Jak vyrobit komín skrz strop ve vaně

Jak vyrobit komín skrz strop ve vaně

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak nastavit trubici do vany - zejména v krocích montáže

Každá osoba, která se rozhodla postavit saunu s jejich vlastních rukou, by měly být definovány v předstihu tak, aby instalovat potrubí v lázni přes střechu - to je komín. Na strukturu komína, instalace, a další podrobnosti budou diskutovány v tomto článku.

Instalace konstrukce výfukové potrubí v lázni nevyžaduje speciální dovednosti, aby tento proces by neměl být obtížné, a to musí zvládnout i začínajícího stavitele. Hlavní věc je, že v průběhu stavebních prací, pacientovi velmi opatrní, a ne ignorovat doporučení zkušených odborníků, s přihlédnutím ke všem nuance.

Níže se budeme snažit co nejvíce detailů, aby předložila montáž procesní potrubí koupel skrz střechu, ilustrující příslušné kroky fotografické a video materiálu.

Před instalací potrubí ve vaně, je třeba podrobně prostudovat všechny otázky týkající se typů komínů, jejich konstrukce a jak správně provádět instalační proces, a pak - k využití.

Pouze v případě přezkoumání všech těchto otázek, můžete si být jisti, že se práce uskuteční, bude mít vysokou kvalitu a komín může trvat tak dlouho, jak je to možné.

Klasifikované komíny do koupele pro tyto dva parametry:

Na představení materiálu komíny jsou zděné a kovu.

Komíny z cihel patří k tradiční verzi, a odlišit tím, že jsou velmi dlouhé a těžké vytvořit, ale výsledek bude velmi robustní a odolná konstrukce s vysokou tepelnou izolací výkon.

Vana vybaven zděný digestoří, nejlépe chráněny před náhodnými požárů. Mezi nevýhody patří skutečnost, že vzhledem k přítomnosti nesrovnalostí na vnitřních stěnách, saze se hromadí v průběhu času, což degraduje trakci, což vyžaduje pravidelné čištění komína.

Na rozdíl od cihel, kovové trubky ve vaně stropem a střechou se snadno instaluje. Navíc v tomto případě bude muset utratit méně peněz, protože tento materiál je mnohem levnější. Nevýhodou je, že ocelová trubka je nutné akumulovat kondenzátu, takže je povinné izolace komínu.

Svým umístěním komíny jsou:

Nejběžnějším typem je považován za interní, pozitivní kvality, což je možnost přitápění vnitřku koupelnách. Tím se výrazně snižuje doba ohřevu lázně, stejně jako úsporu na palivu. Nicméně, vnitřní typ komín vyžaduje pečlivou a svědomitou péči, kromě toho, že je obtížné stanovit.

Průchod stropní potrubí v lázni tohoto typu zahrnuje částečnou bourání stropu do lázně spolu se střechou, a další izolační trubky. Mezi několik nevýhod jsou nebezpečí požáru a kouře interiér lázně v důsledku výskytu trhlin v komíně.

Vnější instalace komín volba pochází z Ameriky a nyní stále více a více populární. Tento typ komína se rozumí její výstup na vnější straně, což výrazně snižuje pravděpodobnost nekontrolovaného požáru a údržba se stává mnohem jednodušší.

Na negativní může být patří skutečnost, že vnější instalace v organizačně dostatečné dodatečné izolace. Tyto činnosti přispěje k zachování přenášeného tepla, aby nedošlo k vytvoření další páry pro vytápění a udržet část paliva.

Struktura komín určeny materiálem a jeho výrobní uspořádání. Například, pokud máte v plánu instalovat kamna z cihel, pak to bude vyhovovat komínový keramika nebo cihla. U ocelových pece mohou být použity, ocel a keramické trubice.

Chcete-li lépe pochopit, jak přivést trubku v lázni, mějte na paměti, že existují montované pece, které jsou nenáročné na údržbu a proces jejich instalace nevyžaduje speciální dovednosti. Typicky, kompozitní struktury jsou trubky 2-3, 2 kolenní drenážní systém, hradlo, T-kusy, redukce a deflektory. Montáž na této konstrukci nosné konzoly a svorky.

