Jak vytvořit svůj vlastní rukou ohýbačku

Jak vytvořit svůj vlastní rukou ohýbačku

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak udělat jednoduchou ohýbačka s rukama - dostupné možnosti

Při práci s trubkami, je často nutné změnit tvar trubky, jinými slovy, aby jej ohýbat. To lze provést na speciální zařízení, nebo dokonce koupit přípravku. Ale je to mnohem jednodušší a levnější, aby jednoduchý ohýbačka rukama. Při použití takového jednoduchý nástroj výrazně usnadní a urychlí práci.

Přístroj improvizovaný nástroj ohýbání

Nejjednodušší ruční ohýbačka s rukama může dělat každý. Pro výrobu těchto základních zařízení stačí mít betonovou desku, vrtačka pro práci s betonových a ocelových čepů (oni potřebují hodně).

Make domácí ruční ohýbačka může být bez kresby, a v pouhých třech krocích:

 1. Na betonovou desku je nasáván čtvercovým sítem se stranami 4 buněk na 4 nebo 5, 5 cm.
 2. Sítkové uzly odpovídající vyvrtaných otvorů vyvrtaných v kovových tyčí (pokud je to možné, by měly být co nejvíce prohloubit).
 3. Po operaci se obrobek jsou poháněny ocelové tyče.

Výsledkem je produkt, který je možno ohnout trubek do 25 mm. Samotný proces je velmi jednoduchý: je trubka instalována mezi kolíky a je ohnut ve správném směru. Poloměr zakřivení se může měnit pohybem potrubí mezi ocelovými diagonálními pruty.

Výhody nástroje vyráběné tímto způsobem ohýbání jsou jasné: tento nástroj je velmi snadné, a podrobnosti lze rychle vyměnit, pokud je to nutné. Nevýhody přístrojů - jeho objemnost a značné úsilí při provozu je potřeba.

Další možností je, aby domácí Bender - pro kompozitní konstrukce z ocelových tyčí a berana.

Chcete-li takové zařízení je také poměrně jednoduchá:

 1. Kolmice povrchu (například stěna) pohonu v rovnoběžných kovových tyčí.
 2. Pevný podstavec (základ) zvedák tak, že průmět osy svého dříku tvořily uprostřed mezi tyčemi.

Proces ohýbání trubky je následující: řez požadovaná délka je umístěna mezi kolíky a zdířky, a pak, zvýšení tyč zvedáku, takže potřebné zakřivení trubky.

Tento design je obtížnější první varianta, ale jsou zřejmé výhody - přítomnost pneumatické (hydraulický) mechanismu, který umožňuje, aby se produkt ohnout poměrně velký průměr. Výrobní Trubky s konektorem vyžaduje silné vertikální podporu a stabilní umístění zdvihacího mechanismu.

Domácí ohýbačka pro profil potrubí

Ve tvaru trubky, který má jiný průřez od kruhového tvaru (obdélníkový, čtvercový nebo oválný), v důsledku náročného procesu pro geometrii a přítomnost výztuh ohybu značně komplikovanější.

Výkresy, rozměry ohýbačky trubek s rukama toto označení se mohou lišit, nicméně, zda navrhovaná podrobnosti pro přípravu trubkových výrobků ohýbačka profilů je třeba zařízení pro svařování, kanály, klipy a svorky. Viz také: „Jak si ohýbačka doma - druhy ohýbačky a způsobů jejich výroby.“

Gib profilované potrubí v takovém zařízení se provádí v průběhu válcování v prostoru s rostoucím tlakem. Díky této technologii ohýbání dochází postupně a rovnoměrně, aniž by kažení geometrii profilu. Dva válečky pro ohýbačku trubek s rukama na prahu jsou upevněny horizontálně, jejich účel - pro pohyb po celé délce potrubí. Deformuje produkt přes další válce, který je ve spodní části svorky. Viz také: „Jak udělat domácí ohýbačka pro profilovou trubku - dvou prověřených variant“.

Proces vytváření ohýbací nástroj pro profilové trubky s rukama zahrnuje několik kroků:

 1. Na základě bezpečného založil kanál nebo řadu kanálů, až se dosáhne požadované šířky.
 2. Uložený v P ve tvaru rámu, a na příčném nosníku vyvrtán otvor pro spojovací svorky.
 3. Ve stejné vzdálenosti od rámu namontovány dva válce. Váleček namontovaný hnací kolečka řízení manuální převodovkou.
 4. Bodce, fixované v pouzdře svorek upevněny třetí válec. K horní části čepu je přivařena rukojeť.

