Jaký je název zařízení pro měření vlhkosti vzduchu

Jaký je název zařízení pro měření vlhkosti vzduchu

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Zařízení pro měření vlhkosti v místnosti

Abyste předešli nepříjemným zdravotním problémům spojeným s nedostatečnou vlhkostí v domě, měli byste neustále sledovat jeho úroveň v místnosti. Suchý prašný vzduch může obsahovat velké množství alergenů, které jsou plné následků. Surový vzduch v místnosti může vést k výskytu různých chronických onemocnění. Tak jak měřit vlhkost? Tuto odpověď lze dát velmi podrobnou odpověď.

Pro takové sledování je nutné pravidelně měřit vlhkost v místnosti. V současné době je velmi užitečné zařízení, které změří úroveň vlhkosti v domě. Takovýmto zařízením je vlhkoměr. Existuje několik typů vlhkoměrů, které je třeba nalézt podrobněji.

Zařízení pro stanovení vlhkosti vzduchu

Termohygrometer je velmi složité zařízení, které měří nejen vlhkost vzduchu, ale i teplotu v místnosti. Mimo jiné termohygrometer zaznamenává naměřené hodnoty teploty a vlhkosti z různých míst. To znamená přímo od místa, kde je termohygrometer instalován, a od místa, kde byl snímač dříve instalován.

Zařízení synchronizuje naměřená data z různých míst v místnosti a na základě toho již poskytuje výsledky kontroly úrovně vlhkosti a měření teploty.

Několik slov může být řečeno o technických vlastnostech termohygrometru. Kabel tohoto zařízení má délku jeden a půl metru a indikátory jsou v rozsahu od 0 do 90%. Taky tam je bezdrátových modelů termohygrometry. Tato zařízení jsou vybavena ještě jednou užitečnou funkcí, která spočívá v tom, že v případě kritického stavu vlhkosti v místnosti se spustí poplach, který varuje před nepříznivou změnou klimatu.

Psychrometr je také nazýván psychrometrickým hygrometrem. Skládá se ze dvou teploměrů. Jeden se nazývá "suchý" a měří teplotu vzduchu. Druhý se nazývá zvlhčený, protože je zabalen do knotů z textilií a ponořen do nádoby s vodou. Tento teploměr ukazuje vlhká teplota knotu. Indikátory vlhkosti jsou odvozeny v důsledku odpařování vlhkosti. Čím nižší vlhkost v místnosti, tím intenzivnější je odpařování vlhkosti. A již v důsledku těchto procesů je možné získat potřebné údaje o teplotě vzduchu i jeho vlhkosti.

Vlhkoměry na vlasy a filmy

Princip hygrometru vlasů je poměrně jednoduchý a zároveň velmi zajímavý. Spočívá v tom, že v mechanismu zařízení je přítomna syntetická tuk bez vlasů, která má schopnost měnit délku v závislosti na stavu vzduchu. Vlasy jsou taženy mezi pružinou a koncem šipky. Při výskytu kolísání vlasů šipka se pohybuje na kolečku, zobrazující údaje o stavu ovzduší.

Toto zařízení pro určení vlhkosti má poměrně velký rozsah hodnot (od 0 do 100%), což ukazuje přesnost indikací hygrometru vlasů. Jednou z největších výhod takových zařízení je jejich jednoduchost. Hygrometry na vlasy jsou velmi snadno ovladatelné, což při jejich používání zamezuje zbytečné bolestí hlavy. Můžete také znovu zmínit o přesnosti jeho svědectví. Na stěnu mohou být zavěšeny vlhkoměry na vlasy.

Kromě vlhkoměrů na vlasy existují hygrometry na filmy. Zařízení je jiné, takže princip fungování pro hygrometry filmu je poněkud odlišný. V takových zařízeních se provádí snímací prvek z organického filmu. Tento materiál má schopnost roztažení nebo smršťování v závislosti na stavu vlhkosti vzduchu. Indikátory se zobrazují na knoflíku, když se změní poloha středu prvku citlivého na film.

Pokud se podmínky, při kterých se zařízení použije k určení vlhkosti vzduchu, zajistí přítomnost relativně nízkých teplot, jsou to dva výše popsané typy hygrometrů, které budou jedinými nástroji, které budou schopny měřit úroveň vlhkosti v místnosti.

Před výběrem hygrometru si přečtěte informace o tom, jaké druhy takových zařízení existují. Existuje několik z nich:

Jaký druh hygrometru z výše uvedeného seznamu si vyberete, kupující se sám rozhodne. K určení volby takového nástroje je třeba věnovat pozornost jeho technické specifikace a udělat pro sebe pár důležitých závěrů, které budou muset vést při výběru zařízení.

