Jak vyrobit ruce svá videa ax

Jak vyrobit ruce svá videa ax

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak vyrobit sekeru s rukama: mistrovské třídě na tom sekeru kliky, rozměrové výkresy a obvod ostření

Není pochyb, že lidé žijící v soukromém domě, nebo se často stává v kampaních, potřebuje takovou nepostradatelný nástroj jako sekerou. Aby si ji koupili, prostě jít na trh.

Pokud máte otázky týkající se kvality nakupovaného sekerou, můžete provést sami. A to může být velmi snadné, pokud budete postupovat podle pokynů a rad o jejich výrobě.

Osy jsou následující typy:

 1. Truhlářství. Lehké, malé osy, a to vždy s ostrou čepelí. Navrženo pro podtesyvaniya a přesné práce se dřevem.
 2. Tesařské univerzální. Různé osy hmotnosti. Nejsou velké madlo. Použijte je nepřesným zpracováním dřeva.
 3. Ax dřevorubec. Používá se pro řezání dřeva, ale má širokou čepelí a dlouhou rukojetí.
 4. Cepín. Je používán v horolezectví. Skládá se ze špice, hlavy, nože a nabroušené ve spodní části rukojeti. Navenek to vypadá jako krumpáčem.
 5. Cleaver. Ax kónický tvar, který má velkou hmotnost. Tvar a hmotnost pomoci rozdělení tvrdého dřeva.
 6. Kovář. Tak snad sekeru uříznout kovových materiálů. Naneste sekeru na místo, kde chcete být odříznuta, a udeřil kladivem na Obukhov.
 7. Potes. S tím, sekací dřevo. Pro účinnost sekery má zaoblený nůž.
 8. Cook je. Sekera, která má zkrácenou rukojetí a tvrdý a ostrý povrch sekání.
 9. Paznikov. Používá se pro drážkování žebrem na čepeli. Řezná část je kolmá k sekery.
 10. Hasič. Ax s kovovou rukojetí, které je izolováno pro odolávat napětí rovného 1000W. Jeho funkce - je to, že na pažbě má trn, který se používá pro řezání průchodem skrze sutiny.
 11. Assault Fire. Masivní sekera s dlouhou rukojetí. V případě požáru s pomocí svého těžkého struktury havárie.
 12. Turista. Malá krátká ax ax rukojeť. Často v kombinaci s nožem nebo pilou. Z bezpečnostních důvodů se kompl kryt.
 13. Tsalda. Sekera čepel vyrobena ve tvaru srpu, který se používá k čištění prostoru od malých keřů.

Postup by měl být dodržen:

 1. Materiál ax. Délka sekery a její tvar ovlivňuje výkon. Pro pohodlí sekery, aby zakřivený tvar průřezu, musí být oválné. Chcete-li být bezpečná, zády dělal širší a mírně nakloněné. Dřevo na rukojeti je nutné vybrat ten, který bude schopen vydržet vibrace.

Doporučené druhy stromů pro sekery:

Dřevo sklizené na podzim. Vybráno plemeno třeba vysušit na suchém a stíněném místě. Zachovat potřebovat jeden rok, ale nejlepší pět.

 • Příprava na sekyry rukojeti. Bar použití sušeného materiálu. Vytesyvanie provádí výhradně ve směru vláken. Předlisek by měla být delší než plánované velikosti. Část, která je vložena proushnik, je o něco širší než většina proushnika. Na obou stranách polotovaru použito a kreslení. Všechny obrysy překreslí na dříví, a obě strany by měly opustit příspěvek.

  Zářez v zadní části nutností, aby se zabránilo odlupování rukojeť při tlačil dál. Po dokončení sběru přebytečného nevymizí nástroj.

  Práce na vytesyvaniyu sekery

  Než začnete, je třeba, aby průřezy v horní a dolní části dřeva. Hloubka sekce by nemělo jít až do řádku sekery 2-3 mm. Hloubkové odstranění přebytečné dřevěné vrstvy. Rašple řez, kam chcete rohy a přechody. Na konci sekery je zem pomocí nazhdachki.

  Doma, kovový kotouč není v pořádku, takže je třeba vědět, na co se zaměřit při výběru na STROYMARKET:

  • V ideálním případě se ocel musí být označeny v souladu s GOST;
  • oko by měl mít kónický tvar;
  • nůž by neměl mít promáčknutí ohyby nebo škrábance;
  • když se podíváte na zadku, a pak to skončí, musí být kolmé na čepeli.

  Poradce při potížích pily „Stihl 180“ - obsah naší další článek.