Izolace je sendvičový kouřovod a adaptér, který má větší průměr, než hlavní trubky (detail: „Výhody trubku pro lázeň sendvičové konstrukce s komínem“). izolační vrstvy v těchto zkumavkách se skládají z čedičové vlny nebo keramzitu.

Struktura potrubí a jeho funkce

Vzhledem k povaze stavbe komína, před nastavením trubku do lázně přes strop, měli byste se seznámit s některými odstíny. Vzhledem k tomu, že údaje o teplotě v koupelně je velmi vysoká, koupel ze dřeva, a musí dodržovat hygienické předpisy, seznam prací na instalaci bude částečně záviset na těchto faktorech.

Je nutné dodržovat následující pravidla:

 • Použití jako potrubí pro kouřové ty z hliníku nebo azbestu. Fit: nerezové nebo pozinkované oceli, keramiky nebo cihel.
 • Rozhodněte se, jak se dělá trubka ve vaně stropem, je třeba vybrat ten správný izolační materiál. To musí být nehořlavý a šetrný k životnímu prostředí. Vhodné čedičové vlny, keramzit, reflexní fólie materiálu.
 • Je třeba zajistit, aby všechny prvky návrhů komínových mít dostatečný prostor s dřevěnými stěnami a střechou. Aby byla zajištěna optimální bezpečnost, je nutné postarat se o všechny pokovování kovových povrchů na okolní strukturu, tj kamna a kotle. Stropy namontovány box pro ocelové trubky, která bude později naplněné keramzitu.
 • Docela často používají sendvičové trubky, které mají vysokou požární odolnost.
 • Pro ucpávání štěrbin mezi trubkou a pouzdrem, a získání spolehlivého upevnění je možno použít hliníkovou fólii nebo pásku.

Při montáži komínu je velmi důležité dodržovat soubor pravidel, která určují jeho tvar a velikost. Nejčastěji kouře sběrnou trubici vyrobenou do válcového tvaru. A co je nejdůležitější, vybrat ten správný průměr a výšku trubky.

Průměr potrubí se obecně určen kapacitou pece nainstalován. Například pro čtvercový nebo obdélníkový peci s kapacitou 3,5 kW je velikost otvoru by měla být 140 x 140 mm, pro pece o objemu 7,2 kW - 140 x 270 mm.

V případě, že kouřovod má průchod kruhového tvaru, měla by odpovídat otvoru velikosti v peci nebo kotli.

Je třeba poznamenat, že oblast potrubí, musí být 8 cm 2 pro každý kilowatt energie. To znamená, že pro 20 kW pece, kouřových velikost by měla být 160 cm 2, nebo 140 mm v průměru.

výška komína stanovena z výšky a typu střešních konstrukcí. Při navrhování komína je velmi důležité nastavit výšku potrubí nad střechou. Například, v případě, že potrubí je 150 cm od hřebene, výška trubky musí být větší než 50 centimetrů.

V případě, že vzdálenost je v rozsahu od 150 do 300 cm, trubka může být v jedné rovině s hřebenem, ale pokud je vzdálenost větší než 300 cm, trubka musí stěží stoupat nad hřebenem. V případě, že střecha je plochá, výška kouřovodu je 100 cm.

Doporučuje se provádět pečlivě montážní trubka, pokud se zvedá nad střechou více než 150 cm.

Práce na instalaci potrubí ve vaně

Než si přinesete trubku do lázně přes strop, měli byste zkoumat sled montážních prací.

Krok za krokem bude taková:

 1. Pila se stropem a střešními otvory o rozměrech 45 x 45 cm.
 2. Dále, dvě ocelové desky oříznuty na každých 50 cm - jejich použití budou zaznamenány komín.
 3. V rozích desky sklizené vrtané otvory pro spojovací prostředky.
 4. Ve středu jedné z desek se provádí kruhový otvor.
 5. Další vložka je určena k upevnění na sklonu střechy, že se provádí v oválného otvoru.
 6. Předem izolované potrubí uvnitř areálu, nosí plášť z pozinkování.
 7. Konce uzavřených kroužků, a vnější boční okraj podgibayutsya trubice.
 8. Kruhový otvor tvoří jednu z ocelové desky je vložen do spodního konce izolovaného sběrné dým trubice, a je kladen na konci trubky neizolované.
 9. Ocelový plech je připevněn k překrývání, a tak byste měli určitě dbát na to, že mezery na všech stranách jsou stejné.
 10. Použití předem svařovaných trubek, horní opotřebení trubky ve spodní části, upevnění svorky.
 11. Do vnitřního prostoru druhého střechy je upevněn ocelový plech.
 12. Prostor mezi trubkou a dřevěných prvků temný hlíny nebo keramzitu naplněné.
 13. V případě, že trubka prochází střechou vlagoottalkivayuschey položit a připravit těsnící vrstvy.
 14. Potom se trubka opotřebení víčko, aby byl chráněn před deštěm.

