Japonské interiéry

Japonské interiéry

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

My navrhujeme byt v japonském stylu

Západní obyvatelé se stále více zaměřují na filozofii východu s jeho tichým rozjímáním a askezí. Takže, japonský styl designu interiéru bytů se stala neuvěřitelně populární, a to navzdory skutečnosti, že ne mnoho z nás zavřít Tento výrazný estetický vzhled, který je založen na charakteristice východní země reprezentace o funkčnosti a krásy.

Fotografie zobrazuje několik variant interiérů, provedených podle všech tradic japonské domácnosti. Nicméně stojí za to pochopit, že takový návrh bude harmonický a hluboký, pouze pokud budeme zohledňovat hlavní ideologické aspekty. Takže tento styl naznačuje přirozenost a přirozenost ve všem. Krása z pohledu jakéhokoli Japonska nezmizí s věkem, ale pouze květy.

Interiér v tradičním japonském stylu bude vždy poněkud nedokončený, protože estetika tohoto směru je jen podcenění. Existuje několik charakteristických vlastností:

  • tradiční japonský styl vždy zahrnuje čistotu, spoustu světla a atmosféru odpočinku, takže byty obvykle neobvykly dekor a jasné akcenty;
  • prostor by měl být maximálně otevřený, proto doporučujeme používat pouze minimální množství nábytku v interiéru;
  • všechny kusy nábytku by měly být co nejjednodušší a nejpraktičtější;
  • V japonském designu je často používán princip prostorového modelování pomocí oddílů, který lze kdykoli přesunout.

Na fotografii můžete vidět, jak jednoduchý, ale zároveň japonský interiér by měl vypadat harmonicky. Když jste v takovém pokoji, určitě se budete cítit uvolněně a klidně.

Japonský interiérový design znamená použití klidných tónů, naprosto měkké a ne provokativní. Nejčastěji se jedná o přirozené odstíny, například:

Totéž platí pro použité materiály - všechny musí být přirozené. Takže pro dokončení bytu můžete použít bambus, révu, slámu, přírodní kámen apod.

Je možné trochu diverzifikovat interiér monofonního interiéru, pokud vyzdobíte jednu stěnu plakátem nebo kresbou. Japonská malba se provádí zpravidla v zářivé technice pomocí alkydových barev.

Ve východním interiéru se věnuje zvláštní pozornost osvětlení. Musí to být také přirozené a ne jasné. V Japonsku se tento efekt dosahuje pomocí rýžového papíru, který je vložen do okenních otvorů namísto brýlí. Časem se změní na žlutou barvu a místnost se naplní čistým, příjemným světlem. Pro naši zemi není toto řešení vhodné, ale vždy se můžete uchýlit k umělému osvětlení. Použijte stínítko z rýžového papíru, které rozptýlí měkké, rozptýlené světlo.

Některé oblasti by však měly zůstat v soumraku. Takové rozhodnutí vytvoří samotný účinek neúplnosti, který Japonci tak oceňují.

Japonský design bytu zahrnuje použití jednoduchého a výstižného nábytku. Na obrázku je několik variant objektů z bambusu nebo proutí. Takový nábytek dělá interiér šetrný k životnímu prostředí a velmi útulný.

Kromě toho můžete použít:

  • nízký a kompaktní čalouněný nábytek převážně světlých odstínů;
  • funkční vestavěný nábytek, který ušetří prostor v bytě;
  • Vertikální police nebo výklenky, které se dělí přímo do zdi.

Stojí za zmínku, že japonský styl je nejvhodnější pro dekoraci ložnice. Nicméně pokud chcete s takovým minimalistickým východním svahem, můžete vyzdobit interiér obývacího pokoje, kuchyně a kanceláře.

Samozřejmě, japonský design neumožňuje použití extra výzdoby a příslušenství. Nicméně, některé detaily pomohou přiblížit se k tajemné, ale tak atraktivní orientální chuť. Na fotografii vidíte, že design japonského bytu je často používán textil, který může být monofonní nebo zdobený kresbami v japonském stylu. Navíc pro zdobení interiéru můžete použít prvky, jako jsou malé krabice, ventilátory, podlahové a sedací soupravy, stejně jako tradiční stromy bonsaje.

Závěrem bych chtěl znovu zdůraznit, že japonský styl by měl plně odrážet mentalitu a filozofické principy tohoto úžasného národa. Zejména mluvíme o harmonii člověka a přírody a naší závislosti na čase.

