Japonské nože do kuchyně

Japonské nože do kuchyně

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Japonské kuchyňské nože: Jak si vybrat vlastních rukou příručku, fotografie a video tutoriály

Každý ví, že všechny kuchyňské nádobí v kuchyni zaujímá dominantní postavení tajně korunován předmět - jmenovitě nůž!

Je nezbytné, v žádném případě, a to je nejlepší, že nůž byl pohodlný a ostrý. Tím se podstatně usnadní práci v kuchyni, přináší uspokojení a dokonce - potěšení v procesu vaření. A to šetří čas.

Nože japonské pány - hrdost národních tradic

Ale pojďme se ptát sami sebe: jak zvolit nůž mezi tisíci dalších v obchodech? Myslet na nic jiného - to nejlepší na světě považován nože z Japonska, zejména japonských kuchyňských nožů z damašské oceli.

Jsou proslulé je jeho ostrost, japonský osvědčená kvalita, stejně jako proslulé samurajské meče! Pojďme je podrobně prohlédnout.

Masahiro populární máme nože z Japonska

Historické kořeny japonské nože jsou hluboce zakořeněny v XIV století, kdy produkoval legendární samurajské meče pro města Sakai.

Později, v polovině století XVI, ve stejném městě - hands-šavle mistři byly vyrobeny první japonské kuchyňské nože pro řezání tabáku.

Tabák byl přinesen z Portugalska. Od té doby, a slavný japonský ocel.

A teď, v japonském městě Sakai dorazilo kuchyňské nože.

Teď se kombinují tradiční nástroje handmade s moderními technologiemi pro maximální sílu, ostrost samurajské meče a dlouhověkost ocelové čepele uhlovodíku.

Chcete-li zachovat původní ostrost, Japonci jsou schopni použít speciální techniku ​​broušení.

Atsu Deba Nůž - Japonský sekáček

Zajímavá fakta o kuchyňské nože japonštině

Japonci říkají: „Nůž je srdcem a duší kuchaře.“ Každý profesionální kuchař musí mít osobní nůž - to vždy bere ho, stěhování do jiného zaměstnání.

Japonské nože v rukou profesionálů

Profesionálové používají při své práci asi dvacet druhů nožů, ale standardní sada japonských kuchyňských nožů se příliš neliší od běžného Evropana.

V těchto souprav jsou:

 • nůž na zeleninu s tenkou čepelí;
 • sekerky na velké ryby, maso, drůbež;
 • nože pro sashimi a sushi - rybího nakrájíme na tenké plátky;
 • malý nůž na základě čisté zeleniny - jemné řezání a peeling.

Nastavit Tojiro ( «Todzhiro") - vynikající akvizice do kuchyně

Velký počet japonských nožů naostřené oboustranný nůž - tenčí než protějšky z Evropy. To je důvod, proč jsou vhodnější pro jemnou práci.

Autentické japonské kuchyně - umění zarážející speciální střih. Muž, který vzal nůž první handě japonského kuchaře - okamžitě vědomi jedinečnosti produktu.

Nůž by Ichiro Hattori - potomci starobylého druhu kovářů

Tato neobvyklá nože z Japonska nalézt mezi kuchaři jako jejich horké příznivců a jejich oponenty-kritiky. V každém případě budou japonské nože nenechá nikoho lhostejným, málo zpochybňují fenomenální výrobků Sunrise zemi!

Jaká by měla být lustr pro nouveau kuchyně - viz zde.

Ostřící kámen pro kuchyňské nože japonštině

Pro všechny vařit, že je důležité, aby jejich nože jsou vždy dokonale naostřené, protože japonské profesionální kuchaři ne méně svědomitě než my nože - vybrat brusy.

Kuchyňské nože jsou nejlépe nabroušené na přírodní kámen - odborníky za tímto účelem, tří druhů různým stupněm hustoty:

 • drsné;
 • průměr;
 • těsný.

Druh brousku

Mezi zvláštnosti japonských kuchyňských nožů

Na rozdíl od nože na západě Japonský kuchyňský nůž má jednostranné ostří. To naznačuje, že Japonci také nože samostatně - pro praváků a levičáci.

