Japonský patchwork stylové triky

Japonský patchwork stylové triky

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Japonský patchwork pro začátečníky: historie, rysy a detailní master - class

Velmi populární a rozšířený v posledních letech stává jakýmsi šití řemesel jako patchwork. Podívejme se, co japonský patchwork pro začátečníky? Takže, patchwork - to je takový neobvyklý druh vyšívání, ve kterém malé barevné skvrny měnící tvar, velikost a strukturu celé ušít stylové věci. Jako výsledek tvrdé práce může být vytvořen z útržků obyčejná tkanina mimořádně složitých a zajímavých aplikací a obrázků na hotovém výrobku.

Původně patchwork přišel do Japonska kvůli potřebě zachránit velmi drahé tkaniny. Koneckonců, v těžkých časech pro Japonců, textilie byl čistý luxus a výsadou bohatých. Proto mistři tkaniny zbytky a šila jednu deku. V současné době pouze patchwork uspokojuje touhu a chuť needlewomen vytvářet krásné a jedinečné, co s rukama. S minimálním úsilím a vytrvalostí mistrů může vytvořit levně útulné světlé věci na domácím interiéru: dekorační polštáře a panely, a dokonce i textil do kuchyně.

Spolehlivě známy zdroje, z něhož pochází patchwork jako forma vyšívání. Populární a rozšířená, jak tomu bylo v Evropě a Rusku. Nejslavnější, samozřejmě, můžete to nazvat anglický patchwork. Nicméně, nejvíce atraktivní a důmyslný v jeho provedení je japonský patchwork šití tkaniny.

Pro ty, kteří jsou unášeni japonský patchwork pro začátečníky, měli byste vědět, že tento druh výšivky prošla nějakou transformaci. Zpočátku, Japonec používal kusy tkanin pro oděvy zdobení prvků, čímž se šetří tkáně opravovat staré oblečení.

Potom japonští mistři vynalezli k pokrytí tkaniny zbytky roztočů ošumělý židlí a křesel. Charakteristickým rysem japonského patchworku umění bylo použití v textilním oboru. Stalo se to takto: do speciálních dřevěných desek s různými barevnými skvrnami kreslit obrázky, a když obraz byl připraven, zbytky sešity. Samozřejmě, je třeba poznamenat, že i když tato technika je již sleduje ekonomickou, nýbrž kreativní cíle.

Nabízí japonský patchwork

Ten, kdo nezná jemnosti patchwork, by se mohlo zdát, že Japonsko nemá žádnou techniku ​​se nijak neliší od ostatních. Nicméně, to je úplně špatně.

Jaké jsou rysy japonského patchworku existují:

 • Současné použití prvků a prošívání stehy
 • Japonský šití se vyznačuje svou vlastní technikou výšivkou - Sachiko. Provádí se to znamená „vpřed“ jehly
 • dominantním motivem japonských aplikací jsou rýžová pole a krásné květiny. Japonci dávají přednost používání šicích geometrické vzory tkaniny zápisků.
 • Drtivá většina japonských patchwork pomocí hedvábné tkaniny
 • Výrobky z této techniky, zdobí třásně a střapce.

Japonský šití technika zahrnuje použití tištěných a bavlněných tkanin se zvláštním režimem - vzorek - nejčastěji se jedná o buňku. To hraje důležitou roli při zachování přirozených barev - hnědá, červená, zelená. Před uvedením do provozu se ujistěte, že umýt hadříkem, na železo a snížit hranici.

Za použití techniky japonského patchworku, budete moci ušít neobvyklé tašky, domácí textil a další.

Detailní master - class na to, aby kosmetický techniku ​​japonského patchworku

Tak, aby odpovídaly jedinečné make-up v technikou patchworku, budete potřebovat:

 • Kartoun. Před zahájením prací je třeba umýt a železa.
 • nit nit
 • lepicí vložka
 • tenký Syntapon
 • blesk
 • Nitě pro šití
 • krajka
 • Tlačítka pro dekoraci

Vytisknout nebo překreslit vzor jako na fotce.

