japonské stromy

japonské stromy

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Malé japonské stromy: umění pěstování bonsají

Pokojové rostliny - není to jen květiny a palmy příliš malý Japonec získal lásku mnoha zahrádkářů a usadil se doma. Pěstování Bonsai - komplexní, ale fascinující vědu, která má hodně jemností a odstínů. Někdy tam je pocit, že je to tak těžké, a dosáhnout požadovaného výsledku, je téměř nemožné. Ale pěstování malého japonského stromu - je především proces, při kterém se chcete bavit.

Pěstovat bonsaje doma, musíte pochopit jejich odrůdy, stejně jako pochopit, jaké podmínky musí být vytvořen pro malé stromě. V každém případě to bude zajímavá zkušenost, která přinese potěšení v procesu rostoucí strom, a výsledek potěší v podobě silných a krásných rostlin. Bonsai - tento úvod do volně žijící živočichy v domácnosti.

Navzdory tomu, že bonsai je považován za rodiště v Japonsku, ve skutečnosti, rostoucí miniaturní stromy umění vznikl v Číně několik století před naším letopočtem. Důkazem toho je na výkresech nalezených na konci minulého století, kde je pěstování bonsají technologie podrobně popsán. Tyto obrazy historici datují do vlády čínské dynastie Tang.

Doslovně „je bonsai of“ v japonštině znamená „strom, který roste na talíři.“ Zpočátku zabývající se uměním jejich pěstování, buddhistických mnichů, kteří vždy ocení klid, naměřených, absorpce v sobě i přírodě. Nicméně, a to nejen v Asii byl populární bonsai, historici a archeologové našli důkaz, že staří Egypťané také věděli, jak rostou malé rostliny v malých nádobách.

V pozdní 20 - brzy 21 bonsají stol šíří do Evropy a získal srdce mnoha amatérských zahrádkářů. Miniaturní stromy dobyl jejich správnost a krásu, která vám umožní ponořit se do procesu námluv a krásné zamyšlení. Pěstovat bonsaje doma není snadné, ale výsledek stojí za to.

Japonské druhy malých stromů

Staleté historie bonsají vedlo k tomu, že malé stromy jsou z různých druhů v jejich tvaru, velikosti a názvu. K dnešnímu dni se zobrazí více než deset různých druhů bonsají, z nichž každý je jedinečný a krásný svým vlastním způsobem. Je obtížné říci, který z nich je snadnější růst, a to, co - je složitější. Výběr japonského stromu, je lepší zaměřit se na vnitřní pocity a přitažlivost pro určitý typ. Něco, co je duše poroste, se těší proces a užívat si krásy kontemplace miniatuře.

Mezi nejoblíbenější druhy bonsají:

Jedním z nejčastějších a populární typy japonských malých stromů. Tento styl se vyznačuje rovným kmenem stromu, s širokými listy na základně koruny, což je vrchol zužuje a menší. Symbol stromu je vnitřní síla, skalní tyč.

Malý strom s přesně roste, ale naklonil směrem k trupu se nazývá shakai. Tento styl může být pěstován prakticky jakýkoli strom, ale v procesu péče o ně bude muset prokázat, zručnosti a dovednosti. Symbol rostoucí na straně stromu je flexibilita a schopnost odolávat větru.

Strom Tímto způsobem se zvyšuje směrem nahoru, její koruna směřuje vzhůru směrem ke slunci, ale koruna má volné formě, může být mírně zakřivené nebo šikmé. Do jisté míry - tento styl kombinuje dvě ty předchozí. Symbolem této rostliny je považována za jednoduché a flexibilní na par s touhou dosáhnout a odolávat překážkám.

Stromy tohoto stylu opravdu rostou kaskád dolů korunu. Měkké větve stély, speleologii jemně, a neporušují pod tíhou sněhu nebo vystavení větru. Takový strom je neobvyklé a originální vzhled v domácnosti hrnce. A to symbolizuje schopnost přizpůsobit se okolním podmínkám.

Kontejneru, ve kterém strom roste, džus vyjde ani jeden kmen, ale několik. Je pravidlem, že jedna větev je vždy větší a hmotnější než ostatní. Stonky mohou být dva nebo více, vypadají krásné a harmonické. Jiným způsobem, tento styl je nazýván „otec a syn“, protože méně stromů, jak to táhne víc, chce být jako on. Proto je tento styl bonsají symbolizuje spojení mezi generacemi a předávání zkušeností.

