Jako květy Monstera foto

Jako květy Monstera foto

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Monstera: Péče doma (foto). Škůdci a hlavní problémy v péči o monstrum doma

Monstera z rodiny Araceae roste v deštných pralesech rovníkové Ameriky a dosahuje velké velikosti ve volné přírodě.

Doma, to víno, pokud si nejsou rozseká ji, roste až 6 metrů.

Milovníci květin vnitřní monstera stala populární díky své bizarní vzhled a neokázalost.

Péče o ní je velmi jednoduchá a moc i začátečníkům.

Kromě dekorativní funkce, ale také prospívá - ionizuje vzduch v místnosti.

Mezi široké škále druhů monstru pro pěstování v podmínkách místnosti jsou vhodné:

Monstera pochoutka nebo pokuta - pěstování révy s těmito kousky tmavě zelenými listy. Mladé listy jsou srdčité celek. Dospělý rostlin v obsahu příznivých podmínek může kvést. Jedlé ovoce, když jsou zralé ochutnat jako zralého ananasu. Odvozené také pestrý formy tohoto druhu.

Monstera Borsig - poddruh Monstera deliciosa. Plant elegantnější než jeho předchůdce, listy mají srdce tvar o průměru 30 cm.

Monstera šikmá - víno pocházející z Brazílie. Listy eliptického tvaru s podélnými otvory s krátkými řapíky. Kvetoucí spadix malé rozměry až do 4 cm.

Monstera nebo děrovaný plná děr - scansorial horolezec vejčité, světle zelené listy. Klas roste až 10 cm dlouhé.

Monstera: Péče doma - reprodukce, transplantace

Monstrum propagován semenem, bočními procesů kmenových řízků.

Způsob semeno To je zřídka použité vzhledem k tomu, že Monstera zřídka květy a získat semena je problematické ve vnitřním prostředí. Je-li však bylo štěstí, aby se semena, zasít je do mísy se směsí rašeliny a písku a klíčit na světlé místo při + 20-25 ° C Sazenice se objeví v 14-30 dnů. Po opětovný růst listu provádí vzájemné rostliny. S růstem mladého monstera transplantované každý rok.

Mnohem jednodušší a snadnější k šíření Monstera vegetativně.

Ve spodní části stonku monstera rostou postranní výhony. jejich pramen se oddělí, vysuší a popráší plátky skořice nebo uhlí. Po tomto ošetření se rostliny jsou zasazeny v připravené půdy. Na dně nádoby se nalije přistání nutně odvodnění, pak rašeliny nebo humusu země, a poslední vrstva - hrubý písek. Je nutné udržovat pokojovou teplotu + 20-25 ° C. Výsadba pokrytí průhledném sáčku nebo dát pod sklo. Pravidelně řízky manýry a hydratují. Vznik nových výhonků indikuje úspěšné proces povzbuzování.

může být rozšířena a Monstera kmenové řízky z vzdušné kořeny. Tato metoda pomůže oživit staré révy s holou sudu:

• Režijní vzdušné kořeny obalit vlhkým rašeliník, a na vrcholu tkaniny nebo porézního materiálu.

• Moss hydratují často a dívat se, že v místnosti nebyl návrh. Místo toho, aby mechu může být vynechán kořen vzduchu v nádobě s vodou.

• Ve vlhkém prostředí, vzduch radikálně „mochalku9raquo; malé kořeny.

• Po tom, špička stopky je řez a dát do hrnce, kořeny jsou potopeny zcela v půdě.

• Je-li rostlina kráčí ke starému závodu, mladé listy se bude vztahovat na holou trup.

Vzdušné kořeny ve sklenicích s vodou vytváření dodatečných kořeny

Zakořenění kmenové řízky mohou být také ve vodě, přidáním uhlí tablety. Voda jednou týdně by měla být změněna nejpozději. Po opětovný růst kořenů, stonky jsou vysázeny v hrnci s půdou a starat se o obou dospělých rostlin.

Důležité! Šťáva Monstera toxický a může způsobit podráždění kůže a dermatitidu. Proto, když řízky (pokud je přiděleno džus) použít rukavice.

