Jak vytvořit topný systém v domě

Jak vytvořit topný systém v domě

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak vytvořit systém vytápění v soukromém domě

soukromého sektoru na nezávislost centrální vytápění poskytuje možnost instalace nejpohodlnější obytný zateplovací systémy, vybrané prostřednictvím instalace a performance. Nicméně, často majitelé domů, kteří chtějí ušetřit práci, přemýšlel, jak vytvořit svůj vlastní topení.

V tomto případě se prostor odhaluje mnohem širší, pro činnosti. V každém pokoji je možné namontovat nejpřijatelnější variantu, která bude ekonomicky a mají vysokou účinnost.

I když je velké množství různých způsobů vytápění, volba, jak se dělá vytápění v domě, majitelé pozemků přednost osvědčené plynové instalace. Používají vodu jako chladicí kapaliny, a to provádí plynový hořák ohřívání uzavřeného typu.

Tak jak to nejlépe provést v soukromém vytápění domů sám, předem známá zařízení je nutné. Tento systém může být použit jakýkoli typ kotle instalované v paralelním režimu, duplikování navzájem, pokud je to nutné, a fungovat nezávisle na sobě.

Oběh chladicí kapaliny se provádí na hlavním potrubí. Pro proces splňuje oběhové čerpadlo, které může být namontováno v pouzdru na zdroje tepla, a je instalován odděleně na potrubí.

VIDEO: Vytápění soukromé domy s vlastníma rukama

Standardní vytápění sada

Ve většině případů, základní sadu zahřívání chaty nebo dům se skládá z těchto položek:

Hlavním topidlem

Komplex, který zahrnuje několik jednotek odpovědných za autonomní řízení a konfiguraci celého systému. To není jen pece nebo kotle, ale i oběhové čerpadlo pro pohyb chladiva skrz potrubí a dalších obvodových prvků jsou povinné. Mohou mít manuální ovládání, díky kterému vybrali nejpohodlnější režim provozu. Praktičtější je automatické řízení, pokud je nastaveno zjištěná teplota a systém monitoruje sebe, když je aktivace / deaktivace vytápění.

Trubka systém (tepny), který se pohybuje ohřátou chladicí kapalinu na požadovanou teplotu. Veškerá elektroinstalace je namontován na předem určeném schématu. Může to být venku, ponecháte zkumavku v dohledu a skrytá, když jsou síťové instalována ve stěně nebo podlaze.

Rozdělen na jedno a dvoutrubkových.

jedna trubka - primitivní systém, ve kterém chladivo se pohybuje pouze v jednom směru, postupně napájení tepelné zářiče. Plus - snadná montáž a nízké náklady na montáž. Negativy - opravdu teplo pouze v první místnosti, zatímco v poslední teplonosná kapalina přichází již téměř ochladí, v uvedeném pořadí, vždy za studena v nejzazším místnosti.

elektroinstalace Single-pipe obvodů

Dvoutrubková - obtížné pro organizaci, ale zároveň tou nejlepší volbou pro vytápění. Hlavní rozdíl od jedné trubky není, že dvě paralelní trubky jsou - s teplou a studenou chladicí kapaliny, a že v podstatě každý radiátor je dodávána samostatná potrubí, kterým prochází horká voda. V rámci takového systému by být stejně dobře v obou první a poslední místností.

radiátory / konvektory nebo radiátory

Tato teplosměnná zařízení, kterými teplo je dána chladiva v místnosti. Baterie / radiátory pracují výhradně přes povrch pro přenos tepla, zatímco konvektory dále vstřikuje vzduch proudí vzhůru

V posledních letech jsou často namontovány do topného systému. Jejich struktura zahrnuje termostatickou hlavici a ventil. Při snížení teploty na kritickou hodnotu, je nesen zveřejňování průměr křížení. Toto je povinný prvkem každé kotle, což umožňuje koordinovat vnitřní teplotu na úkor nastavení ventilu.

Před provedením vhodný topný systém v soukromém domě, budete muset shromáždit kompletní sadu všech prvků.

