Jak zjistit otevírání dveří vpravo nebo vlevo

Jak zjistit otevírání dveří vpravo nebo vlevo

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Levá nebo pravá dvířka: jak určit tkaniny

Dveře - to je nedílnou součástí každé místnosti. Slouží nejen k ochraně před nežádoucími hosty, ale stávají se překážkou pronikání zvuku, hluk, povětrnostních podmínkách. Tyto produkty jsou určeny pro obyvatele domu mohou provádět nejen funkci ochrany, ale také, aby se stal nepřítelem. Že instalace, otvírání dovnitř nebo ven, může hrát klíčovou roli v okamžicích, na kterém lidské životy závisejí.

Standardní parametry montážích vrat

Zvláštní pozornost při výběru dveří je třeba věnovat výrobce. Například Rusko poukazuje na levých dveří, kdy se otevře na levou rukou a rukojeť s přiloženou pravdu. V případě, že produkty jsou otevřené pravou ruku nad a rukojeť je nastaven na levé straně, takže plátno bude pravá.

V evropských zemích, levá a pravá dvířka jsou určeny ruka, která ji otevře. Pokud je produkt otevřen na pravé straně uličky s pravou ruku, bude to v pořádku.

Doklady o GOST a SNIP normy předepsané požární bezpečnosti, které určují, jak se design by měl být v místnosti, vpravo nebo vlevo. Tyto požadavky jsou všechny výrobky v prostorách musí být instalovány tak, že současné otevření zámku nezpůsobil žádnou z nich. vstupní obrazy Ty by měly být otevřeny pouze vně, V případě nouze můžete snadno evakuovat všechny obyvatele nebo návštěvníky do bytu.

V přípravě, v úvahu velikost vstupních dveří nejméně 800 mm. Proto při otevření web by neměly být žádné překážky. Pokud to není možné, vzhledem k instalaci dveřního otvoru se dovnitř. Podle hasičů je jednodušší otevřít vzory, které se otevírají dovnitř. Tyto ukazatele a bude rozhodující při výběru doleva nebo doprava na webu. Pokud jde o dveře uvnitř budovy, mohou být otevřeny na obou stranách, což je důležitější, aby se zabránilo rušení nebo blokování druhé dveře.

Několik praktických rad, které vám pomohou určit dveře přímo na prodejně:

 1. Chcete-li vybírat výrobky v souladu s požadavky na požární bezpečnost, stačí znát pravidla: Levý otevírá proti směru hodinových ručiček, doprava - každou hodinu.
 2. Pokud je tato možnost nefunguje, pak je třeba dávat pozor na směr tlačení dřevěné výrobky, boční rukojeť a typ smyčky.
 3. Pokud potřebujete instalovat nový nůž na místě a udržovat starou stranu otvoru, postačí pozorovat která ruka otevření výrobku, a pokud je pero, za předpokladu, že výrobek je otevřena pro sebe. To je pravá nebo levá ruka bude ukazovat na pravém nebo levém provedení.
 4. Trochu složitější je situace s produktem, který je otevřen od sebe. Je-li ovladač nastaven na pravé straně a používáte svou levou ruku k otevření takové Dveře je pravák, Použije-li se rukojeť na levé a pravé ruky, takže plátno zůstane.

odborné poradenství při výběru smyček

Smyčky ve většině zemí univerzálních dveře jsou používány, ale v Rusku a ve Švýcarsku, použijte levé a pravé. Jsou vhodné k použití, protože umožňují být odstraněny a přiobjednáno dveře, pokud to bude nutné. Za účelem zjištění, jaké služby chcete smyčku natolik, aby stát před plátnem. Je-li třeba otevřít pro vás, vaše pravá ruka, je třeba správné smyčky, pokud je levá - levé.

Pečlivá pozornost by měla být věnována výrobců. V případě, že je uvedeno v Itálii nebo Španělsku, Izraeli, mají opačný systém pracujeLevá ruka otevřením pravých dvířek, a bude potřebovat pravého závěsu a právo - levá dvířka a musí být ponechán závěs.