Transplantace Monstera frekvence závisí na jeho věk: mladí jedinci (3-4 let) - každé jaro, vinné révy jsou starší (od 5 let), jednou za 3-4 let (v období mezi převody nalijte čerstvý substrát). Je zapotřebí hrnce s dobrým odvodněním.

Monstera péči doma - půda, světelné podmínky pro kvetení

Monstrum potřebuje jasný, ale rozptýlené světlo - stejně jako v tropických lesích. Nedostatek osvitu má silný vliv na vinné révy, nové listy rostou menší, oni nejsou škrty a díry, vzdušné kořeny stávají slabší a tenčí. Zvlášť se značně liší pestré druhy monstera - ztrácejí barvu a stávají se zcela zeleně.

Teplota a vlhkost

Optimální teplota pro Monstera + + 20-25 ° C v létě i v zimě 16-18ºS. Aktivní vegetace z vinic začíná při + 16ºS. Vlhkost je důležitá i pro normální vývoj monstera. To by neměl být umístěn v blízkosti topných těles. Často je nutné, aby sprej rostliny a listy jsou očištěny od prachu vlhkou houbou nebo hadrem.

Společnost Monster úrodné třeba volné půdy na neutrální nebo mírně kyselé reakce (pH 5,5-6,0). Substrát může být provedeno nezávisle: a turf směs (3 díly) a listnaté zemin (1 díl) byl přidán stejný objem rašeliny, humus a písek (1: 1: 1). Zahradní obchody si můžete koupit ready-made pochvosmesi pro Araceae, například ze série "Gardens Aurica", "Biomaster9raquo," Seliger-Agro9raquo;.

Všech typů monstrum, pěstované doma, může kvést jen Monstera pochoutka. Květina představuje klas s bílo-smetanová listeny pokrývkou. Když jsou zralé, plody jsou obarvené fialová, mají chuť zralého ananasu.

, Je třeba vytvářet podmínky pro Monstera květu, v blízkosti tropické klima:

• rozptýlené osvětlení intenzita;

• Zvýšená vlhkost: sprej rostliny často, a to zejména v létě, teplá voda bránil;

• Půda by měla být úrodná a křehká;

• Vhodná velikost kontejner přistání - dospělý závod v úzké hrnci zastaví růst a nebude kvést;

• Čím vyšší je teplota, tím rychleji roste monstera;

• vzdušné kořeny řez nemůže být - by měly být zaslány do hrnce: poskytují dodatečné elektráren.

Monstera péči doma - krmení, napájení, odpočívá

Winter Monstera 1 napojena každých 10-15 dní. Od března do srpna, zalévání nárůst. Je důležité, aby se zabránilo podmáčené půdě, zvláště je-li velký hrnec sedí malý závod: zeminu na zakisnet přepadem a případné kořenovou hnilobu.

Monstera přivádí od dubna do srpna, dvakrát za měsíc. Komplexní minerální hnojiva se používají ve univerzální i zelenolistnyh rostliny (Pokon, Uniflor, kompone, Greenworld, dobrá síla humátu a kol.). S nedostatkem živin v rostlině přestane růst. Organická hnojiva může být použita jako substrát humusu mulčovací plechu. krmení Root je dobré střídat s listové.

Monstera - vinné révy, které potřebují podporu. Povaha této úlohy se provádí kmeny stromů. Ve vnitřním prostředí jako podpora v květináči s rostlinou dal odolný tyč, pevná pletiva trubky, tažné šňůry. Generování kmenových Monstera s „mladenchestva9raquo špatného, ​​jinak, pak to bude těžší udělat: rostou starší kmenové révy tuhne, ztrácí svou pružnost.

Po postřiku se listy s vodou nebo roztoky insekticidů a hnojiv, které často mají matný vzhled. Chcete-li získat její bývalý lesk listy rostliny ošetřeny speciálními leštícími aerosolů (Perfect Plant, jaro). Pokud si nevěříte „himii9raquo, některé domácí opravné prostředky dobrý výsledek dává stírání listy se směsí vody a mléka v poměru 1: 1 (látkové nebo bavlněné podložky by měla být mokrá a pečlivě, aby se zabránilo skvrny zůstaly), vnitřní část banánové slupce.

