Jaký lepší plynová trouba nebo elektrická

Jaký lepší plynová trouba nebo elektrická

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Že je lepší používat: plynová trouba nebo elektrická

Aby bylo možné odpovědět na otázku, jak si vybrat troubu - obvyklý plyn nebo moderní elektroinstalace, a to z nich je nejlepší, je třeba pochopit, jak je porovnat podle jakých kritérií. Tato kritéria pro každou rodinu může být individuální, ale tam jsou některé společné aspekty, které jsou důležité věnovat pozornost.

Modely plynu jsou obeznámeni používat a mají důležitou výhodu, kterou je jídlo, které se připravuje na otevřeném ohni, vždy dostane více plné chuti. Ale zastaralé technologie a mají závažné nedostatky:

 1. Vzhledem k tomu, že spalování plyn vyžaduje kyslík, čímž se trouba musí zajistit konstantní přívod vzduchu, takže plynové potrubí musí být umístěny ve spodní části. To vede k tomu, že teplota může vážně měnit v peci.
 2. Staré plynové pece prakticky nemožné současné vaření se dvěma úrovněmi.
 3. Potraviny v plynových pecích často nedovařené z jedné strany nebo jiný dozharivaetsya.

Elektrické sporáky značný prospěch z tohoto kritéria. Je třeba poznamenat, některé pozitivní aspekty:

 1. Rovnoměrné zahřívání celé pece je v důsledku skutečnosti, že topné články jsou uspořádány nejen níže a na všech stranách. Výsledkem je, že prakticky každý elektrický sporák je vybaven funkcí rovnoměrného rozložení tepla.
 2. Schopnost přizpůsobit topná tělesa, která vám umožní vybrat, které z nich použít při přípravě pokrmu.
 3. Příprava několika jídel současně nezpůsobuje potíže.

Výběr, který se trouba zahřeje rovnoměrně - plyn nebo elektrické, preference, samozřejmě, je poskytnout moderní vybavení.

V rámci úspor volba padá na plynových zařízení, protože plyn je mnohem méně elektrické energie.

Je důležité si uvědomit, že:

 • Pokud nechcete mít metr plynu ve vaší domácnosti, jako je deska bude podstatně příznivější.
 • Doba, po kterou je možné použít plynový sporák, je mnohem větší než ten, který je uveden do provozu elektrického modelu.

elektrické sporáky velmi nerentabilní z ekonomického hlediska. To může být posuzována na základě následujících skutečností:

 • I když je plynoměr elektřinu je vždy vyšší.
 • Elektrická trouba spotřebuje asi 150 kilowatt za měsíc.

Máte-li určit, který trouba je lepší z hlediska hospodárnosti, plynový nebo elektrický, je výhoda vždy obdrží plynovou troubu. Elektrický sporák spotřebuje velmi mnoho energie, a pokud máte velkou rodinu - to není rentabilní.

Při výběru trouby důležitým kritériem je přítomnost různých funkcí.

Plynové trouby mají následující sadu parametrů:

 • Integrované čidlo teploty pro regulaci.
 • Časovač.
 • Novější modely zařízení mohou být vybaveny s grilem.

Elektrické sporáky pochlubit širší svazek, které mohou zahrnovat:

 1. zásobování distribuční funkci tepla.
 2. Embedded časovač pro sledování doby vaření.
 3. Funkce Turbogrilya.
 4. Vestavěným automatickým odmrazováním.
 5. Automatizované systémy řízení technologickými procesy hotová jídla a automatická regulace teploty.
 6. Možnost zvolit režim pro výrobu standardní sadu nádobí.
 7. Samočisticí funkci.

Na vyřešení dilematu, kterým je lépe vybavena trouba, Plynový nebo elektrický samozřejmě vyhrává druhou možnost. Ale to neznamená, že sporák je horší, protože většina z zvonky a píšťalky se používá jen zřídka v praxi.

Trouba je vybavena posuvným mechanismem

Výrobci sporáky péče o bezpečnost svých výrobků. Pokud budeme mluvit o plynových pecí se ukázalo následující:

 • Otevřený oheň lze považovat za méně bezpečná, ale moderní modely je uzavřena sklem odolným tepla.
 • Složitost kontrolu úniku plynu, který nevidí, ale v nových modelech, existují senzory, které budou automaticky blokovat tok plynu v nepřítomnosti ohně.
 • Nové desky jsou rovněž vybaveny funkcí ochrany dětí, který hovoří v jejich prospěch.