  Montážní sekeru na sekeru

  To lze provést pomocí následujících jednoduchých kroků:

  1. V horní části sekery, aby příčné a podélné řezy.

 • 5 Řez klíny z tvrdého dřeva.

 • V některých suchou gázou pryskyřice navíjí přes AX pro hustší průchodu v očku.

 • Kladivo sekera v oku sekery.

 • Chcete-li klín do štěrbin.

 • Po vysušení, snížit vyčnívající části klínů.
 • Dobrá funkce bude poskytovat správné broušení sekyry ostří. V závislosti na druhu vykonávané práce, zvolit jiný úhel ostření.

  Například tajga ax naostřené pod úhlem 25-30 stupňů. Pokud potřebujete, aby řezat čerstvé dřevo, je nutné brousit úhel 25 stupňů.

  Pro ostření obvykle používají elektronické pres

  Používáte-li brusný kotouč, je třeba zadek udržována na 45 stupňů. Všechny pohyby jsou prováděny hladce, bez trhne.

  Jak můžete vidět, které mají ve výzbroji malou sadu nástrojů, návod na to, aby sekeru, není těžké dostat se do vaší velikosti a potřebám.

  vidět návod Video pro výrobu tajgy sekery s rukama:

  Takhle? Přihlásit se k odběru aktualizací webu pomocí RSS, nebo zůstaňte naladěni VKontakte, odnoklassniki, Facebook, Twitter nebo Google Plus.

  Jak vyrobit sekeru: celý proces od řezání sekeru ostření nožů

  Sekera - nástroje potřebné pro každou ekonomiku země. Bude to užitečné a sekání dříví, a stavba domu, a při řezání hru. Bohužel, ne všechny osy, komerčně dostupné, spolehlivé a snadno použitelné. Provoz některých z nich jsou dokonce nebezpečné! Proto, pokud máte potřebu „nemotorný“ práci, můžete se pokusit vytvořit kvalitní přístroj s vlastníma rukama. Informace o tom, jak podat sekeru, řekneme.

  Součásti sekery: kovový nůž, sekera a klín

  Postup výrobního sekery

  Sekera - rukojeť nástroje, na jeho délce a tvaru záleží na pohodlí práce vykonané. Straight tyčinka s kruhovým průřezem - není tou nejlepší volbou. Ruka držící nástroj zažívá zvýšené napětí a unaví snadno. Kde je praktičtější ohnutý sekera rukojeť s průřezem ve tvaru oválu s přímými úseky. Koncový kus je žádoucí rozšířit a ohýbat směrem dolů. Pak hrboly zajistí bezpečné uchovávání sekerou v ruce.

  Schéma ax: 1 - zadnice, 2,9 - klíny, 3 - čepele 4 - ponožky 5 - zkosení 6 - pata 7 - vousy 8 - sekera, 10 - Grind

  Ax výrobní postup je následující:

  Robustní sekera jsou získávány z dubového dřeva, bříza, javor, jasan.

  Dřevo pro sekeru kliky tradičně sklízejí na podzim, před mrazem. Odkorňování protokoly jsou umístěny v podkroví, na suchém a tmavém místě zaschne. Polotovary musí ležet ve skladech nejméně rok. Někteří odborníci doporučují ještě déle suché - 5-7 let.

  Nicméně, pokud máte zlomené sekera kliku, ale budete muset sekat protokoly můžete použít čerstvé dřevo. Toto je dočasná volba, protože po smrštění dřeva v každém případě snížení objemu a rukojeti vyvolá „servítky“ v oku.

  Vzorek z lepenky požadované pro provádění ax obrysy na povrch dřeva a konstrukce nástroje s požadovanými rozměry. Jako příklad, můžete použít ready-made sekeru, se kterými jste pohodlně pracovat. Rukojeť „standardní“ vést kolem tužkou na listu kartonu, řez a připravené šablony.

  3. Výroba barem předlisku

  Ze sušených hrudek, přesně podél vláken, vyřezávané z baru - příprava na sekery. délka lišty musí být přibližně 100 mm větší než zamýšlené velikosti hotového výrobku. Šířkou sklizeň v přední části (která je namontována na ostří sekyry) by měla přesahovat šířku kovového očka na 2-3 mm.

  V baru na obou stranách nad sebou vzor, ​​jeho obrysy jsou přeneseny do dřeva. Je-li tento vzor uspořádán tak, že přední část tyčového materiálu byla 10 mm a na konci (koncová část) - 90 mm. Příspěvek ve vložce slouží k zabránění vzniku trhlin, pokud je držadlo nasune na plechu. On je odříznut po konečnou montáž.