Oh, oh, oh, ano, já bych - někdy, ne-li pro své stropy 2,50 (natáhnout, nyní 2,40, ale moje kuchyně je 5 m čtverečních).

Byt v japonském stylu

Výchozí motivy v interiéru bytu umožňují vytvořit optimální design, který zajišťuje pohodlí domácnosti. Výhodou japonského stylu je jednoduchost, snadnost vnímání. Registrace domu v tomto směru zaručuje harmonii, klid a pohodlí v domě.

Materiály pro vytvoření japonského stylu v bytě

Jednoduchost interiéru závisí na dokončení. Japonci preferují povrch, což zjednodušuje zónování prostoru. Pro registraci se proto doporučuje vybrat "zjednodušené" materiály: laminát, monofonní tapety, obyčejná omítka. Může doplnit byt v japonském stylu tapety na téma. Například, s obrazem Sakury, jednoduchý černobílý obraz japonské vesnice.

Důležitým požadavkem na zakoupení zakončení je jejich přirozenost. Nepoužívejte plast na zakrytí stropu nebo stěn. Ujistěte se, že pro konstrukci prostoru používejte dřevěné lamely. Mohou rozdělit strop na čtverce a obdélníky (nejlépe tytéž). Poměrně často se používají pro dělení nebo rámování stěn.

Jak zdůraznit japonský styl v designu

Jednoduchý a jednoduchý design bytu v japonském stylu musí nutně zahrnovat tradiční prvky. Doporučuje se, aby majitelé domu předem objednali posuvné dveře, které jsou podobné dveřním panelům střechy. Japonci je vyrábějí ze dřeva a speciálního papíru. Ale v podmínkách městského života takové dveře nebudou dobře chráněny před hlukem ze sousedních místností a chladem. Proto mohou být nahrazeny podobnými dřevěnými konstrukcemi.

Aby bylo dostatek světla do místností, je třeba instalovat velká okna s dřevěnými rámy. Mohou být rozděleny do 6-8 malých čtverců nebo obdélníků. Pokud jde o nábytek zakoupený na bydlení, musí splňovat následující požadavky:

  1. Být dřevěným.
  2. Mají jednoduché geometrické tvary (eliminuje přítomnost řezbářských, dekorativních kovových nebo plastových vložek).
  3. Buďte praktičtí (např. Skryté kanceláře pro ukládání osobních věcí).

Prostor na hromadě v místnostech nemůže: Japonský styl v interiéru bytu znamená svobodu pohybu. Zvláštní pozornost by měla být věnována vybranému lůžku. Mělo by obsahovat střední nebo vysokou čelenku. Nohy by měly být nepřítomné. Praví fanoušci směru mohou nainstalovat speciální "pódia", a na to uspořádat matraci. Na přiložených fotografiích vidíte, že tento druh spaní v domě Japonců.

Barevná schéma místností a doporučení pro výběr příslušenství

Provádíte opravy jednopokojového bytu v japonském stylu s vlastními rukama, musíte vybrat dekoraci, dekorace a nábytek v tichých pastelových barvách. Doporučuje se upřednostňovat světle hnědou, béžovou, krémovou, lehkou olivu. Tmavé vložky mohou být dřevěné lamely, které oddělují pokoj. V případě potřeby můžete přidat prvky teplé olivové nebo světle oranžové barvy.

Osvětlení místností by mělo probíhat mírně. Svítidla by neměli slepci: teplé žluté záře je ideální pro pokoje v japonském stylu. Stropní osvětlení se doporučuje provést s použitím reflektorů nebo dvojice svítilen ve formě světelných zdrojů. V blízkosti postele a na stole lze instalovat malé stolní modely iluminátorů.

Správná výzdoba místností v japonském stylu

Moderní bytové studio v japonském stylu vypadalo opravdu pěkně, doporučuje se viset na stěnách malé obrazy. Na nich mohou být zobrazeny hieroglyfy, draci. Doplňte směr dvojice bonsai velkých nebo středních velikostí. Na stěnách můžete také zavěsit pár fanoušků, na stolech a nočních stolcích dekorovat vázy.

Japonský bytový design: poradenství ohledně uspořádání

Japonský styl je charakterizován jedním slovem - Zen. Japonský design bytu je čistý, vyložený prostor, rovnováha, pořadí, dávné tradice a láska k přírodním krásám.

