Japonský patchwork systém krok za krokem pro začátečníky

Japonský patchwork systém krok za krokem pro začátečníky

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Japonský patchwork vlastních rukou: schema master class

Začalo to jako banální spoření tkanin, patchwork stala uměleckou formou ve světě vyšívání. V téměř každém starověkém stát měl své vlastní charakteristiky této techniky. Světová uznání byl anglický patchwork, který je známý pro jednoduchost forem a dostupnosti tkáně. Ale neméně zajímavý je japonský patchwork. Stejně jako všechno ostatní, Japonci byli schopni přivést tuto techniku ​​k dokonalosti a přeměnit ji na uměleckou formu.

Nabízí japonský patchwork

Na rozdíl od evropských mistrů v Japonsku má své vlastní speciální triky a techniky. První vlastnost - přítomnost linie „vpřed jehly“. Je zdobena hotové tkaniny, vytvoření a zdůraznění neobvyklé vzory a designy. Tak jednoduše sešité dohromady záplaty jsou podobné jako umělecké dílo.

Za druhé, je kladen důraz na květinovým vzorem a ornament. To může být jako tisky na tkaniny a vyšívané vzory.

Za třetí, pro anglickou techniky se vyznačuje aplikací nízké spotřeby. Patchwork Japonský často používají tuto techniku ​​k vytvoření mnohem krásný obrázek.

Masters z Japonska nikdy použít pro šicí stroje. Pro ně je tato technika - způsob, jak se pobavit a vytvořit skutečně cennou věc. A to je možné pouze v případě, že manuální práce.

A samozřejmě, textilie. Japonský patchwork používá převážně hedvábí, zatímco celosvětově preferovanou bavlnu.

Japonci vědí, jak proměnit každodenní věci do celé filozofie. Šití textilních zbytků nebyl výjimkou. Kombinace různých záplat, jejich barvy a tvary umožňuje vytvořit skutečně krásné obrazy. Jsou doplněny nášivka a výšivka. Nejde jen o patchwork. Japonská technika byla zlepšena na úroveň, která již dávno přestala být jen řemeslo.

Existují případy, kdy Evropané a Američané vzali takovou práci pro malování na hedvábí, takže vypadali neuvěřitelné.

Navíc tato technika je podobná v podstatě náboženským přesvědčením, které dávají duši živé i neživé objekty. Prošívání je oživení duše umírajících výrobků z hedvábného papíru, jejich přeměnou na nové a vylepšené podobě.

Hlavní rozvržení obvodů

Jak víme z historie, starobylé japonské patchwork - nášivka. Rozložení bloků v současnosti je dána touto funkcí. Ve většině případů, tkáně je považována za šicí obrobek, který v určitém pořadí uložené zbytky. Jejich umístění je ovládán ostré geometrické linie, kruhy a čtverce, různými oblouku.

Stejně populární, a možná i více než geometrické, květinové motivy. Různobarevné hadrů vyložil květů a korun stromů. Tato funkce není charakteristický anglického umění, protože je mnohem obtížnější implementovat.

Ve skutečnosti novicmistr stěží rozlišit japonský patchwork Evropy. Hlavním rozlišovacím znakem posledního - jednoduchost a přehlednost. Japonci mají tendenci, aby se každý výrobek jako možný komplexu a bizarní. Stojí za zvážení příklad jednoduchého motivu.

Za jednu noc je obtížné plně zvládnout japonský patchwork. Master-class této techniky, i když jednoduché, ale obecný koncept je podobný filozofii. Chcete-li začít, je naučit se základům.

Pro pracovní zapotřebí lepenkových přířezů 3: 2 kruhy různého průměru a náměstí přesně zapadá do menšího kruhu.

Střih do velkého hrnku klapkou. Na okraji kontrastní nití dělá tečkované šev. Konce nití není stanovena.

Vezměte menší kruh, do textilie polotovaru a vyhlazení jeho okraje dovnitř. Smlouvu nit, že obrobek je lepší držet tvar. Kartonové kola byly odstraněny, a na jeho místo dát obličejový čtvercový klapku.

