Jak vyrobit bednění

Jak vyrobit bednění

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak zajistit, aby bednění pro nadace je správné

Pro stavbu vybudovat pevný základ nejvhodnějším materiálem je beton. Chcete-li získat kvalitní monolit musí být správně produkovat to zaplnit bednění.

Jak zajistit, aby bednění pro nadace, aby to vydrželo zátěž a podařilo se mu udržet tekutý beton v určitých geometrických rozměrů?

Bednění konstrukce se nazývá, což je forma, která je vyplněna betonovou směsí (pro založení bednění přístroje s rukama). Jeho rozměry odpovídají základem pásku, za předpokladu, že projekt.

Bednění je namontován do připraveného výkopu. Jeho prvky mohou být vyrobeny z různých materiálů - dřeva, kovu nebo polymeru.

Existují dva typy bednění:

Vyjímatelná bednění je demontován po betonu nastavuje potřebnou pevnost. Non-odnímatelné zůstává na místě, které splňují budoucí roli izolací (přístroj ztracené bednění pro nadaci).

Materiály použité pro výrobu bednění

Jak bylo uvedeno výše, jakýkoliv materiál, může být použit pro výrobu bednění, které vydrží namáhání způsobené během betonáže.

Předtím, než se zeptáte - jak vytvořit bednění pro základové pasy - by se měli seznámit se svými stávajícími možnostmi.

Mezi nejčastější druh a bednění - konstrukce, sestavené z dřevěných prken. Jejich paluby se skládá z několika desek, které se umísťují spolu s vertikálními prvky z dřevěných tyčí.

Tloušťka desky se volí výpočtem, nebo se rozhodly na základě získaných zkušeností stavitelů (výběrových pro zakládání bednění desek). Průtok deska je závislá na výšce monolitu.

U výrobků, má vliv na tloušťku paluby potřeby vertikální prvky - čím tenčí je deska, tím menší je krok je nutné udržovat mezi tyčemi. Průměrná vzdálenost mezi nimi nepřesahuje jeden metr.

V posledních letech se malý panel bednění deska je nahrazena s překližkou. Pro tento účel vhodné vlhkosti odolné plechy. Pokud máte v úmyslu vyrábět bednění k opakovanému použití, je lepší vzít laminované překližky: na povrch cementu nelepí.

Při výrobě kovových bednění jsou pozinkované oceli nebo hliníkové slitiny. Ocelové konstrukce se vyznačují vysokou pevnostní vlastnosti, nejsou deformovány a dokonale vydržet všechny druhy namáhání v procesu lití betonu hmoty - dynamické a statické.

Hliník bednění prakticky v žádném případě horší než ocel, a zároveň má velmi pozitivní účinky:

 • nízká hmotnost, která umožňuje soukromé stavitele dělat bez stavebního zařízení;
 • vysoká odolnost proti korozi.

Jak vyrobit bednění pro založení kovu? To lze zakoupit v železářství. Nákup kovové bednění je soubor prvků, z nichž konstrukce stavby je namontována rychle.

Tovární výrobky se vyznačují přesností výkon, což je velmi pozitivní dopad na kvalitu nadace. Kovová bednění shromážděny řemeslné, mohou tyto vlastnosti nemůže pochlubit - soukromý stavitel obvykle jej sbírá ze stávajícího ocelového ručně plechu.

Za těchto okolností je obtížné dodržet tolerance - ne více než 2 mm délkových rozměrů. Nicméně, v konstrukci nekritických konstrukcí - ploty, altánů, atd. - z ocelového plechu může být postaven zcela přijatelné kvality bednění.

Co bednění pro nadace, takže slouží i jako tepelná izolace? Nejlevnější materiál vhodný pro tento úkol, je expandovaný polystyren (polystyren).

Tovární bednění polymer se vyrábí ve formě dutých tvárnic, které mohou být snadno sestaveny struktury jakéhokoliv tvaru - obdélníkového na kruhový nebo oválný. Jednotlivé prvky ztraceného bednění jsou vybaveny speciálními zámky, pomocí pevné spojení je zajištěno (neodnímatelnou bednění pro založení pěny).

