Jak zařídit koupelnu

Jak zařídit koupelnu

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak vybavit koupelnu

Poslední úpravy: 16.12.2014

Autor: Elena Schurkina

V koupelně je nedílnou součástí moderních apartmánů, kde si můžete smýt únavu akumulované v průběhu celého dne, vykoupat a mají kosmetické ošetření. Jaká by měla být do koupelny?

V každé koupelně by měl obsahovat definovanou sadu domácích spotřebičů a instalatérské práce, stejně jako dokončovacích a dekoračních prvků:

 • keramická dlažba s dekorem;
 • vana nebo sprchový kout;
 • umyvadlo;
 • koupelnový nábytek: stolky, skříň, police;
 • pračka;
 • vyhřívané ručník kolejnice;
 • Zrcadlo, osvětlení, obrazovka v koupelně.

Koupelna není méně důležitá než ložnice. Toto je místo pro soukromí a relaxaci, stejně jako pro domácí práce - vybavení koupelna je náročný přesun svého charakteru místnosti.

V závislosti na vašich preferencích a finanční situace majitele bytu koupelny barvy a jeho okolím se může lišit. Někdo z minimalismu duši, někdo důležitý funkčnost, že někdo je stoupencem romantickém stylu.

Existuje několik základních principů, jak správně vybavit koupelnu:

 1. Za prvé, jeho barevné schéma by nemělo být příliš odlišné od návrhu celého bytu - pod podmínkou, že je byt zdobené ve stejném stylu.
 2. Za druhé, vyberte barvu pro koupelny budete muset zahřát, uklidňující. Patří mezi ně: béžové, teplé modré, světle růžové, káva, mléko a zelené.
 3. Zatřetí, nábytek a sanitární zařízení se musí shodovat s navzájem v designu. Vybrat jednotlivé prvky kvůli zvolenému stylu do koupelny.

Nejúspěšnějším řešením je obklady a dlažby v koupelně dlažba místnosti. Moderní stavební obchody a prodává celou řadu stávkující řadu tašek - existují příklady radikálně liší ve velikosti a barvy. Pro každou dlaždici, můžete vyzvednout několik možností dekoru, se kterými si můžete nakreslit jakýkoliv elegantní koupelnu.

Dlažba - jediné správné rozhodnutí v regenerační lázni.

Dávejte pozor! Pokud můžete strávit teplé podlahy pod dlaždice, je nutné použít. Toto rozhodnutí se bude cítit nejen pohodlně v koupelně, ale také udržet podlahu v suchu.

Jakékoli koupelna, bez ohledu na jeho barvu, vyžaduje minimální soubor sanitárního vybavení. Patří mezi ně:

 • vana a / nebo sprcha s mixéru;
 • dřez s odděleným mixéru;
 • Vyhřívaný věšák na ručníky.

Choice - vana nebo sprcha - do značné míry závisí na cílech stanovených majitele bytu. Pokud máte v plánu pravidelně koupat s mořskou solí, éterické oleje a pěny koupel je nutné. Pokud se však dává přednost rychlému jednoho obyvatele, vana nemůže být instalována v prostoru vůbec.

Míchačky pro stojící vedle umyvadla a vany je žádoucí, aby stát ve stejném stylu. To znamená, že buď obě páková, baterie nebo obojí. V případě, že umyvadlo a WC v dostatečné vzdálenosti od sebe - v přítomnosti prostoru - Směšovač nemusí být nutně stejné. Například, termostatem vanou a Páková umyvadlová baterie.

Barva pláště a lázní se pohybuje od čistě bílé až po černou. Sprchy průměrná cenová hladina a výše jsou také široce dostupné v různých odstínech. Levné modely jsou většinou v bílé barvě.

Dávejte pozor! V závislosti na tom, kdo bude používat koupelnu, je třeba zvolit řadu dalších vlastností sanitárního vybavení. Jestliže rodina má děti, je žádoucí, aby se zabránilo skleněných komponentů v koupelně stánku, aby pro nedostatek kluzké podlaze v lázni, nainstalujte pohodlné Páková baterie na umyvadle.

Vyhřívaný věšák na ručníky v koupelně slouží nejen jako nosič, ale i vytápění. Je možné snadno sušit mokrý ručník, a to nejen, ale i malé věci. Díky moderní technologii, můžete si vybrat, jak voda ohřátá na ručníky a elektrické.

Pod pojmem nábytek v koupelně spadají skříňku pod umyvadlo v koupelně skříní, skříněk a polic. Veškeré podrobnosti o situaci musí být zvolen v závislosti na barevné schéma koupelny:

 1. Pokud umyvadlo a vana jsou bílé, výběr barvy nábytku závisí na dlaždici, která je lemována s vlastním sociálním zařízením.
 2. V případě, že sanitární zařízení má určitou barvu, pak kromě dlaždic, je to také stojí za úvahu.

