Japonský patchwork master class

Japonský patchwork master class

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Japonský patchwork pro začátečníky: historie, rysy a detailní master - class

Velmi populární a rozšířený v posledních letech stává jakýmsi šití řemesel jako patchwork. Podívejme se, co japonský patchwork pro začátečníky? Takže, patchwork - to je takový neobvyklý druh vyšívání, ve kterém malé barevné skvrny měnící tvar, velikost a strukturu celé ušít stylové věci. Jako výsledek tvrdé práce může být vytvořen z útržků obyčejná tkanina mimořádně složitých a zajímavých aplikací a obrázků na hotovém výrobku.

Původně patchwork přišel do Japonska kvůli potřebě zachránit velmi drahé tkaniny. Koneckonců, v těžkých časech pro Japonců, textilie byl čistý luxus a výsadou bohatých. Proto mistři tkaniny zbytky a šila jednu deku. V současné době pouze patchwork uspokojuje touhu a chuť needlewomen vytvářet krásné a jedinečné, co s rukama. S minimálním úsilím a vytrvalostí mistrů může vytvořit levně útulné světlé věci na domácím interiéru: dekorační polštáře a panely, a dokonce i textil do kuchyně.

Spolehlivě známy zdroje, z něhož pochází patchwork jako forma vyšívání. Populární a rozšířená, jak tomu bylo v Evropě a Rusku. Nejslavnější, samozřejmě, můžete to nazvat anglický patchwork. Nicméně, nejvíce atraktivní a důmyslný v jeho provedení je japonský patchwork šití tkaniny.

Pro ty, kteří jsou unášeni japonský patchwork pro začátečníky, měli byste vědět, že tento druh výšivky prošla nějakou transformaci. Zpočátku, Japonec používal kusy tkanin pro oděvy zdobení prvků, čímž se šetří tkáně opravovat staré oblečení.

Potom japonští mistři vynalezli k pokrytí tkaniny zbytky roztočů ošumělý židlí a křesel. Charakteristickým rysem japonského patchworku umění bylo použití v textilním oboru. Stalo se to takto: do speciálních dřevěných desek s různými barevnými skvrnami kreslit obrázky, a když obraz byl připraven, zbytky sešity. Samozřejmě, je třeba poznamenat, že i když tato technika je již sleduje ekonomickou, nýbrž kreativní cíle.

Nabízí japonský patchwork

Ten, kdo nezná jemnosti patchwork, by se mohlo zdát, že Japonsko nemá žádnou techniku ​​se nijak neliší od ostatních. Nicméně, to je úplně špatně.

Jaké jsou rysy japonského patchworku existují:

 • Současné použití prvků a prošívání stehy
 • Japonský šití se vyznačuje svou vlastní technikou výšivkou - Sachiko. Provádí se to znamená „vpřed“ jehly
 • dominantním motivem japonských aplikací jsou rýžová pole a krásné květiny. Japonci dávají přednost používání šicích geometrické vzory tkaniny zápisků.
 • Drtivá většina japonských patchwork pomocí hedvábné tkaniny
 • Výrobky z této techniky, zdobí třásně a střapce.

Japonský šití technika zahrnuje použití tištěných a bavlněných tkanin se zvláštním režimem - vzorek - nejčastěji se jedná o buňku. To hraje důležitou roli při zachování přirozených barev - hnědá, červená, zelená. Před uvedením do provozu se ujistěte, že umýt hadříkem, na železo a snížit hranici.

Za použití techniky japonského patchworku, budete moci ušít neobvyklé tašky, domácí textil a další.

Detailní master - class na to, aby kosmetický techniku ​​japonského patchworku

Tak, aby odpovídaly jedinečné make-up v technikou patchworku, budete potřebovat:

 • Kartoun. Před zahájením prací je třeba umýt a železa.
 • nit nit
 • lepicí vložka
 • tenký Syntapon
 • blesk
 • Nitě pro šití
 • krajka
 • Tlačítka pro dekoraci

Vytisknout nebo překreslit vzor jako na fotce.