Má stranu otvoru v konstrukci dveří?

V jednom provedení zařízení interiérových dveří, boční tkanina má vliv na tvar provedení registrace clony. Takže se nemusíte kupovat první, a pak určuje zvenčí. Prvním krokem Mělo by být ponecháno na volbě stran a proto otvorové konstrukce. Chcete-li pochopit, jak přesně se dveře by měla být, se doporučuje instalovat krabici. Ne poslední roli hraje i hrad. Pro něj zvolit směr montáže, který bude záviset na straně dveřního otvoru.

To znamená, že volba typu konstrukce vrat závisí na následujících faktorech:

 • specifičnost otvoru;
 • Pohled na zámek, který je instalován ve dveřích;
 • Poskytování bezpečnostních opatření.

Proč je důležité správně určit směr předního dveřního otvoru?

Přední konstrukce - důležitá bezpečnost předpoklad komponenty, které by neměly být chráněny pouze před narušením, ale také, pokud je to nutné, aby obyvatelům rychle evakuovat. Výběrem směr vlevo nebo vpravo k předním dveřím, je třeba sledovat, zda přilehlé lopatky, protože se jedná o porušení bezpečnostních pravidel požární nejsou blokovány. Každá stížnost sousedů v bytového úřadu umožní dát rozkaz nahradit část naopak. Proto tím, že nastavení vstupního produktu, je třeba předvídat všechny možné varianty a zvolit optimální řešení.

Důležitým bodem je snadnost použití. Tkaniny by měly být plně otevřeny na jednu stranu, vám umožní vytvořit a dělat velké věci. Jsou-li vybrány výrobky z kovu, pak je třeba nainstalovat tak, že přístup ke schodišti bylo provedeno zprava doleva. Je-li schodiště neposkytuje možnost nastavit vstupní konstrukce s vnějším otvorem, je lepší udělat otvor v jedné z prázdných stěnách místnosti.

Statistiky ukazují, hasičských záchranných sborů, většina úmrtí se vyskytují kvůli neschopnosti se dostat ven z místnosti při požáru. Odborníci zdůrazňují, že analýza každého z těchto případů, můžeme konstatovat, že k porušení dveří není nainstalován, špatný výběr z pravé nebo levé straně uzamyká dveřní panely a smrtí. Akutní zejména na tuto otázku ve vztahu k dětem. V nouzových situacích, které jsou intuitivní, takže vybrat dveře otevírací straně je úplný, je třeba zvážit všechno a učinit toto rozhodnutí, které v první řadě umožní chránit životy všech obyvatel domu či bytu.

Levá a pravá dvířka. Na první pohled - otázka expert. ale jen vzdělaný rozhodnutí majitel bytu, dovolit, aby s jistotou říci, že byla zvolena možnost správné, spolehlivé a bezpečné.

Dveře vlevo a vpravo: jak určit otevření dvířek

Je to škoda, je třeba instalovat krásné dveře, aby zjistil, že zadlabací zámky a závěsy byly zakoupeny nesprávně, že web by měl být otevřen v nesprávném směru, který je určen pro hardware zakoupili. Aby nedošlo dělat chyby, a ne ztrácet na zbytečných doplňků, bylo by dobré zjistit, kam se obrátit na dveřní křídlo.

Dveře vlevo a vpravo: jak určit směr otevírání dveří

Rozhodnutí o tom, kde se dveře budou otevřeny nejen souhlasit s designovým bytu, ale také s požadavky na služby odpovědné za požární a zdravotní nezávadnost.

Pokud to je problém designu instalace dveří, nebo si jen tak pro celkový rozvoj se rozhodl zjistit, do kterých dveří vlevo a vpravo, jak určit svůj směr, a pak předvést znalosti příbuzným, musíte rozbít hlavu, jak je snadné se dostat zmatený.

