Jak vyrobit detektor kovů

Jak vyrobit detektor kovů

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jednoduchý detektor kovů doma

Přístroje, které jsou schopné detekce kovových objektů v nízké vodivá média s názvem detektory kovů, nebo detektory kovů. Mohou být použity k hledání železných a neželezných kovů. Domácí Detektor mincí schopné detekovat změny v oblasti od 10 do 50 cm, a objemnější kovy od 0,5 do 3 m.

Použití detektorů kovů je známa již od starověku, a velký nárůst jejich výroby přichází na konci 60. let. Díky pokroku programů a množstvím jakékoliv začátečník radioamatér může vyrábět vlastníma rukama kov bez nutnosti rozsáhlých znalostí v oblasti elektroniky. Hlavní výhoda vlastnoručně vyrobených detektorů kovů - malé náklady.

Sbírat jednoduchý detektor kovů, pracující na dvou frekvenčních generátorů - detektorem kovů porazit. Pokud jsou stejné frekvenci generátory synchronizovány, ale změna frekvence se vyskytuje v generátoru, jakmile vstoupí na pole jedné z kovových cívek. Výsledkem je, že obvod reprodukuje dynamický zvuk dva oscilátory frekvenční rozdíly.

Dále v tomto článku vysvětluje, jak vytvořit detektor kovu s rukama v domácnosti, bez výdajů na hodně peněz. Na fotografii níže ukazuje domácí selektivní detektor.

Nástroje a materiály pro zařízení

Chcete-li domácí detektor kovů, je nutné rozdělit do tří fází procesu - vytvoření návrhu, implementaci systému, sestavení do jednoho celku. Popíšeme přibližný seznam nástrojů a materiálů, které mohou být nezbytné pro tyto účely. Následující článek bude vysvětleno podrobněji: co lze sbírat kov na zlato, a jaký druh materiálu je nejvhodnější použít. Začněme s výcvikem nástroj pro začátečníky bagry. Chcete-li pracovat potřeba:

 1. Clippers pracovat s dráty a složek;
 2. nůž;
 3. Viděl jsem na plasty. V krajním případě můžete použít nůž nebo pilku normální;
 4. páječka;
 5. Sada šroubováků.
 1. elektrická páska;
 2. Sada pro pájení. Můžete použít jen kalafunu a pájecí;
 3. Clay;
 4. lac;
 5. Podrobnosti a platit za režimu;
 6. Drát z cívky;
 7. Kus plastu a plastového potrubí;
 8. Spojovacího materiálu.

Zde Podrobné pokyny k výběru a hledání detailů.

Je nutné nejprve stanovit materiál a upevňovací součásti detektoru kovů a najít potřebné příslušenství.

Jak lze použít berle bar s opěrkou, rybářský prut, tubu zesítěného polyetylénu nebo polyvinylchloridu (obr. 2).

Cívka a obvod bude umístěn v dolní části na nosiči připojené k tyči. Proto je důležité vzít v úvahu tuhost tyče a jejího materiálu. Přednost je lepší dát dielektrika, tedy elektricky vodivý - plast, dřevo a další. Je nutné, aby rukojeť, aby se pohodlně držet vyráběný kov. V případě berlí, není zapotřebí, ale v opačném případě může být připojen jako kolo jízdního kola, a jiné domácí konstrukce.

Stojan na obvodu a cívky mohou být vyrobeny z obyčejného plastu. Je snadno řezat, a je lehký. Jeden z nich bude potřebovat menší list, jako seřizovači zařízení potřebují přístup k cívek. Ke snížení vibrací okruh s cívkami žádoucí vybrat poprochnee plast.

Po přípravě baru a stojanem je nutné je připojit. Můžete použít spojovací materiál, ale nezapomeňte, že pro správné fungování tohoto okruhu není nutné, aby kovové výrobky blíže než 30 cm. Proto použijte dobré lepidlo, například tekuté hřebíky. Můžete použít i jiné materiály - to vše závisí na vaší schopnosti v zámečnické a truhlářské práce.

Kola drátu by měla být izolována. Vhodné smaltovaný měděný drát o průměru 0,5 - 0,7 mm značka SEW nebo PEL. délka kabelu cca 100 metrů. Hřebík upevnění součásti vhodné oleje.

Montáž dílů může být provedeno na půl cesty na desce nebo na karton. Pro začátečníky, amatérské radio ve specializovaných obchodech si můžete koupit ošetřovanou rostlinu nebo C PCB materiál s otvory pro detaily. Je také možné, aby obvinění z pevného surového PCB. Chcete-li to provést, označte umístění elektronických součástek na kontaktech obvodů, pak rozdělit oblasti PCB nůž a provádět Cínovací platformy a dráhy (obr. 3). Přebytek část PCB uříznout pila pro umělé hmoty.

