Jak vyrovnat stěny

Jak vyrovnat stěny

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Vyrovnání stěn v bytě a domě - výběr materiálů a směsí, technologie pro tapety nebo malbu

Povinná fáze před aplikací jakékoliv vrstvy v bytě (tapety, barvy, dlaždice) - vyrovnání stěn tmely nebo omítkou. Z toho bude záviset na budoucím vzhledu, životnosti aplikovaného nátěru (zejména v případě obkladů). Nerovnoměrné povrchy mohou v průběhu času prasknout, což narušuje celistvost a estetiku naneseného povlaku. Je možné vytvořit rovnoměrný povrch pomocí omítky a tmelu, které se liší svou strukturou a funkcí.

Jakákoli oprava spojená s výměnou nebo tapetováním, malováním, zahrnuje povinnou předběžnou proceduru - přípravu povrchu. Tento proces mohou provádět odborníci na dokončovací práce a nezávisle na vlastní síle. Než začnete, musíte zkontrolovat celou oblast místnosti, určit rozsah všech nesrovnalostí a jejich rozměrů, abyste mohli plánovat budoucí pracovní frontu.

Nerovnoměrnost a praskliny jsou viditelné pouhým okem, jsou pokryty dříve připraveným roztokem. Pro posouzení vertikálních defektů se používá laser nebo hladina vody. Tento proces pomáhá přesněji určit velikost zakřivení existujících poškození. Na základě velikosti existujících defektů se odchylky povrchových nerovností používané pro tento materiál odlišují několika způsoby:

 • Surový způsob. Zahrnuje použití speciálních stavebních směsí, jako je omítka a tmel. Používá se pro nepravidelnosti nepravidelných ploch o rozměrech 30-50 mm, plnění otvorů a vyhlazení nerovností v roztoku.
 • Suchá metoda zahrnuje instalaci pomocných konstrukcí, jako je sádrokarton. Jedná se o metodu náročnější na práci, neboť vyžaduje předběžnou montáž rámu a fixaci sádrokartonových desek.

Každá dokončovací práce vyžaduje speciální materiály, které jsou nezbytné. Potřebujete následující materiály:

 • štětec;
 • suché stavební směsi: omítka, tmel, pryskyřice;
 • levný zásobník na ředění malty, který bude použit pro vyrovnání stěn;
 • Síť může být kovová, plastová nebo skleněná vlákna;
 • elektrické míchadlo, aby se zabránilo míchání malt v ruce;
 • sádrový maják z kovu jako nosný návod pro aplikaci omítek;
 • mechanická omítka pro velké místnosti;
 • desky ze sádrokartonu, dřevěné nebo kovové panely.

Příprava na následné povlakové operace zahrnuje několik kroků krok za krokem, které používají různé nástroje:

 • kartáče, válečky různých velikostí pro aplikaci nátěrů a jiné směsi;
 • špachtle různé délky a šířky, jako ekvalizéry pro aplikaci stavebního materiálu, vyhlazování, povrchová úprava na různých místech;
 • stěrkové a štukové pravidlo pro synchronní aplikaci, odstranění přebytečné vrstvy směsi;
 • specializované mechanické, elektrické směšovací stroje, pokud mají být stavební směsi připraveny na velkou pracovní plochu;
 • Speciální materiály pro čištění a broušení povrchu.

Každý odborník na dokončovací práce by měl přesně vědět, jaký je vyrovnání stěn. Taková práce se provádí pomocí speciálních směsí, panelů různých materiálů. Abyste správně vybrali potřebný materiál, měli byste jasně pochopit, v jakém případě a pro jaké konečné účely je určen.

Výrobci stavebních materiálů vyrábějí řadu řešení pro dekorace, které mají různé složení a vlastnosti. Hlavní směsi jsou:

