Jako pokleit tapety na OSB

Jako pokleit tapety na OSB

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jako pokleit tapety na OSB

Oriented strand board se používá v obložení podlahy, stropu a stěn. Problém je v tom, že povrch desky se neliší velkou hladkost. Proto je takový dokončovací dekorační materiál, jako jsou tapety lepidla nemůže být bez jakékoli přípravy.

Trochu informací o OSB

Orientovaný standardní radu nebo oriented strand board (OSB, OSB) - je stavební a dokončovací materiály, které téměř 90% odpadu dřevozpracujícího průmyslu a pojiva. Jako surovina čipy tenké (tloušťka - méně než 4 mm), o délce 25 cm a šířce 5 cm.

OSB je často používán pro stěny a příčky zařízení

Rostlinné řízky smísí s termosetové polymerní pryskyřice a položil se na vhodném listu dopravního multidirectional vrstvy. Tímto způsobem, produkty získané dostatečnou pevnost, pružný, snese velké deformační zatížení, včetně mezery, zlomu, lokny, a další.

Na prodej je druh RSD 4:

 • OSB-1 - plechy do 12 mm tlusté. Používá se jako obalový materiál, stejně jako pro řezání různých rozvržení, sochory a jiné struktury dočasné destinace.
 • OSB-2 - polotvrdá dřevovláknitá deska a bez jakýchkoliv přísad. Tloušťka se pohybuje od 6 do 25 mm, rozsah použití omezeným výkonem: teplota - +5 až +45 ° C, průměrná vlhkost - ne více než 60%. Z tohoto důvodu, CAP mohou být použity pouze pro vnitřní použití v suchých oblastech.
 • OSB-3 - listy se zvýšenou odolností proti vodě vzhledem k zavedení do produkt parafinu a dalších přísad. Oblasti použití: vnější a vnitřní výstavby a rekonstrukce.
 • OSB-4 - deska s vysokou hustotou, jehož hlavním účelem - nosné konstrukce, které jsou schopné vydržet značné zatížení.
 • vysoká pevnost;
 • Relativně nízká hmotnost;
 • nízká tepelná vodivost;
 • jednoduchost při manipulaci a instalaci;
 • Změny nízká úroveň geometrických rozměrů za atmosférických kapek.

OSB je vyrobena ze dřeva, v uvedeném pořadí, má stejné nevýhody:

 1. Absorpce vody. Otok desky v přímém kontaktu s vodou do 25% z celkového počtu.
 2. Nestabilita na bioporazheniyam (plísněmi, truhláře).
 3. Nebezpečí požáru. Materiál patří do kategorie G1 (hořlavé) a B1 (rychle zapálí), D1 (kouř produkující).
 4. Vysoká cena. Vysoce kvalitní OSB class E0-E1 bude stát nejméně 30% dražší než FCL, DSP a další.

Se všemi nedostatky nepopiratelný fakt, že oriented strand board - to je velmi snadné použití a ergonomický materiál.

Můžete nebo nelze pokleit tapety na RSD?

Tapety jsou různé: sklo, papír, vinyl, netkané, přetíratelný a dokonce i kapaliny. Spojuje v sobě tato třída materiálů je jednou - velmi přísné požadavky na zem - to by mělo být suché, pevné, hladké a vždy hladký.

GSP poslední dvě kritéria, není odpovědný za to z prostého důvodu, že povrch je původně drsný, s mnoha různými vadami - štípané, vypeckovaných, odříznuta, hrboly, atd. Kromě toho je uspořádání stěn mezi listy zůstává malá mezera. Pevně ​​slepeny tapety webu s dobrými úmysly nezůstane vzduchové bubliny, nerovnosti. Nakonec však bude i nadále přicházet odlepit tapetu.

Můžete strávit 1-2 týdnů překonat tyto nevýhody pomocí bodu aplikace pro opravy konstrukcí a bruskou. Pak pokrytí několik druhů primerů - biochránící, uzavření pórů a promotory adheze. Je také nutné vzít v úvahu náklady na všechny tyto materiály a stavební chemie.