Jak se dostat do práce na kosmetické tašce:

 1. Přesunout vzor do vybrané tkaniny a řez částí. Nezapomeňte, aby se povolenky pro švy, asi 6 centimetrů.
 2. Šít dohromady a vyhlazuje detaily železné švy.
 3. Vystřihnout zadní detaily pro kosmetičky a šít zbytek.
 4. Fleecu a vystřihnout obdélník syntepon větší velikosti než obrobek. Složit spolu se základním tkaniny a piercing pin pro lepší fixaci.
 5. Šije všechny stehy a detaily.
 6. Šijeme zip.
 7. Získání kosmetickou výzdobu. Šít nášivka a tlačítek.
 8. Kosmetika připraven.

Patchwork - to je velmi zajímavé dělat ve svém volném čase. Pro začátečníky needlewomen videu bude velkým přínosem pro pochopení složitosti tohoto druhu ručního zpracování. Vytvářet krásné věci pro domácnost, a to nejen s jejich rukama!

Japonský patchwork vlastních rukou: schema master class

Začalo to jako banální spoření tkanin, patchwork stala uměleckou formou ve světě vyšívání. V téměř každém starověkém stát měl své vlastní charakteristiky této techniky. Světová uznání byl anglický patchwork, který je známý pro jednoduchost forem a dostupnosti tkáně. Ale neméně zajímavý je japonský patchwork. Stejně jako všechno ostatní, Japonci byli schopni přivést tuto techniku ​​k dokonalosti a přeměnit ji na uměleckou formu.

Nabízí japonský patchwork

Na rozdíl od evropských mistrů v Japonsku má své vlastní speciální triky a techniky. První vlastnost - přítomnost linie „vpřed jehly“. Je zdobena hotové tkaniny, vytvoření a zdůraznění neobvyklé vzory a designy. Tak jednoduše sešité dohromady záplaty jsou podobné jako umělecké dílo.

Za druhé, je kladen důraz na květinovým vzorem a ornament. To může být jako tisky na tkaniny a vyšívané vzory.

Za třetí, pro anglickou techniky se vyznačuje aplikací nízké spotřeby. Patchwork Japonský často používají tuto techniku ​​k vytvoření mnohem krásný obrázek.

Masters z Japonska nikdy použít pro šicí stroje. Pro ně je tato technika - způsob, jak se pobavit a vytvořit skutečně cennou věc. A to je možné pouze v případě, že manuální práce.

A samozřejmě, textilie. Japonský patchwork používá převážně hedvábí, zatímco celosvětově preferovanou bavlnu.

Japonci vědí, jak proměnit každodenní věci do celé filozofie. Šicí tkaniny zbytky nebyl výjimkou. Kombinace různých záplat, jejich barvy a tvary umožňuje vytvořit skutečně krásné obrazy. Jsou doplněny nášivka a výšivka. Nejde jen o patchwork. Japonská technika byla zlepšena na úroveň, která již dávno přestala být jen řemeslo.

Existují případy, kdy Evropané a Američané vzali takovou práci pro malování na hedvábí, takže vypadali neuvěřitelné.

Navíc tato technika je podobná v podstatě náboženským přesvědčením, které dávají duši živé i neživé objekty. Prošívání je oživení duše umírajících výrobků z hedvábného papíru, jejich přeměnou na nové a vylepšené podobě.

Hlavní rozvržení obvodů

Jak víme z historie, starobylé japonské patchwork - nášivka. Rozložení bloků v současnosti je dána touto funkcí. Ve většině případů, tkáně je považována za šicí obrobek, který v určitém pořadí uložené zbytky. Jejich umístění je ovládán ostré geometrické linie, kruhy a čtverce, různými oblouku.

Stejně populární, a možná i více než geometrické, květinové motivy. Různobarevné hadrů vyložil květů a korun stromů. Tato funkce není charakteristický anglického umění, protože je mnohem obtížnější implementovat.

Ve skutečnosti novicmistr stěží rozlišit japonský patchwork Evropy. Hlavním rozlišovacím znakem posledního - jednoduchost a přehlednost. Japonci mají tendenci, aby se každý výrobek jako možný komplexu a bizarní. Stojí za zvážení příklad jednoduchého motivu.