Flex potrubí profil na nutnost získání produktu ve sledu akcí:

 • profilový úsek potrubí požadované délky je namontován na podávacích válců;
 • při otáčení rukojeti upínacího přípravku stisknutí na dolních válců o třetinu, upevněn na spodním konci čepu;
 • přes řetězový převod, je spojena s válečky, trubkového profilu se pohybuje deformační zóny. Viz též: „Druhy ohýbačky pro profil potrubí výrobního systému s jejich vlastních rukou.“

Hydraulická ohýbačka s elektrickým pohonem

Tento přístroj je produktivnější než výše popsané konstrukce, nahrazením svorku na hydraulické jednotky a řetězový pohon pro pohon podávacích válců. Elektrifikace eliminuje zdlouhavý manuální práce a urychlit proces.

Kromě toho, díky hydro-elektrické síti, a to takovým stroje může současně ohnout několik trubek, čímž se horní válec odpovídající otvory. Viz též: „Odrůdy s CNC ohýbačky, výhod a podmínek používání.“

Vytvoření elektrifikovanou ohýbačka trubek s vlastníma rukama jít do následujícím pořadí:

 • Na rovnou plochu montáž přiváděči šachty.
 • Na konci hřídele je připojen k řemenice řemenového převodu, procházející rotor elektromotoru. Na konci druhé sady předních ozubených kol.
 • V požadované vzdálenosti od prvního hřídele druhé sady, který je připojen k hnaným řetězovým kolem. Je třeba poznamenat, že v případě, namísto kuličkových ložisek na stranách ocelové desky základny svarů ve tvaru lichoběžníku, je možné použít jiné než hřídele a konvenční lanové kladky jako hnacího mechanismu.
 • Deformování váleček namontovaný - nad nebo pod, v odpovídajícím otvoru. válec hřídel umístěn v drážkách desky nebo ve tvaru písmene U. rámu. Pohyb válec je omezen pístnice a skutečným trubkovým segmentem.

Trubky ohybu bez použití ohýbacího nástroje

Pokud plánujete operaci jednorázový nebo není možné shromáždit potřebnou strukturu, může být ohnuta okolo trubice a bez použití speciálního vybavení.

Z tohoto dřeva vyříznutého polotovaru, jehož tvar odpovídá poloměru zakřivení plánovaného konečného produktu. Trubka v čelistech obrobku je ohnutá. A možné nahrazení šablony řízený do dřevěných nosných čepů nebo háků umístěných na principu popsaném v prvním článku, v ohýbačka.

Je také možné, pro předehřívací naplněný pískem místo ohýbání trubek, nebo v případě, že práce je prováděna v chladu, přidá se voda. Po zahřátí písek nebo vodu nalít trubice také přehnut okolo příslušného zakřivení šablony.

Dalším způsobem, jak -, aby se trubice na budoucím místě vnitřního poloměru odpovídající šířce řezů, načež (je třeba sladit řezy hrana) ohybu trubky prostřednictvím elektrického svařování a obnovit celistvost trubky. Podle této technologie může ohýbat trubky jakékoli velikosti a v každém směru.

Elektrické zařízení, osvětlení, osvětlení

Práce v garáži nebo na zemi, je někdy nutné ohnout dvojici trubek na určité kruhové nebo polokruhové formě, čímž se získá hladkých kovových pásů. Koupit tovární ohýbačku k provádění takových operací páry - příliš drahé. Proto je potřeba pro soukromé spotřebitele bublajících výroba jednoduchého domácí Ruční ohýbačka, který je schopen ohnout ve správné velikosti potrubí.

Jeden z nejpopulárnějších kovů dnes stojí tvarovaných trubek s různými profily, které se používají pro výrobu ploty, mříže, zahradní nábytek, během instalace přístřešků pro automobily a skleníky, při stavbě garáží nebo kterým se vodní dýmky. výrobě podobných produktů technologií často vyžaduje ohýbání trubek v různých úhlech, které umožní s pomocí speciálního vybavení.

