Jak zobrazit pastu z rukojeti s oblečením

Jak zobrazit pastu z rukojeti s oblečením

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak efektivně přinést skvrny od kuličkového pera

Použitím kuličkového pera někdy vede ke vzniku skvrn na oblečení. Stopy inkoustu je velmi obtížné odstranit normální prací prášek, takže je nutné použít další prostředky. Jak přivést skvrnu o pera kuličkového použití domácnost odstraňovače skvrn a domácí praktiky?

Zbavit skvrny od kuličkového pera, můžete použít domácí opravné prostředky, které mají každá rodina.

citronovou šťávou. Na čerstvé skvrny inkoustu posypeme trochu soli a posypeme vše s čerstvou citronovou šťávou. Nechte věci po dobu 5 minut, pak se umyla obvyklou metodou s použitím prášku nebo mýdlový roztok. Taková metoda je účinná, jak se zbavit znečištění, aniž by jej použít pro bílé textilie.

Alkohol s glycerinem. Připojte zařízení ve stejných poměrech a s bavlněným hadříkem otřete skvrnu. Změňte svůj tampón, pokud je příliš znečištěné. Po úplném odstranění kontaminace produktu, promyje teplou vodou a mýdlem nebo detergentem.

Amoniak. Připraví se roztok, který nebude poškozovat tkaniny: ředění 1 lžička .. Alkohol ve sklenici teplé vody. Jemně zahřát roztok a vatový tampon, aplikovat ho na skvrny od kuličkového pera. Potom železo produkt přes vlhkou tkaninu. Pokud se po všechny akce zůstaly skvrny, vyjměte je čistým hadříkem namočeným v 10% roztoku amoniaku. Tento postup je vhodný pro čištění výrobků ze lnu nebo bavlny.

Hořčice - skvělý nástroj pro odstranění inkoustu červená nebo černá. Mastnota nečistoty a nechte ho v této podobě na den. Promyjte produkt do pračky s práškem.

Soda (potraviny nebo soda) - cenově dostupné, bezpečné a efektivní způsob řešení skvrny od kuličkového pera. Tento způsob je vhodný i pro odstraňování nečistot z jemné tkaniny. Smíchejte sody s vodou za vzniku suspenze. Směs se vztahují na deset minut, poté opláchněte pod tekoucí vodou a prát prádlo ve známém způsobem.

Zbavit barvy na vaty nebo věci se kyselina citronová roztok

Ocet přinese na místě jako kuličkového pera a gelové pera na. Předehřívání malé množství až 50 ⁰S a znečištění proces, potom se promyje položku v pračce.

Ethanol a peroxid vodíku. Treat inkoustovou skvrnu a ihned alkoholu 3% roztoku peroxidu. Po úplném odstranění kontaminace produktu, opláchněte v čisté vodě.

Mléko nebo jogurt pomoci zbavit čerstvé skvrny. Slabý znečištění zahřátého mléčného výrobku a poté se opláchne čistou vodou.

Ethylalkohol a ocet. Smíchejte obě složky ve stejných poměrech a výsledná kapalina proces skvrnu. Po zákroku se ujistěte, opláchnout výrobek čistou vodou.

Kyselina šťavelová. Tyto prostředky pro čištění bavlněné tkaniny od inkoustových skvrn. Zahřívá se roztok kyseliny šťavelové, a aplikovat ho na místě kontaminace s čistým hadříkem nebo klapka vatovým tamponem. Po zpracování a zbytky po propláchnutí produktu v čisté vodě.

Zbavit barvy na vaty nebo věci se Kyselina citronová řešení - jednoduše zředěné kyseliny s vodou a výsledná suspenze se dal na místě.

Směs alkoholu a acetonu. Kombinace těchto složek - velký odstraňovač skvrn. Pro aktivaci vlastnosti směsi je mírně teplá ve vodní lázni a zacházet s ní skvrnu inkoustu.

Glycerin. Tento nástroj vám pomůže efektivně odstranit nečistoty z barevných tkanin. Otřete skvrnu vatovým tampónem namočeným v glycerinu, a nechte ji po dobu jedné hodiny. Nalijeme do mísy, přidáme trochu vody a kuchyňské soli. Ve výsledném produktu solného máchání. Pokud je to nutné, co umýt v teplé vodě.

