Jak změnit těsnění z kohoutku v kuchyni

Jak změnit těsnění z kohoutku v kuchyni

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak změnit těsnění z kohoutku v kuchyni

Dřezová baterie se používá u nás mnohokrát denně. Není divu, že se mu nepodaří častěji než kohoutek v koupelně. Největší část jeho problém - únik. Mohlo by se zdát, že se nic rozhodující, ale nepodstatné, škoda je velmi nepříjemné důsledky - zvýšení účty (někdy dost výrazně) a pomalu, ale jistě, „kape“ na nervy. Vyřešit tento problém děravé kohoutek může být sám sebou. Budete potřebovat minimální sadu nástrojů a nějaké znalosti o opravu vodovodní technologie. Smiř se s tím pomůže náš podrobný návod. Poruchy v mixéru Poškození kuchyňského kohoutku může být vidět následující problémy:

 • průtok, voda kape z kohoutku rukojeti;
 • Voda proudí z hubice (i s uzavřenými ventily);
 • toky v kohoutku setrvačník průtokovou plochu;
 • velmi tenký proud vody;
 • v „bzučení“ potrubí otevřením kohoutku;
 • mixér pracuje nárazově;
 • páka není fixován.

příčiny Rušení v práci jeřábu, náročné jeho okamžité opravy jsou obvykle:

 • trhliny a čipy způsobené mechanickým poškozením mixéru;
 • rustiness nebo ucpávání provzdušňovačem;
 • ucpání kazety;
 • opotřebení destiček, ztrátu svých technických vlastností;
 • zadření na stopce - Seal pevně přitlačí na sedlo.

V případě závady na vodovodní těle nezávislá akce může být pouze dočasné. Ty spočívají v použití svařování za studena, tj tmelu. Takové řešení by pomohlo, pokud potřebujete rychle vyřešit problém z „tady a teď“. Do budoucna je třeba ji vyměnit za novou mixéru. Pokud se problém - slabý tlak vody, tím častěji důvod spočívá v zablokování na perlátor. Řešit to jednoduché, stačí sundat a důkladně očistit kartáčem (můžete použít zbytečné zub). Když viditelné poškození nemohl najít jeřáb, ale problém zůstal ve své práci, problém je hlubší. Definovat to, a odstranit potřebu rozebírat jeřábu. Tímto způsobem budeme dělat.

Přípravné práce: Nástroje a díly

Aby nedošlo k rozptylovat od procesu opravy, doporučujeme postup připravit vše potřebné pro montáž-demontáž jeřábu a jeho výměnu vadných dílů. set potřeboval nástroje malý:

Kromě toho, v průběhu oprav potřebných FUM páska, mastnoty, veteš stěrače. Také je potřeba koupit nový postup podrobnosti vyměnit opotřebované: kazety - pro pákových tap-kroužků, vrchní díl - pro dvuhventilnye.

Při nákupu je třeba vědět, že nejpopulárnější jsou těsnění Paronit. Jsou vyráběny lisováním gumárenské směsi práškových prvky a azbest. V případě, že náhradní díl nebyl po ruce, můžete si jej nezávisle:

 • Vzít kus gumy nebo kůže

Mikroporézní pryž nebude fungovat - vzít list, v extrémních případech se hodí i vyzdívku k patě

 • vystřihnout kruh o průměru o něco větší sedla ventilu;
 • vložte ji do místa nosí.

V místě úpravy horkou vodu, použijte kožené podložky nebo kus automobilového kordové tkaniny pro pneumatiky - jsou mnohem spolehlivější než obyčejné gumy. Tloušťka nové části by měla být asi 3,5 mm.

Řezané hrany pod úhlem 45 stupňů, můžete ušetřit od nepříjemného hluku při použití jeřábu: takže těsnění se pohodlně vejde do sedla, které poskytují tichý chod mixéru.

Mixéry mohou být různého typu, což vede k rozdílům v jejich opravu. Proto považujeme, Jak vyměnit těsnění na vodovodní kohoutek nebo kazeta, pokud v kuchyni směšovač nastaven na setrvačníku nebo dvuhventilnye designu.