 • Nejprve bychom se měli rozhodnout, jaká by měla být přesnost vlhkoměru. Zní to hrubě, ale ve skutečnosti může pomoci při výběru zařízení. Faktem je, že různé nástroje dávají různé výsledky. To naznačuje, že některé přístroje budou produkovat velmi přesné údaje o vlhkosti vzduchu, zatímco jiné - pouze relativní údaje. To neznamená existenci "špatných" zařízení. Jednoduše, mnoho zákazníků je spokojeno s relativními daty, neboť není třeba získat příliš přesné údaje.
 • Pak by mělo být rozhodnuto, kde bude vlhkoměr instalován. To může pomoci při výběru, protože ne všechny modely vlhkoměru lze instalovat kdekoliv v místnosti. Například, ne všechny vlhkoměry mohou být připojeny ke zdi.
 • Při výběru vlhkoměru byste měli pečlivě zkontrolovat, zda je zařízení vybaveno správným vybavením. Je třeba věnovat pozornost přítomnosti ukazatelů a psychrometrické tabulky. Kvalitní zařízení bude mít určitě v obalu.

Vysoká vlhkost v bytě

Měření vlhkosti vzduchu v místnosti je prováděno, aby nedocházelo k problémům s vysoušením vzduchu nebo vysokou vlhkostí. Možná, mnoho lidí se domnívá, že to není vážný důvod pro kontrolu nad vlhkostí vzduchu. Abychom změnili postoje k tomuto problému, je třeba bližší pohled na možné důsledky.

Mokrý vzduch v místnosti ovlivňuje vývoj formy. Vlhké prostředí je ideálním prostředkem pro šíření a šíření sporů této houby, která je nebezpečná pro zdraví. Spóry plísní, které létají ve vzduchu, mohou vést k rozvoji různých alergických onemocnění. Vlhkost v místnosti dovolí houbám mnohokrát expandovat a zvýšit množství spór, které jsou hodeny do vzduchu. Přítomnost formy negativně ovlivňuje zdravotní stav. Alergie není jediným nebezpečným důsledkem existence plísně v místnosti. Houba může vyvolat výskyt dalších infekcí.

Mohou to znamenat také nebezpečné následky získání výtrusů do potravin. To povede k onemocněním potravin, které mají schopnost šíření po celém těle. To ohrožuje všechny členy rodiny.

Aby se zabránilo takovým nebezpečným důsledkům pro tělo, měla by být pravidelně větrána. Navzdory teplotě vzduchu mimo okno je nutné tyto činnosti provádět nejméně dvakrát denně. To pomůže snížit riziko zvlhčování vzduchu a vzhled formy na minimum.

Znalost stavu vlhkosti vzduchu zabraňuje mnoha nepříjemným a dokonce život ohrožujícím následkům. To je důvod, proč existují takové přístroje jako hygrometry. Sortiment těchto zařízení je velmi rozmanitá, což umožní kupujícímu zvolit si vlhkoměr, který splní všechny požadavky.

Při výběru hygrometru z existujících různých modelů je třeba věnovat pozornost přesnosti indexů vlhkosti, které zařízení dodává. Ne každý zákazník potřebuje příliš přesné údaje o vlhkoměru, obsahu s relativními.

Také při výběru vlhkoměru byste měli pečlivě zkontrolovat všechny jeho technické vlastnosti. Hygrometr vybraný spontánně může nesplňuje všechny deklarované funkce, což ovlivní jak nervy, tak náladu. Ztráta peněz, určitě nebude žádná radost. Abyste se vyhnuli takovým potížím, musíte při nákupu provést kontrolu. Vždy by měla existovat příležitost vrátit zboží špatné kvality zpět do obchodu.

Jak vybrat zařízení pro měření vlhkosti vzduchu

Všichni pochopíme, jak důležité je udržovat optimální vnitřní vlhkost, zejména tam, kde žije dítě. Koneckonců, na tom závisí jeho zdraví. V suchém prašném vzduchu v apartmánech je příliš mnoho alergenů a vlhká místnost může dítě přivést k chronickým chorobám. Ale jak měřit vlhkost v místnosti? O tom budeme hovořit dnes.

Jak měřit obsah vlhkosti skla

Samozřejmě, pokud nemáte speciální zařízení, můžete použít starou cestu. K tomu je třeba umístit sklenici naplněnou vodou do chladničky, dokud se voda nezchladí na teplotu -5 ° C (to je průměr pro ledničku). Potom dejte toto domácí zařízení na měření vlhkosti v místnosti mimo baterii a pozorujte ji. Stěny skla se stávají mylnějšími, ale pokud jsou za pět minut suché, pokoj není dostatečně vlhký. Pokud budou v této době mlha, indikátory jsou normální. Ale voda, proudící po stěnách potoků, signalizuje, že místnost je příliš vlhká.

Ale chápete, že takové ukazatele jsou příliš přibližné. Pro stanovení přesných čísel je potřebný hygrometr. Existuje několik typů těchto zařízení.

Přístroj pro měření vlhkosti vzduchu: termohygrometer

Toto je poměrně složité zařízení, které měří nejen vlhkost, ale i teplotu v místnosti. Kromě toho termohygrometer zobrazuje hodnoty naměřené na různých koncích místnosti: kde je snímač připojen a na místě instalace samotného přístroje.

