japonské panely

japonské panely

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak si vybrat japonské panely a výlisky - popis a fotografie výrobních materiálů v interiéru

Masivní závěsy kuliske konvenčních závěsy nebo prostou ok tylu již není v módě dnes. Doplňovat styl sady kuchyně nebo obývacího pokoje v moderních domácnostech japonské závěsy. Slouží roli posuvné panely, dobře chráněné před sluncem, to vypadá jednoduše a zároveň elegantní. Jaké jsou japonské panely? Jak si vybrat výzdobu oken za pokoj a jaká je cena šperků?

Výstižně zdůraznil design dokonale mísí - to je to, jak můžete stručně popsat, co je japonské závěsy panelu. Ve skutečnosti se jedná o jednoduchý posuvné design s širokým materiálového pásu tkaniny, které jsou uloženy ve zvláštním způsobem na strop a podlahu. Kovová konstrukce je navržena takovým způsobem, že se opona šla plynule v různých směrech, otevření přístupu ke slunci, a pak ho promlčen.

Rusové jsou zvyklí, že závěsy musí viset a shromáždit více záhyby v japonské oddíly v první řadě přitahuje orientální design. Nicméně, toto není nejdůležitější výhodou tohoto prvku interiéru. Japonské stěny mají řadu výhod:

 • můžete si vybrat typ látky, barvy a struktury;
 • Tyto závěsy nesbírají prach, nečistoty a zbytky se usazují v záhybech těžkými závěsy;
 • Za nimi je jednoduchá a nenáročná na údržbu;
 • Japonské obrazovky panel umožní úplné uzavření otvoru od stropu k podlaze, což činí konstrukci obzvláště atraktivní s panoramatickými okny.

Kromě výhod záclony by měly být přidány ergonomii, univerzálnost a krásný design. Dva, tři nebo čtyři vrstvy konstrukce umožní několik sekund zcela změnit aktuální situaci v místnosti. Jedinou nevýhodou japonských nožů je omezen ve výběru formy, jako jsou obrazovky jsou obdélníkové nebo čtvercové.

Podíváte-li se na fotografii japonských závěsy panelů, kdy se objevil oni silně podobají rolet v otevřeném stavu. Ve skutečnosti existují určité podobnosti, ale hlavní rozdíl mezi záclonami, vyrobené v japonském stylu - možnost upevnění tkáně v několika řadách. Toho je dosaženo tím, že nasedne materiál na speciální liště umístěné na stropě. Chcete-li tkanina nevyžaduje háky nebo speciální pruhy, obchod nabízí:

 • Ramínka na záclony - se pohybují podél okapu s použitím válce. Minus taková zařízení je, že tkanina se někdy shromáždí v záhybech i s váhou od dna.
 • Panel s suchý zip - přilepena k povrchu plastu římsy. Mezi panelu, jako jsou válečky pohybují od sebe, ale je tkanina se záhyby.

Standardní šířka textilie pro každý závěsy - 50-60 cm. Podle stejné velikosti výrobci snaží, aby římsy. Pokud je vaše okno je širší, nebo chcete rozšířit římsu, pak výrobek bude muset provést rezervaci, nebo aby se jejich vlastních rukou. Udělat římsy jsou obvykle vyrobeny z plastu nebo z odolného akrylu, ale můžete koupit kovové zařízení pro zajištění japonské panely.

Záclony v japonském stylu v interiéru

Jednoduchý design japonských obrazovek v žádném případě poškozuje styl interiéru. Tyto závěsy jsou skvělé ornament z obývacího pokoje, se podělí o dětskou ložnici na hřišti a místo k odpočinku, odříznout věšák s svrchních oděvů. Navíc, japonské stěny vypadají skvěle na okna na ochranu proti teplu, silnému slunečnímu záření a před očima cizinců. Hlavní věc - aby bylo možné vybrat ten správný design pro vaší domácnosti.

Podle japonské tradici v kuchyni při vaření by měla mít přednost celková koncentrace a klid, protože jediný způsob, jak dosáhnout harmonie chuti jídla podávaného. Z tohoto důvodu, mnozí návrháři doporučujeme vybrat lehčí výtisky této místnosti. Je lepší koupit japonské závěsy s barvou vyskytují v nedotčené přírody: zelené, hnědé odstíny spadaného listí nebo kamene.