Koupelnový nábytek mohou být vyrobeny z:

 • mramor;
 • Vyčištěná voda odpuzující lak dřevo;
 • plastu;
 • sklo;
 • Dřevotřísková deska s ochranným vodotěsným filmem.

Který materiál je vhodný pro konkrétní koupelně, záleží na chuti a materiální příležitosti hostitele.

Dávejte pozor! Koupí dřevěný nábytek, je třeba se ujistit, že prodávající, že dřevěné části jsou chráněny speciálním lakem.

Mezi nejoblíbenější předměty pro koupelny zahrnují:

 • zásuvky,
 • skříňky pod dřezem,
 • skříňka na zeď,
 • otevřené police na nástěnném držáku.
 • zrcadlo s integrovaným osvětlením a šatní skříň.

Instalatérské obchody jsou dobře zastoupeny nábytkové sestavy, provedené ve stejném stylu: umyvadlo se skříňkou, skříň na oblečení, nástěnné skříňky, zrcadlo se skříňkou pro kosmetiku a předměty osobní hygieny. Kromě toho, výrobci se snaží oslovit co největší množství potenciálních kupců, uvolňuje stejné položky v různých velikostech. To bude vyzvednout soubor nábytku pro všechny, i ty nejmenší koupelny.

Významné místo v interiéru zrcadla her koupelna stěn. To může být součástí sady nábytku, nebo, je-li prostor dovolí, lze zakoupit a nainstalovat samostatně.

Komplexní řešení jsou dobré, protože již zahrnuty funkce osvětlení, zatímco samostatné zrcadlo budou muset koupit a vzít vhodné pro osvětlení stylu.

Další příslušenství může také zahrnovat Vanové zástěny. To může být z plastu nebo dřevěný panel instalován na vodítku a má posuvné dveře. V některých případech, obrazovka je vyrobena z panelů: po instalaci vany na pokoji a dlažby s keramickými dlaždicemi.

Koupelna Osvětlení hraje důležitou roli. V mnoha ohledech, rozhodnutí záleží na volbě stropu. Podhled zahrnuje instalaci vestavěných svítidel ní. Je-li strop lemované dlaždice, osvětlení může být provedeno ve formě bodových montáž svítidel na stěnách.

Bohužel, většina z moderních koupelen má dostatečně velký prostor pro uložení všeho, co se zdá nezbytné. Takže na začátku na uspořádání koupelny malé, musíme brát v úvahu nuance následující:

 1. Barevné obklady do koupelny by měla být jasná - je opticky rozšiřuje prostor.
 2. Elementy zdobení je vhodné zvolit low-key. Naopak, jsou světlé části vizuálně úzký prostor.
 3. Sanitární technika, stejně jako nábytek, budete muset najít minimální šířku a hloubku.

Pokud není třeba ve vaně, můžete získat sprchu. Toto řešení šetří místo na pračku.

Jak vybavit malou koupelnu, podívejte níže:

Copyright © 2014-2018 Částečné nebo úplné kopírování materiálů je povoleno pouze s přímým aktivním odkazem.

Informace zveřejněné na internetových stránkách je seznamovací charakter.

Jak vybavit koupelnu

Každé ráno začíná nová koupelna, vzhled, který lze nastavit náladu na celý den. A po dlouhém náročném dni, je možné relaxovat a bavit se. To je jedna věc zažloutlý vana, dlažba speleo přilepení trubky a stále tekoucí kohoutek, a zcela jiná věc - harmonická směs světlých a čistých pokojích s novými přípravky a vyhřívanou podlahou. Tak, jak zařídit koupelnu, že dal pozitivní zkušenosti?

Při rozhodování o tom, jak to bude navrhovat do koupelny, měli byste věnovat pozornost tří hlavních kritérií:

Je důležité, aby vyzvednout instalatérské a nábytku, založený na jejich stupni spolehlivosti a odolnosti vůči vlhkosti. A samozřejmě, vnitřek této místnosti mají přijít v souladu s obecným interiéru bytu či domu.

mořské barva

Nejpopulárnější a odolný materiál pro dekoraci je dlaždice. Vzhledem k rozmanitosti textur a barev, můžete vytvořit něco mimořádného, ​​a to i stylizované. Keramické obklady mohou napodobovat řadu přírodních materiálů. Hlavní sortiment tvoří zástupci Ruska a Evropy. Dnes, návrháři, kteří se rozhodnou pro současné styly a eklekticismu. Ale, samozřejmě, každý dělá jedinečnou možnost volby.

