Jak vytvořit trojrozměrný tvar

Jak vytvořit trojrozměrný tvar

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak vyrobit geometrických tvarů z papíru? Diagramy a tipy

V srdci nejvíce složité a neobvyklé tvary konstrukcí, přístroje, nástroje jsou základní geometrické tvary: krychle, hranol, jehlan, míč a další. Za prvé, zjistit, jak vytvořit nejjednodušší tvar, a pak si můžete snadno naučit složitější tvary.

Mnoho modelářů začít s papírových modelů. To je vzhledem k dostupnosti materiálu (papíru a lepenky nalezen žádný problém), a snadnost jejich zpracování (žádné speciální nářadí).

Nicméně, papír má řadu jedinečných vlastností:

 • výstřední křehký materiál
 • To vyžaduje vysokou přesnost, pozornosti během operace hnětení

Z těchto důvodů je papír materiál pro začátečníky, tak i pro skutečné mistry, a z ní vytvořil model různorodého složitosti.

V tomto článku se budeme učit jednoduché geometrické tvary, které mohou být vyrobeny z papíru.

Budete potřebovat tyto materiály:

 • list papíru
 • tužka
 • pravítko
 • guma
 • nůžky
 • PVA lepidlo nebo lepicí tyčinky
 • štětec lepidlo, lépe od tvrdé štětiny
 • kompas (na některých z obrázků)

Cube - pravidelný mnohostěn, každá strana, která je čtverec

Vytvoření kostku skládá ze dvou fází: vznik tažení a lepení. Čísla. Chcete-li vytvořit schéma, můžete použít tiskárnu, stačí vytisknout hotový systém. Případně můžete ručně pomocí kreslicích nástrojů k tomu zatáčku.

 1. Zvolit velikost náměstí - na jedné straně naše krychle. List papíru by měla mít šířku alespoň 3 stran čtverce a délku o něco větší než 4 stranách.
 2. Draw dlouhý list našich čtyř čtverců, které budou po stranách krychle. Kreslit striktně na jednom řádku vedle sebe.
 3. Nad a pod některou ze čtverců laku na jedné stejné čtverce.
 4. Dorisovyvat pás pro lepení, jehož prostřednictvím plochy jsou vzájemně propojeny. Každé dvě tváře se připojili kapelu.
 5. Cube je připraven!

Po nakreslení skenování je stříhat nůžkami a lepidlem PVA. Clay velmi tenká vrstva nátěr štětcem rovnoměrně na lepeném povrchu. Uvedení povrchu a upevnit v poloze po určitou dobu, za použití svorky nebo malé množství prádla. Nastavení času lepidla někde 30-40 minut. K urychlení sušení zahříváním může být například na baterii. Poté, co jsou následující lepidlo plochy pevně na svém místě. A tak dále. Tak se postupně budete lepit všechny tváře krychle. Používají malé množství lepidla!

Kužel - tělo získat kombinací všech paprsků vycházejících z jednoho bodu (vrcholu kužele) a procházející rovinné plochy.

 1. Kreslení kruhu buzoly
 2. sektor Cut (část kruhu, kruhový oblouk ohraničené dvěma poloměry a provedeny na koncích oblouku) kruhu. Čím větší je sektor si snížit, tím více bude konec kužele.
 3. Lepidlo vnějšímu povrchu kužele.
 4. Změřte průměr kužele základny. Použití kompasu nakreslit kružnici na list papíru o požadovaném průměru. Dorisovyvat trojúhelníky pro připojení základny k bočnímu povrchu. Cut.
 5. Lepidlo základna k bočnímu povrchu.
 6. Cone je připraven!

Válec - geometrické těleso ohraničen válcovou plochou a dvěma rovnoběžnými rovinami, které se protínají.