Materiály by měly dávat přednost hladké nebo texturované tkaniny bez čerpání. Ještě lepší, kdyby se závěsy jsou zdobeny bambusovými holemi nebo měkkým slámy. Love kryt tkaniny? Pak koupit umělé tkáně. Vzhledem k tomu, že je jednodušší vymýt mastné skvrny, pachy jsou zobrazeny snadnější a rychlejší suché páry z vaření. Co se týče velikosti záclony, pak malý pokoj optimální velikosti - do okenního parapetu. Prostorná kuchyň s velkými okny a obrazovek jsou vhodné k podlaze.

Obývací pokoj by měl zvážit možnosti, jak kombinovat kontrastní japonské obrazovky s tradičními záclony nebo tylu. Tam je třeba pečlivě sledovat, aby zajistila, že všechny faktury jsou perfektně kombinovat mezi sebou. Okno lze zavěsit materiály, které nemají se táhnou v průběhu času - prádlo, satén, žací stroj, hedvábí, voál nebo bavlna. Na rozdíl od japonské nákup žaluzie z čirého šifon organza taft nebo moaré.

V případě, že design interiéru kuchyně stojí za nákup prostého závěsy v obývacím pokoji, můžete zavěsit obrazovek s jasnými výtisky. Vždy zůstanou v módě tato témata: velké květy, malý bar, panoráma města, ptáky, znaky, abstrakce. Hlavní věc - nepřehánějte to. Pro střídání byla hladká, návrháři se doporučuje blíže k okenního otvoru pro zavěšení jedné barvy tkaniny, pak závěs s jasný vzor, ​​následované neprůhledným závěsem.

Japonské záclony jako oddíl

Chcete-li zavřít ošklivé věšák s oblečením nebo přiložit spaní tím, že pracuje na tom, aby se oddíl nezabírá mnoho místa, je těžké najít řešení jednodušší, než japonské závěsy panelu. Jednolůžkový pokoj studio apartmány mohou být rozděleny do dvou zón: ložnice a obývací pokoj. U obrazovky panel dětský bude poskytovat bariéru mezi herní část, místo ke studiu a spánek.

V dospělém ložnice bude vypadat odpovídající zónování, skládající se ze dvou nebo tří čepelí pastelových odstínech, nebo ne jasný tepelný tisk. Na jedné opony můžete vykreslit romantickou krajinu, třešeň, nebo jakýkoli jiný model, který vám bude míchat s klidem a klidem. U prostoru pro spaní je důležité zvolit přírodní neprůhledný materiál: bavlna, len, lehké hedvábí, krajky.

Chcete-li koupit závěsy na obrazovce jsou k dispozici v každém textilním výrobku. Průvodce vám pomůže vybrat správnou velikost, texturu, materiál, barva. Pokud vhodných barvách na prodej tam, pokusit se šít závěsy na krok za krokem popis nebo objednávky Individuální šití tkanin krejčího. Zlevněné nebo akcie si můžete koupit japonské závěsy v internetovém obchodě, nebo poštou, pouze negativní - Vyloučené doručení kurýrem. Průměrná cena za tento kus nábytku v Moskvě a Petrohradu takto:

Kde koupit japonské panely

Foto záclony v interiéru

Viděl jsem fotku japonských závěsy na internetu - se zamiloval na první pohled. Když se rozhodli pro koupi, narazí na cenu výrobku: je levný, a vypadá bohatá. Nyní se jedná o produkt tkaní umění zdobí naši kuchyni. Péče o tyto závěsy - zábavné prostirnul ve stroji a zavěsil okamžitě, a to i žehlící není nutné.

Alexander, 29 let

Japonské stěny panelu - je to prostě dar z nebes pro ty, kteří chtějí, aby se připravit na okenní dekorace pro malé peníze. Oni harmonicky hodí do jakéhokoli interiéru, aktualizujte ji dát moderní duch. Mám silné závěsy visí v každé místnosti, a navíc slouží jako přepážky v hale. Velmi pohodlné, praktické: ne zmačkat, snadno se čistí, nesbírají prach.

Favor záclon v japonském stylu v zemi. Dobrou zprávou je, že barvy dekorace je velmi velký. Náš společný pokoj je zařízen s motýly obrazovkách v panelů ložnici visí barvy, a na jídelna okna obrazovkách s máku. K dispozici jsou tyto závěsy jsou příliš drahé, že se často vyskytují v prodeji, takže je můžete měnit nejméně jednou za rok.

