japonské řemesla

japonské řemesla

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

japonské řemesla

Luk s rukama - jakousi třešničkou na dortu. Ať už je zdobený koketní luk, to je vždy nejvíce důraz, bez kterých by to bylo trochu nedokončený.

Je to luk na dárek nebo mašlí ve vlasech školačka, koketní luk na sáčku nebo svěží luk na hlavě dítěte.

Udělejte si luk s vlastním mohlo a mělo být! Souhlasíte s tím, že je hloupé kupovat luky, pokud mohou, aby jejich vlastní ve velmi krátkém čase.

Na našich stránkách jsme shromáždili kolekci lekcí pro výrobu různých druhů stuh, aby všechny zúčastněné osoby jsou vítány projít obscénní luk svýma rukama, luk a luk-kanzashi háček. Podívejte se také na výsledky dotazu pro vyhledávání slova přídi, tam jsou také velmi zajímavé.

Butterfly vlastních rukou. Diagramy, popisy a semináře

Bright létání motýl - symbol léta, je to tak? Možná je to proto, že milujeme dělat motýly vlastníma rukama. Každý paní zvolí jeho technik provést motýlů, ale že sémantický náklad zůstává stejný: léto, bezstarostné, štěstí.

Naše místo se shromáždí velký výběr domácích motýlů, mezi kterými si jistě najdete motýl svých snů. Možnosti motýlů s rukama natolik, že je obtížné, aby jejich seznam v krátkém článku.

Ale můžete snadno seznámit se všemi našimi nálezů pro klíčová slova: motýla vlastníma rukama, motýl háčkování motýl vyšívání, stejně jako hledané slovo motýla.

To vše ruční práce: zvládnutí různých šití techniky plstění na origami a dělat řemesla s rukama ze široké škály materiálů.

Podívejte se na naši sbírku mistrovských tříd a lekce pro začátečníky, stejně jako užitečné tipy, diagramy, vzory a instrukce.

Máme téměř 4000 výrobků, vybíráme jen ty nejlepší a nejzajímavější!

pletené hračky miloval děti i dospělé. Hračky háčkování a pletení, tam jsou všechny druhy tvarů a velikostí. Nyní velmi populární mezi japonským uměním milovníky hraček Amigurumi nebo pletení měkké zvířátka a humanoidi nebo háčkované.

V tomto článku popíšeme podrobně o tom, jak se naučit plést amigurumi a informovat vás o naší kolekce, která je již více než dvě stě nákresy a popisy pletení amigurumi.

Na fotografii můžete vidět práci Aleksandrov Gnevko - vtipné cizí-Amigurumi. Alexander miluje plést Amigurumi a na základě naší žádosti poskytla podrobnosti ke všem našim čtenářům, jak to udělat. Naučme plést amigurumi spolu!

Kusudama vánoční koule z plsti s rukama

Víte, že v Japonsku, se rozhodl dát nový rok koule Kusudama jako symbol zdraví a prosperity? Přestože tradice a ne naše, ale proto, že je to dobré!

A jak vánočních ozdob s rukama zvládá Kusudama. Ale co když se snažit, aby míč Kusudama z plsti? Skvělý nápad, který pomůže zabít dvě mouchy jednou ranou. Koneckonců, dárek s významem je vždy mnohem zajímavější a originálnější cetky.

Jak udělat sněhovou vločku v kanzashi technologií. semináře

Těžko si lze představit zimu bez sněhu a sníh bez sněhové vločky. A protože každý vánoční výzdoba se ptá, ne, vyžaduje sněhové vločky! Nyní se podívejme možnost výroby vločky na to sát tradiční, nebo spíše ne v naší tradici. Konkrétně v japonské technologie kanzashi.

Propracovanost skutečný japonský kanzashi je, že tisíce žen na celém světě, a to nejen s nadšením zvládnutí tohoto umění, ale také najít nové formy a způsoby využití těchto ozdob.

Panenky z papíru v umění origami modulů klasického Kusudama

Krásné panenky mohou být vyrobeny z jakéhokoliv dostupného materiálu, jako je papír.

Když už mluvíme o řemesla papír pro mnohé z nás okamžitě přijde na mysl, tajemné slovo „origami“ skládací umění různých postav z papíru.

Na fotografii vidíte Pierrot a Malvina - panenky vyrobené z papíru Tatiana Prosnyakovoy.

