Japonské kuchyňské nože

Japonské kuchyňské nože

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Japonské kuchyňské nože

Japonský kuchyňský nůž spotřebitel není jen kus oceli, který musí být neustále brousit. Pro profesionální kuchaři této východní země, to Kuchyňské hraje stejnou roli v jejich životech, neboť pravda samuraj ve svém životě hrál roli Blade. Není to jen o objekty, protože patří k nim s takovou skromnost, protože matka se odkazuje na své dítě. Nože jsou nejen v kuchyni, jsou umístěny ve speciálním pouzdrem. Pokud chcete, aby někam přesunout, pak to má speciální box pro přepravu. Tyto položky nejsou vědomi „cizí“ rukou, protože nepřenášejí nikomu. Každý kuchař má jen své nástroje, jejich někdo jiný prostě nikdy dát.

Někdy je to jednodušší koupit pušku PCP, který je například zakázáno, než něco zeptat Japonce.

A jak se vztahují k broušení nožů? Tento proces je pro ně stejně důležitá jako pořízení předmětu. Například tvrdí, že nesprávné ostření nebo když je vyroben neprofesionální, bude to zabít i nejlepší nůž. Proto všechny kuchaři ve své práci prostě vzdát své ostření nástrojů nebo výrobci těchto položek, nebo najít profesionální v tomto oboru. Kromě toho tyto akce nejsou považovány za nehospodárné, protože správné ostření vařit nejintenzivnější změnou jen jednou nebo dvakrát, může stanovit, ve stejnou dobu, není rozptylován od své práce.

několik druhů příslušenství je k dispozici pro vaření nebo pro jakýkoli japonský hostitelku.

Velmi oblíbená čepel určen pro krájení masa - Deba Hoto. Přicházejí v různých velikostech, ale tento model je nepoužívá pro řezání velkých kostí. Ale to je považováno za nejvíce univerzální nůž Santoku Boto. Je určen pro téměř jakoukoliv práci. Jeho design je velmi vyrovnaná. Délka čepele je asi 20 cm. Je to trochu širší a úzké rukojeti, která umožňuje kuchař volně manipulovat objektu. I když tento typ je mnohem kratší než všechny nože, ale on to zvládá tři cíle: kotleta, kotlety a řezy. Dokonce násobit pistole vzduchové nemají všestrannost. Dokonce výrobě takových nožů probíhá pomocí speciální metody. Jeho ocel se uvolňuje při vysokých teplotách. Natachivaetsya je intenzivnější v nose, což umožňuje tenčí řezy.

Japonské nože do kuchyně: Typy a popisy

Japonské kuchyňské nože - zní to pevné, tajemný a dokonce i trochu exotické. Nicméně, v žádném případě vzhledem k tomu, že země vycházejícího slunce udeří do technologie budoucnosti a pokryté legend minulosti. Vzhledem k tomu, historicky vzato usilují o dokonalost a svědomitě Japonci ve skutečnosti více než jedno století, zdokonalit schopnosti výroby nožů. A i když japonské kuchyňské nože - to není katana, ale vyžadují stejnou kvalitu, stejně jako z vojenské zbraně: spolehlivost a ostrý nůž.

Navzdory významným rozdílům v kultuře, vzhled japonské kuchyňské nože jsou mírně odlišné od evropských modelů. Stejná rozmanitost forem, jako je rozdělení do specifických a generických přípravků. Ačkoli oni mohou být identifikovány užším listu, který je přizpůsoben pro práci s tenkými produkty. Nejčastěji je to jednostranné, jak japonští kuchaři často používají obě ruce současně. Z tohoto důvodu, nepleťte „pravý“ a „levý“ nůž, když jste si osvojili dovednosti vozu. Ale, a velký, renomovaných firem na vývozu dávno udělal dvoustranných evropských modelů.

Mělo by být jasné a potvrzuji klasifikaci, protože Japonci jejich nože jsou rozděleny do dvou typů založených na technologii výroby:

 • Honuaki - vysoké uhlíkové oceli a zcela homogenní. Je to poměrně levné.
 • Kasaumi - real Japonský nůž, vyrobený technologií, která je podobná výrobě vojenského samurajský meč. Charakterizuje tvárné oceli a obsahuje železo pevné jádro, obklopeno na všech stranách, na rozdíl od hrotu - na stejném principu, jako má damašské oceli.

