Japonský minimalismus v interiéru

Japonský minimalismus v interiéru

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

normalizovaný obal;normalizovaný obal;

 • Applied práce (204)
 • Health. (75)
 • velcí muži (58)
 • který je vyroben lidmi. (57)
 • Nátěry (52)
 • selfdevelopment (43)
 • vnitřní (31)
 • jíme chutné (29)
 • (18)
 • Film (16)
 • automobily (15)
 • subkultury (12)
 • budoucí reality. (10)
 • Krajina End Design phyto (9)
 • anime ventilátory (9)
 • Různé někdy ošklivý (6)
 • Příběhy života. (5)
 • Motocykl (5)
 • Tanec (3)
 • Veliký a hrozný (3)
 • přírodě (63)

-Vždy po ruce

-Odebírat e-mailem

-Pravidelní čtenáři

Interiéru. Japonský minimalismus.

Dům je vyzdoben v souladu s právními předpisy japonském stylu, to svědčí o tom, že jeho pán nebyl předmětem shonu a zmatku okolního světa, který je schopen vidět krásu v každodennosti a obdivovat ji. Ale tento styl interiéru není vhodný pro každého. Muž, nemyslí se bez hluku a shonu moderního světa, nemůže žít v domě, kde vládne dutin vzduch a světlo.

Japonská kultura se řídit zásadou - „všechno zbytečné ošklivý“. Základem japonském stylu - prázdnoty, podtrhuje eleganci interiéru to málo, co je v domě. Proto je hlavním rysem japonského stylu je minimalismus. V domě by měla být jen nejnutnější kusy nábytku, domácnost a dekorace. Všechny věci, nádobí ukryté v oblasti vestavěných skříní.

Dům s tradičním japonským interiérem nemá žádné stěny. Krajina je přirozeným rozšířením interiéru. Zevnitř domu se dělí ne do místnosti, a „funkční plochy“ s pomocí obrazovky, záclony, na úkor podlahy klesá. Vše, co to bylo začleněno moderní japonský styl. Obrazovek, aby se prostor světla a transparentní byty; je přeskupit, můžete aktualizovat interiér skoro každý den.

Stručné a věcný přísné nábytek nízko a rovně, jak staré přísloví říká, že život by měl jít na mat - podlahové rohože. Barevnost japonského interiéru převážně jasné - bílá, béžová, mléko, smetana. A japonský nábytek určený do světlých barev, povrchů a stěn a nábytku - hladká. Materiály použité v konstrukci, zvolené z cenných druhů dřeva a drahými látkami, které jsou rovněž většinou bílé a smetana vyrobené z přírodní bavlny a hedvábí. Distribuované lakovaný povrch.

Princip je založen na japonském stylu - harmonii s přírodou. Přírodní krásy - podstatou japonské domácí filozofie. V japonských interiérů přednostních teplých barvách v klidu. Vše by mělo být vyrobeny z přírodních materiálů: dřeva, bambusu, rýžový papír, hrubý cihla, sláma. Atmosféra japonský dům podporuje meditaci, klid, odpočinek od starostí a problémů okolního světa.

Východní kultury obecně a Japonsku zejména nás přitahoval svou jinakostí a tajemství. Pro japonské filozofie se vyznačuje důrazem na vnitřní svět, nonsusceptibility shon vnějšího světa, schopnost vidět krásu v nejjednodušších. Z tohoto základního principu v interiéru japonských domů - dostatek prostoru, minimalismu a minimem věcí.

Ve východní filozofii je věnována velká pozornost na zmírnění a snížení chaos. Zvolit neutrální přirozené barvy pro jednoduché pozadí. Přestože je barva není tak důležité jako vnitřní konstrukce jako celku. Hlavním problémem - vytvořit pocit geometrického řádu.

Rozhodnutí přijatá v japonském interiéru, na základě silné barvy nebo textury. Orientální barva - čisté. Na rozdíl od západní přístup, kde smíšené barvy, a aby více elegantní celkový obraz, orientálního umění dárek. To znamená, že původní barva nebo tah štětcem a tak konečný výsledek.

Black je často považována za „bez barvy“ v naší společnosti, i když je ve východních interiérech velmi důležité. Použití černé barvy klade důraz na podstatu a formu východní místnosti. Používá se například s bílou a rýžového papíru Shoji obrazovky.