Technika provedení těchto znaků - jakýsi modulární origami. Název této techniky ve velmi krásné „květinových panenky“. All artefakt je vyrobena z modulů klasického Kusudama „Superbowl“, někdy nazývaný „Flower Kusudama“ nebo „Clove Kusudama“.

Tento rafinovaný Kusudama se skládá ze čtyřiceti shodných modulů, které jsou všité do mísy. A samostatné moduly různých velikostí mohou být různé panenky ruční práce. Modul první může zdát příliš jednoduché, ale po nějaké praxi je snadné provést studenty i základní školy.

Japonská tkanina malování tradice: jak vytvořit textilie pro kimono?

Kdo z nás alespoň jednou z dohledu japonské kimono? Tento prvek tradiční japonské kroje - umělecké dílo, které inspiruje mnoho kreativních lidí experimentovat a ruční výkony.

Každý kimono ve vlastním zvláštní a jedinečný, protože látka je vždy připraven na to ručně. Nabízíme vám umožní sledovat některá videa, takže můžete seznámit se všemi fázemi tohoto složitého procesu, od vytváření náčrtu, malování a barvení tkanin pro zlacení a výšivky dekorativních prvků.

"hadí kůže" na látce: hlavní třídy v tvárné batikování shibori

Japonská technika shibori tvárné batikování je velmi oblíbený u našich pánů. Jedním ze způsobů, jak shibori názvem „voština“. On sloužil jako inspirace pro přijít s Svetlana Rybalko imitace „hadí kůže“ na tkanině.

Podívejte se, jak to vypadá krásný vzor v hotovém výrobku:

Fabric malířská technika, které dnes říkáme tvárná batikování, To může být rozděleno do několika skupin. Tento japonský technika batikování „shibori“ (shibori) - skládací batikování, ve které je textilie složené určitým způsobem, a obarví obvaz. Indočína, abychom dosáhli batikování „Bandhu“ ( „Tie-okras“) nebo tvárné batikování. Stejně jako nodulární batikování, které výkresy jsou vytvořeny prošitím vzory, s názvem „tritik“.

Dnes budeme mluvit trochu o všech druzích, a začneme s technologií „bandha“ - tvárné batikované obrazy, které se skládají z množiny bodů - bílé a barevné. S touto technikou lze dosáhnout také „mramor“ vzorů na látce, různé vzory a teček.

Toto jednoduché a chytlavé tkáně barvení technika, která bude vyhovovat pro letní projekty s dětmi vázat uzly v textilních nití tkaniny obvazem nebo gumičky zachytit a pak pestře malované ve všech barvách duhy - fascinující cvičení na čerstvém vzduchu na teplý letní den.

Japonské řemesla: přehled

Amigurumi - Japonské pletené hračky

Japonský kanzashi - látkové květiny

Temari - starobylé japonské umění vyšívání kuliček

Mizuhiki - japonské umění vázání kabelů

mizuhiki Další druh prosperující japonských umění a řemesel ve svém připomíná Makramé technologií tkaní, ale více elegantní a miniaturní.

Takže, co je mizuhiki - je umění vázání kabelů různých jednotek, které jsou vytvořeny jako výsledek ohromující krásy vzorů, má své kořeny v 18. století.

Působnost je také rozmanité - pohlednice, dopisy, účesy, kabelky, dárkové balení. Mimochodem, díky dárkové balení mizuhiki rozšířená. Koneckonců, oni se spoléhají dárky pro každou příležitost v životě člověka. K dispozici je obrovské množství složek a kompozic mizuhiki, že ne každý Japonec je všechny zná nazpaměť, spolu s tím, že jsou základní nejběžnější součásti, které se používají pro blahopřání k narození dítěte, svatby, pohřby, narozeniny nebo jít na vysokou školu.

Osie - japonské umění vytvářet trojrozměrný obraz tkaniny a kartonu

Osie - Japonský hendmeyd vytvořit trojrozměrný obraz kartonu a hedvábného papíru nebo s využitím technologie aplikace. Velmi populární je tento druh ruční práce v Japonsku, v Rusku, že dosud neobdržel zvláštní distribuci, když se učí, jak vytvořit obraz v technice Osie velmi jednoduchý. Chcete-li vytvořit malby Osie potřebné japonské Washi papír (který vychází z vláken moruše, Gump, Mitsumata a některých dalších rostlin) textilie, karton, odpalování, lepidlo, nůžky.

