japonský interiér

japonský interiér

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Japonský styl v interiéru

Diskrétní a elegantní, jednoduché a elegantní Japonský styl v interiéru To má v Rusku nejpopulárnější ve srovnání s jinými východní styl interiéru.

Zvláštností japonském stylu v interiéru je, že kombinuje všechny prvky výzdoby stěn k umístění produktu, kopírování pravou podstatu. V takovém interiéru může cítit hloubku japonskou filosofii a blízkost člověka k přírodě.

Nejoblíbenější stylizované interiéry, kde japonský motiv přítomný v některých předmětech interiéru nebo barevné schéma. Chcete-li vydat bytu v japonském stylu, pak se budete muset nejprve rozhodnout, zda můžete žít v interiéru.

Evropané docela obtížné zvyknout na strohé krásy Japonska. V těchto interiérech, nenajdete velké množství rodinných fotografií v rámci, které na pultech suvenýrů přinesli z různých zemí, a světlé obrazy současných umělců. Asketický styl však není jen odmítnutí projev osobnosti. Zvláštní, není charakteristické pro Evropany podívat na prostor a nábytek poskytuje jedinečný japonský styl. Ale jedinečnost lidí, daleko od Japonska, se zdá divné a nepříjemné.

Aby se vešly v japonském stylu v interiéru

Za prvé, tento styl jako lidé vášnivé filozofie vycházejícího slunce. Je-li člověk prodchnutý s učením starověkých mudrců a začal se zajímat v japonském způsobu života, bude moci přijmout v japonském stylu se všemi jeho výhodami a nevýhodami.

Vidět krásu vnitra a milovníky přírody. Budou si všimnout kontaktovat východní filozofie s přírodními materiály a samozřejmě si toho vážím.

Stoupenci minimalismu a skromnosti, tento styl bude velmi blízko v duchu. Asketa a dokonce i přísná japonském stylu daleko od okázalosti a kýče.

Mnozí obyvatelé měst mají tendenci japonském stylu. Konstantní hluk, jasný reklama, a mnoho lidí kolem jsou schopni vstoupit člověka ve stresující stav. Jednoduchost japonském stylu dává příležitost k relaxaci a odpočinku.

Interiérů v japonském stylu

Filosofie tohoto stylu (bez filozofie v interiéru ne) naznačuje, že velké množství dílů a příslušenství - to je zbytečné a ošklivé. Proto minimalismus je zde plnou kontrolu nad situací.

Blízkost přírody, musí být vyjádřen především v materiálech používaných ve výzdobě místnosti. To je důvod, proč pro interiér v japonském stylu se nejlépe hodí přírodní materiály: světlé dřevo, bambus, rákos a rohože.

Paleta barev interiéru v japonském stylu

Tyto interiéry jsou jednoduše vytvořeny pro relaxaci, meditaci a relaxaci. Vyhnout se světlé barvy. Světlé odstíny béžové matných až nejvhodnější pro japonském stylu. Akcenty a zdůraznění linku pomoci tmavé tóny. Používejte pouze ty barvy, které se nacházejí v přírodě: černá, třešeň, tmavě hnědá. Čistě bílá barva je také používán jako přísada místo na pozadí.

Interior Design japonském stylu

Nejvhodnějšími apartmány s volným plánem, jak japonském stylu netoleruje stěny. Byli v podobném interiéru úspěšně nahradit jednotlivými obrazovkami a záclony. S posuvnými obrazovek, které pokrývají prostor od podlahy až ke stropu, můžete vytvořit pohodlné rozložení vašeho bytu. Navíc, tento styl je, že nemusíte nikde registrovat nové uspořádání bytu. A pokud chcete, můžete rozšířit nebo snížit jakýkoli „prostor“ během několika hodin.

Explicitní minus - nedostatek dobré zvukové izolace.