Unikající kohoutek bez zjevného důvodu, že vyžaduje úplnou demontáž. Před práci v blízkosti studené a teplé vody, kanalizace zbytky. Sekvence opravy:

 1. Vyjměte zátku (červená / modrá) špičky nože. Vyšroubovat šroub skrytý pod ním.
 2. Odstraňte páku a krytku.
 3. Vyjměte kazetu a zkontrolujte ji za vady předmětů. K tomu je potřeba odšroubovat ostřikovače „vačka“ s klíčem.
 4. Zkontrolujte, zda všechny součásti jeřábu nesmontovaném - povrch koule a pružin, těsnění, pryžové těsnění. Očistěte od nahromaděného plaku. V případě potřeby vyměnit za novou jarní usadil.

pokud Ucpané problém kazeta, to by mělo být snadno změnit. Instalace nového dílu dochází takovým způsobem, že se shoduje s otvory v kazetě odpovídající vybrání v tělese ventilu. Po tomto přišroubován podložky - nejdříve rukou a poté tlačítko (ale ne moc, to může bolet).

Aby bylo možné koupit novou sadu vhodné velikosti, vzít s sebou do obchodu starou část. Teď kazety různých velikostí a materiálů, takže se výběr snadno přepočítat.

Je-li příčinou úniku stal opotřebení destiček - to je prasklá, změnil tvar, odpružené úniku - to by mělo být také vyměnit. Old-kroužky jsou odstraněny (jemným páčením šroubovákem nebo nožem), a zastavěny v jejich místo nových. Průměr těsnění musí být o něco větší hnízdo.

těsnost matice na konci práce by mělo být provedeno opatrně. V případě úhlového případné předčasné opotřebení a v důsledku toho úniku.

Pokud voda proudí pod výlevkou sebe, provádět výměnu O-kroužky - jsou snadno odstranit, pak nový soubor. Je-li tento problém vyřešit, měli byste strávit trochu „jarní úklid“ design:

 • otřete hadrem ucpané gumovým sedlem;
 • upevnění stativu a přepadové otvory bez nečistot a rzi.

Všechny díly podléhající tření, mazání netoxické silikonové mazivo. Tím se výrazně zvýší jejich životnost.

Nastavení kazetu zpět a dotáhněte podložku, kontrolovat kvalitu jejich práce. Nechte vodu - jestliže nikde toky a může opravit čepice páku - točit a nastavit šroubový uzávěr.

Chcete-li opravit kohoutek, musíte pochopit, jak změnit těsnění v kohoutku opotřebované nebo hlavové části (gate hlava je odpovědný za zásobování vodou). Uvažujme posloupnost pochinochnyh funguje:

 1. Voda je blokován.
 2. setrvačník ventil se přenáší do polohy ON - je nutné uložit podrobnosti o jeřábu z intenzivního tlaku.
 3. Chápe mixer (potřebovat šroubovák a klíče)
 • odstranit čepice;
 • odšroubovat šroub, na kterém je namontován setrvačník;
 • extrahuje krk otáčením kotevní matice.

pokud Problém hlava gate jeřáb, je nahrazen novým podobné velikosti. Poté, co tato konstrukce se děje v opačném pořadí. pokud obchodovat, kterým se, stará se odstraní (nachází se na hrdlo volné nebo pevné čepu), na jeho místo se vloží nový. To by se mělo zacházet s pre-mazány. V některých případech je příčinou selhání mixéru lze uplynulý balení. Pak klepněte na zběhlý v podobným způsobem a nahrazen novým těsněním.

Aby se zabránilo úniku mixéru ventilu snažit těsněji utáhnout žlázy následovníka. Někdy je to dost.

Po výměně dílů potřebných pro navíjení na závit hrdla těsnicí FUM páskou a zajistěte upínací matice. Sbírat ventil v opačném pořadí a zkontrolujte, jestli to má nějaké problémy.