Pro ohýbání trubek běžné používat speciální zařízení zvané ohýbačka, který může vykonávat různé produkty úhel od 0 do 180 stupňů ohýbání. V takových zařízeních, obvykle s hydraulickým nebo elektromechanickým pohonem. Ohýbačky může ohýbat zcela žádné trubek z různých konfiguracích: voda, plynový kotel, které mají velikost do 2 palců a práci s trubkami z hliníku a mědi, kovu a plastu a oceli.

Benders se používají v kotlích a čerpacích stanic, ve stavebnictví av průmyslu, vody a vytápění. Domácí ruční ohýbačka v domácnosti je nepostradatelnou věcí, která se používá pro širokou škálu stavebních prací. Když samoinstalační přívod vody, topení, montáže vzduchotechnických zařízení a klimatizačních jednotek, aniž by je to těžké.

Celková konstrukce ohýbací nástroj závisí na jejím druhu. Vazebné složky jsou rám, hydraulický válec, horní a dolní pásy a dva trubkové dorazy. Rám je otevřený a uzavřený. Hlavní část stroje ohýbání trubky je hydraulický válec, který vykonává funkci pevnosti.

Režim ruční ohýbací nástroj předpokládá, že vypouštěcí zařízení umístěné na zadní straně skříně stroje, tam má šroub obtokový ventil a rukojeť. V horní části válcové trubky je pro plnění oleje a zkontrolujte hladinu. Planckova instalace, který je umístěn zespodu, je našroubována na závitovou část, která je umístěna na přední části pouzdra, a pak se tlačí upevňovací matice. Nachází se na horním prkně zároveň je připevněn pomocí dvou šroubů a zámkem.

Ohýbání ohýbacího nástroje síly zajišťuje kluznou tyč, která je schopna se vrátit pod vlivem pružiny instalované v hydraulickém válci. Horní a spodní ohýbání pásky jsou vyrobeny jako svařovaná konstrukce. Otvory v příčné desky se používají k úpravě zaostření. Ohýbačky na spodní části jsou otvory se závitem, které jsou instalovány upevňovací šrouby, které samy o sobě k nastavování výšky.

Ohýbačka Důraz potrubí je uveden ve formě kolíků, zastaví se její konce jsou umístěny v otvorech, které jsou uspořádány v pásech. Dlaň se nachází ve střední části proudu, který bude stavět ohnutou trubku. Segmenty, které poskytují ohýbání, vyrobené z oceli přesné lití. Pohon ruční ohýbačku je mechanický a hydraulický, mechanický pohon - el.

Rostoucím využíváním dnes dostal ve tvaru trubky, které mají tenkou stěnu, ale zároveň šetří kov ve stavebnictví a vytvořit krásný a odolný design. Těchto prvků v domácnosti dařit clony, přístřešky a skleníky. Profil trubky se liší od obvyklých průřezu - čtvereční, oválného nebo hranatého. To vysvětluje rozdíl mezi konstrukční výkres Ruční ohýbačka tohoto typu: profilové kladky jsou vybrány stejnou část jako produkt nedošlo k deformaci průřezu flexibilní trubice.

Ruční ohýbačka provádět operace, jako je ohýbání oblouku a kroužky. Hmotnost zařízení světla (u 65 kg) umožňuje jeho přepravu na místo práce s lehkých kovových konstrukcí - skleníky, branky, vrata a přístřešky. Parametry materiálů, které jsou zpracovány ručně ohýbačky: kruhové trubky 30 mm, náměstí 40 od ​​pásu trubky 40 mm, 40 x 10 milimetrů čtverečních 16 o 16 mm, 16 mm tyč.

Použití různých trny mohou být léčeny kov rozsah je široce rozšířen, a stane se ohýbačky tzv profilegib. Cena ruční ohýbačka relativně nízká můžete si ji koupit, nebo aby dokonce i pro malé výroby.

stroje na ohýbání trubek Elektrické se používají pro ohýbání trubek z různých průřezů pro intenzivní použití v průmyslovém měřítku. Vysoce výkonné elektrické ohýbačky opatřeny dalšími funkcemi, jako jsou: rotace v obou směrech válečky a ovládání pomocí tlačítek na ovládacím panelu nebo s použitím pedály.

Elektrické stroje mají ohybové vlastnosti, jako je ohýbání z obloukových trubek - 30 mm, kulaté a čtverec 80 x 40 mm, a z 16 bar a čtverec 16 mm o 16 mm. Podle konfigurace průřezu nebo průměr trubky, elektrické ohýbačky navíc vybaveny výměnnými trny pro každý konkrétní případ.