Monstera doma: proč zemřel?

Při správné péči, Monstera zřídka trpí škůdci a chorobami.

Nejčastěji postihuje hmyzu sajícího Ivy Jose scale. Rostlina vypadá v depresi, listy žloutnou a odpadávat. Na lepkavé sekrety škůdců vyvíjet Sooty houba (vypadá jako černá pellicle). Jestliže bit červci, to bylo odstraněno mechanicky namočený v alkoholu nebo mýdlovou vodou s vatovým tamponem. S hmotnost napadených rostlin byly postříkány insekticidem (Admiral, Akhtar, Biotlin).

Je-li „Podíval jsem se na světlo“ spider mite, naléhavě nutné přijmout opatření, aby ho vypudit: ke zvýšení vlhkosti v místnosti, často stříká s teplou vodou Monstera. Žloutnutí listů a vzhled na své spodní straně pásů naznačuje, že roztoči začaly množit masivně. V tomto případě je akaricidy (Akarin, Fitoverm, Sanmayt, Apollo aktellik).

Další část „gostem9raquo; Monstera je mealybug. Je hrdá především na mladé listy a výhonky. Výsledkem je, že deformované listy, suché rostlinné kohoutek. Když malé množství rostlinných škůdců otřít mýdlovou vodou a potom uspořádat teplou sprchu. V závažných případech použít insekticidy: aktellik, Mosplan, Fitoverm.

V suchém a teplém vzduchu se rychle množí třásněnka. Postižené listy na vrcholu jsou šedohnědé. V rámci boje proti třásněnka zvyšují vlhkost vzduchu, tak často, jak je to možné tím, že postříká víno. Pokud toto nepomůže, to odůvodnit použití insekticidů (Biotlin, Inta-sup, Akhtar, Spark, konfidor).

Monstera nejčastěji doma die nesprávným zalévání, v důsledku jehož kořeny hnilobou. To je usnadněno tím, příliš mnoho potu: podmáčená půda se rychle změní kyselé, může slabý kořenový systém neumí poradit v nadměrné vlhkosti. To se stává často v zimě při nízkých teplotách. Rostlina vypadá, když ho utlačovaných, listy spadnou, žloutnou a pak vyschne. V tomto případě je nutné odstranit rostlinu z květináče, strávit prořezávání shnilé kořeny a transplantovaný k nižší kapacitě.

Hmotnostní bledost, žloutnutí a sušení listy monstera se středně vlhkosti půdy se pozoruje s nedostatkem energie.

Pokud Monstera začal „pláče Yaroslavna“ (s listy padající kapky vody), což naznačuje, že půda je příliš navlhčit. Zařízení je tedy zbaven přebytečné vlhkosti. Tento proces je společný pro mnoho tropických rostlin a je nazýván gutace. V takovém případě je nutné upravit ovládání zavlažování a teploty. Před dalším zalévání půda v hrnci by měla vyschnout na poloviční objem.

S nedostatkem vlhkosti pouze žluté spodní listy a rostou nové malé a tmavé.

S nedostatkem potravin a obsahu monstera ve stínu, že přestane růst, opustí ji nebyly zveřejněny ani růst pevné i malé. Objevovat členité listy, je třeba réva předělaný na světlé místo a krmiv. Kromě toho by měl dosáhnout Monstera 5 let - mladé rostliny listy nejsou vyřezávaných.

Se stárnutím listů na podzim révy. To je přirozený proces. Nicméně, pokud před listu pádu opečené a vysuší se, potom důvod pro suché a horkého vzduchu.

Vzdušné kořeny jsou měkké a tenké? V případě, že závod nebyl v nedávné době transplantována, důvodem nedostatku vlhkosti. Je třeba obnovit dostatečnou zálivku, zvyšuje vlhkost vzduchu. Můžete také zabalit vzdušné kořeny vlhkého mechu.

© 2012-2018 „Dámské názor.“ Při kopírování materiálů - odkaz na zdroj je povinná!

Šéfredaktor portálu Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Kontaktujte nás na adrese: +7 (965) 405 64 18

Monstera květin - typy a péče doma

Monstera - velký krytý rostlina pocházející z Jižní Ameriky a Západní Indie. toto evergreen Patří do kategorie vinic.

