Japonská zahrada Photo

Japonská zahrada Photo

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Krásné japonské zahrady (14 photos)

1. Aoi-den a Kasuy-en

Tyto dvě zahrady jsou zdarma k návštěvě a nachází se v hotelu Westin v Kjótu. Byly navrženy a postaveny podle japonského mistra Jeeha Ogawa a jeho syn Hakuyo.

Přes starý hora brána v Japonsku mohou dostat do Chion-v chrámu a zahradu, která byla postavena původně v roce 1234.

Engakudzi - (. 1274, 1281 g), památník pro ty, kteří přišli o život během mongolských invazí, stejně jako součást horského systému Kamakura Zen chrámu, a skládá se z 18 chrámů a rozsáhlé zahrady.

Postavený v roce 1629 pro bývalého císaře, Enttsudzi byly pečlivě upravené, a tam vládne idylické atmosféře.

Ztělesněním klidná zahrada v chrámu v Kjótském Giodzi vás naučí znát „Zen“ asi $ 4.

Hlavním smyslem zahrady, ve kterém se toulat, - místo tradičních japonských svatby.

Jeden z nejstarších chrámů a zahrad v regionu Kamakura Hasedera, jak se říká, byl postaven kolem roku 736.

Sub-Kyoto chrám Shorin-in chrámu Hosen-in desek z krvavé of Fushimi zámku (která byla předložena v rámci památníku) av rámci svěžími zelenými zahradami.

Malý chrám s velkým množstvím památek, Jizo-in Kyoto byl postaven v roce 1367 a od té doby byl několikrát přestavován.

S nově zrekonstruované čajovně Dzomayo-dži je skvělým místem k odpočinku na povaze, být v Kamakura, a je pátý z pěti chrámů, který byl pod dohledem regionu Kanto.

Se nachází v Kjótu, chrám jōruri-dži byl postaven asi 1047. Rybník v centru chrámu byla založena před více než sto let později.

Nachází se na Kjótský Kaji-ji Temple je centrem šingon, a byl založen v roce 900 tehdejší císař Daigo.

V nejstarší buddhistický chrám v Kyoto Kennin-dži dvě zahrady se nachází.

Předtím vlastnil zakladatel Mitsubishi, Kiesumi Garden Fukugava (Tokio) se rozkládá na ploše více než 8 hektarů.

Japonská zahrada (39 photos) druh. Skalka, voda v japonské zahradě, suché rybníky, cesty a vegetace

Japonsko vždy přitahoval pozornost lidí, a to zejména s jeho tajemství, tajemné a neobvyklé. Japonská zahrada není kompatibilní s změť barev, jejichž hlavním účelem není to obdivovat krásné květiny. Důležité je, aby se člověk myslet úžasný, i když jen na krátký čas zapomenout na nedokonalosti světa.

Jedna z variant na japonskou zahradu

Na první pohled, aby se dosáhlo takový účinek je velmi obtížné vlastnit. Zvlášť pokud začnete učit základy japonské zahrady s složité kompozice, ale nevzdávejte to. Než začnete přemýšlet o rozvržení a vybrat prvky pro konstrukci, je vhodné, aby se seznámili s typy zahrad v japonském stylu.

Můžete zvolit 4 typy zahrad:

 • parkové zahrady - můžeme říci, že začali zahradnické umění v Japonsku, první zástupci tohoto typu se objevily přibližně ve VI-VII století stěhovala z Číny;

Park zahrady zabírají značnou plochu

 • palác - objevil se v IX-XIIvv, titul je zřejmé, že obyčejní smrtelníci mají takové zahrady nejsou;
 • chrám - se konají v klášterech a měli přizpůsobit osobě myslet vznešených záležitostech;
 • domov je nejběžnější typ, a to nejen v Japonsku, ale také v zahraničí.

Jeho charakteristickým rysem je velká plocha, většina z těchto zahrad se nachází na rovné ploše, kde se nachází řeky nebo jezera. V některých případech, rýžová pole, která se nachází v sousedství, který se používá jako součást designu.

To není ve vlastnictví jedné osoby, ale národní poklad, tím více, že tyto zahrady neporušené téměř nepřežil. To je výborné místo pro kreativitu a relaxaci. V minulosti, to jsou místa, přednostní císařský rodinnou dovolenou.

Odpočinku v parku, a teď neztrácejí na popularitě

Tento druh se stal základem a zahradního umění v Japonsku později doba půjčil hodně vzorů prvních zahrad. Například, přísné barev a minimalistický design.

