Jak vypočítat výkon kotle na vytápění vašeho domu

Jak vypočítat výkon kotle na vytápění vašeho domu

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak vypočítat výkon kotle

Základem jakéhokoliv vytápění - kotel. O tom, jak správně uzavřeno jeho parametry jsou závislé na tom, zda je teplo v domě. A korigovat parametry byly nutné pro výpočet výkonu kotle. Není to nejdokonalejší výpočty - v úrovni třetího stupně, bude potřebovat pouze kalkulačku a některé údaje o svůj majetek. S tím vším vyrovnat se s jejich vlastních rukou.

Vypočítat topný výkon kotle několika způsoby

Že dům byl teplý, topný systém by měl kompenzovat všechny tepelných ztrát v plné výši. Tepla uniká přes stěny, okna, podlahy, střechy. To znamená, že při výpočtu kapacity kotle, je třeba vzít v úvahu stupeň izolace všech těchto částí bytu nebo domu. S vážným přístupem specialisty koupil výpočet ztrát stavební tepelné a výsledky již zvedl kotle a všechny ostatní parametry topného systému. Tento úkol je ovšem neznamená, že je velmi obtížné, ale bere v úvahu to, co udělal stěny, podlaha, strop a jejich tloušťka a stupeň izolace. Také vzít v úvahu, jaké jsou okna a dveře, je tam ventilační systém a co je jeho výkon. Obecně platí, že zdlouhavý proces.

Tam je druhý způsob, jak určit tepelné ztráty. Můžete ve skutečnosti určit množství tepla, které se ztrácí z domu / pokoj s pomocí termokamery. Jedná se o malé zařízení, které se na obrazovce zobrazí přehled o skutečné tepelné ztráty. Zároveň můžete vidět, kde odliv tepla, více a přijmout opatření k eliminaci úniků.

Stanovení skutečné tepelné ztráty - jednodušší způsob,

Nyní o tom, zda přijmout hrnec s rezervou výkonu. Obecně platí, že neustálý provoz zařízení na pokraji možného negativního dopadu na výdrž baterie. Vzhledem k tomu, že je žádoucí mít zásobu výkonu. Malý, v řádu 15-20% teoretické hodnoty. Je dostačující, aby zajistily, že zařízení nefunguje na svůj maximální výkon.

Příliš velká zásoba ekonomicky nerentabilní: výkonnější zařízení, tím více to stojí. Rozdíl v ceně pevné látky. Takže, pokud nechcete vzít v úvahu možnost zvýšení vytápěné plochy, s dostatkem výkonu kotle není stojí za to.

Kotel výpočetní výkon plocha

To je nejjednodušší způsob, jak vyzvednout výkon kotle. zahřívání 10 metrů čtverečních je zapotřebí 1 kW tepla: průměrná hodnota byla odvozena v analýze mnoha hotových výpočtů. Tento vzorec platí pro místnosti s výškou stropu 2,5-2,7 m, a průměrná izolace. Pokud je váš dům či byt se vešly tyto parametry s vědomím, oblast vašeho domova, můžete snadno zjistit přibližný výkon kotle.

Teplo proudí daleko od domova v různých směrech

Aby to bylo jasnější, dejte nám Příklad výpočtu síly nad plochou kotle. K dispozici je jednopatrový dům o 12 * 14 m. Najdeme jeho území. K tomu, násobit délku a šířku 12 m * 14 m = 168 čtverečních metrů Postupem předěl plochu 10, a získá se požadovaný počet kilowatt: 168/10 = 16,8 kW. Pro větší pohodlí, může být tento údaj zaokrouhluje: kotle topný příkon 17 kW.

Ale v soukromých domech může být stropy vyšší. V případě, že rozdíl je jen 10-15 cm, může být ignorována, ale v případě, že výška stropu větší než 2,9 m, bude muset přepočítat. K tomu najde koeficientu (dělící skutečnou výšku standardního 2,6 M), a to se násobí nalezeno číslice.