Pokuste se reprodukovat japonský styl v interiéru vašeho bytu a přinést trochu Zena do vašeho života. Není to skvělé, když v domě panuje pokoj a harmonie?

Podívejme se na 10 způsobů, jak přidat trochu tohoto pacifikujícího stylu do interiéru vašeho domu.

Prvky přírody v japonském designu bytu

Japonská kultura je plná lásky a úcty k přírodě. Nejlepší způsob, jak udržet silné spojení s přírodním světem, je představit jeho prvky v interiéru.

Chcete-li vytvořit skutečně japonský design bytu, dal tradiční japonské rostliny jako bonsai nebo bambus. Můžete použít libovolné rostliny s hustou zelenou: s jejich pomocí můžete také dosáhnout požadovaného efektu. Nezapomínejte však, že velké množství různých květinových kompozic není vítáno, takže používejte jednoduché, lakonické rostliny s tmavou hustou listí.

Japonské domy se také vyznačují přítomností velkého množství přirozeného světla, které vstupuje do místnosti prostřednictvím velkých oken, které otevírají panoramatický výhled na ulici. Často používané skleněné příčky s posuvnými dveřmi, které umožňují vysázet přírodní krajiny z hloubky domu.

Zklidňující zvuky vlhké vody vytvářejí meditativní náladu a okamžitě se uvolňují. Stejně jako rostliny jsou prvky vody velmi důležité pro japonský styl.

Japonské ponorné lázně jsou malé, hluboké lázně, které jsou často vybaveny posezením. To je východní trend, který dnes mnoho majitelů domů používá. Vybavte koupelnu v japonském stylu se sprchovým koutem.

Posuvné dveře a příčky

Autentický japonský shoji oddíl nazvaný (Shoji), a jsou také velmi důležitým prvkem japonského designu.

Vzhledem k vysoké ceně realitních Japonsko domy převážně malými rozměry, takže používání každý čtvereční centimetr na maximum - základní bod. Na rozdíl od dveří, Shoji sebe dopředu a dozadu, uvolní prostor, který se běžně používá v běžných dveří.

Příčky jsou vyrobeny z vysoce kvalitního průsvitného papíru připojené k dřevěným rámem. Nicméně, tam je modernější verze oddílů, které lze zakoupit na internetu, které používají skleněné tabule v dřevěném mřížky.

Důležitou charakteristikou japonských oddílů je, že neblokují světlo od vstupu do místnosti. Nahradit velkou část stěny posuvných dveří skla a uvidíte, jak váš byt bude hrát v japonském stylu.

Jedním z nejlepších způsobů, jak harmonizovat s přírodou, je použití přírodních dřevěných prvků v interiéru. Stěny, dveře, zábradlí, stěny, rámečky a další prvky jsou vyrobeny z javoru, cypřiše, jehličí a červené borovice. Další oblíbený materiál je bambus, který je široce používán v japonském dekoru. Použijte tyto prvky v japonském designu bytu - bambusové podlahy, dřevěné oddílů a dalších interiérových prvků. Najdete uklidňující pocit vytvoří čisté linie dřeva u vás doma.

Chodba v Japonsku nazýván genkan (genkan). Tento pokoj, který splňuje hostitele a hosty, jakož i místo, kde kdysi odstraněny boty a dát na přezůvky.

V genkane často nastavena getabako (getabako) - Japonský skříň na boty (obvykle umístěna poslouchal boty venku). hala design je vždy velmi jednoduchá, s přítomností dřevěnými prvky a dostatkem denního světla.

V japonských domácnostech, včetně genkane velmi populární kamenné podlahy. Takže myslíte, že o kvalitě podlahových krytin z kamene pro japonského designu bytu.

Nejautentičtější japonské domy nemají individuální zařízené pokoje pro specifické účely, například do obývacího pokoje nebo televizní místnosti. Nábytek v japonském využití interiéru je nízká, ale když přijde na obřady čas, umístěné na podlaze polštáře a poufs. Tak, že je to jednoduché - koupit pár nízký nábytek a váš interiér bude ještě o něco více, než Japonci.

Můžeme jít dál a obklopit nízký stolek podlahové polštáře a - a dostanete skvělé místo pro stravu, vytvořit romantickou atmosféru.

Japonský styl - je to čisté a minimalistické. Na nepořádek - tabu. Jak jsme psali výše, v japonských domácnostech, dokonce i nábytek není tak moc.