Terpentýn účinně zvládat skvrna na hedvábí nebo vlny tkaniny. Jen otření nečistot čistým hadříkem hadříkem namočeným v terpentýnu. Po úplném odstranění skvrn umýt výrobek a pověsit na balkón na zvětralé zápachem.

Odstranit skvrny od potu: jednoduché způsoby a prostředky

Jak vyprat ložní prádlo v pračce i ručně?

Jak odstranit nepříjemný zápach z bot?

Pro odstranění skvrn od propisky domácnosti odstraňovač skvrn mohou být použity efektivně vypořádat s tímto druhem znečištění. Obzvláště populární jsou prostředky značky Sano, Amway, Antipyatin, Zmiz a znám mnoho bílé. Použijte odstraňovač skvrn by měl být přísně v souladu s pokyny, aby nedošlo k poškození tkaniny.

Stopy kuličkového pera je snadno odstranit jakýkoliv materiál s odstraňovače skvrn nebo chemikálií pro domácnost. Hlavní věc - na začátek výrobky „Intensive Care“, jakmile to bude možné.

Jak a co přinese skvrny od kuličkového pera

Již více než půl století, s řidítkách, doplňovaných inkoustem těstoviny zůstávají nejpopulárnější mezi školáky, studenty, administrativní pracovníci. Někdy olejovitá inkoust proudí z tyče a kazí oblečení. To okamžitě vyvstává otázka: jak se dostat skvrnu inkoustu kuličkového pera, aby nedošlo k zanechat stopy, a ne kazit věc?

Při rozhodování o tom, co má přinést inkoustových skvrn z oblečení, znečištěné jen to, že to je nejlepší používat neutrální produkty, bezpečné pro tkaniny. U chronických skvrny potřebujeme silné nápravy nebo složitější a časově náročné čištění postup.

Ale v každém případě, v první řadě, zkontrolujte kompatibilitu zvoleného materiálu a odstraňovač skvrn. Zkouška se provádí na výrobku skrytém místě (stehy, obruba strana) nebo šrotu odděleného, ​​někdy šitého výrobce.

Univerzální prostředek čerstvých skvrn

První věc, vzít - vymaž posypat pudr nebo jemné soli a pak se přitlačí na povrch savý papír. Na konci věc zastiryvayut ruce s mýdlo, šampon nebo prášku. Jiné prostředky pro odstraňování znečištění čerstvého inkoustu, jsou následující:

 • Lemon. Jejich šťáva se vytlačuje přes bod, který se pak sypané soli. Mytí se provádí po 10 minutách. Citronové šťávy je vhodný pro barevné a bílé textilie.
 • Zubní pasta. Aplikuje se na problémové oblasti, věc se promývá za čtvrt hodiny. Výrobek má dobrý bělící účinek.
 • Mléko nebo jogurt. Jejich odpověď na otázku, jak se umýt skvrny inkoustu doma. Barvené oblečení máčet v jedné z mléčných výrobků v třetině hodinu, promyje. Na konci je normální praní.
 • Hořčice. Účinně odstraňuje stopy a skvrny na červené a černé gelu inkoust. Kontaminace hustě rozmazané hořčice prášek, smíchá s vodou, promyje se další den.
 • Holicí krém. Squeeze malé množství na znečištěné části důkladně vtírá, opláchnuty v teplé vodě oblečení.

Jak odstranit zakořeněných stopy pasty

Na konci několika hodinách olejových barev pronikají hluboko do struktury tkáně. Chcete-li se jich zbavit, používat speciální odstraňovače skvrn, kyselé domácnost, terpentýn, alkohol. Při hledání odpovědi na otázku, jak se dostat tvrdohlavý skvrny od inkoustu kuličkového pera, někdy je nutné používat složité techniky.

Zde jsou některé z nich:

 1. Znečištěný oděv namočené po dobu dvou hodin v mléce a poté se promyje ve vodě se saponátem, přidat trochu lékárna amoniak (čajová lžička na litr).
 2. Barevný tkanina se čistí se směsí ethylalkoholu, 10% čpavku a vody, které byly ve stejném poměru.
 3. V poměru 1: 1 spojen octa a alkoholu, vyčistit skvrnu, a pak se důkladně s velkým množstvím vody.
 4. Make řešení bere na lžíci tekutého amoniaku a terpentýnu. Tato směs se vlije blot a počkat 10-15 minut. Opláchnuty oblečení namočené v mýdlové vodě, pak se umýt.