Master Takeda. Nůž Ajikiri Ko Deba

Možná, že to je v rozporu s filozofických principů starém Japonsku, ale v moderním jazyce - za své peníze každý rozmaru! Sushi mistr profesionálové jsou zřídka levák, protože tyto nože (pro levičáků) je velmi vzácná. A v případě, že pán by byl levák, je nutné objednat kuchyňský nůž individuálně pro něj.

Japonské kuchyňské nože s jednostranným ostřím je mnohem obtížnější než použití obvyklé, znají nás Evropany. To bude vyžadovat, abyste si speciální dovednosti a další dovednosti. Nicméně, použití výsledku je impozantní!

Hon Deba - nejmocnější a těžký nůž typ Deba

Japonský kuchař virtuos, zpravidla na svém kontě dvě sady nožů pro japonskou kuchyni. Využívají jich za jeden den - nastaví zcela střídají. Po každodenní použití, Průvodce vylepší své nástroje a dát jim „odpočinku“ den - ve stejné době odstraňuje nežádoucí kovovou chuť a vůni, která může být přenášena do potravin.

Tak jak si vybrat ten správný nůž - existuje zvláštní pokyny? První věc, kterou je třeba se rozhodnout - co konkrétně potřebovat kuchyňský nůž japonský? Takže existují čtyři druhy kuchyňských nožů z Japonska.

 • Sekáč - Deba Bocha.
 • Univerzální nůž - Santoku Hocho.
 • Nůž na zeleninu - Usuba Hocho, Nakiri Bocha.
 • Nůž na sashimi - Yanagi Ba, Tako Hiki.

Kromě toho volba by měla být vědomi - japonských nožů do kuchyně jsou rozděleny do kategorií, jsou tam dva:

 • Kované nože z jednoho materiálu - vysoká uhlíková ocel Honuaki.
 • Kované lopatky kombinace dvou materiálů - uhlíkové oceli + měkkého železa - Kasaumi. V této kategorii jsou kuchyňské nože meče podobné výrobní techniky samuraje.

Hosho zranění - nůž na zeleninu

Více informací o odrůdy japonských nožů do kuchyně

Vaření japonské nože „Va-Bocha“ utajované skutečnosti podle účelu a formy.

V oboru výroby sushi aplikovat tyto typy japonských kuchyňských nožů:

Taco Hickey - nůž sushimi

 • „Sashimi Bocha“: jsou velmi úzké (tvarově podobnou mečem) lopatek, délka 200 -320 mm, šířku - od 18 do 32 mm. Účel - krájení sashimi; Využívá dva druhy kuchyňských nožů - „Yanagiba“ (ve formě vrbového listu), známé také jako „Masao“ s ostrým koncem a širší čepelí. A „Takobiki“ (jedná se o nůž chobotnice) - úzký, ale tupý nůž.
 • „Usubov Bocha“, „Nakeer Bocha“ (v překladu - „tenký nůž“, „rostlinný nůž“). Tyto nože jsou vyrobeny z japonské kuchyně s rovnými čepelemi, Domek na povrchu prkénko na krájení. Na zadní straně lopatky není vždy přímá čára ( „kaku gata“ - přímka), může být zakřivené hladce až do špičky.
 • „Deba Bocha“ (překládáno jako - „tlusté nože“), stejně jako „Kodeba Bocha“ (nůž pro ryby). Tyto nože mají ve svém arzenálu těžších ostří - od 100 do 200 mm na délku. Čepel poněkud obrácené směrem nahoru, kde se setkává s hrana zadní a tvoří špičku ve tvaru kapky. V tomto případě je šířka lopatky v základně rukojeti - 45-65 mm. Tyto nože velmi snadno odpojit kost.

Přečtěte si také článek „Kitchen Decor vlastních rukou:. Nápady a jejich provádění“

Santoku nože

Santoku je přeložen z japonštiny jako „tři dobré věci“, „tři ctnosti“ a „tři způsoby využití“. Samotné jméno Santoku transparentní oznamuje nám o univerzálnosti této nádherné nože!

Co se dá dělat? on:

 • řezy;
 • mele;
 • řezy;
 • zvládá zeleniny a ryb a masa (vykostěného).