Japonské nože jsou také ceněny pro kvalitu ostření - tyto nože mohou řezat výrobky, s minimálním úsilím. Blunt ostří nabroušené na třech japonských kameny různé velikosti zrna. Ale tento drahý nástroj je stále nejlepší ponechat na profesionální řemeslníky.

Podle jejich účelu nože Japonské tradiční klasifikace má mnoho odstínů. Aby bylo možné nějak najít cestu do celé této rozmanitosti, můžeme popsat nejpopulárnější nástroje:

 • Santoku - Universal je skvělý nástroj s jednostranným nabroušené na 17-22 ° C, která je ve všech základního souboru, jak snadno vyrovnat se s sekání zeleniny, krájení masa, krájení ryby. Má délku čepele v oblasti 10-25 cm, ale nejpohodlnější způsob, jak pracovat s 19-ti centimetrové nožem. A zvládnout tento nástroj je poměrně úzká, takže ženy mohou být schopny vyrovnat se s tak vážným nástroje.
 • Deba - to je těžký a velký kuchyňský nůž s trojúhelníkovou čepelí, kterou jsme použili poměrně široce, ale přímo na Japonce, které jsou používány pouze pro úpravu ryby. Bird Tyto nože mohou být také frézování, ale pokusit se snížit kost není nutné - pro tento účel je lepší zvolit Garasuki.
 • Kodeba -. „Urážka“ univerzální nůž na ryby do 25 cm Vzhledem k velké šířce v blízkosti základny (5-6 cm), vyrovná se nahrnutí velkých kostí.
 • Nakiri Bocha Usuba - nože na zeleninu poněkud neobvyklé pro Evropany obdélníkový nebo lichoběžníkový tvar s těžkým a rovnou čepelí, což je velmi výhodné pro jemné strouhání.
 • Chukabocho - obdélníkový a běžné sekera, avšak ve třech různých hmotností a šířek.
 • Butakiri - nůž řeznický pro řezání velkých kusů masa (který se používá v Japonsku pro vepřové maso). Ale tady vykostění používá Hankotsu.
 • Gyuto - pevnější a tenký japonský ekvivalent šéfa. velikost čepele se může pohybovat v oblasti 19-32 cm.

Odděleně, musíme upozornit na kuchyňské nože, které jsou navrženy v Japonsku pro přípravu národních jídel:

 • sashimi Takobiki - poměrně dlouhé a úzké (1,9-3,3 cm), produkt s obdélníkovými lopatkami 22 do 32 cm pro maguro sashimi. Tam může být tupá, přičemž nástroj je určen pro řezání nebo chobotnice ostrý konec pro řezání obecného.
 • sashimi Yanagiba - aniž by to dlouhý a úzký čepelí nepřipraví sashimi a sushi. Tenká čepel perfektně na průsvitných filé se může snížit na ryby. Jeden z jeho druhů je Fugubiki. Flexibilní a praktické chirurgický nástroj, který se používá pro řezání jedovatou puffer ryby.
 • Ajikiri - krátký a široký nůž. Jedná se o univerzální nástroj pro práci s různými druhy malých ryb. Tloušťka oceli 3,4-4,1 mm, délka 10-17 cm.
 • Baran-kiri - lichoběžníkový nůž na krájení kraba a jehněčí nejsou tak by se mohlo zdát.
 • Dojosaki nebo Unagisaki - Používá se pro řezání char a úhoř a má ostře náběžnou hranu na špičce.

Vyjmenovat různé speciální nože, které Japonci vytvořili více než sto let, to může být velmi dlouhá. V Japonsku, tam je nůž pro všechny zeleniny, stejně jako pro všechny druhy ryb z důvodu své velikosti. Ale nejoblíbenější a nejdůležitější z klasických modelů, jsme naznačili. Dále se seznámí s nejlepšími výrobci těchto nástrojů.

globální

Pod touto značkou více než 100 let z nožů, které jsou vysoce kvalitních pevných čepelí z nerezové oceli. Ze stejných leštěného kovu vyrobený dutých klik - poskytuje vynikající vyrovnávání dovnitř hrnul písek, částka je stanovena pro každou kuchyňským nožem po vážení. V tomto případě se všechny lopatek je vybrán nejvhodnější tvar držadla.

