japonský strom

japonský strom

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Malé japonské stromy: umění pěstování bonsají

Pokojové rostliny - není to jen květiny a palmy příliš malý Japonec získal lásku mnoha zahrádkářů a usadil se doma. Pěstování Bonsai - komplexní, ale fascinující vědu, která má hodně jemností a odstínů. Někdy tam je pocit, že je to tak těžké, a dosáhnout požadovaného výsledku, je téměř nemožné. Ale pěstování malého japonského stromu - je především proces, při kterém se chcete bavit.

Pěstovat bonsaje doma, musíte pochopit jejich odrůdy, stejně jako pochopit, jaké podmínky musí být vytvořen pro malé stromě. V každém případě to bude zajímavá zkušenost, která přinese potěšení v procesu rostoucí strom, a výsledek potěší v podobě silných a krásných rostlin. Bonsai - tento úvod do volně žijící živočichy v domácnosti.

Navzdory tomu, že bonsai je považován za rodiště v Japonsku, ve skutečnosti, rostoucí miniaturní stromy umění vznikl v Číně několik století před naším letopočtem. Důkazem toho je na výkresech nalezených na konci minulého století, kde je pěstování bonsají technologie podrobně popsán. Tyto obrazy historici datují do vlády čínské dynastie Tang.

Doslovně „je bonsai of“ v japonštině znamená „strom, který roste na talíři.“ Zpočátku zabývající se uměním jejich pěstování, buddhistických mnichů, kteří vždy ocení klid, naměřených, absorpce v sobě i přírodě. Nicméně, a to nejen v Asii byl populární bonsai, historici a archeologové našli důkaz, že staří Egypťané také věděli, jak rostou malé rostliny v malých nádobách.

V pozdní 20 - brzy 21 bonsají stol šíří do Evropy a získal srdce mnoha amatérských zahrádkářů. Miniaturní stromy dobyl jejich správnost a krásu, která vám umožní ponořit se do procesu námluv a krásné zamyšlení. Pěstovat bonsaje doma není snadné, ale výsledek stojí za to.

Japonské druhy malých stromů

Staleté historie bonsají vedlo k tomu, že malé stromy jsou z různých druhů v jejich tvaru, velikosti a názvu. K dnešnímu dni se zobrazí více než deset různých druhů bonsají, z nichž každý je jedinečný a krásný svým vlastním způsobem. Je obtížné říci, který z nich je snadnější růst, a to, co - je složitější. Výběr japonského stromu, je lepší zaměřit se na vnitřní pocity a přitažlivost pro určitý typ. Něco, co je duše poroste, se těší proces a užívat si krásy kontemplace miniatuře.

Mezi nejoblíbenější druhy bonsají:

Jedním z nejčastějších a populární typy japonských malých stromů. Tento styl se vyznačuje rovným kmenem stromu, s širokými listy na základně koruny, což je vrchol zužuje a menší. Symbol stromu je vnitřní síla, skalní tyč.

Malý strom s přesně roste, ale naklonil směrem k trupu se nazývá shakai. Tento styl může být pěstován prakticky jakýkoli strom, ale v procesu péče o ně bude muset prokázat, zručnosti a dovednosti. Symbol rostoucí na straně stromu je flexibilita a schopnost odolávat větru.

Strom Tímto způsobem se zvyšuje směrem nahoru, její koruna směřuje vzhůru směrem ke slunci, ale koruna má volné formě, může být mírně zakřivené nebo šikmé. Do jisté míry - tento styl kombinuje dvě ty předchozí. Symbolem této rostliny je považována za jednoduché a flexibilní na par s touhou dosáhnout a odolávat překážkám.

Stromy tohoto stylu opravdu rostou kaskád dolů korunu. Měkké větve stély, speleologii jemně, a neporušují pod tíhou sněhu nebo vystavení větru. Takový strom je neobvyklé a originální vzhled v domácnosti hrnce. A to symbolizuje schopnost přizpůsobit se okolním podmínkám.

Kontejneru, ve kterém strom roste, džus vyjde ani jeden kmen, ale několik. Je pravidlem, že jedna větev je vždy větší a hmotnější než ostatní. Stonky mohou být dva nebo více, vypadají krásné a harmonické. Jiným způsobem, tento styl je nazýván „otec a syn“, protože méně stromů, jak to táhne víc, chce být jako on. Proto je tento styl bonsají symbolizuje spojení mezi generacemi a předávání zkušeností.