Menší závady kuchyňská baterie je docela možné odstranit sami. Nicméně to je lepší, aby se zabránilo poškození, než opravit. Proto vám přinášíme několik tipů, které vám pomohou minimalizovat tyto problémy:

 • select design, vyrobeno z mosazi - jsou odolnější;
 • páková baterie je nejen snadněji otevřít (buď volná ruka), ale také na opravu z důvodu menšího počtu součástek;
 • Častou příčinou poruch mixéru jsou nečistoty pocházející z rozvodu vody, - zvolte sítem úklid vodovodnímu kohoutku udržovat integritu.

Jak si vybrat a měnit těsnění pro vodovodní kohoutky v koupelně nebo v kuchyni

Všechny kohouty, ventily a jiné typy ventilů, bez ohledu na jejich místo určení a místo instalace, v uzavřené poloze by měla být plně pokrývají dodávku vody do odběrového místa, nebo konečnému spotřebiteli zařizovacích předmětů.

Ve většině případů k tomuto účelu použít kaučuk, silikon, nebo paronitovye podložky mixéru pro koupelny, které jsou instalovány na blokovací tyče nebo jiné pohyblivé prvky ložiskové skříně baterie, a tím zajišťuje dokonalé uzavření přilehlé části.

Rozmanitost těsnění pro vodovodních kohoutků.

Vlastní náhradní těsnění na vodovodní baterie pro domácnost

V průběhu doby, gumová těsnění se nosí, ztrácí pružnost, takže jejich těsnicí kapacita je výrazně snížena, což ve většině případů vede k úniku, snížením tlaku a neschopnost zcela vypne přívod vody.

Aby bylo možné obnovit kohoutek potřebují jednoduchou výměnu těsnění v mixéru v koupelně nebo v kuchyni, z nichž každý kutil dokáže zpracovat na vlastní pěst, v krátkém časovém období.

Přístroj je jednoduchý vodovodní kohoutek do koupele s šnekových ventilů.

Odrůdy vodní míchačky

Opravná sada pro většinu mixérů v domácnosti lze zakoupit v jakémkoliv hardwaru nebo železářství, ale před změnou obložení v mixéru v kuchyni nebo v koupelně, je třeba určit, jaký typ uzavíracími ventily pro teplou a studenou vodou v několika konkrétních zařizovacích předmětů.

Pro čtenáře to bylo snadnější k tomu, že bude i nadále stručné, ale jasné instrukce, která umožňuje určit typ uzamčení zařízení ve vzhledu a nepřímých důkazů:

 1. Vodní směšovací baterie obvykle červ je zařízení s dvěma plnými uzavíracími ventily, z nichž každý slouží k vypnutí přívodu studené a teplé vody, resp. Chcete-li plně otevřít přívod vody nebo překrývání v takových zařízeních, vnější setrvačník uzavírací ventil pro zapnutí několik plných otáček.
 2. Vrchní díl s rotační keramickými vložkami má podobnost k první typ zařízení však jeden významný rozdíl může být viděn v průběhu používání. Pro úplné pokrytí, nebo otevření přívodu vody, je nutné provést zlomek uzavírací ventil Otočte ruční kolo otáčením v obou směrech o 90 °.
 3. Sanitární typ páková zařízení, výrazně lišit vzhledem k úplnému výpadku setrvačník rotační ventily, a přítomnost společného páky, který současně reguluje poměr, a přítlačná síla, a teplou a studenou vodou.

Na fotografii je zajišťovací zařízení různých typů.

Nastavení zařízení v typu voda páky se provádí pomocí speciálních kazet, uvnitř které jsou pevně montovat otřených dohromady keramických desek, takže při úniku těchto mixérů, má smysl provést přímé nahrazení kazety.

Výměna těsnění na vrchní díl typu worm

Kohouty typu šnek jsou považovány za zastaralé, ale díky jednoduchým, a proto je robustní konstrukce, a jsou často používány v současné době. Nejčastěji se v takových zařízeních pryžové těsnění má na sobě pohyblivou klapku, podle kterého je přitlačen jeho sedla.

Hlava díly typ červa.

