japonský dům

japonský dům

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Japonské tradiční domy. Japonské čajovny

Japonské tradiční dům má neobvyklý název. Zní to jako Minka. Přeložen znamená „dům lidu.“ V současné době v Japonsku takové struktury lze nalézt pouze ve venkovských oblastech.

V dávných dobách se slovo „minka9raquo; Říkali rolnické domy vycházejícího slunce. Stejné domy patřily obchodníků a řemeslníků, že je to, že část populace, která nebyla samuraj. Dnes, nicméně, třída rozdělení společnosti neexistuje, a slovo „minka9raquo; To platí pro všechny tradiční japonské domy, které jsou věkově přiměřené. Tyto domy se nacházejí v oblastech s různým klimatickým a geografickým podmínkám, má poměrně širokou škálu velikostí a stylů.

Ale ať je to jak chce, všechno Minka se dělí na dva typy. Prvním z nich jsou vesnické domy. Zatím se jim říká NOC. Druhý typ Minka - měšťanské domy (Matija). K dispozici je také podtřída NOC - japonskou rybářskou domeček. Co říkáte domov? Tento rustikální goka domů.

Tradiční japonské domy jsou poměrně výrazné struktury. Obecně platí, že oni jsou kůlna, stojící nad prázdným prostorem. Minka střecha spočívá na rámu z dřevěných sloupů a trámů.

Japonské domy v našem chápání nemají ani okna ani dveře. Každý pokoj má tři stěny, které jsou snadno odstraněny z rámu křídla drážek. Mohou být vždy přesunut nebo odstraněn. Tyto stěny a okna hrát roli. Majitelé bílé pasty-jako tkáně volal rýžový papír a Shoji.

Charakteristickým rysem japonské domy jsou jejich střechy. Jsou jako modlících se rukou člověka a sbíhají pod úhlem šedesáti stupňů. Že zahraniční sdružení, které způsobují střešní Minka, se odráží v jejich jménu. Zní to jako, „Gassho-dzukuri9raquo,, což znamená“ sepjatýma rukama ".

Tradiční japonské domy přežily až do současnosti, je historickou památkou. Některé z nich jsou chráněny národní vlády či místních samospráv. Některé z budov zařazena do seznamu světového dědictví UNESCO.

Materiály hlavních konstrukcí

Rolníci si nemohli dovolit stavět drahé bydlení. Oni používali materiály, které byly nejvíce snadno dostupné a levné. Minka postaven z bambusu a dřeva, hlíny a slámy. Používá se jako různé druhy bylin.

Strom se obvykle používá pro výrobu „skeleta9raquo; house a střecha. Pro vnější stěny byly odebrány bambus a jílu. Byly nahrazeny vnitřních příček a posuvných obrazovek. Když se střešní zařízení používané slámy a trávy. Někdy v horní části těchto přírodních materiálů položena dlažba z pálené hlíny.

Kámen sloužil k posílení nebo vytvořit základ. Nicméně, při stavbě domu, tento materiál není používán.

Minka je japonský dům, architektura, která je tradiční pro Japonsko. Podpěry jsou tvořeny v něm „skelet9raquo; zařízení a chytře, bez použití hřebíků, jsou spojeny s příčnými nosníky. Otvory ve stěnách domu jsou shoji a těžké dřevěné dveře.

Gassho-zukuri mají nejvyšší a nejznámější japonské domy. A tato funkce dát jim jejich úžasný střechu. Jejich výška umožňuje obyvatelům obejít se bez komínu zařízení. Kromě toho konstrukce střechy předpokládal zlepšení v podkroví obrovské úložného prostoru.

Vysoká střecha japonského domu Minka spolehlivě chránit před deštěm. Déšť a sníh, ne zalezhivayas okamžitě stáhl. Tato charakteristika by neumožnila vlhkost dostat do místnosti a hnilobě slámy, ze které byla střecha uspořádán.

Střechy Mink jsou klasifikovány podle různých typů. V Matija Například, oni obvykle vyvrcholila, sedlová pokrytá taškami nebo šindelem. Lišily od střechy většiny venkovských domovů NOC. Oni jsou obvykle pokryté slámou a měl sklon ve čtyřech směrech. Na hřebeni střechy, stejně jako v těch místech, kde zakotvila různé profily, instalované speciální čepice.