Global vyrábí nástroje ve dvou formách: model Sai se nejčastěji používají kuchaři, a velké série standard se používá pro domácí účely. Ten má texturovaný kliku „puntíky“, který zabraňuje klouzání. Také společnost poskytla divize nože do velikosti malé i velké GS G a symbol označení F značí, že máte ve svých rukou, je kovaná čepel.

Pod touto značkou staletí kovaných nejlepší japonské nože a meče, které přinesly mnoho vítězství na jejich vlastníků. Dnes stejné dynastie zbrojíři vyrábí kuchyňské nože, což je lentikulární katana. Základní modely:

 • Pro-M. Ve své formě jako standardní evropské nožů, ale z vysoce uhlíkové oceli, a mají asymetrické oboustranné broušení, pomocí kterého řezná rychlost je výrazně vyšší. Tato forma břitu neumožňuje jí jít hlouběji, a naopak, „vytáhne“ z listu, který je při hoblování nebo ředění produktů docela vhod. Pen - složený z plastu a dřeva.
 • Pro-S. Stejný z nerezové oceli, avšak s vysokým obsahem molybdenu, což zvyšuje jeho pevnost. Nože tohoto modelu mají dutou rukojeť s vyraženým chirurgické oceli, která je odolná proti poškrábání a je velmi snadné. Čepel má jednosměrnou ostření úhel 16 °, matné.
 • Pro-J. Nejúplnější sadu kuchyňských nožů s čepelí z vrstveného nerezové oceli, vyrobené v Kanetsugu. Přidáním ve svém kobaltu tyto nože silnější protějšky, ale zároveň nemá křehkost. Na lopatky i náhodně jsou malé důlky - nejedná se o závadu, ale o speciální technologie zpracování, jehož prostřednictvím potravin částice nelepí k čepeli.
 • 21 Exel. Malý rozsah univerzálních výrobků z oceli s vysokým procentem vanadu a molybdenu. Všechny kotouče jsou jemně zoubkované broušení, který může být upravený nezávisle, na rozdíl od obvyklé serreytornoy.

Malá řada středních univerzální kuchyňských nožů pro jemné řezání uhlíkové oceli se snadno brousit. Rukojeť z hliníkové slitiny s tvrzeným oxidu letadel filmu, plné Tang a tupé ostří.

V blízkosti neobyčejně pevné jádro je z 30 Damascus ocelové vrstvy se stejnými parametry jako v modelech Pro-J. Nůž s oblými svahy má oboustrannou ostření, což je provoz s nízkou údržbou, ale v úpravách Tato čepel je lepší dát zkušené řemeslníky. Směřující rukojeť je vyrobena z mikarty - laminát na základě lnu.

Docela levné nože do kuchyně vysoce kvalitní nerezové oceli desky rukojetí ze dřeva s plastovým impregnací. To má dutý dřík, ale s vysokým rozlišením pero dělá nože lépe zvládnutelné.

Charakteristickým rysem nože Kanetsugu kuchyně je použití kryogenní kalení kovaných výrobků. Díky této technologii, ocel po dlouhou dobu zachovává továrny broušení a ne hroutit aniž by tím štěpkování.

Standart a Damašek Masterpiece

Důvěryhodné kuchyňské nože Damašskému ocelových desek 30 se v horní části pevné jádro. Nejčastěji mají symetrické oboustranných broušení a pohodlné rukojeti vyrobené z tkaniny a dřeva s velkou vazbou, vše drží pohromadě pomocí polymerní pryskyřice.

Řada kuchyňských nožů, což je o něco nižší než pevnost korund a diamant. Lopatky mají rukojeť ABS plastu a evropskými dvoustrannými ostření, ale je třeba pečlivě skladování a poměrně náročná na údržbu.

