Jaký je nejlepší strop v bytě?

Jaký je nejlepší strop v bytě?

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jaký je nejlepší strop v bytě: přehled možností

Velký výběr odrůd stropu vám pomůže najít ten správný pro váš domov. Mnoho lidí, kteří se rozhodli provést opravy v bytě, zajímá: jaký strop je lepší udělat v bytě. Existuje mnoho možností, ale který z nich si vyberete? Koneckonců, je nutné postupovat nejen z kvality a trvanlivosti, ale také z krásy.

Jaká je průměrná výška stropu v bytě

Pokud je strop nízký, použijte stropní barvu. Pokud je vysoká - pak se protáhne

Jaký je význam výšky stropu v bytě? Závažná, as napětím namontované a implicitní úroveň odsazení od hlavního města až do 30 cm (v oblasti komunikace a kterým se izolace, když přijde do nejvyššího patra).

Standardní výška je 2,4 až 2,5 metru. V nových budovách se tento ukazatel zvětšuje na 3 metry, což však ovlivňuje cenu každého čtverečního metru obytného prostoru.

Ale musíme také pamatovat na byty, které byly postaveny ve dnech Sovětského svazu (tzv. "Khrushchev"). Obecně nebyl použit žádný standard. Proto byly stropy v rozmezí od 220 do 260 centimetrů. A existují případy, kdy i v jednom domě je výška hlavního stropu v různých bytech odlišná. V takových případech bude nutná úprava.

Provádí se z následujících důvodů:

 • v budoucnosti bude možné dlaždice namontovat bez řezání (např. pro obklad stěny);
 • Pro použití v interiéru tradičních designových variant;
 • poskytnout místě větší vizuální přitažlivost.

Neměli bychom však zapomínat, že v mnoha případech může být strop vizuálně vyšší, aniž by došlo ke změně skutečné úrovně. Jedná se o tzv. Alternativní lesklé fólie (typ tahu).

Výška stropu v apartmánu je standardní

Pokud jde o optimální výšku stropu, pohybuje se od 250 do 300 centimetrů. Nyní existují vyšší možnosti, ale u bytů to není nutné (s výjimkou dvoupodlažního bytu, který je vyroben kombinací dvou předtím oddělených).

Čím větší je prostor místnosti, tím více se odvážně položí stropní strop

Co ovlivňuje výšku stropu při výběru materiálu? To záleží na tom:

 • tepelná izolace;
 • zvuková izolace;
 • variant komunikační pokládky;
 • izolace vibrací.

Mělo by se vzít v úvahu, že čím vyšší je výše, tím vyšší je objem. Proto, v bytech s vysokým stropem nemůže dělat bez nucené ventilace (v zásadě stačí pro konvenční chladič připojen k hlavnímu kanálu).

Jaké jsou typy stropů v bytě?

Dříve byla strop ve všech bytech prostě pokrytá tapetami. Levné a rozzlobený. Takové možnosti však nejsou vhodné, pokud například strop není vyrovnaný (a sovětští stavitelé dělali takové chyby poměrně často). V tomto případě je nutné namontovat závěsnou konstrukci s vyrovnáním stanovené úrovně. Obvyklá možnost - strop sádrokartonu, který se bude držet na kovových profilech. Tento materiál však může být nahrazen dřevem, plastem.

Také bychom neměli zapomínat, že dnes pro stropní obklady používají také:

 • Lepení s expandovaným polystyrenem (aka - polystyren);
 • podšívka;
 • PVC panely;
 • DSP-panely;
 • QSB panely;
 • rastrované a kazetové závěsné stropy;
 • textilní povrch (stejně jako film, který je konvenčně seskupen ve stropním stropu).