Stejně jako v parku, obsadili velkou plochu, a používá hlavně pro zábavu a potěšení císařské rodiny a šlechty. Hlavním prvkem - ostrov a jezero (nebo i více), připojený ke břehu půvabných dřevěných mostů.

Zbytek parku návrhu je silně připomíná zahrad, jediný, v němž hlavní důraz - vodní útvar by měl být viděn nejen ze země, ale také z budovy. Velikost nádrže by měla být dostatečná pro plavbu, je zábava miloval japonských císařů.

V Zen buddhismu, krásu přírody je dána poslední místo. Předpokládá se, že uvažuje o krásu a dokonalost divokého muže může být trochu blíže k poznání pravdy. Proto je japonská zahrada - základním prvkem každé sebeúcty kostela v zemi vycházejícího slunce.

Chrám Zahrada upraví tak, aby odrážely na věčné

Mark je, a ducha nového na území registrace. To bylo tady, že první rostliny začaly být nahrazen obvyklé balvany a malé kameny (v závislosti na ploše zahrady). Řeč je o slavné „skalky“ a suché proudy do příměstských oblastí.

Hlavní prvky designu použity valouny, oblázky, malé kameny, kusy mechu. Zvláštní pozornost je věnována vzájemné uspořádání jednotlivých prvků zahrady vytvořit Spletitostem kameny jsou uvedeny níže.

Při použití balvany a kameny v řadách vegetace by bylo vhodné mechu na nich.

Tato technika se zvýší pouze celkový dojem starověku, a to bude přínosem pro celkový dojem ze zahrady.

V Japonsku, rok již akutní problém volné území, ale za takových okolností, mnoho z domů má vlastní malou zahrádku. Dochází k tomu, že plocha může být vypočítána v čtou metrech doslova čtverečních.

V japonském stylu zahrada může být umístěn na ploše několika čtverečních metrů

Vizuálně, japonská zahrada je vytvořit pocit prostoru, aby i nadále doma. Je žádoucí používat vodu, přispěje k pacifikace šumění. Ideální provedení sjednocení sledem malých vodních nádrží kaskád nízké vodopády.

Jako poddruh v této kategorii lze rozlišit čajové zahrady - pití čaje obřad je vážná a vyžaduje individuální přístup. Čajová zahrada se k muži na klikaté cestě ke zdroji vody, a poté, co tradiční mytí rukou, byl čas na čaj.

Příkladem čajové zahradě

Každá zahrada v japonském stylu je jedinečný, ale existuje několik obecné zásady vztahující se na registraci každou zahradu. Můžete si také přinést řadu prvků, které jsou dovedně spojují, a dosáhl nevšední atmosféru.

Při umísťování část by měla následovat tato doporučení:

 • Použití kamenů může jen povzbudit;
 • Voda také odkazuje na doporučené prvky zahradní architektury. Samozřejmě, uspořádat malé jezírko v této oblasti je ne každý si může dovolit, ale účinek na hladině vody stojí za finanční náklady;

Kaskáda malých vodopádů vypadá skvěle

 • Je-li vodní útvar nefunguje, pak můžete zkusit uspořádat Dry Creek. Hlavním úkolem projektanta - vytvořit pocit, že malý potok prostě vyschl;
 • Track v japonské zahradě by neměly být ohýbány v ostrých úhlech a přímek. V přírodě se můžete setkat pouze měkké křivky a hladké kontury, ve stejném stylu, které mají být provedeny a dráhy;

Příklad track zahradní

 • Osvětlení - to je jednoduchá, můžete jednoduše koupit ready-vyrobené lucerny pro zahradní plot japonském stylu a nastavit je na správných místech;
 • správně zvolen vegetace také hraje velkou roli;

Osvětlení by mělo být měkké, aby vyplnil celou plochu s jasným světlem úplně k ničemu.

 • v případě, že velikost pozemku umožňuje, přímo na břehu jezera, můžete nainstalovat malý pagoda nebo alespoň pár lavičkami pro odpočinek a reflexi;
 • V některých případech bude japonská zahrada vypadat neúplný bez „shisha odoshi“ (vyděšení jelen) nebo „Tsuki-Bai“, stejně bogey, jen složitější konstrukce.

Strašák pro jeleny

Chcete-li vytvořit to bude potřebovat několik velkých kamenů, štěrku při navrhování prostoru mezi nimi a možná i trochu mechu.

Hlavním problémem při umísťování kamenů je neporušují základní pravidla kamenné zahrady:

 • Velké balvany se nacházejí v zahradě v nádherné izolaci;
 • Menší kameny mohou být zařazena do skupiny s 3,5 nebo dokonce 7 kamenů. Doporučuje se kombinovat rozšířené a běžné formy;

Kameny mohou být seskupeny

Je přísně zakázáno umístit podlouhlé kameny ve vodorovné poloze.