Je také celá řada Damašek nože do kuchyně s reliéfním povrchem, který vytváří jakýsi vzduchový polštář mezi lopatkou a nakrájené produkty, v důsledku čehož během provozu nic hole. Zjednodušuje a řezání oboustranná asymetrická broušení pravé ruky - vytvoření „odešel“ nože je nutné objednat samostatně. Rukojeť je vyrobena z termoplastického materiálu (pryskyřice acetyl) - polymerních náhražek neželezných kovů, tak trvanlivé, které platí i v automobilovém průmyslu.

Sestava překvapivě relativně levné čepelky s titanovým povlakem, který jim poskytuje velkou pevnost. Všechny výrobky se vyznačují lopatkami různých barev.

Masters značky s dlouhou historií vytvořit populární i dnes molybden-vanadová ocel, že celý svět oslavil japonské kuchyňské nádobí. Masahiro listy jsou velmi ceněn v libovolné zemi, a množství různých výrobků, které jsou dostupné na trhu, na dlouhou dobu překročena více než tři tisíce. Samozřejmě, že v úvahu všechny z nich jednotlivě, není žádný způsob, avšak s tím, že hlavní série je ještě nutné si přečíst:

 • 136 - stylové nože, ve kterém ocelový rukojeť a čepel jsou vytvořeny integrálně.
 • 106 - speciální kotouče pro vytváření tradičních japonských jídel, které jsou pokryté rukojeti ze dřeva, plastu a vyplněna jednosměrný ostření.
 • 162 - profesionální nože s rukojetí vsadnymi z přírodního dřeva (magnólie) a jednosměrný ostření. Existuje celá řada modelů, které se prodávají s pouzdrem. Tady, na nože používané výhradně čistou oceli, která poskytuje perfektní střih, dokonale zachovává původní ostrost, ale není odolný vůči korozi, protože její potřebu velmi pečlivě sledovat.
 • 149 - vytvořil tuto sérii vzácné oceli, která spojuje odolnost proti korozi z nerezové oceli a uhlíkové ostrost.
 • 140 - SERIES pro použití v domácím prostředí, které má asymetrický ostření, takže práce těchto nožů je zvláště vhodná.

Firmou Masahiro jednou stáhla samostatnou větev rodu, který získal název předků - Hattori. Tato značka je populární díky své loveckých a bojových nožů, ale také vysoká kvalita této společnosti přesunul na čistě mírové účely. Nicméně, mnoho z nich jsou vyráběny ručně z damašské oceli. Lopatky jsou poměrně tvrdé, ale nemají tu nevýhodu nestability. Vezmeme-li v úvahu požadavky evropské ostření je obousměrný, takže nevzniká problémy se závislostí. Shank - plná.

Výrobci kuchyňských nožů v Japonsku, což je velmi velké číslo, ale to není všechno z těchto značek přijít na mezinárodní úrovni. Ale každá společnost v zemi, která se zabývá v takovém čestně, má své zvláštní tajemství, které jsou pečlivě uchovávány v rodině. A nejdůležitější věcí je, že japonské výroby nožů na dlouhou dobu povýšen do hodnosti techniky, takže i ty nejběžnější čepel z prakticky neznámého autora je a priori ve vysoké kvalitě a může být perlou vaší sbírky v kuchyni.

Staletí staré tajemství a dovednosti, aby to nejlepší z japonských nožů

Japonské nože - to zní exoticky, záhadné a dokonce i trochu pevné látky. Ale ne proto, že vycházejícího slunce země je pokryta legend z minulosti a má vliv na budoucí technologie. Historicky, které jsou citlivé a hledá dokonalost ve všech dlouhých staletí Japonci opravdu piloval řemeslné zpracování ostrých zbraní. Ačkoli kuchyňským nožem - ne katana od ní vyžadovat stejnou kvalitu jako tomu bojového meče: ostrou čepel a spolehlivost.

Přes velké rozdíly v kultuře, japonských kuchyňských nožů zřejmě jen málo liší od evropského modelu. Stejná rozmanitost forem stejné rozdělení do všeobecného a spetsklinki. I když lze nalézt na úzkou čepelí, přizpůsobený pro jemné práce s produkty. Zpravidla je jednostranný, protože japonští kuchaři často používají obě ruce najednou. Takže nepleťte „vlevo“ a „vpravo“, nůž, pokud nemají vůz dovedností. Nicméně, na vývoz pevných společnosti již dlouho vyrábí evropské bilaterální model.