Otázkou je, jak udělat bednění pro založení pěny, obvykle stavebníky - amatéry nevyplývají: Je třeba počítat požadovaný počet jednotek, kupovat a sestavit z nich v souladu s pokyny výrobce.

Žádná adaptace části nemají dělat.

Pojďme se podívat na to, jak vytvořit své vlastní ruce základové bednění překližky.

Hladký a rovný povrch materiálu se dokonale hodí pro výrobu bednění. A sbírat štíty, překližky je mnohem rychlejší než z hrací plochy. Navíc, na rozdíl od prkna, překližky bednění je méně náchylné k místním deformacím.

Pro výrobu konstrukce na jedno použití může být použita překližka vyrobena z jehličnatých stromů. Opakovaně použitelné štíty lepší postavit z laminované překližky.

Jak vyrobit základové pásy bednění (bednění pro základový pás s vlastníma rukama), použití tohoto materiálu? Chcete-li začít, je třeba vypočítat plochu bočních ploch monolitického páskou. Bude součet obvodu interiéru a exteriéru založení vynásobená jeho výšky.

Standardní překližka deska má rozměry 1220h2440 a 1250h2500 1500h2500 mm. Měli byste si vybrat jednu z nich, která se po řezání by dal nejmenší množství odpadu.

Například, pokud budete stavět nadace melkozaglublenny 600 mm na výšku, raději koupit šířku archu 1220 mm. Všechny ostatní velikosti povede ke zbytečnému nadužívání materiálů.

Pevné překližka sestaven na základě snímků snížil z dřevěných tyčí. Pokud je menší než požadovaná tloušťka překližky, může být posílen prostřednictvím dalších vodorovných tyčí. Tenčí překližky list, tím více kontury budou vyplňovat.

Instalace překližkové desky v příkopu se provádí stejným způsobem jako prkna. K vyloučení zhroucení struktury během ukládání betonové vzpěry se používají, které jsou přibit na svislé čáry rámce.

Vnitřní kontrola mezery mezi deskami se provádí buď pomocí závitových tyčí procházejících kusů potrubí - rukávy. Délka objímky musí být rovna šířce páskové základny. Následně se šrouby jsou odstraněny, je pouzdro zůstane v monolitu. Vnitřní prostor je vyplněn malty trubkami.

Jak vyrobit bednění pro základní páskou - postupné video průvodce

Výstavba nadace se vztahuje na časově náročný a nákladný proces, v individuální bydlení je jediný způsob, jak uložit všechny práce (nebo jejich jednotlivých etap) na vlastní pěst. Zejména se týká bednicí zařízení nalitím pás typu bází, s právem přístupu, a studovat videa dokument jeho montáž, upevňovací a odstranění držet i laik. Materiál štíty a nosiče mohou být jakékoliv z: plastu, kovu, odolná proti vodě překližky desky. Dřevo se používá častěji, protože z úsporných důvodů, snadnou montáž a montáž na požadovanou velikost.

V přípravné fázi se vypočítá základem označení jeho obvodu. Bednění je umístěn na ploché a narazil drenážních vrstev polštář písku a štěrku. Štíty a podpora přikročí, mezeru mezi kopání zákopů a jejich instalaci by měl být minimální, jinak zdi bude rozpadat, a ve spodní části - sbírat dešťovou vodu. Spočítat potřebný počet desek nebo překližky bednění na základových pasech snadno dostatečných znát jeho území. 90% podpůrné struktury ve vlastní konstrukci ze dřeva, a jejich tloušťka je závislá na hmotnosti litého betonu a stavební aplikace. Minimální pro paprsek je 50 x 50 mm, překližka - 10 (za předpokladu, že podporuje), desky - z 22.

krok za krokem stavební techniky

Vezměme si standardní pokyny pro výstavbu bednění s rukama ve stupních (více návod lze nalézt v manuálu pro stavbu bednění na jeho vlastní):

