japonské domy

japonské domy

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Japonské tradiční domy. Japonské čajovny

Japonské tradiční dům má neobvyklý název. Zní to jako Minka. Přeložen znamená „dům lidu.“ V současné době v Japonsku takové struktury lze nalézt pouze ve venkovských oblastech.

V dávných dobách se slovo „minka9raquo; Říkali rolnické domy vycházejícího slunce. Stejné domy patřily obchodníků a řemeslníků, že je to, že část populace, která nebyla samuraj. Dnes, nicméně, třída rozdělení společnosti neexistuje, a slovo „minka9raquo; To platí pro všechny tradiční japonské domy, které jsou věkově přiměřené. Tyto domy se nacházejí v oblastech s různým klimatickým a geografickým podmínkám, má poměrně širokou škálu velikostí a stylů.

Ale ať je to jak chce, všechno Minka se dělí na dva typy. Prvním z nich jsou vesnické domy. Zatím se jim říká NOC. Druhý typ Minka - měšťanské domy (Matija). K dispozici je také podtřída NOC - japonskou rybářskou domeček. Co říkáte domov? Tento rustikální goka domů.

Tradiční japonské domy jsou poměrně výrazné struktury. Obecně platí, že oni jsou kůlna, stojící nad prázdným prostorem. Minka střecha spočívá na rámu z dřevěných sloupů a trámů.

Japonské domy v našem chápání nemají ani okna ani dveře. Každý pokoj má tři stěny, které jsou snadno odstraněny z rámu křídla drážek. Mohou být vždy přesunut nebo odstraněn. Tyto stěny a okna hrát roli. Majitelé bílé pasty-jako tkáně volal rýžový papír a Shoji.

Charakteristickým rysem japonské domy jsou jejich střechy. Jsou jako modlících se rukou člověka a sbíhají pod úhlem šedesáti stupňů. Že zahraniční sdružení, které způsobují střešní Minka, se odráží v jejich jménu. Zní to jako, „Gassho-dzukuri9raquo,, což znamená“ sepjatýma rukama ".

Tradiční japonské domy přežily až do současnosti, je historickou památkou. Některé z nich jsou chráněny národní vlády či místních samospráv. Některé z budov zařazena do seznamu světového dědictví UNESCO.

Materiály hlavních konstrukcí

Rolníci si nemohli dovolit stavět drahé bydlení. Oni používali materiály, které byly nejvíce snadno dostupné a levné. Minka postaven z bambusu a dřeva, hlíny a slámy. Používá se jako různé druhy bylin.

Strom se obvykle používá pro výrobu „skeleta9raquo; house a střecha. Pro vnější stěny byly odebrány bambus a jílu. Byly nahrazeny vnitřních příček a posuvných obrazovek. Když se střešní zařízení používané slámy a trávy. Někdy v horní části těchto přírodních materiálů položena dlažba z pálené hlíny.

Kámen sloužil k posílení nebo vytvořit základ. Nicméně, při stavbě domu, tento materiál není používán.

Minka je japonský dům, architektura, která je tradiční pro Japonsko. Podpěry jsou tvořeny v něm „skelet9raquo; zařízení a chytře, bez použití hřebíků, jsou spojeny s příčnými nosníky. Otvory ve stěnách domu jsou shoji a těžké dřevěné dveře.

Gassho-zukuri mají nejvyšší a nejznámější japonské domy. A tato funkce dát jim jejich úžasný střechu. Jejich výška umožňuje obyvatelům obejít se bez komínu zařízení. Kromě toho konstrukce střechy předpokládal zlepšení v podkroví obrovské úložného prostoru.

Vysoká střecha japonského domu Minka spolehlivě chránit před deštěm. Déšť a sníh, ne zalezhivayas okamžitě stáhl. Tato charakteristika by neumožnila vlhkost dostat do místnosti a hnilobě slámy, ze které byla střecha uspořádán.

Střechy Mink jsou klasifikovány podle různých typů. V Matija Například, oni obvykle vyvrcholila, sedlová pokrytá taškami nebo šindelem. Lišily od střechy většiny venkovských domovů NOC. Oni jsou obvykle pokryté slámou a měl sklon ve čtyřech směrech. Na hřebeni střechy, stejně jako v těch místech, kde zakotvila různé profily, instalované speciální čepice.