Za jednu noc je obtížné plně zvládnout japonský patchwork. Master-class této techniky, i když jednoduché, ale obecný koncept je podobný filozofii. Chcete-li začít, je naučit se základům.

Pro pracovní zapotřebí lepenkových přířezů 3: 2 kruhy různého průměru a náměstí přesně zapadá do menšího kruhu.

Střih do velkého hrnku klapkou. Na okraji kontrastní nití dělá tečkované šev. Konce nití není stanovena.

Vezměte menší kruh, do textilie polotovaru a vyhlazení jeho okraje dovnitř. Smlouvu nit, že obrobek je lepší držet tvar. Kartonové kola byly odstraněny, a na jeho místo dát obličejový čtvercový klapku.

Další na Ctvercova ohýbá okraj kruhu, a opravit je s kolíky. Polotovar je připravena pro další zesítění stehu jehly dopředu. Jedná se o jednoduchý příklad, který ukazuje, nezasvěcené japonský patchwork. Master-class této technologie je pochopitelné, ale bude vyžadovat nějakou dovednost umělce.

Každý, kdo se chce učit japonský patchwork, které programy jsou velmi rozšířené, bude čelit termín, jako je linie „vpřed jehlou“. To je jeden ze základních stehů šití a vyšívání.

Vystupoval při průchodu jehly skrz látku v pravidelných intervalech. Že toto je složitost zařízení nutné se naučit, jak se dělá vlákno dokonale hladké tečkovaná čára. Stehů a mezery mezi nimi by měly mít stejné vzdálenosti. V opačném případě bude výrobek vypadat ošklivě.

Kdo bude moci dokonale zvládnout tento spoj může vytvářet krásné výrobky v japonské technice patchworku. Nášivka, schémata a vzory v ní jsou možná bez držení steh dopředu. Kromě toho, v tomto mozaiky není dovoleno používat žádné technické prostředky pro steh záplaty.

Původně patchwork byl použit k aktualizaci staré oblečení. Byly příběhy a příklady toho, jak jsou produkty v této technice působil jako kroužkové brnění na ochranu před šípy a drtivým úderem s mečem.

V současné době se jedná o originální dekorativní techniku. Mnozí návrháři při své práci používají japonský patchwork. Tašky v této technice jsou velmi populární, protože jsou nejen krásné, ale i pohodlné a praktické.

To je také obyčejné bytové doplňky (polštáře, přehozy, přikrývky, záclony), vyrobené z hadrů v japonském stylu.

Používají je také pro výrobu oděvů. Dokonce i v dávných dobách se věřilo, že dar je velmi drahý, pokud je vyroben pomocí techniky patchwork. Japonská technologie činí každou věc jedinečnou, protože je vytvořena pouze rukama a pro určitou osobu.

K šití vaku v této technice je nutné vytvořit dostatečný počet polotovarů. Na příkladu předešlé hlavní třídy uvažme snadný způsob sestavení pytle.

Vzhledem k tomu, že naše bloky mají čtvercový tvar, není obtížné s jejich pomocí vytvořit rovnoběžnost. Bude to začátek naší tašky. Šité obrobky, šití obložení a rukojeti - získáme praktickou a pohodlnou nákupní tašku.

V budoucnu se můžete naučit, jak sešit další bloky, z nichž se skládá japonská patchwork. Tašky v této technice doplní jakékoliv oblečení, stane se nedílnou součástí jeho souboru.

Jak již bylo zmíněno výše, tento druh výstřižků byl japonem vykládán na úroveň skutečného umění. Důkaz tohoto - bezproblémové vzory v této technice. Objevily se v době, kdy Japonsko uvalilo omezení dovozu čínských tkanin.

Podstata "malování látkou" je následující: hladká deska byla vzata jako prázdná. Na ni byl nanesen obrysový výkres. Na obrysech byly řezány malé úzké drážky. Díky němu tkanina zůstala na budoucí plátně.

Dále byla práce mistra vyříznout požadovanou barvu a velikost klapky a vyplňovat ji v připravených drážkách. Zdálo se, že kus tkaniny se táhne na dřevěném obrobku.