Sestavit funkční rádio detektor kovů lze nalézt v domech starých rádií, ale je vhodné koupit v obchodě. Stejné části mají být zcela identická, s výhodou ze stejné šarže. V tabulce 1 je uveden seznam potřebných detailů a komentáře, které vás vedou k montáži vysoce kvalitní detektor kovů.

Po zjištění všech potřebných dílů, můžete snadno sestavit detektor kovů doma.

Po přezkoumání seznamu požadovaných materiálů a dílů, budou podrobně odpovědět jak se dá sbírat kovové ruce.

Navíjecí kolo objekt pomocí libovolného průměru 20 - 25 cm, počet otáček se rovná 30 .. Odvodíme jeden konec drátu a hojení 10 zatáček a pak, aniž by se zlomila, odvozování druhého konce. Pokračovat vinutí má 20 kol, a odvodit třetí konec. Závěry dráty dělat s rozpětím 10 až 20 cm. Odstraňte výsledný vinutí s předmětem a pásku těsně zabalené, přičemž tři výstupní vodiče (viz obr. 5).

Druhá cívka provést podobným způsobem. Uskutečnit největší úspěch cívky co nejvíce stejná, s zrcadlový obraz.

Jak se dostat do sestavy elektronických komponentů. Odkryjí detaily na kartě a poskytují pájky podle schématu na obrázku 4. Při použití lepenky nebo z materiálu s otvory, připojovací součásti produkují izolované vodiče se všemi sekcemi. Při použití připravené PCB, pájky provádět na hotových skladeb. Obvod může být umístěn v dřevěné nebo plastové krabičky.

Pájecí přívody cívky podle schématu. Pájka a tisknout dva vodiče s konektory pro baterii.

Připravte stand obvodů a cívek. Velikost vybrat s ohledem na skutečnost, že vzdálenost mezi cívkami by měla být alespoň 10 cm, protože mezi nimi, v tomto pořadí, se musí vejít schéma a závěsné tyče.

Chcete-li správně zabezpečit cívky dočasně Pop-sluchátka do obvodu a vložte baterii. Malé pohyby cívky dosáhnout ticha v sluchátka s jednoduchými kliknutími nejvyšší nebo sotva slyšitelný zvuk. Snažíme se, aby kov na jednu z cívek, když uslyšíme výraznou změnu, znamená to, že výkon detektoru. My upevnit v této poloze cívky a náboje. Pokud je to možné, je lepší okamžitě vložit, a pak malovat přes olejovou barvou.

Sluchátka provedeno v baru dva otvory - horní a dolní. Použitím nůžky na drát a elektrické pásky pájení buduje sluchátka drát na požadovanou délku - od okruhu pro lidské ucho. Ihned nutno brát v úvahu růst. Protahování se provádí uvnitř baru pájet na obvodu.

Trim přebytečný stojan a připojit ji k přidání pohodlný způsob, jak pro vás.

Nejvíce jemné vyladění - žádné kliknutí sluchátka, a přítomnost sotva slyšitelným vysokofrekvenční skřípání.

Nastavení se provádí třemi způsoby:

 1. Kovové zásobníky střídavě do cívek. Na cívce, která zastavila hlučnost posledního přelomu cívky uvnitř kruhu.
 2. Můžete použít malé kousky hliníku. Zásobníky je do cívek a dosáhnout ticha nebo jednotlivé kliknutí. Kotvící lepidlo.
 3. Pevná na cívky trubice a tlačí jej přes feritovým jádrem. Po dosažení požadovaného výsledku, kotevní tyče v této poloze. Podívejte se na video níže, která ukazuje, jak vytvořit domácí kolečkem k nastavení metody.

S dobrým sluchem a zkušeností může být použit jako jednoduchý vykonstruovaném detektor kovů detektor kovů s diskriminací, která je, s uznáním typů kovu.

Máte-li pochopit, jak se dělá nejjednodušší kov svýma rukama, můžete začít malou modernizaci bez čipy v obr seznamu 9. dílů sestavených v tabulce 2.

V novém systému přidá RC-obvod, skládající se z odporu a kondenzátoru. To umožní, aby se dosáhlo vysoké citlivosti.

Přidané proměnné rezistory pro nastavení systému, aniž byste se dotkli cívku. To umožní, aby těsnění bloku detektor citlivý kovu v trezorem, který chrání před nárazy.