Tam může být libovolná kombinace barev a motivů, ale nejoblíbenější jsou květinové a květinové vzory. O něco méně populární námořní téma. Vždy Skutečná úprava kombinovaná: jiný horní a spodní část, hranice, rozdělení do zón.

Zónování pomocí úpravy

Nejzajímavější materiál je mozaika. To je nejjednodušší způsob, jak přidat chuť do interiéru.

Nyní módní trendy předurčují spotřebitelé používat ekologicky šetrné materiály, odkud se rozšířil do interiéru koupelny. U obkladů a dlažeb lze použít dřevo, zpracovány speciální moderní technologie. Také se používá pro obložení mramor, žula, desky z travertinu, pískovce - a to ne všechny možné varianty.

Indický styl

Dnes možnosti jsou téměř neomezené, můžete použít bez ohledu na vaše srdce touží.

 • Klasický styl zahrnuje diskrétní tón, majestátní mramorové a žulové povrchy, benátské omítky a zdobené panely a ohraničení.
 • Etno stylu - kombinace kamene a dřeva, proutí a příslušenství přírodních květin. Nejběžnějším etnické styl v Rusku je japonský - bezchybný, hladký povrch a jasně strukturované prostor.
 • Style „Provence“ zahrnuje teplé barvy, „starožitného“ nábytku, zeleniny a květin ozdob pouze přírodní materiály.

Zajímavé lampy od zrcadla

 • Minimalistický styl v interiéru znamená, že existuje pouze nejnutnější s použitím skla, oceli a plastu.
 • Art Nouveau - je ideální pro malé prostory s různými osvětlení a stylizovaných zrcadel.
 • Hi-Tech - je především pohodlí, automatizovat neskutečna.

Koupelna ve stylu hi-tech

To dlouho bylo prokázáno, že barva interiéru má vliv na náladu a vnímání, je v koupelně, kde se předpokládá k relaxaci velmi důležité. Proto v uspořádání koupelny by měla brát v úvahu základní pravidla barevných kombinacích.

 1. Teplé barvy, jako je žlutá a oranžová - více energické, zatímco chladné (modrá, zelená), mají uklidňující účinek.
 2. Často se používá světlé barvy, založené na kontrastu, například, kombinace bílé a černé, oranžové a modré, žluté a fialové.
 3. Vždy příslušné neutrální barvy: béžová a krémová, s jasnými akcenty v příslušenství.

Umyvadlo s podstavcem

Pokud to velikost pokoje dovoluje, je vždy možné vydat koupelna lustr, krásné lampy, bytový textil - malé pohovky či křesla, extra police na knihy, čerstvé květiny. To dává větší komfort a dělá v koupelně mnohem pohodlnější.

No, v případě, že místnost je prostorná, ale co ti, kteří nejsou takové štěstí? Jak vybavit malou koupelnu? Existuje mnoho možností ...

Jak vybavit malou koupelnu

Umísťování předmětů v malé koupelně instalatérské

Většina apartmánů koupelny jsou malé rozměry. Úsporu místa může být celá řada způsobů:

 • Výhodné světlé barvy;
 • sprchový kout místo vany - malou kabinou a kachlovými skleněnými dvířky, opticky rozšířit prostor a zabírá méně místa;
 • pračka malé velikosti, která se nachází pod dřezem s výtlačné straně, ideální pro malé koupelny;
 • Skříňky vybrat okna vysoko ke stropu a úzké, nejlépe vložené, zabírají málo místa a může pojmout velké množství malých věcí;
 • WC;
 • Nástěnná svítidla s rozptýlené světlo vizuálně dávají pocit prostornosti;
 • minimum příslušenství, které bude upoutání pozornosti a úzké čtvrtiny;
 • Různá provedení zrcadlových ploch opticky zvětšit prostor.

Úzká vysoká skříňka

Plánuje uspořádání koupelny, je důležité mít na paměti, jeho zvláštní účel. Jeho design by měl vytvořit pocit pohodlí a relaxaci, a zároveň byla praktická a individuálně plánováno. Toaletní potřeby pro relaxaci, odloučení a čištění, doslova i obrazně.