 • Cement. Obsahují malé, střední frakce písku a cementu. Některé směsi mohou obsahovat vápno, aby se zvýšila plasticita sádry. Z tohoto hlediska jsou cementové směsi dvou typů: cementový písek a cementové vápno. První typ je levnější za cenu, to je jiný obsah písku z různých frakcí: větší - pro hrubé a hrubé práce, malé - pro dokončovací dokončovací úpravy. Takové směsi mohou mít některé nevýhody spojené s praskáním, časem sušení a špatnou přilnavostí k určitým materiálům, jako je beton. Cement-vápenné směsi jsou považovány za univerzálnější.
 • Na bázi sádry. Takové směsi jsou velmi oblíbené v malování. Vyrovnávací sádrokartonových příček umožňuje široké aplikační vrstvu, která má dobrou zpracovatelnost, rychle schne, má vysokou zvukovou izolací a tepelně izolační vlastnosti. Existují speciální sádrové směsi ústní vody a ústní vody, které obsahují speciální přísady, které zvyšují adhezi.
 • Tepelně úsporné suché směsi mají cemento-vápennou základnu, která je modifikována speciálními přísadami ve formě polystyrenových kuliček a dalších látek. Díky tomu má nanesená omítková vrstva nízkou tepelnou vodivost, která pomáhá udržovat teplo v bytě nebo domě. Jediným potížím při použití sádry je jeho vysoká absorpce vody, takže roztok by měl být připraven v malých porcích.
 • Na bázi jílu. Hlína povrchu hliněnými omítkami je starý způsob, který byl použit pro dokončování domů s následnou aplikací bělidla z křídy nebo vápna. Ale někteří návrháři se uchýlili k tomuto druhu omítání díky vysokému materiálu na životní prostředí s dodatečným využitím pilin, slámy a tak dále. Povlak řídí mikroklima v místnosti.

Pokud potřebujete použít suchou metodu korigování zakřivení povlaku, pomocí něhož můžete odstranit nerovnosti, použijte speciální plechy. Vzhledem k širokému spektru materiálů lze pro dokončovací práce použít takové panely:

Bez ohledu na to, jaký druh domu - panel nebo cihla, stěny v každé místnosti může mít určité vady, které nutně musí být odstraněny před následné dokončovací práce: malba, lepení tapet, kterým se dlaždice, atd. Za tímto účelem se směsí (tmelu, omítky) a materiálů. (sádrokarton s rámem).

Omítka povrchu je provádění základních hrubých dokončovacích prací k nápravě jeho nesrovnalostí. Chcete-li provést zarovnání s sádrové omítky, začít připravovat povrch: starý nátěr je odstraněn, očištěný od ostré hrany odhalit primeru v případě potřeby. Potom zasypte směs suché omítky ve vodě a naneste ji hladítkem, vyhlaďte špachtlí a odstraňte přebytek s pravidly. Někdy mohou být majáky použity pro správnou aplikaci vrstvy.

Pro zajištění maximální správnosti korekcí povrchových defektů použijte majáky pro zarovnání. Kovové konstrukce jsou vystaveny z rohů ve svislé poloze. Jsou připevněny pomocí šroubů a umístěna ve vzdálenosti menší, než je délka pravidlo 10 cm. Po Beacon hladké upevňovací profily speciální kabely jsou napnuty tloušťkou budoucnosti potahové vrstvy. Pak začněte používat vrstvu omítky mezi zavedenými značkami.

Je známo, že vyrovnávání tmelem je konečnou fází vyhlazování drsnosti před následným nanesením dekorativního povlaku. Tento postup lze obecně provádět po omítnutí. Nejprve připravte povrch, nanášejte vrstvu základního nátěru, poté zřeďte roztok tmelu a začněte pracovat. Pomocí dvou špachtlí aplikujte směs, odstraňte přebytek a vyhlaďte vyrovnanou vrstvu.

Tato technologie je instalací sádrokartonových profilů, které je třeba umístit na speciální nosné lišty. Rám může být vyroben z kovových nebo dřevěných nosníků. Stabilnější bude konstrukce kovového rámu. Hlavní nevýhodou vyrovnávání sádrokartonu s rámem je konzumace prostoru tloušťkou sádrokartonového profilu.

Vezmeme-li v úvahu všechny způsoby odstranění nerovných vad, má každá možnost své výhody a nevýhody. Abyste správně zarovnali stěny, musíte pochopit podmínky, ve kterých se nacházejí. Například pro pokoj s možným vzhledem vlhkosti. V koupelně nebo v kuchyni se nejlépe provádí nanesení cementových malt. U spaní a obývacích místností jsou sádrové směsi vynikající - podporují mikroklímu v místnosti.