Monstera patří do čeledi Araceae. Jeho jméno je povinen zasadit obří velikosti a bizarních tvarů (od monstrum - monstrum, „bizarní“).

Monstera rostlina má tvar pouzdra s silné stonky vylézt a houpající vzdušné kořeny. Listy velké rostliny, silné a kožovité, s dlouhými řapíky. Jako květy Monstera? Květina má tvar dlouhého válcového hustou klas na noze špice.

Charakteristickým rysem tohoto domu závodu - její jednoduchost. Je to proto, že pokojové rostliny Monstera s krásnou velkou členitý listy jsou tak populární. Nicméně, mějte na paměti, že i monstera v obytné zóně může růst až do 3-4 metrů na výšku. Nejlepší místo, kde rostou Monstera - prostornou vstupní halu s vysokými stropy nebo kancelářských prostor. Můžete použít přerostlý Monstera vytvářet stínování

Ideální místo pro chov Monstera a péči o ni - je to dobré, vyhřívaná zimní zahrada. Luxusní listy zaručují dobrou ionizaci vzduchu v místnosti.

Popis hlavních typů monstera

Nejpopulárnější domácí zahradnictví po Monstera druhy:

 1. Monstera Adanson (Monstera adansonii). Kolébkou této rostliny jsou na území Kostariky do Brazílie. Monstera Adanson roste v tropických lesích. Výška révy in vivo může být až 8 metrů. Listové čepele jsou tenké a mají mnoho malých otvorů po celé své ploše. Délka každého listu je mezi 22 a 55 cm, a šířku. - 15 až 40 cm ve tvaru listu se podobá oválný nebo vejce. Květy pěstovaná rostlina je velmi vzácné. Květina má tvar krátké klas na krátkou stopkou a jasně žluté barvy.
 2. Monstera pochoutka, nebo atraktivní (monstera deliciosa). Roste v přírodě ve střední Americe. Nejpohodlnější nastavení - tropický deštný prales a horský les - Monstera mohou růst do výšky jednoho tisíce metrů nad mořem .. Tento horolezec šplhat velké, až 60 cm, listy jsou ve tvaru srdce. Listy mohou být pinnatisected nebo mít celou hranu s množstvím štěrbin uvnitř. Okraje mladých listů celé pitvy se objeví s věkem. květ palic má délku 25 cm a tloušťku 10-20 cm. Plody rostliny tohoto typu má tvar plodů a ananasové zápachu. Tělo tohoto ovoce je jedlý a chutná jako ananas, ale někdy označeny pálení chuť díky obsahu ovoce šťavelanu vápenatého. Ve skleníkových podmínkách tato rostlina může dosáhnout 10-12 metrů, ale v domácí nebo kancelářské prostory - až 3 metry. Při správné péči, pro dospělé exempláře kvetou každý rok. ovocné doba zrání - až 12 měsíců. Bílo-pestrá škála více rozmarná a náročná na údržbu a rostou pomaleji.
 3. Monstera Borsig původem z Mexika. Tento druh má menší průměr a tenčí listové stonky. Je velmi dobře hodí pro pěstování v domácnostech a kancelářích.
 4. Monstera šikmá (Monstera obliqua) nebo srp. Kolébkou této rostliny s vzdušné kořeny jsou mokré brazilských lesů a Guyana. Tento scansorial vinné listy má pevnou elipsoidní délku 20 cm a šířku 6 cm, krátkých stoncích. Flower Monstera šikmé i malé, a je umístěn na krátkém stonku. Klas je malý a malý počet květů.

Jak pečovat o květinovou monstera

Monstera - nenáročná pokojová rostlina, pečovat o něj doma nebude velká potíž.

Monstera cítit pohodlně a dobře vyvinuté, to je nejlepší, aby ji nainstalovat na dobře osvětleném místě. Nicméně, v létě je lepší ochrana před přímým spalujícím ne.

Je třeba zajistit podmínky závodu na existenci podobných přírodních podmínkách. Není vhodné umístit rostliny v blízkosti jižního okna, kde mohou dostat úpal a poblíž severu, kde oni mohou být postrádající světlo.