Při použití elektrického vařiče důležité pečovat bezpečnosti zapojení. Ve starších domech elektroinstalace deska může způsobit obvodu. Zbytek jsou elektrické trouby, dobrou úroveň ochrany.

A zemního plynu a elektrické trouby vybaveny bezpečnostním zámkem

Bezpečnost - nejdůležitější aspekt při výběru jakéhokoli zařízení. Z tohoto hlediska, a plynový a elektrický sporák, není uspokojivá, takže můžete bez obav o tomto bodě.

Pole cena se může značně lišit. Výběr toho, co koupit trouba - elektřina nebo plyn, v hodnotovém vyjádření by mělo dávat přednost druhé možnosti. Plynové pece jsou nejen levnější, když si koupíte, ale bude ekonomický provoz.

Elektroduhovok vysoká cena je vzhledem k širokému rozsahu funkcí, ale také v podobném střihu tyto možnosti dražší plyn.

Volba troubu - individuální záležitostí, a to vždy závisí na mnoha faktorech. V závislosti na vašich potřebách, měli byste dávat pozor na následující ukazatele:

 • Kapacita trouby.
 • Šířka trouby.
 • Konstrukce dveří (sklopné, sklopné).
 • skříň typu (konvenční nebo zapuštěná).

Výběrem troubu, nespěchejte. To je vážný nákup, který vám vydrží celé roky. Je důležité vzít v úvahu všechny nuance a učinit správné rozhodnutí.

Nelze jednoznačně odpovědět na otázku, co je lepší používat: plynový sporák nebo elektrický. Řešením je individuální a závisí na několika faktorech. Z hlediska úspor je vybrat plynovou troubu. Pokud potřebujete moderní zvonky a píšťalky, dlaň je ve vlastnictví elektrickou troubou.

Ratingu pece v roce 2017, cena a kvalita různých modelů. Srovnání, technické parametry a další funkce. Výhody a nevýhody z nejlepších modelů.

Jaký plyn nebo elektrická trouba je lepší

Jaký druh pece je nejlepší, elektrický nebo plynový? A plynové a elektrické trouby mají své vlastní výhody a nevýhody. Pece se liší snadnou správu, na funkčnost, bezpečnost, náklady a způsobu vytápění. Ve způsobu vytápění pecí jsou rozděleny do elektrické a plynu.

 • Nejvýznamnější výhodou plynových pecí je, že plyn se provádí téměř ve všech domech v naší zemi. Proto je použití plynu-to-je levnější než elektřina. Z toho vyplývá, že plynová trouba je levnější než použití el. A v případě, že dům je slabý elektroinstalace, pak jedinou možností je plyn pece. Nebo můžete změnit vedení v celém domě.
 • Druhou výhodou je, - snadné použití. Řízení je obvykle mechanické, tak to nezpůsobí žádné potíže. Takové nakládání obvykle nepřekračuje mimo kontrolu.
 • Všechny trouby plyn ohřát rychle a tepelné energie, které jsou lepší než elektrické trouby. Taková technika k použití a snadné. Pokud se chystáte vařit husu jako celek, bude doba vaření nezklame.
 • Nyní je trouba začala vyrábět konvekčního vytápění. Tato funkce umožňuje získat propečený rovnoměrně na nádobí, dává růžové a křupavou kůrku. Konvekce topení - to je velmi dobrý doplněk do trouby.
 • Mnohé z nich jsou vybaveny plynovou troubou - kontrola a elektronické.
 • Tam je víra, je-li jídlo vařit na ohni, to je více voňavá a chutnější.
 • Levný plyn pece špatné prohřívá, díky kterému špatné jídlo propečený.
 • Plynová trouba s konvekčním vytápěním, jsou dražší.
 • Jako funkce trouby je mnohem chudší než elektrickou troubou.
 • Plynem pece obtížné udržet čistotu.
 • Bez ohledu na to, zda je vybaveno funkcí trouby GAS GAS - kontrola, může být únik plynu.
 • Nejčastěji elektrické trouby jsou levnější než plyn. I když mají stejnou funkcionalitu.
 • Elektrická trouba je mnohem více funkcí, než plyn. K dispozici jsou funkce automatického ohřevu, jak konvekčního vytápění. Také oni mohou být vybaveny gril elektrická trouba, parník, mikrovlnná trouba.
 • K dispozici jsou elektronické ovládání, dotykový displej. Na konci vaření pípnutí. Je funkce paměti a automatické vaření.
 • Je také vybaven termostatem elektrická trouba, která může být použita, aby se teplota přesněji.
 • Snadno se čistí, má funkci samočisticí.
 • Elektrická pec může být zahřát na 300 stupňů.
 • Elektroduhovok nejvíce Hlavní nevýhodou je velká spotřeba elektrické energie.
 • Při instalaci ve starších domech je třeba vyměnit elektroinstalaci.