Chcete-li jej nahradit, je třeba provést částečnou demontáž celého zařízení.

 1. Použijte šroubovák nebo nůž k odstranění latě, které jsou instalovány v centrální části rotačních setrvačníků, potom odšroubovat mosazné šrouby a odstraňte setrvačník.
 2. Pomocí pohyblivého nebo klíč odpovídající velikosti červ vyšroubovat pole časopisů z těla ventilu, takže to přijde spolu s tyčí.
 3. Na vnitřním konci pohyblivé tyče je deska ventilového kovu. Nakonec je to mosazný šroub, který musí být odstraněn, a potom odstranit starý gumové těsnění.
 4. Za to, že box časopis pro kontrolu viditelných známek opotřebení a mechanickému poškození, nainstalovat nové těsnění do soupravy na opravu, a nést sestavu jeřáb v opačném pořadí.

Opravárenská sada těsnění.

Pro větší pohodlí, než změna podložku v mixéru s šroubovými ventily, se doporučuje Otočným setrvačníky oba ventily v otevřené poloze.

Oprava-ložiskové skříně baterie s keramickými otočnými vložkami

Moderní poluoborotnye ventily s keramickými vložkami může být také opravit instalací nové pryžové nebo silikonové těsnění a uzavření vložky ze sady pro opravu, která může být rovněž zakoupit na hardware nebo domácí kutily obchodě, ale cena takového souboru bude o něco vyšší, než je hodnota těsnění pro šroubovací ventily.

Hlav.složení poluoborotnogo ventil.

 1. Demontáž poluoborotnogo ventil se provádí ve stejném pořadí, jako je demontáž závitníku: je třeba odstranit dekorativní odšroubujte upevňovací šrouby, a odebrat rotační setrvačníky a ochranný kryt.
 2. S fazolí nebo pohyblivý klíčem pole pivot deníku opatrně odšrouboval z těla ventilu.

Výpis skříně nápravového ložiska z tělesa ventilu.

 1. Před výměnou těsnění v mixéru v koupelně nebo v kuchyni, s dolním konci boxů nápravy je třeba odstranit staré O-kroužek, a pak vytáhněte opotřebené keramické vložky.
 2. Na jejich místo, instalovat nové keramické vložky Rep sad, dávat pozor na správnost a pořadí jejich instalace.
 3. Na konci pole otočné nápravy instalovat nové těsnění a zašroubovat do tělesa ventilu, a shromáždit všechny míchací zařízení opět klesat, v opačném pořadí.

Souprava na opravu z gumového těsnění a dvěma keramickými vložkami.

Zatímco utahování závitových spojů v sestavě ventilů s rukama nad hlavou, neplatí příliš velkou sílu, protože by mohlo dojít k poškození těsnění vytlačování těsnění a těsnění, jakož i vznik trhlin v tělese.

Na závěr je třeba připomenout, že je možné provádět všechny opravy vodovodních baterií pouze při naprosté absenci tlaku vody v systému, takže před změnou sliznice mixéru v koupelně nebo v kuchyni, určitě blokovat zavedení všeobecného vodovodní ventil stoupačky v bytě.

Další informace o opravě vodní ventily lze získat sledování videa v tomto článku nebo podobné četbu v této sekci našich stránek.

Máte další dotazy? Zeptejte se jich v naší skupině VKontakte

Co je koupelna ve svém domě?

Jak změnit těsnění z kohoutku? Gumové těsnění pro mixéru

Je-li kuchyň nebo koupelnu vašeho domu má tradiční míchačky na hlavových dílů, měli byste být připraveni na to, že po určité době se tato položka bude nutné opravit. Obvykle je doprovázeno výměnou těsnění, které jsou umístěny mezi směšovačem a upevnění jeřábu.

Když je třeba těsnění vyměnit

Poměrně často, tento postup vyžaduje nákladné mixéry. Těsnění mohou vyžadovat výměnu, protože je krátkodobý, a tím ztrácí svou pružnost. Na tomto prvku může způsobit praskliny a promáčknutí, což má za následek, že i uzavřených začne ventilů k úniku.