V závislosti na rozsahu nepravidelností a jejich materiálu lze použít směsi různých kompozic. Univerzální omítkový roztok bude omítka, spadá na mnoho materiálů. Absolutně jakýkoliv nerovný povrch lze vyrovnat pomocí profilu sádrokartonových desek na kovovém rámu. Tato metoda umožňuje vytvořit pevný základ pro omítání.

Chcete-li zarovnat stěny tapety, můžete použít všechny výše uvedené metody. V závislosti na stavu nesrovnalostí se použije buď omítková metoda s následným tmelem, nebo instalace profilu sádrové desky. Pro tapety může být tmelová vrstva co nejtenčí a je lepší ji aplikovat jednou, bez opakovaných dvojitých nebo třívrstvých vrstev.

V podstatě jsou zhotoveny ze železobetonových panelových domů. Na tento materiál nelze použít všechny typy směsí. Sladění betonových stěn pomocí mokré metody by se mělo provádět pomocí směsí sádrových nebo cementově vápenných omítek. Cementové pískové směsi pro takové účely nebudou fungovat - mají špatnou přilnavost k betonu.

Chcete-li vyrovnat velmi zakřivené plochy, použijte metodu použití dodatečné sádrokartony. V takových případech mohou mít nedostatky velké rozdíly nebo mohou mít podobu hlubokých jám. Vyrovnání stěn s velkým zakřivením je nevhodné z důvodu velkého množství spotřebního materiálu a energetických nákladů na práci.

V podstatě se staví nové budovy z pěnobetonových bloků. Po instalaci mají přepážky místností vizuálně plochý povrch. Pouze s důkladnějším přezkoumáním je možné vidět existující vady, které mohou být zanedbatelné. Vyrovnání stěn v nové budově lze provést pomocí úplné nebo částečné vrstvy omítky, která jemně vyhlazuje stávající nedostatky.

Vzhledem k dlouhé životnosti ve starých domech oddíly mohou být působivé ničení, což není vždy možné omítky. Zarovnat zdi ve starém domě, nejvíce efektivní způsob, jak je nainstalovat sádrokartonu. To pomůže co nejvíce, aby se vyhnuli nerovnoměrné, holisticky zpevnění povrchu, čímž se zvýší jeho životnost.

Sahat náklady na práci v Moskvě, v závislosti na prestiže organizace a počtu klientů. Tato služba se provádí opravy firmy i jednotlivce. Podrobněji, kolik je služba, viz následující tabulka:

Jak sladit stěny v bytě?

V nových domů Stěny jsou docela přijatelné kvality. Ale moderní design žádá, aby byl dokonale hladký. Někdo zařídí face-lift, a druhá je nutné získat kvalitní povrch.

Jak udělat stěnu rovné a hladké

Co a jak sladit zdi? Možnosti mohou zahrnovat následující:

 1. Aplikace omítky.
 2. Kompletní sada.
 3. Kombinovaná.

Většina z podlahové plochy je tvořena stěnami, které jsou téměř úplně otevřené, protože můžete vidět všechny nedokonalosti. Otázka, co lemují stěny v bytě, obvykle nastane, když dělal opravy. Nesrovnalosti mohou být skryty pod kapalným tapetu nebo dekorativní omítky. Menší vady dobře vtažené pod tapety s náhodným vzorem. To bude částečné řešení, ale vzhledem k množství jeho zbývající práce může být významně snížena.

Jak vyrobit rovnou stěnu pomocí sádrokartonu

Pokud jste se rozhodování o tom, na jaké úrovni stěny, sádrokartonové desky zvolen opět zde je třeba určit, jakým způsobem by mělo být provedeno. Existují dvě možnosti. Tato bezrámová a rám.

Instalace sádrokartonových listů (GCR) vyráběné na speciálním lepidlem. Pokud poruchy nepřesahuje 7 mm, se kompozice namířená proti stěně zubovou stěrkou. Pokud je zakřivení lepidla 20 mm se aplikuje ve formě pelet na list s krátkým intervalem. Chov by měly být malé porce, protože tuhnutí probíhá za půl hodiny. Tortilly jsou aplikovány po obvodu GCR, potom další dva řádky vertikálně. Plachta je tlačen proti stěně a je v souladu s úrovní a kladiva dřeva nebo pryže. Při pokládání zkontrolovat rovnoměrnost rohy a klouby.

