vhodné skladovat.

Zbylé kusy panelů, jakož i více dalších rolích nejsou vhodné prakticky k ničemu (ano, vždy vyhradit „v záloze“, ale zpravidla jen zřídka používají). Na druhou stranu, pokud re-buy tapetu, můžete být v pasti. Po stínu tapety obrazů občas lišit od dávky k dávce.

Zde stojí před vlastníci racionální otázku, kolik budete muset kupovat tapety, takže to bylo dost pro vkládání a odešel další metrů.

Zvolit zlatou střední cestu - výpočet průtoku a množství rolí tapet kalkulačky s žádostí o pomoc v místnosti.

Program je více než jednoduchý vzorec pro výpočet je natolik intuitivní určit velikost místnosti a má plochu. Ale v některých nuancích bych chtěl upozornit.

Jak spočítat, kolik je potřeba tapety místnost

 • délka, šířka a obvod místnosti. Máte-li jednoduchou konfiguraci místnosti, určit šířku a délku. A je-li komplexní, po obvodu;
 • šířka tapety. Určuje pracovní šířku následujících důvodů ještě našel tapety, které je třeba lepit překrývání;
 • vztah - základní prvek ornamentu na plátně tapetu.
 • výtlak. Zobrazuje částku, o kterou offset vztah na tapetu. Obvykle je tato hodnota je uvedena na válec. Současně množství nutné pro zvýšení délky pásu.
 • výška stropu je označen s okrajem 5 cm. To je nezbytné, aby se zabránilo nedostatku délky tapety pásu s rozdílem výšek a odešel na krásné plodin.

Upozorňujeme, že okna a dveře nejsou odečteny od obvodových stěn, as místo jejich umístění ovlivňuje pořadí tapetování. Pokud je to nutné, může být provedeno nezávisle na sobě. Připraveno pro www.moydomik.net místě

Tabulka tapety - tapety sazba schéma výpočtu

Kromě kalkulátoru, je použita metoda - výpočet tapety na stole se standardními parametry. Samozřejmě, že výsledky jsou přibližné a výsledné číslo je lepší přidat na další role.

Tabulka № 1 - výpočet výše půl metru širokých rolí tapet

šíře role dvě stopy (0,52 cm) a délku 10 metrů (10,05 m)

Tabulka № 2 - výpočet počtu válců o šířce 70 cm

šířka role 70 cm (0,68 m) a délku 10 metrů (10,05 m)

Výpočet počtu tapety válců 70 cm (0,7 m) - na stůl (pokojová obvodu 9 až 19 m) Výpočet počtu tapety válců 70 cm (0,7 m) - tabulku (na obvodu místnosti od 20 do 30 m)

Tabulka № 3 - Tapeta šířka výpočet výše jednoho metru

Šířka role 1 metr (106 cm) a délku 10 metrů (10,05 m)

Někdy tapety může být až 15 metrů, takže odhady musí být upravena podle dostupných délky.

Kalkulačka pro tapety v pokoji

Níže je program - online tapety kalkulátor, který pomůže určit tok tapet: papír, vinyl, netkaná textilie a skelné tkaniny.

Komentáře (0)

Informace o projektu stavby rodinného domu s vlastníma rukama. Úplné nebo částečné kopírování materiálů je možné pouze po dohodě se správcem

Doporučení, jak vypočítat množství tapet - provést opravu správně!

Na pokleit tapety na stěnách bez jakýchkoliv dodatečných nákladů, je třeba použít nástroj pro měření plochy výstavby stěnách To pomáhá ruletu, ale typ tapet je třeba vzít v úvahu. Tapety se vzorem, papír, vinyl, tkaniny tapety, všechny mají délku a šířku funkce, stejně jako lepení stěn, takže výpočet by mělo být provedeno s přihlédnutím ke všem faktorům, a to nejen velikost místnosti. Existuje několik možností pro výpočet požadované množství tapet na pokoji.

Přesně vypočítat potřebné množství tapet na pokoji, je nutné použít stavební svinovací metr s změřte obvod stěnách bez dveří, s ohledem na vzdálenost nad a pod okny.