Takový strom je vlastní dlouhé holé kufru a malou korunkou na vrcholu. Rostlina má prakticky žádné větve, ale vegetace v horní části sudu vypadá harmonické a krásné. Tyto stromy se naučili pěstovat mezi prvními, a jejich tvar symbolizuje schopnost povznést se nad výzvami a shonu.

Tento druh bonsají je složení několika stromů, která vypadá jako malé lesy dohromady. Nejčastěji se zasadil v jednom zásobníku stromy jednoho druhu, ale OSE-UE a umožňuje kombinaci několika druhů rostlin. Důležitým pravidlem - stromy by měly být liché číslo.

Isidzuki - stromy mezi skalami

V tomto stylu jsou stromy rostou na skalách a v trhlinách nich. U této rostliny je poměrně obtížné starat se o doma, tak to může pěstovat jen opravdový mistr fascinován jeho práci. Ale isidzuki symbolizuje odolnost a schopnost přežít v jakýchkoli podmínkách.

Samozřejmě, že to není všechny styly japonské malé stromy, odrůd jich mnohem víc. Ale měli byste začít s jednoduchými možnostmi naučit pečovat o bonsaje a zjistit, jaké jsou jejich podmínky jsou nejvhodnější. Pak bude tento proces přináší potěšení, a výsledek potěší krásné zdravé rostliny.

Zejména péči o miniaturní stromy

Navzdory neobvyklé povahy pokojové rostliny, bonsaje, péče o ně zahrnuje téměř stejné podmínky jako to mnoho jiných barev. Za prvé, je třeba si připravit vhodnou půdu, ve kterém bude japonská strom cítit pohodlně. Potom, je důležité, aby byl uveden do místa s dostatečným osvětlením pro udržení požadované teploty vzduchu a zajistit pravidelné zavlažování.

Bonsai - malé stromy, ale také vyžadují pravidelnou změnu. Je proto důležité znát pravidla a charakteristiky transplantací miniaturních stromů.

Charakteristickým rysem je potřeba bonsaje prořezávání. I zde je třeba dodržovat určité požadavky, aby se vytvořil krásný a správný tvar mini-stromu. S ohledem na tyto nuance, bude pěstovat jedinečný závod.

Optimální půda a přesazování bonsai

Hlavním účelem transplantace - nikoli ke zvýšení kapacity, ve kterém rostoucí miniaturní stromy a prořezávat kořeny a obnovit půdu. Proto, jak je pravidlem, že pot zůstává stejný. Prořezávání kořenů může zpomalit růst stromu, to je velice příjemný a čistý.

Pokud jde o půdu, to vyžaduje určitou strukturu bonsai cítil pohodlně, byl dost stopových prvků a minerálů. Na pozemku před výsadbou se skládá z 3/5 humus půdy, 1/5 rašeliny a písku 1/5, i když v mnoha velkých květinářství si můžete koupit ready-mix pro bonsaje. Jejími hlavními rysy - lehkost a nízkou kyselost.

Transplantace provádí na jaře, kdy je aktivní růst kořenů a korunek. Změnou půdy v nádobě, která je rostoucí miniaturní stromy, je třeba pečlivě výbava kořeny, přičemž zaoblený tvar. Většina dlouhé kořeny by měla hrát ústřední a boční - poněkud kratší. Strom sedí v novém půdy do hloubky ne více než 5-6 cm.

Osvětlení a vhodného umístění

Miniaturní stromy jsou jako světlo, ale slábnout na přímém slunečním světle, takže závod bude muset vybrat místo na parapetu východ nebo západ okna. Zvláště nebezpečné slunci jen transplantovány strom, takové podmínky mohou komplikovat proces adaptace.

V případě, že místo, kde je pot bonsai, skryté, je nutné poskytnout umělé osvětlení. Dim listy, které jsou neustále osprchoval - to je problém špatných světelných podmínkách. V letním období, nádoba ze stromu může být umístěn pod širým nebem - na balkon nebo terasu.