Jak se dostat do práce na kosmetické tašce:

 1. Přesunout vzor do vybrané tkaniny a řez částí. Nezapomeňte, aby se povolenky pro švy, asi 6 centimetrů.
 2. Šít dohromady a vyhlazuje detaily železné švy.
 3. Vystřihnout zadní detaily pro kosmetičky a šít zbytek.
 4. Fleecu a vystřihnout obdélník syntepon větší velikosti než obrobek. Složit spolu se základním tkaniny a piercing pin pro lepší fixaci.
 5. Šije všechny stehy a detaily.
 6. Šijeme zip.
 7. Získání kosmetickou výzdobu. Šít nášivka a tlačítek.
 8. Kosmetika připraven.

Patchwork - to je velmi zajímavé dělat ve svém volném čase. Pro začátečníky needlewomen videu bude velkým přínosem pro pochopení složitosti tohoto druhu ručního zpracování. Vytvářet krásné věci pro domácnost, a to nejen s jejich rukama!

Japonský patchwork vlastních rukou: schema master class

Začalo to jako banální spoření tkanin, patchwork stala uměleckou formou ve světě vyšívání. V téměř každém starověkém stát měl své vlastní charakteristiky této techniky. Světová uznání byl anglický patchwork, který je známý pro jednoduchost forem a dostupnosti tkáně. Ale neméně zajímavý je japonský patchwork. Stejně jako všechno ostatní, Japonci byli schopni přivést tuto techniku ​​k dokonalosti a přeměnit ji na uměleckou formu.

Nabízí japonský patchwork

Na rozdíl od evropských mistrů v Japonsku má své vlastní speciální triky a techniky. První vlastnost - přítomnost linie „vpřed jehly“. Je zdobena hotové tkaniny, vytvoření a zdůraznění neobvyklé vzory a designy. Tak jednoduše sešité dohromady záplaty jsou podobné jako umělecké dílo.

Za druhé, je kladen důraz na květinovým vzorem a ornament. To může být jako tisky na tkaniny a vyšívané vzory.

Za třetí, pro anglickou techniky se vyznačuje aplikací nízké spotřeby. Patchwork Japonský často používají tuto techniku ​​k vytvoření mnohem krásný obrázek.

Masters z Japonska nikdy použít pro šicí stroje. Pro ně je tato technika - způsob, jak se pobavit a vytvořit skutečně cennou věc. A to je možné pouze v případě, že manuální práce.

A samozřejmě, textilie. Japonský patchwork používá převážně hedvábí, zatímco celosvětově preferovanou bavlnu.

Japonci vědí, jak proměnit každodenní věci do celé filozofie. Šicí tkaniny zbytky nebyl výjimkou. Kombinace různých záplat, jejich barvy a tvary umožňuje vytvořit skutečně krásné obrazy. Jsou doplněny nášivka a výšivka. Nejde jen o patchwork. Japonská technika byla zlepšena na úroveň, která již dávno přestala být jen řemeslo.

Existují případy, kdy Evropané a Američané vzali takovou práci pro malování na hedvábí, takže vypadali neuvěřitelné.

Navíc tato technika je podobná v podstatě náboženským přesvědčením, které dávají duši živé i neživé objekty. Prošívání je oživení duše umírajících výrobků z hedvábného papíru, jejich přeměnou na nové a vylepšené podobě.

Hlavní rozvržení obvodů

Jak víme z historie, starobylé japonské patchwork - nášivka. Rozložení bloků v současnosti je dána touto funkcí. Ve většině případů, tkáně je považována za šicí obrobek, který v určitém pořadí uložené zbytky. Jejich umístění je ovládán ostré geometrické linie, kruhy a čtverce, různými oblouku.

Stejně populární, a možná i více než geometrické, květinové motivy. Různobarevné hadrů vyložil květů a korun stromů. Tato funkce není charakteristický anglického umění, protože je mnohem obtížnější implementovat.

Ve skutečnosti novicmistr stěží rozlišit japonský patchwork Evropy. Hlavním rozlišovacím znakem posledního - jednoduchost a přehlednost. Japonci mají tendenci, aby se každý výrobek jako možný komplexu a bizarní. Stojí za zvážení příklad jednoduchého motivu.