  Aby bylo možné konečně přinést sekeru na požadovanou velikost, horní a dolní příčný nosník škrtat. Jejich hloubka nesmí dosáhnout zamýšlené obrysy AX 2 mm. Extra dřevo podél řezů, štípané off dláto. A konečně, obrysům linií, materiál odříznout rašple. Soubor (bastard nebo rašple) zaoblené oblouky, úhly, přechody. Konečné mletí se provádí brusným papírem.

  5. Kompozice podle voděodolného impregnaci

  Nejlepší nástroje pro zpracování dřeva - lněný olej a lněný olej. Ax pokrývat některé z těchto olejů. Jakmile je suchý, je aplikována další vrstva. Tak to několikrát, dokud je olej již není absorbován.

  Sekera, nesmí být kluzký, takže je doporučeno, aby zakryl laky a olejové barvy. To může být smíchán v malém množství laku barviva, jako je pomeranč, červené nebo žluté. Ax světlý úchyt je jasně viditelné v trávě a nesmí být ztracena.

  Chcete-li se dozvědět, jak udělat kvalitní sekeru seker polních podmínkách, ale se všemi pravidly, viz níže:

  Volba kovové čepele a sekery trysky

  Kovový pás s oční make doma je téměř nemožné, takže se bude muset koupit ready-made. Při nákupu dbejte na:

  • z ušlechtilé oceli - v ideálním případě je výrobek označen GOST ikona namísto TU nebo ZZÚ,
  • čepel - by měla být hladká, bez promáčknutí, praskliny, ohyby;
  • Tvar oka - ve tvaru kužele;
  • zadek končí - by měl být kolmý k čepeli.

  Na konci sekery provedeny dva axiální linie - podélné a kolmo k ní. Obrys podélné linie řezu zářezem na hloubce oka - je to nezbytné pro propyl zaklínování sekery. Pak se ke konci staví zadek a nastínit kontury očí, se zaměřením na středové linii. Nůž, sekera nebo letadlo střih sekera přistání, což je forma oček. A dělají to tak, aby sekera kandidoval na oku asi 1 cm.

  Oko čepele musí odpovídat průřezu sekery

  Pomocí úderů kladiva je osa umístěna na osové rukojeti. Udělejte to pečlivě, aby dřevo nevytápalo. Po zadečku opouští okraj zadku, zkontroluje se pevnost čepele - měla by sedět pevně, neklouzala.

  Upevnění osy na osové rukojeti: a-fitting, b - tryska, - klínování; 1 - sekční, 2 - osová rukojeť, 3 - klín

  Propružení sekery je zárukou pevného uložení

  Rasklinivanie slouží ke zvýšení spolehlivosti připevnění kovové části sekery na osovou rukojeť. To ovlivňuje bezpečnost práce s tímto nástrojem. Propagace se provádí tím, že se do koncové části sekery přivede klín z tvrdého dřeva (dub, ořech, tis, atd.). Proto se objem přistávací části osy zvyšuje a "těsně" sedí v oku.

  K výrobě klínu použijte dřevěnou, dobře vysušenou desku o tloušťce asi 5-10 mm. Pracovní část klínu je rovna hloubce řezu. Pomocí kliky je klín vytlačen tak, že jeho strany jsou navzájem rovnoběžné. Pouze samotný konec je frézován s oboustranným zkosením. Tloušťka klínu v blízkosti zkosení by měla překročit šířku řezu o 1 mm, na konci pracovní části - o 2 mm.

  Schéma klínu se používalo ke klínování sekery

  Při kladení klínu je osa umístěna svisle na tvrdém povrchu (stůl, kovadlina atd.). Sekáč rozšiřuje drážku řezu, namontuje klín a kladivo kladivo. Před ucpáním můžete klínek namazat pomocí lepidla (bez pryžové součásti) - aby nedošlo k jeho vysunutí z řezu a většímu zabezpečení.

  Prodloužení řezné drážky pro usnadnění zaklínění

  Pohon sekery s jedním klínem je populární a spolehlivá volba

  Rozdělení s jedním klínem není jedinou možností. Někteří mistři dávají přednost použití více klínů, například dvou nebo pěti. Ve druhém případě je první klín ucpaný do podélné drážky na konci osové rukojeti (jako u klínu s jedním klínem) a zbývající čtyři jsou poháněny kolmo k prvnímu. Jak natočit sekeru na sekerovou rukojeť a potom podrobně provádět klínu v příběhu o videu:

  Správná technologie ostření ostří

  Čepel osy vyrobené vlastními rukama bude fungovat pouze tehdy, pokud bude úhel ostření a šířka zkosení správně udržována.