Japonské záclonové panely v interiéru kuchyně: nápady + instrukce krok za krokem pro vytváření vlastních rukou

Dálném východě země Japan je spojena s high-end zařízení, Sakura, divadlo kabuki, dobro, sushi a japonské závěsy - stručná zařízení, které jsou typické stylu minimalismu. Praktická textilní výrobky, zdobení oken, lze jen stěží nazvat záclony, to je další látkové panely. Vezměme si fotografii japonské závěsy ve vnitrozemí, a rozhodnout, zda jsou vhodné pro kuchyně.

Výhody pohodový výprava ↑

Přes některé obtíže konstruktivní, orientální záclony předjet v popularitě jiných typů okna dekorace. Okamžitě musíme poznamenat, že tyto řádky nevycházejí přísné panelu se všemi stylu, ale v minimalistické, etnické či životního prostředí interiéru se cítí v pohodě.

Elegantní náhrada za tradiční krajkové záclony v kontrastních černé a bílé interiéru

Jaké je tajemství popularity přísné, trochu diskrétní záclony v japonském stylu? Ukazuje se, že některé vlastnosti splňují požadavky nezbytné pro použití v celé řadě oblastí, včetně kuchyně:

 • Praktičnost. Snadno se čistí, rychlá instalace, rychlá změna, snadná obsluha oceňují ne méně než konstrukčních vlastností.
 • Univerzálnost. Standardní velikosti desky jsou vhodné pro výzdobu okenního otvoru, a zónování prostor, nebo dokonce nahradit interiérové ​​posuvné dveře.
 • Stručnost. Žádné další dekorace, jednoduchá geometrie, malé množství tkaniny použity, jsou typické pro moderní interiéry.
 • Estetický dojem. Jednoduchý tvar a statický stav bude mít prospěch zachování reprezentativní vzhled, barva nebo textura textilie mohou být různé, někdy i nečekané.

Jak můžete vidět, charakteristiky japonských závěsy a velmi atraktivní pro použití v kuchyni, ale ne každý pokoj je vhodný pro jejich instalaci.

U kuchyně se hodí japonské závěsy ↑

Návrháři jsou často považována za provedení nestandardních úkolů, nicméně, použití doplňků v japonském stylu obleku s opatrností. To je vzhledem k nevhodnosti jejich uplatnění v některých interiérů. Například, oni jsou naprosto nevhodné pro malé kuchyně v malých bytech. Pro rámování malé okno, je lepší použít tradiční závěsy nebo světelné závory lakonické, které zabírají málo místa a lze jej snadno montované nebo svázaný v případě potřeby.

Na fotografii - složitá kombinace s tylovou oponou na očkach

Kuchyň a obývací pokoj s luxusním ušlechtilý interiér, který je charakteristický styl Art Deco paláce nebo vhodnější měkké, svěží závěsy s množstvím dekorací a bohatým závěrem. Je lepší opustit japonské záclonové panely a milovníky baroka, impéria a provence - zde jsou nevhodné.

Plná shoda s minimalistickým interiérem

Ideální prostor pro přísné panely - prostorná kuchyň, studio nebo jídelna s velkou plochou zasklení, například s francouzskými okny. Dobrá volba pro loggii, když je kombinována s kuchyní a vytváří prostor pro jeden styl. Pokud to plocha dovolí a okna jsou malá, lze namontovat panely přes stěnu. V prostorné místnosti dokonce i kratší modely "v parapety" vypadají organicky a přiměřeně.

Vzorek krátkého a stručného modelu

Pokud jste přívrženci skandinávského, japonského nebo ekologického stylu, doporučujeme vám bližší pohled na tento praktický typ závěsů. Rovněž nejsou cizí k loft a high-toku, protože se jim líbí objem prostoru a přísná geometrie.

Designové prvky závěsných panelů ↑

Chcete-li šit japonské záclonové panely vlastními silami, věnujte pozornost některým prvkům designu, který je základem produktů. Ve vzhledu jsou tyto plátna obdélníkové, ale ne měkké, jako obyčejné závěsy, ale tuhé, připomínající panel. Tuhost je způsobena napětím tkaniny mezi upevněním na římsě a váhovým materiálem ušitým do spodní části tkaniny.