Často přemýšlím, jak odstranit skvrny inkoustu kuličkového pera, aby nedošlo k zkazit šaty? Před zpracováním zjistit, ze kterého je šitý předmět a co barevnou stálost. Pomáhají vyhnout problémům osvědčené recepty na léčbu specifických tkání.

Rozhodování o tom, jak odvodit skvrny od kuličkového pera pasty s těmito přírodními látkami, je třeba připomenout, že u bavlny nebo lnu nebezpečné kyselina sírová, kyselina chlorovodíková, kyselina fosforečná.

 • Pro bílý oblek košile zahřívá alkalického roztoku kyseliny oxalové (1 hod. Lžíce na 250 ml vody). Jemně působí bodové, pak košile oplachování nebo promývání s neutrálním čisticím prostředkem.
 • Čajová lžička amoniaku zředěný ve sklenici vody. Smáčecí roztok znečištěné místo pro železo tkaniny železa přes vlhkou tkaninu. Vhodné konvenční mycí a s přidáním amoniaku.
 • Vyhřívané směsi acetonu a alkoholu (1: 1) znečištěné tkaniny vymazat, inkubovány po dobu 10 až 15 min máchání produktu.

Hedvábí, vlna, syntetické

Mnozí se obávají, jak se dostat na skvrny od kuličkového pera s jemných tkanin - přírodní i syntetické. V těchto případech, čisticí prostředky jsou vybírány velmi pečlivě. Například, aceton a čištění benzínových produktů ze syntetických materiálů může rozpustit nejen inkoust, ale také na tom. Pro hedvábí a vlny nejsou vhodné alkálie. Hedvábí acetát vlákna láme ocet a aceton.

 • Pomocí jemné tkaniny soda pasta se odstraní. S pomocí vody z její make buničiny se aplikuje na tkaninu. Po 10 minutách kartáče soda a mytí položku.
 • Vlněná a hedvábná výrobky ošetřené terpentýnem. Fleece je distribuována na místě po 15 minutách provedení praní a máchání prádla.
 • Hedvábí nebo vlny, a promyje se zážehovým mýdlem nebo čištěné směsi aceton / petroleje, pak sypané mastek. Když je prášek suchý, protřepejte a prát.
 • Oděvy výrobky z hedvábí lze čistit s hořčicí pastou nebo ponořením do kyselého kontaminace mléka.

Poznámka: U všech tkáních (včetně železných a necitlivé) jako odstraňovač skvrn vhodný glycerol. Pro odstranění skvrn z gelu nebo obyčejného kuličkového pera, jeho hojně třel s vatovým tamponem namočeným v glycerinu. O několik hodin později se opláchnou oblečení.

Pokud váš kožená bunda, sukně nebo sako se obrátil skvrny od kuličkového pera - než aby ho, aniž by byla dotčena drahého produktu? V závislosti na barvě a tloušťka materiálu se volí více nebo méně jemné způsobem.

 • Světlá kůže třel s houbičkou namočenou v teplém mléce.
 • Na blotu aplikovat krém na ruce, o několik minut později jeho pozůstatky byly odstraněny měkkým hadříkem.
 • Houba se namočí do směsi denaturovaného lihu a glycerinu stírání inkoust.
 • Čerstvé skvrny posypte solí, 5-10 minut ji kartáče. Vaty namočené v citrónové šťávy, pečlivě otřete kůži. Skvrny odstranit terpentýnem.

Tip: Často se ptal, jak se dostat na skvrny inkoustu z kuličkového pera Konečně, jestliže poté, co všechny manipulace na látce stopy zůstávají. Vypořádat se s nimi pomůže opakované čištění, střídal se opláchněte čistou vodou.

Nejjednodušší způsob, jak opravit čerstvou skvrnu. Chcete-li začít, je sypaná škrob, mastek nebo křída, přikrýval s ubrouskem, aby nasákly. Dokončení operace opláchnutím v kalhotové studené vody. A několik jednoduchých tipů, které vám poradí, jak drhnout skvrny inkoustu s denim položky.