Santoku nůž - univerzální nůž pro každou příležitost

Santoku je nůž vůz:

 • Díky široké ostří těžká, zaoblené zadek ke špičce.
 • Ostří je rovný, japonský naostřený jednostranně. Broušení obvykle probíhá pod úhlem 15-20 stupňů.
 • Čepel mění svoji délku 12 až 22 cm (zkušenosti ukazují, že nejlepší možností je 18,5 cm).
 • Tloušťka optimální pro lopatky - je 2 mm v pažbě.
 • Rukojeť kuchyňským nožem úzký (relativně) malé, takže je to velmi pohodlně padne do ruky.

K dnešnímu dni, nože vyrobené v Japonsku se širokou čepelí je dobře vidět v mnoha vaření videofilmů na internetu najít spoustu fotek, stejně jako vidět televizor v kulinářské programy. Koneckonců, Santoku nože jsou možné, z vizuálního hlediska, zprostředkovat auru výjimečnosti a profesionálních kuchařů.

Unagisaki - nůž na krájení úhoř

A protože Santoku poněkud méně konvenční vaření nože - velmi ostrý a velmi pohodlné - byl nalezen nejenom pána, ale i všichni ti, kteří mají rádi „pokuhovarit“ v kuchyni, vařit něco exotického s rukama nad hlavou.

Jeden z nejoblíbenějších druhů japonské kuchyňský nůž je nůž Samura. Jsou spokojeni s vysokou kvalitou.

Pozornost věnovaná detailům každý názor, který lze snadno vyrovnat se s jejich kulinářské nápady.

Nenapodobitelně a dostupnost japonských nožů Samura

Samura nože jsou velmi ostré, ergonomické, dlouho zachovává původní broušení. Charakteristickým rysem je to nože Samura, nižší náklady.

Koneckonců, není žádným tajemstvím, - cena za autentické japonské nože jsou obvykle vysoké, protože takový nůž získává značnou podvádění, následný prodej více než jednou mezi vlastníky - až do pádu do svých rukou.

Nože z Japonska Samur - užitečné všude ve vaší kuchyni

Samozřejmě, že můžete uložit sami. Koneckonců, běžní čínští kuchyňské nože - levná, ale postupem času se kvalita jsi nijak zvlášť šťastný.

Přečtěte si zde článek o záclony do kuchyně ve stylu Provence - francouzský šarm do svého domova.

Staletí staré tajemství a dovednosti, aby to nejlepší z japonských nožů

Japonské nože - to zní exoticky, záhadné a dokonce i trochu pevné látky. Ale ne proto, že vycházejícího slunce země je pokryta legend z minulosti a má vliv na budoucí technologie. Historicky, které jsou citlivé a hledá dokonalost ve všech dlouhých staletí Japonci opravdu piloval řemeslné zpracování ostrých zbraní. Ačkoli kuchyňským nožem - ne katana od ní vyžadovat stejnou kvalitu jako tomu bojového meče: ostrou čepel a spolehlivost.

Přes velké rozdíly v kultuře, japonských kuchyňských nožů zřejmě jen málo liší od evropského modelu. Stejná rozmanitost forem stejné rozdělení do všeobecného a spetsklinki. I když lze nalézt na úzkou čepelí, přizpůsobený pro jemné práce s produkty. Zpravidla je jednostranný, protože japonští kuchaři často používají obě ruce najednou. Takže nepleťte „vlevo“ a „vpravo“, nůž, pokud nemají vůz dovedností. Nicméně, na vývoz pevných společnosti již dlouho vyrábí evropské bilaterální model.

Je nutné pochopit a přijmout klasifikaci, protože Japonci mají nože do dvou kategorií, v závislosti na technologii výroby:

 • Honuaki - dokonale homogenní high-uhlíkové oceli. To je považováno za dobré a relativně levná.
 • Kasaumi - pravda Japonský nůž, vyrobené technologií, podobně jako při výrobě vojenské samurajský meč. Skládá se z pevné železné jádro, na obvodu na všech stranách až na hrot, plast ocel - na stejném principu jako v případě damašku.

Také v Japonsku nože jsou oceňovány za kvalitu ostření - mohou snížit přípravky, bez zvláštního úsilí. Edit otupené ostří japonský sami upřednostňují tři kameny různé velikosti zrna. Ale takový drahý nástroj je lepší svěřit mistry.