Při provozu akumulátoru s chladivem ve formě vodní kapky dojde vlhkost 18-25%. Pro kompenzaci takové významné snížení je nezbytné, aby zvlhčovače. Zvlášť tento požadavek platí i pro rodiny s malými dětmi, kteří sežehla vzduch vyvolává problémy s nosu, krku a dýchacího ústrojí.

Chování vytápění v soukromém domě může být takové, že kapalina bude proudit přirozených fyzikálních procesů. Tepelný tok, procházející topného okruhu, vrátit se do dolní části kotle, a zahříváním, bude zase nahoru a dolů systému zpátky do kotle. Proto není třeba připojovat k elektrické síti ak instalaci přídavného čerpadla.

Nicméně, když uděláte takový systém vytápění v soukromém domě, rychlost pohybu chladiva je malý, bude to mít vliv na pomalé šíření tepla. Jak může být soukromý domov, aby se topení s dobrou cirkulací? Za tímto účelem je čerpadlo je umístěno.

Oběhové čerpadlo 12 voltů

Nucený vodovod zajistí větší efektivitu. Napájecí jednotka se může lišit v závislosti na délce smyčky a množství chladiva v systému. Nejmodernější systémy vytápění nutí chladicí kapalinu do chladiče.

Co se týče volatility celého systému, ideálním řešením by bylo oběhové čerpadlo 12 voltů, a pracuje od sítě a od baterie. V době, kdy tam je elektřina, se přístroj nabíjí, když jsou vypnuty - začíná od baterie. Jeho síla je dost po dobu 24 hodin. Kromě toho, nestandardní schéma uspořádání, kde nejsou k dispozici žádné těsnění a štíty, a odpovědného bezkontaktní magnetickým pohonem motoru umožňuje, které mají být zahrnuty do provozu i při malém napětí. Což je důležité zejména pro venkovské domy.

Široký výběr kotle paliva umožňuje vybrat vhodný zdroj tepla. Pro ty, kteří si chtějí užít více a teplé užitkové vody, skutečná kupní je double-obvody, pracující i pro vytápění a ohřev teplé vody.

Ti, kteří hledají, jak vytvořit topení v domě, a postavil se na výběru kotle, to stojí za zvážení několik vhodných možností:

Jsou velmi rozšířené, relativně přijatelnou cenu a schopnost zvednout zařízení prakticky jakýchkoliv užitečných funkcí. Nevýhodou je vysoká cena povolení a párování trvání. Zařízení je nejvíce autonomní, nevyžaduje žádné zásahy do jejich práce. 1 tolikrát ročně provést údržbu.

Nejlevnější varianta. Jejich základ je vyroben z oceli nebo litiny. Nevýhodou je slabá autonomie, velké rozměry a potřeba sklad paliva.

Jsou to vynikající alternativou pelety kotle, kde se používají jako palivo pelety - stlačený odpadní dřevozpracujícím průmyslu, který se vyznačuje vysokou účinností. Odborníci doporučují nákup pohonných hmot v létě, kdy jsou ceny nižší o 30-50% do maximálně snížit náklady na vytápění. V průměru bude topná sezóna stojí 9-10 tisíc rublů za domem 120 m²

Zpravidla se používají naftu nebo topný olej. Vyznačují přítomností ve vzduchu charakteristického zápachu výfukových plynů. Potřeba palivové nádrže, ale jsou vynikající alternativou k plynovému zařízení, kde není žádná linka zemní plyn. Může být použit jako paralelní systém. Nedoporučuje se pro použití v domácnostech, obchodní prostory výhradně s povinným přístupem na čerstvý vzduch.

Nejvíce čisté a klidné. Snadná instalace, ale spotřebuje hodně elektrické energie na teplo chladicí kapaliny. Efektivně využít jako paralelního systému v přítomnosti pultu s různými rychlostmi dne i v noci. Elektrické kotle na venkovských domů většinou zvolen kombinovaný typ, který umožňuje přejít na alternativní paliva. Například pro ty regiony, kde ještě nebyl uveden plynovod, ale technická dokumentace je vyroben, fit kombokotel plyn / elektřinu. Tam, kde dosud a není plánováno plynové topení - elektrické / dřevo, atd

O tom, jak si vybrat a provádět potrubí pro vytápění rodinných domů závisí na tom, zda je či není úniku, a dekomprese snižuje tlak v systému. Tekutina musí obíhat v uzavřeném okruhu.