Jak vypočítat tapety na stěnách místnosti

Počet tapet může být vypočítána správně, protože věděl, obvod vložili celé místnosti. Obvod je součet všech stran, a tím i obvodu místnosti, je součtem všech stran na délku. Jak získám tohle číslo? Za účelem měření obvodu budovy bude potřebovat svinovací metr. Délka všech pokojů je třeba měřit s páskou opatření, ukáže 4 stěny, bude 2 stěny mít stejnou délku, zbývající 2 stěny budou mít různou délku. Podívejme se na příklad stěn, jehož obvod je 4x2. Dvě stěny mají délku 4 m 2 a stěnu o délce 2 metry. Vzorec je: 4x2 + 2x2 = 12 metrů od obvodu místnosti.

To není všechno, pak musí:

 • Znát výšku stěn;
 • Spočítat, kolik pruhy tapet z jednoho svitku tapet;
 • Vypočte se počet požadovaných pásů tapety do místnosti;
 • Vypočítat počet rolí tapet potřeba.

Vědomím po obvodu místnosti, můžete vypočítat potřebné množství tapet

Výška stěn místnosti, se také měří stejně jako jeho šířka, s páskou opatření, metr váží trochu, pro měření velmi pohodlné. Standardní výška stěny domů a bytů z 2,5-3 metry. Chcete-li zjistit, kolik pruhy tapet z jedné role tapet, je nutné rozdělit výšku stěn tapety na délce role, ale je třeba vědět, kolik metrů v jedné role tapet. Pokud standardní role tapet, má délku 10 metrů, je-li výška našich stěny 2,5 m, výpočetní vzorec je následující: 10: 2,5 = 4. Ukázalo se, že na 4 kapely z jedné role tapet. Poté, co byla vypočtena řada kapel z role tapet, můžete počítat počet pásem potřebných pro dané místnosti tapetu z vybrané složce. K tomu je změřit šířku role tapet a sdílet je na obvodu místnosti.

Za standardních tapety o šířce 53 cm a při teplotě 12 metrů vloženy přes obvodu místnosti jako příklad, se získá takový vzorec: 12: 23 = 0,53, zaoblené, což znamená, že prostor 23 bude potřebovat lepicí proužky tapety.

A posledním krokem je výpočet potřebného množství tapet na pokoji. Požadovaný počet pruhů pro prostor, který se vydělí počtem proužků v roli podle vzorce: 23: 6 = 4, je zaoblený. Ukazuje se, že pro pokojové ploše 4x2 metry 6 rolí tapet, budete muset vyhradit.

Poskytuje přibližný výpočet, protože každý pokoj a pokoj v tom, mohou mít různou výšku, šířku, houpačky, tak to je přesně a pečlivě provést výpočty, s přihlédnutím k případné nerovnosti stěn a stropu.

Jak vypočítat plochu stěn v místnosti (video)

Jak provést výpočet tapety z plochy místnosti

Existuje jeden jistý způsob, jak vypočítat počet požadovaných tapety v místnosti je výpočet podlahové plochy.

K provedení tohoto výpočtu je třeba měřit celou plochu místnosti a její stěny po obvodu z následujícího důvodu:

 • Změřte délku, šířku a výšku stěnových ploch;
 • Délka a šířka stěny složit a násobí 2, protože v budově na stěně 2 a vynásobit výšky stěny;
 • Šířka role násobí délky.

Po provedení měření místnosti oblasti mohou být považovány za požadované množství tapetu na hůl. V příkladu jsou v jedné místnosti 4x2 m, možné, aby se vzorec pro výpočet, tapety, 2 (4 + 2) x 2,5 = 30 m 2, se získá vložen přes oblast. Dále je třeba počítat, kolik čtvereční těsnění chránící před jeden válec. Na standardní role například dostaneme vzorec: 0,53 m (standardní šíře role) 10 m (standardní délka válec) = 5,3 m 2. Jeden standardní šířka tapety válec a délka může být 5,3 m 2 pro utěsnění stěn. Posledním krokem je správně vypočítat požadovaný počet rolí tapet na místnost 4x2 metry, je třeba povrch plocha rozdělena oblasti role tapet, například, 30: 5 = 6. Za pokojové tapety vkládání ploše 4x2 m, a 2,5 m na výšku, je potřeba 6 rolí tapet. V důsledku prvního měření a výsledky měření plochy místnosti, z 6 rolí tapet.

