Jak vyrobit střechu domu s rukama Video

Jak vyrobit střechu domu s rukama Video

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak vyrobit střechu domu vlastníma rukama

Jakákoliv stavba se skládá ze tří hlavních částí - nosné konstrukce, boxu a horní konstrukce. Určuje nástavbou funkčnost, spolehlivost a pohodlí. Nicméně, to může také být prováděna s rukama nad hlavou, pokud budete studovat vlastnosti a principy střeše domu.

V závislosti na tvaru konstrukce pláště budovy a jeho různých dimenzích se používají pro střešní konstrukce, z nichž mnohé lze provést ručně.

Mezi nejčastější konstrukce střechy domu, snadno přístupný výpočtu a realizace vlastních rukou.

Úhel sklonu krokev se pohybuje v rozmezí 20 - 50 °, je vybrána v závislosti na zatížení větrem a sněhem, působících ve stavební oblasti. Make střecha vlastníma rukama nebude těžké. Jednoduchost konstrukce umožňuje vypočítat požadavky na materiál, aby se zabránilo překročení rozpočtu.

Takové struktury se liší od štítu - přítomnost dalších bočních rovin s určitým předpětí.

Je zřejmé, že pro výpočet střechu domu o něco složitější, než štítu, ale to je také snadno dostupné pro stavbu vlastních rukou.

Dánský hip - střecha domu je vytvořena tak, že pouze část oříznut štít. Tak přichází, když je potřeba zvýšit množství půdních prostor.

Zaokrouhlování střechy ve spodní části - není typický případ, obvykle všechny paprsky běžet rovně.

Norwegian hip - pracovat s přesahem střechy v horní části štítu, takže je možné, a to zejména, má vrchlík nad balkonem nebo lodzhiynymi stavebních prvků.

Mnogoskatnye střecha - střešní uspořádat čistě navrhnout úvahy, aniž by byla obětována jeho funkční vlastnosti. Příhradové systémy jsou navrženy tak zároveň s využitím počítačových programů, a výkon je téměř nemožné s rukama bez speciálních dovedností. Takový kvalifikovaný může správně dělat střechu.

Pro konečné povrchové úpravy střech, jako je povrch vnějších povlakových materiálů se aplikují ve formě malého formátu dlaždic. Širokoformátové materiály mohou být použity neefektivně.

Horní konstrukce budovy je složitá konstrukce, která zahrnuje několik prvků:

 • mauerlat - mezilehlý prvek, spojující strukturu pole a zničit. Je vyrobena z dřeva průřezu 120 x 150 nebo 150 x 150 mm jako horní broušení rovinných stěn krabice. Pro upevnění desek na stěnu pomocí čepů o M 16 na stěně v procesu dokončení zdiva;

 • krokve - nosný prvek, na finální nátěr střechy přes bedny. Z úroveň zpracování krokví a jejich instalace je závislá na výkonnosti celé konstrukce jako celku. Pro jejich výrobu uplatňuje rozdílné uzávěry nehty speciální desky z ocelového pozinkovaného samořeznými šrouby. Materiál - hranami z měkkého dřeva 150 x 50 nebo 200 x 50 mm;

 • Různé nosné prvky pro posílení konstrukce střešního systému - pražce, sloupků, vzpěr, výložník apod;
 • Střešní materiály koláč - deska ohřívač, ochrannou vrstvou, povrch s dalšími prvky;
 • voda drenážní systém pro vodu z povrchu střechy a vybít do dešťovou kanalizaci.

  Montáž střešní systém mansardová střecha

  Před tím, než k němu, je třeba správně uspořádat pracoviště:

  • vyměnit trámy a opravit je;
  • ležel hrubý podkroví v souladu s projektem.

  Jako přípravná opatření nezbytná k tomu předběžný návrh střešního systému, který by umožňoval vypočítat požadavky na materiál, v závislosti na úhlu sklonu, s použitím milimetrový papír, tužku a pravítko můžete vlastních rukou předem připravit výkresy hlavních prvků detailů na střeše domu.

