Jak vypočítat spotřebu energie

Jak vypočítat spotřebu energie

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak vypočítat náklady na spotřebu a elektřiny. Příklady C.

Pokud se rozhodnete pro změnu vedení, nebo využití alternativních zdrojů energie je otázkou, jak vypočítat spotřebu elektrické energie ve vaší domácnosti. je potřeba Výpočet tohoto vybrat část kabelu pro vedení nebo napájecího autonomní generátor, jako je solární.

Výzva: jak vypočítat spotřebu energie zdá být jednoduchý - stanovit spotřebu energie pasy všech spotřebičů a vynásobit počtem odpracovaných hodin. Ale pro výpočet je třeba brát v úvahu také výchozím zatížení, které indukce typu zákazníků je stejný jako při práci a pro zařízení, jako je například kondenzátor - mnohem víc.

Indukcí zařízení jsou ty, které uvolňují teplo při provozu - žárovky, žehličky, kamen. Do kondenzátoru - ledničkou, TV, pračka, ve kterém je výchozí výkon je 2,5 - 3 krát vyšší v uvedeném pas. Například, vzít 6 uživatelů:

  • Elektrický sporák - 500 W;
  • Světlo - 15 W, 10 kusů;
  • železo - 2300 W, topení po dobu 10 minut za hodinu;
  • Chladnička - 170 W;
  • TV - 200 W;
  • pračka - 1000 wattů.

Spotřeba elektrické energie je v tomto případě ((500 + 15 * 10 + 2300/6) + 2,5 * (170 + 200 + 1000)) / 1000 = 4,46 kW.

Toto číslo by měla být zvýšena o 10% na vytvoření rezervního fondu. To znamená, že požadovaný výkon - 4,9 kW.

Kolik bude muset zaplatit, nebo jak vypočítat náklady na výrobu elektřiny?

Pro danou hodnotu vlastnictví domu je závislá na výši spotřeby v průběhu jednoho měsíce a tarifu. Jak vypočítat platby za elektřinu by měl být vědom všech vlastníků objektu. Cena za 1 kW / h, nebo sazby za elektřinu se skládá ze tří částí:

Konkrétně se jedná o cenu uvolněné elektrické energie nastaven regionální energetické komisi jednou za rok. Nyní ve všech regionech zavedené společenské normy spotřeby elektřiny. Vezměme si například cena za 1 kW / h za rublů, se sídlem v Moskvě v roce 2014 - 4,01 za metr jednotnou sazbou a 4,60 dne, 1,56 v noci - pro dva-tarif.

  1. Indikace individuální počítadlo, placené - 5882 (na konci předchozího měsíce), odečíst ze současných indikací - 6099. To bude zase spotřebu 217 kWh za měsíc. Vynásobení 217 od 4.01 dostaneme velikost platby - 870.17 rublů.
  2. To samé platí pro dva tarifní spotřeby metrů je rozdělen takto v odpoledních hodinách - 142 kW, v noci - 75 kW. Výše platby 142 * 4,60 + 75 * 1,56 = 770.20 rublů.
  3. V případě, že region má míru spotřeby v tomto případě na počtu rodinných příslušníků, je roven 150 kW. Platba ve výši 4.01 více než standard - 5,90. Výpočet se provádí následujícím způsobem: 150 * 4,01 + 67 * 5,90 = 996,80 rublů.

Úkol: jak vypočítat elektrickou energii - není příliš komplikovaná věc počítat správně a včas zaplatit.

JAK SE DOSTAT Spotřeba elektrické energie

Měření elektrické energie SPOTŘEBY

Elektroměr zobrazuje množství spotřebované energie v kilowatthodinách, tj tisíc wattů výkonu, který byl použit během jedné hodiny - 1 kW hodiny.

Jak se měří spotřeba energie

K měření spotřeby elektrické energie v průběhu je nutné čas od aktuálního odečtu odečíst předchozí čtení. Jestliže poslední číslice na pravé straně odděleny čárkou, pak to ukazuje desetiny kilowatthodinu, a je-li kopírování neuvažuje. Desetin kilowatthodinu - četby za desetinnou čárkou nebo čtení v červeném poli za desetinnou čárkou se neuvažuje.

Někdy je třeba zjistit, kolik jednotlivé spotřebiče spotřebují v daném okamžiku. K tomu, vypněte nepotřebné spotřebiče včetně potřeby. Dále, spočítat počet otáček disku nebo počtu pulzů za minutu a napájení zátěže vypočítá podle vzorce:

W = (n * 3600) / (imp * t), kW

kde W - spotřeba energie za hodinu, n - počet impulsů nebo otáček disku v daném časovém období, Imp - počet pulzů nebo otočí disk odpovídající 1 kWh, t - čas v sekundách.

Máte-li rozdělit nosnost jmenovitým napětím sítě, můžete získat zatížení.

Přečíst!