Nová modernizované verze ohýbačky trubek je ruční hydraulický, který se vyznačuje velkou silou, která je dostatečná pro práci s velkými ocelových trubek je video na Ruční ohýbačka. Doporučuje se použít při montáži nebo demontáži plyn a vodní potrubí. Pohon tohoto nástroje je vybaveno hydraulickým systémem, a to se liší od konvenčního ohýbání trubek stroje, což usnadňuje velmi práce obsluhy.

Existuje několik typů ručního zařízení hydraulické ohýbací trubky. Jsou určeny pro různé typy ventilů a potrubí. Například TBC - ohýbačka přenosná ruční hydraulická pumpa se používá k ohnutí celé ocelové trubky kruhového průřezu, a válcované metodou buldozer bez vyplnění potrubí nebo speciální plnivo písek. RSU - ruční ohýbačka, která je vyrobena ohýbat nebo plynové a vodovodní potrubí, za tepla nebo vyztužení.

Provozní podmínky rozlišit stacionární a ruční ohýbačky. Stacionární používá především v podnicích, které vyžadují flexibilní potrubí v souladu s druhem činnosti jako fázi výrobního procesu. Vyrobený vlastníma rukama ruční ohýbačka je vhodnější pro práci doma. Pohon jsou ohýbačky hydraulický, mechanický a elektrický pohon. Největší přednost se podniknout pro dosažení hydraulické ohýbačky, protože jsou silnější.

Proces ohýbání trubky, i když se na první pohled zdá jednoduché, je ve skutečnosti velmi složité. V závislosti na mechanických vlastnostech materiálu trubky, mohou tvořit vady flexibilní podminanie, což vede ke zúžené místo v ohýbacím průměru trubky, což snižuje průtok vody, změna tloušťky a roztahování stěny trubky v místě deformace, která vede ke ztrátě pevnosti v potrubí. Proto je nutné správně zvolit ohýbačku a vědí, jak to funguje, aby se minimalizovalo vady deformace.

Prostřednictvím ohnutí ohýbačky trubek provádí vzhledem k rozměrům a specifickou formu. Konstrukce tohoto zařízení umožňuje provádět operace na kovových trubkách, respektive montážních požadavků. Absence zploštění záhybů a umožňuje potrubí, podle pořadí, neztrácejí na užitné vlastnosti a pevnost v ohybu, jakož i na optimalizaci jejich umístění komunikací a efektivně využít prostor v místnosti.

Princip fungování ohýbačky trubek je následující. Požadovaná velikost půlkruhu rozhodl vypracovat na skládané kusy z dřevotřískových desek nebo desek jsou pak řezané na nakreslené čáry a hřebíky na plot, stěnu nebo na dřevěné podlahy. Všimněte si, že tloušťka desky nebo dřevotřísky kusů by měla být o něco větší průměr se složený pás nebo železné trubky. Boční pohled, podle výkresů improvizovaných ruční ohýbání, je pevná opěra na prkénko. Mezi šablonou a opěrou je vložen do konce trubky a poté se šablona pro hladce ohybu, drží druhý konec trubky ručně.

Pokud se v plánu ohnout malé kovové tyče nebo krátkou trubku, nakonec se rozhodl postavit vhodný kus průměrů trubek. Pro výrobu velký poloměr ohybu, například pro skleníky oblouky aby podobnou strukturu v otevřeném prostoru jako montážní ploše pomocí dřevěného plotu a druhý plochý povrch.

Obvod je nutno vycházet z povrchu pomocí pera a nylonové vlákno jako kompas, pak vystřihnout desky a zajistěte hranice nakreslené. se nevyžaduje perfektní přesnost při velkém ohybu, však mohou být stanoveny ořezávání desek 15 cm od sebe, jsou bodově kontaktu s potrubím a nasměrovat ho k danému půlkruhu.

Existují řešení více obtížné, protože na fotce na ruční ohýbačky, které pomáhají ohýbat trubky, které mají velký průměr, ale jejich použití také vyžaduje použití profesionálního nářadí a dostupnost klempířských dovedností. Nezávislá výroba těchto ohýbačky již vyvolává otázky ohledně ziskovosti, pokud bychom připomenout existenci sekundárním trhu zařízení ohýbací trubky a ručního nářadí.