Miniaturní stromy milují vodu a vlhkost, ale je to lepší, aby nalít seshora a nastavením hrnec v zásobníku. Aplikuje se kameny, naplněné vodou na úrovni 2-3 cm a dát hrnce rostlin. Byla to malá hloubka banku vede k tomu, že půda rychle schne, takže je třeba hojné a pravidelnou zálivku. V zimě, zalévání bonsaje je třeba jednou týdně v létě - jednou za 4-5 dny.

Při vyšších okolních teplotách se doporučuje stříkat listy bonsají prostřednictvím jejich povrchu i nasycení vlhkostí.

Teplota a vlhkost

Spolu s vysokými požadavky na půdní vlhkosti, bonsai mohou žít a růst krásný strom jen při nízkých teplotách. Optimální teplota 12-18 stupňů, a to i v létě. Na jaře, když je venkovní teplota vzduchu bude vyšší, než je úroveň 12-14 stupňů, může být přijata na balkon bonsají. V tomto případě, strom by měl být chráněn před průvanem.

Co se týče vlhkosti, miniaturních stromů pro nejlepší odpalování průměru o 40-50%. Bonsai by neměl být umístěn v blízkosti radiátorů, a je-li v zimě v suchém vzduchu v místnosti, bude vlhkost v pánvi pomůže závod necítí nedostatek vlhkosti.

Pro vytvoření krásný strom požadovaný tvar, to je konstantní Ikony koruna potřeby. To by mělo být provedeno pomocí speciálních nůžek nebo malý dobře nabroušené nůžky. Zpravidla prořezávání se provádí na jaře před přesazení. V tomto procesu je nutné odstranit staré a odumřelé větve, čalounění výhonky pro vytvoření požadovaného tvaru koruny.

To znamená, že podmínky péče o bonsaje doma mají svá specifika, ale to není nijak zvlášť obtížné. Naučte se pochopit, jak se cítí malý strom podle toho, jak vypadá, bude mít každý pěstitel schopen uspokojit tyto požadavky, které jsou v závodě. Samotný proces prořezávání, přesazování, zalévání a rozjímání o bonsaje se ponořit do světa přírody a ticha. Za tímto účelem, a vážím si malé, ale jedinečné a krásné japonské stromy.

Re: malé japonské stromy: umění pěstování bonsají

Líbí se mi tolik je umění! Snažil jsem se růst strom Číňanů růže - je obvykle velký keř s velkými pestrými květy. Je to dobře připnutý mě a rostl mě tím správným směrem. Ale stále získat velký závod na bonsaje.

Ochladí se na přijetí všech těchto rostlin a květin na jejich pošty.

Japanese bonsai tree: Jak pěstovat a forma

Péče o bonsaje je jednoduchá a přehledná Bonsai je národní umění Japonska. Trpasličí stromy bizarních tvarů, které vypadají jako skutečná věc, s poměrným korunou a zakřivené kmeny rostou po celá léta a desetiletí a bez přidání pár centimetrů růst. řekni japonské muzeí o různé druhy bonsají, dát své fotky, semena, řízky, aby divák mohl vidět všechny fáze pěstování bonsají.

V Japonsku, bonsai není jen jakousi národní umění, estetiku a ideologii. Japonské pokroky v umění bonsají stala součástí muzejní kultury. „Omiya Bonsai“ umělecké muzeum bylo otevřeno na jaře roku 2010. Muzeum popularizuje umění bonsají v zemi i v zahraničí, pořádání výstav a informačních akcí.

Bonsai je forma tradiční japonské kultury, ve kterém by měl člověk zasadit strom v květináči a dát tvar jejích větví, listí a trupu

Muzea tvrdí, že bonsai znám již od století IX. Pěstovat strom v miniatuře, musí být pečlivě vyjmout a připojit formu pobočky, kroucení jejich dráty. Stromy žijí a rostou, takže práce na bonsaje se nikdy nezastaví, vyžadují neustálou péči, hnojiv a zavlažování.

Muzea „Omiya Bonsai“ foto exponátu, obrazy a instalace s bonsají

Takové mistrovská díla jako Goyo-Matsu (japonská bílá borovice), odhaduje na více než 100 milionů jenů. V současné době bonsai jsou známé mimo Japonsko, mnoho turistů z celého světa navštíví japonské bonsai muzeum.