Veškeré informace (včetně cen) na těchto stránkách jsou pouze pro informační účely a v žádném případě se nejedná o veřejnou nabídku.

Hovory jsou přijímány každý den od 9:00 do 21:00

Chcete-li nás kontaktovat, kliknutím na některou z následujících způsobů

energie kalkulačka

Energetická kalkulačka - nástroj pro výpočet spotřeby elektrické energie v ekonomice. Díky tomuto kalkulátoru si můžete spočítat aktuální náklady na elektřinu a možného poklesu úspor a využívání moderních technologií. Energetická kalkulačka bude užitečná pro ty, kteří chtějí snížit náklady na elektrickou energii. A pro ty, kteří se chystáte vytvořit autonomní napájecí systém, tato kalkulačka je naprosto nezbytné, aby se optimalizovala spotřeba energie. To je důležité proto, že čím menší je spotřeba energie, tím nižší je zatížení součástí energetického systému, a čím déle slouží. Také, tím menší je spotřeba energie systému umožňuje instalaci menší kapacitou, a to je velmi ušetřit.

Chcete-li spotřebu energie kalkulačky

Za prvé, zadejte v prvním sloupci ceny elektřiny, za které budete platit své účty.

Dále uvede údaje o vaší osvětlovací techniky, počtu jednoho typu svítidel, jejich výkon a kolik hodin za den, kdy svítí. V prvních čtyř polí jsou uvedeny typické hodnoty výkonu pro „žárovky Iljič“ (40, 60, 75 a 100 W) a o odpovídající hodnota výkonu fluorescenčních a LED žárovkami, která může být zvolena z zatahovacím menu. Shoda je podmíněn, protože jas lampy závisí na kvalitě výrobků, životnost, a dalších podmínkách. Například při nízkém napětí sítě žárovkou podstatně slabší, než by mělo být v jeho jmenovité kapacity, zároveň nízké napětí menší vliv na jas zářivek a LED. Kromě nejběžnější ve stupni jasu a odpovídající příkonu dolní dva grafy umožňují vstup libovolných hodnot elektrického osvětlení, takže je možné určit počet a sílu vašich dalších přípravků.

Následující grafy kalkulačky jsou nejběžnější hodnoty základních domácích spotřebičů. Vyberte příkon odpovídá svůj nástroj. Typicky spotřebič kapacita uvedená na zvláštním štítku za zadní nebo spodní části zařízení. Zadejte o počtu hodin práce každého nástroje. Když jsou vstupní hodnoty jsou menší než 1 hodina, a dal bod uvést desetiny a setiny hodiny, půl hodiny se zaznamená jako například „5“, a čtvrt hodin jako“.25" . Některé přístroje (například chladnička) musí uvést třídu energetické účinnosti (A, B, C, D.). Určete energetická třída odpovídající přístroji, to je obvykle označen na přední straně skříně a je uvedena v manuálu. Není-li třída, je pravděpodobné, že technika není nový a odpovídá třídě F nebo G, a které by měly být uvedeny.

U většiny elektrických spotřebičů uvedených v tabulce, jak moc ovlivňují celkovou spotřebu elektrické energie: malé, střední nebo velké. Není-li tato kategorie není uveden, znamená to, že spotřeba je závislá na typu přístroje. Například, LED nebo zářivka - low-power zařízení a žárovka - srednepotreblyayuschy zařízení. LED TV - nízké spotřeby zařízení, tekutý krystal - srednepotreblyaschy a plazma - mnogopotreblyayuschy. Kategorie odběrných míst není primárně na kapacitě zařízení a po celou dobu jeho užívání a podíl na celkové spotřebě elektřiny.

Máte-li jiný, není zobrazen v nástrojích tabulky, jejich celková kapacita a přibližná doba používání může být uvedeno v posledním sloupci. Po zadání všech údajů klikněte na „Vypočítat“ k zobrazení výsledků nebo „Vymazat data“, pokud chcete začít znovu.

Konečné výsledky jsou pouze orientační, ale poskytnout představu o tom, jak některé přístroje spotřebovávají elektřinu a jaké jsou možnosti, jak snížit náklady.

Solární panely Solární Himin lepší než ostatní?

Na první pohled všechny solární panely jsou stejné, ale není tomu tak. Jaký je rozdíl mezi vysoce kvalitních panelů? Li se dozvědět více.

Výpočet návratnosti solárních systémů

Vezměte prosím na vědomí, že autonomní napájecí systémy s fotovoltaickými panely nemohou být použity pro vytápění elektřinou. K tomu, použít kombinovaný systém kapalin nebo topení na tuhá paliva a solárních kolektorů. Pro předběžné kalkulace ceny solárních systémů topení, doba návratnosti a sníží náklady na vytápění mohou využívat našich dalších kalkulačky, kde můžete zadat podrobnosti o budově a získat odpovědi. Přejděte do výpočtového systému.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 4 = 3