Obrazy v této technice, nazvané kinoisiga, jsou trochu jako vitráže, s jediným rozdílem, že jsou neprůhledné.

Dnes se toto umění trochu změnilo. Dnes je polystyren používán jako polotovar, který nevyžaduje předběžné drážkování.

Výrobky v kinoisigské technice jsou samozřejmě výlučně aplikované povahy a nemohou být použity v každodenním životě.

Několik tipů pro začátečníky

Ti, kteří chtějí vytvořit vlastní japonskou mozaiku, je potřeba věnovat spoustu času a úsilí, aby dokázali zvládnout toto umění v dokonalosti.

Nejprve se musíte naučit základní tvary, z nichž jsou vytvořeny bloky pro patchwork. Japonská technologie je trochu jako origami, tak složitá a vyžaduje náročnou implementaci ve všem. Trochu nepřesné ohýbání, nerovná čára, šikmý blok může vážně poškodit vzhled hotového výrobku.

Také je třeba se naučit, jak šit ručně. A zvládnout je nutné nejen švu "dopředu jehlu". Již dlouhou dobu již japonští mistři používají výšivku jako jeden z hlavních prvků šití patchwork. Čím více švů zná majitel, tím originálnější je výrobek.

I když je patchwork vyroben z patchů, dnes je nutné koupit speciální tkaniny pro toto umění. V tomto případě musí mít stejnou kvalitu, tloušťku a hustotu, jinak by byl výrobek nabobtnal a šikmý. Jedná se o jeden z případů, kdy jsou úspory nákladné. Pouze dobré drahé hedvábné tkaniny zaručují úspěch.

Kontrastní aplikace dokonale doplňují hotový výrobek. V tomto případě jsou prováděny ze stejných bloků a nikoliv z jednotlivých klapek. Druhý je poměrně vzácný, když je třeba zdůraznit obzvláště malý prvek.

Nebojte se experimentovat. Barvy a tvar mohou být doplněny o krásné švy a světelné aplikace. Nebo naopak - patchwork tkanina se stává vynikajícím podkladem pro současný vyšívaný obrázek.

Japonská patchwork: módní směr prošívání

Japonští mistři dosáhli nebývalé výšky v oboru šití patchworků. Až dosud, se 100% přesností, není možné říci, která země dala světovou patchwork. To je věřil, že Anglie se stala předchůdce této nůžky. Anglické patchwork je považován za nejznámější směr. Jakmile je odveden japonskou technikou, je obtížné zůstat lhostejným.

Dnes je japonská patchwork v některých ohledech protiváhy tradiční patchwork. A to není to, že Japonci změnili patchwork. Jen obecně se jejich umění vyznačuje soustředěním, osamělostí, odpočinkem. Když děláme kreativní práci, Japonci se uvolňují, jedná se o nějaký druh práce na sobě, jeho vnitřní stav. Čínská a korejská patchwork je podobná tomuto spiknutí japonského šití, ale americká patchwork se například výrazně liší.

Obvyklá barva kontrastuje s obvyklou patchworkovou japonskou patchworkovou náhradou pro plynulé přechody barev.

Z japonských časopisů, četných fotografií v nich, můžete pochopit krásu této konkrétní techniky.

Pro šití patchwork v japonském stylu je typické použití několika technik najednou

Japonská patchwork - funkce:

 • Základem tkanin je hedvábí, ale je také možné použít běžné bavlněné šupiny;
 • Sashiko - je jeho vlastní technikou japonské výšivky, která rozlišuje steh "dopředu jehlu";
 • Věci v japonském stylu jsou často zdobeny okrajem a kartáčem;
 • Japonská patchwork používá jak stehy, tak prvky přímo šití.

Každá hlavní třída zahrnuje výuku stejné techniky Sashika. Sashiko je karta japonského patchwork. Zpočátku byl sashiko používán pro prošívané tlusté přikrývky, stejně jako svrchní oděvy. Poté byl Sashiko používán i při výrobě zbroje.