Tapeta je vždy lepší vzít malou rezervu, i když přesně vypočítat plochu místnosti

Výpočty jsou založeny na velmi přesné vzorce, extra tapety, stejně jako nedostatek z nich nefunguje, ale při výpočtu, je třeba vzít v úvahu vlastnosti místnosti, které jsou přilepené na tapetu.

Lepší vzít tapetu s malou rezervou, aby bylo možné obnovit zeď v případě poškození tapet, než hledat podobné tapet, které nemůžete najít, jakmile segment je vždy užitečné.

Nejvíce složitých výpočtů požaduje tapetu na pokoji je výpočet tapety se vzorem, je obtížné, že obraz musí být zvolen v jehož průběhu se produkuje velké množství odpadu. V případě, že stěny jsou šikmé, hrubé rohy nebo pozorované stěny Výškové, mohou existovat rozdíly v obrázku. Správné tapetování se vzorem přesně nastavit ornament, poskytují dobrý výhled na pokoji, bez vad.

Důležitým faktorem je, jak tapetování. Tapety vzorované přilepený jen spoj do kloubu, aby se dosáhlo orchestraci vzor.

Chcete-li správně vyzvednout potřebné množství tapetu s obrázkem místnosti, především bychom se měli zaměřit na raportu o přípustné vzdálenosti mezi obrazových prvků. Tento údaj pro každý typ tapet, a čerpat z nich jednotlivě. Tapety s květinovým ornamentem raportu méně, a na tapety s geometrickými tvary a linie, vztah je vždy více. Spotřeba tapety s geometrickými liniemi bude větší, než s květinovými vzory.

Pokud kleite tapety se vzorem, je třeba vzít 2 nebo 3 převalí Na každé role tapet, které vyžadují výběr proces lepení, přesné znění uvedeném opakování:

 • Geometrie - nad 50 mm;
 • Květinovým potiskem - 50 mm;
 • Abstrakce - 10-50 mm vztah.

Vypočítaná požadované množství tapety s šířkou vzor vložen na jeho povrchu, stejně jako výběr konvenčních tapet. Jediným prvkem je ukazatelem raportu na vzestupu. Velká postava vztah vede k tomu, že budete muset koupit 2 nebo více rolí více než běžné tapety bez vzoru, a zůstatky bude mnoho.

Než si vyberete pro váš domov tapety na obrázku, je třeba počítat vytapetovaný plocha, počet požadovaných tapet a cenu, která má být rentabilní za cenu? Odpad z tapety se vzorem, velmi těžké vybrat svahu místem, otvory a oni jsou téměř nikdy v záchvatu.

Ready odhaduje počet tapet

Aby nedošlo k ztrácet čas na měření a výpočet plochy pro tapetování, přesně a rychle pomůže vypočítat požadovanou částku tapety na stěnách připravených pro stolní výpočty, které si můžete prohlédnout a připravte ukazatelů.

Pomocí tabulky výpočtu můžete vypočítat přesnou částku tapety, které budou nezbytné pro dokončení interiéru Zaměřením na stole připravené, můžete získat informace o:

 • Výška stěn a stropů v místnosti;
 • Obvod místnosti;
 • Délka válců;
 • Počet válců a pásů tapet.

Tyto tabulky mají hrubou a krájení tapety proužky před lepením, je nutné ponechat malou délku navíc na pokrytí případných mezer ve stěnách.

Pomocí ready-made ukazatele pro výpočet stěn místnosti, stejně jako s ohledem na šířku rolí tapet, můžete vypočítat rychle a přesně.

Tapetování je vždy časově náročný proces, ještě obtížnější zvolit přesně správné množství tapet na pokoji. Přesně simulovat velikost místnosti s páskou opatření, a někdy i asistenta, můžete získat správné údaje a vypočítat správné množství tapet. Je-li vše v pořádku opravit, bude oprava nebude na obtíž, ale potěšení.

© 2017, homeli.ru. Kopírování je povoleno pouze s odkazem zpět ke zdroji

Kopírování je povoleno pouze s odkazem zpět ke zdroji

Výpočtu počtu rolí tapet v místnosti

Nástroj, který vám řekne, jak vypočítat množství tapet, je náš on-line kalkulačka.