Míra ucpání kouře sběrného kanálku může být posuzována podle vzhledu kouře a zápachu v interiéru, vedle tyče zhoršuje. V tomto bodě se důrazně doporučuje čistit trubku na jeho vlastní. Často, že je hotovo, stačí troubu zvláštní druh dřeva, nebo se uchýlit k použití speciálních nástrojů.

Existují případy, kdy je nutné uchýlit se k metodě mechanického čištění. Budete potřebovat speciální škrabkou a kartáčem s tvrdými štětinami a rukojeť má vedoucí týmu. Čištění potrubí začíná od střechy, což znamená vstupující velké množství sazí do místnosti. Proto se odborníci radí zakrýt pece hustou tkaninu, zavřete všechna okna a dveře a víko nábytek.

Existuje jednodušší způsob čištění - osika palivové dříví. Oni produkují velké množství tepla, což zvyšuje chuť - koná samočisticí trubku. Doporučuje se čistit takové dřevo jednou za rok.

To může být čištěny a chemikálií, ale to samozřejmě může vést ke znečištění životního prostředí.

V tomto článku jsme se rozhodli k tak, aby průchod potrubí přes strop vany. Tento proces je poměrně jednoduchý, ale vyžaduje hlavní zvláštní pozornost a péči. Ignorování vady v konstrukci často vedou k následnému průniku kouře v místnosti a dalších problémů.

Pokud se rozhodnete na stavbě komínu se vlastníma rukama, nejprve konzultovat s odborníky na které mají tyto znalosti, aby instalačních správně a zajistit následný provoz lázní na nejvyšší úrovni.

Které komíny jsou lepší pro koupání? Jak vyrobit komín pro koupání přes strop? Instalace komínů do lázně

Dříve kachle v sauně neposkytovaly komín. Potom se předkové moderních lidí umyli v černém. Dnes již není potřeba vdechovat oxid uhelnatý, není tam také žádná saze - to vše je, protože moderní lázně jsou vytvořeny podle nových zákonů designu. V podstatě se lidé spojí sami sebe. Měli byste také postavit kamen a postavit komín pro koupel. Musíme si však pamatovat, že je to velmi důležitá záležitost, která vyžaduje vážný přístup. Můžete omylom dovolit jednu malou chybu a parní místnost nebude fungovat tak, jak bylo zamýšleno. Proto je velmi důležité pracovat bez spěchu a mimořádně pečlivě.

Typy konstrukcí pro odsávání kouře

Komín pro parní místnost může být vnější nebo vnitřní. V naší zemi je možné se setkat častěji s interními variantami. Mezi jejich výhody patří nepřítomnost porušení architektonického stylu, stejně jako úspory tepla v místnosti. Veškeré teplo zůstává uvnitř parní komory. Vnitřní systémy jsou dobré, protože mají lepší trakci. Je také jednodušší postarat se o ně. Další vnitřní konstrukce nemusí být izolována.

Externí systémy jsou spíš americkými tradičními komíny. Američané používali v ranních hodinách. V poměrně zajímavém vzhledu se liší. Pokud se rozhodnete vytvořit externí řešení, není třeba dělat otvor ve střeše a stropu, což rozhodně má výhody. Stěna pro vnitřní komín nesmí mít tloušťku menší než 12 cm a pro vnější stěnu by měla být tloušťka 38 cm.

Populární schémata pro instalaci komínů

Jak funguje konstrukce úniku kouře? Každý prvek je konstrukcí trubek, příruby, spojovacích prvků. Hlavním požadavkem této konstrukce je, že je možné pracovat při vysokých teplotách bez jakýchkoliv změn ve vlastnostech a emisích spalovacích produktů.