Příklad změně výšky stropů. Stavební výška stropů - 3,2 metru. Je nutné přepočítat kapacitu kotle za podmínek (parametry objektu jsou stejné jako v prvním příkladu):

 • Počítáme poměr. 3,2 m / 2,6 m = 1,23.
 • Nastavení výstupu: 17 kW * 1,23 = 20,91 kW.
 • Zaokrouhlení to, dostaneme 21 kW potřebný k ohřevu.

Při výběru kotle energie by neměl zapomínat, že s nárůstem výkonu a zvýšení velikosti jednotky

Jak můžete vidět, rozdíl je poměrně slušná. Není-li brát v úvahu, neexistuje žádná záruka, že dům bude teplo i při průměrných teplotách pod bodem mrazu, hodně z silnými mrazy, a nemůže mluvit.

Co ještě stojí za zvážení, jako je umístění. Koneckonců, je jasné, že na jihu trvá mnohem méně tepla než středním pásmu, ale pro ty, kteří žijí v severní části „Moskva“ síla vůle nestačí. mají také faktory pro každý region bydliště. jsou dány určitý rozsah, neboť v rámci stejné klimatické pásmo stále značně liší. Je-li dům se nachází v těsné blízkosti jižní hranice, platí nižší sazbu, blíže k severu - více. Je třeba také vzít v úvahu přítomnost / nepřítomnost silných větrů a zvolit rychlost se svým účtem.

 • Střední pásmo Rusko je brán jako reference. Zde faktor 1-1,1 (blíže k severní pohraniční oblasti, stojí za to, aby zvýšení kapacity kotle).
 • Chcete-li i kolem Moskvy výsledek se vynásobí 1,2 - 1,5.
 • Pro výpočet severních oblastech, našel kapacita postava kotel se vynásobí oblasti 1,5-2,0.
 • snížení sazeb pro jižní části regionu: 0,7-0,9.

Vezměte v úvahu region bydliště je také nutné

úpravy například do zón. Nechte dům, který počítá výkon kotle, se nachází v severní předměstí. Pak postava nalezeno 21 kW vynásobený 1,5. Celkové získání: 21 kW x 1,5 = 31,5 kW.

Jak je vidět, v porovnání s počáteční čísla získaného výpočtem plochy (17 kW), získané použitím pouze dvou koeficientů se výrazně liší. Téměř dvakrát. Takže je třeba zvážit tyto parametry.

Nad zabýval výpočtové kapacitě kotle, který funguje jen na vytápění. Pokud máte v plánu i ohřev vody, je třeba také zvýšit produktivitu. Při výpočtu výkonu kotle s horkou vodou pro použití v domácnosti hypotéku 20-25% populace (to je třeba násobit 1,2-1,25).

Ve aby nemusel kupovat velmi výkonný kotel, je nutné izolovat domu co nejvíce

Příklad: nastavte na možnost horké vody. Nalezeno postavu 31,5 kW koeficient 1,2 a získat 37,8 kW. Rozdíl pevné látky. Vezměte prosím na vědomí, že dodávka teplé vody se bere v úvahu poté, co výpočtů polohy - teplota vody závisí na umístění, taky.

Rysy výpočet účinnosti kotle po bytech

Výpočet výkonu kotle pro vytápění bytů vypočtených na stejném základě: 10 metrů čtverečních 1 kW tepla. Ale korekce je na ostatních parametrech. První věc, která vyžaduje, aby při zohlednění - přítomnost nebo nepřítomnost nevytápěných prostor nad a pod.

 • pokud je v dolní / horní straně druhé je vyhřívaný plochý, použije faktor 0,7;
 • Pokud se spodní / horní části nevytápěné místnosti, žádné změny byly provedeny;
 • vyhřívané suterén / půdní - součinitel 0,9.

Je také třeba vzít v úvahu při výpočtu výše stěny s výhledem na ulici. Úhlová byty více tepla je nutné, aby:

 • v přítomnosti jedné vnější stěny - 1,1;
 • Dvě stěny s výhledem do ulice - 1,2;
 • tři externí - 1.3.