Nábytek v interiéru v japonském stylu

filozofie styl je velmi evidentní v tomto bodě - nic víc, maximální volný prostor. Hojnost nábytku vizuálně „přetížení“ interiéru, tak v interiérovém designu v japonském stylu implikuje existenci zásadní kus nábytku. Postel, sedací souprava, stůl, židle - to je nutné soubor nábytku, které se obvykle nachází v takových interiérech. Komody, stojany a stolky (i malé) je téměř nemožné psát v interiéru v japonském stylu. Neuvidíte pokoje a seznámit Evropanům skříně. Věci uložené ve skříních, vestavěné výklenky ve stěnách. Nezapomeňte, že tento styl není možné používat samostatně z celé japonské filosofie, v uvedeném pořadí, minimalismus je vítán nejen v interiéru, ale také v oblasti životního stylu. Pokud nechcete mít spoustu šatů, jen nejnutnější, tak proč je potřeba velký šatník?

Některé věci jsou uloženy ve velkých kmenů, které mohou být další sedadlo v případě potřeby.

Veškerý nábytek je obvykle nízká. Čímž se dosáhne lehkost a prostor je naplněn světlem a vizuálně se objeví další. Čalounění čalouněného nábytku, musí být nutně vyrobeny z přírodních materiálů: bavlna, len, kůže nebo semiše. Nábytek sám o sobě, v uvedeném pořadí, rovněž z toho, co je bohatý v přírodě.

Navenek jednoduché kusy nábytku zdobené hieroglyfy. Díky tomuto cíli, vypadají jako umělecké dílo, spíše než funkční interiér. Masters of vytvoření takového nábytku, zacházet zvláštním způsobem, jako živého tvora.

Příslušenství a osvětlení v interiéru v japonském stylu

Tlumené světlo pomáhá uvolnit se a naladit na klidné náladě, takže lampy stínítka jsou vyrobeny z hedvábí nebo rýžový papír. Tyto materiály rozptylují světlo, což je měkkost.

Minimalismus a úsporná opatření neumožňuje použití velkého počtu příslušenství. Ale to neznamená, že japonský styl nemá je přijímat vůbec. Fanoušci papír, vázy a tradiční japonské krabice najít své místo v interiéru v japonském stylu. Ale to přesné místo definované pro každou příslušenství. Nezapomeňte na obrázcích netsuke, které musí být v interiéru.

Navrhnout interiér a dát mu ještě větší spojení s přírodou mohou pomoci trpaslík bonsaje nebo klasický japonský ikebana je.

Interiér v japonském stylu

Interiér, vytvořené na základě zákonů japonském stylu může být popsán jako druh designer ódou věnovaný dokonalosti jednoduchostí a funkčností. Japonský skříň vše má za cíl zajistit harmonii lidského těla a ducha.

Je prakticky nemožné, aby znovu, protože my a nikoli podnebí, a pohledy na uspořádání jiného domova v našich realit bezvadný interiéru v japonském stylu. Ale aby mu některé prvky, které odrážejí japonský ducha a splňují základní koncepci designu, úkol uskutečnitelný.

japonský minimalismus

Chcete-li vám musí být v souladu s japonském stylu místnosti, je třeba dodržovat několik základních pravidel:

 1. Minimalismus. První a základní pravidlo. Minimalismus je třeba dodržovat ve všem, co naplnilo místnost. To znamená, že místnost by měla být dostatečně prostorná. Vyhnout excesům, nepotřebné věci - koupě jen nejnutnější. Pravidlo minimalistický zajišťuje volný pohyb pozitivních energetických toků, z pohledu Japonců je zásadní.
 2. Funkčnost. Do jisté míry se jedná o pokračování první pravidlo. Aby se zabránilo zaplněný prostor mnoha předmětů, k získání by měla být multifunkční objekty nebo objekty transformátory. Například v ložnicích japonských domech je nutné být na prsou, ve kterém jsou hostitelé čištěny dnem skládací matrace na spaní, tzv - futon.
 3. Blízkost k přírodě. Chcete-li vytvořit japonskou interiéru je povinné používat pouze přírodní materiály. Tak striktní pravidlo platí i pro nábytek, textil a dekorační materiály.
 4. Mobility. Čtvrtý pravidlo je třeba dodržovat - možnost snadno a rychle přeměnit pokoj. Historicky, že s ohledem na malé ploše nádherné zemi Japonska v japonských domácnostech bytů kompaktních. Proto, stejný prostor v různých denních dobách Japonci používají v různých způsobech: obývací volně převeden do ložnice nebo jídelny, a vice versa.