Při rozhodování o tom, co lemují stěny bytu, mějte na paměti, že cesta do rámu „sedaet9raquo; Poměrně velké množství prostoru. Používá se především v prostorných pokojích a když chcete skrýt komunikaci.

Pro upevnění první montážní deska rámu z profilů nebo dřevěné tyče dobře vysuší. První sada stropní a podlahové vodicích profilech, a sloupky jsou vloženy ve vzdálenosti 40 cm a 60 cm. Nedávné suspenze dále připojen, který je přibit na stěnách. Potom uvnitř kostry položil komunikace, pak začne Šrouby GCR. Všechny spáry mezi nimi musí procházet profily. Při instalaci sádrokartonu destiček světla, zásuvky a vypínače. Všechna zařízení ze stěn pod GCR je třeba odstranit, a odkryté konce drátů jsou izolovány.

Ve spojích mezi plechy aktivovaných před lepené serpyanku, a pak je aplikován tmel.

Vyrovnávací stěny stavební směsi

Při výběru toho, co sladit stěny, přichází jako první s myšlenkou nanášení omítek jako nejběžnější metodou. Ale musíme nejprve určit zakřivení stěn a pro výpočet požadované množství malty. Otázkou je lépe sladit na zeď, to lze vyřešit mnohem snazší, pokud si myslíte o všechny detaily a učinit správné rozhodnutí. Tloušťka omítkové vrstvy mohou být výrazně snížena, pokud se klepání děrovače hlavních výčnělky. Je možné, že stěna pak stačí tmel, pak to bude dokonale rovný.

V případě, že nesrovnalosti nemůže být odstraněna na zeď, je nutné si zakoupit požadovaný počet nátěrů a omítek. Nástroje potřebné úrovně a špachtle.

Podobné práce jsou obvykle provádí s plnou náhradou vodičů. Dokonce i v nových domovech, může být, že nebude vyhovovat majitelům síly a umístí umístění zařizovacích předmětů, vypínačů a zásuvek. Práce s elektřinou je nejméně časově náročné, jak může být vyžadováno podle shtroblenie kabeláž ve zdi. Kromě toho jsou všechny spotřebiče potřebné k odstranění a izolaci konce vodičů.

Za prvé, je stěna pokryta několika vrstvami nátěru. Je lepší držet omítky. Primer se nanáší válečkem nebo kartáče konstrukce. Zapotřebí jsou rovněž kartáče na tvrdé míst k dosažení, například ve výklencích a rozích.

Po vysušení může být povrch nátěrem stěny omítky. Při dostatečně malé drsnosti vyrovnávací vrstvy. Typicky, tři vrstvy omítky se aplikuje na základní nátěr každého.

 1. Omítka se nanese na stěnu v kruhovém pohybu široký špachtlí.
 2. První vrstva je drsný, může eliminovat hlavní vybrání a výstupku.
 3. Po nanesení všech vrstev stěny nakonec vyrovnán plnivo.

Vyrovnávací stěny cement, písek malta

Jak sladit stěny v domě? Pro mnohé je odpověď na tuto otázku není problém. Zarovnání stěn cementové malty písek je nejběžnější, levné a jednoduché. Vaření schopnosti a omítání rychle získal a jsou vždy v poptávce.

Povrch stěny se nejprve nechá reagovat s primerem. Pak se na něj ve vzdálenosti 1 m jsou umístěny vodicí kolejnice, nazývané majáky. Ty jsou upevněny na zálivky a nechte zaschnout. cementová omítka s pískem se připravuje podle receptu na obalu. Směs se pak nanese stěrkou na stěně, která je navlhčené. Vrstva musí vyčnívat 2-3 mm nad úroveň majáků. Poté, co by mělo být provedeno pomocí pravidla ze dna na povrch se stal hladký. V místech, kde byly malé otvory, je nutné přidat roztok se špachtlí a pak se znovu vyrovnat pravidlo stěny.

Po první vrstvě, nechá se vysušit a upevnit být použita, je pak použita takto. Proto pokračuje v práci, dokud je v souladu s celou stěnu. Dokončovací práce může pokračovat po 10 dnech, kdy cement je úplně suchý.