Za jednu noc je obtížné plně zvládnout japonský patchwork. Master-class této techniky, i když jednoduché, ale obecný koncept je podobný filozofii. Chcete-li začít, je naučit se základům.

Pro pracovní zapotřebí lepenkových přířezů 3: 2 kruhy různého průměru a náměstí přesně zapadá do menšího kruhu.

Střih do velkého hrnku klapkou. Na okraji kontrastní nití dělá tečkované šev. Konce nití není stanovena.

Vezměte menší kruh, do textilie polotovaru a vyhlazení jeho okraje dovnitř. Smlouvu nit, že obrobek je lepší držet tvar. Kartonové kola byly odstraněny, a na jeho místo dát obličejový čtvercový klapku.

Další na Ctvercova ohýbá okraj kruhu, a opravit je s kolíky. Polotovar je připravena pro další zesítění stehu jehly dopředu. Jedná se o jednoduchý příklad, který ukazuje, nezasvěcené japonský patchwork. Master-class této technologie je pochopitelné, ale bude vyžadovat nějakou dovednost umělce.

Každý, kdo se chce učit japonský patchwork, které programy jsou velmi rozšířené, bude čelit termín, jako je linie „vpřed jehlou“. To je jeden ze základních stehů šití a vyšívání.

Vystupoval při průchodu jehly skrz látku v pravidelných intervalech. Že toto je složitost zařízení nutné se naučit, jak se dělá vlákno dokonale hladké tečkovaná čára. Stehů a mezery mezi nimi by měly mít stejné vzdálenosti. V opačném případě bude výrobek vypadat ošklivě.

Kdo bude moci dokonale zvládnout tento spoj může vytvářet krásné výrobky v japonské technice patchworku. Nášivka, schémata a vzory v ní jsou možná bez držení steh dopředu. Kromě toho, v tomto mozaiky není dovoleno používat žádné technické prostředky pro steh záplaty.

Původně patchwork byl použit k aktualizaci staré oblečení. Byly příběhy a příklady toho, jak jsou produkty v této technice působil jako kroužkové brnění na ochranu před šípy a drtivým úderem s mečem.

V současné době se jedná o originální dekorativní techniku. Mnozí návrháři při své práci používají japonský patchwork. Tašky v této technice jsou velmi populární, protože jsou nejen krásné, ale i pohodlné a praktické.

To je také obyčejné bytové doplňky (polštáře, přehozy, přikrývky, záclony), vyrobené z hadrů v japonském stylu.

A použít jej pro oděvy. Dokonce v dávných dobách se věřilo, že dar je velmi nákladné, pokud je vyroben s použitím patchwork technik. Japonská technika dělá každý kus jedinečný, protože je vytvořen pouze s rukama a pro konkrétní osobu.

Šít tašku v této techniky, je třeba provést dostatečný počet polotovarů bloků. Na příkladu z předchozího master třídy pohled na jednoduchý způsob sestavování vaku.

Jak se naše jednotky jsou čtvercového tvaru, můžete vytvořit s nimi box nebude těžké. Bude začátek pro naše zavazadla. Šít obrobku navzájem, šít podšívku a kliky - získat praktické a pohodlné nákupní tašku.

V budoucnu, můžete se pokusit naučit šít a dalších jednotek, které tvoří japonský patchwork. Tašky v této technice doplní jakýkoliv outfit, se stanou nedílnou součástí jeho souboru.

Jak již bylo zmíněno, tento typ ruční Japanese povýšen na úroveň skutečného umění. Důkazem toho - bezešvé vzor v této technice. Se objevily v době, kdy Japonsko uloženo omezení na dovoz čínského textilu.

Podstatou „kreslení textilie“ je následující: jako polotovar byla pořízena hladký plech. Je použita obrysu výkresu. Vypukl podél obrysů malých úzkých drážek. Díky nim tkaniny a držela o budoucnosti webu.