Muzeum se nachází v těsné blízkosti „Bonsai-mura (ves bonsaje)“, kde žijí a pracují, mnoho výrobců a ventilátory bonsaje. Kolem Bonsai-mura 10 nachází bonsají zahrady, které představují vynikající expozici. výsadba stromů nacházejí ve venkovských oblastech, jako je javor a třešňové stromy keyyaki. Návštěvníci se mohou těšit na atmosféru na ročním období, sleduje růst stromů a péči o ně. Japonské muzea - ​​oblíbeným místem setkávání pro milovníky bonsají po celém světě.

Bonsai - Japonský strom: semena

Mnoho smát při představě, že pěstování bonsají ze semen říká něco jako: „Hele, kolik mi je, nebudu žít.“ Obecně platí, že není tam žádná taková věc jako „bonsai semen“. Pakety semen zakoupených v obchodech nebo on-line stránky jsou jen obyčejní stromů semena, která později se ukáže bonsaje. Taková semena kupují, když nemůžete jít ven a jejich shromáždění v lese nebo v parku. Muzeí obvykle obsahují vzácné a velmi krásné druhů stromů pěstovaných specialisty.

Sazenice se vysazují velmi blízko u sebe, stromy složitě tkané trenýrky, soutěžit o světla a prostoru, péče o ně začne ihned po proklovyvaniya choroboplodných zárodků.

Semena většiny tropických stromů klíčit ihned po dozrání, ale semena rostlin mírného klimatu by měla být zaseta po stratifikaci. Je třeba, aby uspořádat něco podobného umělého spánku, po jejich udržování 21-90 dní v chladu a pak zasadil.

Muzea „Omiya Bonsai“ ukázat fotografie, malby a instalace s bonsají

Semena mohou být uváděny do vlhkého rašeliníku s fungicidy v sáčku se zipem. Některá semena klíčí i v chladničce. Po stání v chladu by měla být snížena jejich přes noc ve vodě při pokojové teplotě pro zlepšení klíčení. Semena, která plavou po namočení, není klíčit.

Semena potažené hustou (jako ginkgo) může být propíchnuta lépe klíčit.

Zasadil semena v světle volné půdní směsi, tak, že je dobře větrané. Je žádoucí, aby vzduch cirkuluje přes půdu.

Nezapomeňte, že volná půda rychle schne, a sazenice s primitivním kořenovým systémem může zemřít během několika hodin sucha nebo na přímém slunci!

Aby se zabránilo houbových chorob může hydratují infuze heřmánku. 2 čajové lžičky heřmánku v 1 šálkem vroucí vody, aby trvala po celý den. Scedíme a poté opláchněte semena v něm, a pak nalít do půdy, v níž rostou

Je také možné ošetřovat semena před výsadbou:

  • Česnek nebo infuzní roztok peroxidu vodíku a vody (1 kávová lžička 1/2 šálku vody);
  • Posypeme půdu sypané trochou skořice a prášek do pečiva;
  • Rozpustí se 2 kapsle bělícího do vody použité pro zavlažování.

Zahradnické nářadí musí být dezinfikovány a sázecí hrnce, dokonce i nové.

Japonský White Pine Bonsai: rostoucí

Japonská bílá borovice (Pinus parviflora) preferuje venkovní vzduch a vytváří výrazný prvek krajiny. často má hustou, kuželovitý tvar mladé stromy dosahují výšky 8-16 metrů. Vysoký, elegantní strom nepravidelně tvarované strom s širokým, ploché koruny. Japonské muzea vypráví o různých jehličnatých stromů ve svých výstav a instalací.

Jehlice 2.5-6 cm dlouhé tvrdé, modro-zelená barva, rostou ve svazcích po 5 kusech a vytvořit jemnou texturu strom siluetu.

Japonská bílá borovice roste nejlépe na ulici, protože potřebuje změnu ročních období, změny teploty a délky dne

Čím více slunečního světla a tepla vaše bonsai dostane, tím více se bude muset ve vodě.

Obecně platí, že nejčastější příčinou úmrtí bonsají - nesprávné zavlažování.