Ideální obsah pro monstera - v místech s bohatou jasné, ale rozptýlené světlo. Za takových podmínek se listy získávají vyřezávaný lehoučký vzhled.

S nedostatkem světla rostliny ztratí jejich listy jsou zpeřené a nepěstuje a vzdušné kořeny se objeví slabé a tenké. Dospělí jedinci rostliny jsou velmi citlivé na změny osvětlení, a proto se nedoporučuje s nimi pohybovat z místa na místo, pokud to nezbytně nutné.

Čím vyšší je teplota v místnosti, kde Monstera, tím rychlejší růst. Aktivní proces růstu začalo, když je teplota 16 ℃, a optimální teplota pro závod je považován za 25 ℃ v letním a jarním období a 16-18 ℃ v zimě. Během krátké doby rostlina může výhodně tolerovat pokles teploty na 10-12 ℃. V chladném počasí, rostlina je velmi špatné pohyby průvan.

Zalévání Monstera se bránil měkkou vodu ve velkém množství.

 1. Na jaře av létě, když poznamenal silný růst, to je provedeno tak, jak půdu v ​​hrnci zaschne.
 2. Na podzim je nutno zálivku omezit a zimní zalévání rostlin by neměla být starší než 2-3 dny po suché ornice.
 3. Pokud může být nadměrná vlhkost monstera plech pokrytý tmavé skvrny, a kořenový systém může začít hnít.
 4. To se nedoporučuje, protože to umožňuje silnou vysychání půdy v každém ročním období.
 5. Listy jsou pravidelně postříkají ze spreje bránil měkkou vodu, při teplotě místnosti. Periodicky, aby mohly být čištěny od prachu a nečistot pomocí vlhkého měkkým hadříkem.

Krmivo pro dospělé rostliny, je povinné od dubna do srpna. Je vhodné použít pro tento účel minerálních a organických hnojiv. Frekvence krmení - 1 krát za 2 týdny. Mladí jedinci živí volitelná, ale dospělí se nepodává mohla zpomalit její růst. Starší rostliny mohou být řezány se špičkou s cílem stimulovat růst postranních výhonků.

Pěstuje doma Monstera potřebuje vybudovat podporu. K tomuto účelu můžete použít šňůru Mříže, hole, které jsou přilepená do hrnce a dalších zařízení.

Co do činění s vzdušné kořeny

V přední části každého listu Monstera grow antény náhodné kořeny. Velmi často vzniká zahrádkářů otázka, zda je možné odříznout kořeny vzduchu monstera. Tyto kořeny nejsou v žádném případě by neměla být řez. Jsou spuštěny do země ve stejné nádobě, nebo krabice, nebo shromažďovány do svazku a ponoří se do další půdy hrnci.

Díky těmto kořeny výživu rostlin výrazně zlepšila.

V podmínkách nízké vlhkosti a vysoké teploty, v případě, že konce vzdušné kořeny monstera dosud dostatečně kultivovány a nedosáhnou půdy, mohou být ponořeny do malé lahvičky s vodou nebo balicí mokré mechu. Když se tyto kořeny rostou, i oni budou moci, aby se aktivně podílet na dodávkách rostlinných živin. Někdy je povoleno připojit k stěn vzdušné kořeny.

V současné době ve specializovaných prodejnách si můžete koupit plastové vzpěry, které jsou zabalené suchým palmovým vláknem. Pokud taková záloha k vyplnění půdy, které může být ponořen vzdušné kořeny tím, že malé otvory dříve.

Další výhodné řešení tohoto problému může být dutá kovová trubka, naplněné mechu. To nejen pomáhá udržet rostlinu, ale také poskytne příležitost ke vzduchu kořeny přijímat dostatek živin.

Přesazování a rozmnožování monstera

Repot mladý Monstera potřebuje každý rok. Ve věku od 4 let - je dost, aby se 1 krát za 2 roky. Rostliny starší než 5 let mohou být transplantovány každé 3-4 roky, ale je třeba nalít do země každý rok.