Tradiční klasifikace lopatek na místo určení v Japonsku získává mnoho nuancí. Že i když nějakým způsobem, aby byla vedena v celé této odrůdy, představujeme popis nejoblíbenějších nástrojů pro Evropany:

 • Deba - velký, těžký nůž s trojúhelníkovou čepelí, kterou jsme poměrně dobře zavedené, ale Japonci používat výhradně pro úpravu ryby. Bird Mohou také frézování, ale snaží snížit kosti by neměl být - pro jeho manipulaci, je lepší, aby se Garasuki.
 • Santoku - velký nůž s jednostranným naostřené na 15-20 ° je součástí všech základních sad, protože je snadné se vyrovnat s řezání ryby, maso sekání, krájení zeleniny. Mohou mít délku čepele v rozmezí 12-22 cm, ale průměrný Evropan je výhodnější pracovat s 18-ti centimetrovou čepelí. Zároveň zvládnout to poměrně úzká, takže ženy jsou docela vypořádat se s touto závažnou nástroje.
 • Usuba, Nakiri Bocha - rostlinné nože nám trochu neobvyklé trapézových nebo obdélníkové s rovným a silným ostřím je velmi vhodný pro jemné strouhání.
 • Kodeba - univerzální „urážka“ délka čepele 20 cm u ryb. Vzhledem k velké šířce na základně (5.04.-05.6. cm) vyrovnává dobře s oddělením velkými kostí.
 • Gyuto - japonská obdoba šéfa, ale jemnější a tvrdé. Délka ostří se pohybuje mezi 18-30 cm.
 • Butakiri - nůž řeznický pro řezání velkých kusů masa (zvláště Japonci - vepřové maso). Ale pro vykostění používá Hankotsu.
 • Chukabocho - konvenční obdélníkový sekera, avšak ve třech variantách s různými šířkami a hmotností.

Domníváme se, že zvlášť nože, které jsou určeny k přípravě tradiční japonské kuchyně - jsou stále v módě:

 • Sashimi Yanagiba - bez této úzké a dlouhé nože sushi a sashimi není připraven. Tenká čepel řeže perfektní ryby na průsvitných filé. Jedním z jeho variant je Fugubiki. Název mluví sám za sebe - flexibilní, téměř chirurgický nástroj snížit jedovatý Puffer.
 • Sashimi Takobiki -. Velmi úzké (1.8-3.2 cm) a dlouhé nože pro sashimi maguro s obdélníkovými lopatkami 20 do 32 cm, může mít ostrý konec pro řezání tuňáka nebo tupý, v případě, že nástroj je určen pro řezání chobotnice.
 • Unagisaki nebo Dojosaki - prudce stoupne na ostré hrany a je používán pro řezání úhoře a Loach.
 • Baran-kiri - lichoběžníková čepel je určena k manipulaci s kraby, ne jehně, jak by se mohlo zdát.
 • Ajikiri - má široký a krátký meč. Jedná se o jedinečný univerzální pro práci s různými typy středně velkých ryb. Délka 9-15 cm, tloušťka mm oceli 3,5-4.

Seznamy jiný spetsnozhi že Japonci vynalezli více než sto let, může být dlouhý. Mají tam vlastní nůž pro každou zeleniny, pro každý druh ryb vzhledem k jeho velikosti. Ale hlavním a nejoblíbenějším z tradičních modelů říkáme. Nyní je třeba se seznámit s nejlepšími producenty těchto úžasných nástrojů.

Global - vysoce kvalitní ocel

Pod touto značkou po více než půl století vyráběných nožů jsou vysoce kvalitní pevné čepele z nerezové oceli. Stejný leštěné oceli vyrobené duté držadlo - zajišťuje perfektní vyvážení poseté do písku, jehož výše je stanovena pro každé zařízení po zvážení. Kromě všech nožů zvolit nejvhodnější formu držadla.

Global vyrábí nástroje ve dvou verzích: a series of Sai je určen pro kuchaře a obrovský rozsah standardu používaných v každodenním životě. Ta se liší texturou grip „puntíky“, aby se zabránilo uklouznutí. Společnost rovněž poskytuje pro separaci nože o velikosti až po velké a malé G GS, a písmeno F v označení znamená, že držíte padělaných výrobků.