Jako vážící činidlo se používají dřevěné pravítka nebo kovové tyče, které se skryjí látkou

Panely (nebo obrazovky, jak se také nazývají) připomínají rolety v otevřeném stavu, ale na rozdíl od nich jsou japonské modely fixovány v několika řadách v náhodném pořadí. Někdy počet řádků dosahuje pět. Tato možnost je zajištěna speciální lištou upevněnou ke stropu nebo stěně. Každá opona má svou vlastní cestu, podél níž se může pohybovat po celé stěně.

Cornice se třemi pruhy

Standardní šířka každého panelu je 60 cm, pod touto velikostí jsou vyráběny římsy, prodávané v obchodech. Pokud chcete zvýšit šířku plátna na 1 m, budete muset vytvořit vlastní římsu nebo nastavit počet záclonů na celkovou šířku. Například pro závěs o délce 3 m je vhodná sada pěti standardních nebo třímetrových závěsů. Délka produktů může být různá - až na podlahu, okenní parapet, uprostřed okna.

Kombinace transparentních žaluzií různých délek a lambrequinů

Pro těžké textilie dostatečně zatěžovacího prostředku, a pro světlo (tyl, nylon, druh tkaniny závoj) vytvořeni rámu z tvrdého materiálu, takže není zvrásnění při pohybu.

Jaká tkanina je vhodná pro dekoraci oken ↑

Než začnete vyrábět japonské záclony s vlastními rukama, vyberte správnou textilii. V klasickém smyslu se jedná o jakoukoliv látku vyrobenou z přírodních vláken - hedvábí, bavlnu, lnu, bambusu. Může být tenký nebo hustý, hustý nebo průhledný, hladký nebo strukturovaný, ale nutně přírodního původu. Až dosud se místo textilií aktivně používá proutěný bambus nebo rýžový papír.

Originální sada pro kuchyň

Moderní tkaniny pro zlepšení odolnosti jsou vyztuženy syntetickou nití, při používání takové látky se nemusíte starat. Nezapomeňte, že Japonci dávají přednost tomu, aby byli v souladu s přírodou a snažili se vzít v úvahu jejich tradice. Kompromisem je plátno s obsahem 80-90% přírodního vlákna a 10% syntetický - pocta evropské praktičnosti. Ve fototechních panelech z průsvitného materiálu pro balkónové dveře a okna.

Kombinovaná sada pro celou stěnu

Pro registraci malého prostoru kuchyně s deficitem přirozené světlo je nejlepší šít panely z průsvitné tkaniny - organza, hedvábí, šifon nebo moaré, zatímco prostorný a lze jej použít více husté textilie - len nebo bavlnu. Rovněž vhodné jsou tlusté tkaniny s leskem, jako jsou taffeta nebo satén a volné, ekologický typ - matting, pytlovina. Nebojte se kombinovat různé typy materiálů, experimentovat s barvou a strukturou.

Vlastnosti odkapávacího zařízení ↑

Externě římsa pro japonské závěsy nejsou odlišné od zařízení, které jsou namontovány konvenční závěsy s háčky - lakonický strukturu s více řadami kolejnic. Rozdíl se týká počtu průvodců, které dosahují pět nebo dokonce šesti. Obvykle je počet závěsů a skladeb stejný - každý panel se může pohybovat po celé délce římsy.

Cornice s pěti řadami

Odlišnou barvu, texturu nebo úpravou tkaniny uspořádány v náhodném pořadí, například, 1 řádek závěs zdobí jasný vzor na 2-3 - běžný průsvitný, 4-5 - s větší hustotou s obrazem znaků. Možnost pro malé okno je dva statické prvky podél okrajů a dva pohyblivé prvky ve středu.

Pokyn k šití japonských závěsů ↑

Představujeme krok za krokem pokyny pro šití japonských závěsů vlastními rukama. Zvolený model je vhodný pro vnitřní kuchyň nebo dětský pokoj o rozloze 10-15 m², v jehož interiéru je oranžová, bílá nebo černá barva. S odstíny tkáně můžete experimentovat - hlavní věcí je, že jsou kombinovány s okolním prostředím. Důležité body: počet panelů - 3 nebo 4, hliníková římsa se třemi řadami, ovládání lana.