Broušení OSB - dlouhý a časově náročný

Je zřejmé, že se jedná o časově náročné a drahé. Proto je lepší použít postaru - tmel povrchu zcela, a teprve potom mohou pokleit tapety na OSB. To platí pro všechny typy tapet, včetně kapaliny, - jsou zvláště náročný na vady v základně, jak je uplatněna na druhu dekorativní omítky reliéfní vrstvy 1-2 mm.

Někteří výrobci v prospektech tvrdí, že jejich výrobky vyhladit drobné nesrovnalosti, ale pokyny jsou vždy kategoricky říci - vyžaduje hladký povrch.

Nástroje a materiály pro práci

Pro správnou funkci vyžaduje následující sadu nástrojů:

 1. Špachtle a válečky, pryžové vyhlazování;
 2. štětce;
 3. Směšovací řešení;
 4. Vrták s míchacím trysku;
 5. Ruleta a konstrukce tužka;
 6. Leveler.

Kromě tohoto seznamu použité materiály, které budou nezbytné pro master:

 • tapety;
 • připravený tmel Složení suché zdi nebo omítky na dřevo;
 • vyztužujícího pletiva;
 • primer lepidlo nebo výztužné bílá nebo bezbarvá.

Barevné přípravky nelze použít na stěny, protože pigment může šlapat na tapety.

Jak pokleit tapety na OSB

Dokončovací stěny OSB může být provedena s předběžným částečným plniva povrchu a úplné. Vezměme si obě možnosti.

První z nich - těsnicí spojů a drobných nepravidelností tmel na dřevo akrylové nebo na bázi silikonu. Ten je výhodný, protože získané prostředky dostatečně pružná a nepraská v průběhu času. Jak se to dělá:

 • připraven ke společné shpaklyuyut;
 • se aplikuje shora a segment serpyanku utaplivajut rukou v jiné kapalné směsi;
 • úroveň povrchu špachtle, přidat trochu sloučeniny a v případě potřeby znovu shpaklyuyut;
 • Po vysušení na oblast těsnění se působí jemným brusným papírem vyhladit ostré hrany.

Dokončena pozemní by rozhodně pokrýt bílé nátěr v několika vrstvách. To se provádí za účelem:

 1. Celý povrch mít jednotný koeficient absorpce vody;
 2. barevný nátěr byl svobodný, bez tmavých oblastí, půda pod tapety by měla být lehká.

Primer zasychá asi za den. Za to, že musíme jednat v souladu s pokyny: aby se rozpustil lepidlo, aplikované na základně segmentu nebo hadrem, počkejte technologickou přestávku, aby se tapety na zeď a hladké.

Nyní se dotýkají jak klihem na OSB, zcela zpracován vrstva tmelu.

Před tmel povrchu, je nutné zkontrolovat hladinu. To pomůže určit rozdíly a tloušťku povlakové kompozice.

Vzhledem k tomu, SIR desky mají dostatečně vysoké úrovně absorpce vody, nejprve je třeba pokrýt povrch kombinace primerů, které současně zlepšuje přilnavost, a uzavře póry. složení barvy v tomto bodě není důležité.

Jemně dělená suchou směs (k dispozici sádra nebo sádrovec-cementové bázi), zředěného vodou v souladu s návodem k nanáší špachtlí a translační zpětného pohybu úhlu. Tloušťka vrstvy závisí na diferenciální bázi - od 2 do 5 mm.

Spáry je třeba tmel s serpyanku. S cílem posílit celý povrch mohou být použity výztužné pletivo, který je dočasně připojen k držákům stěn. Předtím, než je nutné tapetování k jejich odstranění.

Přilepené povrch se zpracuje s válečkem nebo štětcem bezbarvé základové kompozice, která zlepšuje adhezi.