K komínu pro koupeli neztrácel velké množství tepla, nachází se v nejbližší blízkosti vnitřní stěny. V tomto případě bude dosaženo nejúčinnějšího tahu. A pokud existují důvody, proč není tato konfigurace možná, vytvořte silnější stěnu. Parametry tloušťky závisí na teplotě. Pokud je například teplota nižší než 20 °, je nutné vytvořit silné stěny od 38 cm. Pokud v oblasti existují silné ruské mrazy, pak by měla být tloušťka asi 58-65 cm.

Pokud v parní lázni nebo lázni není žádná trouba, musí být každá z nich vybavena vlastním komínem. V opačném případě ztrácí sílu svou sílu. Odborníci v systémech odsávání kouře doporučují následující. V případech, kdy nelze vytvořit několik systémů pro pece ve výšce přibližně 75 cm, musí být vytvořen systém odřezků. Důležité je také uvažovat o tom, že vnitřní povrch budoucího komína je co možná nejsladší. Pokud je uvnitř nějaká drsnost, na stěnách se hromadí saze. To může zvýšit riziko požáru.

Základem tohoto prvku je trubka z nerezové oceli. Kromě toho je jedno koleno o průměru 20x120 cm vyrobeno z pozinkované oceli, dvě lokty jsou 16x120 cm, tři jsou z nerezové oceli o rozměru 16x10 cm, budete potřebovat také odpaliště o průměru 16 cm a zástrčku. Stále potřebujete houbu, vhodnou velikost. Průměr komína pro lázeň je v tomto případě konkrétně 16 cm.

Připravené potrubí by měly být navzájem propojeny samořeznými šrouby. Na stropní desce je nutné vytvořit díru o průměru 16 cm. Dále od střešního povrchu je nutné odstranit měkkou střechu a tepelnou izolaci 15 cm od vytvořeného otvoru.

Ten kus trubky, který bude venku, zabalený do čedičové bavlny. Vrstva by měla být asi 16 cm. Kromě toho zabalte vatovou bavlnu azbestovou šňůrou. Poté připojte trubku o průměru 20 cm, která je pevně a pečlivě rozmazaná asfaltovým tmelem. Ve štěrbině, která se mezi dvěma trubkami vyskytla, položila šňůru z azbestu. To je nezbytné pro ochranu před deštěm.

Tímto způsobem můžete nezávisle navrhnout a instalovat nerezové komíny pro koupel. Toto je velmi cenově dostupné řešení.

Vlastnosti instalace komínů pro různé typy pecí

Moderní zařízení pro vany je vybaveno systémy pro odstraňování kouře z cihel. Rovněž se používají trubky z obyčejné nebo nerezové oceli. Každý materiál má zásluhy a nedostatky a stále existují určité nuance v instalaci.

Instalace komínů pro saunu pro kovovou pec

Po dokončení prací na instalaci pece je možné ihned pokračovat v uspořádání komína. Nejprve je nutné na trubku připojit několik rozpěrných podpěr. No, jestli to jsou trubky z azbestu nebo "Sandwich". Ty mohou odolat výrazně vyšším teplotám v porovnání s jinými analogy. Nic by však nemělo dovolit přímému plameni ovlivnit takovou trubku. Proto je nejdříve instalována ocelová trubka a potom po prvním koleni je sendvič nebo konstrukce z azbestového cementu.

Nyní zbývá pouze organizovat ochranu horní části před deštěm. K tomu může dojít ke zúžení. Na potrubí je namontován jiný, což usnadňuje proces vypouštění kondenzátu a čištění.

Tento komín pro koupel se snadno staví vlastním rukama. Když řada zdiva uzavře sporák, je postavený komínový systém.

Takže na 21 řadách cihel musíte vytvořit dva kanály. Pak budou sloučeny. Dále vpravo byste měli zavřít prostor nad jádrem. Mezera mezi jádrem a zdivem bude 2-3 cm. Všechny dutiny jsou naplněny ohřívačem minerální vlny. S 22 řadami zdiva se otvor otevře a poté můžete začít pokládat a posunout kanály uprostřed. Aby se předešlo překrývání v budoucnu, je vhodné položit další řadu zdiva nad jádro pece.

