Japonské zahrady foto

Japonské zahrady foto

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Krásné japonské zahrady (14 photos)

1. Aoi-den a Kasuy-en

Tyto dvě zahrady jsou zdarma k návštěvě a nachází se v hotelu Westin v Kjótu. Byly navrženy a postaveny podle japonského mistra Jeeha Ogawa a jeho syn Hakuyo.

Přes starý hora brána v Japonsku mohou dostat do Chion-v chrámu a zahradu, která byla postavena původně v roce 1234.

Engakudzi - (. 1274, 1281 g), památník pro ty, kteří přišli o život během mongolských invazí, stejně jako součást horského systému Kamakura Zen chrámu, a skládá se z 18 chrámů a rozsáhlé zahrady.

Postavený v roce 1629 pro bývalého císaře, Enttsudzi byly pečlivě upravené, a tam vládne idylické atmosféře.

Ztělesněním klidná zahrada v chrámu v Kjótském Giodzi vás naučí znát „Zen“ asi $ 4.

Hlavním smyslem zahrady, ve kterém se toulat, - místo tradičních japonských svatby.

Jeden z nejstarších chrámů a zahrad v regionu Kamakura Hasedera, jak se říká, byl postaven kolem roku 736.

Sub-Kyoto chrám Shorin-in chrámu Hosen-in desek z krvavé of Fushimi zámku (která byla předložena v rámci památníku) av rámci svěžími zelenými zahradami.

Malý chrám s velkým množstvím památek, Jizo-in Kyoto byl postaven v roce 1367 a od té doby byl několikrát přestavován.

S nově zrekonstruované čajovně Dzomayo-dži je skvělým místem k odpočinku na povaze, být v Kamakura, a je pátý z pěti chrámů, který byl pod dohledem regionu Kanto.

Se nachází v Kjótu, chrám jōruri-dži byl postaven asi 1047. Rybník v centru chrámu byla založena před více než sto let později.

Nachází se na Kjótský Kaji-ji Temple je centrem šingon, a byl založen v roce 900 tehdejší císař Daigo.

V nejstarší buddhistický chrám v Kyoto Kennin-dži dvě zahrady se nachází.

Předtím vlastnil zakladatel Mitsubishi, Kiesumi Garden Fukugava (Tokio) se rozkládá na ploše více než 8 hektarů.

Japonská zahrada (39 photos) druh. Skalka, voda v japonské zahradě, suché rybníky, cesty a vegetace

Japonsko vždy přitahoval pozornost lidí, a to zejména s jeho tajemství, tajemné a neobvyklé. Japonská zahrada není kompatibilní s změť barev, jejichž hlavním účelem není to obdivovat krásné květiny. Důležité je, aby se člověk myslet úžasný, i když jen na krátký čas zapomenout na nedokonalosti světa.

Jedna z variant na japonskou zahradu

Na první pohled, aby se dosáhlo takový účinek je velmi obtížné vlastnit. Zvlášť pokud začnete učit základy japonské zahrady s složité kompozice, ale nevzdávejte to. Než začnete přemýšlet o rozvržení a vybrat prvky pro konstrukci, je vhodné, aby se seznámili s typy zahrad v japonském stylu.

Můžete zvolit 4 typy zahrad:

 • parkové zahrady - můžeme říci, že začali zahradnické umění v Japonsku, první zástupci tohoto typu se objevily přibližně ve VI-VII století stěhovala z Číny;

Park zahrady zabírají značnou plochu

 • palác - objevil se v IX-XIIvv, titul je zřejmé, že obyčejní smrtelníci mají takové zahrady nejsou;
 • chrám - se konají v klášterech a měli přizpůsobit osobě myslet vznešených záležitostech;
 • domov je nejběžnější typ, a to nejen v Japonsku, ale také v zahraničí.

Jeho charakteristickým rysem je velká plocha, většina z těchto zahrad se nachází na rovné ploše, kde se nachází řeky nebo jezera. V některých případech, rýžová pole, která se nachází v sousedství, který se používá jako součást designu.

To není ve vlastnictví jedné osoby, ale národní poklad, tím více, že tyto zahrady neporušené téměř nepřežil. To je výborné místo pro kreativitu a relaxaci. V minulosti, to jsou místa, přednostní císařský rodinnou dovolenou.

Odpočinku v parku, a teď neztrácejí na popularitě

Tento druh se stal základem a zahradního umění v Japonsku později doba půjčil hodně vzorů prvních zahrad. Například, přísné barev a minimalistický design.