Místo toho sluchátek, můžete použít reproduktor s kondenzátorem k mírnému nárůstu objemu.

V tomto obvodu jsou cívky umístěny jeden na jednoho, jak je znázorněno na obrázku 10. Před upevněním cívky provést úpravu jejich posunutí.

Zapnete-li vystavit proměnné odpory ve stejné poloze a otáčení jsou jemné nastavení. Odcházející jediný vzít detektor kovů a jít hledat nugety nebo kovy. Vyzkoušeny v praxi - když se podíváte na jakékoliv ruské pláži, můžete najít zlato a stříbro.

PUSH „Like“ a přijímat jen ty nejlepší pozice v Facebook ↓

Stejně jako s rukama, aby se detektor kovů - nákladově efektivní a osvědčené schéma

Dokonce i ty nejzávažnější a slušný občané s „pokladem“ slovo zkušenosti mírné úzkosti. Chodíme v doslovném slova smyslu za pokladem, který v naší zemi je nesmírně mnoho.

Profesionální hledači pokladů používat drahé vybavení, nákup, který může být kompenzovány po úspěšném objevu. Archeologové, geologové, stavitelé, členové vyhledávání firem - použití technologie, které poskytla organizace, ve kterém pracují.

A co začínajících hledačů pokladů na napjatém rozpočtu? Můžete si vytvořit detektor kovů doma s vlastníma rukama.

Pro pochopení předmětu, zvažovat strukturu a princip činnosti přístroje

Populární detektory kovů práci pomocí vlastností elektromagnetické indukce. Mezi hlavní složky:

 • Vysílač - generátor elektromagnetických vibrací
 • vysílací cívky, přijímací cívka (u některých modelů kompaktních cívek jsou spojeny)
 • přijímač elektromagnetických vln
 • dekodér, uvolnění požadovaného signálu od pozadí
 • signalizační zařízení (LED).

Generátor přes vysílací cívky vytváří elektromagnetické pole kolem něj (EMF) s předem určenými vlastnostmi. Přijímač prohledá prostředí a porovnává čísla s referenčním poli. Pokud nedojde ke změně - nic se neděje schéma.

 • Po injekci do pásma působení oblasti vodiče (jakýkoli kov), základní EMF indukuje vířivé proudy v něm. Tyto vířivé proudy vytvářet své vlastní elektromagnetické pole předmětu. Přijímač detekuje zkreslení EMI základnu a dává signál do indikátoru (vizuální nebo akustické výstražné).
 • V případě, že testovaný subjekt není kovová, ale má feromagnetické vlastnosti, chrání základnu EMP, jako způsobuje narušení.

Není tomu tak. Je důležité feromagnetické nebo elektromagnetických vlastností média a vyhledávání objektů jsou odlišné od sebe navzájem.

To znamená, že vzhledem k určitým charakteristikám EMF generovaných vyhledávacím prostředím, budou přiděleny na poli jednotlivých předmětů.

Odrůdy detektory kovů

Pochopení různých schémat nejen vybrat připravený detektor. Pokud se rozhodnete sbírat kovu na mince s jejich vlastních rukou, nemáte položit na něj detektor pro vodovodní trubky nebo výztuže do betonu.

Zpočátku je třeba vědět, proč tam je zařízení jako univerzální detektory kovů jsou drahé, a to jak pro nákup a pro self-montáž. Kromě toho je úzká část zařízení více kompaktní a lehký.

 1. Hloubka vyhledávání. Určuje pronikajícího schopnost standardní půdy: pod tento pás cívka nebude reagovat na artefakty.
 2. Pokrytí: širší to je, tím méně času být vynaložena na. „Vyčištění“ Pravda selektivita a citlivost tohoto poklesu.
 3. Selektivita: výběr položek z množiny požadovaný objekt. Například při hledání zlatých šperků na pláži, vaše zařízení nebude reagovat na ocelových vlásenky nebo mince.
 4. Citlivost: čím vyšší je, tím větší je pravděpodobnost najít drobných předmětů. Ale na druhou stranu cívky reaguje na různé druhy odpadu, jako jsou hřebíky nebo kolíky pro vlasy.
 5. odolnost proti rušení. Na čidlo detektoru je ovlivněna mnoha vnějšími faktory: bouřka, elektrického vedení, mobilní telefony, apod Musí být filtrován ..
 6. Autonomie: tato spotřeba energie a dodávka napájení z baterie.
 7. Diskriminace - schopnost rozlišit typ artefaktů. Na tomto parametru prodlevy.