Dále - komín se začne zužovat. Ventily jsou instalovány zde. Jsou vyrobeny jeden nad druhým. Nyní se zdiva dostane do volné formy.

Pro ty, kteří dokázali postavit cihlovou troubu, není obtížné vytvořit komín. Hlavní věc je, že nejsou žádné praskliny. Rovněž by neměl být překročen průřez potrubí. V opačném případě se plyny rychle ochladí.

Jak vyrobit komín pro koupání přes strop

Často moderní lázně jsou postaveny z borovice. Toto dřevo se někdy přehřeje. Proces kouření by měl být vytvořen s maximální péčí. Stěna musí být oplocena jakýmkoliv nehořlavým materiálem. Můžete také řezat ocelové plechy, minerální vlna nebo zdiva.

Dalším účinným způsobem ochrany je zvláštní montážní skupina pro průchod stropů. Chcete-li to provést, řezte otvory ve stropě, kde bude instalována stejná skříňka. Po této operaci se trubka vytáhne uzlem. To na druhé straně musí být izolované.

V dalším kroku je potrubí postaveno přes střechu. Jeho výška by měla být nejméně 1,5 m. Při průchodu střešním krytem je nutné aplikovat krycí těsnění. Pomocí této operace je možné těsně připojit komínové trubky.

Aby bylo dosaženo dobré trakce a dlouhé životnosti, je nutné provést čištění potrubí z nahromaděných sazí a odpadků jednou za šest měsíců. A pak lázně po dlouhou dobu potěší svého majitele.

Při vytváření komfortní mikroklimatu hraje komín velmi důležitou roli. Důležité je také výběr materiálu potrubí. Trubka není jen komínový systém, ale bezpečnost v případě požáru, stejně jako zdraví. Zjistíme, které komíny jsou lepší pro koupání.

Trubka v termosku může být vyrobena z nejrůznějších materiálů. Nicméně, je nejlepší použít z nerezové oceli pro toto. Tento materiál má mnoho důležitých vlastností, jako je odolnost proti vysokým teplotám, nízká hmotnost, snadné použití, dobrá trakce, odolnost vůči agresivním médiím. Nejlepší komín pro koupel - z nerezové oceli.

Trubky vyrobené z azbestového cementu nejsou příliš žádoucí. Jsou špatně v souladu s normami požární bezpečnosti. Při vystavení vysokým teplotám může dojít ke zhroucení výrobku z tohoto materiálu a dojde k požáru, což je velmi nebezpečné v parní místnosti, kde jsou stěny z dřeva. Je to spíše pochybné úspora.

Keramika je spolehlivost a trvanlivost. Takové komíny jsou schopné odolat vysokým teplotám do 600 stupňů. Ale tady na lázeň tyto trubky také špatně přistupují. Obtěžujte veškerou těžkou váhu. U dřevěných konstrukcí rozhodně neudělají.

Jedná se o moderní možnost. Z něj shromažďují komíny pro lázeň na dřevo. Tento výrobek se skládá ze dvou trubek. Mezi nimi je zajištěna nehořlavá izolace. Používají se moderní materiály, jako je čedičová nebo keramická vlna, vermikulit. Menší trubka funguje jako komín. Velkým je vnější plášť. Jeho úkolem je udržet izolaci suchou. Skříň může být vyrobena z pozinkované nebo nerezové oceli.

Tam jsou takové druhy komínů pro saunové trouby, a každý může udělat takový design s vlastními rukama.

Komín v koupelně skrz strop

Koupelna - dřevěná konstrukce, což znamená, že je výjimečně ohroženo požárem. Proto je třeba věnovat zvláštní pozornost otázce kompetentní realizace stropního řezání - odstranění komína přes podlahy mezi podlažími nebo na střeše.

Požadavky na požární bezpečnost komínů jsou upraveny hygienickými normami a předpisy 41-01-2003, bod 6.6.22 - určuje vzdálenost, která by měla být udržována mezi povrchem trubek a hořlavými částmi střechy v závislosti na parametrech potrubí. Pro jednotlivého výrobce koupelny se SanPiN nejvíce zajímá o přílohu "K", protože jen velmi málo lidí používá cihly nebo betonové trubky, preferuje zpravidla jednovrstvou kovovou verzi bez tepelné ochrany.