Existují dvě skupiny trubek:

 • na plastové bázi, vyrobeného z polypropylenu nebo polyvinylchloridu;
 • , Ocelové trubky.

V prvním případě jiného odolnost proti otěru, může odolávat teplotám až do 95 0 ° C v druhém případě mají mechanickou pevnost, který je schopen odolávat teplotám mnohem vyšší než 100 0 C, ale podrobí korozních procesů.

Pro přenos tepla radiátory jsou používány v interiéru. Měly by být vybrán ne pro estetické druhu a pro maximální účinnost:

 • Panel - obdélníky ze svařovaných plechů se mohou lišit ve výšce a šířce;
 • Sekční - samostatné sekce propojené závitových spojů;
 • Tubular - odolávat vysokým tlakům;
 • deska - je zde použita tenkostěnný materiál o tloušťce 1 mm.

Nejúčinnější jsou modely bimetalové řezy, které mají dlouhou a efektivní životnost.

VIDEO: Jak probíhá ohřev soukromých domech. Typy a metody.

Jezdím podruhé u Phoenix-elegantní. Nechápu, proč tak vysoké teploty destilace? Požáru.

 • 01/15/2018 „Jak izolovat zdi uvnitř bytu

  PIR-desky, má smysl, pokud budete potřebovat vlastní dům rychle čalounění izolace. Bez zápachu, no.

 • 01/14/2018 „Best měsíční svit - jak si vybrat a co

  ahoj Každý rok zlepšené zařízení, dětské boláky jsou vyloučeny, je vhodné.

 • 01/14/2018 „Best měsíční svit - jak si vybrat a co

  Užitečné článku. Máte-li znát můj názor, to bude sdílet. Také jsem se zabýval pálení ,.

 • 01.13.2018 »Moonshine Brownie

  1 Brownie byl můj první měsíční svit. Koupil jsem ho nevědomky reklama vedl. ,

 • Jak vytvořit systém vytápění

  Jedním z nesporných výhod soukromých domech lze nazvat úplná nezávislost na různých společenských organizací. V procesu jejich výroby, mají možnost vybavit své dodávky vody, topení, kanalizace, která vám umožní vytvořit nejpohodlnější podmínky pobytu v domě.

  Základní jednotky vlastní domácí vytápění: 1 - Kotel 2 - termostatický ventil 3 - pojistný ventil, 4 - chladič, 5 - oběhové čerpadlo, 6 - míč ventil (ventil), 7 - membrána expanzní nádrž.

  Lidé, kteří žijí ve městě, nevědí, z první ruky, co je to za studena v bytě v průběhu zimního období. Zeptejte se sám centralizované parametry topného systému není možné, ale v některých případech je nutné. Z tohoto důvodu budeme muset platit dvakrát za pochybné tepelnými zářiči a přitápění s elektrickými teplomety. To je důvod, proč se ve městě je otázka, často dost o tom, jak self-topení.

  Seznam složek, které jsou potřebné k sobě právo podat topného systému v soukromém domě:

  • kotle;
  • požadovaný počet trubek;
  • Radiátory nebo baterie;
  • odpaliště;
  • bradavky;
  • těsnění;
  • závorky.

  Prvky, které jsou potřebné pro řádné aby topný systém

  Pro ty, kteří ještě nikdy nezažil problematiku navrhování otopných soustav a výběr potřebného zařízení, to může být docela obtížné najít správné jednotlivé komponenty, které budou potřeba. Jde o to, že topný systém není prodáván v soupravě - to by mělo být shromažďovány z různých komponent, které mohou být kombinovány bez jakýchkoli problémů s sebou. Mezi hlavní prvky kotle topného systému především vybraných, potrubí a radiátorů. Je velmi důležité zvolit správné množství chladiva v systému. Dále má smysl mluvit o každé komponenty zvlášť.

