Jako lepidlo pěna je mezi

Jako lepidlo pěna je mezi

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Lepidlo pěna s sebou: 5 nejčastějších fondy

Než budete lepit pěnu mezi nimi je nutné k odstranění prachu z pěny - je univerzální materiál, který byl nejprve povýšen do poloviny XX století, a rychle získal vysokou míru využití jeho celém světě. Jeho všestrannost je díky své univerzálnosti, protože se používá v různých oblastech života - z izolačního materiálu v konstrukci a dokončovací materiály pro ruční práce. Z tohoto důvodu je často nutné pro připojení k různým povrchům, a to i mezi sebou. Dnes se bude diskutovat o nejlepší způsoby lepení materiálu, jak to udělat správně a co lepší nástroje k použití. Hodně zábavy při čtení!

Než budete uvažovat o tom, co je lepší přilepit pěnu, musíte nejprve pochopit základní kritéria dle vlastního výběru. Ano, pěnový polystyren, jako univerzální a specifického materiálu, je možné lepit nejjednodušší a tradiční stabilizátory, ale kvalita a trvanlivost této metody závisí na následném použití. Například, pokud uděláte složitých a velkých řemesla pomocí pěny nebo zahřát ty podkroví - velkou roli bude hrát podle teploty, vlhkosti a dalších faktorů, které lze snadno neutralizovat všechny své úsilí a prostředky schopnosti, které jste vložili.

Co je třeba vzít v úvahu při výběru lepení znamená:

 • Jaké jsou vaše cíle, pokud jde o budoucí využití vázané pěnou a jeho vlastnosti, jako je odolnost;
 • Zatížení, které budou podrobeny pěny;
 • Teplota, které podstoupí;
 • Vlhkost v místnosti.

Často se používá k lepení pěnové lepidlo

Ve většině případů je nejlepší využití běžného PVA lepidla, ale pokud jde o to jednoduchý design, který je pověřen vážné výstavbou nebo dekorativní účely, nemůže ospravedlnit sám.

Tipy: pěna může být přilepené k sobě

Lepidlo může být pěna za použití různých technik a materiálů. Mnohé z nich lze zakoupit v běžném papírnictví, který dokáže zpracovat a kombinovat jednoduchý design.

Ale pokud budete potřebovat vážné zámek po dlouhou dobu - vaše cesta je ve speciální konstrukci prodejen, kde je třeba pečlivě analyzovat celou produktovou řadu a zvolte vhodné lepidlo své záměry.

Nejběžnější a nejjednodušší způsob, jak vytvořit kompletní fixaci je přesně různé pevnosti lepidla a účel, i když lidé někdy, a další prostředky mohou být použity, jako je polyuretanová pěna.

Lepení pěna může být pomocí následujících nástrojů:

 1. Obyčejný PVA lepidlo - na jednoduchých staveb a řemesel, s typickou krátkodobého provozu.
 2. Speciální pěna lepidlo na lepení mezi sebou navzájem. Najít případné speciální stavební obchody na dostatečně nízkých nákladech pro konfiguraci Styroglue, ale je to poměrně vzácné na policích, a to, co je složitost jeho pořízení.
 3. V zahřívání nosníků je možné použít pěnové jádro, nicméně, je třeba vzít v úvahu všechny jednotlivé charakteristiky provozu.
 4. Horké lepidlo. Použití musí být s velkou opatrností a pouze s pomocí speciálního lepidla pistole.
 5. Sprej lepidlo, jako je lepidlo může být několik různých materiálů k sobě, a prvky pěny.

Samozřejmě, že to není celý seznam možných prostředků pro lepení, protože v řadě obchodů mohou často najít speciální lepidla pro lepení pěny s jinými povrchy - dřevo, kov, a tak dále. Ale za účelem vazby mezi sebou navzájem jsou naprosto nevhodné.