Projekt interiéru v japonském stylu

Všechny pokoje ve stylu japonského stylu, je nepřijatelné používat barevné a živé barvy poutavé. Vyberte si barevné schéma přijaté v pěkně vypadající klidných, diskrétní přírodních barvách. Zejména v žádané jemné béžové, smetana, bílé a světle šedé odstíny. Jako další kontrastu a barevné stínění pro kombinaci se základní tón černé barvy často používaných.

Bohaté čokoládové tóny a mahagon jsou považovány za vysoce nežádoucí.

Zdobení a projekční zařízení

ikebana interiér

Paul. Je žádoucí, aby byla podlaha dřevěná. Za účelem finanční úspory jako podlahová krytina může být použita bambusové laminát. Na podlaze určitě šíří podložka (mat), který by měl být aktualizován každých šest měsíců.

Stěny. Představují posuvné obrazovku (dřevěný rám pokrytý rýžového papíru). Rýžový papír, můžeme nahradit tapety, stylizované bambusu nebo japonskou ornament nebo scénické východní vzor. Stěny místnosti, můžete přikrýt přirozený monotónní hadříkem. Měly by být uchovávány v jedné barvě na podlahu, jen barva stěna se používá pro několik odstínů světlejší.

Strop. Optimální je matný úsek stropu, s výhodou monotónní. Ale jako alternativa, vhodné a podhledem s osvětlením ze speciálních desek vyrobených z mléčného skla.

Velký počet světelných bodů

Osvětlení. Osvětlení v místnosti by mělo stačit. Světlo by nemělo být jasná, a to zejména v ložnici. Tlumeném světle Japonce od starověku s názvem měsíc. Jelikož osvětlení vhodné lampy nebo svítidla c odstíny, které nesou tradiční japonské vzor. lampy zbarvení by měla odpovídat barevné schéma v místnosti.

Záclony. Japonské závěsy - to je poněkud zužovat látky, které se pohybují vodorovně, jako plátno. Analogové Japonské závěsy jsou římské rolety.

Nábytek. Pro japonské nábytku se vyznačuje: jasným geometrie, jednoduché linie, nedostatek uměleckých dekorativních detailů. Zpravidla nábytek má hladký povrch, a musí nutně být nízká. Ideální řešení pro malé místnosti je vestavěná skříň s posuvnými dveřmi, obrazovek a nízký stolek pro čajový obřad.

japanese fan

Příslušenství. Přes typický japonský domácí minimalismus pokoj je zařízen s velkým počtem kusů a tradičních dekorativních prvků, jako jsou bonsaje, exotické květinovou výzdobu, figurky japonských bohů, podlahové vázy s krajinnými výkresů nebo obrazová prezentace pagody, jeřáby nebo větvičkami třešňových květů. Mezi nejvýraznější nástěnné malby jsou považovány za velké japonské fanoušky, stejně jako samurajské meče a dýky. obrázek vypadat harmonické postavy na přehozy, obrazy a odstíny lampy. Nejvýraznější výzdoba místnosti je japonské posuvné zástěny, které mohou být použity k zóně prostor.

Vytvoření doma atmosféru japonské domácnosti, si uvědomit, že to všechno by mělo být zaměřeno na vytvoření atmosféry uklidnění, odpočinek, relaxaci a meditaci.

Funkce Japonský interiér

Japonský interiér s neobvyklým stropem

japonské příčky

Tabulka pro čajový obřad

Ložnice v japonském stylu

Záclony v japonském stylu

Minimalistický interiér Japonský

Kuchyň v japonském stylu

V poslední době moje žena a já dělal opravy, a rozhodl, že nejlepší volbou pro ložnice je japonský styl. Pracoval jako konstruktér. Místnost se ukázalo nádherný!