Stejně jako v parku, obsadili velkou plochu, a používá hlavně pro zábavu a potěšení císařské rodiny a šlechty. Hlavním prvkem - ostrov a jezero (nebo i více), připojený ke břehu půvabných dřevěných mostů.

Zbytek parku návrhu je silně připomíná zahrad, jediný, v němž hlavní důraz - vodní útvar by měl být viděn nejen ze země, ale také z budovy. Velikost nádrže by měla být dostatečná pro plavbu, je zábava miloval japonských císařů.

V Zen buddhismu, krásu přírody je dána poslední místo. Předpokládá se, že uvažuje o krásu a dokonalost divokého muže může být trochu blíže k poznání pravdy. Proto je japonská zahrada - základním prvkem každé sebeúcty kostela v zemi vycházejícího slunce.

Chrám Zahrada upraví tak, aby odrážely na věčné

Mark je, a ducha nového na území registrace. To bylo tady, že první rostliny začaly být nahrazen obvyklé balvany a malé kameny (v závislosti na ploše zahrady). Řeč je o slavné „skalky“ a suché proudy do příměstských oblastí.

Hlavní prvky designu použity valouny, oblázky, malé kameny, kusy mechu. Zvláštní pozornost je věnována vzájemné uspořádání jednotlivých prvků zahrady vytvořit Spletitostem kameny jsou uvedeny níže.

Při použití balvany a kameny v řadách vegetace by bylo vhodné mechu na nich.

Tato technika se zvýší pouze celkový dojem starověku, a to bude přínosem pro celkový dojem ze zahrady.

V Japonsku, rok již akutní problém volné území, ale za takových okolností, mnoho z domů má vlastní malou zahrádku. Dochází k tomu, že plocha může být vypočítána v čtou metrech doslova čtverečních.

V japonském stylu zahrada může být umístěn na ploše několika čtverečních metrů

Vizuálně, japonská zahrada je vytvořit pocit prostoru, aby i nadále doma. Je žádoucí používat vodu, přispěje k pacifikace šumění. Ideální provedení sjednocení sledem malých vodních nádrží kaskád nízké vodopády.

Jako poddruh v této kategorii lze rozlišit čajové zahrady - pití čaje obřad je vážná a vyžaduje individuální přístup. Čajová zahrada se k muži na klikaté cestě ke zdroji vody, a poté, co tradiční mytí rukou, byl čas na čaj.

Příkladem čajové zahradě

Každá zahrada v japonském stylu je jedinečný, ale existuje několik obecné zásady vztahující se na registraci každou zahradu. Můžete si také přinést řadu prvků, které jsou dovedně spojují, a dosáhl nevšední atmosféru.

Při umísťování část by měla následovat tato doporučení:

 • Použití kamenů může jen povzbudit;
 • Voda také odkazuje na doporučené prvky zahradní architektury. Samozřejmě, uspořádat malé jezírko v této oblasti je ne každý si může dovolit, ale účinek na hladině vody stojí za finanční náklady;

Kaskáda malých vodopádů vypadá skvěle

 • Je-li vodní útvar nefunguje, pak můžete zkusit uspořádat Dry Creek. Hlavním úkolem projektanta - vytvořit pocit, že malý potok prostě vyschl;
 • Track v japonské zahradě by neměly být ohýbány v ostrých úhlech a přímek. V přírodě se můžete setkat pouze měkké křivky a hladké kontury, ve stejném stylu, které mají být provedeny a dráhy;

Příklad track zahradní

 • Osvětlení - to je jednoduchá, můžete jednoduše koupit ready-vyrobené lucerny pro zahradní plot japonském stylu a nastavit je na správných místech;
 • správně zvolen vegetace také hraje velkou roli;

Osvětlení by mělo být měkké, aby vyplnil celou plochu s jasným světlem úplně k ničemu.

 • v případě, že velikost pozemku umožňuje, přímo na břehu jezera, můžete nainstalovat malý pagoda nebo alespoň pár lavičkami pro odpočinek a reflexi;
 • V některých případech bude japonská zahrada vypadat neúplný bez „shisha odoshi“ (vyděšení jelen) nebo „Tsuki-Bai“, stejně bogey, jen složitější konstrukce.

Strašák pro jeleny

Chcete-li vytvořit to bude potřebovat několik velkých kamenů, štěrku při navrhování prostoru mezi nimi a možná i trochu mechu.