Další na Ctvercova ohýbá okraj kruhu, a opravit je s kolíky. Polotovar je připravena pro další zesítění stehu jehly dopředu. Jedná se o jednoduchý příklad, který ukazuje, nezasvěcené japonské přikrývku. Master-class této technologie je pochopitelné, ale bude vyžadovat nějakou dovednost umělce.

Každý, kdo se chce učit japonský patchwork, které programy jsou velmi rozšířené, bude čelit termín, jako je linie „vpřed jehlou“. To je jeden ze základních stehů šití a vyšívání.

Vystupoval při průchodu jehly skrz látku v pravidelných intervalech. Že toto je složitost zařízení nutné se naučit, jak se dělá vlákno dokonale hladké tečkovaná čára. Stehů a vzdálenost by měly mít stejnou vzdálenost. V opačném případě bude výrobek vypadat ošklivě.

Kdo bude moci dokonale zvládnout tento spoj může vytvářet krásné výrobky v japonské technice patchworku. Nášivka, schémata a vzory v ní jsou možná bez držení steh dopředu. Kromě toho, v tomto mozaiky není dovoleno používat žádné technické prostředky pro steh záplaty.

Původně patchwork byl použit k aktualizaci staré oblečení. Byly příběhy a příklady toho, jak jsou produkty v této technice působil jako kroužkové brnění na ochranu před šípy a drtivým úderem s mečem.

V současné době se jedná o originální dekorativní techniku. Mnozí návrháři při své práci používají japonský patchwork. Tašky v této technice jsou velmi populární, protože jsou nejen krásné, ale i pohodlné a praktické.

To je také obyčejné bytové doplňky (polštáře, přehozy, přikrývky, záclony), vyrobené z hadrů v japonském stylu.

A použít jej pro oděvy. Dokonce v dávných dobách se věřilo, že dar je velmi nákladné, pokud je vyroben s použitím patchwork technik. Japonská technika dělá každý kus jedinečný, protože je vytvořen pouze s rukama a pro konkrétní osobu.

Šít tašku v této techniky, je třeba provést dostatečný počet polotovarů bloků. Na příkladu z předchozího master třídy pohled na jednoduchý způsob sestavování vaku.

Jak se naše jednotky jsou čtvercového tvaru, můžete vytvořit s nimi box nebude těžké. Bude začátek pro naše zavazadla. Šít obrobku navzájem, šít podšívku a kliky - získat praktické a pohodlné nákupní tašku.

V budoucnu, můžete se pokusit naučit šít a dalších jednotek, které tvoří japonský patchwork. Tašky v této technice doplní jakýkoliv outfit, se stanou nedílnou součástí jeho souboru.

Jak již bylo zmíněno, tento typ ruční Japanese povýšen na úroveň skutečného umění. Důkazem toho - bezešvé vzor v této technice. Se objevily v době, kdy Japonsko uloženo omezení na dovoz čínského textilu.

Podstatou „kreslení textilie“ je následující: jako polotovar byla pořízena hladký plech. Je použita obrysu výkresu. Vypukl podél obrysů malých úzkých drážek. Díky nim tkaniny a držela o budoucnosti webu.

Dále Průvodce byl vystřihnout správnou barvu a velikost klapky, a zastrčit do připraveného brázdy. Kousek tkaniny jakoby natažené na dřevěném obrobku.

Obrazy v této technice, která se nazývá kinusayga, trochu jako vitráže, jen s tím rozdílem, že jsou neprůhledné.

Dnes toto umění lehce transformovala. V současné době, jako je pěnový předlisek je používán, který nevyžaduje předchozí drážky překročení.

Samozřejmě, že produkty v technice kinusayga jsou výhradně použita charakter a nemůže být použit v každodenním životě.

Několik tipů pro začátečníky i mistry

Ti, kteří chtějí vytvořit japonský patchwork vlastních rukou, budete muset strávit spoustu času a úsilí, aby se stal dokonalý v tomto oboru.

Nejprve musíte studovat základní tvary, z nichž jsou stavebními kameny pro patchwork. Japonská technika mírně podobný origami, stejný obtížné a vyžaduje perfektní výkon po celou dobu. Bit nepřesné ohýbání, nerovný šití, zkřížený jednotka může vážně narušit vzhled hotového výrobku.