Mink jsou obvykle sestávala ze dvou částí. V jedné z nich byl špína patro. Tato oblast byla volána domů. V druhé části podlahy zvednuté nad úroveň krytu půl metru.

V první místnosti jsme připravovali jídlo. Zde byl umístěn hliněné peci, potravinové sudy, dřevěné umyvadlo a džbán vody.

V místnosti se zvýšenou podlahou má vestavěný krb. Kouř z ohně, zředěný v tom, šel pod střechou, a to není v rozporu s obyvateli domu.

Jaký dojem japonský dům pro evropské turisty? Zpětná vazba od lidí, kteří poprvé přišli do Minka, říkají překvapení, což způsobilo jejich naprostý nedostatek nábytku. Návštěvníci pohled otevřený jen holé dřevěné konstrukce domů. Je podpůrné sloupy a trámy, hoblované desky a příhradové stropy Shoji jemně rozptylují sluneční světlo přes rýžového papíru. Zcela prázdné podlahy pokryté slámou rohože. Neexistují žádné ozdoby na stěnách. Výjimkou je výklenek, ve kterém je umístěn obrázek, nebo přejděte s básní, pod kterou je váza s kyticí květin.

Evropské muž, který se ocitne v japonském domě, zdá se, že to není doma, ale pouze kulisou pro divadelní produkci. Zde máme zapomenout na stávajících stereotypů a uvědomit si, že doma - to není pevnost, a že vám umožní zažít harmonii s přírodou a jejich vnitřním světě.

Pro obyvatele Východu důležitou roli ve společenském a duchovním životě hraje čajový dýchánek. V Japonsku, tradice je přísně malované rituál. Trvá lidí se zúčastnilo, který vaří a pak nalil čaj (Master), jakož i hosty, kteří pijí tento nádherný nápoj. Tento rituál vznikl ve středověku. Nicméně, dnes je součástí japonské kultury.

K obřadu, japonský čaj používá samostatné zařízení. Čestní hosté se v čajovně. Základním principem konstrukce je jednoduchost a přirozenost. Je možné provést obřad pití ochucený nápoj, odcizenou ze všech pozemských pokušení.

Co se designu rysy jsou japonské čajovny? Skládají se z jedné místnosti, který může dostat pouze nízkou a úzký průchod. Vejít do domu, návštěvníci mají mnohem k uctívání. Tím byl položen určitý význam. Po tom všem, se sklonit před obřadem musel všem lidem, a to i těch, kteří měli vysoké společenské postavení. Kromě toho nízký příkon není uveden v dávných dobách jít do čajového domu s pistolí. Samurajové musel nechat za dveřmi. To také dělá člověk, co nejvíce se zaměřit na obřadu.

čajovna architektura poskytuje velké množství oken (šest až osm subjektů), který měl jiný tvar a velikost. Vysoké umístění otvorů je uvedeno jejich hlavní účel - projít sluneční světlo. Obdivovat okolní přírodu, mohou osoby pouze v případě, že majitelé pohybují od sebe rám. Nicméně, jako pravidlo, během rituálu pití čaje okna byly zavřené.

Vnitřek čajovně

Místnost na tradičním obřadu neměl nic navíc. Její stěny jsou obloženy šedé hlíny, která odráží sluneční světlo, vytvoření pocitu, že ve stínu a klidu. Paul rozhodně poseté mat. Nejdůležitější součástí domu sloužila jako vyrobený ve stěně výklenku (tokonoma). Je umístěn kadidelnici kadidla a květin. Zde je tam také svitek s výroky, které byly vybrány velitel každého jednotlivého případu. Jakékoli další dekorace v čajovně chyběly. Ve středu místnosti byla uspořádána bronzové krbu, který byl připraven a ochucený nápoj.

Pro milovníky čajových obřadů

Pokud je to žádoucí, v příměstských oblastech může být postaven japonské domy s vlastníma rukama. Vhodné pro pomalé obřady a nábytek, vyrobený ve stylu architektury vycházejícího slunce. Hlavní věc, aby zvážila v tomto, - ztrátu použití v našich klimatických podmínkách, některé tradiční orientální materiálů. To platí zejména pro oddíly. Pro ně to bude možné použít voskový papír.