Jak toho dosáhnout japonské estetiky při zachování komfortu a bohaté bytové doplňky? Hlavní trik je jednoduchý a uvolněn konstrukce. Nábytek by měl být moderní, s čistými liniemi a přírodními materiály. Tolik fanoušků moderního designu se to může zdát jednoduchý úkol.

Co se týče osvětlení, v japonských domácnostech s použitím moderních svítidel a rohových světel. Můžete použít původní japonské lucerny.

Obecně platí, že si uvědomit, že každý detail musí mít své místo a mají řadu užitečných funkcí v japonském designu bytu.

Open space a přirozené světlo

Jak jsme již řekli, otevřený prostor a minimalistický design - základní principy japonského designu bytu. Takže pojďme se podívat na jiný způsob, jak dosáhnout autentický interiér v japonském stylu - využití denního světla.

Japonské domy jsou naplněné až po okraj s přirozeným světlem, které s sebou přináší klidný názory a odstínů přírody. Velká okna a poklopy ve stropě jsou vynikající způsob, jak přivést do svého domu hodně světla zvenčí.

V žádném případě nepoužívejte těžké závěsy, protože blokuje tok světla. Snažte se zatemnit okna zbytečnými předměty, ale pokud to není možné, použijte jednoduchý bambusové žaluzie nebo tenká clona.

Ve snaze, aby odpovídaly přírodní krásy charakteru jednoduchých přírodních barvách používaných v japonských interiérů. Dominantní barvy jsou odstíny hnědé dřevěných prvků, stejně jako zelené rostliny. Nebo dřevěná podlaha je pokryta kamennou dlažbou, a velká část stěn příček je nahrazen neprůhledným papírem.

Použití v japonském bytě navrhnout jednoduchý barevnou paletu s neutrálními barvami a kombinovat je s dřevem - police, stěn a podlah, nebo přidat odstíny šedý kámen na podlaze nebo dokonce nábytku. Také nezapomeňte použít velké množství zeleně. Podívejte se z okna a vidět, co se barvy přírody můžete použít pro Váš domov.

Zkuste se ponořit ještě hlouběji do klidné japonské kultuře a organizovat ve svém bytě prostor pro meditaci, čajové obřady, nebo jógy.

V níže uvedené fotografie - dokonalý příklad čajovna v japonském stylu. Najděte si klidné místo, kde si můžete umístit polštář pro meditaci nebo jen posedět a odpočívat. Nezapomeňte se přidat funkci vody, který se vypne cizí nepříjemné zvuky.

Malovat stěny v zelené nebo hnědé tóny, přidat nějaké živé zeleně, zahrnuje relaxační hudbu - voila! Budete mít svůj vlastní útočiště ve stylu Zen.

Aby bylo dosaženo co nejlepší autentický japonský designový byt, pomocí jeho čistý, jednoduchý a minimalistický design ve všech místnostech. Dřevěné prvky, jednoduché zařízení, přirozené světlo, moderní nábytek, vodní prvky, hluboké ponoření do koupele, měkké podlahové polštáře, posuvné dveře a příčky, meditační místnost a barvy vypůjčené od přírody - to by mělo být perfektní japonský design bytu.

Tradiční dům s přechodným interiéru

Zpět do minulosti: zahradních architektů SSSR.

Život v přírodě: vintage ráj na jezeře

Luxusní boutique hotel na Sardinii

Populární tento týden:

Tradiční dům s přechodným interiéru

Zpět do minulosti: zahradních architektů SSSR v letech 1930

Život v přírodě: vintage ráj na jezeře

Luxusní boutique hotel na Sardinii

Tradiční dům s přechodným interiéru

Zpět do minulosti: zahradních architektů SSSR.

Život v přírodě: vintage ráj na jezeře

Luxusní boutique hotel na Sardinii

Tradiční dům s přechodným interiéru

Zpět do minulosti: zahradních architektů SSSR v letech 1930

Život v přírodě: vintage ráj na jezeře

Luxusní boutique hotel na Sardinii

Dřevo: Chalet ve velkoměstě

Nejsladší pro váš interiér

Lekce Zaměření: Dream School

Populární novinky design a architektura:

Tradiční dům s přechodným interiéru

Zpět do minulosti: zahradních architektů SSSR v letech 1930

Život v přírodě: vintage ráj na jezeře

Luxusní boutique hotel na Sardinii

Ohromující vila ve tvaru mušle

Jak transformovat vnitřek 10 designových tipů

Leave a Comment

Your email address will not be published.

13 − 6 =