Mink jsou obvykle sestávala ze dvou částí. V jedné z nich byl špína patro. Tato oblast byla volána domů. V druhé části podlahy zvednuté nad úroveň krytu půl metru.

V první místnosti jsme připravovali jídlo. Zde byl umístěn hliněné peci, potravinové sudy, dřevěné umyvadlo a džbán vody.

V místnosti se zvýšenou podlahou má vestavěný krb. Kouř z ohně, zředěný v tom, šel pod střechou, a to není v rozporu s obyvateli domu.

Jaký dojem japonský dům pro evropské turisty? Zpětná vazba od lidí, kteří poprvé přišli do Minka, říkají překvapení, což způsobilo jejich naprostý nedostatek nábytku. Návštěvníci pohled otevřený jen holé dřevěné konstrukce domů. Je podpůrné sloupy a trámy, hoblované desky a příhradové stropy Shoji jemně rozptylují sluneční světlo přes rýžového papíru. Zcela prázdné podlahy pokryté slámou rohože. Neexistují žádné ozdoby na stěnách. Výjimkou je výklenek, ve kterém je umístěn obrázek, nebo přejděte s básní, pod kterou je váza s kyticí květin.

Evropské muž, který se ocitne v japonském domě, zdá se, že to není doma, ale pouze kulisou pro divadelní produkci. Zde máme zapomenout na stávajících stereotypů a uvědomit si, že doma - to není pevnost, a že vám umožní zažít harmonii s přírodou a jejich vnitřním světě.

Pro obyvatele Východu důležitou roli ve společenském a duchovním životě hraje čajový dýchánek. V Japonsku, tradice je přísně malované rituál. Trvá lidí se zúčastnilo, který vaří a pak nalil čaj (Master), jakož i hosty, kteří pijí tento nádherný nápoj. Tento rituál vznikl ve středověku. Nicméně, dnes je součástí japonské kultury.

K obřadu, japonský čaj používá samostatné zařízení. Čestní hosté se v čajovně. Základním principem konstrukce je jednoduchost a přirozenost. Je možné provést obřad pití ochucený nápoj, odcizenou ze všech pozemských pokušení.

Co se designu rysy jsou japonské čajovny? Skládají se z jedné místnosti, který může dostat pouze nízkou a úzký průchod. Vejít do domu, návštěvníci mají mnohem k uctívání. Tím byl položen určitý význam. Po tom všem, se sklonit před obřadem musel všem lidem, a to i těch, kteří měli vysoké společenské postavení. Kromě toho nízký příkon není uveden v dávných dobách jít do čajového domu s pistolí. Samurajové musel nechat za dveřmi. To také dělá člověk, co nejvíce se zaměřit na obřadu.

čajovna architektura poskytuje velké množství oken (šest až osm subjektů), který měl jiný tvar a velikost. Vysoké umístění otvorů je uvedeno jejich hlavní účel - projít sluneční světlo. Obdivovat okolní přírodu, mohou osoby pouze v případě, že majitelé pohybují od sebe rám. Nicméně, jako pravidlo, během rituálu pití čaje okna byly zavřené.

Vnitřek čajovně

Místnost na tradičním obřadu neměl nic navíc. Její stěny jsou obloženy šedé hlíny, která odráží sluneční světlo, vytvoření pocitu, že ve stínu a klidu. Paul rozhodně poseté mat. Nejdůležitější součástí domu sloužila jako vyrobený ve stěně výklenku (tokonoma). Je umístěn kadidelnici kadidla a květin. Zde je tam také svitek s výroky, které byly vybrány velitel každého jednotlivého případu. Jakékoli další dekorace v čajovně chyběly. Ve středu místnosti byla uspořádána bronzové krbu, který byl připraven a ochucený nápoj.

Pro milovníky čajových obřadů

Pokud je to žádoucí, v příměstských oblastech může být postaven japonské domy s vlastníma rukama. Vhodné pro pomalé obřady a nábytek, vyrobený ve stylu architektury vycházejícího slunce. Hlavní věc, aby zvážila, když ji - nemožnost použití v našich klimatických podmínkách, některé tradiční orientální materiálů. To platí zejména pro oddíly. Pro ně to bude možné použít voskový papír.