Dům v japonském stylu, je žádoucí, aby dřevo, vzal do dekoru přírodního kamene, sklolaminátu a grily. V tomto případě jsou bambusové žaluzie. Tento materiál je v kultura Japonsku symbolizuje úspěch, rychlý růst, vitalitu a štěstí.

Při výrobě altánku nebo domu není nutné používat širokou škálu barev. Stavba by měla být v souladu s přírodou a spojit se s ním. U vchodu žádoucí rostliny kosodřeviny. Současná konstrukce se voda povrchové dekorace, kámen lucerna, bambusový plot a zahrada kamenů. Bez ní, krajina je těžké si představit čajový obřad v japonském stylu. Snadnost a jednoduchost prostředí vytváří skutečný klid. Bude zapomenout na pozemské pokušení a dát nejvyšší smysl pro krásu. A pomůže člověk přijít k pochopení skutečnosti s novými filozofickými pozicích.

Dům v japonském stylu

Módní dům nebo byt, zařízené v neobvyklém stylu, vždy existovala. Ale případ domů postavených s nároky na japonském stylu se trochu liší od výběrů imitace italské, francouzské a holandské architektury. Western House byly vždy ztělesněním praktičnosti a přizpůsobivost místnímu klimatu.

Tradiční japonský dům byl znakem rodiny žijící v ní, a ve většině případů nebyla vytvořena tak, aby bylo dosaženo maximální obyvatelnost a jako pokračování tradice a staletí staré kultury komplexu světonázorů.

Co je Japonská architektura

Dokonce i obyčejný člověk od identity japonského stylu, když při pohledu na japonské chrámu, pagody nebo starobylém domě ze samurajů potvrdí - to je neobvyklé a krásné. Chcete-li vytvořit dům v japonském stylu, budete potřebovat trochu:

 • V rámci projektu brát v úvahu základní, srozumitelné pro nás, kánony a pravidla japonské tradici;
 • Dej budovatelská klasické funkce a konstrukční prvky zdůraznit příslušnost domu architektury v japonském stylu;
 • Podívejte se na oblast kolem domova v souladu s požadavky japonské architektonické tradice a stylu. Území, vegetace, terén, v ideálním případě, je organická pokračování japonského domu.

Rozdíly a rysy domů v japonském stylu

Tento tradiční japonský dům je trochu odlišná od struktury, které známe z filmů a fotografií. Tyto vzorky japonské architektuře a stylu, které jsou známé pro nás jsou generické názvy a hradů bohatí, vysocí úředníci, vojenští velitelé a duchovních ve starověkém Japonsku.

By byly základem pro vytvoření moderních domů v japonském stylu. Klasické japonské domy v různých částech Japonska se lišil v některých detailech, ale všechny byly založeny na základě téhož zákona:

 1. Území, na kterém dům nebo chrám, který byl vždy obklopen ochranným plotem, měl velké množství plodin zasazených v přísném souladu s platnými předpisy, kolejí a pomocných zařízení;
 2. V domě byl otevřený a uzavřený úsek, navržený v podobě několika terasami, přímo před domem je stále otevřený prostor nebo rybník;
 3. Stěny domu měl velké množství svislých sloupků, které držely masivní střecha a okna, k zajištění běžného osvětlení ve většině interiéru.
 4. Hlavní část domu byla stanovena na hromadu dřeva s dvěma nebo třemi skládání přírodních kamenných pilířích. To je také tepelná izolace v japonském stylu a ochrana proti vlhkosti a záplavové vody.

Hlavními prvky domu v japonském stylu

První věc, která dělá domov v typickém japonském stylu tak rozeznatelné a originální, je struktura střechy. Konstrukce střechy je připomínající fantazijní čínské střechy, ale je to jednodušší a praktičtější.

Evropští konstrukce střechy nejblíže k japonském stylu dánské a nizozemské mansardová střecha, určen také pro silné srážky a silný vítr od moře.

Z tohoto důvodu, v domě postaveném v japonském stylu, střecha je vždy konstruována s negativním zakřivení paprsků, jak je na fotce. Tradičně, střecha domu v japonském stylu sklonu střechy má několik vrstev, dva nebo tři.