Japonské řemesla kinusayga - hedvábné obrazy

Furoshiki - japonské umění balení

Terimen - tkanina sochařství v miniatuře

Kumihimo - jedna z nejstarších forem tkaní krajek, poprvé zmíněn v 50. roce. V japonském Kumi - skládací, himo - závit (skládací linie). Tkaničky byly použity jako funkční - Mount samuraje zbraně, brnění vázání koně, spoustu těžkých předmětů, jakož i pro dekorativní účely - vázací kimonu pás (obi), dárkové balení. Tat tkaničky Kumihimo přednostně na strojích, se vyznačují dva typy, a takaday maruday, získá za použití prvních plochých kabelů, druhý - kolo.

Sachiko - japonské umění vyšívání

Sachiko - jednoduché a chutné japonské řemesla, něco podobného na patchwork. Sachiko - jedná se o jednoduchý, ale elegantní výšivky. V japonštině, slovo „Sachiko“ znamená „malý píchnutí“, která plně charakterizuje techniku ​​provádění stehů. Zpočátku Sachiko vzory používané pro prošívání a izolaci oblečení, spíše chudé ženy hromadí tkaniny nosí v několika vrstvách a připojení pomocí technologie Sachiko, čímž získává teplý prošívanou bundu. V současné době, Sachiko je široce používán pro dekorativní účely.

 • Kontrast tkaniny a nitě - tradiční barva tkaniny je tmavě modrá, indigo, barevné nitě - bílá, často používá kombinace černé a bílé barvy. Teď samozřejmě barevná paleta, takže není striktně dodržovat.
 • Stehy by nikdy neměla překročit ozdoba na křižovatkách mezi nimi by měla být vzdálenost.
 • Stehy by měly mít stejnou velikost, vzdálenost mezi nimi také nesmí lišit nerovnoměrný.

Kusudama - umění vytváření sfér

Kusudama - v japonských kusuri (medicíny) a tama (kulové), doslovně "léčivý míče." Kusudama umění pochází ze starých japonských tradic, když Kusudama používaných pro kadidlo a směsí sušených lístků. Obecně Kusudama je papírové koule se skládá z velkého počtu modulů, skládaný z čtvercového listu papíru (symbolizující květiny).

Jednotlivé moduly mohou být spojeny dohromady pomocí lepidla nebo nití. Někdy dno Kusudama připevněn kartáč. Výsledkem je velmi originální kytice květin, které si můžete dát, nebo zdobit interer.Shary-Kusudama považovány za prekurzory modulární origami. Kusudama někdy zaměňována s modulární origami, protože jeho prvky nejsou vnořené, a šité nebo lepené.

zajímavá

Hrnce „Mike Farley“ plastové láhve

Není pochyb o tom, že existuje tisíc a jeden kreativní nápady, které jsou ztělesněny s ...

Prosím, se naučila hodně při psaní tohoto článku.

Díky za článek!

stojí za zmínku také Kusudama

Olga, děkuji, a dodal pro Kusudama.

Vždy se divit tohoto národa! Mají tolik krásné. Oni sami říkají, že Japonsko je, když všechno, co je krásné větší důraz na design interiéru, dekorace na všechno ... Miluji myšlenku jim celým svým srdcem

japonské řemesla

Amezaiku - je japonské umění tvorby cukroví v podobě realistických zvířat, má se za to, že se objevil v éře Hayyan (6-12 století), sladké zvířecí figurky byly použity jako oběti bohům v chrámech. Později amezaiku náboženské praxe se staly součástí každodenního života, vizuální přitažlivost také bonbónů populární zábavy pro obyčejné lidi. Zpočátku, při výrobě amezaiku Japonci používají.

Jizai Okimono - prastará japonská plavidla, která se objevila v době míru, v polovině období Edo. Feudální éra skončila, a kováři, zbrojíři byly bez práce, aby přežili museli používat své schopnosti k něčemu jinému, a tam byl Jizai Okimono jeden z nejlepších japonských uměleckých forem. Volně přeloženo, toto malé kovové nebo dřevěné plastiky draků, ptáků, ryb, hadů a hmyzu.

Kiku ningyo - japonské panenky z živých chryzantémy.