Takže budou připomínat ležící lidské tělo, to znamená, že způsobí smrt asociace - ne nejlepší efekt pro zahradu.

 • nesnažte se dosáhnout symetrie. Při navrhování zahrada s rukama lepší vybrat místo kontemplace a start již z ní;

zahradní kameny organizační schéma

 • Prostor mezi jednotlivými skupinami naplněných kameníčko se srovnal a na povrchu můžete čerpat vlnovkou konvenční hrábě - bude symbolizovat moře.

Není vždy po ruce, je balvany požadovaný tvar, a pracovat s větší hmotností, není síla každého z nás.

Výstup z této situace může být domácími kameny s výplní z plastových sáčků a kostrou vyztužujícího pletiva, obmítali jeho povrch vrstvou cementové kaše a po vysušení kámen se liší od přírodního.

Na povrchu štěrku potřeboval nakreslit vlnovku

Je-li důležité nádrž zařízení cítit rovnováhu mezi velikostí, například o velikosti rybníka a zahrady. Rapid vodopád bude vypadat na místě v malé zahradě a stane se zdrojem obav spíše než se nálada na klidné cestě.

Ani japonská zahrada na šířku není bez zásobníků (jako varianta může být použita „suché nádrže“). Bude to vypadat dobře kaskády malých vodopádů či jednoduchého proudu, ale také statické nádrže jsou také obyčejné.

Zvláštní pozornost by měla být věnována následujícími funkcemi:

 • pobřeží - na japonských zahrad jsou kontraindikovány správný zaoblený tvar. Nejlepší je, pokud pobřeží je ohnutá;
 • odraz zrcadlo voda - dobré řešení bude přistání na břehu rostlin, které bude viset nad vodou;
 • na dně jezer jsou vhodné velké balvany;
 • pokud rozměry umožňují, ve středu jezer je zapotřebí malý ostrůvek, který by měl vést elegantní dřevěný most od břehu.

Malý ostrov v zahradě mechy

Japonské zahrady a parky často jít bez vody v obvyklé formě, v tomto případě, to je často používáno takzvané „suché proudy“ nebo rybník. Hlavním úkolem projektanta je divákovi dojem, že voda byla pryč jen před pár hodinami a další dešťová voda nádrž je plná.

Suchý potok s malým mostem

Nejjednodušší verzi suché prohlášení potoce vypadá takto:

 • ve tvaru kanálu. K tomu, odstraňte drny a země se prohlubuje;
 • kanál položen oblázky (lze použít i jiné materiály, například, žula);
 • na břehu vysazeny rostliny, které běžně rostou v rybnících;

Pár rostlin mohou být zasazeny v řečišti.

 • povolené zařízení malých mostů.

Track a vegetace v zahradě

Při organizování skladby v zahradě, aby se zabránilo dlouhé rovné úseky, ale ostré a časté zlomeniny bude zbytečné. Cesta by měla plynule ohýbat a procházející skrz něj, člověk musí vidět všechny skryté rohy.

Co se týče vzhledu, měli byste se nelepí na správné formy, bude tedy dlažební deska nefunguje. Nejlepší volbou - velké kameny s plochým povrchem, v případě, že jsou viditelné stopy zvětrávání, to bude jen přínosem. Podél hrany takových velkých kamenů může být zdobené mechu, možnosti jsou mnohé, a cena těchto tratí bude ještě méně než obyčejné dlaždice.

Řidičské japonskou zahradu

Kameny lze nazvat základem (kostru) na zahradě, ale bez rostlin (bez masa) jakákoliv zahrada bude vypadat pustovato. Ale vhodné nejsou pro každý druh vegetace, je-li obvyklá zahradní světlé skvrny jen bude mít prospěch, a když uděláte barevná paleta v japonském stylu, aby se více uvolněně.

Nejběžněji používané stálezelené druhy, které jsou důležité v první řadě, které vám umožní vytvořit zajímavé tvary, pokračovat po celý rok. A evergreen lákavé přemýšlet o věčnosti.

Pokud jde o konkrétní typy, které mohou být použity tyto rostliny po japonské zahrady v Rusku:

 • Japonské javory (na zimu bude muset pečlivě izolovat), použití jiných typů javorů;

 • jehličnany - mluvíme o různých druzích borovic;
 • bambus je zřídka používán v Rusku, za zmínku je to možné, pokud SAZU - malá bambusu, který roste v teplém až do výše 1,5 m;
 • keře lze konstatovat, ze azalky, rododendron, Euonymus;
 • trvalek vhodné duhovky a chryzantémy;

Na obrázku - fragment vodní zahrada kosatců

 • kapradin a mechu jsou také často použitý v návrhu.