Takový strom je vlastní dlouhé holé kufru a malou korunkou na vrcholu. Rostlina má prakticky žádné větve, ale vegetace v horní části sudu vypadá harmonické a krásné. Tyto stromy se naučili pěstovat mezi prvními, a jejich tvar symbolizuje schopnost povznést se nad výzvami a shonu.

Tento druh bonsají je složení několika stromů, která vypadá jako malé lesy dohromady. Nejčastěji se zasadil v jednom zásobníku stromy jednoho druhu, ale OSE-UE a umožňuje kombinaci několika druhů rostlin. Důležitým pravidlem - stromy by měly být liché číslo.

Isidzuki - stromy mezi skalami

V tomto stylu jsou stromy rostou na skalách a v trhlinách nich. U této rostliny je poměrně obtížné starat se o doma, tak to může pěstovat jen opravdový mistr fascinován jeho práci. Ale isidzuki symbolizuje odolnost a schopnost přežít v jakýchkoli podmínkách.

Samozřejmě, že to není všechny styly japonské malé stromy, odrůd jich mnohem víc. Ale měli byste začít s jednoduchými možnostmi naučit pečovat o bonsaje a zjistit, jaké jsou jejich podmínky jsou nejvhodnější. Pak bude tento proces přináší potěšení, a výsledek potěší krásné zdravé rostliny.

Zejména péči o miniaturní stromy

Navzdory neobvyklé povahy pokojové rostliny, bonsaje, péče o ně zahrnuje téměř stejné podmínky jako to mnoho jiných barev. Za prvé, je třeba si připravit vhodnou půdu, ve kterém bude japonská strom cítit pohodlně. Potom, je důležité, aby byl uveden do místa s dostatečným osvětlením pro udržení požadované teploty vzduchu a zajistit pravidelné zavlažování.

Bonsai - malé stromy, ale také vyžadují pravidelnou změnu. Je proto důležité znát pravidla a charakteristiky transplantací miniaturních stromů.

Charakteristickým rysem je potřeba bonsaje prořezávání. I zde je třeba dodržovat určité požadavky, aby se vytvořil krásný a správný tvar mini-stromu. S ohledem na tyto nuance, bude pěstovat jedinečný závod.

Optimální půda a přesazování bonsai

Hlavním účelem transplantace - nikoli ke zvýšení kapacity, ve kterém rostoucí miniaturní stromy a prořezávat kořeny a obnovit půdu. Proto, jak je pravidlem, že pot zůstává stejný. Prořezávání kořenů může zpomalit růst stromu, to je velice příjemný a čistý.

Pokud jde o půdu, to vyžaduje určitou strukturu bonsai cítil pohodlně, byl dost stopových prvků a minerálů. Na pozemku před výsadbou se skládá z 3/5 humus půdy, 1/5 rašeliny a písku 1/5, i když v mnoha velkých květinářství si můžete koupit ready-mix pro bonsaje. Jejími hlavními rysy - lehkost a nízkou kyselost.

Transplantace provádí na jaře, kdy je aktivní růst kořenů a korunek. Změnou půdy v nádobě, která je rostoucí miniaturní stromy, je třeba pečlivě výbava kořeny, přičemž zaoblený tvar. Většina dlouhé kořeny by měla hrát ústřední a boční - poněkud kratší. Strom sedí v novém půdy do hloubky ne více než 5-6 cm.

Osvětlení a vhodného umístění

Miniaturní stromy jsou jako světlo, ale slábnout na přímém slunečním světle, takže závod bude muset vybrat místo na parapetu východ nebo západ okna. Zvláště nebezpečné slunci jen transplantovány strom, takové podmínky mohou komplikovat proces adaptace.

V případě, že místo, kde je pot bonsai, skryté, je nutné poskytnout umělé osvětlení. Dim listy, které jsou neustále osprchoval - to je problém špatných světelných podmínkách. V letním období, nádoba ze stromu může být umístěn pod širým nebem - na balkon nebo terasu.

Miniaturní stromy milují vodu a vlhkost, ale je to lepší, aby nalít seshora a nastavením hrnec v zásobníku. Aplikuje se kameny, naplněné vodou na úrovni 2-3 cm a dát hrnce rostlin. Byla to malá hloubka banku vede k tomu, že půda rychle schne, takže je třeba hojné a pravidelnou zálivku. V zimě, zalévání bonsaje je třeba jednou týdně v létě - jednou za 4-5 dny.