Je-li správně fungovat na plyn a elektrickou troubou, a pečlivě se o ně postarat, že každá žena může cítit jako vaření.

Což trouba je lepší - plynový nebo elektrický? Co trouba si vybrat - plyn nebo elektrické?

Téměř každý, kdo musel koupit domácí spotřebiče do kuchyně, přemýšlel, co je trouba je lepší - plynový nebo elektrický? Srovnání cen plynu a elektrické verzi, můžete vidět, že je nesporným lídrem bude první zařízení. Nicméně, podle odborníků, druhý typ je nejvhodnější pro ženy v domácnosti. Chcete-li zjistit, který trouba je lepší - plynový nebo elektrický, bude věnován této problematice samostatný článek. Dnes jsme zjistili, všechny vlastnosti, výhody a nevýhody obou možností. Takže, trouba plynový nebo elektrický - jakou vybrat?

Tato technika se objevil mnohem dříve, než elektrické, a dodnes jeho popularita není omezen. Jaké jsou jeho funkce? Za prvé, mnoho majitelů nákup těchto zařízení z důvodu cenové kategorie. Stojí alespoň 20-30 procent méně elektrické protějšky. Za druhé, plyn zařízení je velmi vhodné použít. Cook potravin v těchto pecí je velmi jednoduchá, protože nemají velkou sadu funkcí. Dobře ovládat a měnit teplotu lze používat pouze jeden regulátor. Ti, kteří nejsou zběhlí v elektronice, to ocení. Za třetí, jídlo na plynovou troubou připravuje mnohem rychleji než elektrický. Ve skutečnosti, zpracování potravin na otevřeném ohni, a proto je teplota zahřívání vyšší.

Na nedostatky plynových zařízení

Trouba plynový nebo elektrický - což je lepší? Za účelem odpovědi na tuto otázku, pojďme zvážit nevýhody této metody. Hlavní nevýhodou plynových pecí - vysoká ohni a exploze. Trouba, stejně jako zbytek plynového zařízení, vyžadují speciální návod k použití. Taková zařízení jsou mnohem nebezpečnější pro člověka než konvenční vozidla na elektrický pohon. Dokonce is menším úniku plynu, ty jsou ohroženy nejen jeho život, ale život každého kolem sebe, ale proto, že důsledky mohou být tragické. Aby k tomu nedošlo, v žádném případě to není nutné instalovat troubu sami. K tomu, tam jsou odborníci, a ušetřit na instalaci kamen trouby nebo plynu by nemělo být.

Další nevýhodou je špatná plyn nastavení teploty pece. Chcete-li ovládat plameny, můžete jen částečně, protože žádný nástroj není vystavit na určitou teplotu v rozmezí 1 stupeň Celsia. Časový doporučen pro přípravu konkrétního pokrmu bude příliš drsný.

Další nevýhodou - je vysoce znečišťující. To se děje proto, že plyn je přiváděn s různými nečistot a přísad, které jsou saze, když hoří, voskovitého filmu. Umýt to docela obtížné i při použití brusiva. Mimochodem, jsou filtry příliš extrakty absorbovat část vkladu. V souladu s tím musí být vyměněny častěji.

Trouba plynový nebo elektrický - což je lepší? Výhodou elektrických protějšky

Tato technika má dostatečnou sadu funkcí, aby se vařit jídlo v co nejkratším čase za použití minimálního množství elektrické energie. Vzhledem k širokému funkčnosti i nováček v domácnosti mohou cítit v roli kuchaře a vařit nějaké lahodné pokrmy. To znamená, že elektrická trouba - je plně nastavitelné zařízení, které má k dispozici všechny potřebné sadu funkcí k usnadnění a automatizaci procesu vaření potravin.