 1. Obdélník na papír, vyznačující se tím, že šířka - je výška průměru válce a délky určují budoucí tvar. Poměr délky k průměru obdélníku definována výrazem: L = πD, vyznačující se tím, že délka obdélníku L- a D - průměr dalšího válce. Dosazením do rovnice požadovaný průměr, délka obdélníku zjistí, že bude čerpat na papíře. Dorisovyvat malé další trojúhelníky, které jsou potřebné pro lepení dílů.
 2. Draw dva kruhy na papír, průměr válce. To bude horní a dolní základny válce.
 3. Vystřihnout všechny detaily budoucnosti papírové válce.
 4. Lepidlo boční válec povrch obdélníku. Dáváme detaily vyschnout. Přilepte spodní základnu. Čekáme na sušení. Přilepte horní základnu.
 5. Válec je připraven!

Jak vyrobit krabici z papíru?

Krabice - polyhedron jehož šest tváře a každý rovnoběžník.

 1. Zvolit velikost hodnot box a úhlu.
 2. Nakreslit rovnoběžník - základ. Na každé straně dorisovyvat stranách - rovnoběžníky. Z kterékoliv strany dorisovyvat druhé základně. Přidejte proužky lepidla. Krabice může být obdélníkový, v případě, že strany obdélníku. Je-li pole není pravoúhlý, můžete vytvořit sken trochu složitější. U každého rovnoběžníku je nezbytná k udržení požadované úhly.
 3. Vystřihnout a slepit skenování.
 4. Krabice je připraven!

Jak vytvořit pyramidu z papíru?

Pyramid - polyhedron jehož báze - polygon, a na druhé straně - trojúhelníky se společným vrcholem.

 1. Zvolit velikost pyramidy a počet jejích tvářích.
 2. Nakreslit základny - polyhedron. V závislosti na tom, kolik tváří může být trojúhelník, čtverec, pětiúhelník, nebo jiný mnohostěn.
 3. Z jedné strany základny trojúhelníku losování, který bude strany. Vedle nakreslit trojúhelník tak, že na jedné straně to byl předchozí celkem, a tak dále. Tak čerpat tolik trojúhelníků jako strany pyramidy. Dorisovyvat pásky pro lepení na správných místech.
 4. Vystřihnout a slepit postavu.
 5. Pyramida je připraven!

Jak vytvořit trojrozměrný tvar

Všiml jste si, jak zájem o děti s malým věku čísel papíru? Možná, že je to přirozená touha každého z nás vidět svět v kombinaci jednoduchých geometrických tvarů. A ještě zajímavější vidět v každém předmětu, okolní kruhu, oválu, čtverce nebo trojúhelníky. Dokonce s údaji o objemu dítě může dobře naučit, než školní hřiště geometrie v zábavu, hravým způsobem.

Geometrických tvarů z papíru

Každá kniha o raném vývoji, spolu s květinami, písmen a čísel, první věc, kterou je vyzvána, aby zvážila tyto základní geometrické tvary. Koneckonců, takže dítě se naučí chápat, jakou podobu věcí, jak se to stane, a jak to může být popsán. Hravou formou, pomocí výuková videa, básně, ukázky okolních věcí se dítě učí rozlišovat mezi čtvercem a trojúhelníkem, kruh a kosočtverce. Po prostudování obrázků v knize, že dítě může vzpomenout na jména postav, ale další úkol - sjednotit tuto informaci ve formě hry. Zde se dostáváme k pomoci geometrických tvarů z papíru.

Z různých částí budeme shromažďovat geometrické nášivka. Je to nejlepší ukázat své dítě, že jakýkoli vzor může být, pokud umístíte na jednoduché geometrické tvary, známé pro něj ve správném pořadí. Než začnete aplikaci s obrázkem klauna. Pro něj budete muset nařezaný základních tvarů z barevného papíru. Bude to multi-barevný kruh, ovál, trojúhelník, hvězda, půlkruhy. Mohou držet oboustranné lepicí pásky, pokud je základem bude deska s hladkým povrchem. Nebo můžete použít lepicí tyčinku, velmi snadné použití.