V tomto videu - užitečné tipy pro výběr koupelnového designu:

béžová barva

Co by mělo být v koupelně

květinové motivy

Dřevo v koupelně

Dodatečné příčky v koupelně

Jak ušetřit místo

Kombinace různých materiálů

komunikační převlek

mozaika

přírodního kamene

nic zbytečné

Dokončit tmavého dřeva a dlažba

Dokončit tmavého kamene

Rational Vnitřní malá koupelna

Plášť nad vanou

Pračka ve skříni

Pračka a umyvadlo pod pracovní desku

světlý pokoj

Výhodná poloha pračky

Vyzdvihnout oblasti s pomocí úpravy

Zrcadlo vyřezávané rám se zlatem

opravovat abeceda

Budování své vlastní domov od základů až po střechu

Jak vybavit malou koupelnu. Triky v detailech

Bez ohledu na velikost koupelny, to je, kromě hygienických funkcí, by měla sloužit jako místo pro psychophysiological emocionální vypouštěním, relaxaci a odpočinek.

Moderní design techniky v malé koupelně neplatí. Zde se vešly minimálně instalatérství, takže by to mělo být stručné, každý detail promyšlené. Jaké jsou některé způsoby, jak můžete udělat malou koupelnu zajímavý a elegantní?

Interiér je vybaven malou koupelnu

Některé důležité body:

 • Vyzvednout dlaždice v malé koupelně nemusí být designer. Stačí zvolit světlé barvy a lesklý povrch;
 • běžné zrcadlo panely nebo velké zrcadlo vytvořit prostorový prostor vizuálně rostoucí ji 2 krát;
 • sprcha výhodnější. Zabírá málo místa, takže prostor pro skříňku nebo pračky. Pokud nejste připraveni vzdát vanu, pak zváží alternativní modely rohovou vanou nebo zkrácené verzi;
 • shell této velikosti je nutné zdokonalit Rose v přiděleném místo pro něj. Aby nedošlo k zabírají drahocenný prostor, dávat pozor na odklápěcím pláště bez podstavce nebo s malým podstavcem, jak malý prostor je obsazen rohový dřez. A skleněné desky s dřezy jsou-li rozpuštěny v interiéru koupelny aniž by byly překryty prostor;
 • WC výhodně umístěný tak, že umyvadlo je buď před nebo mezi sprchou (vanou) a WC. Pokud je volný úhel, mohou být umístěny diagonálně misku, je žádoucí, aby úhlová umyvadlo byl instalován do vany;
 • Dveře v koupelně instalován vnější otvor. Takže nezabírají místo a neruší cestování v koupelně;
 • výklenky a drážky k dispozici v koupelně, v vybavit skříňky, pokud by mohli nainstalovat vestavěný instalatérské, použijte tuto volbu. Ve starých domech jsou často přítomny v koupelnách stoupačky a kanalizačního potrubí. Zavřete je šatna, kde si můžete také ukládat zásoby domácnosti.

Select osvětlení pro malé koupelny

Do koupelny se zdálo prostorný, to by mělo být dobře pokryta. No, pokud tam jsou přírodní zdroje osvětlení, ale často chybí koupelen. Poté zvolte svítidla s denním světlem, které umožňují dobré pokrytí koupelny.

 • Montáž strop za několik reflektorů, které jsou nejvhodnější zavěšeny nebo zavěšené podhledy;
 • zrcátek vybavit směrové světlo, které se odráží, zvyšuje světelný výkon.

Reflektory v koupelně. fotografie

Ať už malé koupelně, je třeba mít k dispozici skladovací systém určený pro hygienické a další příslušenství. Takže jsme hledali místo, aby všechny druhy polic:

 • umístit v koupelně zavřete obrazovku s dveřmi. K dispozici je možnost ukládat i velké kusy;
 • nad umyvadlem, aby pověsit šatní skříň se zrcadlem, za níž police;
 • dřez podstavec lze vybavit policemi;
 • High jednotka, jak je požadováno, zabírá málo místa, ale existuje spousta polic pro skladování;
 • všechny druhy skříněk a polic pomoct, pokud nemůžete dát podlahovou skříňku;
 • police, které jsou namontovány nebo upevněny přímo na umyvadla, vany, umožní umístit mýdlo dodávky;
 • háčky a ramínka na šaty, ručník potřebné v koupelně, mohou dokonce být připojeny ke dveřím.

Poslední krok v koupelně - Příslušenství

Příslušenství hrají velkou roli při vytváření maximální snadnost hygieny a relaxačních procedur, stejně jako při udržování styl. Z tohoto důvodu by neměl být moc, musí být kompaktní, nezabírá mnoho místa.

Při výběru mýdla výstroje příslušenství, držák papíru, kartáč na WC, tělo kartáče, podložky, záclony do koupele vedené jeho chuť.

Světlé příslušenství přinese prvek radosti, zvedne náladu. Hlavní věc - že nebudou zapadat do celkového stylu koupelny.

Velká touha, optimismus a důvěra bude klíčem k úspěchu při zřizování malou koupelnu, což je stylový a pestrý!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

88 + = 91