Jak lepidlo lepit pěnu mezi

Tak jsme se definovat konkrétní seznam nejvhodnějších lepidel pro zpracování pěny a připojení. Samozřejmě, budou odborných materiálů pro konkrétní materiál, jako je pěna nebo jejich přímí rodinní příslušníci - extrudovaného polystyrénu, který je také docela běžný v každodenním používání.

Základní vlastnosti a je k dispozici speciální lepidlo Styroglue pro práci s pěnou:

 1. Je vyráběn s přihlédnutím ke všem funkcím ústavy nestandardní pěny - její pórovitost a pěnu.
 2. Nejlepší možností je použít lepící sprej, protože to je ještě lepší v komplikované struktuře pěny a tvoří jakousi lepící páskou. Ale tam může být rozlišován rys - povinné používat ochranné rukavice, protože to prostě dostane na vše, co je blízko a není snadno omyvatelný.
 3. Je odolnější a schne rychleji, než mnoho jiných lepidel, jsou-li použity, jak bylo zamýšleno.

Při nákupu lepidlo pro lepení pěnového hodnotě studuje jaké materiály se používají

Je vhodné použít lepidlo nebo stříkací pistole, ale jsou-li použity, existuje několik funkcí, které jsou velmi důležité vzít v úvahu, že ne poškodit strukturu pěny (pro více informací - viz níže).

Jak lepit pěnu

Základní návod je jednoduchý pěna lepení, a výsledky jsou častěji nuceni čekat dlouho. Nicméně, tam je druh funkcí, které jsou závislé na svých cílů, specifika lepidla a surovin.

 1. Připravte si vše, co potřebujete k práci - na spojovací materiál, lepidlo, výhodně gumové rukavice. Pokud pracujete s velkými vzory - malé váhy upnout a zamknout ty nejlepší suroviny.
 2. V závislosti na použitém lepidle - řečeno s kartáčem (v případě konvenčního tekuté lepidlo) zbraň v několika pásech nebo sprej na povrch. V případě, že cíl - není silná a jasná fixace, mohou být aplikovány na tečky na okrajích a několik bodů ve středu.
 3. Připojit pěny (polystyren) k sobě navzájem, a, pokud situace vyžaduje, lisovací hustotou. Nechat všechno na určité lepící a rozměrů materiálu času (od 20 minut do několika hodin).
 4. Použijte výsledek zamýšlený odstraněním vah a kontrolovat kvalitu odvedené práce.

Tyto vlastnosti je použití specifických prostředků a metod. Například některé lepidla, pěny na jejich dlouhodobé přítomnosti na go paralon polystyren - je nutné čas od času vyčistit zbytky houbou nebo hadrem.

Také existují pravidla lepení velkých nebo lehce poškozených míst - před zákrokem, měly by být důkladně očistí od prachu a možné léčit smirkový papír, aby povrch hladší, méně porézní a tím i zvýšení úrovně stabilizaci a fixaci.

Je důležité sledovat hladinu teploty pomocí horkého lepidla. Pokud je teplota příliš vysoká, - lepidlo snadno koroduje celý povrch, takže následné lepení prakticky nemožné.

Identifikace než lepidlo pěna mezi (video)

Pojiva specifické prvky, jako je pěnový polystyren může být provedeno různými způsoby, a lepidel. Ale je možné dosáhnout lepší fixaci speciálních lepidel pro pěnu.

Kopírování je povoleno pouze s odkazem zpět ke zdroji

Lepidlo pěna?

Pokud potřebujete, aby pevně a trvale lepené pěnový polystyrén desky s sebou, stejně jako dosud, a pozorovat únik, můžete použít obvyklý montážní pěnu. Pokud pěna přichází jako topné těleso, nejprve upevnit jej do přepravky, přičemž malá mezera mezi deskami, a pak vyplnit tyto mezery s pěnou. Pěna se rozšiřuje dovnitř a poskytuje těsnost švu, a tak to má dobrou přilnavost, že pevně připojuje mezi pěny. Také udržet dobrou pěnu a tekuté hřebíky, ale pouze ty, které jsou navrženy speciálně pro pěnu. Je důležité, aby součástí lepidla nebyl přítomen aceton, nebo mu prostě zničit pěnu.