Je známo, že dveře se otevírají směrem dovnitř a směrem ven. Předpokládejme, že web se otevírá směrem ven, která se bude od vás do jiné místnosti nebo venku. Řekněme, že pero s tímto otvorem na levé straně, a pokud nejste levák, budete tlačit překrytí pravou ruku - a tak zbylo dveře. Pokud se používá mimo levou rukou zatlačením na dveře, a rukojeť je na pravé straně - blahopřání, výplně dveří - vpravo.

Pokud jste nepochopili, co se dveře vlevo a vpravo, jak ji identifikovat, a zároveň pochybnosti o nezbytnosti takové znalosti, hodit pokusy - je jednodušší verze uznání levých a pravých nepolitické hnutí.

Zkusme jiný způsob. Nyní se dohodly, že obraz otevírá dovnitř, který je ve svůj prospěch. Po otevření je použita pravá ruka, a rukojeť je na levé straně, pak na pravé straně dvířek. Je-li tah konstrukce musí být pohodlné s jeho levou rukou, ale umístění knoflíku na pravé straně - Dveře vlevo.

Pokud jste úplně zmatená o tom, co se děje a proč by se měla pohybovat ke dveřím vlevo a vpravo (jak určit svůj směr, jsme se snažili vysvětlit), přečtěte si následující metody a vše bude jasné jako den.

Postavte se před dveřmi a vytáhněte ji směrem k sobě. Jestliže v tomto bodě čáry, na nichž visí dveřní výplň, která se nachází na pravé straně - pravá dvířka. Mohou být bezpečně připsat návrhu u pravého otevírání dveří. Ale v případě, že panty byly na levé straně (za předpokladu, že vytáhl dveřního křídla sám), je zřejmé, že levá dvířka.

Nic složitého v odpovědi na otázku: co se dveře vlevo a vpravo, jak definovat? Fotografie, které jsou zveřejněny v článku vám pomohou lépe pochopit.

Tam je další možnost poměrně složitý, jak víte, směr dveří. Dobrou zprávou je, že bychom neměli postavit kdekoliv, a push nebo pull taky nemusel. Špatná je, že to bude nutné demontovat smyčku (pokud je skládací smyčka). Pokud je v rozšiřování smyčky do dvou složek, se zjistí, že čep (který, mimochodem, má na „smotret9raquo, nahoru) je připojen k křídlového prvku na pravé straně - to je pravý závěs a dveře, v tomto pořadí, také. V případě, že opak je pravdou, pak smyčka a levé křídlo dveří.

Dveře vlevo a vpravo: jak ji definovat dveřního křídla

Nejjednodušší a nejvíce intuitivní způsob, jak vyřešit tento problém - je to otevřít dveře na sebe a zjistit, na které straně dveřního křídla se objevila. A pokud jsou dveře vlevo od vás - nechala celý příběh s názvem „levé otevírání dveří.“ Pokud jste náhodou otevřít plátno je na pravé straně, je to správné otevření a, v uvedeném pořadí, dveře sám a právo smyčky (pokud je smyčka není v Evropě, je všechno přesně naopak).

Stávající požární bezpečnostní předpisy existuje jasná definice toho, co se dveře vlevo a vpravo. Jak lze zjistit, SNIP (Hygienické normy a předpisy) poskytuje další možnost, což zní docela jednoduché: právo se nazývá design dveří, zapínání na pravé ruce. V souladu s tím, levá ruka otevře dveřní křídlo se bude nazývat levá. Nicméně, to je za předpokladu, že dveře se otevřou směrem k sobě.

Při navrhování vchody muset zajistit jejich volný otvor. Otevřených dveří by neměla blokovat vstup do vedlejší místnosti a v rozporu s volným průchodem do schodů a výtahů.

Převod dveřích podle právních předpisů považuje za remodelace a vyžaduje schválení v příslušných odděleních.