Je také třeba se naučit šít ručně. A to jen zvládnout švu „vpřed jehly“. Již dlouhou dobu se japonští mistři použít výšivky jako jeden z hlavních prvků patchwork. Čím více švy zná master, se získá více originální výrobek.

Ačkoli patchwork a šité z útržků, dnes v tomto oboru je třeba zakoupit speciální tkaniny. V tomto případě musí být ve stejné kvalitě, tloušťky a hustoty, protože produkt se nafoukne a zkroucený. To je jeden z těch případů, kdy úspory mohou být drahé. Jen dobré drahé hedvábné tkaniny zárukou úspěchu.

Kontrastní aplikace dokonale doplňují hotového výrobku. Takto jsou provedeny ze stejných bloků, místo jednotlivých klapek. Ta je poměrně vzácné, kdy je třeba se zaměřit na mimořádně malé buňky.

Nebojte se experimentovat. Barva a tvar jsou doplněny nádherné linie švů a světelných aplikací. Nebo naopak - patchwork látka stává perfektní kulisu pro tento vyšívaným vzorem.

Kreativní režimy pro patchwork pro začátečníky: módní vyšívání

Art vyšívání vyžaduje hodně práce a vytrvalost, co udělal na vlastní pěst, to je vždy vysoká styl. Řemesla v módě, než kdy jindy, protože nic stojí za to něco koupit v obchodě, ale ukázat své dovednosti, pracovat na něčem vlastním stojí za to. Ani jeden workshop věnovaný to, a budete mít také možnost naučit se něco nového.

Patchwork (nebo patchwork) - je unikátní a univerzální produkt dekorace fragmenty technologie tkáně. Textilie mohou ozdobit jen tak nějaký produkt, ale často můžete najít šablony, grafy a vzory ložního prádla. To znamená, přikrývky, polštáře, deky, přehozy zdobené tkaniny zápisků.

Tak kde je všechno stejné začít? Můžete sledovat radu lidí, kteří nedávají Master Class se schémata a vzory a fotografie a videa z jejich práce ve velkém množství lze nalézt na internetu.

Quilt - skutečně výrazné bytového textilu

 • První věc, kterou je třeba se inspirovat. Vytvořte složku v počítači, věnovaný patchworku, a naplňte ji s fotografiemi práci, kterou obzvlášť rád. Pak se obraz viděn zapomenut, takže dost dobrý, aby je zachránil.
 • Dále se podíváme na to, co máte dnes pracovat v mozaice. V ideálním případě, pokud jste nashromáždil mnoho tkáňových řezech. Mimochodem, patchwork - umění chudoby, když cast-off řezaných kousků, a z nich je nový produkt.
 • Pokud nemáte zbytky, nebo jen málo, ve specializované prodejně, můžete si koupit speciální textilie pro patchwork. Dokonce i na fotografii můžete vidět, že bavlna zvláštní zapečetěné strukturu. Je hypoalergenní, slunce také nevybledne jedním slovem, vynikající tkaniny.
 • Pak můžete zkusit mít konečně něco ušít. Najít workshop šití techniky čtverců. Pro tuto techniku, speciální zařízení nepotřebují, a všechno dopadne zajímavé a originální.

Zbývající z předchozího produkty látkové čalounění nejsou jen poslat do hlasovací urny

Jakmile budete mít nějakou praxi v této technice, začínají již na složitější MC.

Patchwork pro začátečníky: master class

Za prvé, měli bychom dát malou master class, který definuje konkrétní pracovní plán.

MK v plánu pracovat v patchwork:

 • Vytvořte náčrt budoucího výrobku. Na základě náčrtku také schémata a vzory. Skica již obsahuje výkres, který se stane na konci, a barvy.
 • Výběr látek. V této fázi, šablony jsou vyrobeny, jsou pak vystřihnout, a pak síťovaný celou hadřík.
 • Pro připojení všechny opravy, poprvé je v pořadí, a pak šít podél vnitřního obrysu šablony. Baculaté vzory lepší nejprve zajistit ostění a šít, ale co když jsou části bez přídavků, můžeme ihned šít švy.