Pojivová kompozice se zředí v souladu s pokyny na obalu a nanáší na substrát nebo web. Po přerušení procesu lze lepit - segment přesně aplikovat na spojení stropu a stěn a vyhladí stěrkou nebo válečkem směrem dolů a bočně k vytvoření těsného spoje a odstranit vzduchové bubliny.

Aplikace kapalných tapety na tmelené stěně OSB je také produkován, jakož i na jakékoli jiné rovný povrch

Shrnutí: ve OSB tapetování možné, ale pouze v případě, řádnou přípravu substrátu. Bez tohoto kroku se povlak nebude trvat dlouho, nespolehlivé a ne příliš reprezentativní.

Jak pokleit tapety na OSB?

OSB deska je nyní velmi populární jako levná tkanina, která má řadu užitečných vlastností. Abychom pochopili, jak pokleit tapety na OSB, je třeba určit vlastnosti tohoto produktu.

OSB se vyrábí spojením více vrstev složené ze zhutněného pilin, syntetických pryskyřic a vosků, kyseliny borité. Tento materiál umožňuje konstruovat různé struktury, vzhledem k jeho snadné použití. Má vysokou tepelnou izolaci, sílu a šetrnost k životnímu prostředí. Tyto produkty jsou odolné vůči kapalinám a ekonomický.

Při zdobení areálu deska může být použita v jeho přirozené formě, ale jsou nerovnoměrné a vybledlé barvy není pro každého z nás chuť. Proto se tyto výrobky po instalaci je obvykle maloval, nebo lepidlo na tapety přes. V obou případech se před konečnou úpravou OSB by měly být připraveny s pomocí dokončovací podšívku.

Tapeta lepidlo na povrchu OSB deska bez předběžného zpracování, jak je to možné, ale nežádoucí, svitkového materiálu, v tomto případě se může pohybovat místa nebo úplně, a zadní deska a absorbovat adhezních zvětší.

Pro pokleit tapeta web na stěně desek bez negativních účinků, pomocí algoritmu, který zahrnuje následující kroky.

 1. Fixačním serpyanku grid.
 2. Základní nátěr stěn.
 3. Aplikace tmelu.
 4. Znovu povlak povrchu.
 5. Instalace tapet.

Tvrdil, technologie baterií a mají standardní odlišná od plnění jiných typů stěn použít pouze ty materiály. Vezměme podrobněji nuance každé fázi přípravy povrchu.

Připojovací spáry mezi deskami musí být posílena OSB speciální net-serpyanku. To lze provést dvěma způsoby:

 1. serpyanku pro čerstvé tmelu vrstvě, mírným tlakem jej do směsi, a pak se znovu tmelu;
 2. připojit síť k čištění povrchu, pak léčit výplň.

Obě varianty jsou považovány za ekvivalentní výkon povlak. Práce s oky-serpyanku přijde snadno, a to i pro začátečníky, protože nevyžaduje speciální dovednosti při montáži. Tato síť má řadu funkcí, včetně následujících:

 • předcházet větší velikost stehů a praskání při smršťování a vibrací procesů budovy;
 • Ochrana proti objevení švy na přední straně tapety, což je zvláště důležité při použití tenkých válcovaných materiálů;
 • zlepšila přilnavost k základním lepidlem a tmelem sladěním pracovní plochu.

Používání serpyanku pomáhá minimalizovat čas strávený na zpracování kloubů a rohy, což usnadňuje práci.

Pokud vynecháte první přípravná fáze je to možné, upustit od základního nátěru stěn není žádoucí, jako tapetu v tomto případě, prostě zmizí.

Primer má následující úkoly:

 • svírá povrchových vad a chrání ji před mechanickým poškozením v důsledku ochranného polymerní vrstvu;
 • To zajišťuje bezpečné uchopení tmely a lepidla na stěnu;
 • snižuje absorpci vlhkosti.

OSB impregnovaný speciálních sloučenin a více odolná proti vlhkosti než obyčejné stromu, ale zanedbané primer léčba není nutná. Koneckonců, bude to jen zlepšit své pozitivní vlastnosti. Penetrace se antiseptické, navíc chrání vrstvu před vlhkostí.