Je třeba vzít v úvahu počet vnějších stěn

To jsou hlavní oblasti, jimiž listy příjemně. Je považují za nutné. Můžete si dokonce vzít do vminanie kvalitních oken. Pokud je to Windows, nelze provádět žádné úpravy. Pokud existují staré dřevěná okna, zjistí, že postava by měla být násobí koeficientem 1,2.

Je také možné vzít v úvahu takové faktory, jako je umístění bytu. Stejně tak, že je třeba zvýšit výkon, pokud si chcete koupit dvojitý kotel (pro vytápění, teplou vodu).

V případě stanovení výkonu kotle otopné pro bytu může použít jinou metodu, která je založena na SNIP normy. Jsou předepsány normy pro vytápění budov:

 • zahřátí v jednom krychlovém metru budově panelového vyžaduje 41 W tepla;
 • na náhradu za ztrátu tepla v cihly - 34 wattů.

Chcete-li použít tuto metodu, je nutné znát celkové množství místa. V zásadě tento přístup je správný, protože bere v úvahu správné výšky stropů. Tam může dojít k mírnému komplikace: obvykle známe plochu vašeho bytu. Hlasitost se bude muset počítat. Za tímto účelem, je celková vytápěná plocha vynásobí výškou stropů. Získáme požadovaný objem.

kotel pro výpočet bytů mohou být vyrobeny v souladu s normami

Příklad energetického kotle výpočtu pro vytápění bytů. Nechte Byt se nachází ve třetím patře pětipatrové novostavby. Jeho celková plocha 87 čtverečních. m, výška stropu 2,8 m.

 1. Najdeme hlasitost. 87 * 2,7 = 234,9 cu. m.
 2. Zaokrouhlování - 235 metrů krychlových. m.
 3. Domníváme se, že požadovaný výkon: 235 cu. m * 34 W = 7990 W, nebo 7,99 kW.
 4. Zaokrouhlení to, dostaneme 8 kW.
 5. Vzhledem k tomu, horní a dolní jsou vytápěné apartmány použít faktor 0,7. 8 kW * 0,7 = 5,6 kW.
 6. Zaokrouhlování: 6 kW.
 7. Kotel bude ohřívat vodu a pro použití v domácnosti. To umožní zásoby na 25%. 6 kW * 1,25 = 7,5 kW.
 8. Okna v bytě se nemění, jsou staré, dřevěné. Vzhledem k tomu, použití násobením poměru 1,2: 7,5 kW * 1,2 = 9 kW.
 9. Dvě stěny v bytě vnější, protože znovu nalezen násobení číslo o 1,2 9 kW * 1,2 = 10,8 kW.
 10. Zaokrouhlování: 11 kW.

Obecně lze říci, tady je technika. V zásadě může být použit pro výpočet kapacity kotle pro cihlového domu. U ostatních typů stavebních materiálů není upřesněn pravidla a panel soukromý dům - rarita.

Kdo ví, pro ohřev pomoc při výběru kotle. Dům 200 kvm2 co nejlepší? Žádný plyn hlavní, i když jen na nákup, ale oni říkají, že to stojí hodně peněz.

Andrew určitě poletí. A elektřina je velmi nákladné ven. Udělal jsem několik týdnů studovat problematiku vytápění a kotel zvolit, mluvil s mnoha odborníky a našel tohle. Nejdůležitější věc, kterou při výběru kotla- této účinnosti, tím nižší je teplota v potrubí, tím více tepla v případě, že jde do topné vody. Street, taky nechci, aby teplo pro své peníze ... Co je třeba dávat pozor na ocel, musí být silná a silná, ale to se rychle spálí. A ujistěte se, že kotel nesmí být náročná na kvalitu pelet, jak je vázána na jednu společnost Já osobně nemám rád. Pod všechny mé požadavky přišel DOZATECH kotel na tuhá domácí kotle za dobrou cenu. Chtějí hodit link, tvářit.