Oddělená MC (master class) potřebují k tomu, aby se učili, jak si správně vybrat látku pro patchwork.

Tkaniny pro patchwork

Nejjemnější tkaniny než vlny, hedvábí a lnu, samozřejmě, nebyl nalezen. Ale semi-syntetické dokonale aplikovat v patchworku. Rouška se používá, pokud je třeba, aby deku, rohož nebo silný bract.

Uměleckých panely lépe než hedvábí, není pochyb o tom, nalézt.

Různé typy tkání mohou být kombinovány v jednom přípravku. V tomto případě se budou kombinovat styl výrobku, a některé strojírnách. To znamená, že například, bavlny a kartounů jsou v jedné souborem džíny a manšestr nebo vlny a lnu. Fotografie těchto prací dokázat, jak elegantně tento vyšívání.

Patchwork pro začátečníky: schéma krok za krokem

Samostatnou workshop by měla být věnována zesíťování patchwork bloků. V případě, že je fotografie a video z MC, úkol je zjednodušeno. Ale přesto, pozorně díval na okruhu - to jsou základy patchworku.

Příprava bloků vyrobených z polotovarů, v závislosti na zvoleném režimu

Pro přikrývku šitými hodí jakýkoliv typ tkáně

 • Je koncipován na papíře, nezbytnou složku požadovaného tvaru (bez švu příspěvek);
 • Na každé straně tohoto prvku můžete odložit o 5 mm, a naplánovat druhý okruh, který bude šev příspěvek;
 • Kartonu nebo těžkého papíru cut dvě volná místa pro stejné položky.

Přířezy také třeba opravit jeden v této fázi se vyskytnou problémy, zkontrolujte fotografii nebo video není jediný MK.

Žehlit tkaniny rascherchivayte tenký plátek myltsa nebo křídou. Tyto řádky by měly být jen tenká, zákon jde do milimetrů.

Na látce je nutné zadat směr společné niti, stačí snížit přes něj. Šablona se aplikuje na zadní straně klapky.

První aplikovat více vzorů, a na vrcholu - menší jeden.

Nastavit patchwork pro začátečníky

souprava připravena pro patchwork umožňuje začátečníků po mistry naučit základy této techniky. Podle konfigurační sadě mohou být různé. Ale nejčastěji je nastaveno, která má vše pro budoucnost výrobku - od obvodu k jehlám. Tkaniny a nitě, fotografie z budoucího produktu - sada obsahuje vše.

Pokud si nejste jisti, ve své schopnosti, které mohou vybrat sami, takové soupravy působí jako MC. Poprvé, kdy vám jakési mistrovské třídě a poté, co zvládl základy techniky, budete již jednat se ve všech fázích.

Knihy a výstroje pro patchwork poskytnout základní znalosti v tomto oboru

Někdo je lépe vidět než hlavní třídě, a někdo je výhodnější lekce a programy v literatuře. Deka knihy, samozřejmě, hodně. K dispozici jsou prezentovány a diagramy a fotky, a příkladný obraz, který vám umožní vytvořit nový styl. Knihy lze nalézt a pletený patchwork, a komplexní vybavení podrobně master-class.

Které knihy jsou nejužitečnější:

 • „Prošívání. Polštáře. Přikrývky. Panely „Niola-press;
 • "ABC patchwork" Sharon Chambers;
 • "Prošívání" Donna Cooler;
 • "Slátanina" Judith Montano.

Tyto publikace se vyznačují zajímavým, jasný styl psaní, velkým množstvím příkladů a technologických tajemství.

Jak sestavit blok čtverců: (video-MK)

Patchwork pletený patchwork - druh vyšívání, která je jako pocta k práci našich babiček. Pokud chcete něco přinést na vyšívání Skarbnitsya jeho rodiny, věci v technice patchwork šité nejlepší způsob, jak vyrovnat se s tímto úkolem.