Kabel digitálního termohygrometeru má délku 1,5 m a rozsah indikátorů je od 0 do 90%. Bezdrátová zařízení jsou mimo jiné vybavena také funkcí alarmu v případě kritického stavu vlhkosti v místnosti.

Princip hygrometru vlasů a filmu

Hygrometer na vlasy je vytvořen na základě syntetických vlasů bez tuku, přesněji jeho schopnost měnit svou délku v závislosti na stavu vzduchu. Vytahuje se mezi koncem šipky a pružinou. Oscilace jeho délky způsobují, že se šipka pohybuje podél číselníku. Toto zařízení pro měření vlhkosti vzduchu dokáže rozpoznat v širokém rozmezí (od 0 do 100%), je snadno ovladatelné, lze jej připevnit ke stěně.

Film má senzor vlhkoměr prvek z organického filmu. To rozšiřuje nebo smlouvy s změn v ukazatelích vlhkosti. Změna polohy středu se přenáší na šipky.

Při nízkých teplotách, tyto dva druhy jsou hlavními vlhkoměry Přístroje pro měření vlhkosti.

Jak učinit správné rozhodnutí

Který si vybrat vlhkoměr: stěna, stůl, mechanické nebo digitální, kupující rozhodne pro sebe. Ale při nákupu několik pravidel musí být dodržovány.

 • Za prvé, rozhodnout, kolik budete potřebovat přesné údaje, protože tam jsou modely, které jsou schopné měřit absolutní hodnoty, a ty, které ukazují relativní výsledky.
 • Přemýšlejte o místě, kde bude stát či viset přístroj k měření vlhkosti.
 • Zkontrolujte, zda jeho sestavení: kvalitativní zařízení musí mít ukazatele a psychometrický graf.
 • Nezapomeňte zkontrolovat. Takže můžete vždy vrátit vadný výrobek.

Přičemž toto zařízení se používá ke stanovení vlhkosti?

Zařízení pro stanovení vlhkosti vzduchu, se nazývá "Gigrometr9quot;. Tento přímý nástroj čtení; tam natažené žíní (starší) nebo speciální polymerní plyonochku (moderní) drží pružinovou jehlu. Pokud se natáhne vlhkost citlivý prvek, zatímco sušení - se stlačí. Více používá k měření psychrometr vlhkosti. Jedná se o jednoduché zařízení s dvěma senzory pro snímání jedné baňky z nichž čepice se nosí hadříkem namočeným ve vodě. Porovnáním výsledků obou teploměrů - "suhogo9quot; a "mokrogo9quot, za použití speciálních výpočty stanovení vlhkosti.

Vlhkoměr použít mnohem pohodlnější - to jen ukazuje vlhkost. Ale psychrometr - přesněji.

Tam je zvlášť vhodný pro rodinné vlhkoměry určování vlhkosti.

 • Hmotnost (absolutně) vlhkoměr Systém se skládá z trubek tvaru U naplněných hygroskopické látky schopné absorbovat vlhkost ze vzduchu.
 • Akční vlasový vlhkoměr na základě vlastnosti sbíraného vlasů, který je schopen měnit jeho délku se změnou vlhkosti vzduchu, což umožňuje měřit relativní vlhkosti 30 až 100%.
 • Snímač membrána vlhkoměr má organický film, který se natáhne se zvýšením vlhkosti a je komprimovaný s klesající.
 • Indikace kapilární a membrána vlhkoměr měření jsou pravidelně ve srovnání s přesnějším Přístroj - psychrometrem, který je také používán pro měření vlhkosti vzduchu.
 • Elektrolytická vlhkoměr deska z elektricky izolačního materiálu, potažený hygroskopickou vrstvou elektrolytu. Když vlhkost změní koncentrace elektrolytu se mění, a proto, jeho odolnost.
 • Působení čidla keramické vlhkosti na základě závislosti elektrického odporu na pevné a porézní keramické hmoty (směsi jílu, oxid křemičitý, kaolin a určité oxidy kovů) před vlhkostí.
 • Kondenzace vlhkoměr detekuje teplotu rosného bodu na chlazený kovový zrcadla v době, kdy se objeví v stopy vody (nebo ledu), kondenzované z okolního vzduchu.

Tím psychrometr přiložená tabulka, ve které vlastnost se vypočítá relativní vlhkosti. Technici musí provést tuto práci v ruce nebo na kalkulačce. Mnohem jednodušší a přesnější, aby to podle plánu. grafika volba nabídka jednou vyvinut mnou vlhkoměrem VIT-2.

Je zřejmé, že autor má na mysli psychrometru nebo vlhkoměr psychrometrického. Tento přístroj měří vlhkost a teplotu, a jeho provoz je založen na principu zvýšení rychlosti odpařování vlhkosti v důsledku snížení relativní vlhkosti. Zařízení se skládá ze dvou teploměrů připojených na stativ.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 1 = 1