Další jednoduchý příklad geometrických aplikací - terén. Je možné reprezentovat čtvercový dům s trojúhelníkovými střešní stromy s kulatou a trojúhelníkovou (strom) koruny kolem Slunce. Po dokončení těchto aplikací barevného papíru na vlastní pěst, bude dítě moci lépe pochopit, jak kreslit krajinu s tužkou, že domy by měly nakreslit čtverec s trojúhelníkem na vrcholu, stejně jako poskytnout okno čtvereční bydlení a pravoúhlý dveře.

Můžete si vytvořit jakousi symbiózu mezi objemem papírových řemesel a geometrické nášivky, takže takový chytrý vlak. Z desky se standardním formátem papíru snížit prázdný list naohýbaném na polovinu. Next, zeptejte se dítě držet geometrické tvary barevného papíru na svém místě nároky: žlutý půlkruh bude nos vlaku, kola malých kruhů a modré obdélníky - okno, ve kterém můžete čerpat i cestující cestujících.

Trojrozměrné figurky z papíru

Nebojte se, že jsou obeznámeni s dítětem trojrozměrné figurky z papíru Je brzy a že něco nemůže pochopit. Naopak, je to trochu jako kouzlo, které mohou být vlastních rukou, aby se rodiče, když plochý list papíru se náhle objeví trojrozměrné hračku. Takové řemesla z papíru se může stát předmětem výcviku, a například součástí každého návrhu.

Vysvětlit dítěti, že každá rovina údaj má relativní objemový postavu, která může být s názvem jinak, ale vždy obsahuje obrysy plochého geometrického obrazce. Nejjednodušší způsob, jak je pravděpodobně začít s kostkou, pro rozvoj kostek pro děti - klasickou hračku. Zpočátku stačí dávat pozor na dítě, že každá strana krychle má čtvercový tvar, pak se můžete začít se seznámit s rýsovacím rekvizice.

Takový kostka dvoubarevném papíře, můžete si dát dohromady s dítětem, pokud takové jsou rádi řemesel vyrobených z papíru, jako origami. Čtvercový kus papíru přeložte na polovinu a pak polovinu znovu získat čtyři kusy. Potom následující instrukce jsou ohnuty na okraji obrázku, takže nakonec jste se obrátil prázdné s dvěma plnými plochami a dvěma ostrými úhly. Musíte udělat totéž druhý prázdný a kombinovat je s prvním, uvedení ostré rohy na papírové kapsy.

Pouze na kostce, jsme se, samozřejmě, se nezastaví, protože tam je ještě tolik zajímavých řemesla. Pojďme zjistit jak udělat tvarů z papíru jiné formy.

V každém z těchto postav má své jméno a bude snazší si zapamatovat, pokud si vyzvednout dítě mít žádnou spojitost s předmětem. Zde, krychle a přijít s ničím není nutné, a tak dítě zná jméno svého oblíbeného dětské hračky. Samozřejmě, že o krabici, zatímco vy můžete neuvádí (pouze pro „prodvinutyh9raquo, děti), ale to je snadné přijít s tím, co může být spojeno válce nebo pyramidy.

Pokud se rozhodnete dělat s dětskou válce, pak se ho zeptat, co podléhá vzpomíná. Možná je to sklo, a může svodu. Řekněte nám něco o legrační cylindrem, které jdou do průvodců a kouzelníků v cirkuse. Můžete se snažit, aby klobouk dohromady. Chcete-li to, budete muset vzít Kladívkový papír, a co to bude silnější, tím silnější bude výsledek vašeho válce. Na tomto listu, kreslit dlouhý obdélník, jehož šířka se rovná výšce budoucí válce. Ustupovat od menšího okraje obdélníku o několik centimetrů a nakreslit kružnici, která je ve své horní části dotykového bodu obdélníku. Vyjmout tuto postavu opatrně, aby nedošlo ke snížení kruh z obdélníku. Nyní začneme otáčet obdélník do zkumavky, a rozsah zahrnuje trubku jako kryt. Používání skotskou opravit kružnici a hranu obdélníku. Nyní řez jeden kroužek, ale větší průměr v otvoru vystřihnout, je vložen do kruhu válce. Zůstává naše řemeslná vložit barevný papír a ozdobíme nášivka.