Kanetsugu - chovatelé dávných tradic

Pod tímto názvem již stovky let kovaných nejlepší meče a nože v Japonsku, který přinesl mnoho vítězství na jejich vlastníků. Nyní stejná dynastie zbrojíři vyrábí kuchyňské nože, dát jim čočkový tvar katanu. Základní řada:

Na první pohled konvenčních vysoce uhlíkové oceli nožů mají evropské asymetrické bilaterální broušení, přes který významně zvyšuje rychlost řezání. Tato forma břitu neumožňuje jí jít hlouběji, ale naopak, „tažení“ z listu, který je vhodný k ředění nebo hoblování výrobků. Rukojeť - dřevo-plast kompozitu.

Stejný z nerezové oceli, ale s vyšším obsahem molybdenu a zvyšuje jeho pevnost. Nože této řady mají dutou rukojeť reliéfní s tzv chirurgické oceli, který je lehký a zároveň odolný proti poškrábání. Čepel je matná, přičemž jednosměrná ostření úhel 15 °.

Poměrně kompletní řada kuchařů nože s čepelí z ušlechtilé oceli laminátové vynalezen v Kanetsugu. Přidáním kobaltu jsou silnější protějšky, ale netrpí jejich křehkost. Také na lopatkách náhodně uspořádány malé důlky - nejedná se o závadu, ale o speciální technologie zpracování, které plátky produkt nelepí na nůž.

Malá řada univerzálních ocelových nožů s vysokým podílem molybdenu a vanadu. Všechny kotouče mají melkozazubrennuyu broušení, které se na rozdíl od obvyklé serreytornoy lze upravit sami.

Modest rodina vozů středně velkých stanic a nože pro řezání tenkých uhlíkové oceli legkozatachivaemoy. Tupé břity, plná tang a rukojeť z letadla hliníkové slitiny s tvrzeným oxidu filmu.

Damašek ocel 32 vrstev kovu kolem neobyčejně pevné jádro se stejnými vlastnostmi jako v sérii Pro-J. Čepel má oboustranný broušení s oblými svahy - to dělá to jednoduchost provozu, ale editovat nástroj je lepší dát rozumný mistrů. Tváří v tvář rukojeť je vyrobena z mikarty - laminát lněným základny.

Relativně laciné japonské nože od dobrého desky z nerezové oceli s úchyty ve dřevě v plastovém impregnace. Shank polovina, ale většina z délky rukojeti činí nůž lépe zvládnutelné.

Charakteristickým rysem kuchyňských nožů Kanetsugu - využití kryogenní kalení kovaných nožů. Díky této technologii, ocel není hroutit a dlouho drží tovární ostření, aniž by tvořit otřepy.

Kasumi - pouze jedinečné čepele

Vyrábí lopatky nejmenší společný a drahých materiálů. Vymezují „charakter“ z každé série.

Odolné nože Damascus ocelové desky 32 přes pevné jádro. Většina z nich má dvoustranné symetrické ostření a pohodlné držení ze dřeva nebo z tkaniny s velkým vazby, vázané polymerní pryskyřice.

Rodina nožů, že síla je jen mírně nižší než diamant a korund. Mají bilaterální evropské ostření a rukojeť ABS-plast, ale je to velmi náročné na péči a vyžadují pečlivé skladování.

Další série Damašek čepel s reliéfním povrchem. To vytváří jakýsi vzduchový polštář mezi čepele nože a nakrájené produkty, takže během operace nedržela. Usnadňuje řezání a asymetrické oboustranné broušení pravé ruce - výroba „levice“ na nože je nutné objednat samostatně. Rukojeť je vyrobena z acetalové pryskyřice (termoplastické) - polymerních náhražek neželezných kovů, který je tak silný, že dokonce použit ve strojírenství.

Série překvapivě laciné titanu potaženého lopatky, že jim extrémní pevnost. Různé barevné ostří.

Masahiro - nejstarší japonské nože

Velitel této konkrétní značku s dlouhou historií vynalezl populární nyní molybden-vanad ocel, se stal slavný japonský kuchyňské nože pro celý svět. Výrobky Masahiro jsou vysoce ceněny v libovolné zemi, a počet různých modelů vyrobených na trh po dlouhou dobu prošlo za tři tisíce. Samozřejmě, zvážit každý z nich samostatně neexistuje způsob, avšak s hlavní řady je stále stojí za to poznat.