 1. Pokud utrpěly velká část rifle namočené v roztoku (na litr vody se přidá lžíci amoniaku). Když se Blob rozjasní věc zpěněný mýdlo a nechte až do rána, pak se umýt.
 2. Antik skvrna se odstraní se směsí alkoholu a acetonu (1: 1). Opatrně otřete znečištěné místo nažehlení přes tenká. Dokončovací operace - mytí.
 3. Obvykle se kapalina na mytí nádobí kapání na místě, rub a nechat po krátkou dobu, a pak umýt.

Užitečných tipů a opatření

Výběrem vhodný způsob pro odstranění inkoustu skvrny z oblečení, je žádoucí, aby v úvahu akční plán do posledního detailu. To napomůže tomu, aby se postup bezpečné a zdravé ak dosažení co největší efekt.

 • Odstraňování skvrn (bez ohledu na jeho omezení) vyrábět pouze k praní prádla, nebo lze natírat celou věc.
 • Smáčení roztokem louhu je lepší použít špičaté dřevěnou tyčí nebo vatových tyčinek.
 • Odstraňování pracují zevnitř, pohybující se od obvodu ke středu na místě, že to není „šíří“ do stran. Za stejným účelem v kontaminované oblasti obklopují bavlněným hadrem složený v několika vrstvách, absorbuje inkoust pasty a stopy z nich se snižuje.
 • Aby se zabránilo skvrny (svatozáře) kolem bloty hadříkem namočeným ve vodě nebo sypané křídy.
 • Pokud se v procesu odstraňování inkoustu používá chemikálií, gumové rukavice nebo okenní otvor zahrnuje kryt v interiéru.

Jak přivést skvrnu kuličkového pera. Odstraňování skvrn od propisek

Pravděpodobně ano, existuje jen velmi málo lidí, kteří alespoň jednou v životě obarvené se s kuličkovým perem. Nejčastěji se setkáte s lidmi, kteří to udělali více než jednou. Zvláště děti školního věku. Jejich bílé halenky a košile a požádal, aby na sebe a zeptejte se mé matce blot hádanku, jak přivést skvrny od kuličkového pera.

Maminky studentů v takovém úkolu, jak se říká, že pes sežral. A v tomto případě mají více než jeden nebo dva způsoby.

Skvrna kuličkového pera vyžadují zvláštní přípravu roztoku vody a amoniaku, smíšené ve stejných objemech. Stírání skvrna musí být ponořen do výsledného kapalného smotkem vaty. Léčba je nejlepší začít s hranami a postupně se pohybuje směrem ke středu (aby nedošlo k rozvodu). Potom se tkáň by měla být jemně opláchnout čistou vodou.

Pokud tomu tak není okamžitě odstranit skvrny od kuličkového pera, musí být postup opakován, pak by měl být přípravek mýt v obvyklým způsobem. To je nejlepší koupit prášek, který je již navržen tak, aby vyrovnat se skvrnami.

Účinnější při odstraňování skvrn inkoustu může působit roztok získaný smícháním stejných dílů terpentýnu a amoniaku. Ihned po ošetření s vatovým tamponem impregnované prostředkem místo vyplavení tekuté mýdlo, pak se promyje v přístroji.

Zředěný ve stejném množství acetonu a ethylalkoholu, lze přijímat také prostředky pro odstraňování skvrn. Že to ovlivnilo, je nutné dobře navlhčit oblast s nimi a nechte patnáct minut, poté opláchněte vodou a hodit do pračky.

Děláme bez speciálních řešení

Tak, jak se dostat na skvrny od kuličkového pera bez přípravy roztoku? Je možné použít přípravky v suché formě, například dítě prášku (mastek). Má vlastnosti adsorbentu a rychle odstraňuje nečistoty. Posypeme skvrnu s pudrem dítětem, budeme zakryjeme čistou utěrkou a nechte asi půl hodiny. Potom pečlivě čistit.

Fine stolní sůl by měl být vyrovnán na místě na povrchu a nalijte ji na horní části citronovou šťávou. Po deseti minutách se tkanina opláchne studenou vodou, potom se promyje mýdlo. Mimochodem, je-li čerstvé skvrny, pak citronovou šťávou se dokáže vyrovnat s ním a bez soli.