Můžete jít třemi způsoby.

 1. Lepidlo z samotné pěny dichlorethan. Lepidlo Roztok by měl být velmi koncentrované a prakticky rozpustit další přidanou pěny.
 2. Než budete moci použít lepidlo použít nátěr hlubokého proniknutí a nechte zaschnout, pak můžete použít lepidla na plasty.
 3. Ale to je nejlepší použít speciální lepidla pro pěnu.

Pěna může být přilepena k jakékoliv fasadochnym lepidla, stejně jako vhodných kapalných nehtů, PVA lepidla, a to i velmi vhodné pro omítky stěn.

Můžete si zvolit libovolnou lepidlo, pokud část lepidla nebylo, aceton, rozpouštědla a benzín.

Na fasádě je rovněž možné použít kotvy s houbami nebo deštníky.

A pěna stropní desky lze umístit na tekuté hřebíky.

Pěna základní rastvoryaetsya v acetonu. Může nalít do lahvičky stekljanyj acetonu a posypeme kočku pěny. Pěna bude tam, aby se rozpustil. A vy jste na to, jak moc to bude trvat dostat velmi překvapen. Výsledná kompozice, a lze lepit pěnu. Viskozita se upraví podle potřeby.

Jakékoliv lepidlo neobsahuje silná rozpouštědla, jak je v kontaktu s rozpouštědlem v pěně se rychle rozpouští.

I najít nejlepší jednu oboustrannou lepicí pásku, materiál, jako je pěna dobře přilnout k lepící páskou.

Potřebujete-li lepit pěnu, pak vůbec první řešení přijde na mysl, je lepidlo. To se hodí téměř každé lepidlo.

Můžete použít tekuté hřebíky. V případě, že pěna obsahuje velké množství, může být stanovena s pěnou.

Jak lepit pěnu: technologie a materiály

Pěna - to je plastový, pěnový s oxidem uhličitým nebo stlačeným vzduchem. Základem pro tento materiál může být jakýkoliv druh stavebních polymerů: polyvinylchlorid, polyuretan, polyethylen, polystyren, atd 98% celkového objemu pěny se vzduchem ... Vyznačuje se malou specifickou hmotností a vysokou tepelnou odolností. Hlavní sestava recepce - lepení pěnové prvky. Jak se to dělá, jakou radu a varování je důležité vzít v úvahu?

U sloučenin prvků pěny používá prostředků popsaných níže.

 • Tekuté hřebíky pevně a rychle přilepené části pěny. Tam jsou problémy v fáze instalace: díly musí být připojeno co nejrovnější. Možnost perekleit šev nebude.
 • Polyuretanová pěna. Většina aerosolové lepidlo rychle připojit kousky pěny. Jsou víceúčelové. Nevýhodou je nutnost smýt lepkavá hmota se svými šaty a ruce. Namontovaný na povrchu stříkaného nerovnoměrně.
 • Profesionální lepidlo: Styroglue a jeho analogy. Poskytuje nejodolnější šev. instalační proces nebude trvat dlouho.
 • PVA a další běžné prostředky - nejlevnější varianta pro domácí výzdobu. Pomáhá lepit pěnu do dřeva, lepenky nebo kreslení papíru. Fasádní práce není zamýšlen jako nekrepok a krátkodobé.
 • Polyuretanová pěna - nejlepší prostředek pro utěsnění spár, lepení roviny. Nicméně, údaje potřebujeme silnou fixaci k sobě navzájem nejméně po dobu 40-60 minut.

Jaké materiály nejsou vhodné pro

Při lepení pěny se nedoporučuje používat produkty určené pro jiné materiály. Mezi nimi - .. a tkáňová lepidla na dřevo, stavební epoxidové směsi, atd. Mohou deformace materiálu.