Hrnkové půdy se brání na povrchu svitkového materiálu olejové skvrny, které se mohou nakonec běhounu v důsledku obsahu v pryskyřičné desky.

Pokud se rozhodnete provést minimální předúpravu stěn RSD, napenetrovaný podklad must několika vrstvami směsi. To je nežádoucí, ale je možné, po vysušení složení tapety lepidla. Řešením pro primer v tomto případě zvolte bílé květy. To umožní, aby neutralizovat neatraktivní Formovací desky třísek, které se obvykle objevuje v přední části materiálu válců, pokud jemné lepidlem na tapety.

Po naplnění stěn se doporučuje aplikovat náplast na ně. Běžné suché stavební směsi, určené na betonové nebo zděné povrchy, to nebude fungovat. Budou držet na stěně od dvou dnů do několika měsíců. Pomocí speciálních vyrovnávacích hmot pro úpravu dřeva. Pro dosažení nejlepšího efektu, můžete použít disperze směs na bázi syntetických pryskyřic.

Použijte hnětení tmel malty mixér nebo vrták. To přispěje k dosažení požadované konzistence a míchat, aby se zabránilo hrudky bez úkor času a úsilí.

Technologie Shpatlevanie RSD se neliší od použití prostředku na jiné povrchy.

 1. zředěného roztoku podle návodu na obalu a opatrně Míchejte do hladka.
 2. Naneste směs na pracovním povrchu stěrky nahoru.
 3. Pravidlo přetáhnout tenkou vrstvu prostředku.
 4. Čekat na úplném zaschnutí roztoku.

Pokud se po aplikaci tmelu na stěně zůstala zářez stěrkou hrany, musí otřít. To lze provést pomocí speciálního mlýnku, nebo ručně brusným papírem. Ošetření povrchu polo-kruhovými pohyby s mírným tlakem, k odstranění nesrovnalosti. Pak vyčistit stěny ze zbytků obilí a prachu kartáčem s velkou hromadu.

Než budete lepit tapety, musíte znovu naplněn zeď s válečkem a čekat na úplné vysušení prostředku, s výhodou ne méně než jeden den.

V souladu s postupy pro lepší trakci svitkového materiálu vynořil Dále se doporučuje, aby na stěnách obyčejného papíru. Je důležité vybrat si není příliš těsný, ne naolejovaný papír potažené homogenní terénu. Papíru, pokud je to nutné, lepidlo překrytí, použijte tuto tapetu stěrkou a čistý a suchý hadřík.

Když je přípravná fáze dokončena, horní stěna nátěr zcela suchý, je čas začít tapetování. Tento proces se nijak neliší od instalace svitkového materiálu na zpracované betonové zdi.

 1. Šířit lepidlo vhodné pro zvolený typ tapet, dle návodu.
 2. Řez válců na pás požadované velikosti a vhodné výkresu.
 3. Válečkem nebo štětcem naneste lepidlo na stěnu a tapeta. Udělejte to tak rychle, jak je to možné, tak, že web není dost času, aby se roztaví.
 4. Použitý segment na připravený části stěny. Nedošlo k ohnutí a dostat lepidlo na přední straně látky.
 5. Hladkého materiálu, odstranění vytvořených bublin a nesrovnalosti.
 6. Spoje lehce přitlačit pomocí gumového válečku. Odstraňte přebytečné lepidlo s čistým hadrem.

Tapeta lepidlo na povrchu orientovaného vlákna okamžiku. Pracovně náročné požadavky předběžná příprava stěn před dokončením. Nicméně, to není doporučeno, aby se zabránilo tento časově náročný proces. Koneckonců, i když je povrch leštěný kvalitní desky prefabrikované a na první pohled vypadá jako jednotný, při provozu prostřednictvím již použité celozrnného tkaniny může šlapat drobné nesrovnalosti a olejové skvrny.

Jako pokleit tapety na OSB?