Díky této konstrukci je střecha sníh a vlhkost nezůstávají dlouho na střeše, což výrazně snižuje zatížení velmi těžké a masivní odchody sistemu.Dlinnye příhradových vazníků byly použity jako závěsné body pro naváděcí světla, který může být veden na sídlišti v noci v černočerné tmě.

Pro východní styl se vyznačuje velmi velký a dlouhý převis střechy, a to zejména v rozích a při vstupu do domu. Takto se snažíme odvést dešťovou vodu a voda z tajícího ledu, jak je to možné ze suterénu a stěny domu.

Druhou nejvíce rozeznatelné prvkem domu, typické japonském stylu, se stal otevřené terasy a velké množství svislých sloupků a které drží střechu a výztužné stěny domu póly.

V minulosti se tato metoda umožňuje posílit zdi domu se spoustou velkých okenních otvorů, dekorační obrazovek, které pokrývají vnitřní prostor před zvědavýma očima. Teď je to jen ozdobný prvek tradičním stylu budovy, foto.

Dům v klasickém stylu vždy doplněny obrovský baldachýn nad přední nebo boční straně budovy. Tradičně místo pod baldachýnem nebo na velké terase byl hlavním místem ve dne.

Moderní budova je krásná vlastnost domu v japonském stylu fotografie. Terasy obklopují obvod domu, některé případy ne méně než ¾ celého prostoru. Bylo to příjemné v dávných dobách, a stejným způsobem zdůrazňují styl moderních budov.

Tradičně domov pro občany Japonska a hodnotového systému, byl chrám, a místo pro obyčejné lidské činnosti. Proto, stejně jako v mnoha jiných orientálních stylů, ve dvoře se mohou vyskytovat kaple, postavy a náboženské objekty v blízkosti běžných každodenních věcí a předmětů.

Tento dům je vždy postaven ze dřeva, kamene, papíru a tkanin. Proto se v moderních interiérech a konstrukčních řešení v japonském stylu, a to i plastové a syntetické materiály jsou často vypracovány a zdobené dřeva a kamene. Ale vzhledem k tomu velký zájem o ekologicky šetrné projekty a dekorativních materiálů interiéru a exteriéru budovy v tradičním stylu z vyhraje pouze.

Třetí specifická vlastnost domě v tradičním stylu výzdoby lze nazvat možnost vyzdobit a vytvořit krásnou krajinu v okolí. To může být řada neobvykle tvarovanými keřů či stromů, jako na fotce, složitě vyložil zahradu kamene a okrasných rostlin, malé jezírko s miniaturním vodopádu. Tradičně se používá japonské borovice - bonsaje, které byly vysázeny v přední části domu a po kolejích.

Dekorační trávníků nebo zahradní kameny v domě je vždy doplněna velkým platformu, na které ve skutečnosti, tam byly všechny hlavní události v pozůstalosti. Vizuálně tento dodatek ke zvýšení velikosti majetku, bylo známkou vysokého pánem situace. V moderním stylu tržiště byl tradičně používán jako místo pro parkování.

Dnes realitní oblast klasicky provedení nutně vybaven branami a vysoké zdi v tenké ocelové trubkové skříně, uzavřený těsný pouzdra použita. Ale volba rozpočtu prostě dům byl obklopen vysokou kamennou zdí.

Interiér domu v japonském stylu

Tradiční varianty uspořádání vnitřního prostoru objektu lze označit za poměrně minimalistické a strohé. V návaznosti na tradici, v domě by měl být minimální množství nábytku a předmětů. Vnitřní stěny domu k dekoraci tisky a kresby ve stylu kreslení a malování s inkoustem na hedvábí.

Japonský styl v interiéru vyžaduje velké množství světla, prostoru, takže se málokdy vidět vysoké stromy nebo silně přerostlé keře před okny domu. V noci, vzhledem k velkému počtu požárů objekt je tvořen pouze z oken.

Poměrně neobvyklý strop byl vyhotoven překrývají. V klasických domácích a střešních nosníků jsou často sloužil jako rámec a šatna, úložný prostor velkému množství výrobků a různých předmětů. V současné době staré tradice byly jen symbolické prvky rámu.