Ruslan, díky za odpověď. Mluvím o tom, kotlů na pelety již slyšel, ale ty mě tlačil ještě více přemýšlet o nich poizuchat informace. Už našel místo této společnosti, četl jsem o model. Děkuju.

Jak vypočítat topný výkon plynového kotle - příklad výpočtu vzorce +

Nezávislé topení pro soukromé domy pohodlné, cenově dostupné a velmi univerzální. Jakékoli Majitel soukromého domu ochotně koupí plynový kotel a nainstaluje vše, co potřebujete, aby již záviset na rozmary počasí nebo překvapení v souvislosti s provozem centralizovaných systémů vytápění. Nicméně, to je důležité zvolit správné vybavení. Je-li jeho výkon je větší než aktuální struktuře poptávky po teple, bude jednoduše plýtvání část nákladů na vytápění. Přístroj s nízkým výkonem nemůže poskytnout dostatečné množství tepla do domu. Z tohoto důvodu ve fázi projektování autonomních systémů vytápění je třeba najít odpověď na otázku: Jak vypočítat výkon plynového kotle?

Jaké jsou hodnoty použité ve výpočtech?

Nejjednodušší výpočet výkonu kotle podle oblastí je následující: Vezměte 1 kW na 10 metrů čtverečních. m. Nicméně, to stojí za zvážení, aby tyto předpisy byly vypracovány v rámci Sovětského svazu. Neberou v úvahu moderních stavebních technologií, navíc nelze udržet v terénu, klima se výrazně liší od podmínek v místě a okolí Moskvy. Tyto výpočty mohou být vhodné pro malé budově s podkrovím izolovanými nízkými stropy, vynikající tepelnou izolací, okna, ve kterém je dvojitá skla a podobně, jsou vložena Bohužel, tyto požadavky splňuje pouze několik budov. Chcete-li provést podrobnější výpočet objemu kotle, je nutno vzít v úvahu řadu faktorů, jako jsou:

 • klimatické podmínky v této oblasti;
 • rozměry obydlí;
 • stupeň oteplování domu;
 • Potenciální tepelná ztráta objektu;
 • množství tepla, potřebné pro ohřev vody.

Kromě toho domy s nuceným výpočtu ohřev vzduchu kotle je třeba brát v úvahu množství energie potřebné k ohřevu vzduchu. Zpravidla se pro výpočty nutné použít speciální software:

Prostřednictvím výpočtu výkonu plynového kotle, přidat v případě mimořádných událostí asi 20%, jako je velká chlazení nebo snížení tlaku plynu v systému.

Zda má nebo nemá získat příliš silné pot?

Moderní vytápěcí zařízení jsou vybavena automatickými systémy, které vám umožní nastavit průtok plynu. To je velmi výhodné, protože eliminuje zbytečné náklady. Mohlo by se zdát, že přesný výpočet tepelného výkonu kotle není tak důležité, protože si můžete jednoduše koupit kotel s vysokou kapacitou. Ale věci nejsou tak jednoduché.

Správný výběr topného zařízení prodloužit jeho provoz

Nesmyslné nadměrné teplo kapacita zařízení může vést k:

 • Zvýšené náklady na pořízení těchto prvků;
 • snížená účinnost kotle;
 • selhání automatizovaného zařízení;
 • rychlému opotřebení dílů;
 • kondenzace v komíně a m. p.

Tak, měli byste se pokusit „dostat“ to je v moci, které se hodí svůj domov.

Plynový kotel pro standardní konfiguraci budovy

Vypočítat sílu plynových kotelen, vytvořený na standardní projekt není příliš složité. V těchto budovách není výška stropu větší než tři metry. Za tímto účelem je vzorce: CMD / IC 10 = S *, kde

 • MK - je odhadovaný výkon kotle v kW;
 • S - celková podlahová plocha v metrech čtverečních;
 • CMD - měrný výkon kotle, které musí padnout na každých 10 čtverečních. m.