Pokud se oprava nebo dokončovací práce je široce používán takový materiál jako OSB nebo jinak - oriented strand board. Použití aktivního materiálu, je možné skrýt vady povrchu stěn. Kromě toho, OSB - je vynikající tepelně izolační prvek. Nicméně, původní vzhled těchto desek vyžaduje další zpracování. Dobrý materiál pro zdobení stěn stát tapety. Aplikace technologie potahových látek na stěnách, zdobené OSB, vyžaduje vzít v úvahu některé rysy dekorativních materiálů.

Tapetování na talíři čipů

Za prvé, se snaží vyrovnat s tím, že tento materiál představuje - RSD desku. Název pochází z anglického - pochází z OSB desky. Složení tohoto materiálu jsou dřevěné třísky, pryskyřice, syntetický vosk, a kyselina boritá. Všechny tyto součásti jsou slepeny v několika vrstvách průmyslovým způsobem.

Silné OSB jsou:

 • Tepelná izolace. Tento materiál má nízkou tepelnou vodivost, která umožňuje použití OSB desky jako izolační člen.
 • Jednoduchost. Aby bylo možné pracovat s materiálem, není nutné mít speciální znalosti.

 • Economy. Deska z odpadního dřeva průmyslu, který může výrazně ušetřit na nákladech.
 • Spolehlivost. Materiál je schopen odolávat vysokému mechanickému zatížení bez významných následků.
 • odolnost proti vlhkosti. Odolnost proti vlhkosti, protože desky zahrnuje různé pryskyřice, čímž se snižuje riziko poškození vody v materiálu.

Nicméně, vedení konverzace o oriented strand board, je nutno vzít v úvahu jeho negativní stránky. Hlavní požadavek je uveden na vzhledu materiálu. Někteří majitelé domů a návrháři používají dřevotřískové desky vytvořit originální interiér. Nicméně, toto je docela odvážný krok, který může rozhodnout, že ne každý hostinský. Z tohoto důvodu je třeba připomenout, že univerzální ozdobných obkladů jako tapetu.

Tapetování na OSB desky se neliší příliš složitá, ale je třeba, aby provedly důkladnou předběžnou přípravu před závěrečnou fázi.

Vezměme si postupný tréninkový dřevotřísky pro tapetování:

 1. Pomocí speciálního mřížky zvládnout všechny low sloučeniny. To je, aby se zabránilo tyto negativní jevy, jako je rozšiřování trhlin a spár smrštění budovy. Kromě toho, použití mřížky-serpyanku přispívá k monolitické základu, který příznivě ovlivňuje kvalitu použití adhezivních směsí nebo tmely. Mřížka umožňuje i běhoun přes dekoraci na křižovatce mezi deskami.
 2. Povinné povrch OSB třeba základním nátěrem. Tento krok bude poskytovat nejvyšší kvalitu výsledku. Primer vytváří ochrannou vrstvu, která zakrývá i drobné vady a chrání materiál před poškozením. Základované povrchy mají vysoký koeficient adheze. Plniva a povrchové úpravy pádu směs na talíři se předem primerem mnohem spolehlivější. Primer také tvoří dodatečnou vodu odpuzující vrstvu.

 1. Připravený povrch by měl být tmel. Pro přípravu tohoto roztoku a jemně tmel lžící, aby to na zeď, pak pravidlem úsek tmel tenká vrstva na povrchu. Zeď tmel, pokryté OSB deskou, ve skutečnosti, ne nutně. Nicméně, na surové tmelu povrch by měl být proveden pouze lepením tapety z hustých materiálů. V tomto případě je základní nátěr by měla být použita v několika vrstvách.
 2. Po zaschnutí aplikovaného tmelu stěny musí být znovu naplněn.

Varování! Pokud odmítnete provést omítky a štukatérské práce a plánují zdobí stěny s tapetou jednou, OSB půdním roztoku bílé. Tato možnost by umožnila masky vzor se vynoří na povrch čipů.