Můj pokoj je malý velikostí, ale i přes tento interiér v japonském stylu vypadá docela pohodlné a stylové. Takže to není nutné mít k dispozici velký prostor.

Zdá se mi, že japonský styl je jako hodně světla. Tak to stojí, aby se byt v japonském stylu, pouze pokud máte velký byt na náměstí. Jinak vše bude vypadat jako něco, co není v pořádku.

Objevte japonský styl designu interiéru

Diskrétní a exotický japonský styl ladí s moderním interiérem. To je často používáno k uspořádání prostor malých bytů-studia, útulných kaváren, obývací pokoje nebo ložnice. V jeho srdci - v minimalismu, touha po harmonii s přírodou a poznání sebe po světě. Tvořil tradiční japonský styl vnitřního prostoru v 16. - 17. století, ale její základní principy jsou stále aktuální.

Objevování japonský interiérový design, je důležité cítit a pochopit filozofii existence a pohled na svět Japonci - marnost světa je zanedbatelná, je důležitý pouze v pořadí jejich myšlenky a činy. Proto, aby bylo dosaženo harmonie se sebou samým nevyžaduje hojnost nábytek, světlé dekorem a drahé věci třídu reprezentace. To je dost vidět krásu v malých věcí, v každodenních předmětů a prostředí. Tento styl je jako mírumilovní lidé, kteří ocení pořádek a důslednost. Což je v tomto případě velmi tenká Feel vysoké estetiky a krásy okolí.

Japonský design interiéru byl ovlivněn několika faktory:

 • klimatické podmínky;
 • neustálém strachu z náhlé zemětřesení;
 • tlustý ostrovy populace a v důsledku toho, malého obytného prostoru na osobu;
 • šetrnost v podpovrchových přírodních zdrojů, zejména železné rudy;
 • národní tradice a životní filozofie.

Hlavní rysy japonských domech byly identifikovány v 16. - 17. století. To bylo v tomto okamžiku se začala tvořit vrstvu populace s průměrnými příjmy, které jsou schopné poskytnout luxusně své domovy. Je vznik kapitalistické struktury státu, s výraznou centrální autority. vedení země ještě více, takže měl možnost postavit své domovy v poslední módy. Nicméně, toto se nestalo. Japonská filozofie orientované občany k jiným hodnotám. Krása a originalita na světě - to je skutečná hodnota, na rozdíl od všech výhod a úspěchů lidstva. Takové názory a preference vedly k tomu, že v místnosti nebyl zdobí na zahraničních způsoby, jejich naplnění zahraniční nábytek, koberce, sochy a další věci.

Tradiční japonská bytové doplňky.

Navíc, historicky, že geografická poloha a terén přispěl k vynálezu jedinečných tradic výstavbu rodinných domů a jiných budov. Japonci postavený obydlí na základě možného zemětřesení. Stěny domu udělal týmy, které po zničení by mohly shromáždit jako konstruktér znovu. Starobylé budovy se liší a skládací nadace, která umožnila majitelům rozebrat dům, přesunout ji do nové polohy a znovu stavět. Vnitřní stěny v pravém japonského domu čp. To je způsobeno nejen pravděpodobnost zemětřesení, ale touha volného prostoru.

Charakteristický japonský dům.

Jedná se o otevřený prostor pocit dal prostor v malém domku. Pokud jste neměli možnost občanů dovolit prostorný dům, a oni měli velkou rodinu žít v malém domě, že se postaral o všech možných volném prostranství. Proto je design v japonském stylu je použití minimálního množství nábytku, dekorací a textilu. Více podobný stylu moderního minimalismu. I když v tradičním japonském domě není jasně definována pokoje, ale celá oblast má výrazný zónování. Je vyroben s použitím různých úrovní podlah a stropů, bambusové a papírové obrazovek a příček, rozptýlené a zvýrazňující osvětlení.