Použití kovu v japonském interiéru je minimalizovaný, objevuje se pouze jako nezbytné drobné příslušenství. Důvod je zřejmý - Japonsko není bohatá na minerály obsahující kov a vlhkém klimatu by způsobila poměrně rychlým zničením rzi celokovovou konstrukcí. A místo toho, aby vychvalovat materiálu jako něco vzácné a vynikající Japonci jednoduše vytvořit takový interiér, kde vše, co není v Japonsku v přebytku, by vypadal daleko od harmonický a domýšlivý. Studený umělé světlo nemůže nahradit odrazy Akari lampu na leštěného černého dřeva.

Móda pro všechny japonské již nejsou novinkou, a dnes je těžké najít někoho, kdo by nedokázal představit, že takový interiér v japonském stylu. Ale ne každý ví, co má minimalismu Japonsko přišlo nejen ve snaze o estetiku. Touha po jednoduchostí a funkčností, základních principů japonské domácnosti - není výstřelek, ale důsledkem historických a národních zvláštností vycházejícího slunce.

Osvětlení vnitřního prostoru v japonském stylu je také součástí kompozice. Japonský bydlení nemůže propadat do tmy. Měkké a rozptýlené světlo, musí věnovat pár dekorativní předměty, aby zdůraznil jejich jedinečnost a význam.

Japonský fantasticky jemnou hru světla a prostoru. Mnogostvorchatye fusuma obrazovek a vložené papírové posuvné clony vytvořit pokaždé nový interiér geometrie umožňují odejít, zatímco zůstane v místnosti. Je nezbytné, aby japonská rafinovaný, zejména v případě, že dům má jedno patro je téměř bez rozdělení prostoru.

Japonský interiér znamená hodně světla. Stínidlo rýžový papír jednoduché tvary, aby světlo měkké a rozptýlené. Takový lehký vizuálně Pomazánky prostor. Proto je zvláště delikátní přístup k denním a světelných zdrojů. To, co je nyní oblíbená u Evropanů a nese název „Japanese Light“ - výstavba papíru a kovovým rámem - ve skutečnosti velmi důležitým prvkem interiéru, tato lampa se nazývá rakovina. Byla založena v 50-tých letech minulého století, a ve skutečnosti není ani tak lehký, jak zdůraznit soumrak. A samozřejmě o všech kovů v originále může být pochyb - skutečný bambusu a washi rýžový papír, slabé světlo a mlha. Světlo by měla být měkká. Twilight uklidňuje a dává prostor tajemství. To je nejlepší používat papírové stínítka.

Boxy, náhledy-netsuke, dřevěné panenky, bronzové sošky, svitky s hieroglyfy (kakemono), bambusové nebo slaměné rohože - to vše dá konečný vzhled japonského interiéru. Nepostradatelným atributem - trpasličí stromy (bonsai), květinovou výzdobu, vázy, lampy a elegantní porcelán.

Tyto předměty musí být nejen praktické, ale i krásné. Krásná jen to, co je jedinečné tvář. Každá věc, kterou v japonském interiéru je jedinečný. Zároveň krásu věcí, lze chápat pouze své majitele.

V případě potřeby si můžete zařídit pokoj výklenek s sošky, figurky, netsuke. Předpokládá se, že sochy pohanských bohů přinese domu štěstí a prosperitu. Nevyhnutelnou součástí zápisu prostor v japonském stylu - postavy. Znaky mohou být zdobené přehozy, záclony, ložní prádlo, koberečky.

Také si můžete vyzdobit místnost japonskými fanoušky, panenky v kimonu a další prvky japonské kultury.

V japonském stylu nic potlačí pozornost, prostor je velmi ceněn, tak s použitím minimální množství nábytku. Nábytek by měl být jednoduché geometrické tvary na stejné malé velikosti. Materiály - přírodní. Místo k odpočinku se nachází v centru místnosti. Typické údaje o japonském stylu - nábytek vyrobený z bambusu a posuvnou stěnou. Každá věc - rafinované.