Produkce improvizovaný nástroj ohýbání

Před provedením ruční ohýbačka, je nutné zapojit do výroby svého založení. Stěny trubice, která je základem pro celý stroj musí mít obdélníkový průřez a je dostatečně silná, aby odolala zatížení, které bezprostředně při provozu. Tloušťka stěn těchto trubek by měl být alespoň 3 mm.

Když najdete tu správnou trubice obdélníkového průřezu, je nutno zrušit jednak pár centimetrů od řezaných a otvorů v něm pro budoucí průměr osy, která bude nastaven primární kladka (kolem kolena) a s pracovním rukojetí kladkou. Pak je třeba stanovit maximální poloměr ohybu, který může dělat vlastní ohýbačky, s rozpětím 5 centimetrů. Ustoupil vzdálenost, která je rovna větší straně potrubí, snížit ji.

Páka Držák na potrubí a představuje čep, který je přivařen jeden konec matice „barashek9raquo; a pojistná matice, a na druhém na sobě ve tvaru písmene T držákem (noha vzhledem písmeno - je trubka a příčník je podélný řez trubice). Po výrobě základny by měl začít vytvářet ohýbání rukojeti.

K výrobě rukojeť potřebovat dvě kovové desky, tloušťka kovu je alespoň 4 mm. Rukojeť se nosí na ose jádra, takže se šířku rovnou k ose oplatky průměr a osa skladování nechat za 5-10 mm na každé straně. Vyztužit rukojeti, musí být tyto desky spojeny paralelně navzájem svařením několika pásů vyrobených z ocelových trubek s konci, které jsou naproti otvory pro osy.

Pokud chcete jít na nejjednodušší způsob, nemůžete starat o regulaci pracovní polohy kladkového na rukojeti. Proveďte potřebná měření, Vrták podle výkresu Ruční ohýbačka s rukama v otvoru osách rukojeti určených pro pracovní kladku na. Tato osa nemusí chytit svařování, protože je nutné vytvořit pracovní kladku a osa upevnění problémy na rukojeti může být řešen pomocí kolíků.

Po výrobě ohýbání rukojeti nástroje a nainstalovat na něm pracovní řemenice sestavu dělat sestavu. Základní nástroj pro ohýbání pevně připevnit svěrák, a poté se na základovou desku jednoosé pero ohýbání trubek stroje, pak se druhá deska a rukojeť hlavní kladku. Široká matice na základě kolíku šroubovací svorkou. Primární kladka, která je upevněna na ose základny, vyrobené pevné na to prostřednictvím upínacího šroubu.

Otestovat vyrobené Ruční ohýbačka, budete potřebovat kus trubky, která musí být nastavena do výchozí polohy. Zámek trubice zatlačením na řemenici a šroub držáku. Také je třeba se trubka, která se určí na držáku, pomocí speciální svěrky. Nyní, jak je požadováno potrubí na tolik ohýbal.

Pomocí domácí Bender, bude ohýbat doma žádný valivý profil, který má kruhový průřez. Trubka, která vyžaduje deformaci vložku mezi nohy a ohybu s určitou silou pod požadovaným úhlem. Nezapomeňte, že trubice má obvykle malou tloušťku stěny, takže může dojít k deformaci v průběhu ohýbání průměr, což je velmi nepřijatelné. V tomto případě, předtím, než konečně instalací produktu na flám, že by měla být pokryta pískem a po ohnutí jen vytrusit. Průměr výsledného produktu zůstává konstantní po celé délce.

Související články

© Building portál StrPort 2011-2016. Články o opravách, stavebnictví a stavebních materiálů.

Kopírování informací ze stránek je možné pouze se souhlasem vydavatele nebo přímým odkazem na zdroj. právní zdůvodnění

Domácí Bender, jak udělat doma

Ohněte dlouhé rovné sochory je nutné v mnoha případech. Aniž bychom se pouštěli do podrobností, můžeme tento proces rozdělit do několika oblastí:

 1. Ohýbání tenkostěnných trubek. Používá se k výrobě lehkých konstrukčních forem - přístřešky, altánů, a lešení pro dome střech nebo skleníků;
 2. Ohýbání silnostěnné, pevné trubky a všechny. To je použito v sanitární oblasti, výroba ohřev vody zařízení (cívek, baterie) a seřizování osobních vozidel;
 3. Výrobě složitých tvaru ocelové tyče kruhového nebo čtvercového průřezu. Používá se při výrobě zakřivených mříže, plotů a vrat;
 4. Ohýbání čtvercový profil. Sofistikovanější technikou než u trubek a tyčí.