Také nebere kompozice, které obsahují rozpouštědlo pro plasty. Například, při výrobě kaučuku cementu přidá alkohol a aceton. Druhá složka může rozpustit pěny.

Pokyny pro připojení produktů

Než začnete, připravte pěnu a očistit ji od prachu. Znečištěný materiál snižuje účinnost lepidla. Malé plochy, otřít suchým hadříkem. Povrchy s velkou plochou úderu kompresoru. Když Poquelin pěny na zdi utěsnit první všichni štěpky a popraskané.

Síla Klíh je snížena na upevnění pěnu s hrubým povrchem (např., Neošetřená kus dřeva). Aby se tomu zabránilo, brousit ji na hladkosti a rovnoměrnosti. Použijte brusný papír zrnitosti 200 nebo vyšší.

Složit podrobnosti, podívejte se na jejich relativní pozici a známka markeru. To je užitečné v fáze instalace. Chcete-li získat co nejvíce silné kontaktní lepidlo pěnový kryt. Vrstva by měla být kontinuální a tenké. Pokud nepotřebujete silnou fixaci naneste make-up proužky nebo kapky. To může být střed a čtyři rohy. Nástrojů pomocí spreje nebo štětec.

Přistoupit k kombinovaných položek. Naneste letadlo na sebe a zatlačením. Ujistěte se, že znaky se shodují určené pozice. Během prvních 60 sekund pohyblivých částí bez vlivu na šev. Poté, co že by měl být ponechán o samotě: posunutí mokré lepidlo rozbíjí celistvost spoje.

Zvýšit pevnost konstrukce

Pro zvýšení pevnosti výsledné struktury dvěma způsoby. První zahrnuje použití vnějšího výztužného rámu z papíru (řemesla a vložkou). Druhá - skleněná vlákna (prvky). výztuž techniku ​​je následující: kladen na kombinovaných částí a lepidlo k ní skleněných vláken nebo papír aplikovaných.

Kromě toho, může být pěna potažena akrylovým omítkou nebo sádry. Suchary bude fungovat na stejném principu. V případě, že lepidlo se bojí ultrafialovému světlu, jen tak, aby v místě kloubu barvou.

Je-li pěna připevněn k fasády budovy, vyztužená struktura pomocí hmoždinek deštníky nebo houby.

Postupujte podle níže radu odborníků, můžete výrazně zjednodušit svou práci.

 • Pokud pěna oloupaný z materiálu, ke kterému je připojen - vyhodit a začít znovu.
 • V případě aplikace suché lepicí vrstvy, dobrá fixace není. Pokusit se opatrně vyjmout nebo škrabkou, a použít novou.
 • Když lepidlo zaschne déle, než jste očekávali, propíchněte kousků pěny s párátky. Tak ke zvýšení průtoku vzduchu, což urychlí vytvrzení lepidla.
 • Z vody Disperzní lepidlo vodě špatně se vypařuje, což nepříznivě ovlivňuje pevnost spoje. Takže vstoupit rychle absorbuje vlhkost sádry.
 • Není lepit pěnu mezi horkou lepicí pistole na. Při vystavení vysoké teplotě se může roztavit, uvolnění toxických látek (styren a benzen).
 • Při použití lepicí směsi zředěné ve vodě před aplikací. V opačném případě bude jeho vlastnosti trpět.

Přilepit pěna může kdokoli, i bez zkušeností a dovedností takového díla. Na prodej existuje spousta nástrojů, vyvinuté pro tento účel: .. různé tmely, lepidla, pěny, spreje, tekuté hřebíky atd Volba takové materiály, věnovat pozornost tomu, data výroby a složení. Neobsahují aceton, benzen a další organická rozpouštědla.

Kalkulátor přípustná hmotnost prádla

aktivní odkaz je nutná při použití materiálů stránky.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

79 − = 75