Je také důležité zdůraznit vysokou úroveň bezpečnosti této techniky. Na rozdíl od zemního plynu, elektrická trouba, můžete připojit sami - stačí koupit příslušnou zásuvku a zástrčku do zásuvky. Tato technika nesvítí, a už vůbec ne explodovat, a lze jej použít i dítě.

Clean - to je jeden z hlavních kritérií pro správné vaření. To je důvod, proč výrobci vytvořit takovou desku, ve kterém znečištění na stěnách zařízení prostě nemá. A je-li plynová trouba tvoří stabilní povlak, elektrické takže není problém. Ve skutečnosti, může dojít k některé uhlíkové usazeniny na topné těleso práce?

S ohledem na otázku, jaký druh pece je lepší - plynový nebo elektrický, je třeba poznamenat, a možnost jemné doladění za druhé teploty. A celé tajemství spočívá v tom, že speciální řídicí umožňuje přístroj nastavit požadovanou úroveň tepla s přesností 1 stupeň Celsia. Stejné protějšky plyn nemůže.

Jak jsme řekli na začátku, náklady na elektrická zařízení se výrazně liší od plynu, a ne k lepšímu na straně kupujícího. Vzhledem k tomu, že průměrná cena těchto pecí - 15-20 procent vyšší než ostatní, mnozí raději ji do zařízení pro zásobování plynem, i přes složitost jejich provozu.

Seznam hlavních nevýhod těchto zařízení, je třeba také poznamenat, jejich absolutní závislost na napájení. V tomto ohledu, odborníci nedoporučují instalovat je v domech, kde jsou časté výpadky proudu. Posuďte sami - pokud ještě čaj prostě nebude možné v apartmánu napájecího proudu je vypnutý, teplo na sporáku, a ještě více tak trouby. Proto je volba vždy zvážit nejen funkčnost technologie, ale také stabilitu vaší moci.

Takže, trouba plynový nebo elektrický? Je lepší dát přednost levné, nebo drahé volbou? Bych měl platit? Vypisovat všechny výhody a nevýhody obou možností, je snadné určit, který trouba je lepší - plynový nebo elektrický. Nepochybný vůdce je jen elektrická zařízení.

Argumenty ve prospěch takových pecí

 1. Bezpečnost.
 2. Pohodlné funkce.
 3. Jednoduchost a srozumitelnost v provozu.
 4. Schopnost kontrolovat teplotu a přesné vyúčtování.
 5. Jednotná prozharka nádobí.
 6. Účinnost při využívání elektřiny. Plyn se v průběhu času, a tím rychleji elektřinu, takže tato energie - slibnější.
 7. Takové tepelně izolovaná pec, a proto není příliš teplý vzduch.
 8. Po uvaření nebudete mít potřebu dodatečného čisticího zařízení stěn zálohu.

Jaký je nejlepší elektrická trouba? Expertní hodnocení u výrobců

Na ruském trhu poměrně dost vhodných možností pracovat z pevné elektrické sítě 220 V. Pokud se nakonec rozhodnete koupit takovou pec, věnovat pozornost těchto výrobců:

 1. „Virpul9raquo;.
 2. „Ariston9raquo;.
 3. „Hansa9raquo;.
 4. "Juno Electrolux".
 5. AEG.
 6. „Bosh9raquo; (Jeho průměrná hodnota se pohybuje kolem 800 až 950 eur).
 7. „Simens9raquo;.
 8. „Gorene9raquo;.
 9. „Zanussi9raquo;.
 10. Ikea (nejvíce levné na světovém trhu - průměrná cena se pohybuje kolem 200 až 220 euro).
 11. „Miele9raquo; (Mimochodem, tato trouba je nejvhodnější na údržbu, je lépe se čistí).

Jsou to oni, kdo se zabývá výrobou vysoce kvalitních domácích spotřebičů a nábytku z těchto firem, podle všeho, jsou provozně spolehlivé, nákladově efektivní a relativně jednoduché na údržbu.

Takže jsme zjistili, co je nejlepší pece. Jak vidíte, budoucnost - za elektřinu, takže pokud si chcete koupit vybavení pro věkové kategorie, kupovat jen takové jednotky.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

82 − = 78