Kreslení náčrtu do interiéru ↑

Měli byste začít s náčrtem, i když již přesně víte, co chcete. Vezměte si kus papíru, barevné tužky a vytvořte snadný nákres japonských závěsů v interiéru kuchyně (nebo jiné místnosti). Snažte se vydržet velikost a barvu, aby odpovídala skutečné situaci. Potřebujete pouze věnovat samostatný výkres záclonům - určit rozměry, specifikovat ozdobné detaily, vypočítat spotřebu materiálu a nakonec - cenu všech materiálů.

Foto je příkladem amatérské skice

Můžete použít programátora nebo vyhledat radu zkušeného designéra - několik odborných tipů vám pomůže kvalitativně zlepšit výsledek vaší práce.

Při výběru tkaniny se řídí následujícími faktory:

 • prostor místnosti;
 • velikost okna;
 • stupeň přirozeného světla;
 • barva stěn a podlah;
 • styl interiéru.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem může být hustší nebo průhlednější, černobílý nebo vzorovaný. Barva musí být nutně v souladu s fasádami nábytku a obkladem stěn. Pokud je tapeta jasná nebo expresivní, je lepší ji zastavit na obyčejných pastelových textiliích, neutrální barva situace naopak vyžaduje barevný přízvuk.

Hotové závěsy uvnitř

Jako vzorek jsme zvolili asymetrickou kombinaci v jednom stylu. Hlavním materiálem je hustá krémová bavlněná tkanina, která opakuje barvu tapety. Jako výzdoba - světlé vložky s hieroglyfy v oranžových rámech, které definují geometrii kompozice. Jedno plátno je plně vyzdobeno. Nezapomeňte, že je snadnější pracovat s bavlnou a plátnem než se šifonem nebo hedvábím.

Třířadová římsa byla zcela vhodná pro ztělesnění našeho nápadu:

Schéma posuvného mechanismu

Panely mohou být vyměněny, umístěny vedle sebe nebo po sobě.

Nabízíme hotové rozvržení. Věnujte pozornost přísným rozměrům oranžového okraje - bude muset být šit zvlášť.

Schéma řezání závěsů

 • Tkaninu jsme řezali podle schématu, odřízli jsme s přihlédnutím ke smršťování a přídavkům na švy.
 • Železné tyče.
 • Zpracováváme dlouhé okraje pásů.
 • Otočíme dolní konce, tvoříme kulisks pro vážení agentů
 • Zpracováváme horní okraj (pod háčky nebo "Velcro" - v závislosti na typu římsy).
 • Šijeme dekor.
 • Vložíme váhy (dřevěné laťky) a pověsíme je na římsu.

Všechno, lakonické záclony v orientálním stylu jsou připraveny. Na rozdíl od vytvoření velkolepých modelů s lambrequins a bohatou výzdobou, šití japonských závěsů trvá minimálně. Doufáme, že naše krátká mistrovská třída na šití japonských závěsů s vašimi rukama vám pomůže v budoucnosti.

Pravidla pro péči o japonské závěsy ↑

Rovinné panely stejným způsobem jako obyčejné závěsy shromažďují prach, takže je třeba je pravidelně čistit. Nejlepším řešením je chemické čištění pomocí vysavače nebo mírně vlhkého kartáče. Vakuujte lépe, aniž byste museli odstranit závěsy z římsy.

S dobrou péčí budou záclony stejně nové. Mimochodem, na fotografii zajímavá kombinace - japonské panely a římská opona

Pokud existují skvrny, musíte použít houbu - nejprve jemně omyjte bláto mýdlovou vodou a poté mýdlovou pěnu odstraňte čistou vodou. Není možné umývat výrobky, takže mohou ztratit jednu z hlavních vlastností - přísný obdélníkový (nebo čtvercový) tvar. Pokud je potřeba vážné či lepší čištění, použijte služby čistírny.

Foto japonských panelů v interiéru kuchyně a dalších místností

Představujeme galerii barevných fotografií zobrazujících japonské záclony v různých nastaveních. Dávejte pozor na délku panelů, kombinaci odstínů, zajímavé stylistické řešení.

Vzduchová průsvitná tkanina v nábytku

Při správném použití a neutrálních barvách může být překvapivě expresivní.

Jemná ochrana před slunečním zářením

Květinové téma je aktuální pro záclony v japonském stylu.

Lehké panely na římsě s ozdobou

Jedním z tajemství přísných interiérů jsou pevné plochy.