Japonský nábytek přitahuje svou jednoduchostí, lehkostí a grácií, a v neposlední řadě i mobilitu. Jedním z hlavních témat - tatami ze slámy. To není příliš malá - její tradiční velikost je 2 m, a jejich změna je zpravidla 1 krát za 2 roky. No, pokud dáte na futonu, dostanete pohodlnou postel a světlo, které lze snadno odstranit kdykoliv.

V tradičním japonském domu byl pařeniště nutně, sedáky a nízký stolek. Nádobí a věci uložené ve skříňkách, které mohou být zabudovány do stěn, a to i na podlaze, stejně jako speciální výklenky. Zcela běžné kmeny a komody, pojízdný, na kolečkách, skříně, schody, skříně - vše, co tradiční Tansu nábytek. Tato zařízení jsou poměrně drahé a byly vyzdobeny tlučení, lakováním a byly vyrobeny z drahého dřeva. Dokončovacími mohl určit sociální postavení majitele, a byl původně nábytek mohl jen tušit.

Co se týče materiálů, oblíbené druhy dřeva byly Hinoki a sugi, a trvanlivé plemeno cane a šuplíky a bedny ze dřeva kiri, protože absorbuje vlhkost.

Nyní je obzvláště populární, protože starožitný dřevěný nábytek, teak - protože má vynikající bezpečnostní rezervu. Protože to dělá stoly, stojany, lavičky, obrazovek a je také používán ve výzdobě stolů, postele, komody, lampy, skříně a stropu pro japonskou interiéru.

Japonci věří, že pozitivní energie může volně pohybovat, musí být prázdný prostor. Proto vytváření interiér v japonském stylu, především se postarat o prostoru. Nic víc, nic šperky a ozdoby, vše by mělo být utilitární charakter.

Japonská kultura se hledá způsob, jak vytvořit rovnováhu mezi protiklady ve všech aspektech života (jin a jang) a japonské interiéry nejsou výjimkou. Dokončil interiér může být velmi kontrastní, ale přesto bude dosažena rovnováha v něm. Jako příklady lze uvést, vysoce leštěné podlahy s těžkými rohože, lakovaná skříňka, set-top hrubý dřevěný stůl, nebo bílé oblázky na černé žuly kolem koupelny.

Stěny mohou být zdobeny světlé druhy dřeva, tkaniny (bavlna a hedvábí), smetany a bílých odstínů. Přírodní podlahy. Místo toho, aby dveře zasouvací oddíly nebo obrazovky. Komfortní lakované tabulky používané jako jídlo, stejně jako dekorativní. Japonský styl je v souladu s minimalistickými stoly transformátorů na malých kolech, jsou snadno zvedat a spouštět do požadované výšky, a je také snadno pohybovat.

Chcete-li vytvořit japonskou interiéru, je nutné pochopit tajemnou orientální kulturu země, zvláštní vnímání světa, což se odráží ve vnitřním uspořádání. Pro Japonsko, vyznačující se tím, introverze, se zaměřením na vnitřní svět a pocity. A tak to je téměř vždy minimalistický interiér, a to často skrývá hluboký filozofický význam. Jinými slovy, duch zvítězí nad materiálem, ale je vyjádřena skrz. Jen několik kusů nábytku a mnoho volného prostoru - to je klasický japonský interiér, kde každá věc má svůj účel - vytvářet a udržovat harmonii v domě.

Minimalismus v interiéru, hlavní rysy a druhů

Zdá se, že většina stylových moderních interiérů vyznačuje stručné, jasné a přímé hranice informací na absolutní minimum počtu komponentů. Nicméně, měli byste se blíže podívat, a ukázalo se, že počet interiérových stylů populární v okamžiku, kdy je neuvěřitelně velký, a to i takové jednoduché a přímočaré na první pohled, minimalismus má několik druhů a variant. Pro ty, kteří mají rádi skutečné vnitřní estetiku, budeme se snažit vyložit základní nuance japonského a skandinávského minimalismu v interiéru, stejně jako jejich základní odlišnosti od high-tech stylu.

Hi-tech kuchyně by Bulthaup

Přísné a lakonický interiéry, kde je hlavní důraz není na vybavení a zařízení, a otevřený a přehledný prostor, přirozené světlo a funkčnost - to je to, co obvykle spojují s pojmem „minimalismus“. Tato definice je spíše podmíněný, protože taková definice může snadno dostat nějakou moderní interiér, se nepodařilo získat spoustu doplňků a detailů domácnosti a rizikem nakonec ztratí veškerou svou stručnost a styl.