Není nutné, aby voda strom, pokud je půda mokrá nebo studená. Bonsai obvykle nutné být napojena každých pár dní, kdy se horní vrstva půdy je zcela suchá. Staré bonsaje zalévání trik je, aby celý nádobu se stromem ve vodě do hloubky 2,5-5 cm, tak, aby se voda vstřebává odvodňovací otvory ve dně hrnce.

Japonská bílá borovice: Hnojiva a další péče

Začnou krmit bonsai by měla být na jaře, když se vydává na růst. Použití pomalu působící organické hnojivo. Hnojivo s chelátových železa by měl být aplikován 2-3 krát do roka.

Japonská bílá borovice vyžaduje pečlivou prořezávání kořenového systému při přesazování vytvořit silný kořenový systém. Trim poboček a navíjení drátu je nutné na konci podzimu, takže drát na stromě po dobu maximálně 6-8 měsíců.

Hnojit bonsai je nutné, protože živiny v půdě jsou odplaveny s každým zalévání

Nové výhonky je třeba špetka zpět na jaře na 1/3 jejich délky. Od letošního podzimu poupat vytvořených střílí na skládkách. To musí být provedeno za účelem vytvoření velmi krátký internodes na větvích. Pomocí tenkého drátu.

Nikdy okamžitě zabalit bonsají po přesazení. Rána příliš těsný povede ke zjizvení kufru. Nedovolte, aby se drát řez hluboko do kůry.

Transplantované mladé stromy (do 10 let), by mělo být každé 2 až 3 roky. Starší stromy - každé 3 až 5 let. Repot na začátku podzimu, kdy v létě teplo ustupovat.

Japonská bílá borovice je obvykle umístěn v pevné obdélníkové hrnec dostatečně hluboko, aby vítr ji vytrhl z půdy. Půda by měla být kombinovány odvodňování a zadržování vody vlastnosti.

Nemůžete oplodnit borovice po dobu 3-4 týdnů po transplantaci.

Jak rostou borovice bonsai ze semen (video)

Japonský cedr Bonsai: rostoucí

Cryptomeria nebo japonský cedr - je stálezelený rostlina až 40 metry na výšku, rostoucí na vlhkých horách Japonska. Most bonsai roste dobře, když se obnoví své přírodní podmínky. Perfektní bonsai pro ty, kteří mají rádi do vody rostliny, protože japonský cedr bude dařit v podmínkách, kde jiné rostliny zagniyut. Japonské muzea nutně obsahovat obrazy bonsají cedru nebo v přírodním prostředí.

Trpasličí forma cryptomerias má krásné světle zelené jehlice jsou malé červenohnědé peeling kůra. Během studené zimy jehel „bronzoveet“, a na jaře opět stane světle zelená.

Japonský cedr líbí v pohodě, ale je třeba jej chránit před ledem a sušení větru. Budete-li v zimě udržet bonsaje v interiéru, ujistěte se, že není vyschl. Podobně, hydratují ji a v těch horkých a suchých letních měsících.

Tato bonsai rád jasné světlo. Jehly japonského cedru bonsai může snadno vyschnout a zhnědnou.

Zalévání denně nebo podle potřeby, nikdy dovolit půda zcela vyschnout. Zimě zálivku méně často, jen se ujistěte, že půda není vyschnout. Že by bylo nejlepší, aby ji udrželi na slunném okně, koupelna, podnos s vlhkými kamínky. Je vysoká vlhkost vzduchu koupelna -, který má rád japonský cedr.

Hnojit Bonsai každé dva týdny během vegetačního období; podzim by měla přejít na dusíku bez hnojiva

Na jehly houstl, je nutné štípat.

Jehly přiskřípnutí prstů jen v žádném případě ne nůžky!

S častými ořezávání jehličnanů Cryptomeria bude hodit pupeny prakticky odkudkoliv. Odstraňte spodní větve pro cirkulaci vzduchu v sudu, odstraňování odumřelých jehly.

Navíjecí drát je nejlépe na jaře, je ohnutá větev pomalu, protože mají tendenci se zlomit na dvě části. Ohnout trochu každý týden, až se dostanete požadovaný ohyb.

péče o rostliny zahrnuje monitoring škůdců a zničit je. Bohužel Bonsai napadení Quadraspidiotus perniciosus a svilušky chmelové. Červené roztoči je třeba omýt roztokem 1 lžička mýdla v 1 litru teplé vody. Červci odstranit ostrým nožem, dávejte pozor, abyste nepoškodili kůru.