1. Příprava výběru nadace obvodu a výpočet materiálu.

2. Zavedení štíty. Desky nakrájené na jednotnou velikost kusy jsou připojeny k nosníku s hřebíky nebo šrouby, čepice uvnitř. . Rozdíly v úrovni nevyhnutelné (neexistují s výjimkou použití překližky), ale je důležité, že se nepřekročí 2-3 cm spáry a trhliny jsou nepřijatelné: velké tloukl tenkých pásů, malý - závěsu. Tento krok je velmi snadné se orientovat, pomáhat jiná osoba je vyžadována pouze v omezeném linek.

3. Snížení a upevnění bednících panelů k sobě. fixace procesu závisí na druhu: odnímatelný zkroucené ven, nesnímatelný (z polystyrenu, dřevovláknité desky nebo jiné DSP) - jak bude pohodlnější. Ty vyžadují zvláštní pozornost rohy.

4. Montáž rozpěrek (dřevěné tyče nebo části plastového potrubí má na jedno použití bednění mezi deskami o délce rovnající se šířce páskové základny) a upevňovací konstrukci, mimo podpilennymi při teplotě 45 ° C podporuje druhý konec je kopal do země.

5. Zkontrolujte pevnost a odchylky od značek. Konečný fixace dolní části pískového podestýlky. Označení lešení horní hranice hrana základny.

6. Podlahy uvnitř hydroizolační fólie. Tento krok je volitelný, ale doporučuje se provádět v přítomnosti mezer mezi deskami a účelem odstranění pohodlí bednění. Při práci s deskami z překližky, plastu nebo kovu, vnitřní povrch musí být olejem.

7. Plnicí a distribuce uvnitř bednění pro založení: vrstvy, ale bez významných přerušení utěsněné každých 20 cm a vyrovnání horní stěrky hran. Při správném uzavřeno desky a spolehlivé upevňovací konstrukce neohýbá pod hmotnost roztoku a zůstává stacionární, zatímco nutí vzduch. Tento stav umožňuje, aby se získala stabilní základ.

8. Odstranění bednění - v závislosti na značce a časování lití betonu, ale ne dříve než 3 dny. Soukromé vývojáři odstranit ji po 70% vytvrzení - tedy 2 týdny. Hlavním rysem přípustnosti této operace je vzhled mezery mezi bedněním a betonový základ. Práce není stojí za to strávit co nejvíce, a to zejména při odstraňování velkých pilířů.

9. Purifikace z roztoku chrání kusů (doporučeno, pokud je to žádoucí, opětovné použití). Všechny hřebíky a spojovací prvky jsou odstraněny a tříděny.

Za to, že postupuje do další fáze výstavby základových pasů vlastníma rukama: hydroizolace, pokud je to nutné - oteplování, plnění a uzavírání. Poněkud odlišná (jednodušší) schéma akčních kroků pozorovaných při instalaci a provozování dlouhodobých druhů bednění doporučuje v průběhu výstavby v oblastech s půdami silně zamrzá v zimě. Konstrukce se stěnami z pěnového polystyrenu nebo DSP snižuje zatížení na základ a dát stabilitu. Jsou snadno sestavit sami o sobě, ale na rozdíl od běžného dřeva, které zůstávají v zemi (8 a 9 bodů dané instrukce jsou vynechány).

Nuance a doporučení

Při překročení výšky pásku základny 2 m nad bednění dělat poradit pevných materiálů, které nejsou chrlit desky. Silný sami v tomto případě jsou považovány za čtvercový design, při montáži příliš dlouhé požadavkům na množství a bezpečných klíny a vnitřních vložek. Když hluboce položila základ pro zvýšení nákladů by měla zvážit možnost pronájmu bednění.