Dále Průvodce byl vystřihnout správnou barvu a velikost klapky, a zastrčit do připraveného brázdy. Kousek tkaniny jakoby natažené na dřevěném obrobku.

Obrazy v této technice, která se nazývá kinusayga, trochu jako vitráže, jen s tím rozdílem, že jsou neprůhledné.

Dnes toto umění lehce transformovala. V současné době, jako je pěnový předlisek je používán, který nevyžaduje předchozí drážky překročení.

Samozřejmě, že produkty v technice kinusayga jsou výhradně použita charakter a nemůže být použit v každodenním životě.

Několik tipů pro začátečníky i mistry

Ti, kteří chtějí vytvořit japonský patchwork vlastních rukou, budete muset strávit spoustu času a úsilí, aby se stal dokonalý v tomto oboru.

Nejprve musíte studovat základní tvary, z nichž jsou stavebními kameny pro patchwork. Japonská technika mírně podobný origami, stejný obtížné a vyžaduje perfektní výkon po celou dobu. Bit nepřesné ohýbání, nerovný šití, zkřížený jednotka může vážně narušit vzhled hotového výrobku.

Je také třeba se naučit šít ručně. A to jen zvládnout švu „vpřed jehly“. Již dlouhou dobu se japonští mistři použít výšivky jako jeden z hlavních prvků patchwork. Čím více švy zná master, se získá více originální výrobek.

Ačkoli patchwork a šité z útržků, dnes v tomto oboru je třeba zakoupit speciální tkaniny. V tomto případě musí být ve stejné kvalitě, tloušťky a hustoty, protože produkt se nafoukne a zkroucený. To je jeden z těch případů, kdy úspory mohou být drahé. Jen dobré drahé hedvábné tkaniny zárukou úspěchu.

Kontrastní aplikace dokonale doplňují hotového výrobku. Takto jsou provedeny ze stejných bloků, místo jednotlivých klapek. Ta je poměrně vzácné, kdy je třeba se zaměřit na mimořádně malé buňky.

Nebojte se experimentovat. Barva a tvar jsou doplněny nádherné linie švů a světelných aplikací. Nebo naopak - patchwork látka stává perfektní kulisu pro tento vyšívaným vzorem.

Japonský Patchwork: patchwork módní trend

Japonští mistři dosáhly nebývalé výšky v oblasti patchworku Doposud s absolutní přesností, je možné říci, které země dala světu prošívání. Předpokládá se, že předchůdce tohoto řemesla se stala Anglie. Ve skutečnosti je angličtina patchwork je nejznámější destinací. Ale jakmile fascinován japonskou technikou, je těžké zůstat lhostejný k ní.

Dnes japonský patchwork - to je něco, na rozdíl od tradičního Quilt. A není to, že japonská pereinachili patchwork. Jen obecně, jejich umění se vyznačuje tím, koncentrace, soukromí, relaxaci. Lov tvořivost, uvolňuje Japonce, tento druh práce na sobě, jeho vnitřní stav. Čínský a korejský patchwork podobné spiknutí japonské šití, ale americký patchwork, například, se výrazně liší.

Známé kontrasty barev v běžném patchwork prošívání japonský nahradí hladké přechody barev.

Japonské časopisy, četné fotky v nich, můžeme pochopit, co je kouzlo tohoto konkrétního techniky.

Pro patchworku v japonském stylu se vyznačuje použitím několika technik najednou

Japonský patchwork - vlastnosti:

 • Základ textilie - hedvábí, ale pouze obyčejné bavlněné hadry, samozřejmě také možné;
 • Sachiko - patentovaný postup japonského výšivky, který se vyznačuje tím, stehem „vpřed“ jehly;
 • Věci v japonském stylu jsou často zdobené třásněmi a střapci;
 • Japonský patchwork a prošívání a využívá prvky přímo patchwork.

Každý workshop zahrnuje výuku velmi stejnou techniku ​​Sachiko. Sachiko - vizitka japonského patchworku. Sachiko byl původně používán pro tlusté prošívané deky a oblečení. Po tom Sachiko byla použita i při výrobě výzbroji.