To je naše generace kužel může být spojeno s balíčkem semen, a to i pro naše děti hledat jiné sdružení. Na základě kuželu, aby se vánoční strom vánoční keřů, a můžete legrační tvary, například zimní řemesla - sněhulák. K tomu je třeba používat kompas kreslit na list čtvrtky kruhu a rozdělíme do tří částí vizuálně. Jedna třetina v pravém horním rohu centra čerpáme tvář budoucí sněhulák oči, nos a ústa. Snížit ve třetím kole. Jeden z okrajů stěr lepidla úzkého pruhu, ohnout kužel a lepidlo dva okraje. Barevné balicí papír kroutit malý válec (nyní něco, co jsme již víte, jak na to) a upevněte vrchol kužele. Černých vlnitých zvlnění papíru prameny, cigaretových papírků mezi dlaněmi. Tyto svazky lepidlo rukavice vyrobené z barevného papíru z papírového vyjímání a vkládání šátek. Ukotvení schopnost otočit kužel, což je kousek pomerančové papíru - to bude mrkev nos, bez kterých se neobejde žádný sněhuláka, sebeúcty.

Udělejte si geometrický tvar z papíru

Nabízejí opět trénovat aby geometrický tvar z papíru, Tentokrát - pyramida. To může také být vytvořeny pomocí schémat origami, ale můžeme jít do jiné, mnohem jednodušším způsobem, lepení hotový tvar pomocí lepidla.

Harmonogram pyramidy je čtyř-poukázala hvězda. Stejně jako na pravidelné bílý papír správně nakreslit to nebude snadné, můžete kreslit Údaje o milimetrový papír, a pak se přenese na list jako šablony. Takže ve středu listu nakreslit čtverec. Z obou stran čerpat rovnoramenný trojúhelník, poskytující jednu z jeho stran další malý pás pro lepení. Ready-made star vystřižené z papíru a připojí se k listu husté a barevného papíru (můžete použít také tenký karton). Všechny čáry mezi čtverce a trojúhelníky dobré ohyby, pásy pro lepení a snižují stěr lepidlo všechny plochy pyramidy v jednom bodě. Přijde čas hrát, protože hračka pyramida - zábavy pro dítě. Na letadla razverstok kreslit obrázky zvířat, a po lepení získat nové hračky pyramida: ryby, kočka, pes, pták. Kromě vzory na pyramidy samy o sobě mohou přidat další čísla prvky papíru.

Pyramidy může být také vynikající domácí balení dárků. Co je krásnějšího než původní materiál - karton, tím krásnější bude balit výsledek. Můžete použít k tomuto účelu z kartonových krabic s krásným vzorem. Jak vyrobit držák na pyramidy s pomocí lan, můžete vidět na předložených fotografiích. Na všech rovinách, aby malé otvory v největší upevňovacího popruhu. Vytáhněte ji do otvoru, jako jsou krajky, koncích vázána na přídi. S cílem získat obsah balíčku může jednoduše rozvázat konce krajky a vytáhnout ho ven z díry.

Objemové geometrické tvary

Objemové geometrické tvary To může být docela složité. Poté, co jste zvládli základy, můžete přejít k nim.

Například, vyzkoušet icosahedron - polyhedron skládající se z dvaceti ploch, z nichž každá je trojúhelník se stejnými stranami. Pro tyto geometrické Údaje ze schématu papíru Oni vyžadují zvláštní péči, protože i malá chyba v rovnoběžnosti linek bude konečný tvar křivky. Přeložte plechovku a půl icosahedron také dělat to originální dárkové krabičce.

Neobvyklý tvar objem - torus bude snadné dělat, pokud používáte zvláštní režim pro montáž, který si můžete stáhnout v síti. To představuje více ovály různých velikostí, které je nutné, aby množství zářezů. Ovály vyrobeno z tlustý papír, pak začne být propojeny prostřednictvím soustavy zářezů. Výsledkem je, že byste měli mít objem koblihu Geometrické, jehož jméno - torus.