Vchodové dveře v předpisech jsou definovány jako evakuaci v případě nouze potřeby by neměla bránit volnému pohybu toku lidí na ulici.

Pravidla týkající se definice uvedené v evropských zemích

Evropská otevření definice dveří (vpravo nebo vlevo) je odlišné od ruské drasticky. V případě, že výrobce dveří, kování, dveřních boxů, Izraeli, Itálii, Německu nebo ve Španělsku (stavební prvky, které jsou již dlouho osvědčily na trhu Ruska), je nutné pečlivě vybírat dveře, doplňky. V zahraničí otevření dvířka typ definovaný pohyb pásu. Otevřete-li si na webu i nadále právo na dveřích, dveře vpravo. V případě, že se web chystá na levé straně vás a otevřenými dveřmi vlevo práh, dveře vlevo.

To znamená, že pro ruskou vpravo, pro německou levici něco takového.

Zřízení nové dveře na místě starého

Začnete-li vstup pro opravy a náklady na výměnu úkol skupiny, je nutné pochopit, co změna dveře - vlevo nebo vpravo. Jak se vám zjistit, jaké jsou vaše dveře?

Tak, že oheň a organizace zodpovědné za hygienických norem, nebylo na vaše tvrzení, že je nutné zachovat strukturu dveřního otvoru, plánované konstrukční kancelář. Je to dost, aby si pamatoval rukou otevřel dveře, když ji zastavil. Držíte-li rukojeť pravou rukou - pravá dvířka, pokud by se jednalo levá ruka - levá dveřní křídlo.

Směr pohybu interiérových dveří je vybrán na základě osobních preferencí a požadavky na design. Těžší vchodových dveří, k němuž zvláštní požadavky kladou agentury odpovědné za bezpečnost obyvatel.

Je důležité vědět, co přesně smyčka, aby se vešly konkrétní dveře. Podle GOST 5088-2005, jsou zde vlevo a vpravo panty, které jsou vhodné pro příslušný dveřního křídla. Pravidlo Loop platí pro dveře, které, když jsou uzavřeny, pohyb proti směru hodinových ručiček, a pokud se použijí některé ze způsobů, jak lze zjistit, uvedené v tomto článku, můžete hádat, že dveře jsou také v pořádku. V souladu s tím, že smyčky jsou nazývány vlevo vhodné dveře se směrem vlevo, což webové pohyb ve směru hodinových ručiček.

Ohledu na to, jakým způsobem se dveře otevírají, jsou závislé na veškerým příslušenstvím. Ke koupi vhodné za závěsy dveří a zámky, musíte pochopit, levý nebo pravý boční kryt. Jak lze zjistit, řekl všechny předchozí text, ale pokud máte stále nerozumím - to nevadí. Na prodej je univerzální dveřní doplňky, které se vejde do každých dveří, ať už je to vlevo nebo vpravo.

Jak lze zjistit, otevření dveří: vlevo nebo vpravo

Provádějící výměnu dveřního křídla, stejně jako nákup v obchodě smyček nebo zámky pro ně, co potřebujete vědět, pravé nebo levé dveře před vámi. Překvapivě, dokonce i mezi odborníky neexistuje jednotný názor na to, jak správně udělat. Někteří doporučují se podívat na horní části dveří a pokud se zavírá ve směru hodinových ručiček - to je v pořádku, a je-li - na levé straně; Jiní radí, aby se určit směr k tomu, na které straně rukojeti, když se otevřely dveře k němu; jiní jsou vedeny k tomu, na které straně existují smyčky, pokud stojíte mimo ... Všechny tyto metody pomáhají správně určit směr dveří. Ale problém je, že v zámoří se rozhodli založit směr jiný, a proto je k záměně s dovezených dílů. Aby se předešlo nejasnostem, určete umístění zámků a kování manažer.