Hlavním problémem při umísťování kamenů je neporušují základní pravidla kamenné zahrady:

 • Velké balvany se nacházejí v zahradě v nádherné izolaci;
 • Menší kameny mohou být zařazena do skupiny s 3,5 nebo dokonce 7 kamenů. Doporučuje se kombinovat rozšířené a běžné formy;

Kameny mohou být seskupeny

Je přísně zakázáno umístit podlouhlé kameny ve vodorovné poloze.

Takže budou připomínat ležící lidské tělo, to znamená, že způsobí smrt asociace - ne nejlepší efekt pro zahradu.

 • nesnažte se dosáhnout symetrie. Při navrhování zahrada s rukama lepší vybrat místo kontemplace a start již z ní;

zahradní kameny organizační schéma

 • Prostor mezi jednotlivými skupinami naplněných kameníčko se srovnal a na povrchu můžete čerpat vlnovkou konvenční hrábě - bude symbolizovat moře.

Není vždy po ruce, je balvany požadovaný tvar, a pracovat s větší hmotností, není síla každého z nás.

Výstup z této situace může být domácími kameny s výplní z plastových sáčků a kostrou vyztužujícího pletiva, obmítali jeho povrch vrstvou cementové kaše a po vysušení kámen se liší od přírodního.

Na povrchu štěrku potřeboval nakreslit vlnovku

Je-li důležité nádrž zařízení cítit rovnováhu mezi velikostí, například o velikosti rybníka a zahrady. Rapid vodopád bude vypadat na místě v malé zahradě a stane se zdrojem obav spíše než se nálada na klidné cestě.

Ani japonská zahrada na šířku není bez zásobníků (jako varianta může být použita „suché nádrže“). Bude to vypadat dobře kaskády malých vodopádů či jednoduchého proudu, ale také statické nádrže jsou také obyčejné.

Zvláštní pozornost by měla být věnována následujícími funkcemi:

 • pobřeží - pro japonské zahrady kontraindikované pravidelné zaoblené obrysy. Nejlepší pokud je pobřeží rozbité;
 • odraz zrcadla vody - dobrým řešením bude výsadba rostlin na břehu, která bude viset nad vodou;
 • na dně jezera jsou vhodné velké balvany;
 • pokud to rozměry dovolují, pak ve středu jezera je nutný malý ostrov, který by měl vést elegantní dřevěný most od břehu.

Malý ostrůvek na zahradě mechů

Japonské parky a zahrady jsou často vypuštěny bez vody v obvyklé podobě, v takovém případě se často používají takzvané "suché potoky" nebo rybníky. Hlavním úkolem designéra je, že divák má dojem, že voda zmizela doslova před několika hodinami a příště je voda plná.

Suchý potok s malým mostem

Pro nejjednodušší verzi suchého proudu vypadá instrukce takto:

 • je vytvořen kanál. Za tímto účelem je trávník odstraněn a v zemi je vytvořena prohlubně;
 • kanál je rozložen s oblázky (mohou být použity i jiné materiály, například žula);
 • na březích vysazených rostlin, které obvykle rostou u vodních útvarů;

Pár rostlin může být zasazeno do samotného potoka.

 • zařízení malých mostů je povoleno.

Cesta a vegetace v zahradě

Při uspořádání tras v zahradě je třeba vyhnout se dlouhým přímým úsekům, ale časté ostré zlomeniny budou nadbytečné. Cesta by se měla plynule ohýbat a podél ní by člověk měl vidět všechny skryté zákoutí.

Pokud jde o vzhled, neměli byste se držet správných forem, to znamená, že dlažba není vhodná. Optimální volba - velké kameny s rovným povrchem, pokud projeví známky zvětrávání, to bude prospěšné. Na okrajích takových velkých kamenů lze zdobit mech, existuje mnoho možností a cena takové cesty bude dokonce nižší než cena běžných dlaždic.

Schéma japonské zahrady

Kameny mohou být nazývány páteří (kostra) zahrady, ale bez rostlin (bez masa), každá zahrada vypadá prázdná. Ale ne každý druh vegetace je vhodný, jestliže zářivé skvrny jen prospívají v obyčejné zahradě, pak při zdobení v japonském stylu barevný schéma by mělo být klidnější.

Nejčastěji používané evergreen druhy, které jsou důležité především v tom, že vám umožní vytvářet zajímavé tvary, které přetrvávají po celý rok. A věčná zeleň tlačí myšlenky na věčné.