Sníh bílý skandinávský minimalistický interiér, barva a dekor je přítomen pouze ve formě textilií, foto Alvhem

Jak víte, zda je vhodný pro vás v interiéru minimalismu? Pokud jste čistý člověk, zvyklý řídit a dokonalá čistota je vždy vyloží všechny věci na svých místech, pak je to určitě styl možná vám bude vyhovovat. Milovníci rozptylují věci, kdekoli umístit na pultech mnoha suvenýry z výletů, vázy a figurky, stejně jako fanoušky pestré, multi-layer textilní dekorace takových estetiky je zcela nezapadají.

Minimalismus je nejžádanější při navrhování kuchyně a koupelny - kde limit je třeba funkčnost kuchyně Cesar Arredamenti

radaMinimalismus v interiéru vhodné pro elegantní lidi, kteří mají rádi otevřený prostor a chtějí odpočinout od shonu a hojnost informací v místnosti téměř bez detailů. Je také vhodný pro ty, kteří trpí alergiemi, protože se snadno čistí a nezahrnuje hojnost textilií a dalších „kolektorů prachu“.

„Bílá na bílé“ pro milovníky skandinávského designu, fotografie Alvhem

Origins koníčky lakonické interierů bez větších dekorací a výzdobou je třeba hledat na východě v klasickém designu v Japonsku. Častá zemětřesení a především filosofie dala vzniknout speciálním světlem a mobilních domech, vyráběný ve skutečnosti vyrobena z papíru a bambusu. Posuvné příčky a obrazovky snadno obnovit, přesunout na nové místo, a nebezpečí při zemětřesení takové stavu beztíže návrhy nepředstavují. Zahrada byla vždy součástí japonského interiérového designu, takže láska k přírodě je také důležitým faktorem při tvorbě japonského stylu. Přes široký posuvnými otvory v prostorách pronikly nejen krajinu, ale i sluneční paprsky, který byl hlavním zdrojem osvětlení v domě. Výsledkem takového plánu - zvláštní vztah k svítidel, která musí produkují měkké, rozptýlené světlo, vytváří atmosférický šero a není jasné akcenty.

Japan dal lásku k minimalismu jako otevřených prostorů, protože v tak lidnaté zemi každý centimetr volného prostoru je ceněn především vysoce. Samozřejmě, že ne všechny rysy tradičního japonského minimalismu aplikovat v podmínkách naší realitě, ale některé metody využívají zcela reálná.

Nízké japonský nábytek jednoduché tvary a výrazné světlé stěny v ložnici interiéru, ložní Cinius

Japonské minimalismus techniky pro reálném životě:

 • pokusit se uvolnit maximální dostupné místo, a v případě, že místnost by měla být pásmový nebo provést nějakou část z více soukromí, použijte lehké bavlny, bambusu nebo sítotisk
 • dát přednost více přírodních odstínů: bílá, černá, šedá, béžová, hnědá
 • zvolit nízký nábytek přísné geometrické tvary bez dekoru
 • nepotřebné objekty v interiéru by neměl být, takže všechny věci jsou skryty v šatní skříně s posuvnými dveřmi kupé, skutečná vestavěného nábytku a různých výklenků
 • použít jednoduché ozdobné materiály: dřevo, cihly, beton, bambusové rohože, atd Nicméně, jak dekor v interiéru není na kvalitu všech materiálů, které podléhají zvláštním požadavkům

byly nejen japonští fanoušci po sobě jdoucí volných prostorů a lakonický dekor. Na druhém konci země vzali jejich obušky Skandinávci vytvořit svůj vlastní rozeznatelný a obrovsky populární verze minimalismu, který začal rýsovat v XIX století. Důležitou roli při tvorbě tohoto stylu opět hrál Zeměpisná poloha: drsné klima a nedostatek slunečního světla vedlo k tomu, že prakticky všechny skandinávské interiéry řešené v maximální světlé barvy jsou všechny odstíny bílé hřišti. Láska k hrnkové rostliny a různé používané v osvětlení interiéru lze přisoudit i drsným dánské, švédské a finské zimy.