Je nutné pochopit a přijmout klasifikaci, protože Japonci mají nože do dvou kategorií, v závislosti na technologii výroby:

 • Honuaki - dokonale homogenní high-uhlíkové oceli. To je považováno za dobré a relativně levná.
 • Kasaumi - pravda Japonský nůž, vyrobené technologií, podobně jako při výrobě vojenské samurajský meč. Skládá se z pevné železné jádro, na obvodu na všech stranách až na hrot, plast ocel - na stejném principu jako v případě damašku.

Také v Japonsku nože jsou oceňovány za kvalitu ostření - mohou snížit přípravky, bez zvláštního úsilí. Edit otupené ostří japonský sami upřednostňují tři kameny různé velikosti zrna. Ale takový drahý nástroj je lepší svěřit mistry.

Tradiční klasifikace lopatek na místo určení v Japonsku získává mnoho nuancí. Že i když nějakým způsobem, aby byla vedena v celé této odrůdy, představujeme popis nejoblíbenějších nástrojů pro Evropany:

 • Deba - velký, těžký nůž s trojúhelníkovou čepelí, kterou jsme poměrně dobře zavedené, ale Japonci používat výhradně pro úpravu ryby. Bird Mohou také frézování, ale snaží snížit kosti by neměl být - pro jeho manipulaci, je lepší, aby se Garasuki.
 • Santoku - velký nůž s jednostranným naostřené na 15-20 ° je součástí všech základních sad, protože je snadné se vyrovnat s řezání ryby, maso sekání, krájení zeleniny. Mohou mít délku čepele v rozmezí 12-22 cm, ale průměrný Evropan je výhodnější pracovat s 18-ti centimetrovou čepelí. Zároveň zvládnout to poměrně úzká, takže ženy jsou docela vypořádat se s touto závažnou nástroje.
 • Usuba, Nakiri Bocha - rostlinné nože nám trochu neobvyklé trapézových nebo obdélníkové s rovným a silným ostřím je velmi vhodný pro jemné strouhání.
 • Kodeba - univerzální „urážka“ délka čepele 20 cm u ryb. Vzhledem k velké šířce na základně (5.04.-05.6. cm) vyrovnává dobře s oddělením velkými kostí.
 • Gyuto - japonská obdoba šéfa, ale jemnější a tvrdé. Délka ostří se pohybuje mezi 18-30 cm.
 • Butakiri - nůž řeznický pro řezání velkých kusů masa (zvláště Japonci - vepřové maso). Ale pro vykostění používá Hankotsu.
 • Chukabocho - konvenční obdélníkový sekera, avšak ve třech variantách s různými šířkami a hmotností.

Domníváme se, že zvlášť nože, které jsou určeny k přípravě tradiční japonské kuchyně - jsou stále v módě:

 • Sashimi Yanagiba - bez této úzké a dlouhé nože sushi a sashimi není připraven. Tenká čepel řeže perfektní ryby na průsvitných filé. Jedním z jeho variant je Fugubiki. Název mluví sám za sebe - flexibilní, téměř chirurgický nástroj snížit jedovatý Puffer.
 • Sashimi Takobiki -. Velmi úzké (1.8-3.2 cm) a dlouhé nože pro sashimi maguro s obdélníkovými lopatkami 20 do 32 cm, může mít ostrý konec pro řezání tuňáka nebo tupý, v případě, že nástroj je určen pro řezání chobotnice.
 • Unagisaki nebo Dojosaki - prudce stoupne na ostré hrany a je používán pro řezání úhoře a Loach.
 • Baran-kiri - lichoběžníková čepel je určena k manipulaci s kraby, ne jehně, jak by se mohlo zdát.
 • Ajikiri - má široký a krátký meč. Jedná se o jedinečný univerzální pro práci s různými typy středně velkých ryb. Délka 9-15 cm, tloušťka mm oceli 3,5-4.