Příčiny opotřebení vložky jsou chyby při opravě jeřábu, nekvalitní těsnění, stejně jako nečistoty ve vodě obsahující. Někdy je těsnění není vhodný, protože jejich velikost byla původně vybrán nesprávně. Kapající vody z mixeru může být dráždivé pro člověka a skvrn a rzi se mohou objevit na instalatérské práce.

Před výměnou těsnění na kohoutku, určité množství teplé vody je nutné vytočit libovolné kapacity. Teprve pak můžete zavřít ventil na rozvody vody. Jakmile je hlavní ventil uzavřen, systém může být vypuštěn z přebytečné vody. Potom pomocí lepenky nebo tlusté ručníky musí vztahovat na povrchu vany nebo umyvadla, které nebudou poškozena klempířské práce.

Vykonávat práci budete potřebovat:

Pokud vadného pákové baterie, je kazeta v něm je možné nahradit nebo nainstalovat nový kohoutek. Jiné druhy jeřábů je prostě dát do opravy.

Oprava jeřábů částí s pryžovým těsněním

Pro ventily s gumovým těsněním k prodeji lze nalézt ruských i zahraničních pečetí, jsou vyrobeny ze silikonu a gumy. Standardní rozměry závitové části ventilu 1/2 nebo 3/8 může být roven. V obchodě, odborníci doporučují, aby se část mixéru, které jsou mimo provoz, bude to eliminovat chyby při výběru.

Jeden pruh je možné zakoupit za cenu od 3 do 25 rublů. Poměrně často domácí mistři uvažovat o tom, jak vytvořit těsnění na části hlavy. Chcete-li to provést, můžete použít list nebo gumovou kůži, řidčeji - těsný plast. Tyto náklady pryž, která je vhodná pro výrobu těsnění jsou v rozmezí od 150 do 250 rublů. Po demontáži jeřábu a může začít získávání výrobního procesu těsnění.

Fólie, která má tloušťku 3,5 mm začíná, je nutné provést počítání od starého ostění jako šablonu. Dalším krokem je řezání druhou část materiálu označením obvodu. Za to, že guma lze řezat přesněji vy. Je důležité zajistit, aby zkosení 45 °.

Když se kterým se mixér zakoupeny nebo vyrobené, by měl najít plastové ozdobné uzávěry ventilů, které jsou demontovány. Implementovat DATA manipulace možnou ostrým předmětem zvědavých prvek. Upevňovací šroub je pod popruhu, a v následujícím kroku se odšroubovat šroubovákem. V dalším kroku beránka je odvozen z mixeru. Nebo nastavitelný klíč k odšroubování jádra pomůže s těsněním.

Nůžky nebo ostrý nůž je nutné držet těsnění v procesu, jak jej odstranit ze stonku. Položky lze čistit teplou octa, bude to zbavit vodního kamene. Dále přichází na přelomu novým obložením, v případě, že je vyroben z pryže, je namontován na kohoutek se studenou vodou, zatímco pro teplé užitkové vody je vhodný těsnění z kůže. Prvek s jistým úsilím musíte dát na stopce. Pokud zjistíte, že některé vady jádra, musí být vyměněn.

S cílem usnadnit proces, doporučuje se použít určité množství silikonového maziva. Poté, co byly nainstalovány, kterým se pro mixer, můžete sestavit jeřábu. Jádro zpět na své místo, otočte to moc není nutné, pak nemáte k poškození těsnění. Dále setrvačník, a poté, co - upevňovací šroub.

Nyní můžete otestovat funkčnost jeřábu, protože to je zapnutá v různých směrech. Dalším krokem bude otevření hlavního ventilu. Teprve nyní si můžete zkontrolovat, zda je směšovač správně funguje. V případě opravy nejsou možné dosáhnout pozitivních výsledků, gumové podložky se opět změnila. Někdy je nutné vůbec nahradit mixér.