Leim tapety na varné desce

Někteří závodníci doporučujeme pokleit zpočátku na povrchu bílého papíru desky nebo levné papírové tapety, a teprve pak pokračovat do konečné fázi dokončování. Avšak v případě, že přípravky byly účinně provedeny, pak se držet další vrstvu tapety jen vzít si na čas a zdroje.

Upevnění tapety na stěnách, které jsou zpracovány v sádrových nebo spackling sloučenin, se provádí v souladu s obvyklým posloupnost akcí:

 • Připravte adhezivní směsi. Vzít v úvahu doporučení výrobce tapet, jako pravidlo, jsou přítomny na obalu a povrchových materiálů.

 • Příprava pás tapety požadované délky. Nezapomeňte na návrhy a vzory tištěnými na tapetu.
 • Rubová strana připraveného tapety pásu zcela pokrývá připravené lepicí směsi. Pak zpracovány podobným způsobem a část zdi, kde máte v plánu pověsit tapetu. Na stáncích ohýbat dvakrát hadříkem tapety na zpracování destiček: je to provedeno tak, aby nedošlo k vysušení lepidla.

 • Zvedněte připravený pás tapety a vztahují se na požadované oblasti stěny. Přirozeně, nejprve aplikován na horní rohy. S cílem usnadnit práci, můžete použít závaží, pomocí kterého lze snadno nastavit na první skladbu, pak zbytek skupiny bude spadat byt. Řídit tento proces, můžete použít všechny stejné olovnice.
 • Vyhnat vzduchové bubliny pod tapety. Pro tento účel, její povrch se vyhladí speciálním válečkem nebo hadrem.

Před nanesením tapety oriented strand board, zvážit některé funkce základny. V opačném případě je pravděpodobné, že budete muset opět vypořádat s lepkavou tapetou.

 1. Pokuste se připojit ke spojení mezi pruhy tapet nedošlo ve spárách mezi dřevotřískové desky. S takovým scénářem, nejlepší bit posuvného listů tapetu.
 2. Primer po stěně byla tmelené, aplikuje jednou. Standardní termín schne přibližně den. Jako základní materiál se může použít a zředí na požadovaný stav lepidla. Jeho cílem je vyplnit malé dutiny v povrchu, který má být léčen, a pro zajištění bezpečné nošení obložení stěn.
 3. Po nanesení lepicí směsi na tapety jim přežít po dobu 10 minut. Výjimky jsou vyrobeny z papírových tapet: jak praxe ukazuje, pracovat s nimi lépe ihned.

4. Aby se zabránilo nesrovnalostem spáry mezi pásy tapety použít pyatisantimetrovym tenký proužek papíru. Nicméně, bez nich můžete udělat, pokud používáte tapety vyrobené z vinylu a podobných materiálů

5. V rozích jednoho pásu tapety došli k sousednímu povrchu, a druhý - na něj přímo přiléhá ke stěně. V tak či onak, tato metoda je vhodná pro všechny typy tapet.

Důležité! Po dokončení dokončovací práce spojené s lepením tapety, místnost zkontrolovat návrhy a nechá zamčené čtyřiadvacet hodin. Pokud byla práce prováděna v soukromém domě, snaží se vyhnout náhlým změnám teplot. Optimální v tomto případě považováno za 23 stupňů nad nulou.

Aplikace dekorativních materiálů, jako jsou tapety na plochu OSB je prakticky neliší od podobných prací na výzdobě stěn z jiných materiálů. Nejvíce pracné a časově náročný proces příprav stane. Ale ze to by nemělo být upuštěno, a to i v případě, že deska má vizuálně uspokojivý. Během provozu, nepřipravené zídky tapety možné vznik olejových pruhy a výkon malých dutin a jiných vad.

Jinými slovy, ke zdi, které s OSB deskami a zdobené tapety, prosím vlastníky jejich vzhledu, s přípravnou fází je třeba zacházet s nejvyšší pečlivostí a v žádném případě by neměla vzdát omítky práci.

Sdílet zajímavé informace se svými přáteli na sociálních sítích!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 1 = 1