Jak vypočítat trojúhelníkovou plochu v metrech čtverečních

Jak vypočítat trojúhelníkovou plochu v metrech čtverečních

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

plocha trojúhelníku

Trojúhelník - geometrický číslo, které má tři body, které neleží na přímce a tři úseček, které se připojují dvojice datových bodů. bod trojúhelníku se nazývá své vrcholy a segmenty - účastníky.

Naše on-line kalkulátor pro pár sekund vám pomůže vypočítat plochu trojúhelníku. K tomu je třeba zadat určité údaje, a sice délce základny, která se označuje latinské písmeno „a“ a výšky trojúhelníku, který se označuje latinské písmeno „H“.

Vypočítaná plocha trojúhelníku podle vzorce: což znamená, že plocha trojúhelníku je rovna součinu délky základny a výšce děleno dvěma.

Jak vypočítat druhou místnost, stěny, strop a podlahu

Čas od času musíme znát oblast a objem místnosti. Tyto údaje mohou být potřebné při návrhu vytápění a větrání, pořizování materiálu a dokonce i v mnoha dalších situacích. Také je potřeba pravidelně znát povrch stěny. Všechny tyto údaje jsou snadno vypočítat, ale nejprve musí pracovat s páskou opatření - měřit všechny požadované rozměry. Chcete-li se dozvědět, jak na výpočet plochy místnosti a stěny, množství prostoru a budou dále diskutovány.

Často je třeba pro výpočet zdvihového objemu místnosti, její objem

V jedné místnosti v metrech čtverečních

Vypočítat jednoduché, stačí mít na paměti, jednoduchý vzorec, stejně jako provádět měření. Jejím úkolem bude:

 • Ruleta. Lepší - se zámkem, ale fit a normální.
 • Papír a tužku nebo pero.
 • Kalkulačka (nebo číst v koloně, nebo v mysli).

Sada jednoduchých nástrojů, je v každé domácnosti. Jednoduše měření provádí s asistentem, ale je možné zvládnout na vlastní pěst.

Nejprve je třeba změřit délku stěn. Tím, že je žádoucí, podél stěn, ale v případě, že jsou provedeny těžký nábytek, je možné měřit a ve středu. Pouze v tomto případě postupovat ruleta páska ležela podél zdí, a nikoli šikmo - chyba měření bude méně.

Je-li místnost je správný tvar, bez vyčnívajících částí, výpočet plochy místnosti je jednoduchý. Změřit délku a šířku, nahrávání na papíře. Psát číslice v metrech, centimetrů za čárkou. Například, 4,35 m délka (430 cm), šířka 3,25 m (325 cm).

Jak vypočítat plochu místnosti

Čísla bodů násobit, dostaneme plochu místnosti v metrech čtverečních. Pokud bychom se obrátit na náš příklad, dostaneme následující: 4.35 m * 3,25 m = 14,1375 čtverečních. m. V této velikosti obvykle nechat dvě číslice za desetinnou čárkou, a poté se zaokrouhlí. Celková vypočítá jako kvadratura na pokoji 14,14 metrů čtverečních.

Pokud potřebujete vypočítat plochu místnosti nepravidelného tvaru, to je rozděleno do jednoduchých tvarů - čtverce, obdélníky, trojúhelníky. Poté se změří všechny potřebné rozměry, výpočty známých vzorců (tam je málo v tabulce níže).

Než se vypočítat plochu místnosti, je také provádění změn. Pouze v tomto případě se čísla nebudou dva, ale čtyři: Přidat další délky a šířky výstupku. Rozměry obou částí jsou posuzovány samostatně.

Jeden příklad - na fotce. Tak jako to, že i další - obdélníku, oblast je považována na stejného vzorce: násobit délku šířkou. Obrázek musí být zjištěno, že se ve vzdálenosti, nebo přidat k velikosti místnosti - v závislosti na konfiguraci.

Oblast komplexního tvaru místnosti

Ukázali jsme, v tomto příkladu, jak vypočítat projekční plochu v místnosti (zobrazeno na obrázku nahoře):

 1. Věříme, že bez kvadratury výstupku: 3,6 m * 8,5 m = 30,6 čtverečních. m.
 2. Domníváme se, že velikost vyčnívající části: 3,25 m * 0,8 m = 2,6 čtverečních. m.
 3. Sčítat dvě veličiny: 30,6 čtverečních. m. o 2,6 kb. m. = 33,2 sq. m.