Výměna těsnění v keramické kohoutku

V současné době jedním z nejspolehlivějších kdy uvažované keramických ventilů, ale i oni někdy nedaří z toho důvodu, že voda ve vodovodní síti je nekvalitní. Na opravy si můžete koupit speciální sady, pryžové a keramické těsnění, že jejich hodnota nepřesahuje 50 rublů. Proces opravy je poměrně jednoduchý.

V první fázi je nutné odstranit ozdobný kryt, vyšroubovat šroub a zajistit přístup k kohoutek odebráním dekorativní matice. Odstranit to může být prsty, někdy k tomuto účelu použít kleště. Crane se odšroubovat a odstranit, protože je také možné použít kleště. Musíte je vést proti směru hodinových ručiček, musíme jednat s maximální opatrností, protože jinak šroubové tváře mohou být poškozeny.

Pokud si položit otázku, jak změnit těsnění v keramickém kohoutek, pak je třeba najít O-kroužek, který je černý. Je žádoucí nahradit používání soupravy ring opravy. Otočná tyč může být demontována a odstraněna po kliknutí na něj se svými prsty. Pak se tyč může být snadno odstraněna z pouzdra. Gumové keramické těsnění se liší, a použity silikonové mazivo, poskytuje mírný pohyb keramických dílů. Montáž se provádí v opačném pořadí. Aby se zvýšila těsnost před montáží navíjet na tělese nebo tažení speciálního těsnění.

Náhradní podložky z kohoutku „Geyzer9raquo;

Při konfrontaci s úkolem před vámi o tom, jak změnit gumové těsnění v kohoutku „Geyzer9raquo, pro začátek by měl být demontován. Pro toto nastavení průtoku knoflík odšroubuje, vnější část se odstraní. Společně s kovový kroužek matice vyšroubuje a pak odstraní keramické páry. V této fázi můžete vyměnit těsnění, a poté sestavit vše v opačném pořadí.

Gumové těsnění na prodej jen dost, ale někteří spotřebitelé pro výměnu u kohoutku „Geyzer9raquo; čelí složitosti pořízení dvojice keramiky. V některých městech, tyto jednotky v obchodech celý problém. Ať už to bylo jakkoli, je nutná montáž a demontáž jeřábu, pozorování dochvilnost. V opačném případě může dojít k poškození závitů.

Výměna těsnění v kulovém mísiči

Pokud vás zajímá, o tom, jak změnit těsnění v kulovém ventilu, tato technologie není příliš těžké být odlišné od těch, které byly uvedeny výše. Provádět práce nezbytné pro přípravu stejných nástrojů. Práce musí začínat s odstraněním ozdobnou krytkou, podkovyrnuv šroubováku. imbusový klíč lze odšroubovat aretační šroub, který fixuje ramena jeřábu. Poslední by měla být zpřísněna a odstranit ze stonku.

Dále, závitový spoj se odšroubovat. Je třeba zapojit šroubovák pro vybrání. Pokud uvažujete o tom, jak změnit těsnění z kohoutku, je třeba si uvědomit, že všechny práce musí být prováděny s opatrností, protože v opačném případě vlnité hadice může dojít k poškození. Kleště umožňují demontovat kopuli společně s manžetou. Next, míč se odstraní z mechanismu.

Těsnění musí být vyměněna v další fázi, v některých případech, a míč se musí vyměnit. Odborníci doporučují nahrazovat a jarní dovnitř. Dále, všechny detaily jsou nastaveny na místě, je důležité, aby přesnost polohovací míč. Ring chrom-dome můžete upravit světlost kohoutku je zapnutý. Dále, je páka, která je připevněna pomocí zajišťovacího šroubu.

Před změnou ostění jeřábu, které je třeba připravit sanitární mazivo. Bude muset nainstalovat svět a jeho používání by mělo být provedeno na těsnění. Tím se zajistí plynulý provoz a prodloužit životnost destiček. Pokud uvažujete o tom, jak změnit těsnění na vodovodní mixer kazety, měli byste vědět, že činnost takového zařízení není určeno k vyměnit těsnění. Důvodem je, že zásobníky mají nedílnou vzhled.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

20 − 14 =