Nejdůležitějším prvkem interiéru byla podlaha a podlahové krytiny. Sex je vždy vyrobena ze silných a tvrdých dřevin, po montáži vosku leštěné zářit. přírodní skály dub a borovice jsou použity v moderním pojetí, někdy laminované nebo koberce, simulující tradiční bambusové rohože. Pro příčky a vnitřní stěny v domě pouze lehké papírové i látkové zástěny, které jsou nyní úspěšně nahrazeny dekorativními panely s hedvábnou texturou a bambusovým rámem.

Krása domě postaveném v japonském stylu, je velmi specifické a zajímavé evropské normy, je velmi obtížné přizpůsobit se moderním interpretacím kulturních tradic Japonska, tak to je často i v Evropě nebo Asii, tyto domy mají jen povrchní podobnost k základního architektonického konceptu japonské nemovitosti. Vnitřní uspořádání domu častěji, aby odpovídaly potřebám, zvyky a preference majitelů, že nebrání tomu, aby se s ohledem na jejich bydlení odpovídající klasické kánony.

Str. Most Dorogomilovskaya 10

Dmitrov Shosse. 163 a budování 1, patro -1

Minka - Tradiční japonské statek

      Moderní Japonsko již není ten, který byl ještě před sto lety. Rychlý rozvoj průmyslu výrazně změnila celý způsob života a způsob života japonské společnosti. Nyní a Minka - Tradiční japonský dům, zmizel v minulosti, to zůstane jen jako muzea.

Japonské tradiční rustikální domů

      Tradičně v Japonsku Minka - it obydlí rolníky a řemeslníky. To znamená, že bydlení není příliš bohatá součástí japonské společnosti. A když nejsou peníze, tak proč budovat svůj vlastní majetek? Je jasné, že z materiálů, na dosah ruky, které by se mohly dostat blízko.

      Japonská klimatu, která se nachází na ostrovech spíše nevýrazné. Vliv monzunu dělá to teplý a vlhký. Jedinou výjimkou je ostrov Hokkaido, nejsevernější ze čtyř hlavních ostrovů japonské souostroví. Na něm v zimě padá sníh, a někdy je dost dlouhá doba.

      Ve střední a jižní Japonsko, a to iv zimní teploty zřídka pod nulou. A sníh, a když spadnou, pak okamžitě taje. V létě teplota dosáhne 28 - 30 stupňů Celsia. V kombinaci s vysokou vlhkostí, může být docela dusno.

      A ještě jeden důležitý faktor ovlivnil japonské domů. Japonské ostrovy jsou velmi aktivní tektonické zóny. Oceanic deska plazí pod pevninou právě v oblasti japonského souostroví. Z tohoto důvodu dochází k častým zemětřesením a ničení.

      Ale za těchto okolností, a tam byl Minka. On odpověděl na všechny výše uvedené základní požadavky lidí z Japonska - rolník a řemeslník. Zima není příliš chladno - nepotřebují mnoho tepla. Dusno léto - často potřebují být vysílán.

      Materiály pro výstavbu nezbytné minimum a nejsou příliš drahé, místního původu. V případě zničení zemětřesením, dům lze snadno obnovit. Na konci, a tam byl dům Minka. Stejně jako u tradičních obydlí jiných národů, to zapadá do okolní přírodní prostředí.

Jak funguje japonský dům - Mink

      Hlavním materiálem a hrázděný dům ze dřeva. Japonsko je hornatá země, a horské svahy jsou často pokryté lesy. Téměř hory pokrývají většinu území Japonska. Lidé prostě pobřeží a údolími řek se dostal k životu.

      Stěny Minka představují v podstatě lehký rám. Ve svislé poloze mezi kmeny stromů nebo tyčí prostor je vyplněn zcela konvenční. Prázdné stěny zabírají jen zlomek jejich povrchu. Často jsou naplněny tkané poboček, rákos, bambus, tráva a pokryté hlínou.

      Větší část stěny je otevřený prostor, který může být uzavřen posuvnými panely nebo pronajmout. Ukazuje se, že v letním období, Japonci žijí ve volné přírodě. Současně jsme my, obyvatelé drsnějším klimatem, se zdá velmi podivné žít téměř bez zdí.