Harmonické střídání čokoládových a mléčných proužků

Nezapomeňte, že původně japonské závěsy byly používány jako obrazovky.

Jedna z možností zónování

Pro vytvoření stylového interiéru jsou k dispozici 3 základní barvy.

Jasný pás přináší dynamiku i v nejklidnější atmosféře

Styl výzdoby oken může být poražen stěnovými panely a dalšími doplňky.

Útulný roh pro ranní kávu

Trochu romantiky a ženskosti v obývacím pokoji.

Bílý a růžový interiér ve skandinávském stylu s japonským přízvukem

Zajímavé řešení pro komínový sál.

Barvy a formy, jako v japonské zahradě kamení

Volba barvy záclony může zcela změnit atmosféru.

Sluneční teplo kdykoli v roce

Možnosti pro zdobení interiéru japonských záclon je mnoho: jsou dokonale vhodné pro zdobení kuchyně, obývací pokoj, ložnice, veranda. Doporučujeme vám najít nebo přijít s vlastní verzí japonských panelů - stylové, krásné, originální, zdůrazňující vaši osobnost.

Video: japonské záclony s vlastními rukama ↑

Zajímavá videa vám pomohou pochopit nuance řezání a šití záclon v japonském stylu.

Hlavní třída s výkresy a podrobné poznámky:

Snadný způsob výroby z tkaniny pro rolovací závěsy:

Japonské panely z 2 typů tkanin:

Jak vidíte, můžete japonské panely šit sami - dostatečnou dovednost používat jehlu a šicí stroj. Ale nezapomeňte na zvláštnosti lakonických modelů, které nejsou vhodné pro každou kuchyni. Správně vybrané, výrazné závěsy mohou profitutivně přeměnit interiér, aby byly stylové a útulné.

Chcete-li zdobit interiér kuchyně luxusními, přesto lehkými a praktickými závěsy, věnujte pozornost modelům francouzských závěsů. Představují.

Francouzské záclony v kuchyni s vlastními rukama: krok za krokem instrukce a foto markýz v interiéru

Rolety jsou vhodné pro znalce jednoduchých tvarů, čisté linie a stručný design. Dokonce se vyrovnávají s hlavním účelem závěsů.

Jak a co dělat rolety s vlastními rukama: krok-za-krokem instrukce pro výrobu rolety

Jednoduché, elegantní, přísné a elegantní římské žaluzie budou krásnou výzdobou pro jakýkoli styl interiéru a absolutně jakýkoliv pokoj, ať už se jedná o obývací pokoj, obývací pokoj,

Jak vybrat a nainstalovat japonské panely pro fasády?

Japonsko je první zemí, kde byla použita technologie svazků. Japonské panely na fasádě byly první svého druhu. Objevily se v polovině 20. století a jejich vznik byl způsoben velkým ničením měst v zemi vycházejícího slunce, které by mělo být obnoveno co nejdříve.

Japonské fasádní panely jsou zhotoveny z vláknitého cementu. Ale co je tohle?

Fibro cement je materiál umělého původu, který je tvořen mícháním cementu, písku, vody, vzduchu a celulózy pod tlakem. V důsledku toho se získává prodyšný porézní materiál, který je poměrně lehký a zcela čistý (ekologicky) a neškodný.

Při výrobě panelů pro povrchovou úpravu domu se obvykle používá vláknitý cement s nízkou hustotou. Je vhodná pro venkovní dekorace. Tento materiál má zpravidla dobrou odolnost proti ohni, srážením a dalším klimatickým faktorům. Má také dobré pevnostní vlastnosti a je odolný proti deformacím, teplotním změnám a mechanickým vlivům. Vyrábí se ve formě desek, panelů nebo desek (v závislosti na účelu stavebních prací).

Při výrobě obkladu mohou být vláknocementové desky (panely) opatřeny akrylovou barvou v jakékoli barvě.

Často se při výrobě desek provádí malba, v tomto případě se barva přidává k samotnému materiálu, což činí tento povlak odolný vůči vymazání a umožňuje dlouhou životnost.

Typy a výhody japonských vleček

V současné době je v zemi stoupajícího slunce spousta firem, které vyrábějí high-tech vláknité cementové cementové vlečky. Patří mezi ně "Nichiha" (Nichiha), KMEW, "Konoshima" (Konoshima) a AT-WALL. Kvalita produktů těchto firem je přibližně stejná, cena se mírně liší. Stojí za zmínku společnost Nichiha, která vyrábí siding v Rusku. Je levnější než všechny ostatní materiály, což nezhoršuje kvalitu.