  Instalace parapet (hřeben paprsek)

  • s využitím velikosti koncepčního návrhu, je třeba vyjmout a vyměnit parapet - nosným členem hřeben přes regály;
  • Řez stojan, nainstalujte je na parapetu a bezpečných vertikálně dočasných vzpěr;
  • nastavit hřebenového nosníku na skřipec a opravit na sloupky pomocí vrutů a deska alespoň 50 mm dlouhý. Spojovací prvky vytvářejí na obou shodných rovin (4 místa);
  • důkladně vystavit výslednou strukturu podél podélné osy objektu zkontrolovat svislost, trvalé připevnění vzpěry k Lezhnyov kovové rohy (8 míst - 4 desky a držák 4);
  • řez v místě instalace a nakosnye krokve spojovací hřebenového nosníku s úhly mauerlat, montují talíře a úhly. Pokud jsou všechny diagonální krokví stejné velikosti, symetrická střecha je provedena správně;
  • krokve, musí být instalována v ránu, aby důraz na hřebenové paprsku a mauerlat. Je proto vhodné, aby prefabrikovat odpovídající vzor zapalovače desky (25 mm) a řez přes to krokvemi;
  • krok instalace krokve nejlépe sladit s šířkou izolace, která bude tvořit střešní koláč. Tím se ušetří čas a materiálů při jeho výrobě;
  • Po instalaci krokví vhodné okamžitě zavést prvky tuhosti systému - vzpěry a Sprengel, díly jsou řezány na místě;
  • narozhniki jsou také na místě o velikosti ohřívače a instalována pomocí upevňovací desku;
  • All příhradová konstrukce na obvodu tohoto systému je nutné řezat, s přihlédnutím k hodnotě převis na šňůru. Pokud je to nutné, zvýšit převis může být instalován Mare - krovy rozšíření.

  Pokračování prací závisí na převládajících klimatických podmínkách. Existuje-li stabilní počasí a předpověď je příznivá, můžete přistoupit k tvorbě střešní koláče. V opačném případě tato operace lze provádět instalace pole vrchní potahové střechy dovnitř.

  Tvorba střešní koláče

  Účelem tohoto prvku - úspora tepla v domácnosti. Je vypočítáno, že v domech s tepelnou izolací podkroví na náklady na vytápění se sníží o 20 - 25%. To znamená, že náklady na zateplení vrátí úsporu energie toku.

  Postup by měl být dodržen:

  1. Spustit pěchování polic uvnitř pro pokládku izolace. Materiál - hranami nebo neomítané tloušťka desky 25 mm, šířka 150 mm, je nutné broušení.
  2. Umístěte ochrannou vrstvu pára, aplikování polyetylenové fólie. Je třeba stanovit překrývá s přesahem alespoň 10 centimetrů, výhodně vrstvu lepidla pásky konstrukce.
  3. Umístěte horní části izolačního materiálu. Se svým výběrem na střeše je třeba vzít v úvahu vlastnosti materiálu. Vláknité materiály mají tendenci absorbovat vodu, vyznačující se tím, že tvoří hrudky, a voda se zhoršuje, nepříjemný hnilobný zápach, velmi pravděpodobně zhoršení dřevěných konstrukcí. Proto je pro střešní krytina dort výhodné pěnové materiály typu a podobně.
  4. Na je nutné stanovit v oblasti ochrany vod membrány horní části topného tělesa, jeho hlavním rysem je jednostranný průchod vody a vlhkosti. Matt čelní plocha je voda vně a uvnitř se vlhkost se pohybuje volně po mikroskopické otvory ve vzduchu, čímž se střešní koláč je pravidelně suchý.

  Tento prvek je nosný povrch pro dokončení střešní krytiny, kromě toho drží pohromadě celý horní konstrukce konstrukce domů.

  • Pevná látka - vzdálenost mezi jednotlivými deskami, může být 5 - 10 mm;
  • řídká - vzdálenost mezi jednotlivými prvky až do 250 mm;
  • vzácné - vzdálenost mezi deskami do 900 mm;
  • kontrobreshetka - prováděna s cílem zajistit větrací otvory pod krycí vrstvy vlnité lepenky nebo dlaždice.