Přístup k umění (alespoň - poradenství) konstrukce je zapotřebí, když se podává v granulovaných půdách. Kromě zvýšení počtu pólů je vhodné kombinovat materiály, jako jsou obbivat desek uvnitř překližky bednění (standardní krok 0,9-1 m). Názor odborníků je také důležité v organizaci vertikálních a bočních podpěrách s výrazným vzestupem pásky nad nulu posledních druhů v některých případech dokonce přišroubovány ke stěnám. Standardní maximální - 15 cm nad zemí, je-li překročen o budoucí nosné základny bednění ze všech stran.

Při výběru vnitřní hydroizolaci dva faktory jsou brány v úvahu: rozpočet a velikosti plniva frakce v betonu. Střešní krytina použity pro tyto účely se nedoporučuje, je to horší flexibilitu polyetylénu (zejména v zimním období). Nejčastěji je volba mezi tlustou fólií a vodě odolné překližky, druhá varianta je nejlepší, když pracuje s těžkým krupnofraktsionnymi betonem.

Výše uvedené pokyny předpokládají standardní základ liště, provádění prací na straně procesu je složité. V tomto případě je základní make krok, je vyšší v horní pás musí stoupat nad zemí v nejnižším místě bednění. Je zapotřebí ploché dno za jakýchkoli podmínek, obdobně etap zasypána a zhutněné vrstvy písku a více hrubého kameniva, je doporučeno, aby zaplnil vrstvu hubeného betonu.

Tento typ nadace na svazích bude účelné, když je výstavba rodinných domů z těžkých cihel (ale s rozdíly větší než 1 m náklady zbytečně zvyšují, nesmí přesáhnout výšku pásky v nejnižším bodě více než čtyřnásobku hodnoty jeho šířky), pro lehké konstrukce je dobrou alternativou jsou považovány za pile-rostverkovy vzhled. Bednění pro odlévání zavěšení raftů základu se vyznačuje dnem a navíc vzdutí (beton hmotnost je zaměřen na to, a ne na zemi).

Porušení technologie při instalaci bednění pro základové pasy jsou:

 • Používání nesestříhané nebo raznogabaritnoy desku. Z vnitřní hladkosti povrchu a absence trhlin je závislá na správnosti procesu hydratace cementu. Vážné odchylka nebo vůle vést k úniku roztoku, tuhnutí pásu s hrubými stěnami (náchylnější následně vystaveny podzemních vod).
 • Montáž bednění pro založení přesušené dřeva (z podobných důvodů). V tomto případě je výhodné, je surové desky.
 • Chyby při výběru tloušťky a šířky. Špatné je využití překližky bez podpůrného balíčku a srazil dolů příliš tenké desky.
 • Odstranění bednění před možné doby, hrubý demontáže (separace s výkonem).
 • Instalace bednění na nerovném terénu.
 • Žádné vnitřní výztuhy na začátku betonáži. Tam je důležité pravidlo: Všechny dřevěné prvky jsou odstraněny alespoň vyplnit betonem. Ponechte pásku uvnitř povolené pouze posílením tie cín.

Ignorování pravidla s sebou nese ohýbací konstrukcí a betonových překročení, výskytu, tvorby nerovných stěn a potížím při dalším trim základových pasů. Přilákání profesionálové vyžadují-li to nezbytné, zimní betonáž, provádění prací na těžkém terénu, omezenou dobu životnosti zařízení.

Chybně sestaven z bednicích desek může být posílit - dostatek obbit uvnitř jeho vodovzdorné překližky. Pokud je to žádoucí, opětovné použití podpory a štítových konstrukcí přijatá štíty promyje vyrovnány a jsou vysušeny.

Výhody hliníkových profilů, aby podpořila návrhy bednění jsou dobře znají.

Lubrikanty používané pro bednění s cílem snížit velikost spojky mezi.

Volba bednění pro odlévání bram konala mezi dvěma možnostmi: odnímatelná.

Přidat komentář zrušení odpovědi

Přehled konkrétních značek

Proporce pro cementové malty

Projekty domů z keramsit

© 2018 Stroitel lab

Chtěli byste dostávat aktualizace?