Stále tam jsou pokoje s šikmými stěnami. V tomto případě jsme rozbít to, aby se dosáhlo obdélníky a trojúhelníky (jak je uvedeno níže). Jak vidíte, v tomto případě je nutné mít pět velikostí. Přestávka může být jiným způsobem, umístěním vertikální spíše než horizontální linii. Nezáleží na tom. Jen vyžaduje sadu jednoduchých tvarů, a způsob, jak od sebe oddělit je libovolná.

Jak vypočítat nepravidelného tvaru plochu místnosti

V tomto případě je pořadí hodnocení je:

 1. Domníváme se, že velkou obdélníkovou část: 6,4 m x 1,4 m = 8,96 čtverečních. m. Je-li na kole, dostaneme 9, 0 m²
 2. Počítáme malý obdélník: 2,7 m x 1,9 m = 5,13 čtverečních. m. zaokrouhlení to, dostaneme 5,1 metrů čtverečních. m.
 3. Považujeme trojúhelníkovou plochu. Jelikož se jedná o pravý úhel, který se rovná polovina plochy obdélníku se stejnými rozměry. (1,3 m x 1,9 m) / 2 = 1235 čtverečních. m. Po zaokrouhlení získání 1,2 kb. m.
 4. Nyní vše přidat až najít celková plocha místnosti: 9,0 + 5,1 + 1,2 = 15,3 čtverečních. m.

Uspořádání prostor může být velmi rozmanité, ale obecný princip jste pochopil: dělení jednoduchými tvary, změřit všechny požadované rozměry, výpočet kvadratury každého kusu, pak vše sečíst.

Vzorec pro výpočet plochy a obvodu jednoduchých geometrických tvarů

Jedna důležitá poznámka: Plocha místnosti, podlahy a stropu - je to všechno stejné velikosti. Rozdíly mohou být v případě, že je nějaký druh polosloupy, nedosahující až ke stropu. Potom, z celkového počtu srovnat srovnat odečíst tyto prvky. Výsledkem je užitná plocha.

Jak vypočítat druhou zdi

Stanovení plochy stěn je často nutné při koupi povrchových materiálů - tapety, omítky, atd. Pro tento výpočet další měření jsou nezbytné. K již existujícím šířku a délku místnosti bude zapotřebí:

 • výška stropu;
 • výška a šířka dveří;
 • Šířka a výška okenních otvorů.

Všechna měření - metrů, jak srovnat zdi, taky obvykle měří v metrech čtverečních.

Výhodná velikost působící na plánu

Vzhledem k tomu, že stěny jsou pravoúhlé, a oblast je považována jako obdélník: násobit délku šířkou. Stejným způsobem můžeme vypočítat velikost oken a dveří, jejich rozměry odečíst. Například výpočet plochy stěn znázorněných na obrázku výše.

 1. Stěna s dveřmi:
  • 2,5 m * 5,6 m = 14 čtverečních. m. - celková plocha dlouhé zdi
  • jak dlouho trvá dveří: 2,1 m x 0,9 m = 1,89 čtverečních metrů
  • Wall bez dveří - 14 m - 1,89 čtverečních. = 12,11 metrů čtverečních. m
 2. Zeď s oknem:
  1. kvadratura malé stěny: 2,5 m * 3,2 m = 8 sq.m.
  2. Jak dlouho trvá, než se okno: 1,3 m * 1,42 m = 1846 čtverečních. m, zaoblené získá 1,75 čtverečních metrů
  3. bez stěně okenního otvoru 8 sq. m - 1,75 m = 6,25 sq.m.

Najít celkovou plochu stěn není nijak složité. Složit všechny čtyři číslice: 14 m + 12,11 m + 8 m + 6,25 m = 40,36 sq. m.

Vzorec pro výpočet objemu místnosti

U některých výpočtů požadovaných objem místnosti. V tomto případě jsou tři hodnoty násobí šířky, délky a výšky místnosti. Tato hodnota se měří v metrech krychlových (v metrech krychlových), také volal zdvihový objem. Například při použití údajů z předchozího odstavce:

Pokud jsou všechny násobit, získáme: 5,6 m x 3,2 m x 2,5 m = 44,8 m 3. To znamená, že objem místnosti 44,8 krychle.

Jak pro výpočet plochy trojúhelníku?