Pokud jde o konkrétní druhy, mohou být tyto rostliny použity pro japonskou zahradu v Rusku:

 • Japonské javory (na zimu bude nutné ho důkladně zahřát), jsou povoleny jiné druhy javorů;

 • jehličnaté rostliny - je to otázka různých druhů borovic;
 • bambus je zřídka používán, v Rusku můžete zmínit pouze omáčku - malý bambus, který za teplého počasí poroste až na maximum 1,5 m;
 • z křoví lze poznamenat azalky, rododendrony, vřeteno;
 • Trvalky jsou vhodné pro duhovky a chryzantémy;

Na fotografii je fragment vodní zahrady duhovky

 • kapradiny a mech jsou také často používány ve výzdobě.

Při výběru závodu pro japonskou zahradu je třeba vzít v úvahu klima Ruska.

Někteří z nich netolerují těžké mrazy.

Japonská zahrada je skvělým místem nejen pro jednoduchý odpočinek, ale pro přemýšlení o věčném. Toto místo se přizpůsobuje klidné náladě a způsobuje, že myšlenky plynou hladce a mírně jako vody hluboké řeky.

Navzdory vnější jednoduchosti designu je třeba vzít v úvahu mnoho nuancí, informace v tomto článku vám pomohou porozumět tomuto problému. Video v tomto článku popisuje základní nuance zdobení zahrady v japonském stylu.

Zahrada v japonském stylu nebo nádherná japonská zahrada!

Dobrý den, milí čtenáři! Navzdory skutečnosti, že design zahrady se neustále mění, móda pro hlavní směry návrhu se nezhoršuje, ale pouze získává dynamiku popularity. K takovým opravdu populárním návrhům je možné nosit zahradu v japonském stylu. Je třeba poznamenat, že takový rychlý požadavek je způsoben zájmem obyvatel Ruska na východní tradice, budete souhlasit, tato zvláštnost stylu prostě nemůže zůstat bez povšimnutí. Navíc japonská zahrada přitahuje pozornost přítomností převážně přírodních materiálů, jako je kámen, dřevo a bambus.

Mělo by se také říci, že japonský styl v krajinném designu je velmi zamyšlený, kde doslova každý metr obsazeného prostoru nese jistý stylový náklad, a ve skutečnosti je pokusem sjednotit v jedné malé oblasti všechnu nádheru japonské přírody. Proto se často v jedné oblasti můžete setkat s napodobeninami vodopádů, skal, horských lesů, jezer, vysušených nebo provozujících řek. Nechť taková napodobenina bude daleko od skutečné krajiny, ale svou vlastní symbolickou podobou bude neustále připomínat skutečnou japonskou povahu.

Důležitým pravidlem: Pokud jste se rozhodli vytvořit japonskou zahradu s vlastníma rukama, by si měli uvědomit, že zpráva terén by měl být v souladu s dalšími architektonickými budov v areálu (dům, garáž, altány, atd.), Nebo namísto harmonický obraz, můžete získat absolutní disharmonii.

Zahradníci doporučují vytvořit zahradní pozemek tak, aby byly jasně vysledovány tři vizuální plány: zadní, střední a přední. Takové nastavení je vytvořeno za účelem velkolepé prezentace krajiny, protože takto uspořádaná kompozice bude z určitých bodů dokonale vidět a jak se člověk pohybuje po dříve zamýšlené trajektorii místa, zdá se, že se krajina "rozvinou".

Zvláště se často používá tzv. Kompozice nerovnostranného trojúhelníku, který je tradičně tvořen kameny, japonskými lucerny, keřmi, trávy nebo květinami. A je lepší uspořádat "trojúhelník" takovým způsobem, aby jeho dlouhá strana byla obrácena k pozorovateli a ten krátký se nachází na levé straně.

Také populární příjem „vizuální odlehlosti“, kdy v popředí nastavení velké kameny a velké keře vysázené na druhé rovině uspořádány kameny a rostlin střední velikosti, a v tomto pořadí třetí letadlo, které mají být umístěny drobné kamínky a květiny.

Každá rostlina v dané zahradě musí mít sama o sobě určitý smysl, takže je třeba je brát vážně.

Symboly některých rostlin:

 • Bambus je vytrvalost;
 • Borovice - dlouhověkost;
 • Convolvulus - kouzlo života;
 • Slivka - duchovní krása;
 • Slivkové květy - odvaha;
 • Kvetoucí Sakura (třešeň) - fyzická krása.