  Kotle pro vytápění rodinných domů

  Hlavní složky plynového kotle obtokovým jsou: spalovací komoru, výměník tepla, výměník tepla, hořák, plynový ventil, hydraulická jednotka, elektrická jednotka, čerpadlo, ventilátor a regulátor tlaku.

  Hlavním prvkem topného systému je považován za kotel. Je to ten, kdo bude vyrábět požadované množství tepla a přenos tepla nosič, který se rozšíří své prostory k bateriím. Konstrukce kotle je prakticky totožný - všichni jsou vybaveny dvěma kamerami, z nichž jedna je spalování paliva, a přes další tekutiny pro přenos tepla se bude konat. První komora je spalovací komory, a druhý - tepelný výměník. topné kotle může být Jednookruhový a dvakrát obvodu. Dvouokruhový vedle topného zařízení bude také zdrojem teplé vody. Při zakoupení kotle single-loop budou muset kupovat další a další kotel.

  Kromě svých kotlů kapacitních Hlavním rozdílem je palivo, které se používá pro spalování a tepla. Mezi nejčastější typy kotlů s různým výkonem, kapalná a pevná paliva, plyn.

  Elektrický kotel - zábava není levná, protože takové zařízení spotřebuje hodně elektrické energie, náklady na ně tak není, a nízká. Nicméně, hrubou silou mocí jsou relativně vzácné, což není pravda jiných druhů paliv. Elektrické kotle jsou často používány v místech, kde není žádný plyn.

  Nejběžnějším typem kotle je plyn. To lze vysvětlit několika faktory: snadnost použití, náklady, a stálý přísun paliva. Mělo by však být zřejmé, že toto provedení je vhodné pro lidi, kteří se staví dům v oblasti připojen k přívodu plynu. K dnešnímu dni, velmi málo pozůstatky osídlení, kde není žádný plyn, a proto podobné varianta kotle je nejoptimálnější.

  Úsporné, pohodlné ovládání, energetická nezávislost a proces neustálého přívodu paliva do dnešního dne učinit kotle nejoblíbenější.

  Tuhá paliva olej se používá poměrně zřídka. Důvodem je to, že poměrně drahé palivo (benzín nebo nafta) potřebných pro to, kromě toho, vůně spáleného ji může naplnit celý dům.

  Tuhá paliva - brikety, rašelina a dřevo - jsou používány v oblastech, kde plyn nebyl dosud provedeny. To není tak drahá jako elektřina, ale problém s nimi je mnohem více: objednávky, dodávky, periodické načítání do spalovací komory. Ve většině případů, jako kotel slouží jako záložní v případě, že je vypnuto napájení, nebo jakékoliv výkyvy dodávek zemního plynu. Toto zařízení je nejlepším řešením pro zajištění dočasného vytápění pro případy mimořádných událostí.

  Mezi relativně nové topné metodami získává popularitu v posledních letech používání tepelných čerpadel. Princip tohoto systému je následující: čerpadla jsou instalovány ve vrtu do hloubky přibližně 30-60 m, a poté uložení energie a přenášet je do tepelného výměníku kotle. Nevýhodou tohoto systému je složitost instalace čerpadla, která vyžaduje zapojení odborníků a použití speciálního vybavení. To platí i pro plánované údržby nebo oprav. Nicméně, existuje mnoho výhod, protože palivo je v tomto případě není jen levné - to je zcela zdarma. Díky tomu je možné pro vytápění domu a používat teplou vodu zdarma, navíc je eliminována závislost na dodávkách paliva.

  Trubky pro vytápění domku

  Dvoutrubkový soukromý dům topný systém je schopen poskytovat nákladově efektivní a pohodlné rozložení tepla.

  Další základní složkou topného systému jsou trubky. Vykonávají dodávku teplonosné látky v prostorách domu. V závislosti na uspořádání systému topné trubky lze rozdělit do 2 skupin: dvojitou trubkou a jednopotrubní. V druhém případě, potrubí a baterie jsou zapojeny do série, což bude mít vliv na účinnost systému: v případě, že první akumulátor se zahřeje na požadovanou teplotu, se poslední teplota je 25 stupňů, což je zjevně nestačí k vytápění místnosti. Z tohoto důvodu je systém single-pipe, ve většině případů nahradit dvoutrubkovych.