Sdílet se svými přáteli:

 • Děti řemesla z papíru: Ptáci
 • Jak si vyrobit trojrozměrné řemesla: tipy
 • Výrobky z papíru 2014: Kůň a společnost
 • geometrické aplikace
 • Aplikace z barevného papíru
 • Řemesla z barevného papíru
 • Děti řemesla z papíru: Ptáci
 • Jak si vyrobit trojrozměrné řemesla: tipy
 • Výrobky z papíru 2014: Kůň a společnost
 • geometrické aplikace
 • Aplikace z barevného papíru
 • Řemesla z barevného papíru
 • Správná péče o vaší pračky
 • Tajemství dětského oblečení
 • Dětské náušnice - první svítidlo v životě dívky
 • 10 věcí, které by mohly trvale vzít dítě do jednoho roku
 • Zábavné ježci

Dotisk materiálu je povolena pouze s písemným souhlasem vydavatele!

Jak si vyrobit trojrozměrné geometrické tvary z papíru (vzory obvod)?

Zde je několik schémat, které mohou produkovat trojrozměrné geometrické tvary.

Trochu těžší, aby se octahedron.

Ale tento trojrozměrné postavy - dodecahedron.

Více informací o výrobě trojrozměrných obrázků si můžete prohlédnout zde.

Zde je trojrozměrné údaje nejsou sešité:

Ale vypadají tak ready:

Od objemový geometrické tvary mohou být vyrobeny mnoha původních artefaktů, včetně balení pro dárek.

Že děti pamatovat lépe, jaké jsou geometrické tvary, a vědět, co se jim říká, může být vyroben ze silného papíru nebo lepenky, aby se objemové geometrické tvary. Mimochodem, na základě které může udělat pěkný dárek box.

Nejtěžší - je navrhnout a nakreslit zatáčku, alespoň základní znalosti výkres. Si můžete vyzvednout a připraveno ke skenování a tisku na tiskárně.

Ohnout linka byla hladká a ostrý, můžete použít tupé jehly a kovové pravítko. Při provádění jehly řádek potřebovat mnoho ohnout ve směru pohybu, to skoro uvedení na jednu stranu.

To sweep tři-sided pyramida

Toto prohledávání kostka

Toto prohledávání osmistěn (čtyřúhelníkový pyramida)

Tato kontrola dodecahedron

Tato kontrola icosahedron

Zde můžete najít šablony složitější tvary (dále jen platonické pevné látky, Archimedean pevných látek, mnohostěny, mnohostěny, různé druhy pyramid a hranolů, jednoduché a šikmé modelů papír).

Mimochodem, pro výpočet parametrů pyramidy, můžete použít tento program zde.

Self-moderní papírové trojrozměrné postavy mohou nejen používat pro zábavu, ale i pro učení.

Například, můžete prokázat, jak vaše dítě vypadá, nebo že postava, dát to držet v ruce.

Nebo si můžete vytisknout za účelem vzdělávacích programů se speciálními symboly.

Takže navrhuji níže seznámit s Seme dodecahedron, jak jednoduché a malé obrázky, které jen přitahují pozornost dítěte a aby učení zábavnější a zábavnější.

Také tento program Kuba Může být použit ke studiu osobnosti.

systém pyramidy To může pomoci naučit se vzorce, které odkazují na tomto obrázku.

Kromě toho navrhuji, aby se seznámili s režimem octahedron.

systém čtyřstěn mimo jiné přispěje ke studiu barvy.

Jak jste viděli, výše uvedené šablony pro tisk, střih, složit podél čáry lepidla speciální úzké pruhy přilehlých k voleným stranám.

Předtím, než začnete dělat objemových geometrické tvary, je třeba předložit (nebo vím, že to vypadá) tvar v 3D měření: kolik tváří dělá ten či onen údaj.

Za prvé musí být správně nakreslit obrázek na papíře na okrajích, které mají být propojeny. Každá postava tváře mají určitý tvar: čtverec, trojúhelník, obdélník, diamant, šestiúhelník, kruh, atd.