Nákup vyrobených přístrojů nebude diskutovat, protože to je specializované marketingové služby. Tento článek popisuje, jak vytvořit domácí zařízení pro ohýbání trubek.

Nejjednodušší způsob, jak ohnout trubku nebo kolo (tyče, výztuže)

Není nutné vytvořit komplexní zařízení s mechaniky, pák a táhel. To neznamená, že je možné ohýbat „na koleně“ trubky, ačkoli mnoho dělat. K dispozici jsou základní nástroje, které jsou obvykle vyrobeny jednorázových k určitému účelu: například - vytáhnout z polyetylénu skleníku.

Pro ohýbání trubek nebo kovové tyče (kruhy) malého průměru, bude nejvíce rozumné šablonu.

Na plochý povrch dřevěných vodítek stanovených, řez v souladu se zamýšleným poloměrem zakřivení. Materiál pro zařízení doslova leží pod nohama. Na jedné straně přibil zámkové závory na předlisek se umístí na povrch a přes svalové síly kolem obálky vzoru.

Primitivní konstrukce nesnižuje účinnost. Jen hodinu můžete udělat snap na jeden - dva filmové sklenících.

Je-li příliš těsný obrobek a nelze ohýbat ruce - použijte malé mechanizace. Objímky upevněn na šabloně, a jeho konec je zachycen pomocí navijáku. Effort zvyšuje Mnohokrát princip adaptačních opatření zůstala stejná.

Další provedení šablonovacího ohýbací nástroje s neomezenou možností volby tvar obrobku může konstruovat háčky. Pak se list překližky nebo OSB desek, označit požadované křivky, a krok 10-15cm upevněny háčky. Spustit trubku mají tradičně dřevěný špalík.

Potřebujete-li pravidelně měnit poloměr zakřivení - připevnit háčky na šrouby. Při výrobě kontinuální vzor - na šrouby s maticemi.

Ohýbání ještě v použití svalové síly. Takový stroj dělat trochu složitější, ale tato nevýhoda je kompenzována funkčnosti. Bude přístupná poloměru 10 cm do několika metrů.

Je-li třeba ohýbat trubky o velkém průměru, silnostěnné

Konstrukce se skládá ze dvou pák kloubově spojených. Konstrukční prvky - pro práci nepotřebují postel nebo lavice. ohýbání trubek probíhá oběma rukama přímo v terénu.

Takové uspořádání je vhodné pro pevné sochorů s malým průměrem. Ve skutečnosti je výkon zařízení je omezen pouze rukou úsilí obsluhy.

Bender páka s rukama nad hlavou, si můžete udělat sami, ale bude to vyžadovat svařování a instalatérské vybavení.

Domácí ohýbačka z konektoru

Design je někdy obtížné dosáhnout, ale možnost (napájení) předčí všechna očekávání. S pomocí Electric udělal pevného rámu, může být multi-funkční zařízení - ohýbačka a hydraulický lis ve stejné sadě.

Jack, můžete si vybrat jakýkoliv, od 5 do 12 tun. Je žádoucí, aby se jednalo o samostatný nástroj, nemělo by vždy obchodovat na kterou zvedák v kufru vašeho automobilu. Za těchto zatížení musí hydraulika být pevně připevněna k rámu, a rozebírat svítidla pokaždé, když poté, co práce je únavné. Na Autodismantling nebo Carpool podniky přestaly existovat, můžete si vybrat tu správnou volbu.

Z předem ohnuté trubky nebo staré řemenici (například jeřáb), je nutné, aby úder. V závislosti na aplikaci - může existovat několik, průměr polotovarů.

Trubka se opírá o válečky namontované na osách na okrajích rámu. Jack pomocí boty (pístu) tlačí ve středu obrobku, je plynulý ohyb. K pochopení tohoto příkladu průmyslové ohýbacího nástroje na stejném principu činnosti:

Stejná technika se používá v kuše ohýbačky.

Ve videu, podomácku kuše typ Bender hydraulického zvedáku.

Domácí stroj kuše typ

Toto zařízení je kompaktní, ale umožňuje, aby trubice ohýbat dostatečně silná, s velkou tloušťkou stěny. Ruční nářadí, a to je docela možné, aby se sami.

Pro vytvoření zařízení bude potřebovat kompaktní hydraulický zvedák, domácí punč, dva válečky a kov pro výrobu upevnění tvaru písmene T, do hydrauliky.