Posledně uvedený údaj je stanovena v závislosti na klimatickém pásmu a je následující:

 • 0,7-0,9 kW pro jižních oblastech;
 • 1,0-1,2 kW pro střední pásmo;
 • 1,2-1,5 kW pro příměstských oblastech;
 • 1,5-2,0 za severních oblastech.

Podle tohoto vzorce vypočítaná energetického kotle bydlení 200 metrů čtverečních. M., který se nachází ve středním pásmu bude: 200H1,1 / 10 = 22 kW. Všimněte si, že tato rovnice ukazuje, jak vypočítat výkon kotle, který se používá pouze k vytápění domácností. Pokud máte v plánu dvojího užití systému, který poskytuje teplou vodu pro použití v domácnosti, zvýšení kapacity zařízení pro dalších 25%.

Jak účtovat pro výšku stropu ve výpočtu?

Vzhledem k tomu, mnoho soukromých domech se staví na jednotlivé projekty, metody výpočtu kapacity pro kotle, výše nesedí. Stačí, aby se přesně vypočítat plynový kotel, je nutné použít vzorec: MK = Qt * Kzap, kde:

 • MK - vypočte výkon kotle v kW;
 • Qt - předpokládané tepelné ztráty budovy, kW;
 • Kzap - bezpečnostní faktor, což je 1,15 až 1,2, tedy 0,15 až 20%, což odborníci doporučují zvýšit výpočetní výkon kotle ...

Hlavním ukazatelem v tomto vzorci jsou promítány stavební tepelné ztráty. Chcete-li zjistit svou hodnotu, je nutné použít jiný vzorec: Qt = V * Pt * k / 860, kde:

 • V - objem místnosti, cbm;.
 • Pt - rozdíl vnější a vnitřní teploty ve stupních Celsia;
 • K - disperzní koeficient, který závisí na tepelné izolaci budov.

Koeficient disperze se liší v závislosti na typu budovy:

 • Bez tepelné izolace budov, které jsou jednoduché struktury vyrobené ze dřeva nebo vlnitého plechu, disperzní koeficient je 3,0 až 4,0.
 • U konstrukcí s nízkou tepelnou izolací charakteristický pro budovy s jediným zednickým cihel s běžnými okny a ztrátového střecha faktor je stanoven na 2,0 až 2,9.
 • Pro rodinné domy s průměrnou úrovní tepelné izolace, jako jsou budovy s dvojitým zdiva standardními střešními okny a malým množstvím ztrátového poplatek faktor 1.0-1.9.
 • U budov s vysokou tepelnou izolací, dobře izolované podlahy, stropy, stěny a dvojskla se používají v rámci koeficientu disperzní 0,6-0,9.

Pro malé objekty s dobrou tepelnou izolací může být velmi malý jmenovitý výkon topného zařízení. Může se stát, že bude na trhu prostě není vhodný plynový kotel s potřebnými vlastnostmi. V tomto případě zakoupení zařízení, bude kapacita, která bude o něco vyšší, než se odhadovalo. Automatický systém řízení vytápění může pomoci snížit rozdíl.

Někteří výrobci mají postaráno pohodlí zákazníka a zveřejňují na svých internetových zdrojů jsou speciální služby, které umožňují bez problémů spočítat potřebný výkon kotle. Pro tento program, kalkulačka je třeba, aby takové údaje, jako jsou:

 • Teplota, které musí být udržovány v místnosti;
 • průměrná teplota za nejchladnější týden v roce;
 • potřeba teplé užitkové vody;
 • přítomnost nebo nepřítomnost nucenou ventilací;
 • Počet podlaží v domě;
 • výška stropu;
 • Informace o rozpočtových stropů;
 • Informace o tloušťce vnější stěny a materiálů, z nichž jsou vyrobeny;
 • Informace o délce každé stěny;
 • Informace o počtu oken;
 • popis typů oken: počtu kamer, tloušťka skla, a podobně;
 • velikost každého okna.