Podívejte se na detektor videa s rukama. V detailu, jak to udělat a co se děje. Schémata, výkresy, doporučení mistra.

detektor kovů s diskriminací kovovým

Užitečné funkce přidávání - diskriminace kovů. Jednoduchý obvod je citlivý na všechny objekty, které poskytují signál zpětné vazby. To znamená, že k určení, jak tento artefakt je nalezen - budou muset pracovat s lopatou.

To vyžaduje spoustu času, místo kapsle se zlatými mincemi budete vykopat rezavé kusy železa - efektivita vyhledávání je výrazně snížena. Z tohoto důvodu, je pokročilejší systém dokáže rozlišit typ kovu nebo alespoň reagovat na barevných kovů.

Každý kov má jinou vodivost. Při tvorbě indukovaného elektromagnetického pole, tzv fázovým posunem. Do dekodéru přidá elektronický regulátor, který je schopen nejen oddělit železné kovy, ale také rozlišovat mezi různými druhy barevných (bronz, zlato, stříbro, měď, olovo, hliník).

Samozřejmě, že zobrazovací zařízení musí zobrazovat typ diskriminace signálu: barvu indikátor, tónování nebo zvuk digitálního denominaci.

Jak sestavit domácí detektor kovu s rukama?

Můžete provést detekci libovolné úrovni složitosti. Samozřejmě, že čím složitější zařízení - čím více času a peněz bude vynaložena. Vezměme si několik možností různých verzích:

Kov Nejjednodušší vlastních rukou

Na obrázku jsou znázorněny tři hlavní prvky: a cívky, dekodér a signalizační zařízení. Napájení je vybrána ze dispozici na dosah ruky.

 1. regulátor PIC12F675
 2. Křemenný krystal 20MHz
 3. Keramické kondenzátory 15pF a 100nF
 4. Elektrolytických kondenzátorů 10mkF
 5. Film kondenzátory 100nF

 • Nízkou spotřebou energie odpory 470 ohmů a 10 ohmů
 • akustický radiátor
 • Regulátor napětí AMS1117
 • Tyto díly lze pájet na půl cesty nebo upevnit na prkénko. Vzájemné uspořádání nezáleží, hlavní věc - aby se zabránilo těla dotknout. Dodávat dostatek žádný zdroj napětí naprázdno 9-12 voltů. Výstupní úroveň 3,3 voltů je řízen stabilizátor AMS1117.

  L1 cívka je navinuta z průřezu drátu 0,3 mm na průměru trnu 10 cm. Je možné použít malé pánve.

  90 klikaté zatáčky, opatrně odstraní výsledný „koblihy“ a my ho chytit s páskou.

  Dále budete potřebovat asistenta. Držte cívku pohromadě, pevně zabalený s cívkami páskou „bagel“ změnil na pevném monolitu.

  Dále je nutné chránit cívku před účinky vnějšího světla a interference. V komplexních systémech detektorů kovů, tato funkce se provádí pomocí filtrů. Omezíme se na jednoduchou projekci základního pásu.

  Vhodné konvenční potraviny hliníková fólie (tloušťka nezáleží). Hlavní věc je, aby obrazovka nebyla pevná - musí být mezera 1-2 cm v místě, kde jde signální kabel.

  Fólie spojen se samostatnou izolovaného drátu, těsně zabalené s páskou. Tento drát je připájen k zápornému autobusu na okruhu. Zůstává řadič paměti flash pomocí programátoru, a detektor je připraven.

  firmware pro programovací soubor si můžete stáhnout zde.

  Přístroj je adaptivní, kalibruje před zahájením prací na čisté půdě. Pro tento účel tlačítko kalibrace (viz obr.).

  Domácí výkonný detektor kovů pro hluboké hledání.

  Přes jednoduchost provedení, tento detektor Pracuje s diskriminací. Železné a neželezné kovy, při určování dát jiný indikátor zvukové frekvence.

  Pokud nechcete obtěžovat s logickými čipy, a ještě více se firmware řadiče - je jednoduchý tranzistor obvodu ke generátorům.

  Jedná se o analogových obvodů, přijímací a vysílací cívky jsou od sebe odděleny, a pracovat současně. Přesnost není vysoká, nedochází k žádné diskriminaci. Zařízení potom detekuje kovové a feromagnetických artefakty do hloubky 20 cm v zemi, a až 30 cm na suchý písek.

  Nezapomeňte však, že bez komentáře: Detektor kovu z mobilního telefonu s rukama nelze provést! Tam jsou některé aplikace pro Android, který údajně pracuje na smartphonech se systémem tohoto operačního systému. Ve skutečnosti, po instalaci programu, váš tablet dokáže detekovat magnetické předměty. Určit, kovy, a zejména diskriminace smartphone nemůže.