 • 106 - speciální nože pro vaření tradiční japonské pokrmy jsou jednostranné broušení a obložení rukojeti ze dřeva naplněné plastu.
 • 136 - stylové lopatky, kde se čepel a rukojeť jsou ocelové integrálně.
 • 140 - rozpočtová linie pro použití v domácnosti má asymetrický ostření, takže je zvláště vhodný pro provoz.
 • 149 - doslova utrpením řadu vzácných oceli, který v sobě spojuje ostrost uhlíku a odolnost proti korozi z nerezové oceli.
 • 162 - profesionální nože s jednostranným nabroušený a vsadnymi madla ze dřeva (magnólie). Některé modely už jsou dodávány s pláštěm. Je zde použit pouze pro čepelí nelegované oceli. Je dokonale zachovává původní ostrost, dává dokonalý střih, ale není odolný vůči korozi, takže se bude muset velmi pečlivě sledovat.

V době, kdy společnost Masahiro točil mimo samostatnou větev rodu, znovuzískání jméno předků - Hattori. Tato značka se stala známou pro své bojové a lovecké nože, ale má stejně vysokou kvalitu a to se přenese do čistě civilní modely. Většina z nich jsou ručně z damašské oceli. Blades dopadat velmi tvrdě, ale chybí tu nevýhodu, křehkosti. Ostření v evropském obousměrný, takže problémy se závislostí nebude. Shank - plná.

V Japonsku, výrobci kuchyňské nože jsou neuvěřitelně moc, ale ne všechny z nich jít na mezinárodním trhu. Ale všichni v této zemi, kteří se věnují této čestné podnikání má své vlastní tajemství, pečlivě udržován v rodině. A co je nejdůležitější - japonský výrobce nožů po dlouhou dobu povýšen na umění, takže i ty jednoduché nůž z málo známého mistra je a priori vysoce kvalitní a mohou se stát perlou kuchyňského sbírky.

Doma máme dva japonské nože, které jsou uloženy v kuchyni v černých sametových krabiček. Manžel z nich něžně pečuje natachivaet a leští. Je to jeho hrdost. Jsou velmi ostré.

Japonské nože jsou obvykle velmi kvalitní. Manžel dělá jen sushi Použijte. Super věc.

Ve skutečnosti to není Honuaki oceli a nůž správně kované a obzvláště tvrzené. Honuaki nože učinit několik kováři japonské nože, protože dělají, je velmi obtížné. Jediná pravda je, že jsou vyrobeny z vysoce uhlíkové oceli nebo shirogami Aogami. K dispozici jsou tyto nože jsou velmi drahé, mezi $ 300 a v Japonsku, v Rusku dokonce dražší a mají velmi dlouhou kirenagu tedy držet dlouhou grind.

Existuje několik nožů, já používám s radostí!

Jak si vybrat japonské nože pro kuchyň

Hlavní zbraň samurajský meč - nebo katana a hlavním nástrojem kuchař a dobrou hospodyní - nůž. Ale co se stane, když budete kombinovat bojová umění s uměním vaření, ukáže upscale spotřebiče - nože.

Pojďme zkuste zvolit dobré japonské nože, ačkoli rozhovory země pěstitelskými o vynikající kvalitu výrobků.

Kuchyně Japonské nože - je příkladem využití špičkových technologií při vaření. Jsou vyrobeny z různých materiálů (kovy a slitiny) a závažnosti z nich je jako samurajský meč, když je světlo šátek snížit na polovinu do kontaktu sami. Řekněme, že mýtus, pohádky, legendy? Zkusili jste nejlepší japonské nože. A problémy, jako je rajčatová kůže, v důsledku které je rostlinný obtížné vyjmout nebo syrového masa s filmem, který má být odstraněn, nikdy nebude narušen. Co to znamená?

 • Japonské nože kuchyňské - úspora času! Něco, co by trvalo několik desítek (někdy), pohyby budou sníženy v jediném okamžiku s lehkým dotykem.
 • Úspora peněz. Samozřejmě, sada japonských nožů nebude levné, ale v té době se jako zničen několik „obyčejné“, je třeba vyměnit, asistentem bude vždy na „hraně“.