  Potrubní systém má 2 varianty, které se liší ve způsobu spojovacích trubek. První zahrnuje paralelní připojení každého z těles do centrální trubky. Druhý paprsek je sloučenina, ve kterém je každý z panelů trubice připojen k hlavnímu stoupačce. Druhou možností neekonomická, protože vyžaduje značné náklady na nákup trubek.

  Ve dvou potrubí systému má nádrž linku, na které se ochlazený tepla, přivádí do tepelného výměníku kotle. Tato konstrukce poskytuje nejúčinnější a efektivní distribuci tepla v kabině.

  Sami trubky se liší ve velikosti a materiálu. Požadovaný průměr trubek je stanovena výpočtem. Pokud jde o materiál, by si měli uvědomit, že v poslední době používá dost často potrubí z PVC nebo plastu místo drahé a těžkých kovových výrobků. Jsou levnější, lehčí, menší průměr, nebude překážet a bez problémů mohou být položeny na sádrokartonové obložení stěn nezjištěných.

  radiátorů

  Radiátory topného systému může být železo, hliník a další. U soukromých domech může jít levnější a lehčí hliníkové baterii. Vyznačují se vysokou rychlostí přenosu tepla a snadnou instalaci. Nicméně, jsou citlivé k náhlým změnám teploty a tlaku v systému, účinkům agresivního prostředí. V podmínkách použití v soukromých domech, tyto nevýhody nejsou tak důležité jako snadnou instalaci a ekonomiky, naopak, bude hrát důležitou roli.

  Princip provozu topného systému

  topného okruhu s nucenou cirkulací má jak výhody (např., schopnost blokovat teploty seřízení nebo volba průměru trubky) a výstupy (volatility, velké náklady na zařízení).

  Je třeba vzít v úvahu podrobněji princip topného systému. Je založena na cirkulaci teplonosného média v uzavřeném systému. 2 se liší oběhu forma: přírodní a nucené. Přirozené cirkulace je uváděn do pohybu pomocí teplotní rozdíly nosiče tepla a gravitace a vody, který je vyhřívaný, bude stoupat vzhůru a přemístit chladu, bude studená voda spadnout gravitací. Takový systém je spolehlivý, i když, ale potřebuje některých složitých výpočtech, které určují počet a uspořádání baterie (radiátory), množství tepelné energie dopravce, místo umístění kotle a tak dále.

  Systém s nuceným oběhem je běžnější. Konstrukce systému je v tomto případě komplikované vzhledem k dodatečné montáži čerpadla, ale systém bude pracovat efektivněji, protože teplonosné médium se ohřívá a pohybuje podél potrubí a radiátorů mnohem rychleji. Mnoho firem, výrobců plynových kotlů ve většině případů jsou vloženy do hydraulického čerpadla, takže na nákup a montáž není nutné.

  Hlavní vytápění instalace domovního řádu

  Radiátory musí být pod okenními otvory, nejméně 60 mm od parapetu a 100 mm od podlahy.

  Kromě základních složek topného systému je nutno zakoupit pro instalaci pomocných prvků: vsuvka, držáky, těsnění, podložky, a tak dále. Při instalaci je správná věc postroji všechny prvky, které používají speciální materiály nebo lnu vlákno.

  By měl být seznámen se základními pravidly pro lidi, kteří nikdy setkal s instalací topného systému v soukromém domě:

  1. Systém nutně musí být řádně vybaven alespoň jedním odtokem, vyznačující se tím, irelevantní jeho struktura a typ nosiče tepla. Drain je nastaven provést kompletní výměnu nosiče tepla v systému. Měli byste vědět, že je třeba provádět pravidelně.
  2. Baterie (radiátory) se musí nacházet v blízkosti oken.
  3. Vzdálenost od topného zařízení na parapetu by měl být alespoň 60 mm, od podlahy do topného zařízení, - nejméně 100 mm.
  4. Všechny části musí být všechny ve stejné výšce.
  5. Tepelná jímka žebra jsou uspořádány svisle, a to vodorovně povoleno.

  Po instalaci systému by měl být naplněn chladivem a provést zkušební provoz.