Jaká rozhodnutí lze považovat za nejlepší? Nejvíce ekologické jsou ze dřeva. Nejspolehlivější jsou obložení nebo keramické dlaždice (její tloušťka je menší než u stěn, aby se snížila hmotnost konstrukce). Nejjednodušší a nejlevnější jsou podhledy ze sádrokartonu nebo z expandovaného polystyrenu. A nejvíce „módní“ - to je stejné podání obložení nebo stropními trámy dekor v kombinaci s izolací (ale toto rozhodnutí - na soukromých domech, nikoliv bytů). A každá z těchto možností je vhodná pro vlastní instalaci.

Zajímavé: jaké stropy jsou nyní v módě

Strop s obrazem oblohy vám umožní cítit prostor i v malé místnosti

S ohledem na trendy v módě, zde je jasným favoritem stropů víceúrovňové se stejným sádrokartonové desky pro další dokončovací lesklým povrchem (můžete použít hřebík nebo film). Je však velmi obtížné vytvořit takové stropy nezávisle a bez zkušeností.

Ačkoli se stavební firmy již o to postaraly, uvolnění praktických víceúrovňových stropů je již dokončeno. Nebude se muset trápit položením druhé úrovně profilu, protože vše je děláno boxem.

To je dost podél obvodu k položení kovových profilů, stejně jako příčné, a už na nich nastavit připravený strop.

Velmi populární jsou dokončení stropů pod:

Nicméně, za posledních dvě dodatečné izolace od šumu (akustické obrazovky) je nutná, díky čemuž se náklady na instalaci mírně zvyšují. A tam jsou vícevrstvé stropy. Vizuálně připomínají vazbu. Ano, a podobně. Zahrnují jak zvukovou izolaci, tak i tepelnou izolaci a ochranu proti vlhkosti a dekorativní přední panel.

Vyberte si kryt stropů v apartmánu

Používejte nátěrové barvy opatrně. Je-li strop nerovnoměrný, pak bude po vyblednutí vadou velmi zřejmá vada

Pokud nechcete vytvořit falešný strop, a existuje plán, jen aby se ozdobila jeho kapitálová základna, pak můžete použít dobré staré bělidlo. Jedná se o takovou variantu omítky, ale povlak se aplikuje přes kompresor.

 • levnost;
 • trvanlivost;
 • rozměry stropu nezáleží (z hlediska plochy);
 • minimální složitost v aplikaci (můžete použít i postřikovač).

A hlavní nevýhodou tohoto stropu není odpor vůči vlhkosti. Pokud je to provedeno v koupelně, bude muset být změněno téměř každý rok. A nebude chránit ani před únikem.

Ekologické stropy v apartmánu

Ekologický strop je druhým jen krásou. Ve všech ostatních ohledech je ideální pro váš pokoj

Ekologické typy stropů jsou v evropských novostaveb rozšířeny. S výhodou mluvíme o použití panelů z dřevotřískových desek a dřevotřískových desek (a také QSB jako základny, která bude pokryta zezadu fólií nebo látkou). Příklady takových stropů zahrnují podšívku, obložení dřevěnými panely.

Ve skutečnosti však nejsou tak čisté a ekologicky čisté, protože jsou impregnovány základním nátěrem, pesticidy. A začnou se vypařovat, když se materiál zahřeje na 32-35 stupňů. V mnoha regionech Ruské federace to není možnost, protože v létě teplota stoupá ještě vyšší.

Ekologické stropy by měly být používány v následujících případech:

 • na vrcholu toho všeho, co namalujeme s texturou;
 • to je podkroví (podkroví, obytná podlaha);
 • nahoře bude nalepena na obvyklou tapetu.

To znamená, že jsou radikálně podřadné pouze ve vizuálním plánu. Pokud jde o spolehlivost - můžete je srovnávat se stejnou sádrokartou nebo plasty. Jen poslední si vybírá - a levnější a jednodušší.

Varianty stropů v bytě s nesrovnalostí

Pokud křivku stropu nepodléhá vyrovnání, stačí použít stropní strop

Tam jsou také typy bytů, ve kterých stropy jsou dělány nerovnoměrně. Díky těmto možnostem je nejjednodušší způsob, jak to provést, namontovat závěsnou konstrukci, která bude zachována na profilech a popruzích. Avšak samotná úprava by měla být snadná.