Při vyšších okolních teplotách se doporučuje stříkat listy bonsají prostřednictvím jejich povrchu i nasycení vlhkostí.

Teplota a vlhkost

Spolu s vysokými požadavky na půdní vlhkosti, bonsai mohou žít a růst krásný strom jen při nízkých teplotách. Optimální teplota 12-18 stupňů, a to i v létě. Na jaře, když je venkovní teplota vzduchu bude vyšší, než je úroveň 12-14 stupňů, může být přijata na balkon bonsají. V tomto případě, strom by měl být chráněn před průvanem.

Co se týče vlhkosti, miniaturních stromů pro nejlepší odpalování průměru o 40-50%. Bonsai by neměl být umístěn v blízkosti radiátorů, a je-li v zimě v suchém vzduchu v místnosti, bude vlhkost v pánvi pomůže závod necítí nedostatek vlhkosti.

Pro vytvoření krásný strom požadovaný tvar, to je konstantní Ikony koruna potřeby. To by mělo být provedeno pomocí speciálních nůžek nebo malý dobře nabroušené nůžky. Zpravidla prořezávání se provádí na jaře před přesazení. V tomto procesu je nutné odstranit staré a odumřelé větve, čalounění výhonky pro vytvoření požadovaného tvaru koruny.

To znamená, že podmínky péče o bonsaje doma mají svá specifika, ale to není nijak zvlášť obtížné. Naučte se pochopit, jak se cítí malý strom podle toho, jak vypadá, bude mít každý pěstitel schopen uspokojit tyto požadavky, které jsou v závodě. Samotný proces prořezávání, přesazování, zalévání a rozjímání o bonsaje se ponořit do světa přírody a ticha. Za tímto účelem, a vážím si malé, ale jedinečné a krásné japonské stromy.

Re: malé japonské stromy: umění pěstování bonsají

Líbí se mi tolik je umění! Snažil jsem se růst strom Číňanů růže - je obvykle velký keř s velkými pestrými květy. Je to dobře připnutý mě a rostl mě tím správným směrem. Ale stále získat velký závod na bonsaje.

Ochladí se na přijetí všech těchto rostlin a květin na jejich pošty.

Bonsai - strom na tácku: Zvláštní pozornost a pěstování v domácnosti

Podle legendy, čínský císař rozhodl se dívat na svou zemi z první ruky, co mistři Číně museli vytvořit malou kopii domů, lidi a samozřejmě stromy. Bonsai strom v miniatuře, téměř před 1500 roky, nejprve si podmanil Japonsko, ale dnes je to úžasné schopnosti dobýt svět.

Stejně jako před mnoha staletími, gól pěstitel bonsají nadšení - Hrát výtvory přírody. Malé kopie duby, javory, borovice, Sakura nebo fíky mají realistické proporce, žijí podle rutinního charakteru rutiny. Je-li pot pěstuje listnatý strom, kvete, listy a přejde do zimního spánku.

Jako šikovná zdání pravého dřeva je tvořena ručně, pěstování a péči o bonsai - je pracný a časově náročný, vyžaduje znalosti, trpělivost a pochopení pro potřeby svého zeleného mazlíčka.

Zatím stále více a více nováčci nadšeně ujme obtížnou, ale velmi vzrušující práce. Jak pěstovat bonsaje doma a starat se o malé kopie tohoto stromu?

Mezi nezasvěcené do složitosti starověké zemědělské techniky jsou toho názoru, že japonské bonsaje - rostlina odvozené svoje speciální semena. Není tomu tak. Zkušení pěstitelé jsou si dobře vědomi, že drobný jedle, borovice, jablko a vistárie se vynořil z konvenčních osiv, a aby jim až středně jejich růst a měnit tvar mohl pouze lidské ruce.

Jak pěstovat bonsaje dům: společné cesty

V případě, že květinářství je jen začátek, aby se zájem o bonsaje, nejjednodušší způsob, jak koupit již vytvořena, například, fíkus nebo citrusové rostliny. To vám pomůže zvládnout všechny techniky, jak se vyhnout obvyklým zálivku ke stříhání a úpravě tvaru trupu a větví. Zkušenosti by šel do složitějších úkolů.

Pěstovat Bonsai domov v několika způsoby:

 • očkováním rád kulturu a následné „vzdělání“ sazenice;
 • použitím zakořeněné řízky;
 • tvorba sazenic z mateřské nebo volně žijících zvířat;
 • přenesení do hrnce a oprava je již dospělý kulturní nebo divoký exemplář.