  Solid laťování platí při použití jako svrchní vrstvy malých médií, jako jsou dlaždice.

  Materiál pro latě nebo desky obvykle slouží neomítaná o tloušťce 25 mm. Nepoužívají šířku desky o více než 15 cm, je stále pociťuje dopady vlhkosti, spárovek jsou vystaveny deformace. Výsledkem může být otok jednotlivé prvky střechy s porušením nepřetržitost. Soustružení na střeše domu, z důvodu jednoduchosti provedení, mohou být provedeny s vlastníma rukama.

  Pokládání vrchní nátěr střechy

  V závislosti na složitosti, střecha může být svěřena odborníkům, a jednoduchá sedlová střecha může být náležitým způsobem vztahuje i ruce. Při provádění zemních prací a nainstalovat krycí nátěr je nutné dodržet sled instalaci dalších prvků střechy, dělat nějakou práci mimo pořadí, a někdy prostě nemožné bez poškození součásti páření.

  Pristraivaya do domu další verandu nebo místnosti, mějte na paměti, že nadace ve vedlejší budově žít nezávislý život nejméně dalších pět let. V souladu s tím se chovají a střecha. Proto je příloha je nezbytné zajistit volný pohyb jejích prvků, aniž by ztratily podstatné vlastnosti.

  Dokončení - rozhodující fázi však ještě musí začít do práce, musíme si uvědomit, že veškeré dřevo používané na stavbách, musí projít antiseptické a protipožární. Jinak všechny náklady mohou být marné.

  Jak se dostat do výkonu práce s rukama nad hlavou, je třeba si uvědomit, že každý krok vyžaduje reflexi a analýzu. Hodně štěstí!

  Jak vyrobit sedlovou střechou: krok za krokem průvodce na fotky a videa

  Při stavbě rodinných domů se často, aby střešní štít. Z dobrého důvodu. Za prvé - je to spolehlivé. To zvládá dobře zatížení větrem a sněhem. Za druhé - to je kompatibilní s jakýmkoli střešní krytinu. Třetí - poměrně levné. Za čtvrté - jednoduchá konstrukce, která je těžké zkazit. Pátá - to vypadá atraktivně. To vše a ještě více je to, co sedlovou střechou postavený vlastníma rukama, aniž by bylo speciální znalosti, určit jeho popularitu.

  Shromažďovány sedlovou střechou s rukama připravená k montáži střešních krytin

  Krok za krokem instalací sedlovou střechou

  Jak jste viděli výše, střešní systémy, hodně. V souladu s tím, při montáži každá má své specifické problémy, ale obecně platí, že postup je stejný. Je třeba říci, o obecném kroku: předsušení a zpracování dřeva. Tento krok je nutný, pokud si koupíte čerstvé řezivo, než se suší.

  Použití v konstrukci střechy přirozené vlhkosti surového dřeva vede k problémům: svazek bude pokračovat, budou zmenšovat, měnit geometrii. To vše povede ke vzniku napěťových bodů, a při sebemenším náznaku přetížení (spoustou sněhu, silném větru nebo dešti) začne negativní procesy. Jejich eliminace - složitý a nákladný podnik. Vzhledem k tomu, koupit nebo suché dřevo (ne více než 20% v sušící komoře ideálním případě 8-12%), nebo koupit materiál pro několik měsíců, záhybu ve větraném stohu. Po impregnaci potřebné (proti houbám a pro snížení hořlavosti), a teprve potom použít pro instalaci střešního systému.

  Sušení řeziva je nutné ve větraných stohů. K tomu, že jsou dlažby krátké kusy desek. Dali metru od okraje, a pak přes metr. Za pečlivě nižší set prolozhki

  Na hlavním pódiu shromažďování, o tom, jak se sedlovou střechou s rukama popisu v této části.