Moderní japonský styl je poněkud odlišný od tradičního designu 17. století. Historické události obohatily zkušenosti a schopnosti vycházejícího slunce. Události z první a druhé světové války, technický a vědecký pokrok vedl k nové stavební a konstrukční možnosti. Spolu s přírodními materiály jsou k dispozici v Japonsku, byly použity betonové a kovových konstrukcí, moderní materiály, které napodobují povrch kamene a dřeva. Ve stejné době, touha zůstala nezměněna za jednotu s přírodou, poznávání se prostřednictvím vnějšího prostředí, dokonale viditelný v malém.

Interiér moderního bytu.

Základní principy yaposkogo styl

V současné době vytváří etnické japonský styl v designu interiéru, vedené následujícími zásadami:

1. Téma přírody - základem všeho. Máte-li uspořádat dovolenou doma v japonském stylu, je důležité vybavit nejen dům, ale i na zahradu. Dům by měl být jeho přirozeným rozšířením a zabírají podružnou roli. Pohled z velkých okenních a dveřních otvorů musí být nutně otevřen na malebném trávníku, rybník, fontány či lavičce ve stínu ohnuté stromu. Pokud se městské bytové podmínky, aby bylo součástí krajiny, interiéru se snaží zdobí nádherný výhled. Pomocí fontány, akvária, růst malých stromů nebo bambus v místnosti.

2. Jasné barvy jsou vhodnější. Krásu přírodních materiálů, Japonci se snažili doplnit diskrétní jednobarevný teplých barvách - béžová, písek, smetana, bílé. Často se nacházejí v japonském interiéru černá. Nicméně, Japonci nepozorují ji jako samostatnou barvu, která nese nějaký význam. Jenom pozadí, což umožňuje zdůraznit jasné podrobnosti.

3. Pro registraci prostor s využitím přírodních materiálů nebo je nahradit umělým imitující strukturu dřeva a vzorem, kámen, bambus, sláma, nebo znásilnění.

4. Nábytek by se měly snažit dolů. V něm nejsou žádné vysoké nohy, záda, police, noční. To má hladký povrch a monotónní pravidelné geometrické tvary.

5. Nic v interiéru by neměl odvádět pozornost od sebepoznání. Proto je použití výzdoby je snížena na nezbytné minimum. Stručné a věcný přísné nábytek nízko a rovně, jak staré přísloví říká, že život by měl jít na mat - podlahové rohože.

6. Chcete-li uvést obytné místnosti pomocí příčky vyrobené z bambusu nebo rasové papírem na dřevěném rámu, stěny jsou čištěny. V obytné zóně by mělo být více prostoru a méně věcí.

Moderní interiér s open plan, dřep nábytku a výraznou výklenku ve zdi.

Chcete-li vytvořit osobitý design místnosti v japonském stylu, na základě plných barev.

Japonský původní barva:

Půltón není vítán v interiérech nepoužívají jasný, kontrastní míchání barev. Japonská filozofie inklinuje k objednání, a tak se snaží eliminovat všechny chaos. Chcete-li získat pěkný interiér, stačí použít jednu plnou barvu v kombinaci s přírodním povrchu, dřeva, bambusu nebo kamene. Například, krása a struktura stromu dokonale zdůrazní bílou barvu. V pozadí je vidět síť letokruhů a uzlů. Oživit klidné barvy, podtržení hlavních oblastí prostor používaných čistě červené. Je to barva síly a mužnosti.

Harmonické kombinace bílé a přírodního dřeva s důrazem na červenou.

Chcete-li vytvořit pocit klidu a harmonii s okolním světem a používat tmavé barvy. Ve většině případů je tento efekt je dosaženo díky struktuře zatemněné dřeva v kombinaci s černým nábytkem. Tmavý interiér v japonském stylu není tak časté jako jasný, ale docela přijatelné. Hlavní věc, že ​​bylo dosaženo stavu geometrického řádu.

Geometricky organizovaný prostor s tmavými barvami.

Ekologické materiály - základní styl

Aby odrážela chuť ostrova, s jeho charakteristických rysů minimalismu, vybrat materiály, které byly k dispozici k domorodým lidem z minulých staletí. Materiály, které byly volně k dispozici v přírodě. Oni nejsou exportovány ze vzdálených zemí a koupil od sousedních zemí.