  Úhel ostření ovlivňuje pohodlí sekery a stupeň její funkčnosti. Pokud plánujete řezat mokré, čerstvě nakrájené dřevo, pak by měl být úhel ostření přibližně 20 °. Pokud suché stromy, pak 25-30 °.

  Šířka zkosení je také velmi důležitá, ale v hotových zakoupených čepelích je mimo moc tradičního domácího mistra, který ji může změnit. Existuje však východisko: výbuch sekacího nože dvojitým "sestupem". První úhel je mletý při 15 °, druhý - při 25 ° (průměrná hodnota).

  Ostření sekery: a - úhel ostření, b - šířka zkosení (měl by být větší než 2,5-3)

  Ostření sekery se provádí na elektrickém proudu. Přitom se ujistěte, že se kotouč silně nepřehřívá - což vede k zhoršení tvrdosti v blízkosti ostří. Proto při přijetí procesu mletí byste měli umístit nádobu s vodou, aby ochlazovala kov vedle brusky. Doporučujeme ponořit čepel do vody po každém průchodu podél kruhu.

  Je nutné minimalizovat brždění brusného kotouče na minimum a pravidelně upravovat pomocí speciálních nožů. Držte sekeru, když ostření by mělo být tak, aby se čepel směřoval k otáčení elektrické vody. Oheň je držen při 45 °. Čepele jsou naostřené jemným pohybem sekery podél kruhu. Pečlivě zaostřený roh ostření, leštěné zkosení.

  Ostření sekery na elektrický proud vám umožní rychle získat ostré ostří

  Konečné broušení sekery (broušení) se provádí pomocí mlecí lišty, která je pravidelně navlhčena vodou. Namísto lišty můžete použít kus překližky, nalepený brusným papírem. Nezapomeňte, že práce s ostrou sekerou je potěšením, zatímco tupý nástroj vás nutí vynaložit větší úsilí, což vede k rychlé únavě.

  Podívejte se na články o podobných tématech:

  V obchodech, kde se prodávají různé nástroje, si můžete zakoupit hotové polotovary pro nápravové nebo kladivové rukojeti. Ale často v sériové výrobě těchto polotovarů je převzat z dřeva kategorie - co nejdříve padlo pod paží, někdy dokonce i jehličnanů. Proto i když je sekera umístěna na rukojeti, takový obrobek může prostě prasknout podél vláken stromu. Proto, jak je uvedeno v článku - je lepší trávit více času a připravit materiál pro budoucí sekeru.

  Druhý bod: klínování sekery. Vaše bezpečnost závisí do značné míry na tom: došlo k případům, kdy nekonzistentní a nestabilní zakotvená sekera právě vyletěla ze sekery. Naštěstí bez vážných důsledků. Klínu, samozřejmě, potřebujete dřevěné masivní dřevo. K jeho výcviku musí být přijata s veškerou vážností. A další rada: pokud sekera nebyla delší dobu v provozu, může se uvolnit osová rukojeť a sekera nebude pevně držet na rukojeti. Stačí, aby semačku několik hodin ponořila do vody, aby se dostala do pracovního stavu.

  U nás, na severu, je osová rukojeť vyrobena výhradně z břízy. Ukazuje to silné a snadné. Klín je vyroben ze smrku nebo borovice. Dávám přednost borovice, rychleji se zvětšuje, když je sekera namočená. A dělám to vždycky, před prací. Pokud pracuji každý den, namočím jednou týdně. Prodej os, s výjimkou úsměvu, nemám co volat. Spolupracovat s nimi je jen čas ztrácet a ublížit se mučení.

  I já také žiji na severu, ale jen nasáknou sekeru lenivými lidmi, kteří nechtějí udělat kvalitní řez. Já nejsem měnový les, vytvořil jsem jen jednu univerzální sekeru, ale je zaklíněný, nejsou tam žádné backlasy a měl byste se stydět.

  Jak vyrobit kvalitní ruční sekeru s vlastními rukama: pravidla výroby

  Sekačka je jedním z nástrojů, které musíte mít na farmě. Samozřejmě, že je lze zakoupit v obchodě, ale pokud chcete mít spolehlivou a pohodlnou věc, nástroj práce se nejlépe provádí sami. V tomto článku budeme hovořit o tom, jak vytvořit špičku doma se svými zručními rukama a správně položit kovovou látku.