  Poté, co jste vytvořili potřebný tlak potřebný dobré podívat se na spojích jednotlivých prvků systému, v tomto případě zkontrolovat, zda existují nějaké stížnosti. V případě, že budou ty nejmenší vady či odchylky od normálního provozu, měli byste okamžitě vypnout celý systém, a pak vytáhněte nosič tepla a odstranit závadu. Ve většině případů jsou tyto problémy vznikají z kloubů a sekcí radiátorů, kde lze páskování udělal špatně. V tomto ohledu, těsnění je přerušeno. Je to z tohoto důvodu se doporučuje při montáži, aby kvalitní připojení, v opačném případě může být nutné demontovat celý systém od nuly.

  Hlavní věc, s tímto zařízením - inteligentně spojit ekonomiku a kvalitu, a věnovat maximální pozornost k jeho instalaci. Zvláštní důraz by měl být kladen na výpočet. Je nutné použít jednoduchý vzorec, který říká, že na každých 10 metrů čtverečních bude potřebovat 1 kW chladič. Tak, například, 100 m radiátory je třeba nainstalovat Celková kapacita je 10 kW. Je-li výpočet proveden správně, můžete vidět nejvýnosnější možnost výběru možností zaměstnání a potřebného vybavení. Pokud tomu tak není, systém nemůže fungovat bez dodávání tepla do domu nebo ven z budovy, které potřebují opravu.

  Vytápění soukromých domů vlastníma rukama: schémat a pravidel instalace

  Je těžké si představit moderní dům bez topného systému. Existují různé způsoby, jak vytvořit takové systémy. Rozdíl obvykle spočívá v příslušném paliva - zemního plynu, uhlí, pelety, palivové dříví. topné kotle se dělí na plyn a tuhá paliva, pelety a el. U každého režimu lidské řemeslník laku a sbírat otopné soustavy domu, je to řešitelné úkol. Není žádným tajemstvím, že většina systémů vytápění vynalezen obyčejnými lidmi, praktiky, které nejsou zatíženy s akademickými tituly a korunovační klenoty.

  Prospěch z vlastní výroby topného okruhu je výrazný pokles finančních nákladů. Samozřejmě, že při výběru plynové topení, musí platit za vývoj a provoz projektu, s tolerancí specialistů pro instalaci a první uvedení do provozu kotle. Pokud se však budou nainstalovány na kotle spalující uhlí, všechny kroky z náčrtu, dokud systém start-up může být prováděno nezávislým způsobem. Nepochybně, vytvoření vlastní topného systému - komplexní inženýrské úkol.

  Samozřejmě, že odborníci, kteří mají zkušenosti v oblasti projektování a montáže, rychlejší a lepší řešení tohoto problému. Pokud rozhodnutí o jejich zapojení, je třeba jasně definovat rozsah jejich účasti na vytváření a instalaci systému obvodu. Možnosti jsou následující:

  • provádět „na klíč“;
  • provedení práce (konstrukce nebo montáž);
  • Odborníci jsou poradci, práce se provádí na vlastní pěst.

  Hlavními prvky topných okruhů

  Soukromé domy jsou vytápěny s topením. Jsou použity pohodlné a univerzální způsob dodání tepla pro přenos tepla. Teplý chladicí kapaliny může být celá řada způsobů. Majitelé často používají více topná voda spotřebičů.

  Jakýkoliv topný okruh v soukromém domě se skládá z částí:

  1. zdroj tepla (kotel);
  2. provozování topného systému obvod soukromého domu, včetně příslušenství a vybavení;
  3. řídicí a topná zařízení.

  V případě potřeby vytvořit topným soukromé domy s vlastníma rukama režim vybraný na základě vlastností. Bitové verze, pouze dva z nich:

  • jediný obvod potrubí - všechny baterie jsou spojeny s jedním potrubím, na kterém je tok a „odvod“;
  • dvojitý obvod potrubí - samostatné potrubí pro dodávku a „zpětné vedení“.

  Určit, které soukromý dům topný režim je optimální, je obtížné, zejména pro laika, takže byste měli určitě konzultovat odborníka. Většina odborníků topné okruhy jsou přesvědčeni, že systém dvou potrubí topení je optimální soukromý dům. Je mylná představa o nižším nákladům na potrubních systémech.