Mám rád tajemné japonskou kulturu. Tajemství její prosperity, možná spočívá v tom, že se stará o své tradice a zvyky. Japan dala světu mnoho zajímavých typů šití a tvořivosti. Zde je další Kiku ningyo (Kiku-ningyo) - živé chryzantéma panenky. Každý podzim, tyto panenky jsou vyrobeny na tradiční festival chryzantém ve městech Hirakata a Nihonmatsu. Chryzantémy se zde pěstuje v 17. století, a Nihonmatsu.

Kintsugi - «zlaté švů Arts“

Kintsugi - japonská tradice lepení rozbité nádobí, použití lepidla a zlatý prášek, dokonale zapadá do japonské estetiky wabi-Sabi. Jeho podstatou je, že můžete najít krásu v objektech, které jsou daleko k dokonalosti. V takovém případě vypněte hlavní chybu v důstojnosti. Kintsugi příběh začíná na konci patnáctého století, v době shogun Ashikaga Yoshimasa, velký milovník umění a čajového obřadu. Vypráví se, že jeden den.

Osie - objemové japonské obrazy z papíru a textilií.

Japonské řemesla - Osie japonské řemesla Osie se objevil v Japonsku v období Edo (1603-1867g.g) a je oblíbený u japonských hendmeykerov k tomuto dni. Stejně jako všichni Japonci řemeslné Osie netoleruje shonu a spěchu. Další materiál má zásadní význam pro tyto obrázky. Zde, stejně jako v „mizuhiki“ (to ruční práce jsem napsal v předchozím příspěvku) používá japonský papír Washi, se liší od běžného papíru na dřevo.

mizuhiki - Japonské řemesla Japan dal světu spoustu zajímavých a neobvyklých nápadů vyšívání, to kinusayga, kirigami, amigurumi, kanzashi, Temari, furoshiki, lisované květ řemeslo, o kterých jsem psal tady je ještě jeden. Mizuhiki - umění tkaní jednotek speciálních papírových stisknutí tkaniček (lan). Subtilní, dovedně tkané lano, ztělesňují moudrost japonské kultury. Světlé, barevné vzory mizuhiki.

Starověké japonské řemesla - furoshiki (furoshiki).

furoshiki (furoshiki) přišel z Japonska další starověké japonské řemeslné dobýt svět. Furashiki nebo furasiki překládá jako koupelnové rohože. Za starých časů v japonských lázních používaných k jít na bavlněné kimono, které Japonci s sebou přinesli z domu spolu s speciální podložce, která stála až do svlečená. Po koupeli, mokré kimono zabalené v koupelnové rohože a používá jej jako sáčku. Takže mat otočil.

Lisovaná květina řemesla - podoba dekorativního umění, výkon obrazy s přírodními materiály: listy, květy, kůra. To je také nazýváno presosovannoy květinářství nebo květina malba. lisovaný květ řemeslo stisknutí květ řemeslo Kira pojištění Při pohledu na osibanu Kira pojištění, si uvědomit, že to je vlastně květina malba, vše, co vidíte na obrázku je vyrobena z rostlinného materiálu, bez použití barviv. Podobně.

Spousta zajímavých řemesel rozbila po celém světě od Japonska. Ikebana, origami, kinusayga, Manigault, kirigami, bosay.Segodnya bude diskutovat Temari. Japonské řemesla - Temari (více).

Japonské řemesla - kanzashi (Kansas)

Relativně nedávno jsem objevil japonskou techniku ​​pro vytváření textilních barev - Kansas (kanzashi). Ve skutečnosti, Kansas - Japonské tradiční vlasové ozdoby, nošené s kimono, a někdy je to ozdoba stálo nic méně kimono. V srdci této technologie spočívá v jistém smyslu skládací čtvercové kusy látky, které se používají, aby se okvětní lístky pro budoucnost. Okvětní lístky jsou dvou typů jsou úzké a ploché. A už.

Jako blogu?

 • Pouzdro (3)
 • Nezařazené (8)
 • extrémní záliby (13)
 • sportovní koníčky (13)
 • terénní úpravy (22)
 • kaleidoskop (66)
 • Tvořivost (154)
 • Kreativní zábava (181)
 • Nápady řemesel (259)

tag cloud

Užitečné v síti

Poslední příspěvky

kategorie

Celý svět je můj koníček a řemeslné nápady z celého světa

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 3 = 5