      Podlaha v hlavní části domu byla vyvýšena asi půl metru nad půdou. To je nezbytné k jeho větrání, čímž se zachrání před hnilobou. Vzhledem k tomu, že dům je postaven bez základů, může být také zaplaven roztavenou nebo dešťovou vodou, pokud je příliš blízko k zemi.

      Uvnitř není hlavní část japonského domu rozdělena do místností. Jedná se o jednu velkou místnost. Které se však mohou rozdělit do různých zón stejnými pohyblivými oddíly nebo obrazovkami. V japonském domě není téměř žádný nábytek. Řekni mi, prosím, kam na to? K zdi? Ale zde nejsou žádné stěny.

      Večeřet si před malými stolky přímo na podlaze, který byl předtím položen na futony. Futon je matrace. Spali v noci. A za ten den se vyčistili za obrazovkami. Mobilní oddíly a obrazovky byly vloženy do rýžového papíru nebo hedvábí.

      Ale jídlo bylo připravené v samostatné části domu. Tady nebyl žádný sex. Spíše to byla hlinka nebo hlinka. Byla postavena hliněná trouba. Na to a vařené jídlo.

      V domě vůbec nebyly žádné okna. A světlo proniklo přes průsvitné obrazovky nebo příčky. Nebo prostě přes otevřenou část zdi, kdyby to bylo léto.

      Střecha byla pokryta trávou, slámou nebo rákosím. A aby mohla rychleji vypouštět vodu a nevede k hnilobě, bylo to velmi strmé. Úhel sklonu dosáhl 60 stupňů.

Dům Minka a jeho význam pro Japonsko

      Život v tradičním japonském domě Minka je unikátní filozofií jednoty s přírodou. Ve skutečnosti lidé, kteří žili v takovém bytu, žili v přírodě, jen zčásti od něj oplocení.

      Mnoho tradic této doby se zcela bezpečně přemístilo do moderní japonské společnosti. Ostatní, jen mírně změněné. Je to otevřenost charakteru. Minimalismus v interiéru, multifunkčnost většiny věcí. Malé stoly a polštáře namísto židlí a další funkce, které jsou vlastní japonštině.

      Minka je tradiční japonský vesnický dům, i když v minulosti fyzicky odešel, zůstal v japonské duši a tradicích.

      Dnešní trendy ve vývoji společnosti, technologie, jistě opustily svůj význam na moderním. "

      V současné době mají turisté stany, stany a další dočasné přístřešky. No, a jestli byla osoba. "

      Alpské hory se nacházejí v srdci Evropy. Částečně jsou na území Německa. "

      Chcete-li se snažit pochopit, co je italská vesnice, musíte zcela zapomenout na ruskou vesnici. "

Chcete-li přijímat zprávy o webu e-mailem,

Líbí se vám článek? Klikněte na tlačítko! Řekněte svým přátelům o zprávách.

Předchozí položky v této kategorii:

 • Dočasné bydlení (2)
 • Dům na venkově (2)
 • Městský dům (2)
 • Dům v zahradě a na venkově (1)
 • Monkova rezidence (1)
 • Venkovské domy a chaty (1)
 • Chaty a vesnice odchozí země (1)
 • Jaké jsou domy (9)
 • O bydlení s humorem (2)
 • Tradiční byty různých obyvatel (9)
 • Přístav na místě (1)

      Alpské hory se nacházejí v srdci Evropy. Částečně jsou na území Německa, Francie, Švýcarska a Itálie. Čtěte více »

Tradiční domov Španělsky Galicie - palyaso

      Galicia, známé slovo? Ne opravdu. To je přirozené. Protože to není stát, ale jedna z provincií Španělska. A je tady. Čtěte více »

Minka - tradiční japonský vesnický dům

      Moderní Japonsko se dlouho liší od toho, co bylo před sto lety. Rychlý vývoj v průmyslu se výrazně změnil. Čtěte více »

      Taiga vesnice Sibiře jsou něco zcela odlišného od vesnic ve středním Rusku. Ovlivňuje a odděluje se od civilizace. Čtěte více »

Nevíte, co psát v Odnoklassniki nebo VKontakte?

Kopírování materiálů je zakázáno. Můžete se podívat na tento web

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 3 = 6