  Mnozí odborníci se domnívají, naopak - systém one-pipe je dražší a je obtížné nastavit a přizpůsobit. Jak to funguje - důsledné plynulým pohybem na radiátorech, pak z baterie teplota baterie klesne, takže musíme zvýšit kapacitu systému. Páteřní potrubí se volí větší průměr. Také velmi radiátory vzájemný vliv na sebe navzájem. Tento efekt ztěžuje automatické řízení.

  Pokud je použito potrubí topného okruhu?

  Vytápění menších domů úspěšně poskytuje systém možnost topení z Leningradu, který má tolik jako čtyři typy. Mezi nimi jsou dvě varianty jedné trubky / dvě otevřené trubkové systémy a dva-pipe / dvoutrubkový uzavřených systémech.

  Pro malý domek vytvořit vlastní domácí topný systém s vlastním režimu hands-potrubí je zvoleno, ale ne více než 5, je-li více, než když se počet buněk, ty jsou vytápěny radiátory špatné. Při spuštění dvoupodlažní systém vytápění domů „od Leningrad“ také funguje dobře, ale počet baterií není větší než šest.

  Funguje to lépe monotube vertikální topné systémy.

  Ohřátá chladicí kapalina se dodává při stejné teplotě všechny vertikální vzpěra, a horní a spodní patra jsou zapojeny do série baterií.

  Nabízí zapojení dvou trubek okruhu

  Trubkový systém zastoupena několika odrůd. Mají jiné schéma připojení radiátorů v soukromém domě a vektor toku chladiva.

  V malých soukromých domech používají tyto typy topných systémů dvoutrubkovych:

  Stručné charakteristiky dvoutrubkové soustavy

  Slepá systém - celý potrubní síť je dvě ramena (větve) v jednom krmiva se vyrábí, a na druhé rameno návrat chladicí kapaliny. Pohyb vody probíhá v opačných směrech.

  Souběžná systém dvoutrubkový - opak rameno je pokračováním Podávači zařízení (větve) systému ve smyčce, tj .. Tento systém vytápění připojení v soukromém domě je zaslouženě populární.

  Collector - nejnákladnější schéma zapojení soukromého vytápění domácností kvůli potřebě, kterým se potrubí pro každou baterii, a jejich pad je skrytý.

  Otevřeno „Gravity“, systém dvoutrubkový

  Vezměme si Oprávnění vytápění v soukromém domě s vlastníma rukama schéma se vybírá a instaluje dvě trubky otevřený venkovní nádrž na horním bodu obrysu. Výška nárůstu tlaku nádrže závisí na vymezení rychlost tekutiny v systému „gravitačního“. Hlavní výhodou systému dvojité trubky - voda je dodávána do topného systému při stejné teplotě, a jasné oddělení přívodních trubek a kontrola „zpětné vedení“ usnadňuje automatizaci.

  Pro úspěšný provoz „hustota“ v systému během instalace poskytuje předpětí 3-5 mm / m. Gravitací může pracovat jakýkoliv typ topného systému, pokud jsou vytvořeny potřebné podmínky - tellonositelya zásobovací linky zkreslení pro přirozené cirkulace. Musíte vzít v úvahu - systém „Gravity“ může pracovat pouze s otevřenou expanzní nádobou.

  je vybrán obvod, a to druh závisí na počtu podlaží budovy namontovat parní topení v soukromém domě uzavřen. Je-li dům podlahu, pak položil dvě větve potrubí - přívod a „nádrže čáru“ a nechat si je připojen paralelně tepelných spotřebičů.

  Topný systém namontovat dvoupatrový soukromý dům vlastníma rukama schématu by měl obsahovat správné množství větví dodávek tekutin. Jedna větev kolektoru musí být napájen horním poschodí baterie, druhé rameno přivádí spodní podlahovou baterii. Jeho teplo do vody na „zpátečce“ se vrací do kotle. Uzavřený systém musí být oběhové čerpadlo pro vytváření tlaku.