Pro tyto účely je ideální:

Zarovnání se provádí v jedné úrovni v celém bytě. Ano, po této situaci dojde k odchylce od hlavního stropu. Průměrná výška - 10-20 cm - tam můžete umístit všechny komunikace, elektroinstalace, nové potrubí (pokud mají být nahrazeny).

Jaký je nejlepší strop v bytě (video)

Mělo by se však pamatovat na to, že strop může být vyrovnán a tahová fólie, včetně textilie. Ale tady je lepší vytvořit šikovný víceúrovňový strop s obrubníky kolem obvodu. Nebo by mělo být centrum pokryto leskem a poslat několik lamp - vizuálně objem místnosti se zvýší několikrát!

Jaký je nejlepší strop v bytě (foto)

© 2017, homeli.ru. Kopírování je povoleno pouze se zadním odkazem na zdroj

Kopírování je povoleno pouze se zadním odkazem na zdroj

Jaký je nejlepší strop v bytě?

Ahoj všichni! Teď jsem měl otázku ohledně stropu v bytě. Jak nejlépe vytvořit strop: malování nebo strečové stropy. Za prvé, v kuchyni? za druhé, v ložnici a obecně, ve třetí, v koupelně? O výhodách a nevýhodách jsem četl, ale myslíte si, že budete poradit z osobních zkušeností? S vděčností.

Nejlepší odpověď

Další otázky k tomuto tématu

Jedna zeď v kuchyni bude rozdělena na cihly. Lehké lepidlo na třech stěnách a cihla jde ke stropu? Nebo jak? Řekni mi, prosím.

v levém rohu podpory téměř není. Chci, aby dělníci přetvořili poradit, jak? Stezka výše, aby se rozebíral?

Dobré odpoledne. Budeme instalovat stropní stropy v bytě. Informujte instalační společnost nebo souřadnice týmu odborníků. Žijeme v Moskvě. Díky předem.

Dobrý den. Pomozte poradit. Mám vstup do šatny (viz foto). Vzhledem k malému rozměru chodby chci tuto zeď z zrcadla. Mám v plánu vytvořit dveře se zrcadlem. Ale nevím, jak udělat zbytek zdi zrcadlo. Pokud ano.

Profesionálové, prosím, s touto otázkou. Nevím, od koho se ptát. Přišli do bytu ještě předtím, než ji přijali, a našli obrázek v rohové místnosti v rohu pod a nad ním. A pod stropem nad oknem. Viz foto Vytápění.

 • Sekundární bydlení. Rozloha je 82 m2.

  Další balkon. Tento typ domu je rozšířený, je cihlově monolitický.

  Tento projekt je vyroben ve stylu, který není tak často vidět v interiérech.

  Zde je, jak zajímavé je někdy řetězec událostí: koupíte dům v Moskvě.

  Zdravím, drahí čtenáři! Dnes vám řeknu o našich nových implementovaných.

  Výstavy

  • Naše země "ecolift" na 9 náměstí48
  • Pružinová stupnice1
  • Lidé bez fantazie potřebují radu)))7.
  • Dva různé příběhy: chlapec a dívka43
  • Existuje nějaký smysl pro rekonstrukci?21
  • Koše pro tříčlennou rodinu.2
  • Styl: starý muž. Část 4.81
  • 87 čtverečních na rodinu 6 osob1
  • Pravidelné úpravy nebo nábytek pro naše retro dacha27
  • Je možné legálně prohodit koupelnu s WC?5

  správa webových stránek není odpovědný za prohlášení a akce uživatelů tohoto webu na všech stránkách webu, jakož i správnost údajů uvedených jimi.