Dům v japonském stylu, je žádoucí, aby dřevo, vzal do dekoru přírodního kamene, sklolaminátu a grily. V tomto případě jsou bambusové žaluzie. Tento materiál je v kultura Japonsku symbolizuje úspěch, rychlý růst, vitalitu a štěstí.

Při výrobě altánku nebo domu není nutné používat širokou škálu barev. Stavba by měla být v souladu s přírodou a spojit se s ním. U vchodu žádoucí rostliny kosodřeviny. Současná konstrukce se voda povrchové dekorace, kámen lucerna, bambusový plot a zahrada kamenů. Bez ní, krajina je těžké si představit čajový obřad v japonském stylu. Snadnost a jednoduchost prostředí vytváří skutečný klid. Bude zapomenout na pozemské pokušení a dát nejvyšší smysl pro krásu. A pomůže člověk přijít k pochopení skutečnosti s novými filozofickými pozicích.

strana

Dodávka suši v Omsku | Japonský dům 637147

ostatní

13 602 záznamů nabízet novinky

Darovat 14 sad dovolenou!

Přihlásit se k dodání sushi v Omsku | japonský dům 637 147 a aby se nikde jinde, dne 14. února, shrneme výsledky pomocí randomayzera >

14 vítězů (1 prize každý)! Zpráva o video!

72 válec v jedné sadě (náklady na jeden ze 13 rublů)!

Víme proč!

I když jste na pochybách, někteří z účastníků již byly zahájeny práce na její postavu

Ve skupině na 15:00 - 1 sedadlo

Ve večerních skupin - 1. místo

● Left Bank - ul.Fugenfirova 9a, floor 3

● OLEJ - ul.Neftezavodskaya 28/2, 2. patro

Nyní napsat PM nebo komentář "Chci chytit sezóny 12",

Tradiční japonské domy: Projekty

Po celou dobu tam byla móda pro domácnosti, postavený v neobvyklém stylu. Ale japonské domy jsou velmi odlišné od volbami napodobování nizozemské, italské a francouzské architektury. Západní projekty jsou vždy zaměřeny na provedení praktičnosti a veškerým moderním vybavením. Japonský stejný dům - karta, pokračování rodinných tradic a filozofie starověké kultury.

Dokonce i lidé daleko od východní kultury, kdysi při pohledu na japonské domácnosti, potvrdí, že se jedná o velmi krásné a neobvyklé. Proč ne stavět sami dům? Při plánování je pouze potřeba vzít v úvahu několik odstínů.

Stavba by měla mít klasické prvky a funkce, které jsou typické pro japonské architektury. Přilehlých prostor potřebný k tomu v souladu s požadavky východní tradice a stylu. Krajiny a okolní vegetace jsou pokračováním domova.

Japonské domy i projekty předpokládají existenci zvláštního stěn, stropu a podlahy. Samozřejmě, že nejtěžší je dodržovat všechny architektonické kanovníky vycházejícího slunce, a to zejména v případě, že povrch je obeznámen s jeho kulturou. Tak snad to dává smysl, aby se obrátit na odborníky na pomoc při hledání správného projektu.

Ve skutečnosti je skutečný japonský domov je obtížné obnovit vzhledem k obrovskému množství nuancí a detailů. Proto při stavbě domů by neměl kopírovat prvky sebe a vizuální styl. Ano, a pravděpodobně něco předělat západní způsob, aby vyhovoval vašim potřebám.

Tradiční japonský dům se nazývá „minka9raquo;. Toto slovo se překládá jako „bydlení pro lidi.“ Uvnitř domu je rozdělen do dvou částí: zóna s zhutněné části země krycí a vyšším patře, který se tyčí na dvou nohách s dřevěných sloupech Takayuki.

Obvykle domů má čtyři pokoje: dva živé, obývací pokoj a ložnice. Koupelna a WC provedena mimo hlavní části domu. Často obydlí v Japonsku se dále používá jako obchod nebo dílnu, a to má vliv na budoucí projekt.