  Podlahové vytápění - jednotné a pohodlné vytápění

  Stále populární schéma vytápění rodinného domu - komfortní teplé podlahy. Praktická realizace takového projektu, kterým se v rámci mazaniny stovky metrů potrubí, obvykle vyrobeny z polypropylenu, pro montáž topného okruhu. Konce trubek jsou umístěny na rozvodné potrubí. Kapalina v řádku podlahových pohybů samostatné čerpadlo.

  Pozitivně vyřešení problému - jak dělat topného systému v soukromém domě schématu je uvedeno výše, je to možné, pokud budete dodržovat určitá pravidla a konzistence práce. Montážní práce začíná instalaci kotle a následné vazbě. Plynové kotle s výkonem do 60 kW, instalovaný v prostoru kuchyně. Všechna pravidla instalace kotlů podrobný návod k nim.

  Mount gazovodoprovodnyh topný okruh (kov) trubky dvěma způsoby - svařováním nebo pomocí závitových spojů. Samozřejmě, že způsob svařování je možné použít pro rychlé vytvoření systému, ale nebude skládání. Spojení potrubí závitové spoje systému kdykoliv snadno změnit konfiguraci nebo substituci jakékoliv úsečky. Zvláštní pozornost v jakémkoli způsobu instalace vyžaduje připojení okruhu radiátorů v soukromém domě, a to musí být pre-draw a počítat.

  Topný systém dvouokruhová

  Teplá voda (teplá voda) vytvoří duální systém vytápění v soukromém domě schématu je odebrán před zahájením instalace, a pak namontován na zvoleném místě teplé vody. Průtok plynu je zvýšena použitím několika systém dvou smyčky. Intenzivního výběr teplé vody průtoku nad 25%.

  Aplikace Vlastnosti polypropylenových trubek

  Implementace topného okruhu v soukromém domě z polypropylenu má mnoho výhod. Trubky polyetylénové levnější a snadněji se kovových trubek, nemají rez. Trubky z plastu nepotřebují malování, mají dobrý vzhled a nenarušují vnitřní části areálu. Postup vytvoření topného systému z polypropylenových trubek podobá montáž projektanta. Trubky jsou rychle a přesně spojeny pomocí svářecího přístroje.

  Pro instalaci polypropylenových trubek se používají následující zařízení, nástrojů a materiálů:

  • svařovací zařízení polyfúzní;
  • Speciální nůžky na trubky;
  • ruleta;
  • punč;
  • Trubky polyetylénové (průměr vypočteno);
  • spojka;
  • armatury;
  • čtverce;
  • ventily;
  • spojovacího materiálu.

  Poznámka: Počet potřebných materiálů, nástrojů a komponentů Před instalací je určena po tažení režimu topného okruhu. Spojky, kulové kohouty a armatury jsou pořízeny v závislosti na typu kotle, zvoleného okruhu a velikostí polypropylenové zkumavce.

  elektrický ohřev vody

  Pokud použijete elektrické vytápění rodinných domů s vlastníma rukama vrstevnic obvody jsou popsány výše. Elektrický kotel může mít primární zdroj tepla nebo zálohu v případě, že dům je již zdrojem tepla, jako je plynový kotel. Elektrický kotel spotřebuje značné množství energie, takže průřez vodiče musí být v souladu s aktuální spotřebou.

  Není nutné, aby se zesílenou kabeláž v celém domě, dost k vybudování vhodného kabelu z měřiče do kotle. Vzhledem k tomu, Elektrický kotel je zařízení pro ohřev vody, pak to bude fungovat uzavřený systém nebo Gravity soukromou standardnímu systému vytápění domácností. Schéma potrubí neliší od výše uvedených schémat.

  tři typy elektrických kotlů se používají k vytvoření elektrického vytápění:

  Předpokládá se, že TENovye kotel, který prošel zkouškou času, spolehlivější. Je žádoucí vyplnit změkčené vody do kal méně TENah. Elektrické kotle jsou vysoce účinné, ale hlavní překážkou jejich rozšířený je rostoucí cena elektřiny.

  Všechna práva vyhrazena

  Jakékoliv porušení autorských práv má právní odpovědnost. kontakty

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  3 + 6 =