  Jaký strop je lepší, aby se v bytě - rady od zkušených stavitelů

  Oprava je vždy otázka, co je nejlepší v bytových stropů. Učiňme stručný přehled hlavních typů stropů, aby se zjistilo jejich výhody a nevýhody. Vyberte si, co vám nejlépe vyhovuje na cenu, kvalitu a vzhled.

  Výhody a nevýhody různých stropů

  Je web, který je upevněn na profilu z plastu nebo z hliníku a nachází se pod hlavním stropu. Pokud si nepřejete, aby vyrovnat, který je naplněn a maloval strop, skrýt nedostatky pod fólií z PVC nebo hadříkem. Je-li to považováno za odolnější, bezešvé textilie kryt než pásů PVC. Před instalací, vše, co potřebujete k utěsnění trhlin tmel. Prototyp z moderních konstrukcí plavenin lze považovat za pověšený strop ve starověkém Řecku.

  • Odolal záplavy sousedy z výše uvedeného, ​​což znamená, že můžete bez obav o tom zkazit tapety, nábytek a samotný strop.
  • Požární bezpečné, šetrné k životnímu prostředí, ale nezmizí ze slunečního záření.
  • Vydržet 100 kg / m2. Můžete skrýt dráty, trubky, trámy.
  • Bohatý výběr barev a textur (semiš, satén, satén, mat). Na filmu z PVC může být aplikován na jakýkoliv obrázek (tisk). Pokud je to žádoucí, strop může být multi-úrovni (například v podobě obloukovou střechou).
  • Plátěný provedení nevyžaduje individuální montáž nemá žádný šev šířka role a 5 m délky - na požádání. Snímá pouze 2 cm výška místnosti. Účinně vypadá „plovoucí“ střecha, která je osvětlena všude kolem.
  • rychlá instalace. Nainstalovat stropní průměrné složitost může být půl dne. Tkanina napnuta před opravou hradeb, ale po všech těch drsných prašných operací a po zapojení.
  • Záruka - 10 let.

  • Při svařování PVC pásky na nich zůstává šev, který může být patrný na zrcadlo plechů s velkou plochou.
  • Nemůže odolat teplotám pod bodem mrazu.
  • Svítidla v Stretch stropy jsou omezeny u moci. Žárovky - 50 W Halogen - 35 wattů. V opačném případě bude strop přehřátí, protáhnout a klesnout.
  • Vysoké náklady ($ 1 35 m2) a možnost poškození ostrým řezacím objektu.

  Stretch strop může mít různou strukturu. Lesklý povrch je zajímavý se svým zrcadlovým efektem, což strop „výše“. Matte textura dává odrazy, má hluboký sytost barev, je univerzální možnost pro všechny místnosti styl. Satén strop se zdá perleťová bílá kvůli svým hladkým úlevy a dobré světlo odrážející vlastnosti.

  Stavební materiál ze dvou vrstev sádrokartonu s testovacím volal sádrokartonu uvnitř. Na dřevěných nebo kovových profilů, které tvoří strukturu rámu, a dal připojené sádrokartonu listů. Skleněné vlny, která je umístěna uvnitř, působí jako zvukový izolátor. Jedná se o druh podhledu.

  • To umožňuje realizovat nějaké nápady a vytvořit strop libovolného tvaru a velikosti, včetně úlevy víceúrovňové.
  • Možnost instalace halogenovými žárovkami.
  • Trvanlivost a spolehlivost. Silná a lehká konstrukce současně.
  • Pokud je to žádoucí, strop, který může být barevné.
  • To nevyzařuje škodlivé chemikálie.
  • Má požární vlastnosti v důsledku vzduchové vrstvy a speciálních plniv.