Tento steh je však dekorativní. A mistrovská třída při výuce této techniky bude určitě zajímavá, protože se používá steh "přední jehla". Na co, přímé linie nejsou nutné, ale stejná délka stehu je vítána.

Japonský festival šití Patchwork (video)

Japonské patchwork: stylové věci

Pokud se podíváte na fotografie příkladů japonských patchwork, stačí najít schémata a doplňovat ručně vyrobenou kolekci s těmito věcmi.

Jednou z charakteristických technik patchwork je josegire. Má zajímavý příběh, který byl založen na tom, že Japonci byli v té době zakázáni projevovat se drahými látkami. A opravdu jsem musel skrýt své nádherné oblečení pod levným oblečením. Ale pro řemeslníky bylo nutné ukázat tu třídu a naučili se trošku ukázat drahé tkaniny v úlomcích.

V japonském prošívání nejsou upřednostňovány bavlněné tkaniny, ale hedvábí

Trik se zakořenil a stal se samostatnou technikou šití patchworků, neobvyklých vzorů a začalo se vytvářet celé obrázky ze záplat. Byly propojeny se sashikou a staly se tváří japonské patchwork. Stylové věci v této technice se staly tak populární, že jsou považovány za základ módní bláznivé linie patchwork.

Crazy patchwork je technikou, jejímž úkolem je zdobit výrobek se zbytky, aby se zdálo, že je ozdoben drahými kameny nebo elegantní výšivkou.

Japonská taška v patchwork stylu

Podívejte se na fotku, ta japonská taška v technice patchwork je originální, nejsvětlejší doplněk, který vás jedinečně udělá nejvýznamnější dámou na každé akci. Jedná se o světlé, barevné, útulné tašky, skutečné šperky.

Mistrovská třída na výrobu takového vaku vám pomůže zjistit, kde začít první kroky - technologie má mnoho potíží. Schémata a vzory mohou být shromážděny z japonských časopisů.

Mimochodem, tašky ve stejné bláznivé patchwork - nejmódnější příslušenství. Fotogalerie ukazuje, jak živé a zajímavé mohou takové stylové kabelky. Ukazují, jak moderní a mladé moderní šití může vypadat.

Sashko technika znamená vyšívání švu "přední jehly"

Zajímavé údaje o této sáčku:

 • Prokládané patchwork s pletenými detaily, vyšívání;
 • Mnoho copánků, korálků, korálků;
 • Objemové detaily;
 • Je-li výrobek také pestrý, pak je tato variace spíše uspořádána.

Stále rozlišuji neobvyklou formu japonských kabelky a pokud se podíváte na časopisy, můžete vidět, že formulář je někdy stejně jasný jako samotný vzor patchwork.

Japonská patchwork: aplikace, schémata

Nejčastěji se požaduje master class na téma "Aplikace". Šité aplikace jsou nejen zajímavé, ale i nejproduktivnější. Zde můžete použít různé techniky a modely lze snadno najít. Stejné japonské časopisy poskytnou fotografii i popis díla.

Zvláštností japonské patchwork je to, že mistři nepoužívají šicí stroje: přikrývky jsou sestaveny a prošívané výhradně ručně

Aplikace v japonském patchworku je:

 • Krásné návrhy s malými detaily;
 • Klidné barvy;
 • Zahrnutí dalších prvků (například tlačítek);
 • Výhodné pastelové nebo základní barvy;
 • Použití aplikací i na malé věci - pouzdra a kosmetické tašky.

Applikatsiya - to je jedna z nejpozoruhodnějších technik japonských patchwork, takže tato technika má tolik fanoušků. Polštáře, ubrousky, kabelky, přehozy, panely jsou stylové, jasné, nádherné.

Taška na bordovou technologii (třída videa master)

Když se dívám na fotografickou práci v japonském patchwork, chci vidět více než jednu mistrovskou třídu a vyzkoušet si to v této šití. Ve skutečnosti byla spousta zajímavých patchwork dána japonskou technologií. No, pokud budete postupovat podle filozofie japonské tvořivosti, spolu s uměleckými dovednostmi se budete moci naučit vytrvalost, trpělivost, schopnost soustředit se.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 1 = 5