Seznamy jiný spetsnozhi že Japonci vynalezli více než sto let, může být dlouhý. Mají tam vlastní nůž pro každou zeleniny, pro každý druh ryb vzhledem k jeho velikosti. Ale hlavním a nejoblíbenějším z tradičních modelů říkáme. Nyní je třeba se seznámit s nejlepšími producenty těchto úžasných nástrojů.

Global - vysoce kvalitní ocel

Pod touto značkou po více než půl století vyráběných nožů jsou vysoce kvalitní pevné čepele z nerezové oceli. Stejný leštěné oceli vyrobené duté držadlo - zajišťuje perfektní vyvážení poseté do písku, jehož výše je stanovena pro každé zařízení po zvážení. Kromě všech nožů zvolit nejvhodnější formu držadla.

Global vyrábí nástroje ve dvou verzích: a series of Sai je určen pro kuchaře a obrovský rozsah standardu používaných v každodenním životě. Ta se liší texturou grip „puntíky“, aby se zabránilo uklouznutí. Společnost rovněž poskytuje pro separaci nože o velikosti až po velké a malé G GS, a písmeno F v označení znamená, že držíte padělaných výrobků.

Kanetsugu - chovatelé dávných tradic

Pod tímto názvem již stovky let kovaných nejlepší meče a nože v Japonsku, který přinesl mnoho vítězství na jejich vlastníků. Nyní stejná dynastie zbrojíři vyrábí kuchyňské nože, dát jim čočkový tvar katanu. Základní řada:

Na první pohled konvenčních vysoce uhlíkové oceli nožů mají evropské asymetrické bilaterální broušení, přes který významně zvyšuje rychlost řezání. Tato forma břitu neumožňuje jí jít hlouběji, ale naopak, „tažení“ z listu, který je vhodný k ředění nebo hoblování výrobků. Rukojeť - dřevo-plast kompozitu.

Stejný z nerezové oceli, ale s vyšším obsahem molybdenu a zvyšuje jeho pevnost. Nože této řady mají dutou rukojeť reliéfní s tzv chirurgické oceli, který je lehký a zároveň odolný proti poškrábání. Čepel je matná, přičemž jednosměrná ostření úhel 15 °.

Poměrně kompletní řada kuchařů nože s čepelí z ušlechtilé oceli laminátové vynalezen v Kanetsugu. Přidáním kobaltu jsou silnější protějšky, ale netrpí jejich křehkost. Také na lopatkách náhodně uspořádány malé důlky - nejedná se o závadu, ale o speciální technologie zpracování, které plátky produkt nelepí na nůž.

Malá řada univerzálních ocelových nožů s vysokým podílem molybdenu a vanadu. Všechny kotouče mají melkozazubrennuyu broušení, které se na rozdíl od obvyklé serreytornoy lze upravit sami.

Modest rodina vozů středně velkých stanic a nože pro řezání tenkých uhlíkové oceli legkozatachivaemoy. Tupé břity, plná tang a rukojeť z letadla hliníkové slitiny s tvrzeným oxidu filmu.

Damašek ocel 32 vrstev kovu kolem neobyčejně pevné jádro se stejnými vlastnostmi jako v sérii Pro-J. Čepel má oboustranný broušení s oblými svahy - to dělá to jednoduchost provozu, ale editovat nástroj je lepší dát rozumný mistrů. Tváří v tvář rukojeť je vyrobena z mikarty - laminát lněným základny.

Relativně laciné japonské nože od dobrého desky z nerezové oceli s úchyty ve dřevě v plastovém impregnace. Shank polovina, ale většina z délky rukojeti činí nůž lépe zvládnutelné.

Charakteristickým rysem kuchyňských nožů Kanetsugu - využití kryogenní kalení kovaných nožů. Díky této technologii, ocel není hroutit a dlouho drží tovární ostření, aniž by tvořit otřepy.

Kasumi - pouze jedinečné čepele

Vyrábí lopatky nejmenší společný a drahých materiálů. Vymezují „charakter“ z každé série.

Odolné nože Damascus ocelové desky 32 přes pevné jádro. Většina z nich má dvoustranné symetrické ostření a pohodlné držení ze dřeva nebo z tkaniny s velkým vazby, vázané polymerní pryskyřice.