Takový nástroj může být snadno přemístěn do nového zaměstnání, nebo vzít s sebou k výkonu práce na silnici.

Profesionální trn ohýbačka

Pro kvalitní ohýbání trubek až do 1 mm, se používají speciální stroje. Rozsah - tenkostěnné trubice o střední a velkého průměru.

Kromě toho, že ohýbací proces je řízen počítačem - tyto stroje jsou často vybaveny moduly CNC zařízení tvarování obrobků odlišné od tradičního jednoho. Trubky s trnu, protože se vine na řemenice trubky, zatímco na opačné straně obrobku přitlačí profilované lišty.

Ale hlavním rysem je výskyt tzv trnu. Jedná se o flexibilní část, která se zavádí do dutiny trubice, aby se zabránilo stlačení stěn během ohýbání.

Při použití CNC trn krmena a automaticky odstraněn z trubky. Výstupem je ideální tvar produktu pro nedostatek záhybů (vln) a bez změny tloušťky v místě ohybu. Zvláště důležité jsou taková technologie při práci s tenkostěnné trubky. V některých případech je nutné předehřát prostor násobně. Jen musíme mít na paměti, že nadměrné zahřívání mění vlastnosti kovu, což je méně trvanlivé.

Programovatelné ohýbačky typu trnu trubka nemůže jednoduše, aby měl požadovaný poloměr ohybu - vzhledem k otočnému mechanismu lze vytvořit trojrozměrné struktury uložených parametrů.

Nezávisle, aby takový stroj je téměř nereálné, a průmyslové předměty jsou báječné peníze. Proto domácí „Kulibin“ přijít s kompromisy. Například stroj pracuje na principu trn, avšak bez zavedení vnitřních kolejnic.

Kvalita Factory ohýbání nedostane, ale s prací tenkostěnného potrubí je již možné. Produkt na zádech úrovni pancíře oděných lůžek taková úprava docela náročné.

V případě, že trubka je příliš tenké stěny, jako náhrada trnu může sloužit jako obyčejný písek.

Jsou pevně plněné trubice, která však bezpečně zticha chopami. Písek musí být suchý a drobivý. Nejedná se o kompletní výměnu trnu, zvlnění při ohýbání nastane. Ale může se vyhnout vrásky a zmenšení tloušťky v místě ohybu.

Ve videu, jednoduchá domácí Bender ohnout vodní dýmky. V případě, že trn do potrubí vložit je lišta bude hladší a nebude zmačkat trubici při velkém úhlu ohybu.

Oni jsou také nazýváni válcování, nebo válcování. Hlavním účelem - ohýbání trubek, ocelových profilů a tyčí (kruhy) s velkými poloměry. Ideální pro výrobu oblouky pod střechou nebo ve skleníku.

Hlavním prvkem těchto zařízení - válečky, které se musí opakovat (alespoň přibližně) ve tvaru trubky. Materiál nezáleží, přednostně měkčí než obrobku, který musí být ohyb.

Mezi body styku trubky geometricky dochází poloměr zakřivení, který je nastavitelný pohybem centrální válec. Vyrobit stroj není nijak složité. Trubky s domácí výkresu válečkové jednotky ukazuje princip provozu.

Přinést systém v pohybu, je možné jako otočné rukojeti, a pomocí elektrického motoru. by měly být vybaveny pouze design s dolů převodovkou. V tomto případě není nutná rychlost.

Při vysoké stringence předlisku jej ohnout postupně, přičemž každý průchod snížení poloměr. Kvalita produktu, usilující o takovém zařízení - dost vysoko. Kromě toho je trubka nebo profil je téměř žádné poškození válců.

Výrobní zařízení pro ohýbání dlouhé, rovné obrobků - je zcela reálná. Máte-li přístup k elektromechanickým dílny ve společnosti - si můžete objednat náhradní díly od kamaráda soustružník, mlynář a vaše Bender nebude lišit od průmyslových.

Je-li cesta uzavřen do továrny - nezoufejte. Většina podomácku vyrobené zařízení jsou vyrobeny jen z toho, že právě leží pod nohama vaší domácí dílně.

Nemáš dílnu? Pak nepotřebujete a ohýbačka.

Díky za podrobném přezkoumání ohýbačky. Našel jsem několik užitečných tipů, učiní sám totéž ze zásuvky.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

5 + = 15