Tradičně Rozlišujeme dva typy rozvržení: NOC a Matija. Prvním rysem venkovských oblastí, druhý - pro město. Ačkoli mají rozdíly, ale vyjadřují stejný koncept. Vezměme si obě ležely odděleně ve větším detailu.

Ve venkovských oblastech, tam je obvykle velice hustou zástavbou, jako je tomu v městských oblastech. Proto japonské domy mají volný plán, vyrobený ve tvaru čtverce. Pokoje obvykle čtyři, ale existují možnosti, kde jsou obvykle šest nebo jen jeden. To vše závisí na potřebách jednotlivých vlastníků.

Projekt je nutné klást velký dvůr na straně hlavní části domu. Často slouží jako ateliér a kuchyně, protože je umístěna speciální pec Kamado. Historicky izolován pokoj s krbem, který také může hrát roli jídelnou a obývacím pokojem. Na půdorysném schématu je vždy podmíněna poznámka Room: celkově, jídelna a ložnice. Ale jedna věc je místnost může mít různé funkce, protože japonská nábytek je kompaktní a lze sklopit a v případě potřeby vyčistit.

Projekty Matija může být velmi rozmanitý, jak provádět v souladu s třídami nájemníků a terénů.

Úzce rozvoj měst či v horách místnosti hodnosti. Nádvoří se stává úzký tvar a rozprostírá po celé délce domu. K dispozici jsou také zakřivené layout. Obvykle se objeví jako bydlení malé velikosti malý prostor zaparkovaného další místnosti. Stísněné podmínky jednoduše přinutit budovu, kde je prostor vlevo. Z tohoto důvodu, to je často ve velkých městech mají tvar písmene „T9raquo; nebo „G9raquo; Japonské domy.

Obrázek ukazuje, jak může být v místnosti uspořádány. Plánování má protáhlý tvar. High-podlahové plochy jsou dvě obytné místnosti: obývací pokoj (dzasiki) a jídelna (Ima), jakož i nebytové prostory (Mise). Před nimi hliněná část krycí nachází dvoře (Tooru poli). Bude to trouba, dobře a umyvadlo. Dvůr je rozdělen do dvou částí: obytných a komerčních prostor.

Také charakteristika městských bytů jsou postaveny sousední sklady a toalety. Ve schématu, které nejsou zobrazeny. Projekty „matiya9raquo; Často naznačují přítomnost nebytových druhém patře, který se používá k ukládání nic. Vede k němu strmé schody skrytá za dřevěnými přepážkami, nebo skříňky, vyrobený v podobě kroků s žádnými zábradlím.

Moderní japonské Dům se nachází blíže do hlavního města, tradičně má pět pokojů. Je zde obývací pokoj, kuchyň s jídelnou a tři ložnice. Celková plocha bytu je cca 90 metrů čtverečních. Venkovský dům, ve kterém je cena nižší, o něco více než celková velikost. Tato oblast je 120 metrů čtverečních. Proto se ve venkovských domů na jeden pokoj. Také před vytvořením projektu bere v úvahu počet dětí. Každé dítě by mělo mít svůj vlastní pokoj.

Oblast v Japonsku měřené rohož. To je asi metr široký a dva na délku. Mezi nejběžnější velikost místnosti je šest tatami. Na mírném náměstí se snadno vejde vše. Opravdu, v Japonsku alespoň nábytek: skříně a regály zabudované do zdí a role provedl postele matrace, které lze snadno odstranit.

Bereme v úvahu topné charakteristiky

To, co potřebujete vědět o japonské domácnosti před vytváření projektu? Tradičně, oni jsou určeny pouze pro teplém období. Speciální konstrukce místnosti je dobře větrané, zachraňovat obyvatele před teplem. Bude to nevýhoda, a protože v zimě je docela zima.

V japonské domy nemají obvyklé topné systémy, je zde pouze lokální vytápění. Je vyrobena z keramiky nebo z hliněné přenosné hi-Batey, který naplnil dřevo doutnající uhlí. To znamená, že se ukazuje, že jen několik vyhřívaným záběry náměstí.