Nicméně, toto dekorativní steh. A master class na učení této techniky bude určitě zajímavé, protože použitý stehu „vpřed jehly“. S tím, že rovné čáry nejsou nutné, ale stejné délky stehu je vítáno.

Festival japonského patchworku (video)

Japonský patchwork: Stylový widgetu

Pokud se podíváte na fotky z příkladů japonského patchworku, jen chtějí najít obvod a doplnit svou sbírku vyšívání těmito věcmi.

Jedním z rozlišovacích techniků patchwork - yosegire. Má zajímavou historii, který byl založen na tom, že japonské ženy v té době nesměli objevit v high-end tkaniny. A měl opravdu nádherné oblečení skrývá pod levného oblečení. Ale i pro pány i zde bylo nutné ukázat třídu, a oni se naučili ukázat fragmentární drahé látky, trochu.

Japonský prošívání preference není bavlněné tkaniny a hedvábí

Trik pochopil a stala samostatnou technikou patchworku, patchwork začaly tvořit neobvyklé vzory, celý obraz. Ty jsou vzájemně propojeny s Sachiko a stala tváří japonský patchwork. Stylové věci v této technologie se staly tak populární, že jsou považovány za základ velmi módní dnes, směr crazy-přikrývku.

Slátanina - technika, která úkol tak loskutochkami zdobí produkt, aby to vypadalo, že je zdoben drahokamy a elegantní výšivkou.

Japonská pytel patchwork

Stačí se podívat na fotografie, japonská sáčku slátanina technika - je původní, nejjasnější příslušenství, které určitě vám bude nejpozoruhodnější dáma v každém případě. Je jasný, pestré, pohodlný pytel, opravdový kus práce.

Master-class na to, aby tento vak pomůže orientovat, kde mám začít první kroky - technice mnoho obtíží. Schémata a vzory mohou být sbíráno od japonských časopisů.

Mimochodem, vak ve stejném bláznivém-patchwork - nejvíce módní doplněk. Fotogalerie ukazuje, jak pestrý a zajímavý může být taková stylová kabelka. Ukazují, jak moderní a mládeže může vypadat moderní šití.

Sashko technika zahrnuje vyšívání švu „vpřed jehly“

Zajímavé detaily takové tašky:

 • Prolíná s sešívané pletené předměty, výšivky;
 • Spousta krajky, korálky, perličky;
 • Rozměrné díly;
 • V případě, že výrobek a pestrá, tato rozmanitost docela spořádaný.

Mám japonská kabelku liší neobvyklý tvar, a když se podíváte na časopisy, uvidíte, že se někdy vytvoří jasné jako sám patchwork vzor.

Japonská patchwork: aplikace, grafy

Nejčastěji požadavek master class na „Aplikace“. Ve skutečnosti aplikace šití nejen zajímavé, ale také nejúčinnější aktivitou. Zde je možné použít různé techniky a způsoby najít lapat. Tyto japonské časopisy a poskytuje fotografie a popis práce.

Zvláštností japonského patchworku, aby velitelé nepoužívají šicích strojů: deky spolu a šití ručně

Aplikace japonský patchwork - je:

 • Roztomilé vzory s malými detaily;
 • Měkké barvy;
 • Začlenění přídavných prvků (například tlačítka);
 • Preference pastelové odstíny nebo primárních barev;
 • Používání aplikací, a to i v malých věcí - jejich případech a kosmetické tašky.

Aplikace - to je jeden z nejvýznamnějších technik japonského patchworku, takže tato technika má tolik fanoušků. Polštáře, ručníky, tašky, kryty, panely jsou získávány stylový, vibrující, vynikající.

Pytel Boro technologie (video master class)

Podíváme-li se na fotografiích prací v japonské patchwork, chci vidět více než jeden hlavní třídu a zkusit ruku v této vyšívání. Ve skutečnosti, mnoho zajímavých patchwork dal to japonské techniky. No, pokud budete postupovat a japonská filozofie kreativity společně s uměleckými schopnostmi lze naučit vytrvalost, trpělivost a schopnost soustředit se.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

25 − = 17