 • cedrové dřevo, javor, Sugi nebo Kiri;
 • obklady;
 • cukrové třtiny a bambusu;
 • rohože a tkané révy;
 • hedvábí.

Dokonce i konstrukce moderního japonského stylu omezuje použití linolea, vinylových a plastových povrchů. Přijatelné drží dokončovací povrchů za použití ekologických materiálů s umělým dekorativním povrchem za přirozených protějšků. Například, zvednout podlahy laminát namísto dřeva, namísto použití přírodního hedvábí tkaniny dostupnější pro podobné vlastnosti.

Moderní materiály ve výzdobě bytu v japonském stylu.

Japonský interiérový design je vhodný pro sedícího člověka, který uvažuje o svém vnitřním světě, medituje a odpočívá doma od shonu vnějšího světa. Proto je veškerý nábytek charakterizován bláznovstvím. Jako by obvyklý dřevěný nábytek odřízl nohy a položil na podlahu. Počet vybavení je omezen, čím méně mají, tím lépe. V místnosti by nemělo být nic zbytečné.

Tradičně v domě:

 • rohože ze slámy nebo rohože;
 • Nízký stůl pro čaj a jídlo, obklopený malými sedáky;
 • Namísto tradičního postele použijte tatami nebo položte matraci přímo na podlahu;
 • kuchyň je vybavena krbem a skříněmi s uzavřenými policemi, za kterými jsou skryty všechny kuchyňské potřeby;
 • pro koupelnu vyzvednout umývadla častěji ve formě misky a tradiční dřevěné lázně (nebo podobné tvaru).

Pokoj je vybaven jednoduchým dřevěným nábytkem s přímými linkami.

Moderní koupelna v japonském stylu.

Obvykle se dřevo používá k výrobě nábytku. Čím vyšší byla pozice majitele, tím dražší a cennější byl strom. Cestovní kufry, skříně, komody mohou být vyrobeny z levných jehličnatých stromů nebo naopak z trvanlivého a trvanlivého teaku. Drahý nábytek zdobí kované prvky, lakované. Náklady na nábytek však nebyly úmyslné a nebyly nápadné. Měla jednoduchou podobu, na ní nebyla žádná bujná výzdoba. Moderní nábytek přijal všechny tyto principy, má zajímavé tvary, squat design a přirozenost.

Proto při výběru nábytku vytvořit japonský styl v interiéru, můžete použít dvě možnosti:

1. koupit ve starožitnictví nebo bleší trh skutečné předměty s historickou minulostí;

2. nebo vyzvedněte vhodné moderní analogy z japonské kolekce.

Stůl a židle na čaj v obývacím prostoru.

Jak používat posuvné dveře a příčky v interiéru

Úseky Shoji tvoří nejen vzhled japonského obydlí, ale také praktické funkční zatížení. S jejich pomocí můžete snadno změnit uspořádání otevřeného obytného prostoru. Obvykle byly vyrobeny z bambusového a rýžového papíru. Byly často používány místo stěn, které nejsou schopné odolat zemětřesení. Shoji díky své nízké hmotnosti odolává kataklyzmu a v případě deformace lze snadno vyměnit za nové. Moderní výrobci nabízejí několik možností pro důstojnou výměnu přepážek - kupé dveří s charakteristickým vzorem, panely s malovanou vazbou pro zdobení zdí nebo stropů.

Dveře a přepážky, stejně jako přenosné obrazovky dokáží přetvořit vzhled místnosti a vytvářet útulný koutek kdekoli.

Pozornost si zaslouží nejen vnitřní výzdobu okenních otvorů, ale i jejich vnější konstrukci. Obvykle byl japonský dům vybaven dlouhými střechami domu, který dovnitř umožňoval proniknout do rozptýleného přirozeného světla a vysílal déšť proudy z domova. Navzdory skutečnosti, že v japonském interiéru je spousta oken, do domu vniká malé množství světla, místnost je v polosměně. To je jeden z charakteristických rysů stylu. Tma a polomota se nebojí, nechali ho do domu.