V koupelně je malá místnost, opravit to může být provedeno rychle a efektivně. Jak sladit stěny v koupelně? K tomu, použít cement-písek směs nebo omítky, která po ztuhnutí se nebojí vody. Odolný proti vodě sádrokartonové desky je také vhodné, ale to trvá hodně prostoru. Rozhodování o tom, co vyrovnání stěny pod dlaždice, je třeba zvážit výhody a nevýhody, aby se tou správnou volbou. Pokládání roztoku získaného ve speciálních sádrových majáky, že po nezískává, čímž se posílí nanesené vrstvy. Roztok hod hladítkem stěna, a vyčnívající části jsou broušeny a vytvoří jimi rozetřena vybrání. Před dokončením zeď je naplněn. Pak to může keramická dlažba vložit.

K dosažení perfektního povrchu stěn ve velké místnosti těžké. A často muset přemýšlet, co k vyrovnání stěn pod tapety. Je jen poslední krok důležitý. Drsný povrch je také důležitá, protože ovlivňuje celkovou hladkost povrchu. Cihlové zdi, musí být pre-omítnuté. Starý povrch důkladně neporušený a spolu s nimi je nutné odstranit všechny předchozí úpravu. Zarovnání povrchu pod tapety, zpravidla nejčastěji používaných plniva.

Tento roztok se nanáší ve více vrstvách, až do konečného vyrovnání. Pokaždé, když se povrch stěny, je nutno sušit a horní vrstva základního nátěru. Poslední vrstva tmelu je leštěný pomocí nazhdachki.

Jak se připravit řešení pro vyrovnání stěn

Tyto roztoky se mohou připravit nebo mají zvýšit jejich vlastní. Na základě podlahy a omítky k vyrovnání - minerální směs se speciálními přísadami. Pojivo se používá cement, který je určen pro použití ve vlhkém prostředí. Pokud používáte pojiva, kompozice je vhodná pouze pro suché prostory.

Široce používán sádrové omítky. Je schopen regulovat vlhkost vzduchu v místnosti tím, že absorbuje nebo že mu, a je dobrý tepelný izolant.

Otázka, co můžete zarovnat zdi, lze snadno vyřešit, pokud použít dekorativní omítky. Různé typy sloužit svému konečný nátěr nebo základnu pro něj. Texturovaný povrch je také skrývá nedostatky a vady.

K dispozici je velké množství různých prostředků pro omítání vyrovnání tenkou vrstvu plochých povrchů stavebních materiálů. Nevlastní pouze plastových a dřevěných základnách. Vyrobený speciální přípravky pro restaurování fasády budov.

Podmínky pro použití tapet:

 • Podklad musí být čistý, bez starých nátěrů;
 • povrch předběžně ošetřeny primeru nebo ostění emulze.

Při řešení tohoto problému, než se sjednotit povrch stěny, objeví vždy otázka ekonomiky. Nejlevnější jsou jednoduché řešení. Jsou účinné, mohou vařit své vlastní ruce. Vápenná kaše se smísí s pískem v poměru 1: 5, a důkladně se promísí. Směs by měla být použita v ten samý den, který neztrácí své vlastnosti. Cement se smíchá s pískem v poměru 1: 5, to je ještě přidá 0,1 dílu vápna. Uchopení dochází hodinu.

Směs může být štíhlá, když obsahuje málo pojiva. To neodděluje během používání a nepraská v suchém stavu, ale není silná. Mastná směs vyznačující se tím, že přilne k nástroji. Při sušení smršťuje a praskliny mohou tvořit. Při vaření je třeba udělat střední řešení. Pak je aplikován do jamky a tvoří odolnou vrstvu.

Drsnosti úhly zdůrazňuje zakřivení stěn, a to je nejvíce kazí vzhled místnosti. Chcete-li zobrazit vnitřní úhly, poprvé zavedené majáky. Úhly by měly být ve vzdálenosti asi 30 cm. V se aplikuje nejprve omítka mezi všemi majáky, a pak srovnal pravidlo. Jakmile omítka vyschne, že plnivo je položen s úhlem mírně větší hustotou, než je to nutné, v intervalech po 20 cm. Potom se stisknutí perforovaný úhel (kontrashults) přes přebytečného povlaku hladiny se odstraní. Další den vyrovnány rovinou povrchu přilehlé stěny, a pak aplikován vrchní nátěr.

Na vnějších rozích kontrashults zatlačí do obráceně tmel. Všechny ostatní operace jsou prováděny podobným způsobem.