Japonský patchwork: master class pro začátečníky

Umění patchworku přišel zachránit: mistři byli v žádném spěchu, jak se zbavit kousky tkaniny a staré věci, chtěl dát jim novou formu a použít k vytvoření neobvyklé věci. Vzhledem k tomu, patchwork je často spojována s chudobou. Je těžké jmenovat zemi, kde se poprvé tam byl tento druh šití, ale v každé zemi Patchwork doplněnou národní barvy. Oficiálně považován za předchůdce patchwork Anglie.

Nukleace patchworku v Japonsku

V Japonsku, moderní forma tohoto umění není brán okamžitě: za prvé, z tkaniny segmenty šila jejich oblečení Mniši jim prostogivaya ručně. Pokud je součástí kostýmu obrousit, přidávat nové záplaty a šité jako záplata. Takže tam stozhka technologie: bylo zjištěno, že prošívání zvyšuje produkt a nese dekorativní funkci. Později zařízení bylo použito k výrobě vojenských kostýmech.

Distribuce patchworku v Japonsku byl způsoben i ekonomickou situaci: země byla zakázáno dovážet tkaniny z Číny, protože to, co se začalo rozvíjet místní textilní průmysl. Postupně Patchwork proměnil národní tradici, se obrátil v oboru opravy oděvu v oblasti techniky zdobení domácnosti.

Nabízí japonský patchwork

Osoba, která není obeznámen s zvláštností japonského patchworku, může se zdát, že velké rozdíly mezi evropskou a americkou technologii není. Ale to není tento případ. Jeden z vizitky japonský patchwork stozhki je hojnost, která se používá spolu s aplikací a medvědi, kromě posílení funkce produktu a další dekorační zatížení. To se provádí nejen ve formě přímých čar nebo geometrické tvary, ale také jako symbolický vzor. Závity nejsou vždy používány v tkáňovém tónem.

Charakteristickým rysem japonského patchworku jsou speciální tkanina slouží k vytvoření produktu. V každé zemi, způsob života, náboženství, život, přírodě, jsou okolní lidé uznány a užitého umění. V Japonsku, technika patchwork šitými stává jakousi meditaci zaměřené na relaxaci, ztrátu péče a odpočinku. Vzhledem k tomu, použitého materiálu a poměrně tlumených odstínech.

Hlavním rysem východního umění

Tištěný a texturou bavlny se nejčastěji používá tkáně. Kombinace ručního šití a těchto materiálů dává práce prováděné v této technice, objemnosti. Hlavním rysem japonského patchworku: všechny výrobky jsou šity ručně, bez použití šicího stroje. S pomocí mechanických nástrojů, nemůže dosáhnout takové kvality výrobků, které byly získány pomocí ruční práce. Při šití na stroji, jsou plošší, a některé drobné díly prostě nemůže být provedeno mechanicky. Taková zvládnutí vyžaduje vytrvalost, zabere hodně času, takže japonská Patchwork velmi ceněn.

Moderní japonském stylu patchwork

Stále častěji východní druh mozaiky stal doplněna dalšími technikami vyšívání. Je módní doplnit produkt ručně vyšívané, šitý korálů, korálky nebo kouzlo. Tradičně takové věci zdobí třásně a střapce. Japonský patchwork umožňuje použití několika různých metod najednou. Neobvyklé doplňky mohou stát textilní korálek. Ať už je spuštěna, je jednoduchý: z útržků tkaniny rozděleny na 3 cm kruh ve středu je dát kus čalounění polyesteru a materiál smrští kolem okraje. Korálky doplňují zámky, tkaničky. Z nich dělat náhrdelníky a náramky.

Potřebné materiály pro patchwork

Začít učit japonské umění patchworku možné s konvenčními kosmetického průmyslu. K dispozici jsou sady pro japonský patchwork, ale s domem zbytečných kusy látky pro lepší trénink, aby jejich použití. Obrázek si můžete myslet na vlastní pěst, nebo mít hotový systém a převést ji na pauzovací papír. Je velmi důležité zvolit pro kvalitní jehel. Měly by snadno projít látkou a neodebere vlákno. Dobrá vlákna a tkaniny výrazně usnadní práci. Barvivo je vybráno v blízkosti přírodní, přírodní odstíny: zelená, hnědá, červená. U aplikací využívajících nízko-kontrastní barvy jsou harmonicky kombinovány s bází. Je-li látka používá v buňce, prostogivat to bude mnohem pohodlnější.