  Jak si vyrobit vlastní detektor kovů improvizované?

  Jistě jste již viděli nebo slyšeli, že detektor kovů může být nejjednodušší provést pomocí disku CD nebo DVD, jak je vidět na fotografii. Tento režim je velmi jednoduchá a nevyžaduje žádné nástroje nebo odborné znalosti.

  Vše, co potřebujete, aby byla připravena:

  • kola (lepší použít oboustranný, protože jsem si, aby se přístroj citlivější v tomto případě);
  • sluchátka;
  • Kalkulačka (může být nejlevnější a nejjednodušší);
  • Baterie "Crown";
  • elektrická páska;
  • lepidlo.

  Krok za krokem instrukce pro montáž detektoru kotoučů a kalkulačky takto:

  1. Odříznout konektor sluchátek a čistíme Izolaci na dvou vodičů (holé jádro o 5-10 mm).
  2. Každý holý drát rozdělí na dvě stejné části (čtyři části v důsledku toho by měla být)
  3. Každý z disků připojit jeden kontakt z různých skupin (v případě jednostranné nosič připevněn k potřebě zavést stranu psaní). My upevnit drát s lepidlem.
  4. Ukotvení drátu na nosném povrchu elektrické pásky.
  5. Zbývající dva vodiče připojte plus a mínus baterií, a poté důkladně izolovat vystavené kontaktu s elektrickou páskou.
  6. Vezmeme kalkulačku, zapněte jeho páskou a upevněny na disk (což CD).
  7. Na vrcholu kalkulátoru položen DVD mechaniky a připojit dva nosné pásky.
  8. Na povrchu DVD připevněte baterii pomocí elektrického páskou.
  9. Testování domácí detektor kovů vyrobené z improvizovaných prostředků.

  Můžete si také udělat malou kliku, aby bylo vhodné používat přístroj. Nejčastěji se toto provedení domácí detektor kovů se používá k vyhledání objektů v malém poloměru (např., S cílem nalézt profil s montážní schéma sádrokartonu). Chcete-li hledat mince a neželezných kovů jako domácí, ovšem nehodí, ale přesto mohou být užitečné pro domácí.

  Myšlenka №2 - Používání rádia

  Další verze jednoduché, ale neméně funkční detektor kovů může být sestaven s použitím následující praktické nástroje:

  • box z CD;
  • rozhlasový přijímač, který pracuje v „AM“;
  • kalkulačka;
  • oboustranná lepící páska.

  Podrobný popis toho, jak rychlé, jednoduché a snadné, aby se detektor kovů z rádia:

  1. Na vnitřních stěnách boxu pomocí kalkulačky a přijímačem pomocí oboustranné lepicí pásky.
  2. Zapnutí obou zařízení, a je naladěn na nejvyšší frekvence (v tomto případě, hluk z rádia nutně chybí).
  3. Zavřete okno a pomalu otevřena až do více či méně čistého zvuku. V této poloze, detektor kovů self-made je nakonfigurován tak, aby vyhledávání.

  Jak vidíte, můžete si domácí po dobu ne delší než 5 minut. Toto provedení je vhodné pro konvici v elektrických protože pak si můžete nemusíte připojovat bez plánů a bez čipů.

  Můžete navíc provést rukojeti pro usnadnění použití. S pomocí podomácku, můžete zkontrolovat zdi před instalací elektrické zásuvky a pak najednou shtroblenie, když se dostanete do staré elektroinstalace!

  Zde, ve skutečnosti existují způsoby, že nejrozumnější použít, aby detektor kovů doma s vlastníma rukama. Stejně jako pro pájení složitější model druh motýla nebo terminátoru, tam je váš případ. Na jedné straně lze uložit ne méně než 5000 rublů (náklady rozpočtové modelu přístroje), ale na druhé straně hodnocení ruční mnoha kutily říci, že taková zařízení zřídka fungovat tak dobře, jak bychom chtěli.

  Proč potřebuji kalkulačku?

  Dobrý den! Kalkulátor je napájen solárními články, které zase jsou účtovány infračervenými paprsky. Zahřáté kovové předměty, které jsou v blízkosti povrchu, emitují infračervené paprsky jsou silnější než na zem, přičemž se pro chytání rádiové vlny změně těchto paprsků při nabíjení baterie (kovové předměty). Jednoduše řečeno, kalkulačka vytváří rušení, které zachytil rádio!

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  18 + = 24