Japonská zahrada, obvykle plná jehličnatých a stálezelených keřů, navíc často vysázené třešně nebo švestky, evergreen duby, japonské javory, kerry, borovice, bambus. Kromě toho, populární: aspidistra, kamélie, holly, vavřín, rododendron, duhovky, azalky, lotos, bindweed, wisteria a pivoňky. Ale daleko od všech rostlin vlastněných v opravdu japonském stylu se zvykne na našem centrálním pásu, například je nepravděpodobné, že bambus přežije. Samozřejmě, některé druhy bambusu mohou přežít pár zim, ale s nástupem speciálních mrazů určitě zahynou.

Alternativa k japonskému bambusu.

Jelikož ne všechny rostliny, které v Japonsku úspěšně existují, přežijí na území Ruska, musí hledat alternativu. A to se plně vztahuje na bambus, nad tím už bylo zjištěno, že bambus netoleruje zimní období, ale bez něj se zahrada v japonském stylu bude zdát neúplná, tak jak to děláte? Stačí najít náhradní ... alternativa k bambusu bude sloužit jako mladá černá olše "Imperialis". Navíc, pro bambusové výhonky, bude pohanka Sakhalin úplně sestoupit. V extrémních případech si můžete koupit bambusové kufry, uložit je do země a zabalit je lilií.

Ve stínu oblasti můžete zasadit rododendrony, tím lépe dát přednost kavkazská rododendron, který roste bez jakýchkoliv problémů v poluzatenennoy zóně (během kvetení je v polovině léta) a listnatých rododendrony, kvetoucí v dubnu až květnu.

Nedaleko rododendronů je možné umístit japonskou pupenku, která účinně rozkvete asi 1,5 měsíce. Kromě toho bychom neměli zapomínat na papriky, které milují stíny, tříčlenná vícenásobná řada se dokonale zakoří, zářivá bledost je jasná a klavír je křehký.

Je lepší upřednostnit trpasličí borovice Veimutova, stejně jako japonské spirey (květy na konci léta), říční javor Ginnal.

Navíc můžete nechat plantovat šavle Zybold, jasné květy (květy na jaře).

Obecně je nutné vybírat rostliny takovým způsobem, aby období rozkvětu některých rostlin bylo nahrazeno obdobím květu. S jarním a letním obdobím si myslím, že všechno je jasné, ale na podzim zahradu převede červené javorové listy, takže javor je nutno zasadit nutně. Kromě toho budou borové jehly vypadat velkolepě.

Japonská zahrada jednoduše nemůže bez kamenných kompozic. A nejvýhodnější budou vypadat kompozice založené na použití kamenů, obrácené vodou, stárnou a zarostou mechem. Proto je ideální řek štěrk, pískovec a také všechny druhy přírodních břidlic.

Pomocí kamení můžete vytvářet malé vodopády, řeky, nízké nebo vysoké ploty, dlážděné cesty a budovat mosty. Oblíbeným způsobem návrhu je vytvoření "suchého potoka", kdy kanál improvizovaného proudu je zcela pokryt plochými, lesklými kameny, symbolizujícími toky vody. A přes takový pramínek může být hoden přes můstek z bambusu, kovu, kamene nebo dřeva. Varianty zahradních mostů naleznete zde.

Nezapomeňte na "nedbalo opuštěné" balvany, měly by být umístěny někde uprostřed zahrady. Kromě toho jsou štěrkové zahrady velmi žádané, což znamená, že štěrkopí rovnoměrně rozložený po celé lokalitě.

Doplňovat zahradu v japonském stylu, lze přemostit, malované v červené, kamenné lucerny s širokou střechou, různě velkých balvanů, keramické zahradní figurky, stejně jako všechny druhy prvků z bambusu. A pokud jste „spálil“ myšlenku vytvořit japonskou zahradu, ale ostatní budovy v této oblasti jsou daleko od této oblasti, mohou vždy doplňovat bambusové prvky, a pak na nesouladu obrazů, jde prostě nebude. Bamboo lze provést ploty, zástěny, který se používá jako dekorační materiál v pavilonech a mohou ozdobit dveře v domě nebo v garáži.

Jak vyrobit japonskou zahradu (video):

Vážení čtenáři, budete souhlasit s rytmem pracovních dnů, po dalším náročném dni, ať už je to potěšení navštívit váš domov zahradu v japonském stylu, kde jsou všechny objekty a rostliny jsou vybírány s velkou péčí a láskou, které jsou v tomto pořadí jako mimořádně příznivý dopad na psycho-emocionální stav člověka! Samozřejmě Japonská zahrada vyžaduje pozornost, a opravdu jinou zahradu, ale věřte mi - stojí to za to! Přátelé, zaregistrovat aktualizace webu „Comfort domu“, protože v budoucnosti takové hodnocení bude zveřejněno více než jednou!