Fasádní panely Nichiha

Výhody japonských panelů pro exteriér domu:

 1. Dobrá tepelná izolace. Dosaženo díky poréznosti materiálu. V centrálním proužku Ruska nebo dalších zemí SNS je postačující pouze jedna z obkladových desek bez dalšího oteplování.
 2. Další zvuková izolace. Cement - materiál pohlcující zvuk a vzduchová vrstva rozptyluje zvuky, které společně zvyšují izolaci domu ze zvuků.
 3. Japonské fasádní panely mají nízkou hmotnost, srovnatelnou s hmotností vinylů. Tímto způsobem neumožňuje vytvářet vážné přídavné zatížení stěn a základů a prakticky neovlivňuje pevnost konstrukce domu.
 4. Ve srovnání s jinými typy obložení se japonské desky nedotýkají změn teploty a topení.
 5. Na vyčištění takového vleku vyžaduje minimální úsilí. Stačí, abyste umyli špínu, která se nelepí na povrch. Často však není zapotřebí umývání: dešť se odplaví.
 6. Možnost montáže za jakýchkoli teplot a povětrnostních podmínek. To je možné díky použitému materiálu, zatímco plastové nebo vinylové vloľky nelze připevnit v horkém nebo chladném počasí.
 7. Stabilita barvy. Dokonce i namalovaný po instalaci, panel nezůstane nudný a nezůstane viset po dobu delší než 10 let.
 8. Možnost objednání fotografických panelů. Při výrobě panelů rozložených na velikost stěny, a oni dát obrázek.

Jak již bylo uvedeno výše, neexistuje žádný zvláštní rozdíl mezi japonskými firmami vyrábějícími vlečky. Proto při výběru společnosti byste měli věnovat pozornost pouze ceně nebo návrhu vlečky.

Vzhledem k tomu, že tato vlečka není levná, často v obchodech nejsou žádné materiály ani jejich vzorky. Prodejci nabízejí výběr z fotografií v katalogu. V případě japonských dokončovacích materiálů to není nebezpečné. Pravděpodobnost, že materiál bude dodán s jinou strukturou nebo jiným odstínem, je velmi malý. Jedinou možností chyby je zadání nesprávného kódu při objednávání. Přijde přesně ten materiál, který byl popsán v katalogu (stejná struktura, barva, odstín).

Textury jsou zvoleny pro návrh domu. Může to být všechno: dřevo, kámen, cihla, kov. Můžete si vybrat jakýkoli styl: baroko, klasicismus atd. Jednou z výhod textura japonských materiálů je jejich realismus. Pokud vinylová vlečka "pod stromem" často nevypadá jako strom, nemůžete o japonštině říci nic.

Proto při výběru byste měli určit styl, texturu, barvu a objednat nejlevnější volbu z navrhované.

Namontoval takový vleček stejně jako ostatní.

Za prvé, stěny domu jsou vyrovnány, opatrně rozemleté ​​a nasáklé základním nátěrem "Aquastope".

Pak je na stěnách nacpaná dřevěná nebo kovová bedna. Přednost by měla být věnována stromu. Pro dřevěné latě se používá 50x50 bar, který je předem impregnován antimykotickou kapalinou, "Aquastop" a speciální nátěr, sušen.

Na rámu (bednu) jsou upevněny speciální spojovací prvky pro vnější stěnu. U japonských panelů je nutné používat pouze značkové spojovací prvky. A desky jedné firmy nemohou být upevněny na přílohách jiné firmy.

Japonské fasádní panely vypadají velmi přirozeně

Desky by měly být zavěšeny po prozkoumání mechanismu upevnění. Obvykle to není těžké.

Na tomto krátkém přehledu japonských panelů jsme dokončili, chceme udělat správnou volbu.

Japonsko opustilo již zastaralé technologie vinylových, dřevěných, kovových vleček a nahrazuje je vláknitým cementem, který je šetrný k životnímu prostředí. Tato technologie je významným průlomem v oblasti stavebnictví, umožňuje nejen zdobení a ohřátí domu, ale také zabránit větrání budovy.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

89 − = 82