  Jak vybrat a sklízet dřevo

  Toporishche je rukojeť pracovního nástroje. Jak snadné bude s ním pracovat, produktivita práce závisí zcela. Proto se obvyklá rouna v tomto případě neshoduje. Současná sekera je zakřivená tyč s oválným průřezem a přímými úseky. Kaudální část by měla být rozšířena a ohnuta dolů. Pouze s touto volbou bude mít osoba, která provádí úlohu, možnost bezpečně držet přístroj, aniž by se dlouho cítila unavená.

  Pro výrobu sekací kliky jsou nejlepší typy dřeva:

  Dřevo je třeba sklízet na podzim. Pro truhlářské nástroje je bříza perfektní a javor je častěji využíván pro kempování. Jeho nárazová síla je nižší než síla břízy. Ideální volba je velmi trvanlivá a zřídka se mění ve formě popela. Z plochy stromu, který se nachází v blízkosti kořene, je lepší dělat sekeru, a obrobek by měl být o 15 cm širší a delší než budoucí produkt.

  Pozor prosím! Předtím, než jsou připravené nosníky vyrobeny pro osovou rukojetí, musí být vysušeny po dobu alespoň jednoho roku na suchém, tmavém místě, například v podkroví. Tím je zajištěno, že v konečné podobě nedojde rukojeť a nezačíná se v oku.

  Použití čerstvého dřeva je možné pouze v případě poruchy sekeru jako dočasná možnost, která bude brzy nahrazena.

  Chcete-li vytvořit sekeru, budete potřebovat:

  Samotný výrobní proces probíhá v následujícím pořadí:

  1. Na kartonu nakreslete šablonu. Horní část hotového nástroje se aplikuje na papír a krouží tužkou. Vyřízněte.
  2. Z vysušeného stromu je bar vyškrábán. Ta část obrobku, na které může být noha použita, by měla překročit rozměry kovového oka o 2-3 mm.
  3. Obrys šablony je přenesen na dřevěný obrobek. V přední části nechte zásobu 10 mm a zadní 90 mm.
  4. Příčné řezy podél horní a spodní části dřevěného bloku se dělají řezy, jejichž hloubka o několik mm nedosahuje koncipovaných obrysů osové rukojeti.
  5. Pomocí malého kladiva, nože a dláta se obrobek přenese do požadovaného tvaru. Nůž je umístěn na místě frézy a jemně klepal kladivem.

  Impregnace osové rukojeti a krytu nápravy

  Horní část hotové rukojeti by měla být vždy impregnována vodou odpudivou hmotou. Existují dvě možnosti:

  U vybraného produktu je strom mazán a nechává se uschnout. Léčba se opakuje několikrát, dokud se tuk neabsorbuje. Lyžařská pryskyřice je schopna proniknout do hlubších vrstev obrobku, ale je těžké najít v obchodech. Proto se často používají první dvě možnosti.

  Rada. K impregnačnímu činidlu lze přidat jasné barvivo. Takže hotový nástroj bude těžké prohrát.

  Tryska osy na rukojeti se vyrábí následovně:

  1. Toporyche se svisle uchytila ​​ve svěráku.
  2. V širším horním rohu dělají řez pod klínem. Tloušťka klínu by měla být 5 až 10 cm, délka by se měla rovnat hloubce řezu a šířka by měla odpovídat velikosti očka.

 • Osa je umístěna na desce obrácená vzhůru nohama. Oblékli rukojeti osy a poklepali na desku a pravidelně obracely produkt.
 • Po vkládání rukojeti sekery se do propylu vloží klín a ucpe se paličkou.
 • Zkontrolujte produkt. Jsou-li zjištěny nedostatky - správné.
 • Odstraňte zbytek dávky a zadejte konečný tvar spodní části rukojeti. Jakmile je drsnost zjištěna, hnízda opět projde dobře.
 • Prohlížení videí a fotografických materiálů vám pomůže lépe pochopit způsob výroby. Vytvořte si rukojeť se svými vlastními rukama mnohem obtížnější než zakoupit ji v hotové podobě. Nicméně, pokud máte touhu a některé dovednosti, můžete získat kvalitní pracovní nástroj.

  • Pokyny a tipy, jak dát sekeru na rukojeť
  • Jak sestavit vlastní pilový kotouč: pokyny a tipy
  • Zvládli jsme sebe sama: doma
  • Zkoušíme se: pásová pila

  Pozorovací soutěž pro naše předplatitele!

  Hrajeme 10 sad automatického zavlažování "Gardena"

  Takže jednou za týden pošleme digest s nejoblíbenějšími články.

  * Můžete se kdykoli odhlásit od tohoto zpravodaje

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  + 17 = 25