K zajištění bezpečnosti podlahových van můžete použít:

 • minerální vlna (tuhá minerální vlna značky PZH-175 si uchovává tepelně-izolační vlastnosti při teplotách do 1000 stupňů);
 • čedičová lepenka (plechy o tloušťce 5 mm. může vydrží až 900 stupňů);
 • Minerit (trvalý ohřev až na 150 stupňů nemá strach, poškozuje vyšší teploty);
 • azbestovou kartu (hlavní minus - škodlivé páry, které ve vaně není místo).

Také v procesu vytváření samozhášecí stavby ve vaně, můžete použít skleněnou tabuli a protipožárního sádrokartonu. Vybrané nosníky izolační víko, stejně jako okraj otvoru ve střeše, jehož prostřednictvím komín přesahuje střechu.

Před velitele, který se chystá projít komín dort izolace stropu koupele, jsou výsledkem dvou věcí: poskytovat překrývání tepelnou ochranou a pozorovat vertikální instalace kouřovodu. Rozdělte proces řešení těchto problémů může být několik etap.

Stanovení polohy agregátu

Kombinace těchto dvou předních osách - komín a střecha řezání průchodu stropem - to je hlavní potíž čelí master při odvozování trubky. Aby se zabránilo nepříjemné incidenty, měli byste použít olovnice. Zvýšena na strop, měla by být umístěna tak, aby náklad „vstoupil“ do středu sběru kanál výparů z vany pece. Toto místo je označeno na stropě, a stane se centrem, jehož prostřednictvím bude potrubí jít přes střechu, t. j. budoucnost středový otvor probíhající.

Tvorba místo umístění řezné sestavy

Pro silniční značení je děláno tím, že pije a nahrává. Používáte-li nákup výrobků, je nutné spoléhat se na ty rozměry otvorů, doporučené výrobcem. Je-li komín vedena vana strop sami, důležité pre-vypočítat a provést procházející kanál ve stropní konstrukci (zřetelně nad bodem, kde se trubka průchod) průchozí otvor o rozměrech, které berou v úvahu potřebné odsazení a vzdálenosti.

Nákup nebo Samorostlý okno pro zobrazení lázních Kouřovod stropem - je konstrukce pevně propojené obdélníkové krabice nebo kruhového průřezu a list ochranných a dekorativních funkcí současně, s výřezem ve středu. Průměr vybrání se upraví v závislosti na průměru trubky určené pro výstup přes strop (obvykle v lázních používaných kovová trubka typu „sandwich“ - dvou válců s různými průměry, mezi kterými je umístěn materiál pro izolaci a tepelné izolace).

Konce opilec ve stropě po celém obvodu opláštěné izolačním materiálem. Spodní box list a oblast, kde jsou kovové prvky položeny dřevěných lamel nehořlavého materiálu. Připravená struktura je kladen na nohy, která vede do průchodu jednotky je upravena tak, aby se opít do stropu, spodní pevný uzel řezné šrouby.

Důležité! Průměr potrubí pro výstup na střechy stropu v lázni musí být o něco menší (v rámci alespoň 5 mm.) Průměr trysky průchod. Mezera může být dále izolovat, zaměřením na jaký materiál bude použit jako zpomalovače hoření kolem trubky.

Dokončení ostění pro tepelnou ochranu

Tento „shrnující“ průchod krok trubky přes strop. Horní (nebo na strop druhého podlaží podkroví) dále krabice naplněná izolační materiál (alternativně, zpomalovač hoření minerální vlna). Pokud je to nutné, řezání horní část jednotky, může být zdobené plechů - pokud je výstup provádí v komínovém patře.

Důležité! Výstup spalin trubici koupel Strop nad střechou, je třeba mít na paměti o kvalitu materiálu, ze kterého je vyroben. Pokud je nebezpečí vznícení (střechy pokryté hořlavých materiálů) pro komín části vyčnívající nad střechu, aby montáž deflektor, který je vybaven netto-Lapač jisker ve formě malých buněk.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

87 − = 77