  • Je-li konstrukce namontován v kuchyni, musíte si koupit elektrický kapuci. V opačném případě se pára a kouř znečistit povrch a malovat strop bude muset každý rok.
  • Wash povlak FCL nemůže, stejně jako ji používat ve vlhkém prostředí, má možnost pro koupelny nebude fungovat.
  • Schopnost zadržovat vodu je 50 l / m2 (méně než napětí). Po zaplavení sádrokartonové desky ztrácí svůj tvar a je třeba ji vyměnit (rám zůstává stejné).
  • Doporučuje se používat ve výšce místnosti 3 m. Konstrukce „žere“ prostor 5-20 cm, v závislosti na jeho formě.
  • Kvalitativně instalaci provést sami o sobě problematické, zavolat pány, což zvyšuje část výdajů na rekonstrukci.

  Jedná se o moderní dokončovací materiál je lesklý nebo texturou, o šířce 25 až 40 cm a široké škále barev (včetně obrázků).

  Při nákupu, vyberte panel s velkým počtem žeber - jsou silnější a odolnější. Zkontrolujte panel na flexibilitu a snadno zjistit, zda jsou vzájemně propojeny (spáry by měly být v čistém stavu). S mírným stlačením nesmí nastat praskliny na povrchu materiálu. Pokud váš současný strop plochý panel může být přilepená s „tekuté hřebíky“, ale častěji jsou umístěny na rámu z kovu nebo dřeva.

  Vlečka - typ povrchové úpravy PVC nebo dřeva. Původně byla určena pro vnější povrchy, má proto vyšší pevnostní vlastnosti.

  • Strop Materiál není hořlavý, nemá vliv na houby, to nevypouští toxiny. Proto je tento typ povrchové úpravy lze použít v koupelnách a na toaletách.
  • Nezmizí pod vlivem slunečního a umělého světla, může být povlak promyje detergenty.
  • Pokud potřebujete zónování v místnosti (například kuchyně), kterým se vlečka pomůže vymezit pracovní prostor od jídelního.
  • Nad bedně může nést elektroinstalace, větrání a drenážní trubky. Kromě toho bude k dispozici přístup ke komunikaci, protože dlaždice lze snadno demontovat.
  • Relativně nízká cena materiálu (cca 2-6 $ za 1 m 2).
  • Snadná instalace, což znamená, že si můžete dát strop v domě a ušetřit peníze na průvodci.

  Nedostatek PVC panelů:

  • Křehkost. Vyžadují opatrné zacházení při práci. Random minor bump nástroj by mohl zanechat stopu.

  Šetrné k životnímu prostředí a „prodyšná“ strop. V závislosti na technologii je možné dosáhnout hladkého, trim, bílý povrch. Nevyžaduje speciální dovednosti. Před bílení aby myje, zarovnání a zápalné nálože. Malování s vodou ředitelné nátěrové hmoty - dobrý, nízkorozpočtový způsob, jak aktualizovat strop.

  • V ideálním případě ještě před zahájením prací vytvořil návrh projektu místnosti. V tomto případě můžete zajistit, že strop bude v souladu s stěn, podlahy a nábytek. Na internetu si můžete stáhnout hotový projekt tažení strop.
  • Určit, do jaké místnosti zvolíte dokončovací materiál. Obývací pokoj hlavní podmínku - je to šetrné k životnímu prostředí (požádat o osvědčení o kvalitě dodávaných prodejcem). Strop koupelny a kuchyně mají další požadavky: odolnost proti vlhkosti, dobrý výkon.
  • Bez ohledu na to, co chcete udělat strop v bytě, budete muset přemýšlet o osvětlení. Světlo je důležité nejen z funkčního hlediska je důležitým prvkem interiéru, vytváří tu správnou atmosféru, se zaměřuje na určité oblasti v místnosti. Plán, který se bude nacházet lampy, musí zahrnovat rovněž před instalací do stropu.

  Došli jsme k závěru, že je ideální pro obývací pokoj nebo ložnice - stropního podhledu nebo sádrokartonu. PVC panely jsou vhodné na chodbě, koupelnu a WC. Vlečka je vhodné aplikovat na balkoně. Lak nebo vápno populární jako nákladově efektivní způsoby úpravy.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  − 3 = 4