Při výběru rostlin pro japonskou zahradu, je třeba vzít v úvahu klima v Rusku.

Některé z nich nemůže tolerovat extrémní chlad.

Japonská zahrada - skvělé místo nejen pro jednoduché rekreaci, ale také přemýšlet o tom, věčný. Administrativně nastaví klidnou náladu a dělá myšlenky plynout hladce a plynule as vodách hluboké řeky.

Přes zdánlivou jednoduchost v designu by měl vzít v úvahu mnoho odstínů, budou informace v tomto článku vám pomohou porozumět tomuto voprose.Na videa v tomto článku základní nuance designu zahrady v japonském stylu.

20 Japonské zahrady z celého světa

Japonské zahrady rozbít po celém světě: v dvorech domů v sousedství městských parků, stejně jako historických míst, jako jsou buddhistické a šintoismu chrámy a starých hradů. V japonské kultuře, květinářství - skutečné umění, jako je kaligrafie. První japonské zahrady byl pod vlivem stylizovaných čínských zahrad. Tradice vytváření japonské zahrady prošly od žáků sensei. Nabízíme vám 20 úžasné japonské zahrady z celého světa.

1. Garden Hongbo, Osaka, Japonsko. (63highland)

2. Japonská zahrada v Buenos Aires, Argentina. (LUIS Argerich)

3. Temple Rjóandži Garden, Kyoto, Japan. (Jaime PEREZ)

4. Japonská zahrada v koberci, Austrálie. (JOHN O'NEILL)

5. Ritsurin Garden, Takamatsu, Japonsko. Ve středu typické japonské zahrady je dům, ze kterého se rozhodl užít právě tuto zahradu. (63highland)

6. Kromě obytného domu v japonské zahradě může mít některé z těchto prvků: voda (most přes vodu, nebo kameny); kamene nebo jen hromada kamení; lucerna (zpravidla kámen); čajovna nebo pavilon; živý plot, plot nebo tradiční zeď. Foto: Monte Palace Tropical Garden, Madeira, Portugalsko. (JONATHAN Grobe & HANNES Grobe)

7. Kámen Garden Daydzen Cena-ji, Kyoto, Japan. (CHRIS & SUYEN Selke)

8. Japanese Tea Garden, San Francisco, USA. (J. ASH BOWIE)

9. Japonské zahrady jsou považovány za místo, kde se člověk vzdálí od shonu všedního života a stresu. Foto: Ginkau-dži, Kyoto, Japan. (KAISER TIA)

10. Korakuen zahrady, Okayama, Japonsko. (63highland)

11. Kaiyu-Shiki - zahrady, kde jdou plně využívat jejich krásu. V některých místech mají nerovný, takže se můžete podívat dolů. Foto: Zahrady Hamilton, Waikato, Nový Zéland. (Bit2span)

12. kameny používané pro stavbu tratí, mostů a přejezdů. Foto: Zen zahradní kámen, Japonsko. (BRIGGITTE Jeannette)

13. Japonská zahrada v Nizozemsku. (FRANS SCHMIT)

14. Japonská zahrada v Portlandu, USA. (Laura Scudder)

15. Adachi Museum of Art, Yasugi, Japonsko. (63highland)

16. Voda by měla být součástí přirozeného prostředí v japonské zahradě. Proto zde najdete fontány. Voda teče hladce a jemně. Na jednom z nejkrásnějších vodních ploch často visí světla. Některé zahrady dokonce vyschly rybníků, kde se vytvářejí stejný účinek jako plná. Foto: Garden ve městě Kumamoto, Japonsko. (63highland)

17. Keunkan Garden, Nagahama, Japonsko. (63 Highland)

18. Japonská kamenná zahrada v Koyasane, Japonsko. (ANTHONY Finney fotografie)

19. japonské zahrady v Portlandu, USA. (STEPHEN šedá)

20. Zelené rostliny - další část japonských zahrad. Japonská tradice vyžaduje jemné odstíny zelené, ale také se používá kvetoucí stromy a rostliny. V japonských zahradách, Západ používá mnoho jedinečných Japonsko-pouze rostliny. Foto: Park Como v Minnesotě, USA. (KRISTI SAUER)

Leave a Comment

Your email address will not be published.

17 + = 21