Chcete-li ozdobit okna zevnitř, použijte rovnou látku vyrobenou z látky nebo papíru. Jejich charakteristickým rysem je, že se mohou pohybovat ne svisle, ale horizontálně. Pro japonské záclony, ozdoby, závěsy nebo volánky nejsou typické. V moderních interiérech jsou obrazovkové záclony nahrazeny podobnými válci nebo římskými.

Pro návrh podlah použijte masivní dřevo, kamenné dlaždice, mořské oblázky. Na podlaze můžete položit tatami. Nejdůležitější je, aby nebyli překříženi. Toto je považováno za špatné znamení. Podlahy jsou také doplněny koberci z přírodních materiálů - vinné révy, třtiny, hrubé nitě.

Vytvořit japonský styl v interiéru moderního bytu:

 • lehké parkety nebo laminátové desky;
 • nakládací podlaha;
 • keramické matné dlaždice.

Útulná podlaha s přírodním podlahovým krytem.

Pro dokončovací stěny používejte přírodní materiály nebo jejich různé kombinace. Například, místnost může mít dřevěné obložení po obvodu. Nebo dřevěné lamely jsou efektivně kombinovány s hladkými omítnutými a malovanými stěnami v pastelových barvách. Také můstky se zdivo mohou střídat s plochami pokrytými papírovou tapetou. Hladké stěny jsou zdobeny obrazy nebo rytiny zobrazující přírodu.

Moderní design stěn.

Barva a tvar stropů odpovídá obecné stylistice:

 • Mělo by mít čistý tvar, například obdélník nebo trojúhelník;
 • barva stropu může opakovat barvu stěn;
 • pro dekoraci použitou tapetu, matnou barvu, protahovou tkaninu nebo závěsný panel.

Chcete-li přidělit jednu nebo jinou zónu v otevřeném plánu, stropy se provádějí v několika úrovních, rozdělením každé zóny různými způsoby.

Bílý malovaný strop, vybaven dřevěnými trámy a lamelami.

Textilní interiérový design je nenápadný a útulný. Vybírejte přírodní tkaniny diskrétních odstínů. Například hedvábí, plátno, bavlna nebo smíšené látky. Tradiční kresby doplňující japonské textilie zobrazují pohledy na horu Fuji, scény ze života samuraje, hieroglyfy, zvířata.

Textil se používá pro registraci:

Textil v obyčejném japonském bytě.

Vytvoření japonského designu interiéru usiluje především o dosažení harmonie a rovnováhy. Proto i s diakritikou by prostor místnosti měl vypadat harmonicky a vyváženě. Jako dekorativní prvky zdobení domu, vyberte charakteristické objekty s jasně kontrastní barvy nebo s vynikající vzor.

 • malby a rytiny;
 • porcelánové nádobí a dekorační vázy;
 • set pro čajový obřad;
 • společnost z rýžového papíru nebo hedvábí;
 • bonsai stromy;
 • Japonské lucerny;
 • figurky Buddhy.

Světlo hraje důležitou roli při vytváření barvy východního interiéru. Důležitým rysem osvětlení je použití zdrojů rozptýleného, ​​nikoli směrového světla. Za tímto účelem se používají stínítka z rýžového papíru a bambusu - akari lampa. Včetně svítidel a svícnů v různých částech místnosti Japonci mění vnímání interiéru, osvětlují konkrétní objekty nebo zónu. Tato metoda je mimořádně důležitá pro oddělení místnosti s otevřeným uspořádáním.

Kombinace podlahové a stropní lampy z rýžového papíru byla.

Japonský interiérový design má odlišné národní prvky, což z něj činí jeden z nejpopulárnějších etnických stylů mezi moderními designéry. Je charakterizován použitím přírodních materiálů, národních interiérů a předmětů pro domácnost, touhy po harmonii se sebou a jednotě s přírodou. Chcete-li uspořádat městský byt v japonském stylu nemusí nutně sledovat všechny národní charakteristiky, stačí zvednout zajímavý nápad a ztělesnit.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

9 + 1 =