Nejrychlejší z těchto metod je tvorba koruny a kořenového systému jedno- nebo semenáčků dvou let. Takové zařízení je již vyvinut kořeny, s jeho povrchovou část poskytuje prostor pro fantazii a může být modifikován podle plánů pěstitele.

Nadšenci, kteří mají zájem na tom, jak pěstovat bonsaje ze semen, měli byste vědět, že tato cesta je nejdelší, ale také obohacující. Tady, kontrola rostlinného člověka má doslova po pipping semeno, a změnit formu výhonků a kořenů, je jednodušší, protože jejich flexibilitě.

Ne nutně vybrat exotické dřeviny nebo keřů. Hlavní věc je, že zařízení mělo malé listy a malé meziroční nárůst, nebo „zkrotit“ budoucnost bonsai strom bude mnohem těžší.

Výběru vhodného bonsai stromu

Jaké druhy rostlin vhodných pro bonsaje v japonském stylu? Chcete-li rychle získat atraktivní strom, je možné věnovat pozornost:

 • v místnosti citrusových odrůd, jako je Calamondin nebo prostý citronu;
 • Miniaturní granátového jablka;
 • neuvěřitelně běžné a nenáročné Ficus benjamina;
 • u okrasných odrůd jablek;
 • Na vrby;
 • Na zakrslých borovic;
 • na různé typy javoru.

Volba vhodná pro bonsaje je neuvěřitelně velký, a mnoho z nich - domorodí obyvatelé Ruska, a se nacházejí v zahradách, parcích, městských parků a lesů. Nádherné kompozice získaná z irgi a dřišťál, hloh, arabská guma, bříza, lípa a černého bezu, strom vřetena a dubu.

Než budete pěstovat bonsaje, na základě typu zařízení, určit její budoucí výšku a styl.

Semena stromů a keřů, bonsají vhodné, aby se dělí na dva typy. Část úrody je okamžitě připraven k klíčit, ale v „programu“ mnoha druhů evoluce stanovených během spánku, kdy se zárodek čeká chladné období. Doma, pomáhají simulovat zimní stratifikaci.

Semena japonské bonsaje za 3-5 měsíců během mokra písku nebo rašeliníku, načež se nádoba umístí do chladničky. Při malé pozitivní teplota ve vlhkém prostředí osiva přípravě na růst. Když to bude trvat, než teplo, vyrážet rychle probudil. Pro druh jehličnatého stromu a semena rostlin, které mají obzvláště silnou skořápku-up s použitím tepla nebo kontrastu teploty.

Setí semen se provádí od jara do časného podzimu. Sazenice získané ve druhé polovině léta, již potřebují osvětlení, která je nezbytná na podzim av zimě.

Klíčení a Sazenice prvních měsících života pomocí světelného pískové rašelinový substrát nebo namočené a vroubkované vlhkost rašeliny tablet. Zatímco na povrchu se nezdá klíčit, kapacita by měla být ve tmě pod fólií. Teplota vzduchu se volí v závislosti na pěstované bonsaje.

Aby nedocházelo ke kondenzaci a hnít teplichku vysílal. Když jsou výhonky uvnitř poskytují malý čerstvý vzduch a sazenice přeneseny na světlo. V souladu s požadavky sazenice napojena a hnojení komplexní kompozice. Když rostlina dosáhne výšky 10-12 cm, je transplantován.

V této fázi je hlavním kořenem prořezávají o jednu třetinu, zpomalit vertikální růst stromů. Ihned začne utvářet budoucnost hlaveň, které používají měděné vodiče.

Výběrem hrnce a půdu pro bonsai

Bonsai strom je často nazýván pěstuje na podnose. Pro omezení růstu zvířete, to je zasazen do notoricky malé a mělké nádoby, rovnoběžně s tvarovací a vyříznutím části kořenového systému.

Při výběru hrnec pro bonsai, je třeba vzít v úvahu, že v průběhu let a strom se stane těžká, zvláště když může nesprávné sklony nebo kaskády forma ztratit stabilitu. Proto je pro bonsai, o rozměrech od několika centimetrů až 9 metrů, tradičně vyrobené masivní, často keramické hrnce, mísy nebo nádoby různých tvarů a stylů.

V dolní části nádoby by mělo být odtokový otvor a není. Jsou používány nejen vypustit vodu, ale také pro upevnění rostliny.