Je důležité, aby délka žeber kusů, které mají být vzájemně spojeny, že má stejnou délku tak, aby při připojení bez problémů. Je-li obrazec tvořený stejné tváře, bych doporučil, aby se vzor při kreslení použít tuto šablonu. Také si můžete stáhnout z internetových šablon, tisknout je, složit podél čáry a připojte (lepidlo).

Pro výrobu mnohostěnů budete potřebovat:

Zkusme aby se různé druhy pyramid.

Zde je šablona pravidelná pyramida v rozšířené podobě. Tisk nebo otisky to na papíře.

Vystřihnout šablonu a ohýbá okraje dovnitř. Přilepte pomocí lepidla.

Zde je šablona čtyřúhelníkové pyramida:

Výsledkem je, že byste měli dostat tento údaj:

Složitější je výroba komolého jehlanu.

Za prvé, provádíme tuto kresbu s pravítkem a kompas:

Řez a ohýbat na všech tratích.

Po montáži a lepení by měl dostat takovou postavu:

Objemové geometrické tvary jsou nezbytné školení, které poskytují studentům příležitost, aby jim v ruce, se domnívají, že důležitou součástí procesu učení, jsou nezbytné jako nástroj při studiu slavného Eulerova věta - jasně prokazuje, že i když deformované, zkroucené počet obličejů a proto poměr Euler zůstanou beze změny:

Kromě toho, trojrozměrné tvary může být vynikající nástroj, který pomáhá studentům vysvětlit, jak najít plochu mnohostěnu.

Takže pomocí šablony níže můžete snadno provést následující údaje:

A několik vzácných objemu geometrických obrazců, lze nalézt na tomto odkazu.

Objemové geometrické tvary Jsou to nejlepší způsob, jak studovat dítě na svět. Výborná učební materiál / vynikající učebnice pro studium geometrických tvarů - to je čas, trojrozměrné postavy. Tímto způsobem se lépe pamatovala geometrický obrazec.

Nejlepší materiál pro výrobu těchto trojrozměrných obrázcích - silný papír (mohou být barevné), nebo lepenky.

K výrobě je třeba, než papír a tužka s další řádek a nůžek a lepidla (vyjímání a vkládání sweep).

Je nutné vypracovat podobným způsobem zatáčku a řezané ven:

Po tom, oni potřebují být slepeny hrany k hraně.

Měli byste obdržet následující typy trojrozměrných geometrických tvarů:

Chcete-li prostorová geometrické tvary měly být raschertit každou stranu obrázku na papíru, na hrubém základě -, aby se zatáčku a ponechat prostor pro lepení. Jeden může najít připraven schématu na internetu pro různé tvary - pirmidy, hranolu, válce a složitějších geometrických pevných čísel.

Bude potřebovat čtvrtky, tužku, pravítko, nůžky, lepidlo.

V technice origami o režimu mohou být sestaveny bez použití jehlanu nůžky jen skládací papír určitým způsobem:

S takovými řezby geometrických tvarů může mít různé výrobky. Například, figurky, dárkové krabičky, ozdoby na pokoji a designu, a jiní.

Výroba objemových geometrických tvarů je třeba i ve škole a studovat údaje s dětmi. Tento proces může být otočen do hry, což lepenkový husté objemové geometrické tvary.

Pro výrobu údajů, které potřebujeme - tužky, pravítka, barevný karton, lepidlo.

Můžete vytisknout šablonu z Internetu, a pak dát je na silný papír, nezapomeňte o ohybové čáry, které mají být navzájem spojeny.

A můžete použít i následující schémata:

Ale oni jsou již v konečné podobě.

Takže se můžete pobavit a strávit čas s dítětem, studoval geometrické tvary.

Objemové geometrické tvary poměrně snadno mohou být vyrobeny z papíru nebo lepenky. Díky tomu si můžete vybrat barevné schéma vašeho trojrozměrného obrázku. Aby se trojrozměrné geometrické tvary stačí mít vzor vyrobený skenování režimu a lepidlo pro přilepení postavu. Takže, chci navrhnout, aby v následujících geometrických tvarů:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 2 = 7