Poté, co jsou vyplněna všechna pole, bude možné zjistit odhadované výkon kotle. Jejich provedení podrobného výpočtu kapacity kotle různých typů jsou graficky v tabulce:

Tato tabulka navrhl některé z možností, které můžete používat jako běžný předem (na obrázku klikněte pro zvětšení)

Naše kalkulačka pro rychlý výpočet

Pro výpočet tepelného výkonu kotle v kalkulátoru, vstoupit do oblasti vytápěném prostoru je dost pro výběr požadované parametry a klepněte na tlačítko „Spustit výpočet“.

Výše jsme ukázali docela jednoduché možnosti, jak vypočítat výkon kotle. Mějte na paměti, že u budov složitější design, tyto metody nemusí být vhodné, pokud:

 • V budově jsou pokoje s různými výškou stropu;
 • naplánováno podlahové topné zařízení;
 • stavební projekce předměty, které budou vyžadovat další tepelný tok (bazén, skleník, sauna a m. b.).

Tyto body by měly být vzaty v úvahu ve fázi návrhu. Nejpřesnější výpočet výkonu topného zařízení lze vypočítat topenář. Všechny potřebné výpočty lze provádět i ve fázi návrhu místnosti.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

echo adrotate_group (27, 0, 0, 0); Dobrý den. Nestabilní běh Automatický kotel AOGV 11.

echo adrotate_group (27, 0, 0, 0); ahoj V letošním roce jsme se přestěhovali na venkov.

echo adrotate_group (27, 0, 0, 0); ahoj Před pár dny jsem zjistil několik poškozené střechy.

Internetová encyklopedie o budování komunikace

Výkon kotle: smysl a výpočty

Klíčové vlastnosti je třeba zvážit při nákupu topné kotle, jak plynové a elektrické nebo tuhá paliva - to je jejich síla. Z tohoto důvodu, mnoho spotřebitelů, kteří chtějí koupit zdroj tepla pro vytápění systémy jsou znepokojeni, jak vypočítat výkon kotle na základě plochy a dalších údajů. Na tuto otázku v následujících řádcích.

parametry výpočtu. Co je třeba vzít v úvahu

Ale nejprve musí chápeme, že všechno na sebe, je to tak důležité hodnoty, a co je nejdůležitější, proč je to tak důležité.

V podstatě lze říci, popisuje charakteristiky zdroje tepla běží na jakýkoliv typ paliva, které ukazují její výkon - tedy čtvercový prostor může hřát u topného okruhu.

Například, topné zařízení s napájecím hodnotou 3 - 5 kW je schopen inklinovat k „pokrytí“ teplé studio či dokonce ložnice obytný dům a na ploše 50 čtverečních. M. Nastavení hodnoty 7 - 10 kW „pull“ na byt ubytovací plochy 100 metrů čtverečních. m.

Jinými slovy, přijatý výkon typicky asi desetinu celé vytápěné plochy (v kW). Ale to je jen v tom nejobecnějším případě. Specifické hodnoty potřebné výpočty. Výpočet by měl vzít v úvahu různé faktory. Tady jsou:

 • Celková vytápěná plocha.
 • Oblast, kde se vypočítá topný výkon.
 • Stěny domu, jejich izolace.
 • Tepelné ztráty střechy.
 • Typ kotle palivem.

Pojďme mluvit přímo s výpočtem energie s ohledem na různé typy kotlů: plynové, elektrické a na tuhá paliva.

Na základě výše uvedeného, ​​energetických kotlů pro vytápění se vypočítá podle poměrně jednoduchého vzorce:

Kotel N = S x N sp. / 10.

Zde jsou hodnoty dekódují následujícím způsobem:

 • N kotel - kapacita konkrétní jednotky;
 • S - celkový součet ploch všech systému ohřáté prostor;
 • N sp. - specifická hodnota zdroje tepla potřebné pro ohřev 10 čtverečních. m. podlahové plochy.