A co tedy dát přednost? Po tom všem, kromě známých značek, jako jsou japonské nože Samura japonských a Kasumi nože, je nutné zvolit materiál, než tomu bylo doposud.

Samozřejmě, pokud by bez ní. Nerezová ocel - koruna žádný kuchyňský nůž, ale kvalita této oceli je také důležité. japonských ocelových nožů - high-tech zařízení. Ocel, který je zde použit má mega sílu.

Používá se ve vrstvených ocelových nožů. To znamená, že vrstva 3: střední, prodloužený a je namontován přímo na rukojeti až do jejího konce. Na každé straně téhož - odolné proti opotřebení, nízkouhlíkové oceli, který je naladěn na maximální kvalita řezu. Okraj čepele je nejčastěji oddělena od společné základny. A to je, mimochodem, může mít složité vzory a rozvody, jako znak pravosti objektu a dodává zvláštní „rodinu“ - kolekce.

A on a druhý typ je odlišná ostrost a maximální lehkostí. Nůž kombinuje pádný úchop a výborně centrování čepele, takže v rukou skoro necítil, ale zvládá i velmi složitých výrobků. Můžete také setkat japonský damašské oceli nože. Zda je nutné zde něco říct, jestli je to jeden z nejlepších materiálů na střelné zbraně. To vyžaduje malou nebo žádnou ostření, velmi dlouho zůstává akutní. Zvláštností jejích návrhů. ocelový povrch Damašek není jednotná, a je jedním z nejdůležitějších kritérií pro výběr nůž s čepelí. To může být rozvod, malé dolíčky a hrbolky, které se objevují na pozadí velmi krásná a absolutně nekazí kvalitu objektu.

Zdá se, keramika - to je něco jako jílu, který může být nůž? To není pravda! Moderní Keramika - je téměř není „kill“ materiál, který obsahuje částice slitina keramiky a titanu. Ostrost těchto lopatek není horší než ocel, a může dokonce vyšší než pevnost.

Samozřejmě, nemůžeme říci o designu, které mají japonské keramické nože. Díky speciálním pigmenty lopatek může být natřena v jedné barvě s klikou, a mohou být barevné. Toto nemá vliv na kvalitu a ostrost střihu, a to jak vnitřní element je sada nožů je dobrá kuchyně dekorace.

Souhlasit, je nutné věnovat náležitou pozornost tomuto aspektu při výběru. A to všechno proto, že i falešný není nijak zvlášť skrytých a prodávány na každém kroku. Aby nedošlo k ztratit v celé škále, vyberte autentické japonské nože Samura, například, nebo skutečný keramiky? Pojďme pochopit s touto problematikou.

Zvláštně dost, ale japonské nože tak osvědčily, které se staly vzorem imitace. A teď většina evropských výrobců tendenci iota blíže tohoto mistrovského zařízení.

Keramika odlišit velmi jednoduše z lakované oceli.

 • Nikdy keramika nebude stát velmi levné. Samotný materiál je poměrně drahé, a tím i výrobků nebude levné.
 • Také nůž řezná plocha nebude lišit v barvě. Malované oceli stejné řezná plocha bude ocel a bez nátěru.
 • Keramika je dostatečně tuhá v ohybu. Dokonce ocel může mírně ohýbat na vytvoření malého oblouku. Pottery prakticky neprohýbá. To je také charakteristický rys, který pomůže při výběru.
 • Nápisy - je další způsob, jak určit pravost značky. Například nůž Samura mají velmi jasnou „pečeť“ ochranné známky. To není barva, je to značka, zkuste to, že to bude trochu lumpy. Většina padělků pomalované logem, což je důvod, proč je hladký na dotek, a nakonec jen vymazány.
 • Cena - Dalším rysem japonské nože. Žádný zástupce z řady nebude stát tolik jako jednoduchý kuchyňský nůž z výrobků pro domácnost. A je naprosto oprávněné. Proto pokud jsou nabízeny „skutečný“ japonské nože se slevou 99%, to rozhodně není přesně to, co potřebujeme. Mělo by být pozorný a do detailu.

Takže výběr japonských nožů nejsou složité, a trvanlivý provoz. Proto volba mezi Evropou a Asií, otázka nožů by měla dát přednost starým tradicím a vynikající zpracování.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 42 = 47