Výpočet tapety Spotřeba a potřeba pro self-lepení, a v případě odvolání k profesionálům. Toto kvantitativní ukazatel poteče v průběhu času ve výši opravy nebo nové výstavby, a to pouze vlastník bytu či domu je závislý na volbě dokončení dekorativních předmětů a množství materiálních nákladů na jejich nákup.

Jak používat kalkulačku pro výpočet spotřeby tapet

Pokud se člověk nemůže, z jakéhokoliv důvodu, nebo nechce stanovit množství tapety v místnosti ručně, pak by mělo být velmi přesná měření, nebo odkazují na listu. Pak je třeba určit parametry vybraného tapety.

Nyní je k dispozici pro prodej a materiálem s tradičním ruském velikosti 0,53 mx 10 m a „meter“ tapetu 1,06 mx 10 m. Evropský výrobce poskytuje na ruský trh tapety s šířkou od 70 cm do 140 cm.

Povinná pole k vyplnění kalkulačky jsou:

 • délka místnosti;
 • jeho šířka;
 • výška místnosti;
 • Nastavení tapety: délka a šířka válce.

Správné digitální hodnoty zahrnuje podání odpovídající jednotky. Špatné, např., Tapety podávány šířka v centimetrech, a jejich délka - v metrech. Pokud je velikost místnosti nebo tapetu vyjádřil smíšené desetinná místa, by měla být tato čísla vstoupil, oddělující celá část od desetinné čárky není a bod (10.05 - správně!).

Výsledný efekt při práci na kalkulačce pro výpočet tapety - kliknutím na tlačítko „Vypočítat!“. Výsledná hodnota se může mírně lišit od skutečného průtoku v případě dekorace v povrchu stěny konfigurace místnosti komplexu.

Fit vztah vzor má také vliv na zvýšení počtu válců. Tak, vypočteno třeba šest role materiálu s komplexní zdobení přidal další.

Příklad výpočtu potřebného počtu tapety válců

Určení správné množství tapet se provádí pomocí tabulky, což odráží závislost toku materiálu z prostoru místnosti, ale ne z plochy stěny.

Například tapetování udělal v místnosti o rozměrech:

Předpokládá se následující postup pro výpočet plochy místnosti:

  • 1. Definice podlahové plochy, přičemž se vytvořila vzorec pro výpočet
  • S = A x B ², kde: a - délka B - šířka místnosti:
  • S = 6 x 3 = 18 m² kde S - plocha místnosti.
  • 2.Nahozhdenie požadované hodnoty v tabulce pro výpočet plochy místnosti. Používáte-li tapetování velikosti 0,53 mx 10 m v místnosti s parametry například budou muset koupit 12 rolí. Při použití šířky tapety 0,7 m při stejné délce válce, válec, musí být tyto kusy 8.

Příklad výpočtu správné množství tapety na povrchu stěny

Příklad ukazuje stejný obdélníkový tvar pokoj 6 m x 3 m výška 2,6 m, který má jedno okno plochu 2,59 m? (Měřící 1,4 m x 1,85 m) a oblasti dveří 2,625 m? (1,25 m x 2,1 m). Je třeba počítat počet tapety na výzdobu stěn pomocí jednoduchých výpočtů a měření. Postup pro výpočet z následujícího důvodu:

Výpočet obvodu místnosti (2 x 6) + (2 x 3) = 18 m.

Stanovení počtu pásů tapety:

18: 0,53 = 33,96 pásy. Přijímáme je částka rovnající se 34 ks.

Vzhledem k tomu, že výška místnosti s malým rozdílem (2,65 m), určení počtu jízdních pruhů na válci: 10: 3,7 = 2,65 jednotek. Akceptovat 3 ks., Nezahrnuje 0,7 pruhy, které nemohou být použity.

Počítáme počet válců, oddělování potřebný počet pásem k jejich počtu v jednom válci: 34: 3 = 11,3 válce. Bereme 12 rolí, které se valí rovná počtu uvedeného v předchozím příkladu tabulkách. To potvrzuje správnost výpočtů.

Jednou týdně máme poslat stručný přehled nejpopulárnějších článků.

Kopírování materiálů je možné bez předchozího vyjednávání v případě přímého hypertextový odkaz na našich webových stránkách.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

7 + 3 =