Jedním z hlavních určujících faktorů pro výpočet - to klimatické pásmo, je oblast, kde se používá zařízení. To znamená, že výpočet kotle uhelné energie se provádí s ohledem na konkrétní klimatické podmínky.

Výmluvně, když jednou za dobu existence sovětských norem větší topný výkon systému cílového, zvážil 1 kW. je vždy rovna 10 kV. metry, dnes je velmi nutné, aby se přesný výpočet skutečných podmínek.

V tomto případě je nutné, aby se tyto hodnoty n úderů.

 • N sp. = 07.1.-08.01. kW na 10 sq. metrů čtverečních - v oblastech na severu a na Sibiři.
 • N sp. = 03.01.-05.01. kW na 10 sq. čtverečních metrů - pro střední oblastí pásma.
 • N sp. = 0,7-0,8 kW na 10 sq. čtverečních metrů - na jižních oblastech.

Například, aby se výpočet kotle moc tuhá paliva s ohledem na Sibiř, kde v zimě mrazy někdy dosáhnout -35 stupňů Celsia. Pak N sp. = 1,8 kW. Pak se k vytápění budov s celkovou plochou 100 metrů čtverečních. . M je třeba nainstalovat vypočtenou hodnotu následující charakteristika:

N = 100 čtverečních kotle. m. x 1,8 / 10 = 18 kW.

Jak můžete vidět, přibližný poměr počtu kilowattů na plochu jako jeden z deseti nemá žádný vliv zde.

Co je dobré vědět! Pokud víte, kolik kilowattů z určitého zařízení na tuhá paliva, je možné vypočítat množství chladiva, jinými slovy, množství vody, které je potřebné pro naplnění systému. K tomu, potom výsledný N vynásobí tepelným zdrojem 15.

V našem případě, že množství vody v topném systému je 18 x 15 = 270 l.

Nicméně měření klimatizační komponenty pro výpočet výkonové charakteristiky zdroje tepla v některých případech nedostatečné. Je třeba mít na paměti, že mohou existovat tepelné ztráty vzhledem ke zvláštní konstrukci objektu. Za prvé, je třeba zvážit, jaké jsou stěny bytu. Jak izolovaný dům - tento faktor je velmi důležité. Je také důležité vzít v úvahu konstrukci střechy.

Plynový kotel v dřevěném domě

Obecně platí, že můžete použít zvláštní koeficient, kterým vynásobíme přijatý výkon našeho vzorce.

Tento koeficient má přibližné hodnoty:

 • K = 1 v případě, že dům více než 15 let, a stěny jsou vyrobeny z cihel, betonových bloků nebo dřevo, se stěnami izolované;
 • K = 1,5, v případě, že stěny nejsou izolovány;
 • K = 1,8, pokud je navíc neuteplonnyh stěn domu je špatný střecha, který přenáší teplo;
 • K = 0,6 v moderním domě s izolací.

Předpokládejme, že v tomto případě, v domě 20 let, stavěl z cihel a je dobře tepelně izolován. Pak síla vypočtená v tomto případě zůstává stejný:

N = 18h1 kotle = 18 kW.

Je-li kotel instalován v bytě, je třeba vzít v úvahu takový faktor. Ale pro běžného bytu, pokud to není na zemi nebo na podlahu, K se rovná 0,7. V případě, že byt je v přízemí nebo v horním patře, je nutné vzít K = 1,1.

Dále, pojďme diskutovat o případu s jiným typem paliva.

Jak vypočítat výkon na elektrických kotlů

Elektrické kotle používané pro vytápění zřídka. Hlavním důvodem je, že elektřina je příliš drahé dnes, ale maximální výkon těchto zařízení je nízká. Kromě toho možná narušení a dlouhodobé výpadky proudu v síti.

Výpočet může být zde připravují za použití stejného vzorce:

Kotel N = S x N sp. / 10

pak násobit výsledné číslo je nezbytné faktory, které již byly kontaktovány.