Papoušek byl hluchý.

28 komentáře

Tatiana, velmi krásné! * Dobrý *

Neuvěřitelně krásná, že by to bylo doma k vytvoření návrhu na šířku! Vážně přemýšlet o této otázce, děkuji!

Irina, pokud máte stále odváží, nezapomeňte, aby nám řekli o výsledcích, je to velmi zvláštní!

Dlouhý čas sen vytvořit takovou krásu ve své zemi ...

Sergey, jsem se s obdivem obdivovat takové konstrukční řešení krajiny! Obecně platí, že sny ... tak možná brzy, můžete nám říci o jejich nádherné zahradě! * Dobrý *

Miluji složení rostlin, voda, kameny, a zahrad v japonském stylu vždy obdivovat - všechny kompaktní, pečlivě a krásně. tweet

Larisa, japonské zahrady vypadají velmi působivé, že se cítí být dobře promyšlený každý detail! * * Give_rose

Tak jednoduché a krásné. Hlavní věc, nic víc. Prostě úžasné!

Arina, souhlasím s vámi, japonská zahrada vypadá velmi harmonické!

Můj manžel a já taky, snil o vytvoření malý kousek zahrady v japonském stylu, ale tak dlouho, dokud ruce jsou nedosáhl, a nemůžeme snad sami vytvořit takovou krásu

Vilija a myslím, že se vám podaří, což je nejdůležitější, aby se!

To je, jak milé. Chci tento styl ve vaší zahradě))) Zvláště rád pergola v japonském stylu třídy!

Irina, přesně - altán vypadá magické!

co je to krása, to je můj sen - to je něco takového ve svém venkovském domě

Tatiana, skutečný Garden of Eden - pravda?!

Velmi rád japonských zahrad. Kousek od nás Botanical Garden, a to má japonskou zahradu. Na jaře byly kvetoucí třešeň. Krásu. A jindy jsou velmi pěkné.

I když neexistuje žádný způsob, jak realizovat tuto myšlenku, visel jsem na balkon velký banner (ve zdi) s japonskou zahradou. Všechno je velmi mnoho.

Arina, wow, představte si tu krásu, která by byla v naší botanické zahradě otevřen v oddělení japonském stylu! Banner s japonskou zahradou - kreativní řešení, jsem nepotkal! * Dobrý * * * give_rose

Jak krásné japonské zahrady, při pohledu na těchto děl spočívá duši.

Tatiana, naprosto souhlasím s vámi, z pohledu na takové krásy je těžké odtrhnout! * * Give_rose

Velmi krásné kompozice japonských zahrad, a tam je ještě nějaká hodnota, nic není náhodné, vše je ponecháno náhodě

Ludmila, plně s vámi souhlasím, má japonská zahrada prostě přitahuje obecné přiměřenosti, všechno je tak dokonale sladěny, aby lhostejné takové krásy je těžké zůstat! * * Give_rose

Jak se vám líbí, jsem se dozvěděl o sobě něco. Miluji kameny a zároveň uspořádat nejrůznější složení, není tak krásné jako ty, ale přesto.

Alevtina, jsem velmi potěšen s kameny! Wow, myslím, že všechno, co bylo uděláno k němu - vypadá dvakrát tak pěkné!

Zajímavý článek a skvělé místo.

Ksenia, děkuji, budu rád, že tě zase vidím na party!

Je to jako zahrada v japonském stylu!

Elena, i já, na zahradě styl je velmi podobný to ještě myslel!

Přidat komentář zrušení odpovědi

 • Celebrity domů (45)
 • Tipy pro domácnost (5)
 • Ořezávání (304)
  • Koupelna (17)
  • Obývací pokoj (30)
  • Dekorace (135)
   • S rukama (82)
  • Dětský pokoj (23)
  • Chodba a předsíň (16)
  • Otevřená kuchyně (23)
  • Ložnice (30)
 • Terénní úpravy (21)
 • Neobvyklé budovy (8)
 • Oprava (51)
  • Cteny (25)
  • Paul (13)
  • Strop (13)
 • © 2013-20 ** Všechna práva vyhrazena. Kopírování materiál z místa v domě Comfort zakázané. Zásady ochrany osobních údajů.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  − 5 = 4