Pro začátečníky japonský patchwork se může zdát složitý, ale ve skutečnosti je šicí technologie nezpůsobuje zvláštní obtíže pro začátečníky. Hlavní věc - trpělivost, protože všechny kusy jsou šité ručně a to může trvat dlouhou dobu. V případě, že aplikace je velmi malé části, poprvé se doporučuje používat tužku na jejich upevnění lepidla. Všechny výrobky jsou řezané s švu příspěvku. Než začnete, budete muset umýt hadříkem a žehlit. Manuální stozhka umožňuje použít celou řadu ozdobnými švy a vytvořit produkt měkčí.

Chcete-li pracovat třeba:

 • Plány a výkresy pro základy;
 • textilie pro základnu;
 • několik malých náplastí pro podávání žádostí;
 • dvě šikmé Bakey;
 • čtvrtky;
 • nůžky;
 • blesky;
 • podšívka nebo výplň polyester;
 • jehly pro patchwork;
 • kůže bubínku;
 • kolíky;
 • závit.

Japonský patchwork: master class pro začátečníky

Proces vytváření výrobek se skládá z následujících kroků:

 1. Plány pro kosmetiku mohou být vyrobeny samostatně nebo se režim z veřejných zdrojů. Neboť to bude potřebovat silného kartonu.
 2. Ze základní části tkaniny řez dvě identické obdélníkový polotovar pro přední a zadní stranu. Klademe mezi výplňovými kusy, vytváření „Po krk v extázi“. Pro větší pohodlí, to je lepší opravit kolíky nebo speciální držáky pro tkaniny. Základ může být také v technice patchwork, sestaveného z různobarevných náplastí.
 3. Označit základ mýdla nebo tužku a začít šít. Prostogivaem tkanina úplně.
 4. Dáme vzorek a poznamenejte si cestu do tkaniny, nezapomeňte o přídavky.
 5. Ze čtvrtky vystřihnout podrobnosti na obrázku: tyto kusy být zabaleny tkaniny zápisky a slouží jako podklad pro žádosti. Při odchodu přídavek na šev není menší než 3 mm.
 6. Udělejte si malý zářez na útržky nůžky, aby bylo snazší jejich připojení k papírovému prázdné. Hrana ohnuta dovnitř a uhlazují. Místo toho, aby papír, můžete použít lepicí seskupení. Pak sbírají tento údaj bude mnohem snazší: stačí lehce přehnout okraj a připraven k železa prvky železa.
 7. Shromažďujeme aplikací, balicí látkových částí, a šít obrobku úhledné stehy pomocí slepý steh. Navíc můžete pristegat nanesení dekoračního švu „strochka9raquo, pomocí kontrastní nit.
 8. Můžete zdobí make-up výšivky, korálky nebo šít na knoflíky. Molyneux k tomu vybrán v hlavní tón článku. To musí být provedeno k vytvoření produktu.
 9. Obmotyvaem hranu obrobku pro kosmetický do závitu není neupraveně, a snížit hlavní roli.
 10. Začneme zpracovávat hrany. Výřez proužek 5 cm široké a šít šikmou vložku pomocí skryté švu. Nyní je třeba, aby tvar výrobku.
 11. Hlavní část přeložte na polovinu a zpět dolů doleva a doprava o 4 cm, označující místo s kolíky.
 12. Pracujeme zevnitř ven. Obalení k němu ruku, začneme ohýbat centrální část. Ustupovat od okraje 2 cm, šitý a zkoseným rohem. S neošetřenou částí šít tkáně klapku k zakrytí špičky.
 13. Uvolněte přední kosmetického případě šít bodů, ve kterých jsou umístěny čepy.
 14. Tvoříme dno a šít zip.

Kosmetika je připraven! Tento produkt jsme vytvořili vlastníma rukama. Japonský patchwork šicí stroj neutrpěl, protože můžeme s jistotou říci, že tento šikovný doplněk změnil kompletně ručně.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

7 + 2 =