Tam GOST 31173-2003, který jednoznačně stanoví, že se dveře blok levého (vpravo) otvoru, blok na levé straně (vpravo), uspořádání smyček z orby čepele. Tak určovat směr otevírání dveří a dalších regulačních dokumentů (požárních předpisů, hygienických norem).

Při návrhu budovy se bere v úvahu otevření dveří: musí být snadno ovladatelný (aby nedošlo k blokování, zatímco otevírání), stejně jako bezpečné. Dveře veřejných struktur, jako jsou vchodu do vchodu, jež mají být otevřeny pouze venku, aby nedocházelo ke komplikování evakuace osob v případě nebezpečí. Přední dveře do domu by měl také otvírají sama o sobě, ale toto pravidlo je často opomíjen, když sousední pásy jsou příliš blízko a blokovat navzájem. Interiérové ​​dveře lze otevřít v žádném případě, nejsou tam žádné přísná pravidla. Hlavní věc - přítomnost volného prostoru pro orbu.

Jak víte, že směr dveří během instalace

Tak, všechny dveře jsou rozděleny do levé a pravé, a jsou vybaveny panty a zámky v souladu s tímto nařízením. Chcete-li zjistit přesně, která strana bude otevření dveří, je třeba:

 • Stát čelem ke dveřím z druhé strany, kde se otevře sama;
 • V případě, že smyčka doprava a otevřete dveře levou rukou - to je ten správný model.
 • V případě, že smyčka - vlevo a dveře se otevřou pravou rukou - vlevo jsou dveře.

V případě, že dveře budou otevřeny od sebe, držadlo na pravé straně ukazuje, že dveře jsou v pořádku, a je-li na levé rukojeti - vlevo.

Je důležité, aby se různé dveře nejsou zaměnitelné!

Mnohé z nich jsou čelí takový problém: Trvalo Zadlabaný zámek na dveře, a po jejich nákupu je, že otevírání a zavírání zámku není možné, protože zkosení na kartách dívat jinam.

Aby nedošlo ke spuštění do podobných problémů, musíme postupovat výše uvedené metody pro určení, co dveře jsou zámky.

 • Pokud to není možné, aby to z nějakého důvodu, můžete jednoduše požádat obchod univerzální zámek. V těchto modelech zámková západka otočí: stlačením západky a jeho potopení do hloubky, přes boční otvory lze nasadit ji o 180 stupňů, přičemž západka se do požadované polohy. Problém se doprava / doleva dveřmi, tedy eliminovány.
 • válcové zámky se nedělí na straně otevření, ale bohužel, ne všechny zámky mohou být přizpůsobena typu dveří, mnoho z nich jsou také rozděleny v závislosti na části instalace.
 • Páčka zámku z otočením ji, protože speciálních konstrukčních prvků, je doporučeno, aby se zdržely. Chcete-li zjistit, doleva nebo doprava zadejte zámek úrovni, je nutné otočit klíčkem v bočním sloupku v blízkosti, v případě, že zámek je uzavřen - zda je správně nainstalován. Je-li zámek uzavřen otáčením nemůže - to není správně nainstalován. Zámek nelze instalovat chybně otevře (zavřít) svůj klíč v případě výpadku alespoň jedné pružiny, která vrací páky.

Zámek instalace problém se nevztahuje na standardní, masově vyráběné, vchodové dveře, protože jsou vždy prodávány s stanovena v souladu s předpisy zámky.

Pokud většina zámků - univerzální, univerzální kloub, i když tam jsou, ale fit není vždy. Uzavřené univerzální závěsy dělat velmi problematický proces odstraňování dveří z pantů, takže se používají zřídka. Když si koupíte pravý a levý možnosti závěsů, lepší se obrátit k dobrému prodejci, pomoci jim správně identifikovat.

To znamená, že volba vpravo a vlevo stranách dveřního otvoru, je nutno mít na paměti, že to musí být nejen v souladu s bezpečnostními předpisy a musí být pohodlné, ale také mají speciální, která odpovídá jeho straně, sadu hardwaru.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

66 − = 58