Japonského cedru semínka zasadil na jaře. Z naroubován může být v létě a počátkem podzimu, před tímto procesem výhonky zakořenění hormonu

Transplantovány do poloviny do konce jara, jednou za 2-5 let, v závislosti na věku a výšce. Nepřehánějte to, řezání kořeny jsou zasazeny bonsaje v mírně kyselé půdě bohaté na organické hmoty a dobrou drenáží.

Bonsai Japonský sakura: jak rostou

Bonsai třešeň má mnoho pojmenování - japonská třešeň, východoasijské třešeň, třešeň, atd. Existuje téměř 430 odrůd, z nichž mnohé rostou v Číně, Japonsku a Koreji.

V Japonsku, třešňové květy volal Sakura, které jsou široce používány v japonských festivalů. Existují druhy, které 200 jsou pěstovány pouze v Japonsku. Jeden z nejpopulárnějších typů - Somei Yoshino s téměř bílými květy na růžové nohy. Jsou pojmenované po vesnici nedaleko Tokia Somei. Téměř mohou být použity všechny druhy rostlin pro pěstování bonsají. Při správné péči, můžete získat nádherný výhled na miniaturních stromů, které budou kvést a plodit ovoce jako konvenční třešeň. Muzeí často vykazují třešeň expozice.

Růžové a bílé květy pěkně uspořádány ve dvou nebo pěti paprsky. Listy střídavé, a žloutnou na podzim zčervenají nebo karmínový

Kufr cherry kaštan barva, štíhlý, hustá koruna. Wood dává černé plody po odkvětu a opylení. Péče sakura denně, protože rostlina je velmi náladová.

Zimní sezóna pro bonsaje trvá asi tři měsíce, během kterých jsou spící a nerostou.

Existuje několik způsobů, jak zimoviště bonsají:

  • Je třeba skrýt strom mulč na nejnižších větví, pokrýt z větru a slunce.
  • Můžete umístit na strom v chladném a temném místě, jako je například garáž nebo přístřešek. Bonsai je třeba napojena v zimě, ale nedělají to ke světlu.

Sakura na jaře av létě vyžaduje slunce ráno a odpoledne. To je nejlepší, aby ji do zahrady, balkon nebo terasa. Udržujte v místnosti bonsai na jaře av létě, protože to bude trpět nedostatkem slunce.

Hnojit bonsaje potřebujeme každý měsíc. Zalévání je nezbytné, jakmile je půda vyschne, nebo jej ponechat, aby se déšť. No, když voda se nalije do spodního otvoru. Je také možné uspořádat závod kapání

Sakura je nejlepší přesazovat v pozdní zimě, kdy je závod dokončil kvetení. Přesazování umožní kořeny rostou v čerstvé půdě.

Sakura lze řezat po podzimních barvách, je nutné prořezávat nové výhonky, ale ne zcela odstranit.

Ptáci obvykle živí pupeny na třešeň. Housenky a mšice jsou také škodí stromu.

Bonsai - národní umění v Japonsku, kde to přišlo z Číny před 500 lety. Vhodná pro pěstování bonsají jakékoliv semena, protože umění je přesně konstantní prořezávání a transplantace. V Japonsku, tam je mnoho muzeí, kde se turisté z celého světa uvažovat o bizarní zakrslé stromy, které mohou být více než sto let. Zvláště efektní jehličnan bonsai - bílá borovice a japonský cedr. Krásná japonská třešeň, v důsledku čehož Korea se nazývá Země jitřní svěžesti. Péče o bonsaje je správné zavlažování, prořezávání listy a kořeny, a přesazování.

japonské stromy

Japonské zahrady - jedna z nejkrásnějších na světě. A to vše díky své barevné okrasných dřevin a rostlin. Japonské okrasné stromy zasadil, dodržování jasnou strukturu a minimální umění.