Chránit rostliny a chránit jej před plísňovou infekcí kořenového systému pomůže zpracování banku pro bonsaje horký roztok manganistanu draselného nebo opaření s vařící vodou.

Zemina pro bonsaje je nejen navržen tak, aby energie do závodu a udržet vlhkost, by měl pomoci kořeny získat oporu v relativně malém množství potu. Proto, pokud jde o miniaturní kopie těchto duby, lípy, citrony, javor a jiné stromy použít speciální substrát.

V Japonsku už po mnoho staletí jako směs na základě určitých jílů uvedených akadama. Pro další nutriční a uvolnění v zrnité látce se přidá úrodnou půdu a písek:

 1. Z listnatých druhů bonsaje doporučujeme začleňování substrát 7 podíl na trávníku půdy a 3 díly velkého promytého písku.
 2. Kvetoucí kultury pěstované na směs 7 dílů humus, písek, a tři části 1 díl humusu na bázi tuku.
 3. Jehličnaté stromy, nejvíce populární mezi milovníky bonsají, které potřebují zvláštní volné půdy, na které trvá 3 částí trávníku půdy a 2 díly promývá písek.

Před naplněním pot půdu pro bonsaje vyřešeno, odstraňování nečistot, které mohou poškodit kořeny, prosety a sterilizovat. V dolní části nádoby uspořádat drenážní vrstvu vypustit přebytečné vlhkosti.

Bonsaj péči doma

Malé miniaturní strom koupit, dostat mladý kořeny sazenic nebo stonek rád plemeno. Je důležité vědět, jak se starat o bonsaje.

Neustále omezující růst, tvořit korunu a pěstování bonsají v malém hrnci, člověk zcela změní život strom nebo keř. Proto je péče o takové kultury je velmi odlišná od péče o dalších pokojových rostlin.

Hlavním cílem pěstitele - nastavit zalévání bonsaje dohodu s tím, když malé množství zeminy a mělká nádoba naplněná kořeny, není snadné.

Dříve k dispozici pouze pěstitelé byly speciálně tvarované konev nebo schopnost ponořit bonsaje hrnce v misce vody na vlhkou půdu pod. Dnes je rostlina je široce používán zavlažování nebo kapkové závlahy, který umožňuje dávkování a bez nebezpečí rozmazání navlhčit půdu pod bonsají.

K zavlažování trvá pouze měkký, taví nebo bránit vodu. Během vegetačního období rostliny potřebují více vlhkosti, s nástupem podzimu a blížící se vegetačního klidu období snížit zálivku a méně utrácet, se zaměřením na stavu podkladu.

Krmení se provádí v intervalech 2-3 týdnů, s využitím svého směs různých kultur a obdobích roku. K dispozici jsou minerální doplňky na bázi řas pro japonské bonsaje.

Nemůžete opustit stanici bez energie, ale stejně tak je důležité, aby překrmovat bonsaje. Z tohoto důvodu v péči bonsaje v domácím oblékání je velmi pečlivě:

 • pružina, při maximální rychlosti růstu, včetně hnojivo dvakrát více dusíku než draslíku a fosforu;
 • Poměry v létě ponechány beze změny, ale koncentrace se sníží o polovinu;
 • blíže k pádu, a to zejména u listnatých kultury se dvakrát zvýšení draslíku a fosforu a dusíku naopak sníží.
 • kvetení a plodová stromy a keře jako další chůzi draselného na tvorbu poupat a vaječníků.

Když přijde zima do exotických změny evergreeny nic, ale jehličnatých a listnatých stromů muset připravit na zimu. Jak pečovat o bonsaje v zimě? V případě, že klima umožňuje, jsou ponechány na ulici nebo jsou zadány na to vyhřívanou terasou. Kořenový systém malého hrnce pro bonsaje mohou trpět jako první, takže se navíc přístav a zemi trochu vyschnout. S nástupem jarní rostliny probudí znovu a potřebuje zavlažování, hnojení a povinné pro tvarování bonsají korunu a kořeny.

Co je to bonsai? Jak pěstovat strom doma?

Pro někoho je rostlina květinová fialová nebo fikus s temnými lesklými listy. A někdo chce v malém hrsti země vyrůst skutečný les.

Mnoho fanoušků vnitřních rostlin slyšel tajemné slovo "bonsai9raquo ;. Ale co je bonsai a jak vytvořit miniaturní zázrak, prostě nerozumím. Ale mezitím je zcela pochopitelné.