Rodina nožů, že síla je jen mírně nižší než diamant a korund. Mají bilaterální evropské ostření a rukojeť ABS-plast, ale je to velmi náročné na péči a vyžadují pečlivé skladování.

Další série Damašek čepel s reliéfním povrchem. To vytváří jakýsi vzduchový polštář mezi čepele nože a nakrájené produkty, takže během operace nedržela. Usnadňuje řezání a asymetrické oboustranné broušení pravé ruce - výroba „levice“ na nože je nutné objednat samostatně. Rukojeť je vyrobena z acetalové pryskyřice (termoplastické) - polymerních náhražek neželezných kovů, který je tak silný, že dokonce použit ve strojírenství.

Série překvapivě laciné titanu potaženého lopatky, že jim extrémní pevnost. Různé barevné ostří.

Masahiro - nejstarší japonské nože

Velitel této konkrétní značku s dlouhou historií vynalezl populární nyní molybden-vanad ocel, se stal slavný japonský kuchyňské nože pro celý svět. Výrobky Masahiro jsou vysoce ceněny v libovolné zemi, a počet různých modelů vyrobených na trh po dlouhou dobu prošlo za tři tisíce. Samozřejmě, zvážit každý z nich samostatně neexistuje způsob, avšak s hlavní řady je stále stojí za to poznat.

 • 106 - speciální nože pro vaření tradiční japonské pokrmy jsou jednostranné broušení a obložení rukojeti ze dřeva naplněné plastu.
 • 136 - stylové lopatky, kde se čepel a rukojeť jsou ocelové integrálně.
 • 140 - rozpočtová linie pro použití v domácnosti má asymetrický ostření, takže je zvláště vhodný pro provoz.
 • 149 - doslova utrpením řadu vzácných oceli, který v sobě spojuje ostrost uhlíku a odolnost proti korozi z nerezové oceli.
 • 162 - profesionální nože s jednostranným nabroušený a vsadnymi madla ze dřeva (magnólie). Některé modely už jsou dodávány s pláštěm. Je zde použit pouze pro čepelí nelegované oceli. Je dokonale zachovává původní ostrost, dává dokonalý střih, ale není odolný vůči korozi, takže se bude muset velmi pečlivě sledovat.

V době, kdy společnost Masahiro točil mimo samostatnou větev rodu, znovuzískání jméno předků - Hattori. Tato značka se stala známou pro své bojové a lovecké nože, ale má stejně vysokou kvalitu a to se přenese do čistě civilní modely. Většina z nich jsou ručně z damašské oceli. Blades dopadat velmi tvrdě, ale chybí tu nevýhodu, křehkosti. Ostření v evropském obousměrný, takže problémy se závislostí nebude. Shank - plná.

V Japonsku, výrobci kuchyňské nože jsou neuvěřitelně moc, ale ne všechny z nich jít na mezinárodním trhu. Ale všichni v této zemi, kteří se věnují této čestné podnikání má své vlastní tajemství, pečlivě udržován v rodině. A co je nejdůležitější - japonský výrobce nožů po dlouhou dobu povýšen na umění, takže i ty jednoduché nůž z málo známého mistra je a priori vysoce kvalitní a mohou se stát perlou kuchyňského sbírky.

Doma máme dva japonské nože, které jsou uloženy v kuchyni v černých sametových krabiček. Manžel z nich něžně pečuje natachivaet a leští. Je to jeho hrdost. Jsou velmi ostré.

Japonské nože jsou obvykle velmi kvalitní. Manžel dělá jen sushi Použijte. Super věc.

Ve skutečnosti to není Honuaki oceli a nůž správně kované a obzvláště tvrzené. Honuaki nože učinit několik kováři japonské nože, protože dělají, je velmi obtížné. Jediná pravda je, že jsou vyrobeny z vysoce uhlíkové oceli nebo shirogami Aogami. K dispozici jsou tyto nože jsou velmi drahé, mezi $ 300 a v Japonsku, v Rusku dokonce dražší a mají velmi dlouhou kirenagu tedy držet dlouhou grind.

Existuje několik nožů, já používám s radostí!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 58 = 60