Japonci nemají rádi těžkopádný a nevhodný pro terénní závody, které nesplňují barevné schéma. Proto se zasadil ve své zahradě, japonský strom, můžete pocítit harmonii a výbuch energie, který je schopen jen dát. Dnes se podíváme na nejkrásnější a neobvyklé japonských stromů, které už asi víte velmi málo.

Javor japonský Palmolistny

Velmi neobvyklá barva listů, jasně fialové s ohnivým odstínu charakteristiku tohoto druhu javoru. Strom neroste příliš vysoká, a obvykle, zastaví růst 1,5-2 m a šířku může vyrůst až do 2-3 m. Tento druh velmi důležitého javoru zasazeny v dostatečně dobře osvětlených prostorách a v blízkosti vody. Zasadil strom u rybníka, například, dostanete nejen krásný efekt, ale také „Razlog“ a bohaté barvy javorových listů. Neobvyklé světlé barvy listů potěší vaše oči s jara do podzimu. Doporučuje se použít pro japonský javor palmolistnogo kyselých substrátech. Musí to být dobré odvodnění. To množí vegetativně strom.

Japonský třešeň. Jak si vybrat sazenice a dobře postaráno?

Nakupují japonské strom dnes chce téměř každý zahradní architekt. Móda pro tyto rostliny nemusí projít, a zahrad v japonském stylu jsou stále relevantní. Jeden z nejpopulárnějších stromy - třešeň. Sakura byla předmětem psaní básní a písní, jak je v japonské kultuře je nesmírně důležité. květy Japonský třešeň Jemné růžové nebo čistě bílé pupeny. Pro Sakura, také obsahovat některé druhy třešně, a to Sachalin, jemně pilovitý, žláz a Korotkoschetinistaya.

Origin of sakura - je velmi důležité. Koneckonců, to závisí, bude zvyknout si na našich klimatických podmínkách, strom nebo ne. To je nejlepší zvolit sazenice z ostrova Hokkaido, protože jeho klima je podobné jako u nás. Stáří stromu by měla být více než 2 roky, a aby lépe nákupu na podzim. Ve stejné době, udržovat strom až do měsíce dubna, proč by výsadbu sazenic v půdě. Ideální výška sazenic je 100-110 cm. Dávejte pozor na kořenový systém, který musí být dostatečně vyvinuté. Sakura stojí na vyvýšeném místě na svazích, ale ne více než 10 °. Je důležité, že půda je non-kyselý, vyčerpaný, hlinité půdy. V zimě nezapomeňte na pokrytí nákladů na strom před mrazem.

Další voda se aplikuje během kvetení a aktivního růstu stromu. Lepší krmivo minerální látky, jako jsou hnojiva na chudých půdách, a to dusík, fosfor, draslík - 15-17 g / 1kv.m pro sekundární půdy - 7-10 g .; kompost, hnůj, humus - 8-10 kg / 1kv.m pro středně půdách - 4-6 kg. Prořezávání a tvarování koruny k lepším výkonům na jaře a být velmi opatrní.

Mezi nejčastější onemocnění pro sakura - třešeň skvrnitost listů je plísňová onemocnění. Aby se tomu zabránilo, je třeba sprej korunu předjaří nitrafenom - 200 g / 10l vody.

Arts pěstovat bonsaje v jeho parapetu k nám přišel z Japonska. Můžete pěstovat malé japonské strom nejen na zahradě, ale i doma. Rostou lépe v keramické hrnce, malé velikosti. Bonsai potřebuje dobrou drenáž a písčitou půdu. Také dobré osvětlení. Zalévání stromu potřebné po vysušení půdy. Větve a kmeny jsou zkroucené a ohnuté drátem. Při přesazování (který se vyrábí za 2 roky), potřebují prořezávání kořenový systém. Trim poboček nemusíte nechat žádné uzly. Pokud jde o zbytek, Japonské trpasličí stromy nenáročný. A přinese vám hodně radosti.

Měli bychom se také zmínit o japonské bonsai strom. Tyto rostliny jsou zajímavé pro svou neobvyklou krásu. Můžete se pokusit pěstovat své vlastní bonsaje. Musíte dát závod v bytě hrnce, kořeny by měly růst horizontálně. K tomu, že jsou řezané a narovnal. Řez zařízením nezbytným pro tvarování.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

82 − 74 =