 1. U mladých rostlin substrát se skládá z 1 díl rašeliny, 2 díly humus, 1 díl rašeliny a 1 díl písku.
 2. Například, můžete se připojit dospělé 3 díly SOD pozemků a přidejte 1 díl písku, rašeliny, humus a list půdy.
 3. Na dně hrnce nutně musí být vytvořeny dobré podmínky pro odvodnění.

Monstera mohou být šířeny prostřednictvím klíčky, řízky a semena.

Šíření prostřednictvím semen se musí objevit ve světlé teplé místnosti. Semena začínají klíčit po dobu 2-3 týdnů po výsadbě. Zpočátku mladé výhonky jsou tvořeny nerassechonnye listy. „Dospělí“ listy začnou objevovat v 5-8 měsících. Rostliny pěstované ze semen, získávají silný kořenový systém 2 roky po výsadbě. Nechat transplantačních mladých rostlin prováděných na konvenční technologie, jak je popsáno výše.

Reprodukce boční procesy provádí v období od března do června. Může být použit pro tento účel jako vrcholových nebo kmenových řízků.

 1. Pro řezání kus převzata ze stonku nebo 2 listů.
 2. Řezací plátky sypané práškovým aktivním uhlím a nechá se lehce uschnout.
 3. Řízky jsou zasazeny v jednotlivých nádobách se substrátem a krycí sklo.
 4. Na dně hrnce, musíte vytvořit drenáž pomocí střepů. Na střepy se položí vrstva rašeliny nebo humus zemi, a to 2-3 cm hrubého písku.
 5. Zalévání sazenice musí být ráno a večer.
 6. Poté, co se řízky zakoření, musí být transplantovány do mezilehlé mísy malé velikosti. Po 3-4 letech rostlina je transplantovaný do vany nebo velkém hrnci s velkým zásobníku.

poznamenal, že řízky s vzdušné kořeny, mnohem lépe přijímány.

Reprodukovat staré rostliny, a mohou tímto způsobem: některé z horní části vzdušné kořeny lze zabalit velmi pevně vlhké mechu a pomocí motouz opravit kufr. Brzy vzdušné kořeny tvořit velké množství kořenů.

Dále budete potřebovat odřízněte vršek rostliny s jedním nebo dvěma nejvyšších listů a rostlin v samostatném hrnci, aby řez a koně byly pokryty zeminou. Za to, že starý rostlina začne aktivně tvořit nové výhonky a stává krásná, svěží a omolozhonnym.

Když přesazování rostlin je třeba připomenout, že jeho šťáva obsahuje ve svém složení dráždivé látky. Nezralé ovoce může způsobit podráždění a zánět sliznice dutiny ústní a dokonce vést ke vzniku žaludečních a střevních krvácení.

Péče Monster. Fotografie z květin, listí

Monstera (Monstera) sdružuje asi padesát druhů tropických stálezelených keřů s silné stonky scansorial a keře, které patří do čeledi Araceae. Některé druhy okrasných listnatých stromů mají velmi krásné vyřezávané listy. Široké listy monstera tmavozelené dosahují délky 50 cm a zdobené složitými sloty a otvory různých tvarů. Mnoho fanoušků pokojové rostliny jsou pěstovány Monstera šťastný doma, starat se, že nebude způsobovat obtíže i pro začátečníky. Fotografie domácích druhů těchto luxus pokojových rostlin lze nalézt níže. Užitečná rada na pěstování a šlechtění místnosti Monstera vám pomůže pečovat o rostliny, zachování dekorativní hodnotu luxusních listů.

Některé typy Monstera mohou dorůst až dvacet metrů ve velkém skleníku nebo zimní zahradě. Ale je tu typy pokojů nenáročný, dosahující domovem 1-2 metrů na výšku. Například populární Monstera atraktivní (pochoutka, Monstera deliciosa). Tento rychle rostoucí révy má velmi krásné tmavě zelené peřenosečné listy ve tvaru srdce se symetrickými sloty, které se v průběhu času může dorůst až půl metru na šířku.

- Foto: M. pochoutka

- foto: květiny a ovoce

Umístění a osvětlení.

♦ VIDEO. Jak pečovat o společnosti Monster Home:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

8 + 1 =