Skvrny od kuličkového pera na výstupu z kyselého mléka nebo podmáslí. Za tímto účelem, je tkáň umístěna na několik hodin do předehřáté mléka. Mimochodem, v případě, že velké velikosti bodové, mléčný výrobek by měl být nahrazen čerstvým několikrát. Poté, co je postup může zanechat stopy, v tomto případě by měly být smýt mýdlový roztok, který přidat trochu amoniak nebo borax.

Účinnost závisí na kvalitě tkaniny

Odstranění skvrn z kuličkového pera nejsou stejně účinné v různých tkáních. To by si měli pamatovat. Někteří dobře nástroje, například na přirozené tkáně, zatímco jiní - syntetická.

V prvním případě lze použít některý z roztoků připravených na základě lékařského neředěného alkoholu. K tomuto doplňku glycerin volitelně, ocet nebo aceton. Poslední by měla být přijata v jeho čisté formě, v žádném případě nesmí nahradit ji odlakovačem. Mohlo by dojít k odbarvení látku a místo skvrny od kuličkového pera budete skvrn světlejší odstín než základního materiálu.

Každá z výše uvedených řešení je smočí houba a jemně třel skvrny ji. Jako nejúčinnější může být přitlačen tkaniny a držet ho na chvíli. Brzy se rozjasní inkoust a mytí, aby jim pomohla zmizet úplně.

Dobrým způsobem, jak bojovat s skvrny na bílé bavlněné tkaniny - roztoku kyseliny šťavelové, je nejlepší horká. Mějte však na paměti, že po odebrání věc být inkoustových skvrn velmi pečlivě opláchněte teplou vodou. Mimochodem, kyselina šťavelová vyrovnat nejen s kontaminací inkoustu, ale také s skvrny od čaje nebo rzi.

Jak zobrazit místo na kuličkovým perem na kožených povrchů? I zde má svá specifika.

Blot se bílá přírodní kůže může být odvozeno, pokud nalít několik kapek peroxidu vodíku. Za půl hodiny se skvrna je třeba otřít kouskem vaty namočeným ve vodce nebo alkohol.

Pokud se ocitnete v kůži zapřisáhlé skvrny inkoustu, je třeba nejprve nainstalovat na něj pastu soli a vody, nechte působit a pak otřete povrch s kartáčkem s mýdlem a vodou za pár hodin.

Je třeba mít na paměti, že umělá kůže, umělá kůže nebo koženka před agresivními pyatnovyvodyaschih řešení může chovat nepředvídatelně, takže byste měli být opatrní.

S barevnými látkami opatrnost nemůže ublížit

Skvrny od kuličkového pera na obarvených vlněných nebo bavlněných tkání mohou být odvozeny z kyseliny citrónové, a hedvábí - purifikovaným nebo terpentýn, hořčice. Suchý hořčice se ředí vodou, šíří výsledná suspenze skvrnu a ponechat jako takový na jeden den. Pak si umýt hadřík v teplé vodě.

Jak přivést skvrnu o pera kuličkového na barevné prádlo? V tomto případě se nejlépe hodí roztok, ve kterém se kompozice se smíchají ve stejném množství alkoholu, 10 procent roztok amoniaku a destilované vody.

A přesto, bez ohledu na to, jak se rozhodnete použít jakékoliv prostředky na odstraňování skvrn, měli byste nejprve zkontrolovat tuto metodu na vnitřní straně výrobku nebo jeho švech, protože látka musí být odolná vůči chemikáliím. Například, pro syntetické by neměl být použit aceton a jakékoli další rozpouštědla: mohou korodovat vláknitého materiálu.

Pokud si nepřejete, aby se odstranily skvrny po vymazání celou věc úplně, používání roztaví parafín. Je třeba dát kolem znečištění a teprve poté přistoupit k postupu demontáže. Před praním ve vodě se saponátem žádoucí přidat ocet, alkohol, citrónovou šťávu a vybledlé místo, kde to bylo těžké skvrny.

Shrneme-li, můžeme s jistotou říci: nesnažte se smýt skvrnu od Kuličkové pero běžným saponátem, je nejlepší zvolit jeden z doporučených postupů. Nebo použít speciální odstraňovač skvrn, které se prodávají v maloobchodní síti libovolného města.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

74 − 65 =