Pro urychlení profil proces je nainstalována v prvním lepidla na sádrokartonové desky, a pak se po hodině bude možné vyrovnat roh. V případě, že rozdíly jsou příliš velké, vyhlazování může být ze stejného materiálu.

Rozhodování o tom, jakou úroveň zdi, musíme nejprve zjistit spotřebu materiálů a zdrojů. Stěny jsou snáze sladit sádrokartonu, pokud významné nesrovnalosti.

Správné hodnocení kvality povrchu nám umožní přijmout nezbytná rozhodnutí a pro usnadnění opravy bytu či domu. Moderní stavební materiály pomáhají dosáhnout hodně, ale některé z nich mají jedinečné vlastnosti.

Uvolněné vrstvy staré omítky nakonec spadne, a oprava bude muset začít znovu. Z tohoto důvodu je nutné klepnout na zeď s kladivem a odstranit všechny brusné vrstvy. Snadno rozkládající se od stěny omítky odstraní špachtlí. Problémové oblasti jsou ošetřeny nebo mlýnek očistit kladiva a dláta.

Odstraněním starých omítek

Mezera ve zdi expandující

Čištění stěna kartáč

• Základní nátěr hlubokého proniknutí;

• stavební směsi (cementová malta nebo omítky na bázi sádry);

• tmel pro konečnou úpravu;

• Olovnice (závit s připojeným malým nákladem);

• budování falcon zásobník pro řešení;

• Lžíce pro nahrávání omítky;

• pravidlo nástroj pro vyhlazení řešení jako 1-3 metrů od kovového pásu;

• stěrka pro vyhlazení nepravidelností;

Nástroje pro vyrovnávání stěn

Posoudit míru zakřivení povrchu, lepší využívání olovnice. Chcete-li to, vzít malou zátěž (například matice) a připojit dlouhý řetězec. Takový olovnice zavěšen na stropě o minimální vzdálenost od stěny tak, že výrobky jsou v několika centimetrů od podlahy.

Závit s nákladem by měla jen mírně dotýkat zdi. Pokud je to nutné, montáž na strop, stačí posunout blíže ke stěně, nebo o něco dál. Spodní část olovnice je připojen k nehty poháněné do podlahy. Některé z těchto hřišť, uspořádaných podél stěny bude sloužit jako dokonalý průvodce.

1. Před spuštěním pracovní povrch se působí primer. Tyto prostředky umožňují hluboké proniknutí vážou volné horní stěna neposkytují vlhkost z roztoku absorbovaného do povrchu a významně zvyšuje míru jeho přilnavost k povrchu.

Základní nátěr hlubokého proniknutí

Vyrovnání pravidlo dvou sousedních majáky

Vzhled usměrňovačích stěn majáky

Překrytí roztoku

Zarovnání „značky“ pomocí olovnice

Vyrovnání omítky úprava

1. Po vyrovnání první stěnu v rohu sousedící se stanoví Plastový rohový profil s pevnou na stranách výztužného pletiva, nebo bez něj. Jeho mount se provádí pomocí roztoku, přebytek je vymačkané špachtle. Hloubka profilu ponoru v šachu tmel level budovy. Po vysušení profil úhel vyhlazené řešení.

Rohový profil s serpyanku

Zkontrolujte vnitřní úhel

Vyrovnání nárožích

Montáž kovových konstrukcí

Sladění sádrokartonu

Povrchová úprava tohoto materiálu - méně nákladný způsob vyrovnávacích stěn. Chcete-li pracovat třeba zakoupit sám sádrokartonové desky, kovový regál kolejnice nebo tyče dřeva pro jeho upevnění, suspenzí pro jejich upevnění na zeď a šrouby. Chcete-li ušetřit místo, můžete tak učinit bez vodítka a připojit sádrokartonové desky přímo na stěnu.

Zajištění přímé zavěšení

Upevnění sádrokartonových přesně profil města

Montážní úhel profilů

Příprava stěny pro malování

Upevnění sádrokartonové desky bez vodítka

1. K upevnění sádrokartonové desky bez pomoci profilů, jsou zašroubovány do šroubů stěn (na jeden list z nich vyžadují, 40-50 jednotek).

Upevnění sádrokartonové desky bez profilu

Upevnění sádrokartonu listů bez použití profilů

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 29 = 39