  Začíná montáž střešního systému se sedlovou střechou instalace mauerlat. Měla by být nastavena vodorovně, protože před montáží pečlivě zkontrolovat horizontálnost stěny, ke kterému je připojen, je vyrovnán malty v případě potřeby. Pokračovat provoz je možný po řešením dosahuje 50% ní.

  V závislosti na systému - tato tyč úsek 150 * 150 mm, nebo deskových rozměrech 50 * 150 mm. Je připojena k horní řadě zděných stěn. Je-li dům je dřevěná, její role se provádí pomocí horního korunou. Pokud jsou stěny postavené z lehkých stavebních prvků - penbetona nebo sodovkou a jiné - jejich tuhost dost rovnoměrně rozložte. V tomto případě, aby se beton pás vyztužený, které navazují na hypoteční spojovacích prostředků v horní části poslední řady zdiva - drátu nebo čepu. Pak je tlačena dřevo nebo desku.

  Fixační hřeby na mauerlat

  Způsoby, jak banda stěn a několika mauerlat:

  • Ve spojce (vyztuženého pásu) je upevněn hladký Kata velký průměr drátu (oba konce vyčnívají směrem nahoru). Deska pak provést potřebné o místech otvory, do kterých se závitem drátu. Ona pak zkroucené a ohnuté.
  • Sloupky zdi zazděny průměr alespoň 12 mm. Pod nimi mauerlat aby otvory špíz bar / strava) a utáhnout šrouby s velkými podložkami.
  • Vyrovnání paprsku nebo desky na vnější nebo vnitřní hraně zdi, se průměr vrtáku o 12 mm, aby otvory pro kotevní šrouby. Jsou (stejný průměr 12 mm), je poháněn velmi klobouku, přetažením klíč.

  Vzdálenost mezi kolíky (drátu), by neměla být větší než 120 cm. Na zeď (pás), je nutné, aby se vešly uzavírací mauerlat hydroizolace. To může být ve dvou vrstvách na skládané střešní krytiny, nebo může hydroizolace chmýří asfaltového tmele.

  Typy střešních systémů sedlovou střechou má více než tucet. Za prvé, budete muset vybrat, jak to bude vypadat vaše vlastní. Dále, aby se práce bylo jednodušší, tenkých desek vytvořit šablonu pro všechny šrámy, vrubok a jiné takové detaily. To může být nutné sestavit první formy na střechu, a pak skončil tím, že šablony.

  Chystá připravit farmu a zvýšit střechu

  Sestava pořadí závisí na typu střešního systému. Pokud naslonnye krokve, vytvořit z nich postupně shromažďování prvků přímo na střeše. V tomto případě je výhodné, pokud podlahou stropní trámy a pokud možno hrubou podlahu podkroví nebo podkroví.

  V systémech s závěsné krokví na zemi, se chystá na farmu - ready trojúhelník utahování a krokví se všemi požadovanými šle, sloupy. To se děje jednou požadovaného počtu farem. Pak se zvednout na střechu, tam je kladen svisle a připevněna k mauerlat.

  Na jedné straně je to výhodné - na zemi, je snazší pracovat při vysoké rychlosti montáže s vysokou přesností: jedna farma se příliš neliší od sebe navzájem, což zjednodušuje postup. Ale připraven zvýšit farmu může být obtížné, zejména u velkých budov. Aby to bylo jednodušší udělat, vytvořit dvě nakloněné desky, které přiléhají jeden konec na zem a druhý trčí trochu přes zeď. Farmy zásobník blíže k „výtah“, jeden usadí, uvázal provaz a tažením na desky na střeše. V nepřítomnosti navijáku nebo jeřábu je nejvíce přijatelnou metodou.

  Sestava krokev vyžaduje určité znalosti: jak a v jakém pořadí pro jejich instalaci, jak označit a dělat šrámy. Montáž jednoho z režimů a babička vidět ve videu.

  Pořadí montáže střešního systému

  1. Vystavené extrémní farma formování štíty. Oni jsou vyrovnány a zabezpečeny dočasné zastavení. Může také potřebují dočasnou podporu, přibitý ke stěně domu: přibit prkna, která ulpí na stěnách. Na ní můžete zkopírovat první farmu (pokud samozřejmě, plochá zeď). Lemované na druhou stranu dočasných vzpěr ona nikam nevede.