Nicméně, tam je jiný, přesnější v tomto případě metody. Máme za řeč.

Tato metoda je založena na skutečnosti, že původní hodnota se bere 40 wattů. Tato hodnota znamená, že množství energie bez ohledu na další faktory, které jsou nezbytné pro zahřátí 1 m3. Dále se výpočet provádí tak. Vzhledem k tomu, okna a dveře jsou zdrojem tepelné ztráty, pak je třeba, aby pro každé okno 100 wattů a dveře - 200 wattů.

V poslední fázi vzít v úvahu stejné faktory, které již byly uvedeny výše.

Například jsme výpočet výkonu tímto způsobem elektrický kotel, které mají být instalovány v budově 80 m2 s výškou stropu 3 m, s pěti okny a dveřmi.

N kotel 40h80h3 = + 500 + 200 = 10300 W, nebo přibližně 10 kW.

Pokud se výpočet provádí pro byt ve třetím patře, je třeba násobit získanou hodnotu, jak již bylo uvedeno, do redukčního faktoru. Pak se N = kotel 10h0.7 = 7 kW.

Nyní se pojďme mluvit o tom na tuhá paliva kotle.

Tento druh zařízení, jak jméno napovídá, je charakterizován použitím pevného paliva pro vytápění. Výhodou těchto jednotek jsou patrné především v odlehlých vesnic a předměstských společenstvích, kde nejsou žádné plynovody. Jako pevné palivo se používá obvykle dřevo nebo pelety - lisované hobliny.

Způsob kotlů Výpočet výkonových tuhé palivo Výše ​​uvedený postup je stejný, která je charakteristická pro plynový kotel. Jinými slovy, Výpočet se provádí podle vzorce:

Kotel N = S x N sp. / 10.

Po výpočtu výkonového index na tento vzorec je také násobí koeficienty uvedených výše.

Nicméně, v tomto případě je nutné vzít v úvahu skutečnost, že kotel na tuhá paliva, nízká efektivita. Proto po výpočtu tímto způsobem měli přidat rezervu výkonu, asi 20%. Nicméně, je-li topný systém v úmyslu použít jako akumulační nádrž tepla pro uložení chladicí kapaliny, je možné nechat vypočtenou hodnotu.

Kreslení kotle na tuhá paliva jmenovitý výkon

Nakonec jsme na vědomí, že instalace kotle na vytápění, aniž by výpočet její schopnost může mít za následek dva nežádoucích situacích:

 1. Výkon kotle je nižší, než je požadováno pro ohřev dostupných zařízení.
 2. Výkon kotle je více, než je potřeba k vytápění stávajících prostor.

V prvním případě, kromě toho, že dům bude vždy studený, je samotný přístroj, může dojít k poškození v důsledku konstantní přetížení. A Spotřeba paliva bude zbytečně velký. Přeinstalace nový kotel je spojena s vysokými náklady na materiálové a obtíže při demontáži, zda se má hovořit o morálních náklady? To je důvod, proč je tak důležité, aby správně vypočítat výkon jednotky!

Ve druhém případě není tak špatně. Nadbytek energetických kotlů, většinou jen na obtíž. Za prvé, tento pocit zbytečně utrácel peníze na drahé přístroje. Za druhé, kupodivu, velmi výkonný stroj, který běží nepřetržitě na poloviční koncentraci, snižuje jeho účinnost a rychle se opotřebovávají. Kromě toho hodně paliva je zbytečný.

Jak vidíte, v druhém případě také existují značné nevýhody. Ale tady se situace může být opraveno v případě, řekněme, přidejte topení funkci horké kotlové vody. V každém případě je konečné rozhodnutí pro spotřebitele.

Proto jsme zkoumali sílu výpočetních metod kotle. Tyto pokyny by měly pomoci spotřebitelům prostřednictvím složitého procesu výběru a nákupu topného tělesa.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

79 − 78 =