Móda na miniaturních stromech se šíří po celém světě z Japonska. Japonci však nejsou předky nového umění. Myšlenka na bonsaje přišla k nim z Číny. Ale Japonci to dokázali dokonalé.

První zmínka o pěstování miniaturních stromů padla do rukou historiků v roce 1972. V mauzoleu prince Zang Hui byly nalezeny obrazy, které detailně popisují technologii pěstování malých stromů. Při posuzování, jak pečlivě byly výkresy zachráněny pro potomky, byla technika odkazována na obzvláště cenné znalosti. Čísla patřily k době vlády čínské dynastie Tang, která odpovídá 600 let před naším letopočtem. e.

Číňané volali neobvyklou vášní "pensai9raquo; Japonci četli čínskou povahu svým vlastním způsobem a bylo získáno slovo "bonsai9raquo", což znamená "pěstované v zásobníku".

Mimochodem, archeologové říkají, že i starí Egypťané věděli, co je bonsai. Rozmnožovali malé rostliny ve speciálních plavidlech, ale nazývali je různě. Bohužel, egyptská verze jména není zachována.

Japonci přinesli umění dokonalých rostlin trpaslíků. Každá rostlina vyžaduje velitele mnoha let práce, pozornosti a trpělivosti. Pouze tímto způsobem můžete získat zelené mistrovské dílo, které bude žít déle než jeho tvůrce. Krásná rostlina bude věnována vděčným studentům, kteří dobře pochopí, co je bonsaj a kolik úsilí investoval do této krásy.

Umění bonsaje je jistá filozofie, která dovoluje člověku přijmout život a užít si krásu jeho proudu. Každý strom v rukou mistra prochází třemi stupni, stejně jako všechny živé věci na planetě. Za prvé, to je doma k mládí, zářivý s svěžesti a tlaku, pak vstoupí do dospělosti, dosažení dokonalosti a krásu forem a poslední etapa - stáří, ztělesňující všechnu moudrost světa. A navíc bonsaj - symbol kontinuity generací, protože nejmladší v rodině se musí naučit ze zkušenosti a být schopni zachovat to, co starší vytvořili.

Které stromy mohou být pěstovány

Častěji při pěstování v kontejnerech používají vždyzelené druhy. To může být japonský cypřiš, čínský jalovec, japonský cedr, pět listů, černá nebo červená japonská borovice. Bonsai z těchto druhů stromů vypadají velmi působivě, ale někteří dávají přednost listovým listnatým stromům a nacházejí v měnících se sezónách zvláštní kouzlo. V tomto případě se hodí japonské švestky, jablka stromů různých odrůd, třešně, některé druhy javorů, rododendronů, divokých azalek, různých druhů hrušek, persimmons, divokých hroznů, vrby a další.

Bonsai-borovice vypadá velmi krásně a neobvykle, jak je vidět na fotografii níže, takže je častěji, že tyto miniaturní jehličnaté stromy lze nalézt.

Dokonce i nejzkušenější mistr nikdy nedostane dvě naprosto totožné rostliny. Ale všechny písně jsou jasně rozděleny do stylů. Tato tradice byla přinesena k umění bonsai je Japonce. Dali označení mnoha vlastnostem, podle kterých jsou stromy rozděleny do stylů. Existuje více než 30 z nich, ale považujeme je za nejčastější.

Pokud vidíte rostlinku bonsai s přímým kmenem, který se rozprostírá do základny, pak je to formální vertikální styl - Tekkan. Další důležitou vlastností je, že rostlina by měla být zužována na vrchol. V tomto stylu můžete pěstovat jakýkoli druh stromu. Symbolizací Tokkánu je pyšná osamělost a neochvějná postava.

Pokud je rostlina roztažena vertikálně, ale její větve nemají jasnou strukturu, ale jsou libovolně umístěny, jedná se o styl Mojega. Kmen kmene může být ohnut, ale horní část se nutně rozšiřuje na jednu linii se základnou, která tvoří kolmo k zemi. Mojogi symbolizuje jednoduchost a svobodu a také touhu překročit hranice, odolávat okolnostem.

Jedná se o styly bonsaje, z nichž se zdá, že jsou vyrobeny se silným vítrným větrem. Pro Syakan (šikmý styl) je svah skloněn pod úhlem k zemi, ale strom se rozprostírá nahoru. Fukinagasi (ohnuté větrem) může mít ploché a šikmé hřídel, ale jeho větev v jednom směru (ve směru svahu), jako strom pěstované v silném větru. Symbolismem těchto stylů je odolnost vůči silám přírody a boji za život.