Předplatit si ujít nové publikace

Jak zajistit, aby bednění pro založení: krok za krokem průvodce

Stavba rodinných domů, chat, lázní domů, hospodářských budov, masivní oplocení a jiných staveb vždy začíná založením zařízení. To je hlavní podpora celé konstrukce.

Budova základna může být:

Nejběžnější a nejspolehlivější - roztavený základové pásy, které mohou být použity pro stavbu domu a pro lázně, garáži nebo plotu. Vyplnit provedla pomocí bednění.

Zařízení pro lití betonu

Bednění - výtvorem nějaké formě, která se používá pro výplň. Je to nutné pro stavbu základů nad zemí. Postavit ji z různých materiálů, existuje mnoho možností.

Bednění jsou dva hlavní typy:

 • Vyjímatelná - určeno pro opakované použití;
 • nesnímatelný -, které nemohou být odstraněny po vytvrzení betonu a zůstávají uvnitř základny, což je dodatečné tepelné izolace, a výztužné vlastnosti.

Jak zajistit, aby bednění pro nadace je správné

Při výrobě jakéhokoli typu konstrukce musí splňovat tyto požadavky:

 • to by mělo být provedeno pouze z vysoce kvalitních materiálů;
 • Frame, že by měla být pevná, tvrdá, dobře upevněn, aby nedošlo ke změně požadovaného geometrického tvaru při lití;
 • Všechny položky by měly být jasně viditelné a vzájemně sladěny;
 • odnímatelný bednění musí být impregnováno speciálními prostředky, exkluzivní spojení s betonovou nebo vločkách plastové fólie uvnitř střešní krytina:
 • design by měl snadno a rychle instalovat a demontovat.

Jaké faktory jsou důležité vzít v úvahu při sestavování

Při stavbě bednění, kromě síly a spolehlivosti při výrobě materiálu, je důležité vzít v úvahu vnější faktory, které mají vliv na výkon práce. Jedná se především o podnebí v oblasti, kde bude stavba provádí, seismické aktivity, stejně jako sezónnost. Zahájit výstavbu zařízení, je lepší na jaře a končí na podzim.

Jak zajistit, aby bednění pro nadace, s přihlédnutím k velmi důležitý faktor - přesnost design? Při výrobě je nutné použít vodní hladiny. Nejmenší chyba ve výpočtech by mohlo vést k narušení stěn, praskliny.

Dřevo určené pro výstavbu bednění musí být bez suků a mají hladký vnější stranu. nesmí být štěrbiny nebo otvory mezi deskami. Všechny tyto faktory ovlivňují pevnost základů, jeho zpracování a dokončení.

Výška stěn bednění musí být vyšší než je výška výplně. To umožňuje minimalizovat ztrátu produkce, protože pak beton nebude proudit mimo konstrukci.

Výška stěn bednění musí být vyšší než je výška výplně. To umožňuje minimalizovat ztrátu produkce, protože pak beton nebude proudit mimo konstrukci.

Materiály použité k výrobě

Každý stavitel potřebuje vědět, jak, aby se bednění pro založení vysoké kvality. Pro vybudování struktur lze použít dřevo. Tento materiál je odolný a šetrné k životnímu prostředí. Nejspolehlivější - bednění z tvrdého dřeva, které mají všechny pevnostní charakteristiky. V tomto případě je nutné, aby deska nebyla tloušťku menší než 40 mm. Mělo by být známo, - že je širší než, větší pravděpodobnost vzniku trhlin. Pokud bylo zjištěno, že desky mezi deskami trhlin až do 3 mm, před montáží musí být smáčen vodou. Když se prkna bobtnat, bude mezera zmizí. Lumenů 10 mm kladivo vlek, a otvory 10 mm za použití dřevěné lamely. Pro stavbu bednění by neměl být používán suchých materiálů. Budou příliš rychle absorbovat vodu, což přispívá ke ztrátě pevnosti betonu.