Samozřejmě, můžete inteligentně obrátit na výběr materiálů pro vytápění a postavit dům, stylizovaný japonský. Například by bylo vynikající náhrada podlahové topení nebo topné prvky zabudovány do stěny.

Japonský dům vždy postaven ze dřeva, papíru a textilu. Vnější stěny jsou vyrobeny z hlíny a bambusu. Roubených domů se staví ze dřeva. Pro posílení nebo zřízení nadace je často používán kámen. Vnitřní stěny, jako takový, ne. Jsou dokonale nahradit posuvnými lehké příčky vyrobené z papíru nebo tkaniny - obrazovkách, fusuma.

Je možné znovu japonský dům vlastníma rukama, výběru materiálů, které jsou vhodnější pro chladné podnebí. To může být dřevo, umělé hmoty nebo syntetické materiály. Hlavní věc je, že tyto materiály jsou stylizované dřevo a kámen. Obrazovky v domě může být úspěšně nahrazen dekorativní panely z PVC nebo MDF s bambusu nebo hedvábí textury.

První věc, která dělá japonský dům rozpoznatelný - střecha. Jeho konstrukce je podobná náročného čínské střechou. Ale Japonci střecha praktický a více zjednodušit. Oni nejvíce podobají nizozemské a dánské valbovou návrhy, které jsou určeny pro silné srážky a silné větry.

Japonské domy mají vždy střechu, která má negativní zakřivení paprsků a se sbíhá v úhlu 60 °, obě ruce složené v modlitbě. Také pro východní styl je charakterizován několika vrstev střechy a dlouhé, velké vyložení, a to zejména u vchodu a v rozích. Tato konstrukce umožňuje odnést roztavený a dešťové vody ze stěn a house nadace.

Úloha vnějších stěn jsou vyrobeny Shoji - bambusové nebo dřevěné rámy vyrobené z tenké reechek, kteří jdou do mřížky. Mezery mezi nimi před vytapetovaný silného papíru a částečně srazil strom. V průběhu času, a to zejména v oblastech s chladným podnebím, dát přednost oceli skla a dalších více technických materiálů.

Okna a dveře v tradičním slova smyslu v japonských domácnostech ne. Jsou nahrazeny tenkými stěnami závěsů. lze je snadno odstranit, pokud je to nutné, který zajišťuje přirozené větrání, nebo jednoduše vytvořit více prostoru. Nicméně, pohybovat jen tři zdi, protože jeden ještě musí být dopravce. V japonském stylu je také umístěna uvnitř jsou často rozděleny podle závěsy a obrazovek. Ty vám umožní rychle a snadno provést změny, pokud to bude nutné, více či méně místnosti.

Jak již bylo zmíněno, ve východní polovině země se zvýší o půl metru nad zemí. To poskytuje některé větrání chrání před hnilobou a zachrání před povodní. Sex je tradičně vyrobený ze dřeva, protože to je méně zahřívá v horku av zimě déle chlazené. Paul rovněž zahrnovat rohož - obdélníkové rohože lisované slámy. Před vstupem do domu pod úrovní podlahy by měly být speciální pristupochka - genkan. Rozhodla se opustit celá ulice boty.

Moderní pokoje na podlaze můžete položit materiál, který se podobá přírodní textura - bambusové a říční oblázky. Může to být přírodní skály cedr, dub, laminát nebo koberce, simulující tradiční mat.

Design krajinářský budoucího domova - je neméně důležitým úkolem. Japonské domy jsou vždy velmi krásné local area.

Po kolejích u vchodu do domu může být vysazeny okrasné stromy, keře, neobvyklé tvary, Pinus thunbergii. Zdobí i krajinný úžasné nepředvídatelný skalku a malé jezírko s vodopádem.

Podél obvodu území je nastaven vysoký plot s bránou, která je obvykle vyrobena z tenkých ocelových trubek a těsně uzavřených pouzder. Cenově dostupné možnosti východní chalupy obklíčen s velkou kamennou zdí.

Dispozice japonského domu - je umění, které se naučil v průběhu let. A v některých případech to dává smysl, aby zkopírovat pouze některé prvky východního domova.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 3 = 5