Sokan je přeložen jako "dělený kmen". Tento styl byl pro milovníky přírody navržen bonsai, neboť velmi často se z jednoho kořene vynořují dva kmeny, z nichž jeden je silnější a vyšší. Strom může být plochý nebo šikmý, to není příliš důležité, hlavní věc je, že by měla tvořit společnou korunu. Vytvoření podobné bonsai doma může být, dávat vzhled druhého kmene nejnižší větev. Symbolismem tohoto stylu je kontinuita generací a uctívání tradic. Někdy se Sokan nazývá "twins9raquo; nebo "otec a syn".

Jedná se o trochu podobné druhy bonsaje v kaskádovém a polo-kaskádovém stylu. Kangai - jako strom, který rostl na strmém srázu. Aby přežil, musel se přizpůsobit těžkým okolnostem. Symbolem stylu je plasticita za jakýchkoliv podmínek.

Khan-kengai má více horizontální směr růstu stonků. Stromy, jako by rostly na břehu nádrže a snažily se dosáhnout koruny do vody. Hen-kengai - bonsai, jehož fotografie jasně ukazuje, že větve neklesají pod střední část hrnce a vrchol rostliny je vždy nad úrovní terénu.

U těchto plastových stylů se vždy vybírají rostliny s ohnutými hřídelemi. Upřednostňuje se borovice, borůvka, jalovec.

Tento styl je považován za jeden z nejobtížnějších provedení. A je jedním z nejstarších. Jinak se tento styl nazývá literary9raquo; Toto jméno je dáno skutečností, že rostliny mají schematickou podobu "japonských písmen". Mistři, jako by psali kaligrafické znaky, rostoucí stromy s dlouhými zakřivenými kmeny bez větších větví. Koruna tohoto druhu bonsaje je povolena pouze na samém vrcholu. Styl symbolizuje vzdušnost a výšku. Pro pěstování si vyberte druhy jehličnatých nebo širokolistých.

Dokážete si představit hrnce pro bonsaje, ve kterých vyrostl malý les? Jsou to rostliny ve stylu Yose-uh. Složení se skládá z velkého počtu stromů s různou výškou kmenů, s různou tloušťkou a věkem rostlin. Obvykle je vybrán lichý počet stromů a jsou často stejného druhu. Zajistěte rostliny, nedodržujte symetrii a vyhýbejte se stejným vzdálenostem. Takže pán dostane svůj vlastní park nebo malý les, nejvíce jako roh divočiny.

Osvícení Japonci se naučili vidět krásu v každém okamžiku života. Dokázali, že stáří může být také krásné. Ztělesnění tohoto prohlášení je styl Sharimika, tedy "mrtvé dřevo". Strom uměle stárne, kůra z kmene je částečně odstraněna a jeho dřevo je bělené, vytváří kontrast mezi mrtvými a živými. Místa s mrtvým dřevem jsou ohnutá, ale musí být jasně viditelná. U tohoto druhu se nejčastěji používá jalovec.

Chcete-li růst popsaný zázrak, začátečníci se zajímá, jak rostlina bonsai. Existuje několik způsobů, jak to provést:

 1. Cesta Misy. To je ideální volba pro začínající experimentátory. Je uzavřena při výsevu osiva sklizeného ve volné přírodě. V takovém případě si můžete vybrat z celé řady bakterií, která je potřebná, a začít zpomalovat růst od samého počátku.
 2. Metoda Toriki. Jedná se o kultivaci miniaturních rostlin z odřezků nebo vrstev. Chcete-li využít této metody, nakrájejte nebo nakrájíme kůru na správném místě na větvi a zpracováváme otvor dřeva s růstovými stimulátory koní. Dřevo je zabaleno do mechu a filmu a čeká na 3 (někdy více) měsíců. Místo střihu není dovoleno uschnout po celou dobu.
 3. Metoda Yamadori. Přibližný význam tohoto názvu je "nalezen a vykopán". Na jaře, v lese nebo na zahradě, je nalezena vhodná rostlina, vykopávejte ji a nechte ji několik měsíců k vytvoření povrchových koní. Poté se silné kořeny trochu zkrátí, rostlina se vytěžuje z půdy a začne se tvorba bonsaje v hrnečku.
 4. Wye způsobem. S touto metodou je v jeslích zakoupena hotová mladá rostlina, pak je odříznuta a zasazena do plochého hrnce. Nebo koupte mladé bonsaje a pak je rozrůstajte podle jejich preferencí ve stylu.