Dále desky lze použít překližkové desky. Je to také dobrá volba pro stavbu. Jak zajistit, aby bednění pro založení překližky - otázka je často zájem o budoucích majitelů domů. Je možné stavět na vlastní pěst, protože výstavba nevyžaduje speciální technologie. Lpění na požadovanou velikost, překližkové desky upevněné dohromady pomocí ocelových rozích pomocí šroubů. Tato struktura se snadno deformuje, takže je nutné stanovit vazby, kterým je přes 55 cm, 25 cm od vrcholu. Chcete-li být bezpečná, měla by posílit kovový rám.

Most kvality - bednění pro výrobu kostry materiálu, který je z hliníku nebo oceli. Má vysokou pevnost, díky čemuž je lze použít opakovaně. Konstrukce je snadno montovat a demontovat.

Jak zajistit, aby bednění pro založení polystyrénu doma? Tento moderní materiál je použit pro stavbu stálých struktur, která je součástí založení domu. Pěnový polystyren je výhodné jak pro výstavbu okruhu, protože to může mít různé tvary, drží dobře teplo, je odolná proti vlhkosti. Vzhledem ke kvalitě materiálu, vyrobeny z nich základ má plochý povrch chráněn před kondenzací a plísní.

Přípravné práce před výstavbou

Jak zajistit, aby bednění pro nadace, která je základem domu? To vyžaduje instalaci vzoru. Vzhledem k tomu ve většině případů, výstavba rodinných domů používá odnímatelné dřevěné nástroje, pak dát příklad, jak vytvořit bednění pro založení desek.

Před výrobou je třeba:

 • připravil místo pro stanovení:
 • vyčistit oblast všechny nadbytečné;
 • odstraní část horní vrstvy půdy;
 • trávit značkovací prostor ve výstavbě;
 • aby výkop ražby nebo rýhy na správné hloubky, je uvedeno na obrázcích.

Bednění Výroba začíná s přípravou částí, na které je plánované výstavbě. Území, musí být zrušeno a srovnal. Po provedení čištění, by měla začít značkovací část. Chcete-li to správně, měli byste jmenovat zemi, který těží z dřevěnými kolíky a lana. Pak je třeba vykopat příkop pro budoucí založení. Její šířka by měla být o něco větší než velikost budoucí stavby. Dno výkopu je naplněna pískem a štěrkem, vyrovnání a jejich podbíjení.

Po dokončení všech přípravných prací, je otázkou, jak se dělá bednění pro nadace. Stavba začíná s výrobou štítu, která by měla být vyšší, než je linie lití betonu. Bednění musí přesně odpovídat tvaru budoucnosti založené na budově. Sestavit by měl štít:

 • připravit deska požadované velikosti;
 • složit Tkanina požadované výšky;
 • deska na vnitřní straně přibit na trámy ve svislé poloze.

Takto vyrobené panely pro celý základ. Pak musejí být spojeny po obvodu rámu. Připravené nosníky sekce 5x5 cm připevněte ji hřebíky rovnoběžně s výrobou pásu. K tomu, aby se horní a dolní rám pásu. Spodní pás, který slouží jako opěra pevně na zemi, ve vzdálenosti 10 cm. Horní je navržen a namontován na nosičích po 40 cm od země. Zřídit Zálohování každý metr.

Celá stavba by měla být nastavena naprosto přesně, aniž by různé odchylky. Po dokončení všech těchto fáze práce se může provádět lití betonu do připraveného rámu.

Vlastníci pozemků pro výstavbu rodinných domů a vil chcete označit hranice dobrých majetku, krásný plot, ale ne každý ví, jak udělat bednění pro podklad pod plotem. To může být použit pro výrobu desek z měkkého dřeva nebo překližky. Jeho výška by měla být 30 cm nad zemí.

Jak zajistit, aby bednění pro založení lázní? Je to velmi jednoduché. Výroba a montáž se provádí na technologii na základových pasech. konstrukční výška 10 cm nad úrovní betonové dlažby.

Vyrobit a provést montáž bednění, pro všechny budovy, nikoli velmi obtížný proces. Hlavní věc - dodržovat nezbytná pravidla a milníky.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

7 + 1 =