  Jak správně nastavit Krov

  Mezi farmy vystaveny extrémnímu napnutý řetězec zkontrolovat správnost geometrie

  All sedlovou střechou s rukama smontované a připravené k instalaci střešní krytiny.

  Samotný krokve proces instalace je dost otázek, ale mnoho způsobů, a to je nemožné říci o všechno. Jeden pohled na videu. Systém velký a rostoucí na střešní části, ale tam už se chystá do jediné struktury. U velkých staveb je vhodné.

  Montáž střešního systému je k dispozici dřevěný dům

  dřevěné domy Rozdíl je v tom, že rám zmenšuje, a to vede ke změně geometrie krovu systému. Pokud jsou prvky pevně opravit střecha může zhroutit. Proto, aby upevnění plovoucí. Existují speciální posuvná montáž, která je v tomto případě je připojena k horní koruně krokví a vaznic, pokud existují (viz foto).

  Způsob upevnění střešního systému derevchnnogo doma

  Krokev volně pohybovat během smršťování, dlouhou část připevněnou přesně rovnoběžně s okraji oproru umístěné přísně kolmé. za to snížit základ v případě potřeby. Označte držák tak, že hák je v nejnižší poloze, nebo v jeho blízkosti. Je připojena ke zvláštním samořeznými šrouby, které jsou součástí (obvykle nejsou vhodné). V případě, že instalace je na kládě na krokve nohy neklouže na ní, v dolní části půlkruhové vyříznutého otvoru, na kterém je založen.

  Takové uzávěry jsou prodávány v každém stavebním trhu, to je nazýváno „skolzyachka“. Jak opravit skolzyachku dívat do paprsku ve videu.

  Video montáž a montáž střešního systému šikmé střechy

  Sedlovou střechou postavený vlastníma rukama není snadné: hodně jemností a odstínů, existují různé způsoby upevnění, kapacita. Popsat slova jejich nevděčný úkol. To je případ, kdy je lépe vidět. Níže vám nabízíme výběr z videí, které vám mohou být užitečné.

  Video zprávy o tom, jak se sedlovou střechou

  Příběh domů na fázích výstavby majitele. Existují zajímavé technické aspekty, které mohou být užitečné.

  Dva typy připojení krokví s pevným rámem a pohyblivé

  Video na dvou nejproblematičtějších typy připojení.

  Jak určit úhel sklonu krokvemi

  Úplné video zpráva o krovu systému montážní

  Tento film trvá o něco méně než hodinu, ale celý proces se projevuje od začátku do konce se spoustou detailů. Střecha kladen na rámu domu, ale při instalaci v budově jiného typu (kromě dřevěných domů) není žádný rozdíl.

  Video: sedlová střecha s rukama

  Pokud se chystáte dělat střechu domku, štít design - nejlepší volba. To vám umožní vytvořit střecha není jen nevytápěné podkroví, ale také plný podkroví. Zohledněny ve stavebnictví, samozřejmě, má mnoho technologických funkcí.

  Podrobný přehled videoinstalace střešním systémem pod kovovou střechou lze vidět níže. Mauerlat, sloty, svetry, zapínání, ventzazor, délka řádku, vítr šle, lem střechy, podhledy a další v tomto videu:

  Níže je uveden přehled video instalace kovu na sedlovou střechou. Naučíte se: počítat krok bedny pod kovu, takže okapový systém, kapání, dozvědět se, co je nástroj potřebný pro řezání kovu a vlnité lepenky, jak udělat větrné rovnátka a další.

  3D modelování sedlovou střechou níže:

  Chcete-li postavit sedlovou střechu s nevytápěných podkroví, podívejte se na následující video:

  Podrobné informace o konstrukci se sedlovou střechou je užitečná pro samonosných konstrukce:

  Popis konstrukci se sedlovou střechou je také neublíží:

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  45 − = 43