Hlavním úkolem při pěstování bonsaje je donutí strom zůstat malý. K tomu je třeba zpomalit růst a dát požadovaný tvar. Pro inhibici růstu často řez kořeny a výhonky jsou odstraněny, vyberte libové půda, pouze minimální množství hnojiva a vybrané speciální hrnce bonsají, kde je kořenový systém silně růst. Kromě toho je nutné použít systém útlumu příjmu šťáv, způsobující vodorovné řezy na dřevo nebo pletení válce pomocí drátu.

Když je rostlina dostatečně hluboce zakořeněná, začněte je stříhat a ohýbat. Chcete-li to provést, použijte měděný drát, který zaplete větve a upevněte kolíky v květináči. Zaoblení začíná lépe, když jsou větve pružnější. Aby nedošlo k poškození korunky, místo ohýbání je zabaleno měkkým svazkem nebo lýkem.

Včasné prořezávání větví pomáhá probudit potřebné ledviny k růstu. Pokud potřebujete nasměrovat větev napravo, abyste vytvořili ideální tvar, vyberte obličej, který vylétá v požadovaném směru, a odřízněte větev nad ním a nechte konopu nahoře.

Mimochodem, pokud se pěstuje bonsaj-borovice, je třeba stříhat s velkou opatrností. Poškozené větve mohou zbarvit žlutě. To platí i pro ostatní druhy jehličnanů.

Rostlina vyžaduje péči po celou dobu života. Chcete-li pěstovat slušnou bonsai, péče doma zajišťuje po celý rok. To zahrnuje transplantaci, hnojení, zavlažování.

Transplantace se nejlépe provádí na jaře. Je nutné zajistit, aby kořeny nevyrůstaly a vytvořily spleť. Jakmile k tomu dojde, strom vyjme z hrnce, kořeny se odříznou a rostlina se vrátí na místo, ale v čerstvé půdě.

Chcete-li výsadbu směs humus 3/5 půdy, 1/5 rašeliny a písku 1/5. Půda v nádobě důkladně přitlačí tak, aby žádná prázdná místa. Výška půdy v nádobě. - cca 5-6 cm nad ním, obvykle zdobené kameny a mechem.

Krmení se provádí na jaře av létě. Interval se udržuje po dobu dvou týdnů. Výhodný připraven k použití kapalné organické hnojivo s ptačím trusem, který se přivádí přes 2 hodiny po zalévání.

Co ještě je třeba pěstovat zdravé a krásné Bonsai? Péče v domácím prostředí vyžaduje hojné a pravidelnou zálivku. Mnoho lidí nastavit nádobu s malým stromem v obytném nádoby s vodou. Její dno je plná drobných kamínků a dal rošt. Hladina vody v zásobníku se udržuje na jedné úrovni. To umožňuje zvýšit vlhkost a snížit zálivku.

Voda je základní miniaturní stromy ve velkých množstvích. Ale musíme vzít v úvahu druh rostliny, protože obyvatelé různých klimatických pásmech jsou různé zavlažovací podmínky. Například malé-listnatých Carmona - bonsaje péči o stromy, které vyžadují každodenní hojné zavlažování. Ale pro Jade takže zalévání je škodlivý, jeho kořenový systém nemůže vyrovnat s množstvím vlhkosti a hnilob.

Je důležité si uvědomit, že miniaturní strom by měla být napojena častěji, a to iv případě, že formulář nemá rád mokrou půdu, kde jsou tyto faktory:

 • listí na větvích větší a četnější;
 • rostlina vysazena v malém nebo plochém zásobníku, a od té doby velké odpařování vlhkosti z povrchu podkladu;
 • v místnosti je příliš suchý a teplý vzduch.

Kromě toho bude závod nebrání pravidelný postřik. Je však třeba uvědomit, že stále zelené druhy mohou být ošetřeny pouze destilovanou vodu. Používáte-li běžný kohout na listech bělavým květu objeví Nondeducibility.

Nyní, abyste pochopili, co bonsai, můžete se pokusit vytvořit své mistrovské dílo. Ale přemýšlet o tom, a posoudit jejich sílu. Pokud nejste dostatečně trpěliví, pak možná byste neměli brát na této namáhavé práci.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

93 − 87 =