Malované cihlové zdi, lehké nábytek a bydlení plamen ohniště - typické položky obývací pokoj ve skandinávském stylu krb kostce

memorandum: Skandinávské návrháři podaří vytvořit efekt velké ploše i ve velmi skromné ​​velikosti bytů. Toho je dosaženo tím, světlé barvy, nedostatek zbytečné dekorace, použití jednoduchého, nízký nábytek a inteligentní osvětlení.

Kožené čalounění nebyl nalezen ani v drahém interiéru skandinávském stylu sofa Layout Isolagiorno

Skandinávský minimalismus také přináší hojnost zdobeného interiéru, umístění v popředí přirozeného světla, lásky k otevřených prostorů a maximální jednoduchost, ale je možná nejvíce bezproblémová variace minimalismu, případně bude lidového umění motivy, teplé deky a květiny na parapetu. Že nižší Tyto dekorativní předměty také třeba vzít v úvahu a použity v malých množstvích, aniž by přetížení interiéru.

Pro minimálního obecně, a pro jeho skandinávských druhů, a to zejména, se vyznačuje otevřený prostor, například kombinací kuchyň a obývací pokoj. Jednopokojový apartmán o rozloze 62 m, foto Alvhem

Minimalistickém skandinávském techniky pro reálném životě:

 • láska z přírodních materiálů, především dřeva a kamene, jednoduché keramické dlaždice a sádry. Jak je použit parkety nebo hladké lepenky
 • Skandinávský nábytek je nízké, pohodlné a jednoduché, samozřejmě, také ze dřeva, obvykle borovice a smrk. Dřevo nebo potažené transparentním lakem nebo vybělit
 • monochromatické světlé barvy, jako barevné akcenty běžně používaný textilií (barevné přikrývky a polštáře, často v lidovém stylu). přírodní látky používané k čalounění: len a bavlna, těžké závěsy nepřijatelné
 • Konkrétní podrobnosti o situaci: krb či kamna-holandská
 • jako příslušenství lze použít kobaltu keramika, vyrobené z transparentních skleněných předmětů, zrcadla v jednoduchých rámů, dekorativní předměty ze dřeva

Byt o rozloze 52 m vše v rukou Skandinávci stále vytváří pocit prostornosti, foto Alvhem

High-tech styl může být popsán jako nejradikálnější vyjádření minimalistické myšlenek, to jsou interiéry v myslích většiny z nás a jsou spojeny s touto koncepcí. Tam byl styl roce 1970 ve Velké Británii, ale nemá žádnou spojitost ani místní klima nebo místní interiérový design tradice.

Prostor osvětlení pro high-tech interiér. O komplikované lustry s květinami a vyšívané textilní stínidla muset zapomenout, CiniNils

Tato mezinárodní styl, jehož jméno «hidhtech» přeložit jako „high-tech“, který velmi přesně popisuje tento trend. Minimální dekor, přímky a úhly, maximum prostoru a světla - datové linky, bez pochyb o tom, jsou také přítomny v high-tech interiérem, ale o nějaké lásky k tradicím nebo přírodních materiálů řeči nejde zde. Přehodnocení high-tech design, nekompromisní láska k skla, kovu a plastu - to je to, co odlišuje skutečný high-tech minimalismu. Interiér v tomto stylu by měl být funkční, a o všech cetek pro krásu a pohodlí, v případě, že nejsou uvedeny dodatečné praktickou zátěž, nemohou být brány v úvahu.

Nejlepší ze všeho je high-tech estetiku vypadá ve velmi prostorných velkoprostorové místnosti s panoramatickými okny, ale ve skromnějších podmínkách mohou existovat

Lakonicky v koupelně, instalatérské Inbani

Rauty hi-tech styl pro skutečný život:

 • pod kontrolou a černobílé barvy: šedá, bílá, černá, písek, metalíza. Umožňuje, aby jeden jasný akcent, například moderní plakát na stěnu nebo červenou pohovku
 • jednobarevný povlak na stěny, tapety ve stylu zcela irelevantní
 • Nábytek ve stylu high-tech nabízí maximální funkčnost a jednoduché geometrické tvary. Populární sklo a chrom povrch, z nerezové oceli
 • Významnou roli pro osvětlení, různorodá integrované osvětlení přízvuk doplňuje moderní skleněné a ocelové armatury
 • stejně jako příslušenství zařízení: lampy, stoly, krb a police neobvyklého tvaru. Gadgets, dárky a podobně objektů v interiéru zcela mimo mísu
 • neobvyklé konstrukce reproduktorů a dalších zařízení také působí jako plné nábytkem a vystaven na výstavu

Pokud jste unavení z nekonečného toku informací a shonu velkých měst, rádi prostor a hodnota objednávky eleganci a jednoduchost, některé z odrůd minimalismu je přesně to, co potřebujete. Vyberte si filozofickou japonskou verzi, útulný skandinávský styl nebo ultra-moderní high-tech a pamatujte si, že minimalismus není často jen styl interiéru, ale určitý životní styl a světový názor.

Život ve stylu minimalismu: 20 fotografií japonských apartmánů

Minimalismus v životě Japonska se rozšiřuje do mnoha oblastí, zejména interiéru. Minimalismus je nejen praktický, ale i celá ideologie tohoto lidu.

Předsíň, v níž se oba nemohou rozvinout. Nechte zde pouliční boty a dejte slunečníky na sucho.

Kdysi dávno byl minimalismus odpovědí na buržoazní oživení luxusu a život v přebytku. Když bylo unaveno nadměrnou pretenčností, krása se začala chápat v "čistých liniích" a "neklidnosti". Nyní pro mnohé se minimalismus stal celosvětovým pohledem, zejména pro Japonce.

Japonci jsou tvůrci minimalismu, protože jsou velmi praktičtí, tvrdě pracující, pragmatičtí, snaží se žít v souladu se světem kolem nich.

Šedá, bílá, černá. Minimální počet věcí. Linky krásy ...

V minimalismu existuje psychologická složka. Příliš rychlé tempo života, příliš mnoho emocí (zejména negativní), nadbytek informací - to vše vedlo k poptávce po interiéru a atmosféře, která neobsahuje nic zbytečné, nebolí oči, musí odpočívat.

V Rusku a některých zemích bývalého SSSR minimalismu, co se stal populární dnes stejně jako v posledních 2 desetiletí, lidé naplnil novou Ruské říše styl, který často byl naprostý nedostatek chuti a důvody, které byly předchozí deficit a jednotnost v celém textu.

Minimalismus má určité spojení s přírodou, je postavena na kombinacích světla a stínu, v tomto stylu je mnoho šedých, bílých, černých, zemních barev. Téměř všechny materiály jsou přírodní - dřevo, kámen.

Ve výklencích, skříňkách, minimální potřebné věci.

Japonský minimalismus je velmi hluboký, v minimalistickém japonském interiéru není žádný nábytek, místo skříňových výklenků se používají ve stěnách. Namísto oddílů, obrazovky. Postel je úzký matrac, který je složen v šatníku a dostane se před každou noc.

Malá kuchyně, bílá, nic zbytečné.

K malým věcem nedochází, je pozastaveno.

Malá sada jídel pro rodinu.

Další pohled na kuchyni.

Zařízení jsou málo, vše je uloženo v poli.

Toaleta, jako by byl ukraden z letadla.

Minimální množství potřebných věcí v koupelně je kartáč, šampon, břitva ...

Další možností pro umístění zubních kartáčků.

Jak je tvoje úplně vycpaná polica v koupelně?

Osvětlení v koupelně, stejně jako v kuchyni.

Všechny věci jsou skryty ve výklencích, jako jsou skříně. Často jsou zavřené obrazovkou.

Žádné zbytečné sexuální hadry.

Děti s malými zvyklí na minimalismus.

Tak vypadá postel ... přesněji, matrace, která se dostane do noci, je položena na podlahu a ráno je šatna převzata zpět do výklenku.

Zde je návod, jak udržet matraci.

Všechny drobné předměty a vybavení se po použití používají v krabicích.

Takto vypadají byty japonských v minimalistickém stylu. Není to jen "interiér" - je to skutečná filozofie. Mohli byste také žít?

Leave a Comment

Your email address will not be published.

83 − = 78