Někdy v životě existují situace, kdy je třeba se ponořit do paměti při hledání dlouho-zapomenutý školní znalosti. Například, že je nutné definovat plochy půdy nebo trojúhelníkový tvar přišel další opravy v bytě nebo v soukromém domě, a je nutné spočítat, kolik materiálu, aby byl povrch s trojúhelníkovým tvarem. Bývaly doby, kdy jste mohli vyřešit tuto hádanku za pár minut, a nyní se zoufale snaží mít na paměti, jak určit plochy trojúhelníku?

Není nutné kvůli této zkušenosti! Koneckonců, to je docela normální, když je lidský mozek rozhodne posunout dlouholetou nepoužívané znalosti někde v odlehlém koutě, od kterého jsou někdy ne tak snadno odstranit. Takže nemusíte trpět s hledáním zapomenuté školní znalosti, jak vyřešit tento problém, tento článek obsahuje řadu metod, které usnadňují najít požadovanou oblast trojúhelníku.

Je dobře známo, že tento druh trojúhelníku se nazývá mnohoúhelník, která je omezena na minimální možný počet stran. V zásadě jakýkoliv polygon může být rozdělen na trojúhelníky, spojující jeho vrcholů segmenty, které se ho kříže. Proto, protože věděl, vzorec pro výpočet plochy trojúhelníku, můžete vypočítat plochu prakticky jakéhokoliv tvaru.

Ze všech možných trojúhelníků, které se vyskytují v životě, následující specifické typy jsou: rovnostranné, rovnoramenné a pravoúhlé.

Nejjednodušší způsob, jak v oblasti trojúhelníku se počítá, když je správné jeden z jejích úhlů, to znamená, že v případě pravoúhlého trojúhelníku. Je snadné si všimnout, že je polovina obdélníku. Proto je oblast rovna polovině produktu ze stran, které tvoří mezi sebou pravý úhel.

Známe-li výšky trojúhelníku, snížen z jednoho ze svých vrcholů v opačném směru, a délky této strany, která se nazývá základní, oblast se vypočítá jako součin poloviny výšky základny. Zaznamenává se pomocí tohoto vzorce:

S = 1/2 * b * h, ve kterém

S - požadovaná oblast trojúhelníku;

b, h -, v tomto pořadí, výška a základna trojúhelníku.

Tak snadné pro výpočet plochy rovnoramenného trojúhelníka, protože výška rozdělí na druhou stranu polovinu, a to může být snadno měřit. V případě, že prostor, vymezený pravoúhlého trojúhelníku, jehož výška se bere jako délka jedné ze stran, které tvoří pravý úhel.

To vše je samozřejmě dobré, ale jak zjistit, zda jeden z úhlů trojúhelníku napravo, nebo ne? V případě, že velikost našeho obrázku je malý, můžete použít úhel budovy, kresby trojúhelníku, karty nebo jiných předmětů s obdélníkovým tvarem.

Ale co když máme trojúhelníkový pozemek? V tomto případě se postupuje takto: počítáno od horní prospektivní pravém úhlu na jedné straně na dálku násobku 3 (30 cm, 90 cm, 3 M), zatímco na druhé straně se přidává ve stejném poměru vzdáleností násobek 4 (40 cm, 160 cm, 4 m). Nyní je třeba změřit vzdálenost mezi koncovými body těchto dvou segmentů. Pokud je aktivní hodnota 5-násobně (50 cm, 250 cm, 5 m), lze tvrdit, že úhel linky.

Pokud víte, že délka každé ze tří stran naší postavy, oblast trojúhelníku lze určit heronův vzorec. Chcete-li mít více jednoduchý tvar, aplikujte novou hodnotu, která se nazývá semiperimeter. Jedná se o součet všech stranách našeho trojúhelníku je rozdělena na dvě poloviny. Po semiperimeter počítá, lze přistoupit k určení oblasti, podle vzorce:

sqrt - druhá odmocnina;

p - hodnota semiperimeter (p = (a + b + c) / 2);

a, b, c - okraje (stěny) trojúhelníku.

Ale co v případě, že trojúhelník má nepravidelný tvar? Existují dva možné způsoby. Prvním z nich je pokusit se rozdělit číslo do dvou pravoúhlých trojúhelníků, součet ploch, na které počítají odděleně a poté sečtou. Alternativně, je-li známo, úhel mezi oběma stranami a velikosti těchto stran, použít vzorec:

S = 0,5 * ab * sinc, vyznačující se tím,

a, b - strana trojúhelníku;

c - úhel mezi těmito stranami.

Poslední případ v praxi je vzácný, nicméně, v životě je všechno možné, takže vzorec nebude zbytečná výše. Hodně štěstí ve svých výpočtech!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

32 − = 30